![]() |
Cytat:
|
Do ogladajacych sparingi, jaki pierwszy sklad wykluwa sie na Gornik?
|
Cytat:
Cierzniak, Burliga, Glowacki,Guzmics, Sadlok Jovic, Maczynski,Jankowski, Cywka,Popovic Pawel Brozek taki sklad na Gornik 90% |
A powinno byc:
Cierzniak, Burliga, Glowacki, Guzmics, Sadlok Jankowski, Maczynski, Popovic, Cywka Crivellaro, Pawel Brozek Mi sie wydaje ze z tym Popoviciem to szalu nie bedzie |
Nie przypadkowo Popović poprzednio grał w klubach, o których trudno napisać że są mocne. Na ten moment jedynie Cywka jako tako się prezentuje. Crivellaro również może okazać się niewypałem bo jak dobrze się przyjrzeć jego CV to w Victorii B jako tako dotychczas to wyglądało. Na boisku sprawia w każdym razie wrażenie jakby pewnych rzeczy uczył się od niedawna. Bez skrzydeł na poziomie Wisła jest i będzie w swoich poczynaniach przewidywalna do bólu.
|
Mi tam się Popović podoba. Brakowało nam kogoś takiego, kto umie rozprowadzić akcje od tyłu i wyjść spod pressingu. Wiele akcji szło po jego przytomnych przerzutach, w rozprowadzaniu piłki był bardzo dobry. Strat praktycznie nie odnotowano. Nie jest to piłkarz tak ofensywnie usposobiony jak Stilić, ale z drugiej strony jest od niego szybszy i nie zostawia takiej dziury po sobie w defensywie. Mam nadzieję, że wypali w oficjalnych meczach.
Jankowski dziś kluczowe podanie oraz asysta (śmieszna sprawa, bo najpierw sam wypracował - świetny przechwyt, potem wyszedł sam na sam i spieprzył - dał się dogonić obrońcy, no i to przytomne zagranie do Brozia). Bardzo cieszą bramki Pawła. Mam nadzieję, że się zepnie w sobie jeszcze na ten jeden sezon chociaż! Jemu na pewno jest ciężko utrzymać odpowiednią dynamikę i formę czysto fizycznie. Wszystko zależy od jego pracowitości i tego czy będzie trzymał dobrą sylwetkę i szybkość. W tym wieku o to trudno. Dziwny był to mecz, długimi momentami gra się świetnie kleiła, by w następnych minutach wyglądała po prostu źle. Generalnie nie sądzę, aby drużyna miała mniejszy potencjał niż ta z poprzedniego sezonu. |
Cytat:
|
Powalczmy chociaz o Puchar Polski. Najlatwiejsza droga do pucharow. Ostatnio to trofeum wygralismy 12 lat temu, a takiemu klubowi jak Wisla nie przystoi tak dluga przerwa!!! Smuda mial puchar gdzies. Mam nadzieje, ze tym razem powalczymy. Chcialbym zebysmy zdobyli po raz 5 to cenne trofeum!!!! Na Mistrza nie ma szans, chociaz dopoki pilka w grze, wierzyc trzeba!!!
|
Cytat:
Dobre momenty przeplataliśmy złymi. Byliśmy zdecydowanie lepsi od Banika, ale to nie powód do chwały. Wstydu też nie było. Każdy mecz jest inny, ja bym się martwił jeśli byśmy na przykład nie strzelili żadnego gola albo przegrali. Tak to były bardzo dobre momenty, akcje które łatwo rozrywały obronę przeciwnika z przodu. Bywało też gorzej długimi chwilami, ale ta Wisła stwarzała sytuacje z łatwością. Wiadomo - przeciwnik nie z wyższej półki, ale nie ma się czego wstydzić. Byłoby jakbyśmy przegrali np. 0:2, albo wygrali 1:0 jakimś psim swądem po ogromnej przewadze przeciwnika. Tak to ciężko o jakieś konkretne wnioski nie sądzisz? Szczególnie prognozowanie miejsca w tabeli na koniec sezonu :o Moskal jak to trener, musi piętnować złe momenty, nie przywiązywałbym wagi do jego oceny, bo on zawsze tonuje nastroje i mówi jak perfekcjonista. Podejrzewam, że drużyna musiałaby kontrolować cały mecz przez 90 minut mając miażdżącą przewagę, żeby się jakoś cieplej o jej grze wypowiedział. W dodatku mieliśmy juniora na stoperze cały mecz, jakby tam był Głowacki to by to wyglądało pewnie też lepiej, bo parę razy zaśmierdziało golem po jego zagraniach (chociaż akurat o bramkę bym go specjalnie nie winił). Tak naprawdę można komentować grę pojedynczych piłkarzy, jakąś tendencje - ale liga i tak zweryfikuje wszystko. Ja uważam, że mamy ciekawszy zespół niż w poprzednim sezonie :) Możesz się nie zgadzać, twoje prawo. Acha, w przeciwieństwie do niektórych nie podoba mi się aż tak bardzo Cywka. Widać, że siłowo, kondycyjnie, szybkościowo i taktycznie wszystko gra, walczy, szarpie, wraca się, chce być pod grą. Z drugiej strony straszny z niego chaotyk + technicznie surowy i odniosłem wrażenie, że nie widzi za dużo na boisku. Chociaż mam nadzieję, że zada kłam moim przeczuciom i zagra super sezon. Z tymi skrzydłami też bym nie przesadzał, bo jednak trochę tych akcji po skrzydłach szło - ba odkąd nie ma Stilicia to właśnie gramy mniej środkiem, więcej bokami. Częściej również przerzucamy ciężar gry z jednej strony na drugą, czego mi w Wiśle w poprzednim sezonie brakowało (duża zasługa Popovicia). Pytanie tylko jak będziemy wyglądać w meczach z typowymi drwalami (3/4 ligi) i czy starczy nam jakości, żeby to ogarnąć na takim poziomie jak z Banikiem (czyli łatwo stwarzać 2-3 razy więcej sytuacji od przeciwnika i je wykorzystywać). Może być z tym różnie, bo zespól nowy, jeszcze nie zgrany, skład też się jeszcze nie wykrystalizował. Potencjał imo jest, ale zanim to się ustawi jak należy możemy parę razy zaliczyć wtopę w lidze - a że mamy trudny terminarz to będzie o to łatwiej. |
Co jest z Piotrem Żemło ? Kontuzja czy poza kadrą ?
|
Cytat:
|
A jak ypadł Kuczak? Mozna spodziewać sie ze w tym sezonie troche pogra ( na dobrym poziomie) ? Jak Panowie go oceniacie?
|
Wszedł na jakieś 10 minut, więc trudno cokolwiek o jego występie napisać.
|
Plan sparingów I drużyny:
22.01 - MŠK Žilina(Myślenice) 26.01 - Ferencvárosi TC (Turcja) 28.01 - Botew Płowdiw (Turcja) 31.01 - Hajduk Split (Turcja) 05.02 - Górnik Zabrze (Myślenice) Piłkarze do pracy wracają 11 stycznia, a 23 stycznia jadą na zgrupowanie do tureckiego Belek. |
nasi dziś ruszyli z przygotowaniami,
dało się zauważyć na fotkach przyglądającemu się treningom Zdenkowi Ondraskowi, myślę że to przygotowanie do rundy będzie kluczowe gdyż: - mamy o co grać, bo o wydostanie się z dołu tabeli - mamy nowego trenera po którym nie wiadomo co się spodziewać - wypłaty zostały uregulowane, a co za tym idzie? już nie ma usprawiedliwień "nie płacisz, nie gram" |
https://www.youtube.com/watch?v=LW15dJb_-5E
od czegos takiego powinny zaczynać sie przygotowania zimowe :} |
Cytat:
|
Pytanko: Czy jest gdzieś otwarty wątek dotyczący sparingu z Żyliną? Albo inaczej, czy ktoś widział mecz i może coś powiedzieć o tym jak na ten moment wygląda zespoł, bo oczywiście nie wiem czy wyglądało to sensownie... czy jak tylko wszedł Buchalik to wpuścił dwie bramki dla uspokojenia nerwów :P
|
Tutaj piszemy przecież to jest przygotowanie do sezonu
|
W takim razie pytanie powtarzam: Czy ktoś widział sparing z Żyliną i jak to wyglądało? :)
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Bałaszow prezentował się wg mnie naprawdę dobrze. Świetna szybkość, zrywy w stylu Kuby, niezła technika i przebojowość. Oczywiście kondycyjnie słabo przygotowany i oczywiście nie rozumiał się z partnerami. Małecki - gorzej od Bałaszowa, ale nie był najgorszy na boisku. Wymagania są od niego dużo większe. Musi poprawić swoją szybkość, bo wygląda na bardzo ociężałego. Poza tym wiele się nie zmienił. Drzazga, pierwsze koty za płoty, ale jak dla mnie i tak widać, że już okrzepł w grze z seniorami. Widać, że wzoruje się na Lewandowskim, choć nie prezentuje nawet 10% tej klasy :) Fajnie się przepychał z obrońcami Ziliny. Pietrzak - Solidnie. Wg mnie nie potrzebujemy Sadloka (z racji tego że i tak nie ma motywacji do gry w naszych barwach) i na jakości nic nie stracimy. A co do reszty to w większości kaszanka. Popović nieźle, ale zbyt indywidualnie. Uryga, Boguski, Crivellaro bardzo słabo. Cywka, Głowacki, Guzmics i Burliga znośnie przeciętnie. Bramkarze nie mieli wiele do pokazania swoich umiejętności, bo Żilina wcale tak dużo nie atakowała. Osobiście pomimo nieprzyjemnego wyniku jestem optymista. Dojdzie Mąka, Brożek, Ondrasek, Jović, Guerrier i Sadlok. Na pewno drużyna potrzebuje jeszcze wcmocnień. Skrzydłowego - jeśli znajdą lepszego od Bałaszowa (choć najlepiej obydwóch) oraz środkowego defensywnego pomocnika. Wzmocnienia w obronie uzależnione od odeścia Sadloka. |
IMO Buchalik fatalnie, w ciągu 30 minut zawalić bramkę i tylko szczęściu zawdzięczać nie stracenie 2 kolejnych? Ustawianie się przy strzałach z dystansu dramat, wychodzenie do dośrodkowań nie istnieje, na przedpolu słabo, refleks przeciętny... czy on w ogóle ma jakiekolwiek zalety?
|
Dziś zaczyna się obóz w Belek, na który pojechało 24 zawodników
Bramkarze: Cierzniak, Buchalik, Miśkiewicz Obrońcy: Bartosz, Burliga, Głowacki, Guzmics, Jović, Kujawa, Pietrzak, Sadlok, Żemło Pomocnicy: Bałaszow, Boguski, Crivellaro, Cywka, Guerrier, Małecki, Mączyński, Popović, Uryga Napastnicy: Brożek, Drzazga, Ondrasek |
Dodałbym tylko Bartosza, który w drugiej połowie grając na prawej obronie naprawdę sie wyróżniał na tle reszty.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Ei, oglądał ktoś z Was spar z Węgrami, jak wypadły nasze asy w nim? czy ten Balashov się nadaje, czy tylko przypadkiem wpadła? czy Ondrasek kumaty czy drewno?
|
Cytat:
Ondrasek dzisiaj słabo, ale jest po jakieś kontuzji chyba, więc można zrozumieć słabszą formę. |
Cytat:
Ondrasek nie zachwycił. Wydaje się, że ma bardzo dużo do nadrobienia fizycznie + całkowity brak zrozumienia z partnerami. Jednak technikę użytkową ma niezłą i absolutnie nie jest 'drewnem'. Poza tym można się rozpisywać o Pietrzaku, ale to trzeba było zobaczyć :) Mirek Szymkowiak też zaczynał na skraju obrony swoją karierę. Pawłowski ma nosa. |
Cytat:
|
Nie napiszę tutaj nic nowego, ale ten Balashov ma papiery na granie. Dodatkowo czas gra na jego korzyść.
Skrzydła z ogarniętym DG i Balashovem powinny się prezentować naprawdę dobrze. Edit: A Pietrzak faktycznie bardzo pozytywnie zaskoczył, ma dobry przegląd pola i "czuje" grę. Jeżeli to potwierdzi w kolejnych meczach to będzie z niego pociecha |
Paradoksalnie może się okazać, że po raz kolejny kupując lewego obrońcę... zostaniemy bez lewego obrońcy (tzn. z samym Sadlokiem),
Guerrier przychodził jako lewy obrońca i nie trzeba było dużo czasu, żeby zorientować się, że należy go trzymać jak najdalej od obrony. Tragiczny obrońca, (a w formie) bardzo dobry skrzydłowy. Czy Pietrzak skończy jako środkowy pomocnik? Jeśli będzie grał tak jak dzisiaj, to nie mam nic przeciwko. Trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli mamy grać dwoma napastnikami, to w środku pola nie będzie miejsca dla typowej "10". Sam Mączyński jako defensywny pomocnik to byłoby samobójstwo. Raczej będzie to "8"&"8" lub "6"&"8". |
Jak tu przeczytałem Balashow i Pietrzak będą wzmocnieniem. Miło czytać takie informacje. Wlało się trochę optymizmu. Jeszcze jakiś dobry rozgrywający za Crivellaro i będzie dobrze.
|
Cytat:
Bury, Jovic, Bartosz Trzech prawych w jednym momencie nie będzie nam raczej potrzebnych, także w momencie absencji (odejścia) Sadloka jeden będzie sie musiał uczyć grac na lewej stronie. Aaaaaaaaaa zapomniałem, jest jeszcze Tomek Cywka :) |
skrót dzisiejszego sparingu:
https://www.youtube.com/watch?v=959ie77xf-E |
00:30, Małeckiemu się Apoel włączył... :) podanie Pietrzaka przy bramce Balashova - czapki z głów. Miejmy nadzieję, że limit "babolów" Głowackiego na tę rundę został wykorzystany
|
Oglądając mecz to mam wrażenie, że Sadlok robi wszystko, aby uznano go za mało przydatnego i uzyskać zgodę na transfer gdziekolwiek..... Koleś powinien pobiegać przez parę kolejek na boiskach III ligowych może wtedy się ogarnie..... Balaszow to niezły wybór, przede wszystkim w polu karnym nie zastanawia się nad tym co zrobić z piłką, oby w lidze pokazał swoją wartość, bo pamiętam, że w sparingach latem ciekawie prezentował się Cywka, a co było później wszyscy iemy
|
Podejrzewam,że Sadloka nikt nie chce a może? (to już nie Legia :-/ ) zamknie jadaczkę i będzie potulny jak baranek.Był bliski rozwiązania umowy,ale się nie udało pewnie miał ofertę z Legii a teraz cisza.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl