![]() |
Cytat:
wierzysz w to? Wisla na pewno zaplacila przyslowiowe grosze jak za takiego zawodnika a kontrakt na pewno nie bedzie najwyzszy.. przeciez tez sobie zdaja sprawe kim on jest i jakie ma statystyki.. no ale to Serie A, u nas moze sie okazac duzym wzmocnieniem, to pewnie na takiej zasadzie ze poniekad jest to ryzyko, czy warte swieczki to sie okaze, i ze na pewno nie musieli duzo placic ani dawac mu pensji nie wiadomo jak wysokiej, musialo im sie to oplacac i tyle.. ale wpierw zaczekajmy na to potwierdzenie.. sam mam mieszane uczucia ale jak juz wspomnialem to Serie A.. dlatego trudno to zweryfikowac, zwykle ryzyko za dosc przyzwoite pieniadze, moze warto.. skreslac chlopa na starcie nie ma sensu.. ilu to juz takich pilkarzy przychodzilo i kazdy sie lapal za glowe.. a potem bilo w piers, ze jednak bylo warto! |
No widzę, że ledwo napisałem posta na forum, a już na polskich portalach pojawiają się informacje o Makinwie.
|
info pojawilo sie tutaj http://www.calciomercato.com/lazio/m...mouth-incontro
|
No i co z tego ,że bedzie za darmo jak pensje zawoła nie na frytki.Po roku albo zaplacimy okolo 1 mln albo odejdzie wypromowany.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
może z 2 ligi Rosyjskiej dałoby sie kogoś ciekawego pozyskac ? Poziom chyba wyższy niż w naszej ekstraklasie jak sie ogląda skróty.http://onedivision.ru/
|
Cytat:
Więc wątpię lepiej testować brazyliany z ligi stanowej... |
Cytat:
|
Wisła wie, że przespała organizacyjnie wiele miesięcy. Zarówno Cupiał jak i Basałaj są świadomi opóźnień i tego, że za wiele spraw wzięto się po niewczasie. Dlatego ten sezon jest spisany na straty. Uda się kogoś pozyskać - to się uda. Nie uda - trudno, powalczymy o miejsca w pucharach. Wie o tym również Kasperczak. Oczywiście nikt oficjalnego komunikatu tej treści nie wyda, ale taka jest niestety prawda. Możecie mi wierzyć lub nie, ale nikt w klubie (poza kibicami) żadnymi transferami się nie emocjonuje. Wisła ma rok, żeby odzyskać blask.
|
Głupoty piszesz. Dramatycznie słaba Wisła, po największej pucharowej hańbie w historii, prawie zdobyła tytuł w poprzednim sezonie. Żeby wygrać polską ligę nie trzeba cudów. Nie można podchodzić tak do tematu, że ten sezon będzie spisany na straty, gdyż w kolejnej edycji pucharów mistrz Polski znów będzie miał szansę dostać się do LM i zgarnąć 7 - 8 mln E. I co wówczas? Następne kilka sezonów będzie na straty bo ktoś zgarnie taką kasę i odskoczy? Lech moim zdanie nie będzie si liczył w walce o mistrza. Legia kupiła 6 - 7 zawodników, ale była koszmarnie słaba. Wiśle wystarczy 3 - 4 do pierwszego składu plus uzupełnienia kadry. Z kasy za samego Głowackiego można kupić ze 3 zawodników pokroju Kirma czy Krivca. Jakiekolwiek zaniechania w kwestii wzmocnienia zespołu będą hańbiące i idiotyczne, gdyż już było wiele przykładów do czego to doprowadza. Wystarczyło zamiast Christova kupić/wypożyczyć klasowego napastnika i tytuł byłby nasz, a kto wie może i LM. Dość już było zaniechań, prowizorki. Jeśli ktoś się boi wydać kilkaset tysięcy euro, to niech wypożyczy piłkarzy z opcją pierwokupu vide Alvarez, Mazenga czy Cabral.
Z całym szacunkiem, ale Singlar, Łobo czy machający łapami Małecki nie wypełnią 34 tysięcznego stadionu w mieście centusi, gdzie do tego są 2 kluby. Żeby mieć kasę z biletów trzeba na stadion ściągnać jak najwięcej pikników i studentasów, a do tego potrzeba pięknie grającej drużyny z dobrymi piłkarzami, którzy będą swoistego rodzaju magnesem dla kibiców. |
Cytat:
|
Cytat:
Może lepiej nie kupywać graczy za kasę, bo wydawać 700 tys euro na Jirsaka - to był niewypał. |
Cytat:
|
Cytat:
Ja się tylko zastanawiam kto myśli nad innymi transferami jak wszyscy się Makinwą zajmują Myśl... |
Cytat:
|
O co wam chodzi jedynym rozsądnym dla mnie rozwiązaniem jest to ze reszta jest już dogadana i teraz próbują załatwiać te najtrudniejsze transfery. Ja innego rozwiązania nie widzę. Człowiek sie odezwie i już banda dzieci neo sie musi wypowiedzieć.
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie ma w klubie presji na odzyskanie tytułu. Mistrzostwo będzie traktowane jako miła niespodzianka. Podobnie z transferami: jak się uda pozyskać kogoś wartościowego, to fajnie. Jeśli nie, nikt rąk nie będzie załamywał. Ani tym bardziej przepłacał. Priorytetem jest podniesienie klubu z organizacyjnego bagna. Marketing, skauting, baza treningowa. Przyjęto konwencję pracy od podstaw. Dopiero po stworzeniu tych fundamentów, Wisła zacznie się z powrotem bić o LM. Dali sobie na to rok. A jak się przy okazji uda odzyskać tytuł, będzie super. I mnie akurat taka strategia odpowiada. Kupowanie zawodników bez odpowiednich fundamentów, to tworzenie kolosa na glinianych nogach. Cupiał w końcu to zrozumiał. A niestety, połączenie obu spraw ze względów finansowych odpada. To wszystko. |
To co piszesz jest zbyt piękne, by było prawdziwe. Rozumiem, że kasa z Głowackiego idzie również na te sprawy ? Jeśli tak, to ok. Jeśli wraca do TF i się rozpływa, to niezbyt miło.
|
Jeśli przez ten rok rzeczywiście mają odbudować marketing, skauting, bazę treningową, jeśli mają uporządkować sprawy stadionu, jeśli mają w końcu zacząć budować klub od początku to ja jestem za, nawet kosztem transferów. Prawdziwi kibice i tak się od klubu nie odwrócą, a nuż będziemy mieć szczęście?
|
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą... Ty masz swoje informacje, ja swoje. Ty na forum jesteś gwiazdą, ja się rzadko udzielam. Czas pokaże. |
Cytat:
|
Cytat:
Już zeszły rok, po wtopie z Levadią i w obliczu konieczności grania na wyjeździe wszystkich meczy - spisano na straty. Tak też tłumaczono brak sensownych wzmocnień. Drugi sezon z rzędu bez wzmacniania drużyny, a wręcz przeciwnie - z jej osłabianiem, w sytuacji gdy wracamy na nowy, 30-tysięczny stadion- to wyraźny sygnał: Cupiał ma poziom sportowy Wisły w głębokim poważaniu. Nie dołoży do klubu ani złotówki - ani teraz, ani później - za rok, dwa lata a nawet na jubileusz 200-lecia Wisły. Brak wzmocnień w Wiśle w tym okienku to samobójstwo sportowe i organizacyjne. Legia rozpoczęła ofensywę transferową, Groclin również, Amika straciła tylko Lewego, a Ruch Niedzielana (zachowując Sadloka i Sobiecha) do ekstraklasy wraca solidny Widzew a i Pasy się wzmacniają. Z obecną kadrą wcale się nie zdziwię, jak będziemy grać o środek tabeli. A grą o środek tabeli nie przyciągnie się na 30-tysięczny obiekt przeciętnego kibica, zainteresowanego głównie widowiskiem i odpowiednim poziomem sportowym. Powtarzam do znudzenia - sprawą absolutnie konieczną jest pozyskanie: - solidnego stopera - obrońcy na prawą flankę - silnego, typowego środkowego napastnika. To jest absolutne minimum. Do tego jest potrzeba uzupełnienia składu: w miarę uniwersalnym obrońcą, defensywnym pomocnikiem oraz lewosrzydłowym. I decyzja w sprawie obsady rezerwowego bramkarza: czy dawać szansę Kurto/Jarosińskiemu? Czy podpisywać Pawełka? |
Metoda małych kroczków i czerpania łyżeczką, a nie chochlą nie sprawdza się, czego najlepszym przykładem jest sytuacja Legii, która mając nowy stadion, wzmocnioną drużynę nie będzie mogła się pokazać w Europie. A co będzie jak zbudujemy bazę, struktury, a przez brak wzmocnień zajmiemy 4 miejsce? Już teraz trzeba się modlić o brak LM dla Amici. Każdy rok to kolejna szansa na ogromną kasę dla drużyny, która zakwalifikuje się do LM. W końcu komuś się uda. Oprócz gigantycznego sukcesu medialno - marketingowego z LM jest taka kasa - 8 mln E, która pozwoliłaby zrobić nawet ze Śląska czy Lechii, czy o zgrozo Cracovii drużynę wygrywającą mistrzostwo w cuglach.
Jedyną szansą Wisły na przetrwanie rywalizacji z Legią w najbliższych latach jest błyskawiczna naprawa struktur klubowych , poprawa marketingu i awans do LM. Z tego wyścigu odpadnie Lech, bo ma najsłabszego, najbardziej oszczędnego sponsora, chyba że awansuje do LM w tym roku. |
Cytat:
|
Co rozumiesz przez śmieszność?? Klub kasuje 16mln zł za dwóch zawodników kupi jakieś łaty w to miejsce i dalej gra w ekstraklasie. Nie jest przecież nigdzie napisane że Klub Wisła Kraków ma co roku walczyć o mistrzostwo, kupować najlepszych piłkarzy i nie pozbywać się swoich gwiazd. Prawda jest taka że to co my tu sobie myślimy nie ma póki co żadnego przełożenia na budowę profesjonalnego klubu. Ja np przestałem wierzyć w jakieś sypanie kasy ze strony Bossa, w klubie kasy nie ma więc za co chcesz budować profesjonalne struktury, boiska czy inne rzeczy. A przecież jak sprzedamy Marcelo i Diaza i będziemy grać o miejsca 5-8 to co odwrócisz się od klubu. Nasza zdanie jest nic nie liczącym się głosem tłumów. Bo i tak Boss zrobi co chcę, a jeśli byłbym pewien że Basałaj dobrze wyda te pieniądze, i dokona metamorfozy z klubu amatorskiego w profesjonalny to myślę że nikt by mu nie miał za złe kolejnego sezonu bez mistrzostwa. A dzisiejsza strata mogla by się okazać wielkim krokiem na przód. Tylko że problem jest innego typu: nie wiadomo gdzie by te pieniądze poszły, czy przypadkiem nie rozpłynęły by się po kablach telefoniki, czy transformacja/restrukturyzacja klubu by się udała czy po nawet udanej przebudowie Boss by wszystkiego nie rozpieprzył bo była by kolejna klęska w pucharach i kolejny raz przegrana liga.
Niestety nasza rola ogranicza się tylko do decyzji czy dalej będziemy chcieć chodzić na stadion dopingować naszą drużynę, czy wszystko to "popier.....". Nie każdy klub dostaje od losu takiego prezesa jak Lyon tylko że to inny kraj i inna mentalność. |
Legia nie może dogadać się z Cabralem, dlatego sondują możliwość powrotu Rogera. Może warto byłoby zainteresować się tym zawodnikiem, zwłaszcza, że gra w Velez Sarsfield jest wizytówką samą w sobie.
|
Cytat:
Jeśli ma on za sobą występy w lidze chińskiej to może go ktoś wychaczy, inaczej nie ma szans |
Za dyskusję kto komu wierzy a kto jest gwiazdą będą bany. Ostatnie ostrzeżenie
|
Cytat:
Ogarnij się panie moderatorze :rotfl: |
Jeśli nic sie nie stanie niespodziewanego Makinwa w tym tygodniu zostaje Wiślakiem.
|
NO i dobrze oby juz zostal!! Bo serial "Makinwa w Wisle" juz mi sie nudzi:)
|
Co tutaj sie wczoraj dzialo w tym temacie, ze jest az taka duza wyrwa w postach pomiedzy 14 a 22 :D
A tak, zeby nie OT.. Ja tam w żadne seriale nie wierze. Jesli ktos ma przyjsc i chce to będzie załatwiony transfer. Ja osobiscie spodziewam sie jakies mordki testowanej na obozie w Niemczech lepszego formatu niż bigosy. |
Żeby było w temacie: Gdybym był bogaty o bym wziął na prawą obronę tego Brecko ze Słowenii, naprawde fajny grajek, gra bardzo ofensywnie....
|
Mamy Singlara
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl