![]() |
Taka delikatna dygresja.
Wczorajszą walkę MMA, największe wydarzenie sportowe w Polsce przynajmniej ostatniego tygodnia (może nie dla mnie i wielu z Was, ale gdyby zrobić badania w całym kraju, to pewnie by tak wyszło...) zorganizowano w mieszczącej 4 838 widzów hali Torwar w Warszawie. |
Cytat:
Ta walka odbyła się pewnie dlatego tam gdyż obawiano się, że innej dużej hali się po prostu nie zapełni, jakby nie było MMA nie jest jeszcze u nas taki popularny jak boks. |
http://www.2012.org.pl/images/krakow2_aktualny_1024.jpg
Coś nowego przyjechało w lewym dolnym roku kamerki. Czy to elementy dachu? |
Przestańcie już proszę opowiadać że Kraków miasto blisko milionowe ma posiadać max halę na 5-6 tyś- już mamy "giganta" na Reymonta. Mimo że jestem całym sercem za halą dla Wisły to napewno nie kosztem hali 15 tysiecznej.Dla sprawnego organizatora w takim mieście nie jest problem ją zagospodarować.Jak chcecie żeby Kraków nadal omijały Liga Światowa i inne największe wydarzenia sportowo-kulturalne w kraju to żebyście w końcu nie wykrakali.Gala MMA nie jest żadnym przykładem bo jest to dysplina dopiero wchodząca na "salony" za parę lat nikt nie zrobi dużej gali na Torwarze.
Nie można całe życie mówić że Krakowa na nic nie stać -w czym będzie lub może być liderem w kraju. |
Cytat:
Hala na 15 tys. - 469 mln zł Hala przy Reymonta - max 40 mln zł (udział miasta) Przy takich rozbieżnościach uważasz, że hala na 5 tys. powstałaby KOSZTEM hali na 15 tys.? Absurd! Za czym się opowiadam, to ustanowienie maksymalnego priorytetu dla hali TS Wisła. Bo można ją zbudować w niespełna rok, bo za pół roku przepadną na nią pieniądze, bo do czasu wybudowania hali w Czyżynach mogłaby spokojnie przez rok (jeśli nie więcej - nie wiem, kiedy ta hala w Czyżynach może powstać najwcześniej) przyjmować średniej wielkości imprezy. Jeśli ktoś potem by stwierdził, że nie wybudowano hali na 15 tys., bo powstała hala Wisły, to zwyczajnie by bredził. |
Dla mnie nie jest to kosztem jedna hala drugiej i rav nie musisz mi tłumaczyć że mogą powstać bez problemu 2 hale.Ale jeśli nasi zamroczeni walką polityczną radni postawiliby warunek albo - albo.A tak to w pewnym momencie wyglądało to jestem w pierwszej kolejności za halą wielofunkcyjną na 15 tyś.
|
Cytat:
|
Hala dla Wisły to konieczność sportowa - za rok nas już do żadnych rozgrywek nie dopuszczą, a szkoda by było - patrzcie jak dziewczyny zamiatają w Eurolidze. Ale i tak wątpię czy 15000 ludzi by przyszło na klubowego kosza... jeszcze nie teraz. Hala w Czyżynach TAK ale wtedy gdy miasto będzie na to stać, a nie teraz. Jest prawie 50% kosztów z Unii, więc pakowanie setek milionów których miasto NIEMA to idiotyzm czystej wody! To tak jakbym wziął sobie na raty wypasioną brykę, w momencie gdy muszę spłacać gigantyczny kredyt hipoteczny. Gdyby Majchrowski i inni zwolennicy hali w Czyżynach mieli wydać na to swoje pieniądze, to zaraz by zamknęli pyski. Nie ma to jak wydawać NIE SWOJE miliony.
|
Cytat:
|
Cytat:
No ale przeciez oni zawsze sa pokrzywdzeni a na Wisle plyna pieniadze z kazdej strony...:-P |
W Krakowie potrzebna jest hala zarówno na 15 jak i na 5 tyś. I żebyście się nie zdziwili, bo hala w czyżynach powstanie znacznie szybciej niż wam się wydaje.
|
@wicked - wcale się nie zdziwię, tylko zastanawiam się jakim kosztem?? na co NIE BĘDZIE pieniędzy bo poszło 400 mln na halę? Jestem jak najbardziej za chaląw Czyżynach, ale obecnie miasta po prostu na to nie stać. Gdyby było dofinansowanie z Unii na poziomie 50%, to te pozostałe 200 mln można by przeboleć. A tak? Miasto musi wyłożyć kilkadziesiąt milionów i rajcy i prezydent będą się mogli pochwalić jacy to fajni nie są i jak nowoczesną halę oddają i że to dopiero początek, bo przed następnymi wyborami zaklepią nową ;)
A już bajdużenie o tym że dotacje Unii się przeniesie na innąhalę to już dowód totalnej ignorancji tego capa z bródką. |
zakończył się kolejny etap budowy trybuny C tym razem elementy konstrukcji dachu. Wiadomo jaki będzie kolejny etap, co bedzie działo sieę na budowie przez najblizsze tygodnie?
|
Ubiorą choinkę na święta ;-P Zobaczymy czy zaczyna montować dach jeszcze w tym roku. O ile dobrze widziałem przez jakiś czas były widoczny długiiiii element kratownicy którym zajmował się ten dźwig w okolicy narożnika przy D. Pewnie zanim zaczyna montować dach w ustawione już elementy kratownicy zamontują urządzenia od klimy i wentylacji, których część leży już na murawie. Zobaczymy czy przed świętami nie przyhamują trochę z budową.
|
Cytat:
2.Rozwijając pkt.1 zobaczysz w Krakowie duze imprezy światowe ,koncerty z prawdziwego zdarzenia najwiekszych gwiazd muzyk czy festiwale.Możemy spokojnie zdetronizować Spodek- mając zdecydowanie lepszą oferte do zaproponowania - baza hotelowa, lotnisko, ogólna atrakcyjność miasta itp..Z halą na 5 tyś zapomnij- może poza Euroligą koszykarek - o ile będziemy grać w niej. 3.Mądry zarzadca obiektu (miasto,prezydent) - może ZWOLNIĆ kluby z opłat uzytkowania obiektu jeśliby kluby grały np.mecze pucharowe nawet ligowe ale tu nie ma sie co łudzić że na ligę bedzie nawet 5 tyś .Niemozliwe?Niby czemu.Kluby mają kasę za bilety i reklame a obiekt nie stoi pusty i zarabia mniej ale np.na gastronomi.Albo sie dziela 50 na 50% .Do ustalenia. 4.Znow trochę rozwijajac pkt.1 - po to zeby nie obudzić się z ręką w nocniku jak w Polsce bedzie wielka impreza i znow nas ominie uwypuklając typowy w prawie kazdym przypadku krakowski minimalizm. Dobrze że chociaż Piastowie kiedyś nie budowali Wawelu na miarę ilości mieszkańców bo dzis chwalilibyśmy sie wyłącznie smocza jamą :) żart |
Cytat:
|
swoją drogą ciekaw jestem kto wpadł na pomysł lokalizacji hali w Czyżynach - daleko od lotniska, daleko od autostrady, nieciekawy dojazd od strony Warszawy, nienajblizej centrum
jedynie dojazd z Sandomierza będzie ok |
Cytat:
A co do hali to nie można pozwolić sobie na budowę hali za 450 mln zł (które urosną do 550 mln zł) przed zakończeniem innych dużych inwestycji jak stadiony czy hala kongresowa. Teraz można wybudować małe hale Wisły i Cracovii a za 5 lat rozpoczniemy budowę hali za 0,5 mld zł. |
Cytat:
|
temat wielokrotnie wałkowany ...
ale co z kolorem tych krzesełek, czy dopiero wtedy wszyscy się rozpiszą jak nagle ktoś z nas na kamerce zobaczy na murawie stosy świeżo przywiezionych siedzisk ???? |
Cytat:
|
od bramek w Balicach do bramek "katowickich" owszem jest 30-35 minut. do samych katowic trzeba doliczyć ok. 15 minut.
Nie wiem skąd wziąłeś te 1,5 h .... |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Od strony Warszawy - 29 aleja, w lewo pod wiaduktem, w prawo obok nastepnego wiaduktu i dalej prosto Meissnera do skrzyżowania z aleja JP2 i dalej PROSTO ulicą Lema (która będzie przchodzić obok Plazy). Trudno bardziej prosto i bez korków. Lotnisko i autostrada? Prosto Conrada, Opolska, Lublańska i jedyny na całej trasie skręt w Młyńską potem prosto Meissnera i Lema. Jak ktoś jedzie autem to trudno o lepszy dojazd. Centrum? A gdzie byś parkował? Z resztą - gdzie lepiej by wybudować taką halę na 15 tys? |
Cytat:
|
Jutro będzie 15 grudzień. Jeżeli sobie dobrze przypominam był to pierwotny termin oddania do użytku trybuny wschodniej. Ile jeszcze zostało do zrobienia, każdy widzi gołym okiem. Niby nie ma to większego znaczenia że nie zostanie jutro oddana, ale mam jednak takie pytanie. Czy jakiś element wchodzący w skład naszego stadionu zostało oddana do użytku w terminie??
|
Okrąglak....
|
Cytat:
używając (oczywiscie odradzam) naszej autostrady zarzadzanej przez tych s****ysynow ze Stalexportu spokojnie od bramek dojedziesz w 20 min majac predkosc rzedu 150-200 do tego musisz doliczyc dojazd do bramek (3-8 min) i z bramek do Katowic (kika kolejnych min) Jednak napewno nie 1,5 h chyba, ze jezdzisz maluchem |
Cytat:
no widząc fotki do daleko im do oddania do uzytku wybaczcie ale jakos czarno to widze,widzac po tym jak oddawali D ,jak robia /robili zaplecze na E czy na D ktorego wogole nawet nie zaczeli a kiedy ta trybuna powstala. |
picasso napisał(a):
jakby nie patrzeć to dostępność komunikacyjną Katowice mają zdecydowanie lepszą.autostrada północ-południe,wschód zachód,"gierkówka" no i mimo wszystko dwa lotniska.bo przecież z Balic do Katowic jedzie się ok pół godziny,czyli chyba nawet krócej niż z Balic na Wisłę,że o Czyżynach nie wspomnę.reszta argumentów wg mnie ok. Jaja sobie robisz?Z Balic do Katowic w 30 minut? może jeszcze za chwile powiesz, że z Krakowa w krótszym czasie dojedziesz do Warszawy niż do Zakopanego. Nie wiem co łykałeś ale to odstaw. Z Balic do Katowic to przynajmniej 1,30 h. jak jezdzilem do sosnowca to zajmowalo mi to gora 45min wiec nie opowiadaj o 1,5 godziny! najszybciej udalo mi sie dojechac w okolo 30 min, wiec to co napisal picasso to nie bzdury... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
W Niemczech (wiadomo są o niebo lepsze autostrady i auta) nie ma żadnych ograniczeń. Zresztą można sporo argumentów używać przeciwko pustym przepisom prawnym jak zakaz pornografii, ograniczenia prędkości, zakaz posiadania marihuany etc. A co do prawa to w obecnej rzeczywistości (nie tylko w Pl) nie mam zamiaru bezwzględnie przestrzegać prawa. Podzielam poglądy np Rona Paula w tych kwestiach :) Temat do szerszej dyskusji a tutaj skoncentrujmy się na stadionie. |
Cytat:
Bynajmniej jak na króleweskie miasto , byłą stolicę z prawie milionem mieszkańców - 3 hale w tym jedna duża - to wcale nie jest duzo.Wszystkim tak się wydaje bo przez 50 lat w Krakowie najwieksza hala to chyba Wisły na 1tys widzów więc jak się mówi teraz o 3 to od razu jest szok .A jakby nie wydawali ciężkich milionów na jakies tory kajakowe w szczerym polu czy wieczne latanie dróg zamiast zrobić raz a porządnie albo pensje na watahy niepotrzebnych urzędnikow (wiem że to nie sprawa Krakowa ale Rzecznik Praw Obywatelskich w TV wczoraj mówił ze ma w sumie 350 osób na różnych umowach :shock:) to byśmy mieli 3 hale ,2 lodowiska i pewnie z 2 nowe baseny |
Wielka hala ma powstać w Krakowie "na podstawie mrzonek o Euro2012"? Uwaga, Euro2012 nie będzie w Krakowie. W tą odmianę piłki nie gra się w hali. O czym Ty piszesz?!
Kraków przypomniał sobie o wyścigu szczurów kilka lat za późno. Nadrabiają to w sposób absurdalny: chcą zbudować obiekt największy i zdecydowanie najdroższy (niemal 2x tyle co najdroższa do tej pory hala w Łodzi!), w miejscu przeciętnie skomunikowanym (korki gwarantowane), w czasach kryzysu i ogromnego długu własnego. |
Cytat:
Rany boskie czytaj ze zrozumieniem treści ! "To co powstanie w Krakowie teraz -na podstawie mrzonek o Euro2012 i ogólnym trendzie (wyścigu szczurów) budowania obiektów sportowych zostanie w stanie nienaruszonym przez najbliższe-podejrzewam- min.ćwierć wieku." To co powstanie teraz czyli.: 2 stadiony i hale pozostaną w stanie niezmienionym przez wiele lat.Teraz lepiej? |
Arapaho, to nie zmienia faktu, że nie stać nas teraz na wydanie 500 000 000 złotych!!!! Komu zabierzesz?? Szpitalom, szkołom, czy komu, tylko nie pisz że urzędnikom....
Ja też chcęhali w Krakowie w której można by iść na zarąbisty rockowy koncert, mecz kosza, czy nawet duży turniej tenisowy in-door. Ale miasto musi na razie spłacić swoje długi. Nikt tu nie jest przeciwny wielkiej hali, tylko po prostu nie teraz. |
Dla przypomnienia o ile dobrze pamiętam, hala ma być kredytowana z rozpoczęciem spłaty po 5 latach. Argument że miasta nie stać? A stać na budowę 2 stadionów i remont 3? Ja jestem całym sercem za hala TS, ale również za Czyżyńska. A prawda jest taka że jak teraz nie powstanie, to jak już u nas to bywa, nie powstanie przez kolejne 20 lat.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl