Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

kibicwisły1906 21.06.2010 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 918166)
A skąd wiesz co ten Brazylijczyk prezentuje? Widziałeś go w ilu meczach? Może niech lepiej trener oceni jego przydatność do naszego zespołu a nie Ty...

Oglądałem tego zawodnika w ostatnim sparingu - fakt że gość grał ogony w ostatniej drużynie ligi australijskiej do Ciebie nie przemawia....

Wiesz ja trenerom w Polsce i zawodnikom a także działaczom nie wierzę bo to amatorszczyzna a nie profesjonalizm tak się składa.... co mógł zobaczyć Prezes i trener w sparingu czego ja nie potrafiłem dostrzec...

Niech sobie testują takich zawodowców tylko niech potem nie płaczą jak dostaniemy w cztery litery od Litwinów.....

koyoot 21.06.2010 18:46

Szybko moi panstwo tracicie nadzieje, oj szybko...

EOT...

Tasio1906 21.06.2010 18:53

Hmmm... Mamy 21 czerwca... Równo tydzień temu piłkarze i trenerzy spotkali się po urlopach... Czyli wypadałoby, aby w klubie pojawili się jacyś nowi zawodnicy... Narazie jedynym transferem do klubu jest bramkarz Jovanić (zaprezentowany oficjalnie 13 czerwca)... 14 czerwca na oficjalnej stronie pojawiły się informacje o nieprzedłużaniu umów z Marcinem Juszczykiem, Mariuszem Jopem, Konradem Gołosiem oraz Issa Ba. A także o zakończeniu wypożyczeń Pablo Alvarez'a oraz Georgi'a Hristov'a. W tym samym czasie pojawia się informacja o powrocie z wypożyczenia do Piasta Gliwice Mateusza Kowalskiego.To można zapisać na plus jeśli chodzi o politykę transferową... Ale przychodzi 15 czerwiec i klub informujeo odejściu Arkadiusza Głowackiego... Jednego z najlepszych obrońców Ekstraklasy... Żywej legendy Wisły... Kapitana i serca drużyny... Pogodziłbym się z tym gdyby w ten sam dzień zaprezentowano jego następce, a tu minął prawie tydzień a o nowym stoperze nie słychać...

sqallpl 21.06.2010 18:59

Nie zdziwiłbym się, gdyby te kilka nowych twarzy, pojawilo sie na dzien przed wyjazdem do Niemiec.

Moja opinia jest taka (byla taka sama przed przeciekami maci0sa, zbymaka i prasy) - zeby do klubu nie dolaczylo kilku nowych zawodnikow (nie wazne czy za gotowke czy z wolnych) musialaby sie stac jakas katastrofa.

Nie wierze ze pan Cupiał zatrudnialby pana Basałaja po to, by ten kierowal imitacja klubu pilkarskiego.

zbymak 21.06.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 918213)
Hmmm... Mamy 21 czerwca... Równo tydzień temu piłkarze i trenerzy spotkali się po urlopach... Czyli wypadałoby, aby w klubie pojawili się jacyś nowi zawodnicy... Narazie jedynym transferem do klubu jest bramkarz Jovanić (zaprezentowany oficjalnie 13 czerwca)... 14 czerwca na oficjalnej stronie pojawiły się informacje o nieprzedłużaniu umów z Marcinem Juszczykiem, Mariuszem Jopem, Konradem Gołosiem oraz Issa Ba. A także o zakończeniu wypożyczeń Pablo Alvarez'a oraz Georgi'a Hristov'a. W tym samym czasie pojawia się informacja o powrocie z wypożyczenia do Piasta Gliwice Mateusza Kowalskiego.To można zapisać na plus jeśli chodzi o politykę transferową... Ale przychodzi 15 czerwiec i klub informujeo odejściu Arkadiusza Głowackiego... Jednego z najlepszych obrońców Ekstraklasy... Żywej legendy Wisły... Kapitana i serca drużyny... Pogodziłbym się z tym gdyby w ten sam dzień zaprezentowano jego następce, a tu minął prawie tydzień a o nowym stoperze nie słychać...

Powiem tylko tak Lech jest tak samo aktywny narzie jak my.Wiem wiem zaraz zaczniecie co nas Lech obchodzi (to fakt) zobacz na Legie .Ja daje tylko przykład i proponuje troche wiary i spokoju.

jacek67 21.06.2010 19:16

Dzięki Zbymak za trochę optymizmu

Jagul 21.06.2010 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kibicwisły1906 (Post 918160)
Chodzi o to aby klub sprowadzał na testy zawodników prezentujących odpowiedni poziom a nie co popadnie....

Niestety na tym polega urok testów. Na takowe przyjeżdżają tylko słabi piłkarze, ponieważ każdy szanujący się i prezentujący odpowiedni poziom jak ty to mówisz zawodnik nie zgadza się na coś takiego. Siadasz do negocjacji albo nie.

Hiroji Hanzo 21.06.2010 20:18

Nie widziałem chłopa na żywo,ale ten cały Alemao to się prędzej nadaje do budki z zapiekankami na Kazimierzu niż do profesjonalnego grania w piłkę.
Podstawowa sprawa.To że transfery będą,to nie ulega żadnej watpliwości.
Na zdrowy chłopski rozum.Kadra jest w tej chwili bardzo szczuplutka,tak więc innej opcji nie ma.
Lepiej się zawczasu nie podpalać transferem byle jakim,lepiej zaczekać aż trafią się jakieś perełki.
Chociaż w kontekście naszej gry w LE pasowałoby działać z nieco większą dynamiką.
A ten chłopak z rezerw Barcy jest naprawdę zajebisty.Ostatnio widziałem go "live"...Jak na polską ligę to byłaby petarda.
Ale jest chyba musztarda po objedzie jako że Barca B awansowała.Soriano byłby potężnym wzmocnieniem.

fialo 21.06.2010 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hiroji Hanzo (Post 918279)
Nie widziałem chłopa na żywo,ale ten cały Alemao to się prędzej nadaje do budki z zapiekankami na Kazimierzu niż do profesjonalnego grania w piłkę.
.

Ja widziałem go na żywo i masz całkowitą rację. Słabiutki jest ..

czera84 21.06.2010 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 918204)
Szybko moi panstwo tracicie nadzieje, oj szybko...

EOT...

Masz racje ,jak mnie ludzie wkurzacie!!W tym tygodniu nie będzie transferów-to płaczcie bo w tym tygodniu chyba wszystko się wyjaśni.Ja wole,żeby w sobotę kupili 5 zawodników,ale dobrze wyselekcjonowanych a nie tak,że na transfermarkt.de jest za 1,5mln no to musi być dobry czy na youtube.Ja czekam bo nawet jeśli by się te czarne scenariusze sprawdziły to jest to nowość??Po drugie.Myślę,że Basałaj nie jest taki głupi.W końcu chciałbyś taką prace,w której nie mógłbyś właściwe z transferami nic zrobić??On pewnie postawił taki warunek Cupiałowi,że po prostu przyjmie tą prace jeśli dostanie tam ileś €.Basałaj nie chciałby się narażać kibicom Wisły bo miał ciepłe miejsce w Ekstraklasie i miałby do nas przychodzić po to żeby my kibice znów zjechali zarząd z nim na czele??
I proszę nie mówić,że jest taka sama sytuacja jak co pół roku bo tak nie jest.
Pozdro dla normalnych.:P

zordon 21.06.2010 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 918233)
Powiem tylko tak Lech jest tak samo aktywny narzie jak my.Wiem wiem zaraz zaczniecie co nas Lech obchodzi (to fakt) zobacz na Legie .Ja daje tylko przykład i proponuje troche wiary i spokoju.

wiesz zbymak, cały problem w tym, że cały ten cyrk z transferami zaczął się zbyt wcześnie... Kocioł zaczął się tydzień po zakończeniu sezonu więc teraz ludzie wchodzą co 5 min na forum i transfery, transfery.
Ty i maci0s staliście się ważnymi częściami sezonu transferowego. Sporo ludzi (w tym ja) Wam po prostu uwierzyło. Mam nadzieję, że tym razem będziemy świadkami spektakularnych, wartościowych transferów.
Jeśli jednak skończy się jak zwykle - będzie bolało jak nigdy. M.in. dzięki wam.
Na razie sprawa wygląda tak, że po paru waszych wpisach na forum powiało optymizmem i czytając posty można odnieść wrażenie, że ludzie nie zastanawiają się (wyjątkowo) CZY będą transfery ale JAKIE one będą.
A prawda jest taka, że póki co sprzedaliśmy jednego z najlepszych(jeśli nie najlepszego) obrońców ligi a sprowadziliśmy bramkarza (jakości póki co niewiadomej).
Tak jak mówię -> lepiej, żeby wasze optymistyczne proroctwa się spełniły, bo rozbudzona a zawiedziona nadzieja boli najbardziej...

pawelwislak 21.06.2010 22:04

Prawda jest taka że całą karuzele mocno podkręciło ITI, które teoretycznie nie potrzebowało pośpiechu bo do sezonu mają prawie całe 2 miesiące w przeciwieństwie do nas, bo my teoretycznie zaczynamy za niecałe 4 tygodnie a skład trzeba jakoś ułożyć i zgrać więc czas nas goni. Osobiście wydaje mi się że przed pierwszym meczem musimy kupić co najmniej napastnika. Ale żeby starać się pograć coś dalej trzeba co najmniej 2-3 mocne transfery który zwiększą moc i głębię zespołu. Co do sprawy pucharów to wierzę że i bez wzmocnień powinniśmy dać radę pojechać Litwinów ale nie daj boże Pawła znowu coś chwyci i jesteś głęboko w D...

Dodatkową dochodzą dwa inne aspekty stadion dodatkowa motywacja do włodarzy trzeba błysnąć jakimiś transferami żeby przyciągnąć widzów i pokazać że Wisła nadal chce świecić i nie rezygnuje z dominacji w Polsce. Inna sprawa że jak już się zdążyliśmy przyzwyczaić ostatnimi czasy dobre ruchy transferowe u nas nie istnieją, więc musimy zarówno liczyć na odwrócenie losu jak i na to że Boss znowu się na coś nie zirytuje i nie "pieprznie" w stół zamykając wszelkie rozmowy...

Nam kibicom pozostaje tylko czekać wierzyć i kupić "przepyszne karneciki" wspierając naszą Wisełkę na dobre i na złe.

masterlag 21.06.2010 22:07

Być może Lech jest równie aktywny jak i my teraz. Ale z tego co wiem, to oni mają kadrę w porządku, a Kiełba, którego chcieli to sobie pozyskali. . .
Nie patrzmy na Lecha, a bardziej na Legie, bo zaraz zacznę żałować, że to nie my tak całkiem "zmaściliśmy" sezon, bo może teraz byłyby generalne porządki. :/

pawelwislak 21.06.2010 22:10

Nie zgodzę się że Lech ma kadrę w porządku wręcz przeciwnie dla nich strata Lewego i Peszko może okazać się dramatem, ci dwaj zawodnicy robili z nich drużynę która cokolwiek mogła zdziałać, więc ciekawi mnie jak oni poradzą sobie w nowej rzeczywistości

snyrting 21.06.2010 22:22

Muszę stanąć w obrnie zbymaka i maci0sa. Mam wrażenie, że dzięki nim mamy bezpośredni wgląd na to jak trudne, w wypadku ubogich klubów na dorobku, mogą być negocjacje transferowe.

Zakładam, że ta dwójka ma dobre intencje i jak tylko wypływa jakiś wiarygodny news, to się z nami nim dzielą. Niestety rozmowy między klubami są bardzo długotrwałe i jak się okazuje często kończą się fiaskiem.

Tak jak wcześniej napisałem- ja pozostaje optymistą. Ufam nowemu zarządowi, wierząc, że chłopcy staną na wysokości zadania.

arti 22.06.2010 07:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 918353)
Prawda jest taka że całą karuzele mocno podkręciło ITI, które teoretycznie nie potrzebowało pośpiechu bo do sezonu mają prawie całe 2 miesiące w przeciwieństwie do nas, bo my teoretycznie zaczynamy za niecałe 4 tygodnie a skład trzeba jakoś ułożyć i zgrać więc czas nas goni. Osobiście wydaje mi się że przed pierwszym meczem musimy kupić co najmniej napastnika. Ale żeby starać się pograć coś dalej trzeba co najmniej 2-3 mocne transfery który zwiększą moc i głębię zespołu. Co do sprawy pucharów to wierzę że i bez wzmocnień powinniśmy dać radę pojechać Litwinów ale nie daj boże Pawła znowu coś chwyci i jesteś głęboko w D...
Nam kibicom pozostaje tylko czekać wierzyć i kupić "przepyszne karneciki" wspierając naszą Wisełkę na dobre i na złe.

Robia to co sie powinno robic. Nowy trener, jak najwczesniej zbudowana kadra,czas na wspolna prace - po prostu normalne warunki do pracy. A my 3 tygodnie do meczu i mamy nawet mi sie nie chce liczyć ilu grajkow. Pamietajmy tez, ze Kirm bedzie musial dostac jakis urlop po MS - wiec kolejny gracz nam wypada w lipcu.
Ja tam nie mam nic do Zbymaka i Maci0sa. Robili fajną robotę z naszego pkt widzenia. Dla klubu to moze byly nienajlepsze skutki... cóż.

tomasz_19 22.06.2010 07:48

Grzegorzowi Baranowi kończy się kontrakt, nie chce go przedłużyć... to dla nas idealna okazja do tego by mieć dobrej klasy defensywnego pomocnika, który był sercem środka pola Ruchu...29 meczy w minionym sezonie i do tego wszystkie w pełnym wymiarze czasowym! Ma 27 lat... czyli mielibyśmy defensywnego pomocnika na lata! Sobol wieczny nie będzie niestety, a już teraz miałby godnego następce! Brać GO!
http://transfermarkt.de/de/grzegorz-...ler_37145.html

http://www.sport.pl/sport/1,65025,80...zcza_Ruch.html
Baran opuszcza Ruch...

bravelukas 22.06.2010 08:05

takk takk^^wielka klasa

4fan_player 22.06.2010 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 918432)
takk takk^^wielka klasa

Na innych nas nie stać. Też bym się nad nim zastanowił na ławkę w sam raz. Sobol młodszy już nie będzie..

fanfan 22.06.2010 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 918430)
Grzegorzowi Baranowi kończy się kontrakt, nie chce go przedłużyć... to dla nas idealna okazja do tego by mieć dobrej klasy defensywnego pomocnika, który był sercem środka pola Ruchu...29 meczy w minionym sezonie i do tego wszystkie w pełnym wymiarze czasowym! Ma 27 lat... czyli mielibyśmy defensywnego pomocnika na lata! Sobol wieczny nie będzie niestety, a już teraz miałby godnego następce! Brać GO!
http://transfermarkt.de/de/grzegorz-...ler_37145.html

http://www.sport.pl/sport/1,65025,80...zcza_Ruch.html
Baran opuszcza Ruch...

A nie lepszy byłby Kaz? Albo nawet ten młody reprezentant Białorusi Kislak ? Pierwszy ograny w mocniejszej lidze i ostatnio miał dobry sezon , drugi jest młodszy , utalentowany i już stanowi o sile swojej repry. Obaj nie są drodzy.

funkykoval 22.06.2010 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 918421)
Robia to co sie powinno robic. Nowy trener, jak najwczesniej zbudowana kadra,czas na wspolna prace - po prostu normalne warunki do pracy. A my 3 tygodnie do meczu i mamy nawet mi sie nie chce ilu grajkow. Pamietajmy tez, ze Kirm bedzie musial dostac jakis urlop po MS - wiec kolejny gracz nam wypada w lipcu.
Ja tam nie mam nic do Zbymaka i Maci0sa. Robili fajną robotę z naszego pkt widzenia. Dla klubu to moze byly nienajlepsze skutki... cóż.

Przypomnę 2007 rok, Wisła poza pucharami (8 miejsce), do klubu trafiają Ćwielong, Jirsak, Boguski (z wypożyczenia), Kosowski (z wypożyczenia), po przebojach Niedzielan - to było 5 wzmocnień dokonanych w czerwcu (chyba Niedzielan sie tylko opóźnił). Ba ten sam trener - M. Skorża!!!
Pierwsza runda z Kosowskim - naprawdę wyśmienita, potem cały czas regres niestety......

kibicwisły1906 22.06.2010 13:59

Trwa to tak długo bo my negocjujemy z zawodnikami o odpowiedniej klasie piłkarskiej potwierdzonej w meczach ligowych i reprezentacyjnych. Wartościowego zawodnika nie jest łatwo przekonać do gry w takiej lidze jak polska. Testy prawego obrońcy z Brazylii nie oznaczają że kwestia obsady prawej strony obrony jest już zamknięta. Można wkrótce spodziewać się kolejnych zawodników.

Oby wszystkie plany transferowe o których wiem sprawdziły się a wtedy odzyskanie tytułu jak i lepsze wyniki w pucharach będą kwestią czasu...

Negocjujemy z dwoma napastnikami, trzema obrońcami, trzema pomocnikami - Głowackiego z racji tego że za pół roku kończy karierę Cleber i prawdopodobnie odejdzie Marcelo musi zastąpić nie jeden a przynajmniej dwóch równorzędnych środkowych obrońców - co pół roku robić rewolucję w obronie (samobójstwo)....

Jedno nazwisko które pojawiło się ostatnio na tapecie to zasłona dymna.....

Proszę nie pytać o konkrety bo to nie ja negocjuję i za zawodników płacę...

Niektórzy co chcieli zabłysnąć na forum swego czasu spowodowali przynajmniej w dwóch wypadkach, że transfery oddaliły się w czasie i nie wiadomo czy do nich dojdzie...

arti 22.06.2010 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kibicwisły1906 (Post 918623)
Trwa to tak długo bo my negocjujemy z zawodnikami o odpowiedniej klasie piłkarskiej potwierdzonej w meczach ligowych i reprezentacyjnych. Wartościowego zawodnika nie jest łatwo przekonać do gry w takiej lidze jak polska. Testy prawego obrońcy z Brazylii nie oznaczają że kwestia obsady prawej strony obrony jest już zamknięta. Można wkrótce spodziewać się kolejnych zawodników.

Oby wszystkie plany transferowe o których wiem sprawdziły się a wtedy odzyskanie tytułu jak i lepsze wyniki w pucharach będą kwestią czasu...

Miło to słyszeć z tym, że czas to pieniądz o czym przekonaliśmy się choćby rok temu kiedy po przecież pewnym ograniu Levadii miał dojść Stuani, bramkarz i ktoś tam jeszcze, ale zrobiła się dziura budżetowa i ...

kibicwisły1906 22.06.2010 14:36

Zawodnicy z Ruchu Chorzów to jest Sobiech i Sadlok byli jedynie rezerwowa opcją dla zagranicznych graczy - swoją drogą temat ich transferu do Wisły zakończył się dużo wcześniej jak podają media....

bazzaar 22.06.2010 15:37

Orientuje się ktoś czy w najbliższym czasie jest zaplanowana jakaś konferencja?

staho 22.06.2010 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bazzaar (Post 918685)
Orientuje się ktoś czy w najbliższym czasie jest zaplanowana jakaś konferencja?

Dopiero jak Argentyna odpadnie z mistrzostw świata, obawiam się, że wcześniej Messiego nie uda nam się przedstawić.
A tak na serio to pewnie władze Wisły nie wiedzą kiedy będzie konferencja, wszystko zależy od tego jak potoczą się rozmowy z kandydatami do gry z Białą Gwiazdą na piersi.

zbymak 22.06.2010 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bazzaar (Post 918685)
Orientuje się ktoś czy w najbliższym czasie jest zaplanowana jakaś konferencja?

Jak będziemy żegnać Diaza:lol:

tsw biała gwiazda 22.06.2010 16:17

zbymak a wiesz może coś na temat transferów soory że tak ciągne za język ale podobno można ich się spodziewać nawet przed wyjazdem na zgrupowanie do Niemiec

zbymak 22.06.2010 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tsw biała gwiazda (Post 918721)
zbymak a wiesz może coś na temat transferów soory że tak ciągne za język ale podobno można ich się spodziewać nawet przed wyjazdem na zgrupowanie do Niemiec

Chcieliscie zebym nie podawał konkretów -nie podaje.Chcieliście zebym nie komentował-nie komentuje.To nie ciągnijcie mnie wszyscy za język bo mi go urwiecie i wtedy już nic nie dam rady powiedziec:D

tomasz_19 22.06.2010 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 918766)
Chcieliscie zebym nie podawał konkretów -nie podaje.Chcieliście zebym nie komentował-nie komentuje.To nie ciągnijcie mnie wszyscy za język bo mi go urwiecie i wtedy już nic nie dam rady powiedziec:D

nie gniewaj się, ale wg mnie po prostu jak my wszyscy wiesz tyle co kot napłakał...

Junior_Battle 22.06.2010 17:16

zbymak, napisz po prostu -" szykuje się transfer na taką i taką pozycje" bez nazwisk i dokładnych sum.

zbymak 22.06.2010 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 918772)
nie gniewaj się, ale wg mnie po prostu jak my wszyscy wiesz tyle co kot napłakał...

Nie gniewam sie bo i o co.Nawet mniej wiem niż kot napłakał:p

bravelukas 22.06.2010 17:19

ale wiesz zbymak mógłbyś powiedzieć chociaz czy mozemy sie czegos spodziewac w najblizszym czasie:)

tomasz_19 22.06.2010 17:21

tak bólu głowy z powodu niespełnionych oczekiwań transferowych xD

63.5 Kg 22.06.2010 17:22

A moze poprostu nie ma informacji ...ciezko zrozumiec...:foch:

tomasz_19 22.06.2010 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 918783)
A moze poprostu nie ma informacji ...ciezko zrozumiec...:foch:

Ci którzy tego nie rozumieją mają nierówno pod sufitem, a tak na serio to ja już przestałem wierzyć w te transfery... zresztą i tak i tak będę kibicował Wiśle...

zbymak 22.06.2010 17:40

Poczekamy jeszcze trochę zobaczymy kto mial racje

Glova91 22.06.2010 17:57

Nie przesadzajcie, ze przez zbymaka i maciosa nam sie transfery skomplikowały, bo jezeli by tak to działało to Legia nikogo by nie sprowadziła, bo o kazdym ich transferze bylo "glosno". Chlopaki maja informacje z pierwszej reki i to raczej pewne, bo nie maja zadnego interesu aby kłamac. Co wiedza i chca to napisza i tyle.
Zeby było na temat teraz to dodam, ze bardzo sie ciesze, ze temat Sobiecha i Sadloka upadł, bo 1mln euro za ktoregos z nich to o polowe tej kwoty za duzo. Jezeli Sobiech strzeli w nastepnym sezonie ~13 bramek mozna w niego zainwestowac ale 500tys euro a nie 1mln.

wislakrakow124 22.06.2010 17:57

transfery beda bo za cicho jest! Basalaj nie przychodzil tu zeby sie osmieszac moim zdaniem kogos nam za niedlugo przedstawi!!! Cierpliwosc cnota Wislakow:)

czera84 22.06.2010 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakrakow124 (Post 918812)
transfery beda bo za cicho jest! Basalaj nie przychodzil tu zeby sie osmieszac moim zdaniem kogos nam za niedlugo przedstawi!!! Cierpliwosc cnota Wislakow:)

Mądrze napisane.Już parę razy to pisałem,że Basałaj by tu nie przyszedł,żeby być zjechanym przez kibiców więc cierpliwość


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl