Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

runner 06.03.2010 09:58

rozsądne wyjście z nieciekawej sytuacji - zatrudnienie i ściągnięcie z USA - Piotra Nowaka
(gość ma wiedzę, pojęcie o piłce i pnie się w górę !!!)

Ogryzek 06.03.2010 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 864917)
Styl jest jeden, pilki do skrzydla i dosrodkowania na afere, a noz cos wpadnie, cos sobie przeciwnicy sami wbija lub pilka okiwa obroncow i sama sie wturla do bramki!

Kogos z zagranicy tylko i wylacznie, Radolsky moze Petrescu,moze wyrwac Lenczyka Craxie ?

Lenczyk to z Izraela dlatego piszesz tylko i wyłącznie z zagranicy:D

Lechista69 06.03.2010 10:00

No a jak inaczej :D!

Kluvi 06.03.2010 10:12

Nowak i np Wałdocha ludzie którzy wychowali się na innych planetach jeśli chodzi o naszą kopaną
Wałdoch na dyr sportowego albo i do sztabu trenerskiego papiery przecież robi :)
a Nowak jako głównodowodzący.. ehhh pomarzyć sobie można ;)

element 06.03.2010 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 864869)
Z Polski w Wisle widzialbym tylko Kasperczaka, ale nie wiem jakie sa szanse na porozumienie miedzy nim, a Cupialem. Jesli nie on to tylko trener z zagranicy.

Kasper ma bodaj zakaz wstępu na stadion Wisły nałożony przez Cupiała.
Żerował na Wiśle mimo że już w niej nie pracował więc nie ma mowy o jakimś porozumieniu.
Poza tym jakim jest trenerem pokazał w Górniku, oczywiście nie ujmuję mu tego co zrobił dla klubu z Reymonta, ale miał on do dyspozycji dream team z prawdziwego zdarzenia który był nieosiągalny dla reszty stawki, która zresztą była wtedy zacofana i na tle Wisły wyglądali jak zagubione kaczuszki. Czasy się zmieniły i nie można ciągle żyć złudzeniami że jest Wisła i nikt więcej. Jak na razie to mamy problem ze stadionem, który powinien dać nam nową jakość i lepszą przyszłość, który zresztą trudno nazwać stadionem Wisły.
A reszta? Wrocław + galeria handlowa = zyski do Śląska. Drużyna wywodząca się z Wronek, a grająca w Poznaniu w dobrych kontaktach z miastem. Legia również z biznes planem na przyszłość. Nie wspominając o Lechii czy chociażby nawet i Polonii w przyszłości.
Wszystko się s.......iło przez stadion i brak jakiejkolwiek organizacji związanej z nim, nie na dziś dzień, a na następne lata. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie wygląda to za ciekawie. Chyba że Majcher pod przebraniem krasnala ze swoją załogą otrząsną łby. A piszę o tym bo nie bolą mnie teraz tak bardzo wpadki z Bełchatowem czy Arką, tylko sama myśl o nowym stadionie i czego zabraknie. Jeśli w ogóle na nim zagramy.

szprotson 06.03.2010 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 864959)
Kasper ma bodaj zakaz wstępu na stadion Wisły nałożony przez Cupiała.
Żerował na Wiśle mimo że już w niej nie pracował więc nie ma mowy o jakimś porozumieniu.
Poza tym jakim jest trenerem pokazał w Górniku, oczywiście nie ujmuję mu tego co zrobił dla klubu z Reymonta, ale miał on do dyspozycji dream team z prawdziwego zdarzenia który był nieosiągalny dla reszty stawki, która zresztą była wtedy zacofana i na tle Wisły wyglądali jak zagubione kaczuszki.

jeśli zwolnia Macieja Skorże, jego następcą będzie Ulatowski.

Chesteroski 06.03.2010 10:59

Pewnie nie przez przypadek Cupiał Jarosza zimą zatrudnił, i pewnie nie do końca po to by Kuba piłkarzy kontraktował, a bardziej by odnalazł trenera nowego.

A tak ze sfery marzeń to faktycznie Nowak jest ciekawą propozycją, ma już pewne doświadczenie i charakter zwycięzcy, bardzo ceniłem go zresztą jako piłkarza .

Co do Skorży, to po prostu pewien schemat się wyczerpał i nie wygląda by był jeszcze w stanie wstrząsnąć tą drużyną, za mało doświadczenia, dlatego pomimo iż uważam, że zespół na pewno się jeszcze podniesie i może nawet uda się mistrza obronić, to zmiana jednak się przyda

brylant17 06.03.2010 11:07

Nie chcę znać wyniku za tydzień w meczu z Jagą bo go pewnie przegramy,panowie i panie jest już po mistrzostwie mamy już w sumie 5 porażek dochodzą jeszcze mecze z Amiką i Legią zapewne je przegramy niestety taka prawda, według mnie to jest powtórka sezonu 2006/2007.Jeżeli nawet zdobędziemy jakimś cudem tego mistrza ja nie chce, żeby Wisła grała w eliminacjach Ligi Mistrzów bo znowu będzie kompromitacja pt.Levadia.Proponuję podziękować Skorży i kilku gwiazdorom.Skroża już się wypalił i to dawno temu brak stylu itp.Chce aby Wisła grała ładny futbol,pressing,strzały z dystansu,a nie jak 3 ligowcy.


P.s może i mnie skrytykujecie ale czas na zmiany

Lemoniadowy Joe 06.03.2010 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 864913)
Jaki jest styl Wisły za czasów Skorży ??? pytanie otwarte..do wszystkich fanów tego trenera

a jaki jest styl za któregokolwiek trenera Wisły był chociaż jeden który na 17 meczy na rundę zagrał więcej dobrych niż 2-3 ja przez te X lat nie pamiętam aby ktos był co by nam dogodził zawsze było ze jest beznadziejnie

skończcie pie... o stylu najważniejsze jest walka o MP a w ostateczności uratować puchary

a co do stylu to nikt mi nie powie ze graliśmy wczoraj długa piłką i jak sa w skaldzie Brożki Malecki Kirm to i sporo było kombinacyjnej piłki

panikujecie strasznie wczoraj zaliczyliśmy wielka wpadkę ale nie mamy 10 pkt straty do lidera

AYALA 06.03.2010 11:15

tu piszą że na zmiane trenera sie nie zanosi bo nie ma planu awaryjnego.
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,76...cja_Wisly.html

master17 06.03.2010 11:17

ja w Polsce widzę tylko 2 trenerów no ewentualnie 3 a jest to Lenczyk (tyle że na 100% nie odejdzie) Ulatowski no i od biedy Probierz :| na trenera z zagranicy nie mamy co liczyć chyba że na kogoś typu Okuka i inni :/

tofik 06.03.2010 11:20

Plusy są. Np. takie, że Skorża nam zapewnił utrzymanie w lidze. Ale nie jestem pewien, czy powinien to wpisywać w CV.

Alov 06.03.2010 11:33

A ja w Polsce widze tylko jednego trenera który byłby w stanie osiagnac cos wiecej z Wisła - Pawła Janasa niestety chyba niemozliwoscia jest by on do nas trafil :(
Co do Ulatowskiego i Probierza to trenerzy którzy nie byli dotychczas poddani duzej presji, więc pewnie w pucharach skonczyło by się jak zwykle
Kaczmarek to smiech na sali, gosc jest od 20 lat w piłke a osiagniecia ma gorsze od meteora Michniewicza
Petrescu i jemu podobni zdecydowanie nie, zamordyzm i otaczanie sie pilkarzami slabymi psychicznie (zaden z jego zaciagu zagranicznego nie poradził sobie w Wisle) = gra o 8 miejsce

Dean 06.03.2010 11:43

http://www.wisla.tv/?v=107
Moim zdaniem Skorża ma racje, wie gdzie tkwi problem i ze wszystkim co mówi, zgadzam się.

Te kontuzje to makabra.

Gdyby Paweł Brożek nie podawał do Boguskiego wczoraj, a by strzelił po długim to by 1:0 było, a następnie by wpadały kolejne.

Maciuś 06.03.2010 11:45

Tak, on od dwoch lat wie gdzie tkwi problem. Ja tez wiem gdzie: Levadia, Lech, Legia, Cracovia, PGE, Arka.

Dean 06.03.2010 11:48

To prawda... ale trenera nie zmienimy przynajmniej do końca tego sezonu. Nie ma sensu wydaję mi się, a po drugie nie ma też kogo.

szprotson 06.03.2010 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 864999)
http://www.wisla.tv/?v=107
Moim zdaniem Skorża ma racje, wie gdzie tkwi problem i ze wszystkim co mówi, zgadzam się.

Te kontuzje to makabra.

Gdyby Paweł Brożek nie podawał do Boguskiego wczoraj, a by strzelił po długim to by 1:0 było, a następnie by wpadały kolejne.

nie strzelił by bo miał na lewą nogę. dlatego podawał bo z piłka sie sam wyrzucił do boku.

łatwiejsza sytuacje mieli Hristov i Małecki. Ale co tu gdybac, liczy sie to co na tablicy, a tam 0-1 jak ch**

dynek.pl 06.03.2010 11:51

z zagranicy juz byli w naszej lidze tacy fachowcy jak Lesiak czy Komornicki (on mial nawet wyniki w Szwajcarii i 2 razy sobie nie poradzil), z zgaranicy to lepiej brac pilkarzy

Dean 06.03.2010 11:51

Pamiętacie to?

http://www.youtube.com/watch?v=eZdufDxVxF4

Ja dalej jestem z nim...

pan Dudi 06.03.2010 11:51

Ale kto za te kontuzje odpowiada? To też nie jest przypadek, że mamy w klubie szpital. Proponuję ściągnąć jeszcze matkę Terziottiego i ze dwóch dyrektorów medycznych. Wtedy nie będzie na bank żadnej kontuzji! A Skorża ustanawia rekord za rekordem. Zajebisty jest, nie ma co. I wina leży wszędzie, tylko nie w tym, że ****a NIC nie zrobili podczas tych obozów i przez ostatnie 3 lata. Nic.

Maciuś 06.03.2010 11:52

Jedyny argument zwolennikow Skorzy to "no ale na kogo go zmienimy?". Na swiecie jest naprawde wiecej trenerow niz Skorza i Hiddink, naprawde, uwierzcie mi na slowo.

FraMat 06.03.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alov (Post 864988)
A ja w Polsce widze tylko jednego trenera który byłby w stanie osiagnac cos wiecej z Wisła - Pawła Janasa niestety chyba niemozliwoscia jest by on do nas trafil :(
Co do Ulatowskiego i Probierza to trenerzy którzy nie byli dotychczas poddani duzej presji, więc pewnie w pucharach skonczyło by się jak zwykle
Kaczmarek to smiech na sali, gosc jest od 20 lat w piłke a osiagniecia ma gorsze od meteora Michniewicza
Petrescu i jemu podobni zdecydowanie nie, zamordyzm i otaczanie sie pilkarzami slabymi psychicznie (zaden z jego zaciagu zagranicznego nie poradził sobie w Wisle) = gra o 8 miejsce

Żaden polski trener, z polskiej ligi, w tej chwili nie wchodzi w grę.

Skorża, byc może ma jakieś dalekosiężne plany budowania i składu i stylu, ale ma też wiele słabosci, wiele wad i w tej chwili nie wnosi niczego pozytywnego do obrazu gry drużyny. Nie potrafi wykorzenic z polskich gwiazdek nawyku, że tylko gracz przy piłce biegnie i rozpaczliwie szuka gdzie podać, podczas gdy inni czekają, co on zrobi (jak to powiadał Henri Kasperczak: wszyscy stoją i czekają nie wiadomo na co).

Co do Petrescu to kolega nie wie o czym pisze - jego zaciąg w Wisle, to nie byli pilkarze na ktorych pan Petrescu wykladał pieniądze i z ktorymi podpisywał kontrakty. Robił to ktoś zupełnie inny, prawda? A, żeby obalić stwierdzenie kolegi to przynajmniej jeden z zaciągu zagranicznego sobie radził świetenie: Emilian, też prawda? (dodam do tego Burnsa, bo reszta faktyczne poziomem przypominała dzisiejsze nasze gwiazdki).

Wiec teza kolegi kupy sie nie trzyma. Tam, gdzie Petrescu miał konkretny wpływ na zatrudnianie piłkarzy, w Unirei, sprowadził do druzyny walczaków, którzy choć może nie przewyższali znacząco naszych gwiazdek jeśli chodzi o indywidualne umiejętności, to dzieki wprowadzanej przez trenera taktyce, dzieki wyuczonym schematom, świetnie sprawdzili sie na europejskich salonach, ktore, zwracam uwage, w przypadku Unirei nie kończyły sie na Talinnie i Sosnowcu

szprotson 06.03.2010 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 865008)
Jedyny argument zwolennikow Skorzy to "no ale na kogo go zmienimy?". Na swiecie jest naprawde wiecej trenerow niz Skorza i Hiddink, naprawde, uwierzcie mi na slowo.

Jedynym racjonalnym wyborem moze być Ulatowski.
Dlaczego
Tak jak Skorża wyciagnął z Groclinu, bo cos tam zaczeli grac, tak samo jest z Ulatowskim.
Też był asystentem w reprezentacji.
No i dla Cupiała najwiekszy argument - Ulatowski w Bełchatowie nie ma pieniedzy, a grają.
Więc niby kolejny trener, ktory wyciąga potencjał z zawodnikow. A z zagranicy Cupiał nikogo nie zatrudni, bo nie bedzie chciał kolejnej akcji pt"znowu nas męczy"

ale to wszystko to jest gdybanie.
Jakby nie było, nie dziwie sie ze Hristov nie rozumie sie z napastnikami. Mając czasu a czasu, my sciagamy chłopa w ostatnim dniu. Nie wierze by miał tyle ofert.

Zawsze popierałem czyny Skorży, ale od dawien dawna gramy mega muł.

z drugiej strony. Jeśli budowanie polityki transferowej o jakiej mówiono, jest realizowane, to Skorża zostanie na swoim stanowisku. Tylko czy Cupiał ma tyle cierpliwości?

LukL 06.03.2010 12:00

skoro o ewentualnym następcy mowa... to ja proponuje kogoś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=o_sVLU09j8U

korzychxp 06.03.2010 12:00

Podajcie chociaż 5 dobrych meczow w wykonaniu Wisły w tym sezonie. Zeby choc palce jednej ręki zająć.

W jednym spotkaniu budzimy sie w 70 minucie po golu Niedzielana (Ruch), z Arką wygrywamy po samobóju, Odre słabiaka rozklepalismy w kilka minut indywidualnymi akcjami a nie zespołowymi, a potem żenada, z Cracovia przegrana, z Legią to samo, z Lechem to samo, ze Slaskiem męczarnia i kopanina, znowu aż do strzelenia przez nich samobója, z Polonia W. było juz lepiej (+), z Polonia Bytom (!) remis po fatalnej grze, z Lechią także męki, moglismy to spotkanie przegrać ale śliska murawa uniemożliwiła Wisniewskiemu strzelenia gola przy sam na sam, a potem Kowalczykowi, z Jagiellonia wygrana byc musiała bo oni i tak na wyjazdach nie wygrywają od 32 spotkan, ale i tak mecz był stresujący, z Koroną grając przeciwko 9ciu stracilismy 2 bramki i skromna wygrana 3:2 i nerwówka, no i rozklepane Zagłębie Lubin (4:1) to dopiero drugi plus z wszystkich meczów które odbyły sie w rundzie jesiennej, trzeci to pierwszy mecz z GKSem 3:0. Dodajmy Levadie i 2 mecze z rundy wiosennej. Nie wspominajac o meczach w PP.

całe 3 dobre mecze Wisła zagrała w tym sezonie. Na jakies 25 spotkan jak nie więcej. A juz nie wspomne o poprzednim sezonie. Tak jak ktos napisał od rewanzowego meczu z Tottenhamem gramy piach, lub nie gramy nic, indywidualne akcje poszczegolnych piłkarzy, liczenie na samobója, badz stały fragment gry.

Z reszta jak dla mnie po odejsciu Kosowskiego juz ta gra nie wyglądała dobrze, choc były przebłyski. Zienczuk od razu stracił forme i 2 runda w pierwszym sezonie Skorży już była denna, ale dzięki tej przewadze z rundy jesiennej, moglismy spokojnie wygrać mistrzostwo.

Alov 06.03.2010 12:09

Emilian= mocny psychicznie ???, chyba ze byl jakis inny Emilian w Wiśle, teza że Petrescu nie miał wpływu na tego kogo wtedy zatrudniali jest śmieszna bo nie wierzę żeby np. Cupiał przy sniadanku sobie wymyslił, mamy trenera z Rumunii to weżmy sobie teraz tak z 10 piłkarzy z Rumuni a co

Petrescu z Unirei zrobił to co Kaczmarek w Dyskobolii, zreszta zobaczymy co Unirea pokaże teraz gdy juz Petrescu w niej nie ma bo to będzie realna ocena piłkarzy których sciagnął.

Wydaje mi się że jeśli w tej chwili mielibysmy zmieniać trenera to tylko na polskiego, bo zatrudnienie w tym momentcie kogos z zagranicy oznacza odpuszczenie rundy, mam jednak nadzieje ze Skorza obroni sie, broniac mistrzostwo

Maciuś 06.03.2010 12:10

Panie Skorza, my nie chcemy ogladac polskiego Liverpoolu tylko naszą Wisle! Przestan trenerze slepo zapatrywac sie na Beniteza i jego klub tylko spojrz na nasze podworko, tu nie elegancja Francja tylko polska szara rzeczywistosc i trzeba sie jakos wpasowac. Niestety to sie Skorzy BARDZO nie udaje.

nesta 06.03.2010 12:18

Jak slysze argument, ze Wisla nie zmieni trenera, bo nie ma nastepcy to ogarnia mnie pusty smiech... Recepta jest bardzo prosta, trzeba takiego nastepce znalezc. Mamy jakas dziwna petle. Bo w tej chwili klub trwa w niekorzystnym dla siebie rozwiazaniu jednoczesnie zakladajac, ze nie moze z niego wyjsc. Tylko, ze to wyjscie wymaga aktywnosci ze strony klubu. Jakis paradoks.

A Ulatowski to rownie zly wybor.. Bardzo bogate cv, po prostu swietnie. Islandia, asystowanie Beenhakkerowi, polska liga, zadnych sukcesow. Nikt sie jak widac nie nauczyl w Wisle myslec przez te wszystkie lata, a Cupial jak pilki nie czul tak nie czuje dalej.

rozarian 06.03.2010 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alov (Post 864988)
A ja w Polsce widze tylko jednego trenera który byłby w stanie osiagnac cos wiecej z Wisła - Pawła Janasa

Aleś chłopie wystrzelił,jak ten szkop do swojego samolotu w filmie"Wielka włóczęga"z de Funesem.Najlepiej sprowadź tu pozostalą kamarylę Janasa(bo 3/4 już tu jest),czyli jego samego i jelenie podwronieckie,by miał do kogo strzelać.

WISŁAZWE 06.03.2010 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OL Lyonaise (Post 864877)
cóż ja bym dał Maćkowi jednak jeszcze 1 rok popracować z uwagi na to że obecnie nie stać nas na transfery .

Wytłumacz mi jedno wczoraj w temacie o meczu z Arką Gdynia zwalniałeś/ żegnałeś króla Maciusia, masz dość jego gry 2 defensywnymi pomocnikami, nie wiesz co widzi w Diazie, a dziś piszesz żeby dać mu jeszcze rok czasu no to chłopie zdecyduj się w końcu nie wiem czy ty te posty piszesz pod przypływem chwili czy może jak kto napisze to taką stronę obierasz bo nie wiem zgubiłem się już w tym.
Albo nie chcesz oglądać Skorży w Wiśle albo chcesz!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl