Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

_ukoL 29.01.2017 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PSYCHOLTSW (Post 1462811)
Ty za to lubisz Rafała i zapewne dlatego Twoja wypowiedź jest lepsza od mojej. fuck logic :) Boguski jest słaby, bo ma problem z głową. Po Brożku również jebałem, przez wiele lat zresztą ale teraz jak wrócił po kontuzji wreszcie gra mniej więcej tak jak powinien tylko nie ma bardzo siły na cały mecz. Koń Rafał ma, tylko co z tego? Dalej nie wierzę, że się odblokował, bo jego problem leży w głowie, nie w umiejętnościach. Nawet 10 strzelonych hattricków tego nie zmieni, jeżeli Rafał nie przestanie się bać walki o piłkę, starć w powietrzu i męskiej gry.


P.S. Powiedz mi grałeś kiedyś na obronie? nieważne na jakim poziomie tylko czy na tej pozycji?

Piszesz jakąś nową teorię piłki nożnej? To przypierdalanie się do Boguskiego już jest nudne.

ashkeczup 29.01.2017 10:49

"gry strzela tyle bramek"
ładuje jak Costa z Chelsea. Boguski to zagadka bo często ma problem z dograniem piłki na 2 metry bez żadnego pressingu. Bardzo możliwe, że w głowie ma problem, ale skoro po 2 hattrickach nic się w jego grze nie zmieniło to lepszy już nie będzie.

X-Ray 29.01.2017 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AlvaroTS (Post 1462809)
Dokładnie tak jak piszesz, niektórzy z gory u.......ili sobie ze Cywka jest chvjowy i niec tego nie zmieni. Nawet to ze wczoraj znowu Bartosz był najsłabszym ogniwem. Ale jak to nasz wychowanek strzelił bramkę. Ano tak to , nie wracał , gubił krycie i cały czas zostawiał Cywke z dwoma zawodnikami do krycia.

Nie twierdzę, że Cywka jest beznadziejny. Ale wczoraj był najsłabszym na placu. Nawet Matija Špičić był lepszy.

Valdi88 29.01.2017 11:46

A ja się nie zgodzę. Cywka zagrał przyzwoicie i bez większych błędów. Moim zdaniem dużo gorzej wypadł przykładowo Bartosz mimo zdobycia bramki.

s1mone 29.01.2017 12:10

Ja nie jestem zachłanny, Rafał wcale nie musi być lepszy - kolejne 8 goli w rundzie rewanżowej w zupełności wystarczy.

Apropo Rafała też, tu masz ranking najlepszych polskich skrzydłowych wg weszlo (o ile nie lubię ich za wspieranie Legii to te rankingi mają 'w miarę' miarodajne).

http://weszlo.com/wp-content/uploads...12/WGQzW3U.jpg

Także akurat na naszych skrzydłowych nie mamy prawa narzekać.

ashkeczup 29.01.2017 13:00

Wg. mnie to Boguski jest ch*j-wie-kim ale na pewno nie skrzydłowym. Tylko na sheet'cie przed meczem jako taki figuruje. Dostaje bardziej wolną rękę, niby ma się trzymać prawej strony, ale ja gdy słyszę o skrzydłowym to mam przed oczami kogoś, kto przynajmniej 2x w meczy zadrybluje i wrzuci piłkę. Rafałek ratuje się swoim "nosem"-wie gdzie się znaleźć kiedy trzeba

s1mone 29.01.2017 13:35

http://ekstraklasa.tv/bramki/wisla-k...epiekna/0vsvhx

No, w tej akcji na pewno nie zachował się jak skrzydłowy.

:o

Nie każdy skrzydłowy musi biec na pałę do końca linii i tam wrzucać, taki był na przykład Sarki i powiedz mi ile tych asyst zaliczał tymi soczystymi wrzutami spod linii? Są dziesiątki jeśli nie setki przykładów skrzydłowych, którzy to rzadko robią zarówno z niższych lig jak i tych topowych. Żeby z resztą daleko nie szukać wystarczy popatrzeć na jakiej pozycji grają dwaj najlepsi piłkarze na świecie (oczywiście w życiu bym Rafała do nich nie porównywał, bo piłkarsko to im może buty czyścić). To jest raczej trend we współczesnym futbolu, coraz mniej jest skrzydłowych, których głównym zadaniem jest dojechanie do linii i wrzucenie piłki w pole karne (ja sam na tym często bazowałem na poziomie amatorskim :D)

Rafał ma swoje wady ma swoje zalety.

Główną zaletą są jego umiejętności antycypacji i wchodzenie w wolne strefy, fajnie gra z klepki do tego cały czas jest w ruchu przez co jest ciężki do upilnowania. Do tego dużo na tym boisku widzi i zazwyczaj podejmuje bardzo dobre decyzje (wykonanie często szwankuje co po prostu może wkurzać). Jest conajmniej przyzwoity w destrukcji - rzadko zostawia swojego obrońcę bez wsparcia.
Z drugiej strony ma ewidentne braki techniczne, słaby drybling, średnią szybkość i przyśpieszenie, jest słaby fizycznie. O dziwo mimo tego co o nim piszesz głową gra całkiem przyzwoicie jak na swoje mizerne parametry - ale wiadomo Ondraska z niego nie zrobimy.

ashkeczup 29.01.2017 14:21

Właśnie to co napisałeś wyżej go dyskwalifikują jako skrzydłowego. Ronaldo wolny,słaby technicznie,słaby fizycznie i bez przyśpieszenia. Wyobrażasz go sobie jako skrzydłowego? Ale z taką charakterystyką jako napastnika już bardziej. Niemniej jednak uważam, że wszystkim by na dobre wyszło gdyby grał jako podwieszony za Brożkiem/Ondraskiem.

konvict1993 29.01.2017 14:55

Na chwilę obecną nie mamy nikogo lepszego od Boguskiego na tą pozycję... Więc dyskusja nie ma sensu.

Gucio25 29.01.2017 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1462818)
Nie twierdzę, że Cywka jest beznadziejny. Ale wczoraj był najsłabszym na placu. Nawet Matija Špičić był lepszy.

a kolega avatara to skąd ma? :-)

szprotson 29.01.2017 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1462855)
a kolega avatara to skąd ma? :-)

myslalem ze Ci zawiesili konto czy coś i ten xman to Ty

X-Ray 29.01.2017 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1462855)
a kolega avatara to skąd ma? :-)

Z folderu: "avatary" na laptopie. Chyba zajmumałem od Ciebie dawno temu. Już zmieniam, wybacz.

AntyMod 29.01.2017 19:07

Boguski , Brozek , Popovic, Ondrasek , Zachara , Uryga, Mojta, Buchalik .....eecchh ...zeby udalo sie zejsc z poborowtych zawodnikow

ashkeczup 29.01.2017 19:14

Ondrasek jest pożyteczny, w Zachare wierzę, że odpali, Popo jest niezły, Uryga to niewiadoma, ale przy odpowiednich wiatrach może być z niego dużo pożytku jako ŚO

AntyMod 29.01.2017 19:18

nie keczupie- to sa bardzo slabi zawodnicy - wogole nienadajacy sie do gry w Wisle .........a Pawel jest niestety przykladem ze : " trzeba wedziec kiedy ze sceny zejsc .... "

ashkeczup 29.01.2017 20:59

w ogóle to rzuć grosiwem na odprawę dla nich i sprowadzeniem kogoś lepszego. Wrócił Stilić, a z Brożkiem się rozumieją nieźle. Nie chciałem tego mówić, ale skoro mówisz, że Ondrasek, Brożek, Popo się nie nadają do gry w Wiśle to cytując klasyka zamieniłeś się na łby albo zatrzymałeś w 2010 roku. Boguski na jesień zapakował 8 bramek więc nie mów, że nie było z niego pożytku(że nie jestem jego fanem chyba każdy kto czyta to forum wie). Ondrasek walczy o każdą piłkę. Nikolić to to nie jest, ale skoro Kiko chcę grać długie piłki (Głowa i Ivan super podania z obrony dają) to Ondrasek będzie idealnym kandydatem do gry z przodu.

AntyMod 29.01.2017 21:16

przypomnij mi drogi trolu z polrocznym stazem co takiego dla Wisly zrobil Ondrasek jako napastnik i glowny hamulec Popovic ??? o Boguskim nawet nie wspomne bo koles ma sile strzalu 15 letniego kadeta i strzela bramki tylko wtedy kiedy pilka sie krzywo od niego odbije ,o Zacharze nie wspomne bo to tylko przypadkowy zawodnik w czerwonej koszulce z Biala Gwiazda

Levis88 29.01.2017 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1462871)
Boguski , Brozek , Popovic, Ondrasek , Zachara , Uryga, Mojta, Buchalik .....eecchh ...zeby udalo sie zejsc z poborowtych zawodnikow

Serio? A Pietrzak, Sadlok, Cywka czy Bartosz czym Cie oczarowali, że Ich nie wymieniłeś?
Policz lepiej bramki samego Boguskiego w obecnym sezonie i zejdź na ziemię.

ashkeczup 29.01.2017 21:38

Ja natomiast wspomnę o Boguskim kolejny raz-8 bramek. Jakby się tera Jose Mourinho zarejestrował na tym forum to też byś się jego stażu czepiał?

Ondrasek-zostawia serducho na boisku. Bramek nie nastrzelał, ale serio- ile pamiętacie zmarnowanych przez niego patelni? Problemem jest ilość stwarzanych sytuacji.

Popović- oczywiście nie jestem jego wielkim fanem. Nie uważam jednak, żeby był beznadziejny. Taką ma rolę na boisku, żeby łączyć pomoc z obroną, uzupełniać wychodzących wyżej zawodników. Spuszczacie się nad Mączyńskim, ale prawda jest taka, że Krzysiu zagrał naprawdę słabą rundę.


Porównanie z dupy:
Casemiro ma w tym sezonie 18 meczów-tyle samo co Denis. Popo ustępuje jedynie w liczbie asyst-ma 1, Casemiro 2. Bramek mają tyle samo-po jednej. TAKA ROLA na boisku

UcheJ 29.01.2017 21:48

Slabi to sa, mojta, petrzak ale kontuzje go zalatwily, buchalik, uryga.... widziales wczoraj Popovicia? A widziales Popovicia w inny meczach? Obecnie najlepszy srodkowy pomocnik Wisly podkresle srodkowy nie ofensywny... jedyny ktory probuje cokolwiek rozgrywac od tylu... reszta narazie gra beznadziejnie w tym elemencie... Ogladni sobie mecz PP z lechem, jak by gral Maczynski jak w tamtym meczu to nie bylo by w ogole roznowy ale Maka tez musi szukac lepszej gry narazie pokazuje zamalo jakosci... ja wierze bardzo mocno ze Kiko nauczy srodkowych pomocnikow jednej bardzo waznej rzeczy utrzymania sie przy pilce bo unas srodek wyglada tak zeby jak.najszybciej oddac pilke gdzie indziej... w ostatnim sparingu zobaczylem cos nowego co mowil trener z jednym z wywiadow ze trenowali 5-6 podan w srodku i dlugi przerzut na droga strone i bardzo dobrze im to wychodzilo w sparingu... najwazniejsze jest to ze w koncu widze ze zawodnicy maja jakis schemat zagran a nie ze nikt nic nie wie jak grac jak rozprowadzic akcje... powiedzcie mi jaki schemat zagran sie powtarzal u wdowczyka na bojsku?? Ja nie widzialem zadnego wszystko to bylo tak rwane i niw przewidywalne raczej tylko na jakosci zawodnikow budowane np. Co zrobi Malecki? No wlasbie jesli nic to porazka... a tu teraz sa ludzie jakies kolwiek schematy czego nie bylo widac prze ostaniw 3 lata to jest postep... ogladnijcie sobie jeszcze raz sparing i zobaczcie jak czwsto.provowali krotkich zagrac i szybki przerzod na druga strone... sorry za bledy pisalem szybko z kom.

s1mone 29.01.2017 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1462891)
przypomnij mi drogi trolu z polrocznym stazem co takiego dla Wisly zrobil Ondrasek jako napastnik i glowny hamulec Popovic ??? o Boguskim nawet nie wspomne bo koles ma sile strzalu 15 letniego kadeta i strzela bramki tylko wtedy kiedy pilka sie krzywo od niego odbije ,o Zacharze nie wspomne bo to tylko przypadkowy zawodnik w czerwonej koszulce z Biala Gwiazda

Jeśli ktoś na tym forum przypomina mi trolla, to właśnie ty.

wolfy 30.01.2017 11:04

Jakim trzeba być ułomem żeby dalej czepiać się Boguskiego?
Taaak, cały czas ostatnio go ktoś nabija...

brylant17 30.01.2017 11:24

A ty przypadkiem po nim nie jechałeś ?

wolfy 30.01.2017 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1462936)
A ty przypadkiem po nim nie jechałeś ?

Nie, ja akurat byłem jednym którzy zaczęli dostawać odruchów wymiotnych po nieustannych wylewach frustracji skierowanych ku Boguskiemu, bo jeden z drugim frajer nie potrafi sobie inaczej poradzić z porażką. Tak się szczęśliwie złożyło, że niedługo później Rafał zaczął strzelać.

Nie chodzi o to żeby go idealizować, ale wielu z was przekracza ramy uczciwej krytyki. Zwłaszcza że nie mówimy tu o zawodniku anonimowym.

To, że wam się marzy typowy ligowy pomocnik zapierdalający do linii i wrzucający w pole karne (inna sprawa że u nas nie ma kto z takich piłek gola strzelić, chyba że po wolnym) nie znaczy że Boguski gra źle. Zwłaszcza że liczby go bronią.

s1mone 30.01.2017 20:39

Akurat tutaj jestem tego samego zdania co Wolfy.

Nawet bym powiedział, że im większy hejt w stronę Rafała tym chętniej go bronie, bo on po prostu na takie chamskie wpisy zwyczajnie po ludzku nie zasługuje.

Ja mu życzę jak najlepiej - DZIKI DAJESZ!

Wojtas 30.01.2017 20:45

Eh co wy macie z tym Rafalem.Naprawde zostawcie go juz ,niech klika bramek z zeszlej rundy zakonczy temat o nim.

BTW : jestem ciekaw jak by poszła jego kariera gdyby nie ten faul prostaka Borysiuka,bo do tego momentu to był kawał grajka z niego.

Dariook 30.01.2017 20:52

Tez uważam, że Rafał swoimi występami udowodnił, że lepiej go mieć niż nie mieć

Drozd 30.01.2017 21:39

Czepiać się Boguskiego za to, że strzelił bramkę, bo przecież strzał Małeckiego bramkarz złapałby w zęby, może tylko ktoś zupełnie zaślepiony. Wystarczy prześledzić jak to się stało że Rafał przeciął tor lotu piłki żeby, trzeba do tego oczywiście wiedzieć o co w piłce chodzi, zrozumieć, że to nie byle piłkarzyna, który szybko biega i czasem mocno kopnie,ale klasowy grajek. Któremu aktualnie dorównują poziomem Mąka, Głowa, Brożek, Semir ... Bo Małemu już niestety daleko.

ashkeczup 30.01.2017 21:48

Drozd
To wytłumacz o co w piłce chodzi, bo myślę, że 99% forum nie rozumie.

1.Boguski szybko biega.......
2. Boguski mocno kopię piłkę.....

To weź ty już lepiej nie tłumacz

Z tym Małeckim też niekiepsko poleciałeś

Drozd 30.01.2017 22:03

O to żeby strzelać bramki, a nie koniecznie z pianą walczyć o piłkę czy zapamiętale dryblować. Jak to ktoś kiedyś celnie zauważył. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Zwróć uwagę na tempo i kierunek biegu Boguskiego po przerzucie piłki do Małeckiego. Jak to się tak dzieje, że zdążył akurat idealnie. I to nie pierwszy raz, że wspomnę Lechię.

Ps. Dlaczego myślisz, że 99% forum nie rozumie? Ty też nie rozumiesz czy klasyfikujesz się w tym 1%? :)

ashkeczup 30.01.2017 22:16

Jeśli chodzi o twoją filozofie to 99. Czemu nie wychodzi 11 napastników skoro chodzi o strzelanie bramek? "Nowa szkoła piłki nożnej" by Drozd od jutra w emipikach.
Rafałek ma nosa.
https://www.youtube.com/watch?v=nVxF3d1Qmu4
Tutaj miał jeszcze dynamikę. Kiedyś może i był z niego "nie byle piłkarzyna", ale gdy widzę jak obecnie snuje się apatycznie po boisku to nie mogę na to patrzeć. Nie można powiedzieć, że nie pressuje, lecz niestety ciągle w stałym tempie, praktycznie w ogóle nie dojeżdza na pełnej do przeciwnika.

morganfield 30.01.2017 23:12

Ta bramka ze sparingu jest nieprzypadkowa. Boguś coraz lepiej odczytuje zamiary Małego, czego najlepszym przykładem jest druga bramka z arką (kapitalna gra bez piłki).
Szkoda, że fabryka dała mu tak mało zdrowia bo gdy nie jest w dołku fizycznym to wciąż bardzo przydatny zawodnik.

keczupie, niedawno Messi zrobił identyczny numer.

ashkeczup 30.01.2017 23:15

Syndrom geniusza najwidoczniej :D
Nie no akurat nie miałem złych zamiarów wklejając tych link. Chciałem pokazać różnice w atrybutach fizycznych Rafałka wtedy i dziś

morganfield 30.01.2017 23:22

Niestety utrata szybkości w dość młodym piłkarsko wieku u zawodników e-klapy to stary temat, często Lenczyk nad tym się rozwodził.

X-Ray 30.01.2017 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1462992)
O to żeby strzelać bramki, a nie koniecznie z pianą walczyć o piłkę czy zapamiętale dryblować. Jak to ktoś kiedyś celnie zauważył. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Zwróć uwagę na tempo i kierunek biegu Boguskiego po przerzucie piłki do Małeckiego. Jak to się tak dzieje, że zdążył akurat idealnie. I to nie pierwszy raz, że wspomnę Lechię.

Ps. Dlaczego myślisz, że 99% forum nie rozumie? Ty też nie rozumiesz czy klasyfikujesz się w tym 1%? :)

W Ekstraklasie kluczem do sukcesu jest głównie zaangażowanie. Co pokazuje Termalica.

Revolver 31.01.2017 19:00

4:3 ze Steauą po naprawdę niezłym meczu w naszym wykonaniu. Tak, wiem, "to-tylko-sparing", ale śmiać mi się chce z tych "kibiców", którzy już nam wróżyli superwpierrdol od każdego kolejnego przeciwnika po meczu z Rakowem.

mitmichael 31.01.2017 19:06

No no no coraz lepiej to wyglada. Dzisiaj zagrali na bardzo wysokim poziomie. Martwia tylko kolejne bledy w obronie i biernosc Zaluski. Nie chce nic mowic ale dobrze by bylo jeszcze jakiegos bramkarza sciagnac zwlaszcza gdyby Buchalik wrocil do Chorzowa. Fajnie sie mecz ogladalo, jakby to byla potyczka ligowa. Wygrac 4-3 przegrywajac 1-3 z tak dobra druzyna jaka jest Steaua, wiceliderem ligi rumunskiej i do tego grajacej podstawowym skladem zasluguje na uznanie.

ashkeczup 31.01.2017 19:16

Załuska da rade luzuj gacie masz słowo harcerza. Prawe skrzydło by się przydało bo Boguś dzisiaj 90% meczu w środku boiska spędził,a na rozpisce był właśnie na prawej flance.

brylant17 31.01.2017 19:24

Liga nas zweryfikuje i wtedy pogadamy

ashkeczup 31.01.2017 19:29

https://www.youtube.com/watch?v=5B06ts8_ZVQ
4:08 polecam


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl