Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

!!IRIVER!! 28.03.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 877908)
ja chce żeby spadła Odra bo tam chyba nigdy nie wybudują jakiegoś nowego stadionu...a drugi mój typ na spadek to Polonia Bytom gdzie również bedzie ciężko o nowy obiekt... jak widać nastawiam sie na infrastrukture bo inaczej to my zachodu nie dogonimy..... A jeśli chodzi o awans to można powiedzieć że chce derby Łodzi w najwyższej klasie rozgrywkowej..

To Ci powiem, że raczej ani jedni, ani drudzy w tym sezonie nie polecą.

Daniello - a czy ja jestem wyspinany? ;] Ja tylko mam do Ciebie pretensje, że napierniczasz paluszkami po klawiaturce odrobinkę za dużo.

daniello1987 28.03.2010 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 877910)
To Ci powiem, że raczej ani jedni, ani drudzy w tym sezonie nie polecą.

Daniello - a czy ja jestem wyspinany? ;] Ja tylko mam do Ciebie pretensje, że napierniczasz paluszkami po klawiaturce odrobinkę za dużo.

Bo ciesze sie z tego co jest! za tydz pogadamy:P

0 22 28.03.2010 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 877890)
Legie to ja na samym poczatku skreslilem, w walce o mistrza Wisle mogla tylko Amica robic pod gore, dla mnie czarnym koniem stal sie Ruch...

Widac ze nie ogladasz meczy Wisly skoro myslisz ze z Mackiem bylby Mistrz...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 877901)
Ze Skorżą to bylibysmy za Legią i Amicą. Trzeba byc slepym, zeby nie wiedziec roznicy miedzy meczami z Arka, Belchatowem i Jagą, a tymi z Lechią i Polonią Bytom. Teraz nawet jak stracimy bramke, to druzyna nie staje. Bądźmy dobrej mysli :):):)

Oglądam, ogladam. I widze, że trener nie ma znaczenia. Jak się piłkarzom chce, zony im dadza, zgrupowanie przejdzie, wstana prawa noga, nie skiksuja w 9 minucie lecz strzela gola to wygraja. Jak im sie nie bedzie chcialo, zony nie dadza, zgrupowanie dalej bedzie powodawlo zakwasy i pojawi sie kiks to przegraja.

Trener ma minimalne znaczenie.

Ogladam i widze, ze ta liga rzadza (poza ukadami) dwie kwestie:

*przypadek (dlatego mozliwe sa praktycznie co kolejke wyliczenia Legia przegrywa z Odra, która przegrywa z Wisła, która przegrywa z Lechem, który przegrywa z Polonia, która przegrywa z Polonia Bytom, która przegrywa z Piastem, który pewnie wygra z Legią)

*morale, a dokładniej strach przed przeciwnikiem. Dlatego koniec konców Wisła jest pierwsza, Legia pewnie niestety druga, a Lech trzeci. Bo jak Lechia prowadzi z nami 2-0 to sra po gaciach i daje długa na Dawidowskiego, a jak Dawidowski znika to Lechia przestaje istniec. I dlatego zamiast gładniego 3-0 i szanowania piłki jest 2-3. Bo wlacza sie 'o jezu, proawdzimy z Legia' mimo, ze Legia jest beznadziejna. Swoja droga dlatego dla mnie wieksza sensacja jest jak WKS u nas przegrywa 1-0 i odrabia na 1-1 zamiast 0-1 z Odra. Bo 0-1 z Odra to gol Odry i morale u nas wygladajace 'presja, przegrywamy z Odra, masakra, gwizdza, ratujcie ludzie dobrej woli", a WKS mimo czegos takiego odrobił z ta Legią, z która normalnie 'ratunku prowadzimy, zabierzcie nam ta cholerna pile".

I wreszcie - dlatego czy ze Skoraz czy z Kaspeczakiem czy z Iksińskim w koncu ta Wisła by odpaliłą, odpali pewnie i Legia, zadyszki dostanie Lech (bo Wisła i Legia juz ja mialy) i takie błedne koło. A nam pozostanie ekscytowanie się tytuałmi prasowymi, ze X odmienił oblicze Wisły/Legii, a Y się odrodził, a Z złapał dołek.

MaG* 28.03.2010 19:14

Nie ma się co podniecać , walka o tytuł będzie do samego końca ostra.
Przy naszej formie każdy mecz jest na wagę mistrzostwa .
Lech prezentuję się najlepiej na chwilę obecną ale wcale nie jest taki mocny. Legia też miała zryw z Lechią.Ruch też nieźle sobie radzi.
Wisła powolutku się odbudowuje. Myślę ,że co najwyżej możemy sami sobie przegrać ten tytuł bo wszystkie te drużyny prezentują podobny poziom. Na razie szczęście nam sprzyja.

Wasiu 28.03.2010 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daniello1987 (Post 877900)
Wisła-Lech(najtrudniejszy i zarazem najwazniejszy mecz tej rundy. 3 pkt dla nas mogą wiele przesądzic)

Owszem. Tylko, ze ciagle, mimo naszej lepszej gry i gorszego spotkania Kuchennych w Wodzislawiu to Amica sie lepiej prezentuje. Czas dziala na nasza korzysc, tylko niestety Glowa, Marcelo i Sobol sa zagrozeni kartkami. Boje sie, ze ktoregos zabraknie. Jesli uda sie wygrac teraz w Warszawie i u siebie ze Slaskiem to remis w tym meczu biore w ciemno.

Cytat:

Cracovia-Wisła(mecz jakby u siebie,zwycięstwo na 90%)
Tak, mecz u siebie, przy 6000 ****ujacych na nas Pejsów. Poza tym w ciagu ostatnich 6 lat tylko 2 razy u nich wygralismy. Mecz strasznie ciezki, ktory zgadzam sie, ze musimy wygrac, ale "zwyciestwo na 90%" to gruba przesada. Craxa broni sie przed spadkiem, poza tym derby to zawsze derby.

Cytat:

Ruch-Lech( strata punktów Lecha raczej oczywista)
Tak samo jak "raczej oczywiste" bylo pokonanie u siebie Arki. Tez wierze, ze Ruch odbierze punkty i Legii, i Amice, ale to bedzie trzeba ciezka walka na boisku udowodnic.

Cytat:

Legia-Wisła( smierdzi remisem,zalezy jaka dyspozycja dnia którejs z druzyny)
Ostatnimi laty, kiedy zdobywalismy mistrza to na Lazienkowskiej przegrywalismy. Teraz na taki wynik raczej nie bedziemy mogli sobie pozwolic. Remis, mimo wszystko, bylby dobrym wynikiem.

Cytat:

Mecz Lecha z Legią moze sie okazac bardzo waznym. jesli padnie remis i Wisła wygra to bedzie tylko prosta do zdobycia MP!!!
Ciezko wyrokowac na 7 kolejek przed koncem o prostej drodze, ale faktycznie - remis nam bardzo ulatwia sprawe. Jesli koras druzyna ma wygrac to lepiej zeby Legia - ma mniej punktow i trudniejszy terminarz.

igortsw 28.03.2010 19:22

Jak dla mnie Wisła z Legią w tej chwili ten sam poziom i forma, potencjał zawodników po stronie Wisły. Za to Lech ma największy potencjał zawodników, lecz z formą różnie...

tofik 28.03.2010 19:28

Bardzo dobry wynik dla nas. Teraz wystarczy puknąć tych co są do puknięcia, a z Lechem nie przegrać. I powinno być good :)

Devonisch 28.03.2010 19:28

Cytat z koszernego forum niejakiego zaca, który to cytował naszemiato.pl:
"Na osiem kolejek przed końcem krakowianie mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Tak samo jak w zeszłym sezonie, w którym zajęli 15., przedostatnie miejsce. Wtedy ekstraklasę udało się uratować przy zielonym stoliku. Cud po raz drugi się jednak nie zdarzy i teraz trzeba walczyć na boisku. W innym razie...
Nic dodać, nic ująć"

prober 28.03.2010 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 877916)
Trener ma minimalne znaczenie.

Ogladam i widze, ze ta liga rzadza (poza ukadami) dwie kwestie:

*przypadek (...)
*morale, a dokładniej strach przed przeciwnikiem. (...)

I wreszcie - dlatego czy ze Skoraz czy z Kaspeczakiem czy z Iksińskim w koncu ta Wisła by odpaliłą, odpali pewnie i Legia, zadyszki dostanie Lech (bo Wisła i Legia juz ja mialy) i takie błedne koło. A nam pozostanie ekscytowanie się tytuałmi prasowymi, ze X odmienił oblicze Wisły/Legii, a Y się odrodził, a Z złapał dołek.

Głupoty opowiadasz, morale są mocno związane z motywacją - i tutaj wielka rola trenera.
Przypadki zawsze się zdarzają. Ale rzecz w tym, by prowokować te korzystne przypadki jak najczęściej.
Na tym forum przewija się mit Lecha, który 'przypadkowo strzela zwycięskiego gola w końcówce meczu'. A to bzdura. Lech jeśli tak wygrywał - to w rezultacie aktywnej gry w ofensywie i determinacji. Reszta to wynik subiektywnego postrzegania rzeczywistości (widzimy i piętnujemy okoliczności sprzyjające innym, nie widzimy okoliczności sprzyjających Wiśle, bo to przecież naturalne że czasami los nam dopomoże).

Rola trenera jest ogromna. I to w sprawach, które niby działają "same". Dobór kadry meczowej, strategii, itd. nie robi się sam.

0 22 28.03.2010 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 877926)
Na tym forum przewija się mit Lecha, który 'przypadkowo strzela zwycięskiego gola w końcówce meczu'. A to bzdura. Lech jeśli tak wygrywał - to w rezultacie aktywnej gry w ofensywie i determinacji. .

Nie. W rezultacie maksymalnej paniki przeciwnika, który był tak przerazony faktem, ze ma cenny wynik z Lechem, ze w ostatnich 5-10 minutach taktyka znika i zaczyna sie wybijanie po autach, lezenie po faulach, wybijanie byle dalej, granie na czas przez bramkarza, zmiany. Jedno wielkie ratunku! ludzie! Niemcy nas biją!

Zgodze sie ze rola trenera jest ogromna w pojedynczych przypadkach. Zagłębie Lubin - Lesiak, zły, niefajny dla piłkarzy. To przegrali 5 meczów i trener poleciał. Bajor - kumpel i nie kaze sie przemeczac to grali normalnie, do tego Polonia przezyla u nich katastrofe 'jezu gramy z przewaga zawodnika, boze co robic, jak to wykorzystac' i pare tego typu rzeczy i pojawiły sie wyniki. W Zabrzu to samo. Komornicki nie byl fajny, wiec przegrywali.

RAFi89 28.03.2010 19:43

Lech pozostawić samemu sobie my musimy grać swoje bo póki co to bardziej od siły Lecha martwiła postawa zawodników Wisły.

Natomiast na spokojnie popatrzyłem sobie na tabelę i ciekawie jest w dole tabeli gdzie 8 Zagłębie ma tylko 7 pkt. przewagi nad strefą spadkową. Ale inna sprawa to Śląsk Wrocław który ma tylko 6 pkt. przewagi nad ostatnimi zespołami. Co gorsza zobaczyłem na ich terminarz i na 8 spotkań 5 grają na wyjazdach gdzie w tym sezonie jeszcze nie wygrali. U siebie podejmują też min. Lech, wydawało mi się że Śląsk zajmie gdzieś bezpieczną pozycję w tabeli a tu o utrzymanie trzeba zacząć walczyć.

flamengista 28.03.2010 19:49

Panowie, z czego się tu w ogóle cieszyć? Z 4 punktów przewagi w buraczanej lidze? Mniejsza o to, że jeszcze mnóstwo meczy do końca, ale co to za osiągnięcie?

Przypomnę, że ten sezon i tak okrywa nas hańbą, z uwagi na katastrofę tallińską. Żadna buraczana patera za mistrzostwo podwórkowe tego nie zmieni.

Jestem przerażony, jak kibice mogą mieć tak krótką pamięć. Dla mnie jedyną rzeczą, która może zmazać klęskę z Levadią to udany występ w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Udany występ to awans do grupy Ligi Europejskiej i nie odegranie w tej grupie roli statysty. Na tyle Wisłę stać, mimo dość słabej kadry.

Buraczana liga ma być tylko środkiem do osiągnięcia tego celu, dlatego tytuł mistrzowski sam w sobie w ogóle mnie nie interesuje. Podobnie jak nie cieszył tytuł mistrzowski po Dinamo Tibilisi.

Niebieski1920 28.03.2010 19:56

Tak przejmujecie sie Legia i Lechem a spojrzcie na nasz terminiarz (szczegolnie najblizsze 5 kolejek) i zastanowcie sie ile Ruch moze zdobyc punktow w tym czasie. A w 28 kolejce Ruch zagra zaraz finale PP z Jagiellonia. a szansa na final Jaga - Ruch spora.

SpoXsteR 28.03.2010 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 877938)
Panowie, z czego się tu w ogóle cieszyć? Z 4 punktów przewagi w buraczanej lidze? Mniejsza o to, że jeszcze mnóstwo meczy do końca, ale co to za osiągnięcie?

Przypomnę, że ten sezon i tak okrywa nas hańbą, z uwagi na katastrofę tallińską. Żadna buraczana patera za mistrzostwo podwórkowe tego nie zmieni.

to po co ten komentarz, twoja obecnosc tutaj i ogolem zainteresowanie Wisla?

chocbysmy sie zesrali to bedziemy grac w Polskiej lidze, nie Francuskiej czy Niemieckiej.. i walczyc o mistrzostwo Polski, nie Anglii czy Turcji

Twoim tokiem rozumowania powinno sie rozwiazac klub.., wszystkie kluby, przestac po prostu grac w pilke w Polsce.. bo po co grac w tej buraczanej lidze, gramy w niej od dziesiatkow lat i grac bedziemy.. a cieszyc sie bedziemy nawet z punktu przewagi..

wislakrakow124 28.03.2010 19:59

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ot_meczu.html\
skrocik meczu

popatrzcie jak pewne interwencje wykonuje Onyszko!! Polowa tych strzalow odbila by sie poprostu od Pawelka

swinia 28.03.2010 20:03

Dobry wynik Odry.Jeśli za tydzień wygrywamy z Polonią W. to mam wrażenie, że ktoś z dwójki Lech Legia odpada z walki.

flamengista 28.03.2010 20:06

SpoXter,

mnie po prostu sukcesy w naszej lidze nie cieszą, jeśli kończą się totalną kompromitacją w Europie. Bo wtedy dochodzę do wniosku, że takie mistrzostwo jest niewiele warte.

Więc by przywrócić mi radość z wygrywania w lidze, Wisła ma odnieść sukces w Europie. Proste:-D

SpoXsteR 28.03.2010 20:06

A co Cie bedzie cieszyc? walka o srodek tabeli.. spadek z ligi..?

puchary, pucharami ale w lidze gramy o najwyzsze cele , czyli MP.. i jakie by one nie bylo zajebiscie cieszy bo jest wartoscia sama w sobie

jesli mamy myslec jak Ty to po co w ogole grac.. po co wychodzic na mecz.. zdobywac bramki .. chodzic na stadion, przychodzic na wyjazdy, dopingowac.. itd... sensu by to nie mialo..

jak domniemam jestes z tych ktorzy jesli by wiedzieli ze Wisla przegra i teraz z Levadia to wolalbys zeby to Amika badz Legia zdobyla Mistrza.. bo Ty MP nie traktujesz jako sukces.. jako nastepnej zapisanej karty w historii klubu z Reymonta, nastepnego trofeum trafiajace do klubowego muzeum.. a wszystko to zeby za dziesiatki lat mowili kto byl jednym z najlepszych jak nie najlepszym klubem w historii Polskiej pilki noznej, ktorej legenda trwa po dzis dzien (a wez poprawke na to ze w kazdym momencie moze byc boom i zaczniemy regularnie grac w pucharach i wtedy te MP beda jeszcze bardziej cenne, wiec warto juz teraz ich nazbierac ile wlezie, a to tylko kwestia czasu.. powstaja stadiony, budzety klubow ida w gore, coraz wiecej osob przychodzi na mecze, wielu bogatych ludzi zaczyna przejmowac / inwestowac w kluby, coraz to lepsi pilkarze przychodza tutaj grac, duzo wieksza pomoc ze strony sponsorow.. itd, na to potrzeba jeszcze czasu.. gdy tylko sytuacja ze stadionami z prawdziwego zdarzenia bedzie opanowana to firmy , bogaci ludzie beda widziec sens w finansowanie klubow w Polsce ktorym duzo latwiej o gre w pucharach niz w innych krajach, gdzie czasem i 50 mln euro nie daje gwarancji startu chocby w Lidze Europejskiej).. po prostu masz to w du.. chodzi Ci tylko o wygranie meczu z Feyenoordem czy Interem.. a jak przegramy z Levadia to mamy zawiesic dzialalnosc klubu na 50 lat, nie wychodzic z domow i spac w ciemnych pizamach.. no wiec nie dogadamy sie..

Oldpara 28.03.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 877938)
Panowie, z czego się tu w ogóle cieszyć? Z 4 punktów przewagi w buraczanej lidze? Mniejsza o to, że jeszcze mnóstwo meczy do końca, ale co to za osiągnięcie?

Przypomnę, że ten sezon i tak okrywa nas hańbą, z uwagi na katastrofę tallińską. Żadna buraczana patera za mistrzostwo podwórkowe tego nie zmieni.

Jestem przerażony, jak kibice mogą mieć tak krótką pamięć. Dla mnie jedyną rzeczą, która może zmazać klęskę z Levadią to udany występ w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Udany występ to awans do grupy Ligi Europejskiej i nie odegranie w tej grupie roli statysty. Na tyle Wisłę stać, mimo dość słabej kadry.

Buraczana liga ma być tylko środkiem do osiągnięcia tego celu, dlatego tytuł mistrzowski sam w sobie w ogóle mnie nie interesuje. Podobnie jak nie cieszył tytuł mistrzowski po Dinamo Tibilisi.

Hmm... to mamy się pochlastać, płakać po każdym meczu - nawet wygranym, a walkę o mistrzostwo oddać walkowerem?
Jakiś strasznie sfrustrowany jesteś - moze czeklada i więcej słońca pomoże Ci optymistyczniej spojrzeć na życie :)

0 22 28.03.2010 20:15

Moim zdaniem flamengiscie chodzi o to, ze po raz kolejny bardzo wiele osób nabierze sie na umiejetnosci kilkunastu pseudopiłkarzy, którzy okazali sie lepsi od innych pseudopiłkarzy. Bedzie feta, wspolne spiewanie, poklepywanie, nowe kontrakty, a za 3 miesiace znowu bol, ze pseudopilkarze jednak faktycznie sa pseudopilkarzami.

Dlatego cieszylbym sie z jakiegos szokujaco niskiego miejsca Legii, bo moze spowodowalo by to rewolucje. Inna rzecz, ze niestety Wasze 8 miejsce jej nie spowodowalo..

WiślakMyślenice 28.03.2010 20:18

Wszystko prawda, tylko że ta buraczana liga przy odpowiednim podejściu, profesjonalizacji klubu i odpowiednio inwestowane pieniądze mogą byc odskocznią do raju (czyt. Liga Mistrzów).

Cytat:

Buraczana liga ma być tylko środkiem do osiągnięcia tego celu
Z tym w 100% się zgadzam, wyjaśnienie dlaczego w samej górze postu.


PS: Mistrz Cię już nie cieszy? Nie lubisz wizyt na rynku i ogólnokrajowej dumy? Nabijania się z Indukcyjnych że kolejny raz nie mogą "majstra" znaleźc? Jak to skwitował OldPara - zjedz czekoladę, poczujesz się lepiej ;P

Grzadq 28.03.2010 20:38

Co do Lecha - wszedłem na ich forum, poczytałem i zauważyłem ciekawą rzecz, która z resztą i na naszym forum się często przewija :)

Remis - pseudogracze, kopacze, pseudotrener, bez jaj, bez taktyki, bez pomysłu itp

A wystarczyło żeby wiatr zawiał mocniej / słabiej przy stale Peszki ...

Kopacze kopaczami, ale każdemu zdarza się słabszy mecz.

Co do roli trenera - nie zgodzę się że "żadna". To trener ma koncepcję gry i do tej koncepcji dobiera graczy. Gdyby został Maciek Skorża (którego bardzo szanuje) to nie wiadomo, czy Kirm dośrodkowałby tak jak to zrobił Piotr Brożek a zamiast Boguskiego Brożek znowu zaliczyłby pudło. To trener mówi, jakiej gry oczekuje, jakie schematy ćwiczymy na treningach, jak się mają piłkarze ustawiać, jak asekurować, kiedy łapać na spalonych, kiedy grać skrzydłami, kiedy stosować pressing itp. Rola trenera jest ogromna. Jeśli trener prowadzi treningi na zasadzie "gramy mecza, kto pierwszy podniesie piłkę ma plastra od wszystkich z przeciwnej drużyny" to po 2 miesiącach takich treningów wyniki ewidentnie WIDAĆ w trakcie meczu. Szybka, kombinacyjna gra, jakby ktoś nie zajarzył :p A jak Maciek Skorża mówi że potrzebuje silnego i wysokiego napastnika umiejącego grać tyłem do bramki, zastawić się, to nie dziwi już skąd te "baloniki" od naszych obrońców, skąd brak gry bez piłki i pokazywania się do rozgrywania, skąd brak więcej pomysłów na grę niż wspomniane wyżej baloniki.

Dlatego liczę, że Heniek nauczy naszych grać tak, że ręce same będą składać się do oklasków.

swinia 28.03.2010 21:01

a propos tej kolejki, jaką bramkę wybieracie?? Dla mnie Iljan
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...__kolejki.html

Ogryzek 28.03.2010 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 877938)
Panowie, z czego się tu w ogóle cieszyć? Z 4 punktów przewagi w buraczanej lidze? Mniejsza o to, że jeszcze mnóstwo meczy do końca, ale co to za osiągnięcie?

Przypomnę, że ten sezon i tak okrywa nas hańbą, z uwagi na katastrofę tallińską. Żadna buraczana patera za mistrzostwo podwórkowe tego nie zmieni.

Sam jesteś buraczana patera!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 877938)
Buraczana liga ma być tylko środkiem do osiągnięcia tego celu, dlatego tytuł mistrzowski sam w sobie w ogóle mnie nie interesuje. Podobnie jak nie cieszył tytuł mistrzowski po Dinamo Tibilisi.

Taaa pewnie byś wolał żeby Wisła była jak Bayer Leverkusen co to grał w finale LM a nigdy nie był mistrzem Niemiec:D

Zdobycie MP jest wartością samą w sobie bez względu na poziom tej ligi. Co nie znaczy że w pucharach nie możemy cokolwiek osiągnąć przyzwoitego.

Jak coś to zawsze jest Barcelona, ta Ciebie na pewno nie zawiedzie:)

-Goral- 28.03.2010 21:29

Dla mnie sama ekstraklasa już jest dużą wartością samą w sobie. Emocjonujące mecze, słabych zespołów jak na lekarstwo. Każdy walczy o utrzymanie zażarcie. Przedostania kolejka poprzedniego sezonu to w ogóle był majstersztyk. Dla takich chwil warto oglądać Ekstraklasę.

Marszałek 28.03.2010 22:10

Onyszko to jest gość,którego nam potrzeba,na sezon,dwa. Silnych psychicznie do tego wyciągający niesamowite piłki i pewny swoich interwencji. Wg mnie po tym seoznie powinien do nas trafić,bo nikogo lepszego nie znajdziemy,a przedłużać umowę z Pawełkiem,to mniej więcej tak,jakby jechać serpentyną z niepewnymi hamulcami.

Amica pokazała,że jest drużuną przypadkową bez pomysłu na grę,budowę akcji itd. Tak samo gra kichę jak Legia i Wisla, z tym,że my zaczynamy jakby wracać na właściwe tory,podobnie Legia, a oni po dobrym starcie zaliczyli kolejny średni mecz. Zachwyty jak to było do przewidzenia przedwczesne. Liczę,że z Legią zgubią punkty,bo jednak jak Legia się zepnie to spokojnie pokona Amicę. Ale znów warszawiacy popadają szybko w samozachwyt i jest szansa,że po serii zwycięstw zaczną gubić punkty z frajerami.

Ciekawa sytuacja Śląska. Niespodziewanie mogą zaraz wpaść do grupy zespołów walczących o utrzymanie, niezmiernie pozytywny jest fakt zagoszczenia już tam parchów. Tylko 3 pkt dzielą ich od ostatniego zespołu, mam nadzieje,że nas nie zawiodą i skończą tam gdzie ich miejsce, czyli w I lidze. A szanse na to są tym większe,że z grupy drużyn walczących o utrzymanie, grają najgorzej, i nic nie zapowiada poprawy. 84 minuta i pierwszy strzał na bramkę w meczu z Ruchem, taki zespół nie zasługuje nawet na I lige.

saklak1906 28.03.2010 22:16

Jak to kumpel powiedzial nie Poznanska lokomotywa tylko co najwyzej drezyna to odnosnie meczu z Odra, na taki wynik liczylem i oby za tydzien z Legia bylo tak samo

1q2 28.03.2010 22:23

Ano Onyszke trza było brać i faktycznie jeśli tylko pojawi się taka możliwość - trzeba go zakontraktować po sezonie.Nie jest to inwestycja na przyszłość ale to tak jak było z Cleberem - świetna opcja na teraz.

A co do meczu - pogapiłem się trochę na niego i faktycznie Amika nie wygląda jakoś olśniewająco.Bardzo fajnie przycisnęli na początku drugiej połowy ale inwencji starczyło na jakieś 20 minut.

Ogólnie rzecz biorąc - na dziś to najlepiej się Ruch prezentuje;)

7 kotów 28.03.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 878022)
...niezmiernie pozytywny jest fakt zagoszczenia już tam parchów. Tylko 3 pkt dzielą ich od ostatniego zespołu, mam nadzieje,że nas nie zawiodą i skończą tam gdzie ich miejsce, czyli w I lidze. A szanse na to są tym większe,że z grupy drużyn walczących o utrzymanie, grają najgorzej, i nic nie zapowiada poprawy. 84 minuta i pierwszy strzał na bramkę w meczu z Ruchem, taki zespół nie zasługuje nawet na I lige.

I pomyslec, ze gdyby sie nie trafilo obrzezanej kurze 50-letnie ziarno, to wlasnie by swiecili na ostanim miejscu.
Jak ich Lenczyk spusci, to uwierze, ze to naprawde porzadny i uczciwy czlowiek.

Wojtas 28.03.2010 23:10

Co do Onyszki to juz grzac fax do Wodzislawia bo to bramkarz jakiego nam trzeba :)

Wlasciwie to uznalem to juz po pierwszym jego meczu w tej rundzie :)

Co do Odra -Amika

To remis zasluzony,Odra grala przyzwoicie,Amika bez zadnych lepszych sytuacji ,brak Robercika i bida w ataku :)

ciekawe co by grali jakb 3/4 ich skladu bylo po kontuzjach i bez formy

el Nuero 28.03.2010 23:20

Niech wszystko zmierza we właściwym kierunku
 
Za cały koment do gry Onyszki niech wystarczy sondaż na stronie Odry: 81 % głosujących uznało, że to właśnie ich bramkarz zrobił najlepsze wrażenie, jeśli chodzi o grę wiosną. I wcale im się nie dziwię. Pawełkowi wystarczyły dwa celne strzały z dystansu, i Levadia wykopała nas z pucharów. Ile dziś obronił Onyszko? Ergo: inwestycja latem w dobrego bramkarza może zwrócić się nadspodziewanie szybko. Jeśli się da - sprowadzać i nie zastanawiać się dwa razy, bo kolejny raz w pucharach ze słabym bramkarzem to sportowe i finansowe samobójstwo.

Edit - 7 kotów - a co ci zawiniła kura? :-p Z kury może być dobry rosół, i smaczne mięsko, a z pasiaka - tylko kałuża (płaczu), jak ostatnio po wielkim przedświątecznym trzepaniu made by Ruch, czy kiedyś, po "szóstym biegu" w meczu z Lechią :rotfl:

grzesiek9000 28.03.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swinia (Post 877982)
a propos tej kolejki, jaką bramkę wybieracie?? Dla mnie Iljan
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...__kolejki.html

Zgadzam się bramka Micanskiego była najładniejsza, zaraz po niej bramka Diaza.

Uran235 29.03.2010 02:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 877956)
Dlatego cieszylbym sie z jakiegos szokujaco niskiego miejsca Legii, bo moze spowodowalo by to rewolucje. Inna rzecz, ze niestety Wasze 8 miejsce jej nie spowodowalo..

Oj coś się jednak zmieniło. Przez 2 lata mieliśmy dyrektora sportowego, przez 2,5 roku trenera. Gdyby nie było tego ósmego miejsca obaj wylecieliby po Tottenhamie, w najlepszym wypadku wracaliby autostopem z Tallina. Tymczasem od pewnego czasu nie mamy gwałtownych decyzji, nawet przyjście Kasperczaka, jakkolwiek zaskakujące, nie odbyło się z dnia na dzień pod wpływem impulsu. Nauczyliśmy się nie zwalniać trenerówza byle co- to jest na pewno pozytyw, bo na moment zbliżyliśmy się do niesławnego wyczynu Atletico Madryt. Co prawda nadal nie nauczyliśmy się pracy z młodzieżą, nie nauczyliśmy się skautingu, nie nauczyliśmy się leczyć piłkarzy i nie sprowadzać Łobodzińskich i Gargułów. Ale 1/5 w naszych realiach to i tak niezły wynik.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 878022)
Onyszko to jest gość,którego nam potrzeba,na sezon,dwa. Silnych psychicznie do tego wyciągający niesamowite piłki i pewny swoich interwencji. Wg mnie po tym seoznie powinien do nas trafić,bo nikogo lepszego nie znajdziemy,a przedłużać umowę z Pawełkiem,to mniej więcej tak,jakby jechać serpentyną z niepewnymi hamulcami.

No i jako literat wpasowałby się w klimaty krakowskiej bohemy :D .
http://www.weszlo.com/fotonews/1267880460_onyszko.jpg

Po tej kolejce nasunęo mi się kilka obserwacji.
1. Jeśli ktoś nadal wierzy w istnienie mitycznej polskiej szkoły bramkarskiej, to radzę obejrzeć bramki z tej kolejki. Do klasycznych Pawełków, Cabajów i Przyrowskich dołączyli prawie wszyscy pozostali polscy bramkarze. To co wyczyniały wszelkiej maści Kapsy, Skaby itp. wołało o pomstę do nieba i kumojej ucieszeowej pomsty wyjątkowo się doczekało. Zatrważającą liczbę 25 bramek( WOW- szok i niedowierzanie, to przeszło 3 na mecz), zawdzięczamy właśnie bramkarzom. Jedyni bramkarze, którzy wyróżnili się na plus w tej kolejce to Onyszko( 36 lat, właśnie wrócił do Polski, po długich zagranicznych wojażach) i Kelemen.
Ogólnie na dzień dzisiejszy top 3 bramkarzy w ekstraklasie to: 1.Mucha 2.Isailovic 3.Buric, tuż za nimi czai się Onyszko a dalej przepaść.

2. Jak tak dalej pójdzie Śląsk faktycznie może spaść. Wrocławianie w najbliższych 5 kolejkach mogą nie zdobyć punktu i nie będzie to szczególnie zaskakujące. Największe szanse mają w starciu z Bełchatowem i Zagłębiem, sęk w tym że obie te ekipy są lepsze od Śląska, jeśli nie brakni im motywacji to one będą faworytami. A gdyby spełnił się ten scenariusz w ostatnich trzech kolejkach Śląskowi przyjdzie walczyć z bezpośrednimi rywalami do spadku- Arką, Piastem i Odrą. Końcówka sezonu może być niebezpiecznie interesująca we Wrocławiu.

3. Sobiech. Ten chłopak już wcześniej pokazywał, że coś w sobie ma. W tym sezonie lepszy od niego jest tylko Lewandowski( i nie mówię tu tylko o dorobku bramkowym). Bez wahania stwierdzam- gwiazda ekstraklasy. Praktycznie w każdym meczu popisuje się jakimś zagraniem dla którego warto oglądać mecze Ruchu. Asysta do Zająca- klasa światowa. Wydawałoby się, że zwykłe podanie- ale co za wykonanie idealne tempo, idealna siła, piłka nie kozłowała i wszystko to przeprowadzone z gracją, elegancją, na luzie, jak profesor- a to 19-latek. Nie ma opcji,musimy mieć tego chłopaka w Wiśle, nawet za te 1,5 mln euro. jeżeli Lech nas przebije, będzie tragedia.

4. Puchary. Ruch gra bardzo fajną piłkę, przez cały sezon, zasługują na puchary jak mało kto i z czysto sportowego punktu widzenia życzę im zarówno PP jak i podium, bo zasłużyli, grając na miarę swoichmożliwości, a nie odstawiając fuszerkę jak potentaci. Ale patrząc pozasportowo, Ruch nie ma perspektyw na wzmocnienie składu, raczej się osłabią, patrząc przez pryzmat perspektywiczności i wydawanych systematycznie pieniędzy, na puchary zasługuje Jaga- oni prawie na pewno za pół roku będą jeszcze mocniejsi niż teraz, chociaż kto wie czy nie spadnąz ligi.

5. I w temacie prawie ekstraklasy. Obie łódzkie ekipy zatrzymane w tej kolejce 1. ligi, ale nadal trzymają dwa pierwsze miejsca. Widzew jest prawie pewien awansu, tylko katastrofa( np. w postaci Brozia- jak to dobrze, że tam uciekł) jest w stanie ich powstrzymać. Natomiast zwróciłbym uwagę na obrońcę po drugiej stronie boiska- Dudu to bardzo ciekawy zawodnik i zobaczycie, że w ekstraklasie będzie się o nim dużo mówiło.

Ciastek1 29.03.2010 02:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 878050)
Co do Onyszki to juz grzac fax do Wodzislawia bo to bramkarz jakiego nam trzeba :)

Wlasciwie to uznalem to juz po pierwszym jego meczu w tej rundzie :)

Kto wie , może w czerwcu dojdzie do wymiany na linii Odra - Wisła .Zarówno Onyszce jak i Pawełkowi kończą się kontrakty.Onyszko na Reymonta a Mariusz na stare śmieci . Jest też taka możliwość , że Legia będzie chciała go pozyskać . Mecz Wisły z Polonią pokazał , że Skabie bliżej umiejętnościami do Pawełka aniżeli Muchy .

ciacho 29.03.2010 09:11

Podniecacie się tak tym Onyszko, ale odpowiedzcie mi na pytanie co by było gdyby w sytuacji z 2:02 w tego skrótu http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...rot_meczu.html, zamiast Onyszki "interweniował" Pawełek. Otóż odpowiem wam. Było by jechanie po tym drugim z góry na dół (nie bronię Pawełka, bo to kiepski bramkarz).

Marszałek 29.03.2010 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 878067)
O
Natomiast zwróciłbym uwagę na obrońcę po drugiej stronie boiska- Dudu to bardzo ciekawy zawodnik i zobaczycie, że w ekstraklasie będzie się o nim dużo mówiło.

O Pawełku też się dużo mówi.:)

daniello1987 29.03.2010 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 877950)
SpoXter,

mnie po prostu sukcesy w naszej lidze nie cieszą, jeśli kończą się totalną kompromitacją w Europie. Bo wtedy dochodzę do wniosku, że takie mistrzostwo jest niewiele warte.

Więc by przywrócić mi radość z wygrywania w lidze, Wisła ma odnieść sukces w Europie. Proste:-D

ale na Rynku Głownym to bedziesz sie pchał jak najblizej barierek zeby wykrzyczec WISŁA MISTRZ:lol:


Kibice sukcesu

dynek.pl 29.03.2010 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 878034)
Ano Onyszke trza było brać i faktycznie jeśli tylko pojawi się taka możliwość - trzeba go zakontraktować po sezonie.Nie jest to inwestycja na przyszłość ale to tak jak było z Cleberem - świetna opcja na teraz.

Z Onyszka w sumie wg. przepisow to juz teraz mozna rozmawiac, a on sam powiedzial, ze takim klubom jak Wisla sie nie odmawia choc na mistrza typuje Lecha (nie wiem czy to niektorym nie przeszkadza ? :).

ciacho 29.03.2010 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 878088)
Z Onyszka w sumie wg. przepisow to juz teraz mozna rozmawiac, a on sam powiedzial, ze takim klubom jak Wisla sie nie odmawia choc na mistrza typuje Lecha (nie wiem czy to niektorym nie przeszkadza ? :).

No, ale jak to tak? Jakby się poczuł Pawełek? Jeszcze fu**a gotowy pokazać trenerowi:)

Zbyychu 29.03.2010 09:50

to trzeba cichaczem rozmawiać :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl