![]() |
Cytat:
|
"gry strzela tyle bramek"
ładuje jak Costa z Chelsea. Boguski to zagadka bo często ma problem z dograniem piłki na 2 metry bez żadnego pressingu. Bardzo możliwe, że w głowie ma problem, ale skoro po 2 hattrickach nic się w jego grze nie zmieniło to lepszy już nie będzie. |
Cytat:
|
A ja się nie zgodzę. Cywka zagrał przyzwoicie i bez większych błędów. Moim zdaniem dużo gorzej wypadł przykładowo Bartosz mimo zdobycia bramki.
|
Ja nie jestem zachłanny, Rafał wcale nie musi być lepszy - kolejne 8 goli w rundzie rewanżowej w zupełności wystarczy.
Apropo Rafała też, tu masz ranking najlepszych polskich skrzydłowych wg weszlo (o ile nie lubię ich za wspieranie Legii to te rankingi mają 'w miarę' miarodajne). http://weszlo.com/wp-content/uploads...12/WGQzW3U.jpg Także akurat na naszych skrzydłowych nie mamy prawa narzekać. |
Wg. mnie to Boguski jest ch*j-wie-kim ale na pewno nie skrzydłowym. Tylko na sheet'cie przed meczem jako taki figuruje. Dostaje bardziej wolną rękę, niby ma się trzymać prawej strony, ale ja gdy słyszę o skrzydłowym to mam przed oczami kogoś, kto przynajmniej 2x w meczy zadrybluje i wrzuci piłkę. Rafałek ratuje się swoim "nosem"-wie gdzie się znaleźć kiedy trzeba
|
http://ekstraklasa.tv/bramki/wisla-k...epiekna/0vsvhx
No, w tej akcji na pewno nie zachował się jak skrzydłowy. :o Nie każdy skrzydłowy musi biec na pałę do końca linii i tam wrzucać, taki był na przykład Sarki i powiedz mi ile tych asyst zaliczał tymi soczystymi wrzutami spod linii? Są dziesiątki jeśli nie setki przykładów skrzydłowych, którzy to rzadko robią zarówno z niższych lig jak i tych topowych. Żeby z resztą daleko nie szukać wystarczy popatrzeć na jakiej pozycji grają dwaj najlepsi piłkarze na świecie (oczywiście w życiu bym Rafała do nich nie porównywał, bo piłkarsko to im może buty czyścić). To jest raczej trend we współczesnym futbolu, coraz mniej jest skrzydłowych, których głównym zadaniem jest dojechanie do linii i wrzucenie piłki w pole karne (ja sam na tym często bazowałem na poziomie amatorskim :D) Rafał ma swoje wady ma swoje zalety. Główną zaletą są jego umiejętności antycypacji i wchodzenie w wolne strefy, fajnie gra z klepki do tego cały czas jest w ruchu przez co jest ciężki do upilnowania. Do tego dużo na tym boisku widzi i zazwyczaj podejmuje bardzo dobre decyzje (wykonanie często szwankuje co po prostu może wkurzać). Jest conajmniej przyzwoity w destrukcji - rzadko zostawia swojego obrońcę bez wsparcia. Z drugiej strony ma ewidentne braki techniczne, słaby drybling, średnią szybkość i przyśpieszenie, jest słaby fizycznie. O dziwo mimo tego co o nim piszesz głową gra całkiem przyzwoicie jak na swoje mizerne parametry - ale wiadomo Ondraska z niego nie zrobimy. |
Właśnie to co napisałeś wyżej go dyskwalifikują jako skrzydłowego. Ronaldo wolny,słaby technicznie,słaby fizycznie i bez przyśpieszenia. Wyobrażasz go sobie jako skrzydłowego? Ale z taką charakterystyką jako napastnika już bardziej. Niemniej jednak uważam, że wszystkim by na dobre wyszło gdyby grał jako podwieszony za Brożkiem/Ondraskiem.
|
Na chwilę obecną nie mamy nikogo lepszego od Boguskiego na tą pozycję... Więc dyskusja nie ma sensu.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Boguski , Brozek , Popovic, Ondrasek , Zachara , Uryga, Mojta, Buchalik .....eecchh ...zeby udalo sie zejsc z poborowtych zawodnikow
|
Ondrasek jest pożyteczny, w Zachare wierzę, że odpali, Popo jest niezły, Uryga to niewiadoma, ale przy odpowiednich wiatrach może być z niego dużo pożytku jako ŚO
|
nie keczupie- to sa bardzo slabi zawodnicy - wogole nienadajacy sie do gry w Wisle .........a Pawel jest niestety przykladem ze : " trzeba wedziec kiedy ze sceny zejsc .... "
|
w ogóle to rzuć grosiwem na odprawę dla nich i sprowadzeniem kogoś lepszego. Wrócił Stilić, a z Brożkiem się rozumieją nieźle. Nie chciałem tego mówić, ale skoro mówisz, że Ondrasek, Brożek, Popo się nie nadają do gry w Wiśle to cytując klasyka zamieniłeś się na łby albo zatrzymałeś w 2010 roku. Boguski na jesień zapakował 8 bramek więc nie mów, że nie było z niego pożytku(że nie jestem jego fanem chyba każdy kto czyta to forum wie). Ondrasek walczy o każdą piłkę. Nikolić to to nie jest, ale skoro Kiko chcę grać długie piłki (Głowa i Ivan super podania z obrony dają) to Ondrasek będzie idealnym kandydatem do gry z przodu.
|
przypomnij mi drogi trolu z polrocznym stazem co takiego dla Wisly zrobil Ondrasek jako napastnik i glowny hamulec Popovic ??? o Boguskim nawet nie wspomne bo koles ma sile strzalu 15 letniego kadeta i strzela bramki tylko wtedy kiedy pilka sie krzywo od niego odbije ,o Zacharze nie wspomne bo to tylko przypadkowy zawodnik w czerwonej koszulce z Biala Gwiazda
|
Cytat:
Policz lepiej bramki samego Boguskiego w obecnym sezonie i zejdź na ziemię. |
Ja natomiast wspomnę o Boguskim kolejny raz-8 bramek. Jakby się tera Jose Mourinho zarejestrował na tym forum to też byś się jego stażu czepiał?
Ondrasek-zostawia serducho na boisku. Bramek nie nastrzelał, ale serio- ile pamiętacie zmarnowanych przez niego patelni? Problemem jest ilość stwarzanych sytuacji. Popović- oczywiście nie jestem jego wielkim fanem. Nie uważam jednak, żeby był beznadziejny. Taką ma rolę na boisku, żeby łączyć pomoc z obroną, uzupełniać wychodzących wyżej zawodników. Spuszczacie się nad Mączyńskim, ale prawda jest taka, że Krzysiu zagrał naprawdę słabą rundę. Porównanie z dupy: Casemiro ma w tym sezonie 18 meczów-tyle samo co Denis. Popo ustępuje jedynie w liczbie asyst-ma 1, Casemiro 2. Bramek mają tyle samo-po jednej. TAKA ROLA na boisku |
Slabi to sa, mojta, petrzak ale kontuzje go zalatwily, buchalik, uryga.... widziales wczoraj Popovicia? A widziales Popovicia w inny meczach? Obecnie najlepszy srodkowy pomocnik Wisly podkresle srodkowy nie ofensywny... jedyny ktory probuje cokolwiek rozgrywac od tylu... reszta narazie gra beznadziejnie w tym elemencie... Ogladni sobie mecz PP z lechem, jak by gral Maczynski jak w tamtym meczu to nie bylo by w ogole roznowy ale Maka tez musi szukac lepszej gry narazie pokazuje zamalo jakosci... ja wierze bardzo mocno ze Kiko nauczy srodkowych pomocnikow jednej bardzo waznej rzeczy utrzymania sie przy pilce bo unas srodek wyglada tak zeby jak.najszybciej oddac pilke gdzie indziej... w ostatnim sparingu zobaczylem cos nowego co mowil trener z jednym z wywiadow ze trenowali 5-6 podan w srodku i dlugi przerzut na droga strone i bardzo dobrze im to wychodzilo w sparingu... najwazniejsze jest to ze w koncu widze ze zawodnicy maja jakis schemat zagran a nie ze nikt nic nie wie jak grac jak rozprowadzic akcje... powiedzcie mi jaki schemat zagran sie powtarzal u wdowczyka na bojsku?? Ja nie widzialem zadnego wszystko to bylo tak rwane i niw przewidywalne raczej tylko na jakosci zawodnikow budowane np. Co zrobi Malecki? No wlasbie jesli nic to porazka... a tu teraz sa ludzie jakies kolwiek schematy czego nie bylo widac prze ostaniw 3 lata to jest postep... ogladnijcie sobie jeszcze raz sparing i zobaczcie jak czwsto.provowali krotkich zagrac i szybki przerzod na druga strone... sorry za bledy pisalem szybko z kom.
|
Cytat:
|
Jakim trzeba być ułomem żeby dalej czepiać się Boguskiego?
Taaak, cały czas ostatnio go ktoś nabija... |
A ty przypadkiem po nim nie jechałeś ?
|
Cytat:
Nie chodzi o to żeby go idealizować, ale wielu z was przekracza ramy uczciwej krytyki. Zwłaszcza że nie mówimy tu o zawodniku anonimowym. To, że wam się marzy typowy ligowy pomocnik zapierdalający do linii i wrzucający w pole karne (inna sprawa że u nas nie ma kto z takich piłek gola strzelić, chyba że po wolnym) nie znaczy że Boguski gra źle. Zwłaszcza że liczby go bronią. |
Akurat tutaj jestem tego samego zdania co Wolfy.
Nawet bym powiedział, że im większy hejt w stronę Rafała tym chętniej go bronie, bo on po prostu na takie chamskie wpisy zwyczajnie po ludzku nie zasługuje. Ja mu życzę jak najlepiej - DZIKI DAJESZ! |
Eh co wy macie z tym Rafalem.Naprawde zostawcie go juz ,niech klika bramek z zeszlej rundy zakonczy temat o nim.
BTW : jestem ciekaw jak by poszła jego kariera gdyby nie ten faul prostaka Borysiuka,bo do tego momentu to był kawał grajka z niego. |
Tez uważam, że Rafał swoimi występami udowodnił, że lepiej go mieć niż nie mieć
|
Czepiać się Boguskiego za to, że strzelił bramkę, bo przecież strzał Małeckiego bramkarz złapałby w zęby, może tylko ktoś zupełnie zaślepiony. Wystarczy prześledzić jak to się stało że Rafał przeciął tor lotu piłki żeby, trzeba do tego oczywiście wiedzieć o co w piłce chodzi, zrozumieć, że to nie byle piłkarzyna, który szybko biega i czasem mocno kopnie,ale klasowy grajek. Któremu aktualnie dorównują poziomem Mąka, Głowa, Brożek, Semir ... Bo Małemu już niestety daleko.
|
Drozd
To wytłumacz o co w piłce chodzi, bo myślę, że 99% forum nie rozumie. 1.Boguski szybko biega....... 2. Boguski mocno kopię piłkę..... To weź ty już lepiej nie tłumacz Z tym Małeckim też niekiepsko poleciałeś |
O to żeby strzelać bramki, a nie koniecznie z pianą walczyć o piłkę czy zapamiętale dryblować. Jak to ktoś kiedyś celnie zauważył. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Zwróć uwagę na tempo i kierunek biegu Boguskiego po przerzucie piłki do Małeckiego. Jak to się tak dzieje, że zdążył akurat idealnie. I to nie pierwszy raz, że wspomnę Lechię.
Ps. Dlaczego myślisz, że 99% forum nie rozumie? Ty też nie rozumiesz czy klasyfikujesz się w tym 1%? :) |
Jeśli chodzi o twoją filozofie to 99. Czemu nie wychodzi 11 napastników skoro chodzi o strzelanie bramek? "Nowa szkoła piłki nożnej" by Drozd od jutra w emipikach.
Rafałek ma nosa. https://www.youtube.com/watch?v=nVxF3d1Qmu4 Tutaj miał jeszcze dynamikę. Kiedyś może i był z niego "nie byle piłkarzyna", ale gdy widzę jak obecnie snuje się apatycznie po boisku to nie mogę na to patrzeć. Nie można powiedzieć, że nie pressuje, lecz niestety ciągle w stałym tempie, praktycznie w ogóle nie dojeżdza na pełnej do przeciwnika. |
Ta bramka ze sparingu jest nieprzypadkowa. Boguś coraz lepiej odczytuje zamiary Małego, czego najlepszym przykładem jest druga bramka z arką (kapitalna gra bez piłki).
Szkoda, że fabryka dała mu tak mało zdrowia bo gdy nie jest w dołku fizycznym to wciąż bardzo przydatny zawodnik. keczupie, niedawno Messi zrobił identyczny numer. |
Syndrom geniusza najwidoczniej :D
Nie no akurat nie miałem złych zamiarów wklejając tych link. Chciałem pokazać różnice w atrybutach fizycznych Rafałka wtedy i dziś |
Niestety utrata szybkości w dość młodym piłkarsko wieku u zawodników e-klapy to stary temat, często Lenczyk nad tym się rozwodził.
|
Cytat:
|
4:3 ze Steauą po naprawdę niezłym meczu w naszym wykonaniu. Tak, wiem, "to-tylko-sparing", ale śmiać mi się chce z tych "kibiców", którzy już nam wróżyli superwpierrdol od każdego kolejnego przeciwnika po meczu z Rakowem.
|
No no no coraz lepiej to wyglada. Dzisiaj zagrali na bardzo wysokim poziomie. Martwia tylko kolejne bledy w obronie i biernosc Zaluski. Nie chce nic mowic ale dobrze by bylo jeszcze jakiegos bramkarza sciagnac zwlaszcza gdyby Buchalik wrocil do Chorzowa. Fajnie sie mecz ogladalo, jakby to byla potyczka ligowa. Wygrac 4-3 przegrywajac 1-3 z tak dobra druzyna jaka jest Steaua, wiceliderem ligi rumunskiej i do tego grajacej podstawowym skladem zasluguje na uznanie.
|
Załuska da rade luzuj gacie masz słowo harcerza. Prawe skrzydło by się przydało bo Boguś dzisiaj 90% meczu w środku boiska spędził,a na rozpisce był właśnie na prawej flance.
|
Liga nas zweryfikuje i wtedy pogadamy
|
https://www.youtube.com/watch?v=5B06ts8_ZVQ
4:08 polecam |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl