![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Boruc - Szczęsny - Fabiański - Tytoń - Kuszczak Piszczek - Wasilewski - Rzeźniczak Głowacki - Augustyn - Wojtkowiak Jodłowiec - Glik - (Perquis) Boenisch - Brożek - Sznaucner - Sadlok Murawski - Bandrowski - Wilk - Borysiuk Matuszczyk - Dudka - Kaźmierczak Błaszczykowski - Peszko - Małecki Mierzejewski - Majewski - Roger Obraniak - Grosicki - Małkowski Lewandowski - Jeleń - Brożek Popatrzmy np. na trzecie zestawienie defensywy: Rzeźniczak - Wojtkowiak - Perquis - Sznaucner ...albo... Wasilewski - Augustyn - Glik - Brożek ...czy oba wyglądają zdecydowanie gorzej niż... Piszczek - Głowacki - Jodłowiec - Boenisch ...śmiem wątpić, a ponoć w defensywie mamy najmniejszą rywalizację, według niejakiego Smudy. Moim zdaniem cała dwunastka prezentuje podobny, średni poziom, może tylko Piszczek się wybija z tego grona. Fakt, zgadzam się, że szału nie ma, ale nie było go od lat. Jednak trudno powiedzieć, że nasza podstawowa jedenastka jest jakoś wybitnie lepsza od zmienników, ja tego przynajmniej nie widzę. Spokojnie idzie z naszych zawodników wybrać równą, 23-osobową kadrę na E2012. A akurat Jelenia to plecy bolą na tyle często, że właściwie od lat nie jest znaczącą postacią tej kadry, owszem, ma potencjał ku temu żeby być dla nas równie ważny, co dla Auxerre, ale do tej pory nawet w jednej trzeciej jego pozycja w klubie nie przekłada się na jego znaczenie dla gry ofensywnej reprezentacji. Boniek w wielu, a raczej w zdecydowanej większości spraw ma zupełną rację, marzy mi się, żeby objął kiedyś posadę prezesa PZPN, ale im bardziej brnie w sportowo-personalne wywody (odnośnie piłkarzy), tym mniej się z nim zgadzam. Przykładowo ta opinia, że Kuba ulega kontuzjom pośrednio przez stresowe momenty jest dla mnie mocno naciągana. Ilu też mamy mieć tych bramkarzy? Chorwacja, Serbia, Dania, Rumunia, Bułgaria, Norwegia, Szkocja czy Szwecja mogą tylko pomarzyć o takim wyborze na tej pozycji, jaki my mamy, a to są pi razy oko drużyny z półki do jakiej powiedzmy pretendujemy. |
Wybacz , ale z czym do ludzi? Większość z tych "piłkarzy" nie załapała by się do szerokiej kadry zespołów które grały na MŚ w Korei 2002r. czy ostatnio w 2006r. w Niemczech. Nie będę analizował każdego piłkarza którego wymieniłeś, bo nie mam czasu, skupie się na bramkarzach.
Kiedyś mieliśmy Adama Matyska i Jurka Dudka - pierwszy grał fenomenalnie w Bayern Leverkusen , a w reprezentacji wielokrotnie ratował nam tyłek. Ileż to razy wychodził zwycięsko z pojedynków sam na sam z napastnikiem. Jurek Dudek - podstawowy bramkarz Liverpoolu , zdobywcy ligi mistrzów, w kadrze grał poprawnie, aczkolwiek zbyt wielu meczów nam nie wybronił. Czy naprawdę uważasz , że któryś z bramkarzy których wymieniłeś mógłby z nimi konkurować? Boruc - owszem w formie z MŚ 2006 mógłby powalczyć z wyżej wymienionymi, aczkolwiek popadł w samozachwyt i obecnie to już nie ten sam zawodnik. Fabiański - bez rewelacji, co ma wpaść to wpada. Meczów nam nie ratuje. Kuszczak - "puszczak" . Podobnie jak w przypadku Fabiana co ma wpaść to wpada. Szczęsny - melodia przyszłości. Tytoń - mizeria, kompletnie nic nie pokazał w kadrze. |
Dla nie sprawa "bunga bunga" jest problemem poważnym. Ja nie zaglądam piłkarzom do łóżek i nie interesuje mnie to, co tam robią. Ale na litość, oni są na zgrupowaniu reprezentacji i chyba zupełnie nie poczuwają się do obowiązków. Skoro nie potrafią wyjść na boisko i zagrać dobrze, to niech siedzą, analizują, rozmawiają - cokolwiek, ale nie "bunga bunga".
Wszyscy rozpaczają, że polska piłka jest w fatalnym stanie. Mamy bandę ogłupiałych urzędników, nieradzącego sobie trenera i piłkarzy, którzy urządzają "bunga bunga". Czekamy na wielkie talenty. Tylko na jakie, skoro przykład idzie z góry i młodzież widzi, że dzisiaj bycie piłkarzem to samochody, ciuszki i dupeczki. Potem po naszych boiskach biega gang wyżelowanych fotkowiczów, dla których piłka to trampolina do świata lansu. U nas wystarczy być teraz przeciętnym graczem, żeby stanąć na szczycie. A potem tylko kiełbie we łbie... |
Cytat:
|
Cytat:
Dokładnie, do burdelu mogą chodzić sobie we własnym czasie, o ile nie odbija to się na ich formie. Jeżeli grają słabiej, to sami dojdą do tego, że to im raczej nie pomaga. Natomiast jeżeli to jest na zgrupowaniu reprezentacji, kiedy piłkarz reprezentuje nas wszystkich na arenie międzynarodowej, to nie ma zmiłuj się. Boli tylko to, że według niektórych w aferę zaangażowani są pierwszoplanowe postaci kadry, co oznacza naprawdę grubą sprawę. Wina leży też po stronie kierownictwa kadry, które pozwoliło na coś takiego. Mam wrażenie, najprawdopodobniej prawdziwe, że każdy zaangażowany w projekt "polska reprezentacja w piłce nożnej" nie ogarnia. Ryba psuje się od głowy, czyli od Laty, który poziomem wiedzy, know-how i intelektu w jakiejkolwiek postaci "reprezentuje biedę". Potem mamy Franza Smudę, który dostosował się do szefuńcia. Na konferencjach prasowych mówi jedno, po niej w kuluarach trzecie, a dzień później w wywiadzie sześć tysięcy pięćset siedemdziesiąte czwarte. To przekłada się na piłkarzy, którzy leją na wszystko - od tak zwanej taktyki do tak zwanej dyscypliny. |
Uspokójcie się... News w stylu -Zachowywali się skandalicznie, uprawiali dziki seks, aż mi ściany latały - mówi anoniomowy informator. i to ze strony gazety której głównym tematem było "Oszukali mnie kosmici", "nie śpię bo trzymam kredens", "moim ojcem jest koń" itp. nie może być podstawą do oskarżania kogokolwiek.
|
Cytat:
Owszem, obie nasze kadry z tamtych okresów prezentowały się dużo lepiej jako drużyny, ale skoro mówimy o piłkarzach, o tym, który z aktualnych zawodników załapałby się do tamtych ekip to rozpatrujemy obie kadry indywidualnie. Potencjał AKTUALNEJ kadry jest z pewnością wyższy, niż w tamtych latach, ale nasz obecny trener nie bardzo potrafi wykrzesać z nich tego, na co ich stać. Tak dla przypomnienia, bo nie chce mi się powtarzać: Cytat:
Teraz natomiast mamy trójkę Polaków, ale w drużynie pretendenta do mistrzostwa ligi, a to jest różnica. Każdy z nich gra tam regularnie, Piszczek jest wręcz pewniakiem. Natomiast Boenisch (przed kontuzją), Matuszczyk i Peszko grają tam z podobnym skutkiem jak Kałużny, Krzynówek lub Kłos. W ekipie z 2002 roku Świerczewski grał w Marsylii, ale wtedy to była ekipa środka tabeli, zajęła z nim w składzie 9 miejsce w lidze. Natomiast Jacek Bąk grał w drużynie wicemistrza Ligue1. Porównać to możemy do sytuacji Jelenia i Dudki, którzy są również pewniakami w składzie, a ich drużyna w poprzednim sezonie była na 3 miejscu i grała w LM, Jeleń skończył sezon z 14 bramkami i dał awans swojej drużynie do LM golem przeciwko Zenitowi. Jest też teraz Obraniak, z drużyny aktualnego lidera tej ligi. Do tego być może dojdzie Perquis, który gra z podobnym skutkiem co Świerszczu. Bracia Żewłakow byli zawodnikami 6 drużyny ligi belgijskiej, czyli Mouscron. W tym momencie w tej lidze dla porównania mamy Wasyla, który jest podstawowym zawodnikiem najlepszej drużyny tej ligi, a w kadrze na razie może liczyć na bycie co najwyżej numerem 2 na swojej pozycji. Wracając do bramkarzy...aktualnie bramkarzy wybieralibyśmy z grona zawodników z takich klubów jak Arsenal Londyn (x2), Manchester United, Real Madryt, AC Fiorentina, Roda Kerkrade. Wtedy numerem dwa był zawodnik Goztepe Izmir, a trójką zawodnik bez klubu, który potem dołączył do...RKS Radomsko. Idziemy dalej. Lewym obrońcą w kadrze był Tomasz Rząsa, piłkarz trzeciej drużyny Eredivisie i Koźmiński z Ancony, grającej w Serie B. Natomiast teraz nasz lewy defensor gra w Bundeslidze, jego zmiennik w drugiej drużynie tureckiej Super Lig. Do tego dochodzą defensorzy tacy jak Kamil Glik i Błażej Augustyn, którzy mają po 22 lata i po kilkanaście występów w drużynach Serie A, natomiast wtedy defensywę uzupełniali Głowacki i Zieliński z ligi polskiej. Napastnikami byli Żurawski (w czasach Wisły), Żewłakow z belgijskiego średniaka, Olisadebe z Panathinaikosu, wspomniany wcześniej Kryszałowicz i Cezary Kucharski z Legii. Teraz mamy w kadrze czołowego napastnika Ligue1 dwóch ostatnich sezonów, plus 22-letniego zawodnika strzelającego dla lidera Bundesligi. Do tego dochodzi Brożek, który może jeszcze zaskoczyć formą w Turcji, bo jego forma wygląda coraz lepiej, a potencjał ma ogromny. Kadrę uzupełniali w 2002 roku Paweł Sibik z Odry Wodzisław i Arkadiusz Bąk z Widzewa Łódź. Z całym szacunkiem dla tych zawodników, ale jeśli oni się wtedy byli w stanie załapać do drużyny, to Maciej Małkowski czy Szymon Sawala z dzisiejszej Ekstraklasy też by dali radę, więc z czym do ludzi? Czy Sibik albo A.Bąk byli choćby porównywalni z Adrianem Mierzejewskim? Dla mnie wykładnikiem wartości danego piłkarza jest to, gdzie gra i z jakim skutkiem, w ciągu całego sezonu, a nie to czy raz lub dwa uda mu się zagrać dobry mecz, dla kadry czy to w lidze. Patrząc na ten skład z 2002 roku, nie widzę powodu żeby twierdzić, iż tamta drużyna miała nieporównywalnie lepszych piłkarzy. Wręcz przeciwnie, widzę nawet przewagę tej kadry nad tamtą, szczególnie w wyszkoleniu technicznym. Tej z 2006 nie porównuje, bo by post był już "grubości" książki, ale sytuacja jest podobna. Cytat:
Cytat:
Szczęsny melodią przyszłości? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę, że gdyby nie kontuzja, byłby pewnie nadal #1 w Arsenalu. W wieku 20 lat! Matysek czy Dudek formę łapali koło 30-stki, a Fabiański ma 25 lat i aktualnie kilkadziesiąt występów dla drugiej drużyny najlepszej ligi świata. Nawet Boruc już ma olbrzymi bagaż doświadczeń za sobą, mimo że teraz dobił do wieku, w którym Matysek i Dudek zaczynali grać na najwyższym poziomie. Kuszczak grzeje ławę, ale teraz nadchodzi dla niego przełomowy moment - albo zacznie grać w MU, albo odejdzie do innej, z pewnością przyzwoitej drużyny. Nie mówiąc, że wybór wśród bramkarzy aktualnie zdecydowanie większy niż wtedy. Zgadzam się, Matysek i Dudek swoje dla polskiej piłki zrobili, ale ci bramkarze których teraz mamy nawet jeśli są gorsi, to naprawdę niewiele, a potencjał sportowy mają nawet większy niż oni. |
na papierze klubowo to źle nie wygląda
jednak piłka nożna to gra ZESPOŁOWA , mogą być zawodnicy średni z średnich klubów tworzący super zespoł ( jak Grecja , Łotwa na EURO 2004, Słowacja MŚ2010 ) lub super indywidualności grające w znakomitych klubach które dają się ogrywać praktycznie każdemu ( Francja Mś 2002,2010 ) inna sprawa to fakt że mamy fatalnego trenera , bujającego w obłokach , zero taktyczne , klapki na oczach. Engell nie był trenerem wybitnym , ale na pewno lepszym analitykiem od Smudy . |
Cytat:
Edit: http://www.youtube.com/watch?v=66Zdf...embedded#at=13 To tak dla tych, co twierdzą, że stan boiska nie ma znaczenia. Estonia ogrywa rewelację ostatnich MŚ 2:0, murawa równie klasowa co na Litwie. Skład Urugwaju z Lugano, Fucile, Pereirą, Diego Perezem, Ramirezem, Forlanem i Abelem Hernandezem, więc trudno powiedzieć, że rezerwowy. 1-Juan Castillo, 2-Diego Lugano, 4-Jorge Fucile (69. 8-Sebastian Eguren), 6-Mauricio Victorino, 16-Maximiliano Pereira, 15-Diego Perez (69. 19-Andres Scotti), 17-Edigio Arevalo Rios, 18-Gaston Ramirez (56. 14-Alvaro Pereira), 10-Diego Forlan, 13-Sebastian Abreu (69. 21-Sebastian Fernandez), 20-Abel Hernandez. |
Jeśli chodzi o bunga bunga to Faktowi nie wierze....ale wierze Weszło, które już w niedziele o tym informowało. Nie pierwsi nie ostatni sobie poruchali na zgrupowaniu, tylko te ciamajdy nawet tego nie potrafiły dobrze ukryć.
|
My tu gadu-gadu o Smudzie, a tymczasem jest "problem" z Mańkiem Arboledowskim.
http://www.sport.pl/euro2012/1,10907..._Arboledy.html Może ja za wiele wymagam, ale skoro facet chce być Polakiem i grać a naszej kadrze to może niech zrobi przynajmniej minimum i złoży wszystkie niezbędne papiery... A jeśli jest niezbyt bystry/zbyt zajęty (niepotrzebne skreślić) by sobie z tym poradzić, to niech mu ktoś to załatwi! Wystarczy wysłać jedną osobę z PZPN, by dopilnowała wszystkich formalności. To chyba Smudzie powinno zależeć na obywatelstwie Arboledy, nie urzędowi wojewódzkiemu... Obraniak też nie miał głowy do załatwiania formalności, ale sprawą zajął się Fogiel i Ludwik obywatelstwo dostał. |
Niech nie załatwia i sie opóźnia. Wtedy sprawa sama się rozwiąże. To już będzie cyrk a nie reprezentacja jak ten cudak będzie grał.
ps. nie wiedziałem że Roger tak nawet nieźle po naszemu mówi ;) |
Cytat:
Czyli ruszy d..., zapyta kogo trzeba, poprosi o pomoc itd. itp. Stary koń, ma żonę, dzieci itd. więc też może zadać sobie nieco trudu - wszakto nie tylko kwestia honoru itp. ale parę miedziaków też mu za to wpadnie. Oczywiście kontekst tego co napisałem jest też i taki, że nie chcę takich Polaków w reprze, a sportowo to uważam, że forma MA idzie w dół i cudów już nie nam nie pokaże. |
niedawno w jednym z programów zapytali Arbolede kto jest prezydentem Polski i nawet tego nie wiedział.
Stoperów do kadry wybrałbym z tej czwórki :Głowacki,Jodłowiec,Wołąkiewicz,Sadlok.Na obecną chwile nie sa gorsi od Mańka |
Cytat:
|
Sobie nie zartujcie z paralitykami typu: Sadlok, Glik, Wolakiewicz, Jodlowiec... Do wyboru mamy jedynie z 4: Glowacki, Zewlakow(ktory jest zmuszany do zakonczenia kariery reprezentacyjnej), Dariusz Dudka(bo to jego optymalna pozycja), Mariusz Lewandowski(def pomocnik, ktory jednak wielokrotnie grywal jako stoper). Wczesniej wymienieni, to pilkarze o klase(przynajmniej) gorsi.
|
Cytat:
Co do Sadloka to się nie zgadzam, pod względem umiejętności technicznych, gry defensywnej jest to bodaj najbardziej utalentowany polski środkowy obrońca, ale zgadzam się natomiast, że póki co kadra to dla niego za wysokie progi, bo nie jest gotowy do gry na tym poziomie pod względem fizycznym. Zresztą byłem zdania, że jest za niski na środkowego defensora, bo tak to wygląda w telewizji - nie macie podobnego wrażenia? I co? Sprawdziłem to i byłem mocno zaskoczony, kiedy w jego profilu zobaczyłem wzrost...186 cm. Jak nabierze masy, to będzie zawodnik gotowy, a na razie gdyby trafił na silnego walczaka w ataku rywali, to by poległ z kretesem, już z Hubnikiem radził sobie przeciętnie. Powinien pogadać trochę z Rzeźniczakiem na zgrupowaniu, jak to się robi, żeby zrobić w tym względzie kolosalny postęp. Ale też w mojej opinii tylko tego i doświadczenia mu brakuje, aby być podstawowym zawodnikiem tej reprezentacji. Glik jest coraz lepszy. Miał bardzo słaby poprzedni sezon w Piaście, ale dwa sezony temu grał rewelacyjnie, a mało kto o tym pamięta - w wieku 20-stu lat był niemal bezbłędny na swojej pozycji. Teraz gra reuglarnie w Serie A i przykładowo w meczu z AC Milan na wyjeździe zupełnie poprawnie prezentował się na tle Ibrahimovicia, nie dał mu nadto pograć, a to jest sztuka dla 22-letniego defensora z naszej ligi. Został wtedy oceniony przez media jako najlepszy z obrońców Bari, które to sprawiło dzięki świetnej defensywie megasensację i zremisowało tam 1:1. To oczywiste, że taki Eto woził go w sierpniu 2010 jak chciał, jeśli weźmiemy pod uwagę że nigdy wcześniej nie grał przeciwko takim zawodnikom. A cała masa osób skreśliła i przypięła łatkę lebiegi na przyszłość i niezależnie od tego, co prezentuje, powtarza to jak mantrę - no bo przecież ilu jest takich, co ogląda mecze AS Bari w SA? Przyznaj szczerze, ile meczów Glika w Serie A widzialeś? Teraz zagrał już blisko 15 spotkań w tej lidze, przeciwko takim ekipom jak Milan, Inter, Lazio, Juventus czy Napoli. On akurat odwrotnie do Sadloka, fizycznie wygląda nieźle, ale taktycznie kiepściutko, technicznie przeciętnie. Plus tego jest taki, że umiejętność ustawiania się na boisku, przewidywania gry itd. środkowy obrońca nabywa z wiekiem i latami gry, szczególnie w dobrej lidze, a Glik taką możliwość teraz ma. I korzysta z niej bardzo dobrze, nie bacząc na krytykę (słuszną czy niesłuszną). Jeśli patrzymy na tu i teraz, to trudno powiedzieć czy Glik jest gotowy na podstawowy skład . Co do Jodłowca...pod względem szybkościowym i technicznym jest lepszy od Głowackiego, zresztą w kadrze nie zawodził, przynajmniej ja sobie tego nie przypominam. Wydaje mi się, że jego też pakuje się do wora tych słabych przez to, że gra w Polonii i Ekstraklasie, a mało kto tutaj ocenia jego rzeczywiste umiejętności - chyba że za ocenę uznajemy "jest słaby i tyle". Generalnie Jodłowiec i Mierzejewski tracą bardzo dużo na tym, że nie grają przynajmniej w czołowym klubie naszej ligi lub gdzieś za granicą. Gdyby udało im się wyrwać od Wojciechowskiego, ich progres formy byłby z pewnością dużo większy. Daj spokój z Żewłakowem, on grał trzy czy cztery razy z Wojtkowiakiem na środku obrony i za każdym razem prezentował się od niego gorzej, unikał gry, grał na alibi. Zresztą sam teraz przyznał że jego forma była i generalnie jest średnia. I patrząc na jego wiek, lepsza już nie będzie. Dudka jest na stopera zdecydowanie za wolny i zbyt mało zwrotny, to już Glik pod tym względem jest nawet lepszy...Technicznie jest niezły, ma dobry odbiór, ale tak to nie nadaje się na środkowego obrońcę. Ale ile ludzi, tyle opinii. Już prędzej sprawdziłbym Augustyna w kadrze, ale na razie trzeba zobaczyć jak będzie sobie radził w klubie, czy będzie w ogóle grał regularnie. Diego Simeone dosyć odważnie ostatnio wprowadza go do składu, nawet jeśli podstawowi zawodnicy nie są kontuzjowani. Jeśli dogra do końca sezonu w pierwszym składzie, to wręcz musi zostać powołany na czerwcowe mecze. Z tego co widziałem to szybkościowo i zwrotnościowo jest lepszy od Glika, a jego największym atutem jest gra w powietrzu - w tym meczu co widziałem wygrał chyba wszystkie pojedynki główkowe, które miał. |
Cytat:
Wolakiewicz - rezerwowy w Lechu Poznan! Powolanie z pupy, jak to sie popularnie mowi. Zeby grac w kadrze, to trzeba regularnie wystepowac(to podstawowy warunek), a przede wszystkim trzeba prezentowac odpowiedni poziom sportowy. Sadlok - facet, ktory w kazdym meczu z powaznym(jesli uznamy np. za taki zespol Austrie Wieden, a co dopiero reprezentacje z ktorymi bedziemy sie potykac) rywalem poprostu sie kompromituje. Ogladalem wiele spotkan Ruchu, a teraz Polonii i gosc jest poprostu daremny. Na sile pchany przez niektorych dziennikarzy do kadry. Nie mowie juz o tym, jak radzi sobie w polskiej, smiesznej lidze, gdzie jest poprostu niszczony przez takich wyrobnikow(biorac na uwage odpowiednia skale), jak Hubnik. I to ma byc podstawowy obronca reprezntacji Polski? Przypominam...Zewlakow podstawowy sklad w Turcji(lidze o klase lepszej od naszej), Glowacki tez, Lewandowski tez, Dudka tez...jak w ogole mozna stawiac tych pilkarzy w jednym szeregu? Sadlok, to moze co najwyzej pomarzyc o transferze do takich klubow, a najprawdopodobniej zostanie w Polsce i to w tak przecietnym klubie, jak Polonia. O Gliku nawet nie bede pisal, bo moze najpierw poogladaj mecze Bari, ktora ma absolutnie najgorsza obrone w Serie A...chlopak tam gra jedynie dlatego, ze reszta jest rownie beznadziejna co on. Poczytaj opinie kibicow, dziennikarzy, ekspertow wloskich, a potem sie wypowiadaj. Z drugiej strony moglismy go obserwowac w kadrze, gdzie prezentowal sie poprostu fatalnie. Mowmy szczerze. Chlopak ma technike, jak gracz z 4-5 ligi i to juz go skresla na starcie, bo wyprowadzenia pilki ma genialne :D. Ogladales jego mecze w europejskich pucharach? Boze, co ten tam wyprawial, to wola o pomste do nieba. Jodlowiec - 26 letni pilkarz, ktory nadal gra w Polsce i ktorego nikt powazny nie chce :D. Napewno skauci zagraniczni nie poznali sie na tak fantastycznym graczu i dlatego woleli zainwestowac w takiego 31-letniego GLowackiego, ktory wedle twojej opinii jest gorszy :D. Wez sie nie kompromituj. Lepszy od Arka, to on moze byc w graniu na konsoli... Zewlakow - zgadzam sie absolutnie z tym, ze nie mial dobrego okresu w kadrze, ale(!)...ktory z obroncow gral dobrze? jak prezentowala sie cala gra obronna reprezentacji Polski prowadzonej przez Smude? Nie robmy sobie zartow...czegos takiego nie bylo, a powolywani sie o wiele slabsi obroncy, ktorzy w kazdym meczu popelniaja klopsy. Dudka - urodzony srodkowy obronca...tak o sobie mowi i ja tez tak uwazam. Najlepsze spotkania rozgrywal wlasnie na tej pozycji. Napewno nie def pomocnik. Naprawde nie mam pojecia, jak mozna stawiac 4 nieudacznikow(Jodlowiec, Glik, Sadlok, Wolakiewicz) razem w szeregu z pilkarzami, ktorzy zdobyli w sumie: P. UEFA, Mistrzostwa Belgii, Grecji, Polski, Ukrainy, maja niebywale doswiadczenie z europejskich pucharow, reprezentacji czy innych lig...a przede wszystkim graja regularnie w ligach zdecydowanie silniejszych od naszej :). Dostrzegasz talent tam, gdzie nie dostrzegaja go skauci penetrujacy rynek polski ;]. |
Cytat:
Cytat:
Sadlok zagrał kilka poprawnych spotkań w kadrze, owszem, szału nie było i tak jak mówię - może być aktualnie co najwyżej zapchajdziurą na lewej obronie i zmiennikiem na środku, ale nie widziałem, żeby odstawał od reszty zawodników w tych spotkaniach, co grał, jakoś znacząco. Bardzo dobrze zagrał z Finami i Serbami rok temu w czerwcowych spotkaniach. Wymień konkretnie mecze, w których zawodził a nie rzucaj pustymi terminami. Cytat:
Drugie primo to to, że Sadlok ma 21 lat, a zaczął grać w kadrze ponad półtora roku temu. Oczywistym więc faktem jest to, że na razie nie ma sensu od tak młodego zawodnika wymagać cudów, nie jest to jakiś megatalent żeby stawiać go od razu do pierwszej jedenastki. Cytat:
Cytat:
Żewłakow gra w kratkę, też w drużynie która ma słabą wiosnę i będzie do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Z każdym miesiącem jest coraz gorszym piłkarzem i gra coraz rzadziej. Osiągnięciami mało kto mu dorównuje w tej kadrze, ale nie osiągnięcia grają, tylko AKTUALNA forma. Cytat:
W końcu to są naprawdę bardzo rzadkie sytuacje kiedy zawodnik idzie z klubu z dołu tabeli Ekstraklasy do lepszej ligi. Cytat:
- Chievo 1:2 - Milan 1:1 - Udinese 0:1 - Fiorentina 1:1 - Lazio 0:1 - Genua 0:0 Rzeczywiście, normalnie bramki dla ich rywali sypią się wręcz tonami, w ostatnich sześciu meczach tylko raz stracili więcej niż jedną bramkę...Dodam, że w sześciu meczach piłkarze ostaniej drużyny ligi włoskiej strzelili...3 bramki, żeby FAKTAMI potwierdzić swoją teorię o przyczynach słabej pozycji tej drużyny, a nie słodkim pierdzeniem, że "jest słaba, bo tak". Glik przy jednej z bramek miał asystę, tak nawiasem mówiąc. A Marco Rossi, do niedawna reprezentant Włoch U-21, zawodnik, który miał według polskich mediów wygryźć Glika po powrocie do składu Belmonte siadywał na ławce, teraz grywa na...lewej obronie. Natomiast tylko RAZ AS Bari z Glikiem w składzie straciło w meczu TRZY gole, ze...zdobywcą LM, Interem Mediolan. Warto myślę dodać, że dwa gole stracili PO ZEJŚCIU GLIKA Z BOISKA, kolejno w 92 i 94 minucie. Widać właśnie jakim jesteś wielkim znawcą Serie A co to innych poucza... Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Poza tym z Jodłowcem i Mierzejewskim jest jeden problem - grają w Polonii, a ta nie gra w pucharach. Bez tego nie da się udanie wypromować z naszej ligi. Jedyną dla nich drogą promocji jest kadra - Jodłowiec tutaj natomiast nie gra regularnie, a już Adrian dzięki temu, że gra często, miał oficjalne oferty z Bundesligi i Turcji. Ale Józek rzuci hasło "cztery miliony" i chłopaki dalej kiszą się w Ekstraklasie. Cytat:
Różnica pomiędzy Żewłakowem, a resztą jest taka, że reszta będzie raczej coraz lepsza, a Żewłakow ma tendencję spadkową, gra coraz słabiej, co jest również kwestią wieku, szybkościowo już gość nie wyrabia. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Ha, no i takich mamy piklkarzy mądrych jak ten Peszko (co z tego, ze ma jakies umiejetnosci) - 2 minuta zakladamy pressing, a on kosi jak głupi od tyłu na połowie przeciwnika.
|
Po co brał Smuda Czarka jak go nawet na ławce w drugim meczu z rzedu nie posadził. Ja rozumiem, ze nie gra ale to znaczenia nie ma - trzeba w koncu wprowadzac młodych.
|
jaki wynik? przyznam się, że wolę m jak miłość.
|
Nie wygląda to źle. 0-0.
Głowacki to jednak nie powinien z 13-stką na plecach grać :) |
Cytat:
|
Na pewno (i już nie chodzi tu o sam wynik) wygląda to lepiej niż w Kownie. Te kontry mi się podobają, bardzo dobrze spisuje się Sandomierski. Przy odrobinie szczęścia z przodu, może nawet uda się wygrać...
|
Nie wiem co w tej reprezentacji robi Sadlok czy Mierzejewski.Nie wiem po co też Smuda powołuje Wilka jak go nawet na ławie nie ma.Żeby potrenować?Wolałbym żeby to robił u nas przed tak ważnym meczem.Mały też niech zapomni że Smuda go powoła..Niech się chłopaki skupia lepiej na Wisełce.
|
Aż mi się przypomniał mecz z Basel, ale niestety Peszko to nie Jean Rodrigues Paulista.
|
Cytat:
|
I Inter chce lewego muahahah
|
Załamuje mnie Robert Lewandowski. Dokładnie tak samo jest w Bundeslidze. Gra nieźle, ma sytuacje ale nie potrafi ich wykorzystać. Tyle, że nasza reprezentacja to nie Borussia - nie tworzymy po 4-5 stuprocentowych sytuacji. Takie jak ta przed chwilą musimy wykorzystywać.
Żeby nie było, że coś sugeruję: lepszego napastnika od Lewandowskiego nie mamy. |
To jest własnie Lewandowski.
On nigdy nie bedzie dobrym zawodnikiem, jest przecietny i to wszystko. Potwierdzily sie moje słowa 1 na 5 sytuacji Lewandowski wykorzysta. |
Ale drukarz!
|
Cytat:
O, wchodzi Roger. Tak więc reprezentacja Polski właśnie zakończyła mecz :) |
I po cholere ten trenejro zabrał ze sobą Wilka?!
|
Bo jest głupi, tylko takie wytłumaczenie widzę.
Zabieranie kogoś na zgrupowanie i nie danie mu pograć jest jak wpieprzanie hamburgera przy tłumie głodnych murzynów. |
Akurat Roger dał dobrą zmianę, rzucił ładną piłkę do Kuby. Podobnie Grosik.
Brakuje składnej gry - chłopaki spięli pośladki, powalczyli coś, szarpnęli ale były jedynie przebłyski. Nie ma nadal stylu, nie ma drużyny. Sandomierski pokazał się z niezłej strony - naprawdę świetnie wznawia grę, jego dalekie wykopy są bardzo celne. Ale do nich potrzebowalibyśmy kogoś pokroju Genkowa, Lewandowski może liczyć jedynie na błąd obrońców. |
Wynik średni, gra przeciętna ale w porównaniu do ostatniego meczu z Litwą jest trochę lepiej. Jak dla mnie na plus Piszczek i Sandomierski, na minus Obraniak, Mierzejewski reszta nic nadzwyczajnego.
|
Rezerwy Grecji calkiem dobrze zagraly :), ale w sumie caly mecz, to kopanina na poziomie ligi polskiej. Zobaczylismy przynajmniej 2 stoperow, ktorzy powinni gracy na EURO2012, czyli Glowacki - Zewlakow. Odrazu bylo spokojniej w tylach. Ogolnie mecz bez historii, bo Grekom sie nie chcialo...naszym podobnie, ale to juz jest nie do przyjecia, bo bedziemy rozgrywac tylko mecze towarzyskie :D.
|
Mecz na remis. Byly lepsze i gorsze momenty.
Najgorszy: Sadlok (oby Piotr Brozek sie utrzymal w tym Trabzonie w skladzie to moze dostanie powolanie w czerwcu) Pozytywnie zaskoczyl mnie Jodlowiec przez te 30 minut co gral - ladnie czyscil. Denerwuje mnie Obraniak - jest zupelnie bezproduktywny, chetnie zobaczylbym kogos inengo na jego pozycji. Roger wszedl na 9 minut i zagral taka pilke jakiej Obraniak nie dogral przez kilka meczy. Cytat:
w Bundeslidze - w Polsce sie tak nie gra. Moze skutecznosc przyjedzie wraz z doswiadczeniem. mała sensacja: U-18: Polska 3-0 Holandia http://www.90minut.pl/news/151/news1...-Holandia.html |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl