Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

krzywy 14.03.2025 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1644333)
To, że nie ma kogo wpuścić to chyba po części też wina naszego sztabu medycznego. Czemu u nas zawsze po kontuzji mamy wraki nie zawodników? A Poletanovic? Po meczu z Arka radosny komunikat, że w zasadzie nic się nie stało - a zawodnika nie ma przez dwa mecze nawet w kadrze. Smiech na sali...

A za dwa tygodnie komunikat, że leczenie zachowawcze nie dało rezultatu i Marko musi przejść zabieg operacyjny....
Standard

Jaroo1 14.03.2025 22:15

Cytat:

Jeszcze inna strona medalu jest taka, że jak trener nie jest w stanie nic wykrzesać z iluś tam grajków to też jest niestety jakaś informacja o nim.
A co do nazwy tematu i zabaw statystyką to w naszym przypadku równie dobrze można się pobawić szklaną kulą albo powróżyć wyniki z fusów z kawy.
Niestety na ogół o naszym wyniku decyduje przypadek
Nie taki przypadek. Można było śmiało zakładać przed sezonem że walczymy i miejsca 5-10. Można było bardziej optymistycznie myśleć o miejscu 3, bardziej pesymistycznie o miejscu około 12.
A, że w tym temacie jest ciągle radosna twórczość bo jak chociażby się uda dwa mecze zagrać, raz wygrać i raz zremisować i już nagle jest liczone ile trzeba pod rząd wygrać meczów żeby z 10 miejsca wejść na 1, to już inna sprawa.
Trener nie ma pomysłu, właściciel nie ma pomysłu, wszędzie jest amatorka, od organizacja po sztab medyczny. Także bez podniecania się i wmawiania sobie, można w miarę realistycznie nasze szanse oceniać.
Oczywiście liga jest polsmieszna więc tutaj tak na prawdę można w każdym sezonie albo gdzies blisko 2 miejsca wylądować, albo 12.

Patryko 14.03.2025 23:38

Ze mnie osobiście uszło powietrze.

Łudziłem się, że jest jeszcze cień szansy na awans z miejsc 1-2, ale po dzisiejszym meczu nie mam już złudzeń.

Jeśli jakimś cudem awansujemy do baraży, to je przegramy. Ta drużyna mentalnie nie istnieje, to zbieranina chłopów, którzy chcą tylko dograć do czerwca, skasować co należne i zmienić pracodawcę (a roszady będą grube bez awansu).

Żal Rodado, bez którego goli zagrzebiemy się w tym .......niku na długo. Bez konkretnych inwestycji w graczy przedstawiających konkretną jakość sportową, zmarnujemy kolejny sezon i dopiszemy do długu kolejne 8-10 milionów.

Jedyny pozytyw ewentualnego braku awansu jest taki, że pozycja negocjacyjna JK z Kwietniem będzie pozycją klęczącą.

Stelio 15.03.2025 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1644359)
Ze mnie osobiście uszło powietrze.

Łudziłem się, że jest jeszcze cień szansy na awans z miejsc 1-2, ale po dzisiejszym meczu nie mam już złudzeń.

Jeśli jakimś cudem awansujemy do baraży, to je przegramy. Ta drużyna mentalnie nie istnieje, to zbieranina chłopów, którzy chcą tylko dograć do czerwca, skasować co należne i zmienić pracodawcę (a roszady będą grube bez awansu).

Żal Rodado, bez którego goli zagrzebiemy się w tym .......niku na długo. Bez konkretnych inwestycji w graczy przedstawiających konkretną jakość sportową, zmarnujemy kolejny sezon i dopiszemy do długu kolejne 8-10 milionów.

Jedyny pozytyw ewentualnego braku awansu jest taki, że pozycja negocjacyjna JK z Kwietniem będzie pozycją klęczącą.

Przecież żadnego Kwietnia w Wiśle nie bedzie. Chłop leci z Wieczystą jak burza, nie zatrzymuje się z inwestycjami. Jak Wy to sobie wyobrażacie? Że awansują do 1 ligi a Kwiecień powie "dobra ja zawijam bawcie się dobrze" i się do Wisły przeniesie? XD A to, że awansują to pewniak. Nie wiem jaka katastrofa by się musiała wydarzyć, mają 6 pkt przewagi nad 3 miejscem i golą każdego w tej 2 lidze.

Zamiast jeszcze łykać te dyrdymały Królewskiego o Kwietniu (w ogóle już wszyscy zapomnieli o tych tajemniczych inwestorach co mieli być na meczu ze zniczem? XD Niesamowite ile bajek temu człowiekowi na sucho uchodzi) radzę się powoli przyzwyczajać do roli drużyny która w lidze będzie ustawiana po kątach przez do niedawana osiedlowy klub.

MaLk 15.03.2025 20:57

Spróbuję powrócić z tematem do korzeni, bo co innego nam zostaje ;)

Ciekawostka statystyczna - jednym, z ciekawszych aspektów pokazujących poziom gry zespołu w troszkę dłuższej perspektywie jest średnia krocząca (ruchoma) z ostatnich 5 spotkań.

Otóż o ile wszystkie inne wyznaczniki tego jak gramy hasają sobie od dawna od Sasa do Lasa, tak, że trudno cokolwiek powiedzieć o naszej grze oprócz tego, że nigdy nie wiadomo jak zagramy, to od kilku kolejek ten jeden wskaźnik się nie zmienia. Gramy ze średnią kroczącą na poziomie... 1,40 pkt/mecz. Inaczej rzecz ujmując, od jakiegoś czasu regularnie nasze 5 ostatnich spotkań przekłada się na 7 zdobytych punktów.

Co nam to statystycznie daje? Do końca sezonu zostało równe 10 spotkań. 14 punktów. Jakie to daje szanse na baraże możecie sobie wyliczyć sami...

wolfy 15.03.2025 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1644432)
Spróbuję powrócić z tematem do korzeni, bo co innego nam zostaje ;)

Ciekawostka statystyczna - jednym, z ciekawszych aspektów pokazujących poziom gry zespołu w troszkę dłuższej perspektywie jest średnia krocząca (ruchoma) z ostatnich 5 spotkań.

Otóż o ile wszystkie inne wyznaczniki tego jak gramy hasają sobie od dawna od Sasa do Lasa, tak, że trudno cokolwiek powiedzieć o naszej grze oprócz tego, że nigdy nie wiadomo jak zagramy, to od kilku kolejek ten jeden wskaźnik się nie zmienia. Gramy ze średnią kroczącą na poziomie... 1,40 pkt/mecz. Inaczej rzecz ujmując, od jakiegoś czasu regularnie nasze 5 ostatnich spotkań przekłada się na 7 zdobytych punktów.

Co nam to statystycznie daje? Do końca sezonu zostało równe 10 spotkań. 14 punktów. Jakie to daje szanse na baraże możecie sobie wyliczyć sami...

A jakie są szanse na pierwszą dwójkę?

MaLk 15.03.2025 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1644433)
A jakie są szanse na pierwszą dwójkę?

Statystycznie powinniśmy grać do końca sezonu ze średnią 2,6-2,8...

wolfy 15.03.2025 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1644436)
Statystycznie powinniśmy grać do końca sezonu ze średnią 2,6-2,8...

Myślę że zrozumiałem.

pepe72 30.03.2025 19:26

Odrobiliśmy 2 punkty do 2 miejsca. Jutro WPłock może przeskoczyć Miedź na 3 miejscu. Grają z GKS Tychy.
Kod:

                  razem  dom    wyjazd
kolejka            25      13      12
punkty            40      23      17
średnia            1,60    1,77    1,42
Procent meczów    74%         
             
Baraże            52         
Brakuje            12         
średnia na mecz    1,33
             
7 miejsce (pkt)    37         
zostało meczów      9         
przewaga            3         
możemy tracić      0,33         
             
2 miejsce (pkt)    52         
zostało meczów      9         
brakuje punktów    12         
potrzebna średnia+  1,33


Jaroo1 30.03.2025 20:38

Gonimy drugie miejsce. Gonimyyyyyyy!!! Awans jest nasz!

Drozd 30.03.2025 20:54

Na dzisiaj najbliżej do 2 miejsca ma Płock, bo BBT jest tak słaba że z każdym może stracić punkty. Miedź to samo. Więc wszystko w naszych nogach :).

Tantal 30.03.2025 21:13

Niestety nie wszystko w naszych nogach, BrudPet może dreptać w miejscu punkt na mecz a i tak ich raczej nie dogonimy.

Niemniej jednak są pozytywy. Parę zespołów pod nami i przed nami potraciło punkty, kolejka całkiem udana. Czekamy jeszcze co jutro padnie w Tychach, ale jak Płock tam straci punkty to kolejka będzie bardzo udana. Zostało jeszcze 4 autobusy do rozbicia przez następne tygodnie.

Do Miedzi mimo porażki z nimi nadrobiliśmy od początku wiosny 3 pkt. Dołują. Do tego my wyszliśmy z dołka, o którym pisał MaLK: właśnie osiągnęliśmy średnią za ostatnie 5 meczy 2,0. Więc może jednak da radę ugrać coś więcej niż ostatnie miejsce w barażach ;) Statystycznie powinniśmy na koniec sezonu być na granicy wyprzedzenia Miedzi. Gorzej z taką Polonią - podobnie jak my odbębniła najtrudniejszych rywali, wyniki ma bardzo dobre, nie widać raczej powodu dla którego mieliby tracić punkty.



Jak się weźmie obecną formę i spojrzy kto ma jakich rywali to zanosi się na ciekawą tabelę na koniec, mniej więcej w tym kształcie:

Arka 70
BrudPet 62
Polonia 62
Wisła 60
Płock 60
Miedź 59

Arka poza zasięgiem a o pozostałe miejsca walka na noże do samego końca. Cały czas liczę na 4 miejsce na koniec a w finale baraży mecz Wisła - BrudPet Spermalisa z wynikiem 3 albo 4:0 dla nas.

pepe72 30.03.2025 22:36

Jak BBT będzie tracić punkty jak dzisiaj to za 5-6 kolejek możemy ją dogonić.
Oczywiście pod warunkiem, że wygramy następne mecze.
Mamy teraz 4 "autobusy" (#16, #15, #13, #18), a 5 mecz z ... BBT.
Jeśli zamiast obijać słupki zaczniemy trafiać do bramki (obok bramkarza) to mecz w Niecieczy może być o przeskoczenie.

Dla pełności obrazu, po BBT mamy WPłock, a potem 3 autobusy (obecne #12, #17, #11). Aczkolwiek warto pamiętać o słynnym meczu z Zagłębiem (grającym o pietruszkę), który wygrywaliśmy 1:0 u siebie by przegrać 1:2 i stracić awans.

FraMat 30.03.2025 22:52

Tylko że jeśli BBT będzie tak tracił punkty to inne drużyny przed nami też będą miały szansę na wyprzedzenie go, więc sytuacja odnośnie do miejsca nie zmieni się radykalnie.

pepe72 30.03.2025 23:10

Jak miniemy BBT to awansujemy co najmniej o jedną pozycję :>

Jaroo1 31.03.2025 05:27

No znowu muszę interweniować bo mi się włączyło uczulenie na .......enie. Pepe, chłopie kochany, do TBB tracimy 12 pkt, zostało 9 kolejek. Nawet jak oni będą punktować średnio 1 pkt na mecz - czyli taka średnia, która zdobywają wręcz najsłabsze drużyny 1 ligi. To musimy odrobić to nich 21 pkt.
Po co Ty takie głupoty wymyślasz, że TBB jest do dogonienia i to w 5-6 kolejek? No bo my mamy łatwe mecze i wszystkie wygramy a oni mają połowę łatwych ale żadnego nie wygrają...

Zlituj się. Oczywiście statystycznie wszystko jest możliwe ale Ty piszesz o scenariuszach najmniej prawdopodobnych, jakieś statystycze s-f uprawiasz. To już pisałem nie raz. Z tego tematu zrobiliście gówno. Przewidywanie na zasadzie jak wszyscy z czołówki wszystko przegraja, a my wszystko wygramy to mamy awans z 1 miejsca.

Już bardziej słuszne jest stwierdzenie, że jak TBB wygra w najbliższej kolejce to ich nie dogonimy, bo będzie 8 kolejek i 12-15 pkt do odrobienia więc praktycznie byśmy musieli tyle wygrywać co nigdy.

Robisz chłopie założenia takie które mogą prysnąć po 1-2 kolejkach. Dość memiczne to jest

MMTS 31.03.2025 07:32

Co to się porobiło?
Wystarczy wygrać jeden mecz z jedną ze słabszych drużyn a tu już kalkulacje ile to nie brakuje do drugiego miejsca.
Lodu na głowy co poniektórym

Trzeba trzymac kciuki, żeby

-primo drużyna zajęła miejsce, gdzie min. 1 mecz będziemy grac u siebie w barażach
-secundo zdobyć tyle punktów, coby dać pograć młodym pod koniec rundy zasadniczej i dać odpocząć tym którzy w finalnej fazie mają ten awans zrobić

Na więcej nie ma co liczyć. Nie budujmy sami napięcia tam gdzie go nie ma.

Karherop 31.03.2025 08:19

Możemy minac BBT, a i tak skończyć na 4 czy 5 miejscu. To irracjonalna liga. Ja jednak obstawiam że go nie dogonimy.

Dla mnie faworytem do awansu z 1 miejsca jest Arka, z drugiego Miedz lub Plock, ale - wystarczy jedna kolejka a juz się mogą siły zupelnie inaczej rozłożyć. TBB robi wszystko by zleciec na 3 miejsce, a przecież mecze z czołówka dopiero przed nimi.

Duzo powie nawet dzisiejszy mecz Tychy - Plock. To będzie pierwszy test dla Plocka o co chca grać.

As 31.03.2025 08:33

Zakladajac, ze Plock wygra w Tychach to mamy 7 punktow straty do 3 miejsca czyli mozna o tym zapomniec bo musialyby sie rozkraczyc trzy druzyny, ktore sa nad nami co raczej na pewno sie nie wydarzy. Jesli nie Plock wygra to straty jest 5 punktow ale to niewiele zmienia bo w dalszym ciagu zespoly nad nami musialyby zaczac punktowac ponizej swojej normalnej sredniej.

4 miejsce i jeden mecz u siebie w barazach to bylaby absolutna rewelacja. Z reszta sam awans do barazy to juz bedzie ogromny suckes wzgledem poprzedniego sezonu.

wolfy 31.03.2025 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MMTS (Post 1645023)
Co to się porobiło?
Wystarczy wygrać jeden mecz z jedną ze słabszych drużyn a tu już kalkulacje ile to nie brakuje do drugiego miejsca.
Lodu na głowy co poniektórym

Trzeba trzymac kciuki, żeby

-primo drużyna zajęła miejsce, gdzie min. 1 mecz będziemy grac u siebie w barażach
-secundo zdobyć tyle punktów, coby dać pograć młodym pod koniec rundy zasadniczej i dać odpocząć tym którzy w finalnej fazie mają ten awans zrobić

Na więcej nie ma co liczyć. Nie budujmy sami napięcia tam gdzie go nie ma.

Spokojnie, zaraz Warta ich naprostuje.

Tantal 31.03.2025 11:23

Akurat Warta dołuje straszliwie na wiosnę, jest szansa na magiczne dwa zwycięstwa z rzędu z mocarzami z Kołobrzegu i Grodziska.

As 31.03.2025 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645040)
Akurat Warta dołuje straszliwie na wiosnę, jest szansa na magiczne dwa zwycięstwa z rzędu z mocarzami z Kołobrzegu i Grodziska.

Doluje? Aha to dobrze. W sam raz przyjezdza Wisla rozdac punkty :-D

pepe72 31.03.2025 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1645022)
No znowu muszę interweniować bo mi się włączyło uczulenie na .......enie. Pepe, chłopie kochany, do TBB tracimy 12 pkt, zostało 9 kolejek. Nawet jak oni będą punktować średnio 1 pkt na mecz - czyli taka średnia, która zdobywają wręcz najsłabsze drużyny 1 ligi. To musimy odrobić to nich 21 pkt.
Po co Ty takie głupoty wymyślasz, że TBB jest do dogonienia i to w 5-6 kolejek? No bo my mamy łatwe mecze i wszystkie wygramy a oni mają połowę łatwych ale żadnego nie wygrają...

Zlituj się. Oczywiście statystycznie wszystko jest możliwe ale Ty piszesz o scenariuszach najmniej prawdopodobnych, jakieś statystycze s-f uprawiasz. To już pisałem nie raz. Z tego tematu zrobiliście gówno. Przewidywanie na zasadzie jak wszyscy z czołówki wszystko przegraja, a my wszystko wygramy to mamy awans z 1 miejsca.

Już bardziej słuszne jest stwierdzenie, że jak TBB wygra w najbliższej kolejce to ich nie dogonimy, bo będzie 8 kolejek i 12-15 pkt do odrobienia więc praktycznie byśmy musieli tyle wygrywać co nigdy.

Robisz chłopie założenia takie które mogą prysnąć po 1-2 kolejkach. Dość memiczne to jest

Zawsze piszę, że to nie jest temat do narzekania na drużynę. Od tego masz meczowe, o trenerze czy o właścicielach.

Co do s/f to patrząc na same mecze w 2025:
BBT 6 meczów 7 punktów
Wisła 6 meczów 10 punktów.
Mam świadomość, że zachowując średnią 12 się nie odrobi na 9 kolejkach ale ...
BBT do meczu z nami ma (w nawiasie miejsce):
Stal Rz (11)
ŁKS (10)
Polonia (5)
Znicz (9)

My mamy:
Warta (16)
Chrobry (15)
Odra (13)
Pogoń (18)

Strata punktów przez Wisłę w dowolnym z tych meczów to będzie kompromitacja, co niestety nie oznacza, że się nie zdarzy. Ale nie powstrzymuje mnie to przed pisaniem, o "zadyszce" BBT, która nie musi się im do meczu z nami skończyć.

Tantal 31.03.2025 20:13

Płock przegrał. 4 punkty do nich, w tym mecz bezpośredni u nas.

Pepe, nie obrażaj się ale to 2 miejsce to jest s-f.

Po pierwsze, ciężko zakładać, że zespół złożony takimi nakładami jak Termalica, pod w miarę ogarniętym trenerem będzie tak kaleczył jak teraz do samego końca rundy. Po drugie my musimy wspiąć się na wyżyny, punktować lepiej niż w jakimkolwiek momencie sezonu i wygrać mecz bezpośredni. I jeszcze minąć Polonię, do której mamy dwa punkty straty (z racji ich lepszego bilansu), a która gra lepiej od nas. Nadrobić 6pkt do Miedzi. Pokonać też Wisłę Płock (to akurat uważam najłatwiejsze i powinno się wydarzyć.)

Za dużo tych czynników. W którymś miejscu to pierdyknie. Na chwilę obecną największe szanse mamy na 5 miejsce, jeśli miedź nie odbuduje formy to na 4. O czymkolwiek więcej będziemy mogli rozmawiać jakbyśmy rozbili te 4 autobusy przed nami bez żadnej wtopy i zmniejszyli dystans przed decydującymi meczami o połowę, jeszcze najlepiej wyprzedzając po drodze Polonię. Wtedy dopiero pojawi się szansa większa niż tylko matematyczna.

Karherop 31.03.2025 20:38

Po 25 kolejkach w sezonie 22/23 mieliśmy 1 pkt straty do 2 miejsca.
Lepiej sie naprawde nie łudzic, ze dogonimy 2 miejsce, da nam to dużo lepsza sytuacje mentalna przed barażami.

pepe72 31.03.2025 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645065)
Płock przegrał. 4 punkty do nich, w tym mecz bezpośredni u nas.

Pepe, nie obrażaj się ale to 2 miejsce to jest s-f.

(...)

Ale ja jedynie napisałem, że możemy przeskoczyć BBT.

Chociaż patrząc na to, że właśnie Płock przegrał z GKSem to to s-f nie do końca "f". :>

Tantal 31.03.2025 21:49

będzie "f" a nie "s-f", jak za 4 kolejki będziemy mieli 52 punkty. W każdym innym przypadku to kosmonautyka międzygalaktyczna.

pepe72 01.04.2025 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645070)
będzie "f" a nie "s-f", jak za 4 kolejki będziemy mieli 52 punkty. W każdym innym przypadku to kosmonautyka międzygalaktyczna.

Tu akurat zgoda.
By się mogło cokolwiek zdarzyć to mecze z drużynami z obecnych miejsc od 10 do 18 musimy wygrać.
Do soboty można mieć nadzieję :>

Kolejki do końca wg (obecnych) miejsc:
#16, #15, #13, #18, #2 BBT, #4 Płock, #10, #17, #12
dom podkreślony

Arked 01.04.2025 12:55

Realny scenariusz obecnie to wczołganie się do baraży i wykorzystanie... przewagi obcego boiska w obu meczach, bo przeciwnik grając u siebie zazwyczaj broni się mniej desperacko.

wiesniak842 01.04.2025 14:28

W tych "statystykach" pepe72 co roku najlepsze jest jak skresla miesiace w swoim podpisie:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl