![]() |
Cytat:
|
http://stadionwisly.info/fotorelacje...owy/2009-12-09
Jest napisane jak byk że są to tymczasowe instalacje grzewcze. |
Na Legii nie ma elewacji na wysokości górnej kondygnacji. Dolna jest zabudowana. Mowa oczywiście o trzech trybunach, trybuna główna ma być zabudowana cała.
Co do Hutnika - znając wcześniej kwotę byłem pewien, że zlecą to Zielonej Architekturze :) Oby murawa wytrzymała te pierwsze 3 miesiące... |
Cytat:
|
Cytat:
Poprostu dopasował ab do okraglaka. |
Jak dowiedzieli się dziennikarze "Polski - Gazety Krakowskiej", władze PZPN prowadziły rozmowy w tej sprawie z ekipą Platiniego. Jeżeli okaże się, że nasi wschodni sąsiedzi nie zdążą z przygotowaniami, to pojawi się szansa dla Krakowa. Podział miast-organizatorów z systemu 4+4, może zmienić się na 5+3.
Jakbyśmy jednak dostali te mistrzostwa to pieniądze na wszystko się znjadą więc oby |
Piszą, że jest jeszcze szansa na Euro w Krakowie. Nie do końca chce mi się wierzyć, ale wtedy budowa poszłaby jak z nut.
I jeszcze info, że wiosną Wisła będzie grać na Hutniku. http://www.gazetakrakowska.pl/strona...ainy,id,t.html http://www.gazetakrakowska.pl/strona...niku,id,t.html |
Cytat:
|
Oby przyznali to euro Krakowowi. Wtedy żaden radny ani polityk nie narazi się nawet na myślenie o nie przyznaniu pieniędzy na murawę, drogi dojścia, dojazd (!!!) czy parkingi.
|
Nie róbcie sobie nadziei, bo potem znów będzie lament przez miesiąc.
|
Cytat:
Co do EURO 2012 w Krakowie, to jest to już od dłuższego czasu temat definitywnie zamknięty i nie ma ŻADNEJ szansy na to aby te rozgrywki zawitały do Krakowa. Nie wiem czemu mają służyć takie artykuły (w dodatku jak ten dzisiejszy, który pojawił się na pierwszej stronie Gazety Krakowskiej), ale są one po prostu śmieszne... Platini już dawno temu podziękował ostatecznie Krakowowi i tyle w temacie. A starać się o EURO w Krakowie to trzeba było kilka lat temu... Mnie takie informacje zwyczajnie denerwują, bo mogą one oszukiwać ludzi którzy nie siedzą w temacie i sugerować im jakoby nasze miasto miało jakiś cień szans na goszczenie EURO 2012... |
No tak, wybory się zbliżają...
A tak w ogóle, fajnie byłoby się załapać chociaż na bazę pobytową dla jakiejś mocnej ekipy. Taki zespół przyciąga tłumy dziennikarzy przez kilka tygodni, trenuje, rozgrywa sparingi... A gdybyśmy dostali łaskawie nawet ze dwa mecze Euro? Nie wiem na ile wcześniej drużyny przyjeżdżały by na mecz, ale pewnie w ostatniej chwili. Mecz i powrót do bazy pobytowej... |
Cytat:
Ja mam tylko jedną ogromną nadzieję. Że podczas tego najbliższego szczytu UEFA zostanie podana definitywnie lista wszystkich miast organizujących Euro 2012. Żadne warunki, że jeżeli, to odbierzemy i blabla. Niech wreszcie podadzą raz na zawsze wszystkich gospodarzy. Choć faktem jest, że pięknie by wszystko zaczęło zapychać na budowie i dookoła, gdyby rzutem na taśmę nam to Euro przyznali... Eh, marzenia :) |
Nawet gdyby bylo 5+3 to wybrany zostałby Chorzów, nie Kraków.
|
Cytat:
Jeszcze takie pytanie laika. Może ktoś przesłać na priv jakiś projekt graficzny, opis jak dokładnie i ostatecznie ma wyglądać elewacja naszego stadionu? |
Cytat:
|
Cytat:
Ja liczyłem na Euro nie ze względu na stadion (bo jego byliśmy raczej pewni) tylko właśnie DOJAZDU i PARKINGÓW. nie ma Euro - nie ma parkingów - zostaje ten sam dojazd. To będzie dramat tego stadionu. |
Cytat:
|
kiedy ma się odbyć głosowanie w sprawie hali? może skwk zgłosi wtedy oficjalny protest / pikietę.
|
Na Hutniku są już ogłoszone i rozstrzygnięte przetargi na monitoring, kołowrotki, położenie murawy.
Dziś kluczowe jest pytanie: kiedy podobne przetargi zostaną ogłoszone wobec stadionu Wisły? Dlaczego nadal trwa tu cisza, nie ma żadnych konkretnych ustaleń, zabezpieczonych środków lub planów ich zabezpieczenia? Będę drążył ten palący problem do upadłego :) |
Cytat:
Użyłem słowa kibole a nie kibice żeby uniknąć powtórzenia. Rozumiem go, w przeciwieństwie do szerokiego grona dziennikarzy posługujący się nim. Kibol, to najzwyczajniejszy w świecie kibic. Skąd w ogóle taki pomysł by słowa kibol, szalikowiec itp. utożsamiać ze stadionowym bandytom? Slang? Stereotyp? Mam nadzieje że oboje rozumiemy to słowo podobnie. |
Jeszcze 2 ramki brakuje do dachu
|
a ja mam takie pytanie:
jak zostanie rozwiązane wejście na nowo budowaną trybunę (dawne C) ? chodzi mi o to, czy dopiero w trybunie będzie się kupować bilet i przechodzić kontrolę? bo bliskość ulicy Reymana uniemożliwia postawienie kołowrotów przed trybuną. |
Z tego co pamiętam to wszystko będzie w trybunie, kołowroty również.
Mnie zastanawia jak oni zamierzają skończyć tą trybunę zachodnią w czerwcu/lipcu. Jest prawie połowa grudnia a trybuna dopiero wychodzi z ziemi. Gdzie jeszcze całe jej postawienie, dach, wykończenie wewnątrz. Przecież to jest mnóstwo roboty a czasu bardzo mało. |
Cytat:
właśnie jesli chodzi o sam wyraz to zawsze miał on negatywną konotację z "kiblem" |
Cytat:
|
Przeciez na C nie pracowali praktycznie w ogole w weekendy, to tutaj jak ich beda terminy gonic napewno to zrobią, do tego zawsze mozna sprowadzic dwa takie dzwigi jak ten ktory był na C, z dwoch stron trybuny i jechac z nią jednoczesnie, a nie najpierw lewa, potem prawa strona. Oprocz tego na C czekali dosc dlugo z robotą (oprocz wykonczenia w srodku) z powodu naroznikow ktore budowali od podstaw. Naroznik A/B z D zaczeli duzo wczesniej niz trybune, wiec mysle ze jednak nie ma sie o co martwic.
|
Zostało pół roku.
Te zdjęcia pokazują o ile przez pół roku zmienił się wygląd C: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=9246 Trzeba wziąć pod uwagę, że przez jakiś czas przez problemy z projektem dachu budowa stała(ile to dokładnie było?) Tak więc przy dobrych wiatrach (dobra pogoda, brak problemów z projektem) przy intensywnej pracy są szanse na oddanie trybuny ale na wykończenie wewnątrz trzeba będzie jeszcze poczekać. |
Mają się sprężyć i do końca grudnia postawić wybudować do pierwszej kondygnacji trybuny. I już wtedy zaczną pracować we wnętrzach do tego poziomu.
|
Dla tych co pisza ze nas stadion tyle podrozał http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Pol...298,1,482.html
|
Cytat:
"...O ILE WIĘCEJ BĘDĄ KOSZTOWAŁY STADIONY NA EURO 2012 (w mln zł) Gdańsk - o 194 (całkowity koszt - 896) Wrocław - o 339 (całkowity koszt - 853) Poznań - o 25,5 (całkowity koszt - 537) Warszawa - o 694 (całkowity koszt - 1.900) Kraków - o 49,4 (całkowity koszt - 348) Chorzów - o 110 (całkowity koszt - 370)" |
Cytat:
|
A czasem zespoły przy takich imprezach nie wybierają mniejszych, spokojnych miast??
|
Cytat:
1. Poznań +4,99% 2. KRAKÓW +16,54% 3. Gdańsk +27,64% 4. Chorzów +42,1% 5. Warszawa +57,55% 6. Wrocław +65,95% z dedykacją na krakowskich "pseudo-radnych", którzy uważają, że to stadion Wisły jest studnia bez dna... A jak widać liderem jest Wrocław.. |
Kolejny raz powtórzę że szkoda że ci pseudo radni (poza jednym) nie zaglądają na fora z których merytorycznie mogliby się czegoś dowiedzieć.Szczególnie jeśli na jakimś temacie się nie znają.Na zachodzie popularne sa np.konsultacje społeczne w sprawach różnych inwestycji z różnymi grupami społecznymi.Niestety u nas , a juz szczególnie w Krakowie wojenka polityczna goni wojenkę i nie ma czasu ani ochoty na wysłuchanie rad czy sugestii kogoś kto będzie użytkował dany obiekt.W tym wypadku stadion.
|
Komitet Wykonawczy UEFA podczas spotkania w Funchal na Maderze ogłosił miasta na Ukrainie, które zostaną gospodarzami podczas mistrzostw Europy w 2012 roku. Będą to Kijów, Donieck, Charków i Lwów.
No to ostatnie nadzieje na Euro w Krakowie zgasły |
Powiem szczerze, po tym jak zostaliśmy wydudkani przy przyznawaniu Euro, teraz takie rzucenie ochłapu i tak by mnie nie zadowalało. Niech Ukraińcy sobie radzą i świecą siedzeniami za niedoróbki, których będzie mnóstwo.
Jedyny plus całej tej imprezy był taki, że sprawa budowy stadionu ruszyła z kopyta i teraz nie da się jej zatrzymać. |
Dajcie spokój już z tymi wyliczeniami ile to będą droższe stadiony. Kwoty te są wzięte wprost z dupy. Co dobitnie widać po kwocie jaką wpisali przy Krakowie. Stadion Wisły już od ogłoszenia przetargów na trybuny wschodnią i zachodnią, miał kosztować ok 399 mln. Po przyznaniu firmie budowlanej 30 mln i braku przetargu na system teleinformatyczne, kołowrotki etc. kwota ta wzrośnie pewnie do około 450 mln. Tak samo zapewne jest na innych budowanych stadionach.
W końcu mamy decyzję dotyczącą EURO. Tak jak zakładano mamy podział 5+3. Do pięciu polskich miast Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Lwowa doszły 3 ukraińskie Kijów, Donieck i Charków :D |
Niemcy by napisali, że są dwa miasta ich, dwa polskie (oprócz Lwowa dodali by Poznań) i cztery gdzieś na wschodzie. Lepiej dać se spokój takimi żartami, to na obie strony działa :)
|
Panie Darku, przecież nie od dziś wiadomo że w przyznawaniu Euro nie liczyło się, kto jest najlepszy.
Liczyły się plany i projekty, a wiadomo że nasze nie powalały rozmachem. Co innego Baltic Arena czy Skrzydło Lilienthal'a (jak rozumiem, mające uhonorować dawne, dobre czasy zaboru pruskiego w Poznaniu). Nasz projekt był realistyczny, w dodatku błędem było stwierdzenie że "Krakowowi się należy". Liczył się także lobbing polityczny i tu Pańska była (na szczęście) partia dała ciała na całej linii. Dla Panów Wassermana i Ziobry ważniejsze było dowalenie Majchrowskiemu, niż interes Krakowa. Przez te zaniechania stadion co prawda powstanie, ale bez niezbędnej dodatkowej infrastruktury (np. parkingi) oraz dodatkowej infrastruktury dla miasta (np. pieniądze na zamknięcie obwodnicy). Z całej tej smutnej kompromitacji politycznej powinna płynąć jedna, istotna nauczka dla lokalnych polityków. Nic nie jest dane raz na zawsze, konkurencja nie śpi. Więc nie można być zadowolonym z siebie, trzeba cały czas szukać dziury w całym i sposobów, by Kraków był coraz atrakcyjniejszym miastem dla: turystów, inwestorów krajowych i zagranicznych. A także dla organizatorów imprez konferencyjnych i sportowych. To nie przypadek, że nawet nie staramy się o Expo, o organizację dużych konferencji naukowych i dużych imprez sportowych. Nie ma infrastruktury. Nie ma infrastruktury, bo nie było długofalowej strategii rozwoju miasta, w tym realizacji w ramach niej kolejnych projektów inwestycyjnych. Teraz np. nie wiadomo, czemu ma służyć stadion Wisły. Jasne, będziemy na nim grać ale co dalej? Czy będzie w nim wynajmowana przestrzeń komercyjna? Na jakich zasadach? Czy na obiekcie będzie można organizować wielkie koncerty (np. U2, Metallica)? Takie rzeczy trzeba było ustalić przed rozpoczęciem budowy, a nie w trakcie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl