Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

matusz 14.09.2009 18:44

A ja nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jak miałby wyglądać dach na trybunach bocznych w takiej sytuacji..

Coolpick 14.09.2009 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 792843)
Wiem że to było parę stron temu ale nie chciało mi się wcześniej szukać w internecie informacji na temat stadionu Lecha. Dlaczego stadionu Lecha? Ponieważ zawsze gdy widzę widok na IV trybunę tego stadionu na pierwszy rzut oka widać że tamtejsza trybuna za bramką jest znacznie dłuższa od obu trybun na naszym stadionie. I po małych poszukiwaniach informacji na temat długości tamtejszych trybun znalazłem informację że II trybuna, krótsza z nich (na zdjęciu po lewej) ma długość 128m, natomiast trybuna IV (po prawej) ma długość 189 m:

http://img80.imageshack.us/img80/8719/estadio2ld4.jpg


Jak widać długości trybun u nas za bramkami wynosząca TYLKO 99,9m i nie przeszkadzały w tym aby zrobić trybuny boczne bliżej boiska. I nie możecie narzekać że projekt się zmieniał i nie przewidywał narożników. Już od dawna się zastanawiałem czy nie można olać tych trybun za bramkami i przybliżyć w JAKIŚ sposób trybuny wschodniej i zachodniej. W tym momencie wyszedł brak jakiejkolwiek wyobraźni architektonicznej u pana O. Dlaczego? Ponieważ można było zrobić to o co zrobiono Poznaniu:

http://farm4.static.flickr.com/3650/...ecfa9854_o.jpg


Jak widać na zdjęciu mimo dużej szerokości trybun za bramkami można było przybliżyć sprytnym manewrem boczne sektory bliżej boiska, a że mieliśmy takiego architekta jakiego mieliśmy to wychodzi tylko jego niekompetencja.

Mimo tego że mieliśmy 2 trybuny za bramkami i z trybunami wzdłuż boiska można było zrobić PRAWIE WSZYSTKO, to jednak zabrakło kogoś kto by to odpowiednio zaprojektował!!:-P

Zauważ, że podane przez Ciebie długości podają prawdopodobnie szerokość trybuny w najszerszym jej miejscu. U nas trybuny sie nie 'zwężają' przy murawie tak jak w Poznaniu, a nie można chyba sobie tak ni stąd ni zowąd uciąć kawałek trybuny. Jestem laikiem w tych kwestiach, ale to mi się rzuciło w oczy ;]

crazykaro 14.09.2009 19:25

Ta ich "starsza" trybuna IV z narożnikami nie zwęża się, a ten myk ze zdjęcia jest właśnie wykorzystany przy ich starszej trybunie, a nie przy tej zwężanej trybunie. A poza tym gdyby odjąć te 28 merów w najszerszym miejscu to by wyszła trybuna taka jak u nas.

Aha, jeśli chodzi o dach to byłby łączony tak jak na innych stadionach na świecie z obecnymi dwoma daszkami i tworzył spójną całość

elomike 14.09.2009 19:57

Prawda jest taka, że stadion Wisły i stadion Lecha to 2 najbardziej nieudane projekty z obecnie budujących się stadionów w Polsce. Lecha jest niesymetryczny, ma okropny dach i podobno narożniki, w których rzędy krzesełek zderzają się pod kątem prostym. O naszym nie będę mówił bo każdy wie jaki jest. Szczerze powiem że z zewnątrz nasz nowy stadion mi się bardzo podoba. Może wmawiam sobie to w głębokiej podświadomości, ale jak patrzę na niego z góry, to widzę taki masywny bunkier- i to mi się podoba :) Należy się cieszyć, że będziemy mieć stadion na 33 700 miejsc. Czy za mało? Mogłoby być więcej, ale chyba wystarczy. Czas pokaże.

rav 14.09.2009 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 792843)
I po małych poszukiwaniach informacji na temat długości tamtejszych trybun znalazłem informację że II trybuna, krótsza z nich (na zdjęciu po lewej) ma długość 128m, natomiast trybuna IV (po prawej) ma długość 189 m:

(...)
Jak widać długości trybun u nas za bramkami wynosząca TYLKO 99,9m i nie przeszkadzały w tym aby zrobić trybuny boczne bliżej boiska. I nie możecie narzekać że projekt się zmieniał i nie przewidywał narożników.

Porównujesz dwie całkowicie odmienne konstrukcje. Nie uwzględniasz przede wszystkim, że IV zbudowano już z narożnikami. Istotna w tym momencie jest szerokość jaką tworzy pierwszy rząd krzesełek trybuny za bramką. Posługując się metodami chałupniczymi (Google Maps & prosty program graficzny) wyszło mi około 95 m. Co jak widać wciąż było za wiele, skoro zdecydowano się na tak ekwilibrystyczne zmiany w narożniku, jakie wrzuciłeś niżej.

derr 14.09.2009 20:36

1 Załącznik(ów)
z bocznej 22 metry takze u Nas troszke lepiej szkoda ze konstrukcja jest z 1920 roku!!!!!!!!!

Gordian 14.09.2009 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 792873)
A gdzie ja pisze o tym że całe narozniki sa s.......one? moze mi powiesz? Pisałem o skosie na górze który tam pasuje jak pięść do twarzy i trudno zrozumieć po co tam jest.A narożnik jak narożnik - może mógł być lepszy a moze gorszy .Przy całym tym projekcie stadionu to pewnie może być

Arapaho skończmy tą bezsensowną polemikę. Oczywiście nigdzie nie wspominasz, że całe narożniki są złe. Ja również odnoszę się do owych skosów. Mój opis reszty miał tylko przedstawić to, co i tak wszyscy mogą sami zobaczyć oglądając zdjęcia z budowy. Trybuna C jest wyższa od D więc naturalnym, "łagodnym" połączeniem obu trybun jest ukos, co pokazałem obrazowo na rys. 1. Wygląda to nieciekawie, no nie? Więc pan O. zastosował skos ale trochę mniejszy (rys. 2). Skos zatem był wymagany, żeby jakoś sensownie to wyglądało. Gdyby go nie było lub było takie rozwiązanie jak na rys. 3 to odpowiednio stadion nie spełniał by wymogów dla EURO2012 (za mało miejsc), lub (rys 3) osoby w ostatnich rzędach widziałyby pół boiska i dach z D.

http://img156.imageshack.us/img156/6118/beztytuuax.jpg
Tak to widzę. Jeżeli coś źle to poprawcie.

AMF 14.09.2009 21:22

raczej chodzi o to że narożniki sa wyższe i ludzie siedzacy tuż przy trybunach za bramkami w narożniku widzieli by dach. dzięki temu skosowi wszyscy będą widzieli całe boisko

KaRaSTSW 14.09.2009 21:42

Czyli bedzie aż taki skos ? :(

http://img223.yfrog.com/img223/6066/12526800119864.jpg

royalmichael 14.09.2009 21:58

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...a_praca//6594/

To tam będzie taka szpara między drugim piętrem narożnika a D? Jak jest zdjęcie powyżej wklejone przez użytkownika KaRaSTSW to chyba można trybuny złączyć i do tej szpary dołożyć kilka rzędów krzesełek do czerwonej linii. Przecież wtedy trybuny byłyby połączone a te szyby chroniąc przed deszczem zostałyby usunięte i widoczność byłaby taka jak na krańcach D. A tak będzie szpara?

Fuks 14.09.2009 22:09

nie bedzie tam szpary, bo przeciez krzesełka beda do tej wysokosci co na D.
Musiał tak uciac ta trybune, popatrzcie na to spokojnie, logiczne jest ze wszyscy siedzacy ponad czerwoną linią nie widzieliby boiska , bo przeciez wszystkie dalsze krzesełka za czerwoną linią byłyby poproostu "ZA" trybuną D i tą niebieska podporą, wiec jak moznaby stamtad ogladac mecz?...

tak to widze (rys. w paint :P)
http://img519.imageshack.us/img519/3331/wislai.jpg

D, C - sektory
czerwone pole - tego elementu nie bedzie, tam ludzie nie beda siedziec.
h - linia wyznaczająca pole widzenia osoby ktora siedzialaby w miejscu wyznaczonym strzałką na czerwonym polu

Widać ze taka osoba mialaby zasloniety widok nie przez te szyby chroniace od deszczu, ale przez samą konstrukcje trybuny.
Oczywiscie rysunek jest mocno umowny, ale mam nadzieje ze wyjasnia mniej wiecej po co ten skos (przynajmniej wg. mnie bo planow nie widzialem)

Proud 14.09.2009 22:47

1 Załącznik(ów)
royalmichael ma chyba na myśli tą szpare...

moim zdaniem szkoda że nie dochodzi narożnik do samego D...ale może nie dało się inaczej.

Jazon 14.09.2009 23:05

Panowie, wkleję tu render zrobiony przez Radekogi'ego, bo może Wam pomoże w Waszych rozkminach

http://img233.imageshack.us/img233/1/39383245.png

royalmichael 14.09.2009 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 792970)
royalmichael ma chyba na myśli tą szpare...

moim zdaniem szkoda że nie dochodzi narożnik do samego D...ale może nie dało się inaczej.

Dokładnie o to chodzi. Bardzo się dziwię czemu to drugie piętro nie będzie dociągnięte do D, przecież w niczym nie przeszkadza...

Maciuś 15.09.2009 08:47

W tym narozniku nic do niczego nie pasuje. Koncowy efekt jest po prostu zalosny, juz chyba bym wolal drugi okraglak w tym miejscu.

crazykaro 15.09.2009 09:48

Maciuś a ty skąd wiesz jaki jest końcowy efekt jeśli stadion jest w budowie??

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 792975)
Dokładnie o to chodzi. Bardzo się dziwię czemu to drugie piętro nie będzie dociągnięte do D, przecież w niczym nie przeszkadza...

A co do pierwszego piętra to nie może być dociągnięte do samego D ponieważ kibice siedzieliby tuż przy dachu trybuny D i również nic nie widzieli. Tam gdzie może być dociągnięte to będzie, co można zobaczyć na kolejnym renderze radekogi:

http://img36.imageshack.us/img36/204...ernaronik4.png

Buziek_LG 15.09.2009 13:45

Chciałbym prosic Was wszystkich kibiców Wisły o pomoc w przegłosowaniu biało-zielonych trybun na Baltic Arenie.
http://www.gdansk.pl/nasze-miasto?an...a_na_stadionie
pod tym linkiem znajduje sie ankieta z urzędu miasta Gdańska, wystarczy kliknąc link i wybrac opcje nr.3. Wizualizacja celowo została wybrana w taki sposób by zniechęcic do glosowania na biało-zielone barwy. Ale wszyscy wiemy kto ma byc gospodarzem na tym stadionie

z góry dzięki za pomoc, z biało-zielonymi pozdrowieniami


ps. Jeśli przeczyta to moderator to w gestii wyjasnienia, poczatkowo nie moglem znalezc tematu zgodowego i dlatego zamiescilem tu. Jezeli to zbyt duzy spam to prosze o usuniecie

MatMario 15.09.2009 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 793083)
Wybaczcie że tutaj ale nie mogę znaleźc tematu zgodowego. Chciałbym prosic Was wszystkich kibiców Wisły o pomoc w przegłosowaniu biało-zielonych trybun na Baltic Arenie.
http://www.gdansk.pl/nasze-miasto?an...adionie&glos=3
pod tym linkiem znajduje sie ankieta z urzędu miasta Gdańska, wystarczy kliknąc link i wybrac opcje nr.3(w wiekszosci przeglądarek sam klik starcza). Wizualizacja celowo została wybrana w taki sposób by zniechęcic do glosowania na biało-zielone barwy. Ale wszyscy wiemy kto ma byc gospodarzem na tym stadionie

z góry dzięki za pomoc, z biało-zielonymi pozdrowieniami


ps. Jeśli przeczyta to moderator to poproszę o przeniesienie do odpowiedniego działu

Ten link to BEZPOSREDNIE oddanie głosu na ten projekt z krzesełkami jeśli ktoś chce najpierw zobaczyć a pozniej oddać glos oto poprawny link http://www.gdansk.pl/nasze-miasto?an...a_na_stadionie

Buziek_LG 15.09.2009 14:03

no tak, zapomnialem o tym juz poprawiam link i dodaje link do bieżących wynikow

http://www.gdansk.pl/nasze-miasto?an...ie&wyniki=true

Bekas 15.09.2009 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 793002)
W tym narozniku nic do niczego nie pasuje. Koncowy efekt jest po prostu zalosny, juz chyba bym wolal drugi okraglak w tym miejscu.

K....., nie moge. Tak zle, tak nie dobrze. A jak inaczej mozna zrobic naroznik? Grunt, ze nie bedzie dziury, grunt ze stadion bedzie ZAMKNIETY, grunt ze bedzie wiecej miejsca dla nas. Narozniki beda sie komponowaly, jak zaloza krzeselka to nawet nie zauwazysz tych różnych skosów.

aNouc 15.09.2009 14:37

Bo niektórzy stąd mają w zwyczaju złozyć zamek z 1/4 klocków lego i być wkurzonym że nijako on wygląda..

Ar222 15.09.2009 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 793083)
Chciałbym prosic Was wszystkich kibiców Wisły o pomoc w przegłosowaniu biało-zielonych trybun na Baltic Arenie.
http://www.gdansk.pl/nasze-miasto?an...a_na_stadionie
pod tym linkiem znajduje sie ankieta z urzędu miasta Gdańska, wystarczy kliknąc link i wybrac opcje nr.3. Wizualizacja celowo została wybrana w taki sposób by zniechęcic do glosowania na biało-zielone barwy. Ale wszyscy wiemy kto ma byc gospodarzem na tym stadionie

z góry dzięki za pomoc, z biało-zielonymi pozdrowieniami


ps. Jeśli przeczyta to moderator to w gestii wyjasnienia, poczatkowo nie moglem znalezc tematu zgodowego i dlatego zamiescilem tu. Jezeli to zbyt duzy spam to prosze o usuniecie

Ode mnie głos na biało-zielony stadion już poleciał :)

Myślę, że jednak mógłbyś się pokusić o nowy temat, bo tutaj to ta sprawa zaraz utonie w gąszczu kłótni o wygląd naszego stadionu, pozdro :)

royalmichael 15.09.2009 16:12

Oczywiście, że całe drugie piętro narożnika nie może być dociągnięte do D bo na samej górze siedziałoby się za D i dach by wszystko zasłaniał. Ale mi chodzi o to miejsce:
http://wislakrakow.com/forum/attachm...7&d=1252964833

Przecież tam spokojnie mogą być krzesełka. a będzie dziura?

Fuks 16.09.2009 10:39

No wlasnie to jest ciekawe,wydawaloby sie ze jest to podyktowane niechecią do usuniecia tego pleksi chroniącego przed deszczem, ale przeciez ci co beda siedziec zaraz po prawej od miejsca przez ciebie zaznaczonego tez nie beda widziec calego boiska... dziwne, mam nadzieje ze przynajmniej nie bedzie tam dziury "na wylot" tylko poprowadzą jakąś sciane od góry do pierwszego pietra..

(swoją droga jak sie powinno to nazywac, parter naroznika i pietro, czy 1 pietro i 2 ? :P )

KaRaSTSW 16.09.2009 11:01

Tam bede krzesełka na bank :) a tego pleksu na pewno nie bedzie :)

To-Masz 16.09.2009 21:01

Chyba właśnie krzesełek tam nie będzie... Porównajcie zdjęcie z renderem redekogi

crazykaro 16.09.2009 21:57

Jak uzbroją i zaszalują to się zobaczy a teraz takie gadanie nie ma sensu. Choć mnie osobiście wydaje się że tam nie będzie krzesełek (wg renderów)

marlyd 16.09.2009 23:37

Genialne noce foty z budowy:
http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2009-09-14

royalmichael 17.09.2009 00:11

No chyba niestety tam będzie dziura.. Wg renderu na samej górze tej strony jakby tak dociągnąć krzesełka z drugiego piętra narożnika maksymalnie do D to uskok byłby niewielki a to przecież w niczym nie przeszkadza i nie byłoby dziury...

Szaman1974 17.09.2009 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 793546)
No chyba niestety tam będzie dziura.. Wg renderu na samej górze tej strony jakby tak dociągnąć krzesełka z drugiego piętra narożnika maksymalnie do D to uskok byłby niewielki a to przecież w niczym nie przeszkadza i nie byłoby dziury...

DZIURĘ to masz chyba w mózgu :rotfl: Zamiast się cieszyć z tego co będzie to tylko narzekacie i płaczecie...jestem ciekaw ilu z Was zapełni ten stadion...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl