Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

fidello 13.08.2013 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1327504)
1.AEK Ateny
2.Złożenie hołdu cesarstwu bizantyjskiemu ,którego symbolem był dwugłowy orzeł.
3.Rosja :D dwugłowy orzeł to też symbol Rosji

Dokładnie tak, tak, tak :) gratuluję i czekam (z innymi) na zagadkę. Dodam też od siebie, że nawiązanie do Cesarstwa Bizantyjskiego wynika z faktu, że klub założyli greccy uciekinierzy z Konstantynopola. Z kolei Rosja "przejęła" dwugłowego orła chcąc podkreślić, że jest kontynuatorką cesarstwa na wschodzie.

Watts 13.08.2013 20:12

Tak z ciekawości, kiedy flaga AEKu była na Reymonta?

fidello 13.08.2013 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1327515)
Tak z ciekawości, kiedy flaga AEKu była na Reymonta?

to też by była dobra zagadka :) napisałem - "o ile dobrze pamiętam" - bo wydaje mi się że widziałem zdjęcie, kiedy gościła i to w młynie. Niestety nie wiem przy jakiej to okazji, bo nie widziałem tego na żywo, a tylko zdjęcie. Szukałem zresztą informacji na ten temat i samego zdjęcia, ale nie udało mi się znaleźć... możliwe zresztą, że mnie pamięć myli (starość nie radość)...
przy okazji prośba - jeżeli ktoś ma wiadomości na ten temat, to niech się podzieli, bo mnie to ciekawi :)

LuKaS TSW 13.08.2013 21:35

A nie pomyliło Ci się czasem z flagą Olympiakosu Pireus która rzeczywiście wisiała na młynie podczas jednego ze spotkań?

fidello 13.08.2013 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 1327523)
A nie pomyliło Ci się czasem z flagą Olympiakosu Pireus która rzeczywiście wisiała na młynie podczas jednego ze spotkań?

Może rzeczywiście, sam się nad tym przed chwilą zastanawiałem.... ale ten dwugłowy orzeł gdzieś mi też siedzi z tyłu głowy, tak jak mówię - pamięć jest zawodna, a w tym wypadku opiera się tylko za wspomnieniu zdjęcia... mam nadzieję, że nie utrudniłem tym zagadki

fansorina 13.08.2013 21:54

Chodzi o klub który już 9-krotnie zmieniał nazwę a od kilku lat gra pod pierwotną nazwą.Klub ten nigdy nie zagrał w ekstraklasie.Wisła rozegrała w historii z tym zespołem 3 spotkania .Pod koniec XX w. po wyeliminowaniu m.in.Wisły Kraków ten klub odniósł największy sukces. Klub rozgrywa mecze na stadionie ,który nosi imię wielkiego sukcesu polskiego sportu .Odbył tam też się jeden mecz międzypaństwowy.
W roku 1998 w meczu z Ukrainą zawodnik tego klubu zadebiutował w reprezentacji Polski jako rezerwowy .Był to jego jedyny występ dla Polski.


1.Co to za klub?
2.Co to za sukces i który to sezon?
3.Jaka jest nazwa tego stadionu?
4.Co to był za mecz międzypaństwowy?
5.Jak nazywa się ten piłkarz i kogo zmienił w debiucie?

WISŁAZWE 13.08.2013 22:07

1. Górnik Konin
2. Finalista PP 1997/98
3. Złotej ''11'' Kazimierza Górskiego
4. Polska - Belgia el. ME Kobiet
5. Andrzej Jaskot zmienił Piotra Świerczewskiego

fansorina 14.08.2013 06:27

Oczywiście wszystko dobrze :)

WISŁAZWE 15.08.2013 10:05

Zagadka będzie łatwa i szybka.

W pewnym europejskim państwie, leży sobie miasto, które jest jednym z największych miast w owym państwie. W zagadkowym mieście przyszła na świat bardzo znana osobistość ze świata tenisa. W mieście siedzibę ma również klub piłkarski występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Klub w swojej historii 3-krtonie zmieniał nazwę a pod obecną występuje już przeszło 5 lat. Na swoim koncie klub ma m.in mistrzostwa kraju oraz pewien sukces na arenie międzynarodowej (dokonując pewnej rzeczy jako pierwsza drużyna w kraju). Co ciekawe Wisła Kraków w dawnych latach miała możliwość gry z tym klubem w ramach europejskich pucharów.


1. Nazwa miasta
2. Nazwa klubu
3. Imię i nazwisko znanej postaci
4. W ramach jakich rozgrywek Wisła spotkała się z klubem z zagadki i jakie były wyniki tych potyczek.

WISŁAZWE 15.08.2013 11:19

Niestety, źle.

hawaiisurfer 15.08.2013 11:24

1. Bazylea
2. FC Basel
3. Roger Federer
4. Puchar UEFA Wisła - Basel 3:1

Nie pasuje mi tu tylko zmiana nazwy klubu

WISŁAZWE 15.08.2013 11:42

Również źle..

gypsy 15.08.2013 12:12

To może to:

1. Odense
2. Odense Boldklub
3. Caroline Wozniacki
4. Liga Europejska, 2:1 dla nas na wyjeździe i 3:1 dla Odense u nas

fansorina 15.08.2013 12:30

1.Koszyce
2.MFK Koszyce
3.Martina Hingis
4.Puchar intertoto Wisła-Vss Koszyce 4:0 i 0:4

WISŁAZWE 15.08.2013 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1327721)
1.Koszyce
2.MFK Koszyce
3.Martina Hingis
4.Puchar intertoto Wisła-Vss Koszyce 4:0 i 0:4

Wszystko się zgadza.

fansorina 15.08.2013 16:22

Jest pewien europejski klub z długimi tradycjami ,który został założony w innym mieście aniżeli obecnie gra.Przez długi czas był to klub wielosekcyjny.Jest to klub ,który był wielokrotnym mistrzem swojego kraju a ostatnie mistrzostwo zdobyła pod wodzą polskiego trenera. Drużyna ta grała z Wisłą Kraków w europejskich pucharach wiele lat temu. Swoje mecze owy team rozgrywa na drugim co do wielkości stadionie w swoim kraju.Trenerem napastników w tym klubie jest legendarny piłkarz ,który wpisał się do historii niemieckiej bundesligi jako pierwszy obcokrajowiec który strzelił
100 goli.

1.Co to za klub?
2.Z jakiego miasta ten klub przeniesiono?
3.Imię i nazwisko polskiego trenera
4.Jaką nazwę nosi ten stadion?
5.Imię i nazwisko trenera napastników tego klubu.

WISŁAZWE 15.08.2013 18:35

1. Young Boys Berno
2. Z Bazylei.
3. Aleksander Mandziara.
4. Stade de Suisse Wankdorf
5. Stephane Chapuisat

fansorina 15.08.2013 19:54

wszystko dobrze :D

WISŁAZWE 17.08.2013 12:22

W pewnym mieście siedzibę ma klub założony podczas trwania jednej z wojen światowych. Największym sukcesem klubu jest zdobycie krajowego pucharu, dzięki któremu klub miał szansę pokazania się na arenie międzynarodowej. Debiutując w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyna uległa drużynie z miasta, które może poszczycić się posiadaniem jednego z największych portów w kraju.

Podczas udziału w rozgrywkach pucharowych zespół odpadł z zespołem z miasta z którym związek ma Legia Warszawa.

Aktualnie klub z zagadki jest współliderem tabeli w niższej lidze.

1. Nazwa klubu
2. Wymień pierwszego przeciwnika na arenie międzynarodowej.
3. Z klubem z jakiego miasta klub z zagadki zaliczył ligowy debiut i jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
4. Jaki związek z europejskim występem zagadkowej drużyny ma Legia Warszawa?

IncognitoTSW 17.08.2013 13:09

1. Lechia Gdańsk
2. Juventus
3. z Cracovią
4. Odpadli z Juventusem, związek jest taki, że Juventus to stara dama a Legia to stara kur.a

WISŁAZWE 17.08.2013 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1327968)
1. Lechia Gdańsk
2. Juventus
3. z Cracovią
4. Odpadli z Juventusem, związek jest taki, że Juventus to stara dama a Legia to stara kur.a


No można by to uznać, ale nie o to chodziło.


Chociaż Lechia Gdańsk..

WISŁAZWE 17.08.2013 20:31

Podpowiedź:

http://old.ptaki.info/abc/media/!!zuraw.jpg

atomek21 17.08.2013 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1327968)
1. Lechia Gdańsk
2. Juventus
3. z Cracovią
4. Odpadli z Juventusem, związek jest taki, że Juventus to stara dama a Legia to stara kur.a

made my day! :rotfl:

IncognitoTSW 17.08.2013 22:42

1. Stal Rzeszów
2. Skeid Oslo
3. Stal - Lechia 0:1
4. Odpadli z Wrexham, a to właśnie tam Legia grała z New Saints

WISŁAZWE 17.08.2013 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1328030)
1. Stal Rzeszów
2. Skeid Oslo
3. Stal - Lechia 0:1
4. Odpadli z Wrexham, a to właśnie tam Legia grała z New Saints


No to zadajesz :)

IncognitoTSW 17.08.2013 23:15

Były piłkarz, związany głównie ze śląskimi klubami, rozegrał ponad 300 meczów w lidze. Urodził się w pewnej miejscowości, która znana była głównie dzięki telewizji i literaturze za sprawą pewnego pisarza. W pewnym momencie kariery został sprzedany do czołowego klubu 1 ligi (transfer gotówkowy). Obecnie jest trenerem pewnej drużyny z niższej ligi.

1. Co to za piłkarz?
2. Za jaką kwotę i gdzie został sprzedany?
3. Skąd znana jest miejscowość w której się urodził?
4. Jaki zespół teraz trenuje?

gypsy 18.08.2013 00:08

1. Jan Woś
2. Do Grocliny Grodzisk Wlkp. za 800 tysięcy złotych
3. Koziołek Matołek, Kornel Makuszyński?
4. Skra Częstochowa

IncognitoTSW 18.08.2013 10:54

Bardzo dobrze, zagadka Twoja

gypsy 18.08.2013 11:24

Bohaterem mojej zagadki również będzie piłkarz. Ów zawodnik zagrał w reprezentacji Polski tylko jedno spotkanie. W swojej karierze występował w kilku polskich klubach, jednak najdłużej w dwóch OBECNIE grających w Ekstraklasie. Łącznie w barwach obu tych drużyn zagrał w prawie 400 meczach. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce strzelił 31 bramek. W swojej karierze zagrał wiele meczów, jednak jednego, z pewnym bardzo dobrym klubem, na pewno nigdy nie zapomni. Obecnie trenuje pewien klub z niższej ligi.

1. Co to za piłkarz?
2. W jakich dwóch klubach obecnie grających w Ekstraklasie występował?
3. O jaki ważny mecz w jego karierze chodzi i czym może się pochwalić w związku z tym spotkaniem?
4. Jaki zespół teraz trenuje?

WISŁAZWE 18.08.2013 11:35

1. Grzegorz Pater
2. Wisła Kraków, Podbeskidzie BB
3. Dwie bramki przeciwko Barcelonie
4. Podgórze Kraków.

gypsy 18.08.2013 11:38

Świetnie, jedziesz z zagadką :D

WISŁAZWE 18.08.2013 12:11

Osoba o której jest zagadka była sportowce, chociaż nie do końca z własnej woli, ponieważ sport zaczęła uprawiać za namową pewnej osoby. Ale jak już wszedł świat sportu to zapisał się w nich złotym zgłoskami, kilkakrotnie wygrywając najważniejsze turnieje. Po zakończeniu kariery sportowca zaczął odnosić sukcesy w innej branży, jest założycielem pewnej firmy która na rynku funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Początkowo asortyment jaki proponował był ubogi ale z czasem zaczął się rozwijać.

Można by powiedzieć, że był także modelem, ponieważ sam zaprezentował swój pierwszy wyrób. Sprawy nabrały tempa, a media nadały mu nowy przydomek przez pewną rzecz, którą zawsze ze sobą nosił. Bohaterowi zagadki tak spodobało się to przezwisko, że postanowił umieszczać jej na swoich produktach.


1. Imię i nazwisko bohatera zagadki
2. Jakie sukcesy odnosił?
3. Jaką firmę założył?
4. Od czego wziął się przydomek naszego bohatera?

LuKaS TSW 19.08.2013 12:58

1. Rene Lacoste
2.Wygrywał trzykrotnie turniej w Paryżu i dwukrotnie Wimbledon i US Open
3. Lacoste firma produkująca odzież
4.Aligatorek od tego że nosił torbę ze skóry krokodyla.

WISŁAZWE 19.08.2013 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 1328151)
1. Rene Lacoste
2.Wygrywał trzy krotnie turniej w Paryżu i dwukrotnie Wimbledon i US Open
3. Lacoste firma produkująca odzież
4.Aligatorek od tego że nosił torbę ze skóry krokodyla.


No Panie! Jedziesz

LuKaS TSW 19.08.2013 13:08

Zagadka nie powinna wam sprawić problemów.
Bohaterka naszej zagadki niestety już nie żyje, zmarła w wieku 27 lat. Od samego początku w żyłach naszej bohaterki płynęła sportowa krew, jej ojciec był sztangistą, mistrzem kraju oraz olimpijczykiem.Matka swego czasu uprawiała rzut dyskiem,a jej starszy brat trenował pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem.
W wieku 13 lat nasza bohaterka zdobyła swó pierwszy tytuł mistrza kraju a jej trenerzy ochrzcili ją "nieoszlifowanym diamentem sportowym".W 2000 roku zaliczyła swój pierwszy start w IO skąd od razu przywiozła najcenniejsze trofeum.Następnie odnosiła mniejsze sukcesy a podczas dwóch kolejnych olimpiad próbowała powtórzyć sukces z Sydney niestety bez powodzenia.
1. O kogo chodzi?
2.Jaką dyscyplinę sportu uprawiała nasza bohaterka?
3.Jaka inna sportsmenka używa części stroju sportowego który należał do bohaterki naszej zagadki?

MałyTSW 19.08.2013 13:14

1. Kamila Skolimowska
2. Rzut młotem
3. Anita Włodarczyk

LuKaS TSW 19.08.2013 13:20

Zagadka Twoja:)

MałyTSW 19.08.2013 13:22

Klub pochodzący z kraju, który wydał na świat wielu wspaniałych muzyków i niekoniecznie mowa tutaj o aktualnie żyjących gwiazdach muzyki.
Istniał niespełna 10 lat, jednak w tym czasie zdążył zdobyć kilkukrotnie Mistrzostwo swojego kraju. Niestety, kłopoty finansowe doprowadziły ten klub do bankructwa. Obecnie w tej samej klasie rozgrywkowej występuje klub, który jest spadkobiercą klubu z zagadki. Mało tego, nowy twór także zdobył Mistrzostwo kraju.
Jako ciekawostkę dodam fakt iż w zagadkowym klubie występowało 2 Polaków, z czego jeden w czasie swojego 3-letniego pobytu radził sobie bardzo dobrze.

1. O jaki klub chodzi?
2. W którym roku klub zbankrutował?
3. Jaki klub jest spadkowiczem zagadkowego klubu?
4. Podaj imię i nazwisko Polaka, który z powodzeniem radził sobie w zagadkowym klubie.

IncognitoTSW 20.08.2013 12:24

1 Tirol Innsbruck
2. 2002
3. Wacker Innsbruck.
4. Radosław Gilewicz

MałyTSW 20.08.2013 12:25

Zagadka Twoja :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl