Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

IncognitoTSW 23.07.2013 21:29

Szukałem kogoś innego bo jakby nie było Benitez UEFA wygrał tylko raz, za to z Chelsea wygrał Ligę Europejską, ale domyśliłem się, że to taka jedynie kosmetyczna zmiana nazwy i się nie liczy.


Piłkarz z zagadki w całej swojej karierze seniorskiej rozegrał ponad 400 meczów, w dwóch klubach oraz ponad 50 spotkań w reprezentacji swojego kraju. Zdarzyło mu się wygrać puchar mistrzów. Grał tylko i wyłącznie w dwóch klubach, w dwóch różnych ligach. Karierę zakończył w 2001 roku. Urodził się w europejskim kraju, w mieście założonym jeszcze przed narodzinami Chrystusa. W mieście jest m.in. całkiem duży port rzeczny i co roku odbywają się tam pokazy sztucznych ogni.

Miastem partnerskim jest pewne nieeuropejskie miasto, znane m.in. z tego, że jest w nim tor wyścigowy na którym odbywają się pewne bardzo znane zawody wyścigowe.

1. O jakiego piłkarza chodzi?
2. Miasto nr 1 z zagadki
3. Miasto nr 2 z zagadki
4. Polscy piłkarze, którzy grali w klubie, którego piłkarz jest wychowankiem (1 klub jako senior)

wiesniak84 23.07.2013 21:48

1. Bodo Illgner.
2. Koblencja.
3. Austin.
4.Tomasz Kłos, Andrzej Rudy, Tomasz Zdebel, Dariusz Dziekanowski, Andrzej Kobylański, Sławomir Peszko, Adam Matuszczyk jeszcze gra.

IncognitoTSW 23.07.2013 21:57

Świetnie! jedziesz z zagadką

wiesniak84 23.07.2013 22:38

W pewnym stołecznym mieście przyszedł na świat były już piłkarz, kandydat na wiceprezydenta swojego kraju, filantrop. W trakcie swojej kariery, dla jednego z klubów, w których występował zdobył 55 bramek. Stadion na którym rozgrywa mecze ów klub jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie stadionów. W XXI wieku rozegrano na tym stadionie mecz o znane trofeum, w którym wystąpiły drużyny z tego samego kraju. W jednej z nich zagrał piłkarz, który obecnie gra w..... drużynie, przeciwko której miał przyjemność zagrać w owym finale.

1. Co to za stołeczne miasto.
2. Co to za były piłkarz.
3. W jakim klubie zdobył 55 bramek.
4. Co to za stadion.
5. O jaki mecz chodzi ?
6. Co to za piłkarz.

IncognitoTSW 24.07.2013 07:18

1. Monvrovi
2. George Weah
3. AS Monaco
4. Stade Louis II
5. Superpuchar Europy, Sevilla vs Barcelona w 2006
6. Daniel Alves

wiesniak84 24.07.2013 10:02

Tak jest. Zadajesz:)

IncognitoTSW 24.07.2013 12:18

Bohaterem zagadki jest trener. Oprócz prowadzenia reprezentacji swojego kraju, jako trener klubowy ograniczył się do pracy w trzech jedynie miastach przez 20 lat kariery (nie liczę drużyn juniorskich). Nie był zbyt dobrym piłkarzem, grał głównie amatorsko.

Jako szkoleniowcowi reprezentacji zarzucano mu zbyt defensywny styl gry, mimo niezłych rezultatów osiąganych przez reprezentację. Prowadził reprezentację w dwóch kolejnych imprezach, na pierwszej odniósł sukces a na drugiej nie wyszedł z grupy, m.in. przez odsunięcie dawnych gwiazd z drużyny.

W swojej karierze pracował z wielkim klubem jako dyrektor sportowy, bez sukcesów.

1. Kto to?

IncognitoTSW 25.07.2013 19:02

Urodził się w prima aprilis, jest łysy. Zdobył medal wielkiej imprezy z reprezentacją. W drugim klubie w którym pracował odnosił niesamowite sukcesy, wprowadzając do drużyny wiele przyszłych legend futbolu.

Patryk_185 25.07.2013 20:34

Arrigo Sacchi

IncognitoTSW 25.07.2013 22:57

Zgadza się.

Patryk_185 26.07.2013 17:21

Zawodnik o którym mowa zakończył karierę w 2011 roku. W swojej reprezentacji przez 9 lat występów strzelił ponad 50 bramek. Z powodzeniem też występował za naszą zachodnią granicą, gdzie w jednym z klubów zdobył mistrzostwo kraju. Pochodzi on z małej wsi która liczy około 260 mieszkańców

1. Kto to ?

Patryk_185 27.07.2013 08:01

Ze względu na swoje warunki fizyczne zaczynał przygodę z piłka jako bramkarz jednak szybko został przesunięty do ataku.

Bartuk1906 27.07.2013 08:23

Jan Koller ;)

Patryk_185 27.07.2013 08:43

Brawo :D zagadka Twoja

Bartuk1906 27.07.2013 09:29

No to zostajemy przy zagadkach piłkarskich.

Zawodnik o którym zagadka jest prawdziwym piłkarskim obieżyświatem, przez około 20 lat swojej kariery zwiedził aż 16 klubów chodź aż ponad połowę tego czasu spędził we Włoszech. Jego częste przenosiny na początku jego kariery były spowodowane tym iż nie miał paszportu w UE. W klubie z którym jest on najbardziej kojarzony przegrywał rywalizację z dużo bardziej popularnymi kolegami którzy można powiedzieć iż są legendarnymi piłkarzami dla swoich reprezentacji. On też w kraju w którym się urodził jest chyba najbardziej rozpoznawalny piłkarz a na pewno strzelił dla reprezentacji najwięcej bramek. Piłkarz ten zdobył jedną bramkę w lidze mistrzów przez cała swoją karierę ale gdyby przyszedł rok wcześniej do klubu w którym zdobył tą bramkę wtedy mógłby świętować spory sukces. Zawodnik ten dalej kopię piłkę ale jest to raczej dorabianie do emerytury.

Co to za piłkarz ?
Z jakimi legendami przegrał rywalizację?
Jaki sukces by świętował ?

IncognitoTSW 27.07.2013 11:28

1. Mohamed Kallon
2. W Interze przegrał z Recobą, Vierim, Ronaldo, Sukurem i Batistutą
3. Przeszedł do Monako tuż po tym jak grali w finale LM

Bartuk1906 27.07.2013 15:09

Tak jest :) Myślałem, że rozwiązanie zagadki będzie trwało trochę dłużej.

IncognitoTSW 27.07.2013 20:18

Debiutował przed ukończeniem 18 roku życia w 1 lidze polskiej. Piłkarz, trener niższych lig, reprezentant Polski. Rozegrał w 1 lidze ponad 200 spotkań strzelając ponad 30 bramek, w reprezentacji ustanowił pewien rekord. Wychował się w klubie z bardzo dobrymi tradycjami i wieloma sukcesami, dzisiaj nie święci już tryumfów. Po 30-stce grał w pewnej egzotycznej wówczas lidze (Bardzo mało Polaków tam grało, zagościł tam m.in. były bramkarz ŁKS Łódź ok 10 lat po bohaterze zagadki).

1. O kogo chodzi?
2. Jaki rekord ustanowił?
3. O jaką ligę chodzi?
4. O jakiego byłego bramkarza ŁKS chodzi?
5. Wymień dwóch znanych bramkarzy, z którymi przegrał rywalizację w ŁKS.

IncognitoTSW 29.07.2013 12:38

Ma takie samo imię jak znany piosenkarz lub dawny świetny napastnik Wisły.

IncognitoTSW 29.07.2013 15:21

W wieku 40 lat po powrocie z zagranicznych wojaży grał jeszcze w 2 lidze (dziś 1 liga).

IncognitoTSW 31.07.2013 14:37

Pod koniec lat osiemdziesiątych grał w Legii. W wieku blisko 40 lat grał w Dolcanie Ząbki.

WISŁAZWE 31.07.2013 14:53

1. Kazimierz Buda
2. Najmłodszy kapitan reprezentacji
3. Finlandia
4. Michał Sławuta
5. Bodzio W., Zbigniew Robakiewicz.

IncognitoTSW 31.07.2013 16:06

W końcu. Zagadka Twoja.

WISŁAZWE 31.07.2013 20:33

Zagadka o pewnym piłkarzu.

Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w nieistniejącym już klubie. W jego barwach został nawet królem strzelców. Miał się od kogo uczyć fachu i zbierać doświadczenie, bo jego kolegą z drużyny był znany w tamtych czasach olimpijczyk. Mało brakło a bohater naszej zagadki trafił by do klubu z którym największe sukcesy odnosił jego starszy kolega. Jednak na przeszkodzie naszemu bohaterowi stanęła nauka, postanowił się kształcił na co nie do końca godził się jego nowy pracodawca. Wtedy do walki o piłkarza włączyła się inna drużyna, której nie przeszkadzało, iż młody zawodnik chce się kształcić, być może wpływ na to miała odległość między uczelnią a stadionem?

Przez cały okres pobytu w drużynie, zawodnik strzelił więcej niż 5 ale mniej niż 15 bramek, ale jak już strzelał to samym znakomitościom między słupkami - m.in medaliście IO, medaliście MŚ. Bramki te co ciekawe strzelał tylko na wyjazdach, natomiast na własnym boisku trafiał w rozgrywkach europejskich, gdzie po jego bramce drużyna w której występował wygrała 1:0. Strzelił także dwie bramki przeciwko drużynie południowych sąsiadów Polski. Rewanżu jednak miło nie wspomina, ze względu na pewien incydent, który przez media został przemilczany.



1. Imię i nazwisko bohatera zagadki
2. Nazwa nieistniejącego klubu
3. Nazwa klubu do którego ostatecznie trafił.
4. Jaki tytuł ma bohater naszej zagadki?
5. Podaj min. nazwiska dwóch bramkarzy, których pokonywał nasz zagadkowy piłkarz.
6. O jakim incydencie mowa w ostatnim zdaniu?

wiesniak84 01.08.2013 15:05

Znakomitościom!!!!! Weź pan jakąś podpowiedź zapodaj z łaski swojej prośby mojej:)

WISŁAZWE 01.08.2013 18:04

Dobrze proszę Pana, będzie podpowiedź.

Bohater mojej zagadki po zakończeniu przygody piłkarskiej, postanowił zostać trenerem. Trenował kilka zespołów z niższych ligi, ma na swoim koncie kilka awansów do wyższych lig. Co ciekawe jego brat również był trenerem i pewnego dnia panowie spotkali się w meczu decydującym o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Aktualnie jeden z zespołów, który trenował bohater zagadki gra w Ekstraklasie a dwa inne w I lidze.

WISŁAZWE 01.08.2013 22:00

Wskazówka :)


http://recoba.blox.pl/resource/logo_SKS.jpg

WISŁAZWE 02.08.2013 13:14

Klub do którego miał trafić bohater zagadki to Ruch Chorzów.

WISŁAZWE 03.08.2013 10:46

Co jest z Wami? Kolejna podpowiedź.

Stanisław Staszic!

WISŁAZWE 03.08.2013 22:07

Widzę, że chętnych rozwiązania zagadki nie ma.

Połączę fakty. Kluby, które trenował bohater zagadki to m.in Okocimski Brzesko. Bałtyk Gdynia to klub w którym trenerem był jego brat. Ruch Chorzów to klub do którego bohater zagadki miał trafić, ale ostatecznie nie trafił bo zaczął studia w Krakowie na AGH im. Stanisława Staszica.

Na początku lat 90 wrócił do krakowskiego klubu, powierzono mu funkcję menadżera i był w sumie prekursorem tego stanowiska w Polsce. Dzięki niemu do klubu trafiła osoba, która nie tak dawno jeszcze zasiadała na stołku trenerskim.







----

Czas na odpowiedź do poniedziałku, jak nikt nie odgadnie po powrocie z Wrocka dam odpowiedź.

Smuga 04.08.2013 11:43

1. Ireneusz Adamus.
2. Błękitni Kielce.
3. Wisła Kraków.
4. Inżynier-hutnik.
5. Hubert Kostka, Jan Tomaszewski.
6. Nie wiem, czy o to chodzi, ale w rewanżu nie grał, a rywale odrobili straty z pierwszego meczu. Ponadto przed meczem miała miejsce ulewna burza. Były również zastrzeżenia do pracy austriackiego sędziego. Mecz ten rozgrywaliśmy przeciwko drużynie VSS Koszyce, a było, to spotkanie w ramach Pucharu Intertoto. ;)

WISŁAZWE 05.08.2013 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1326075)
1. Ireneusz Adamus.
2. Błękitni Kielce.
3. Wisła Kraków.
4. Inżynier-hutnik.
5. Hubert Kostka, Jan Tomaszewski.
6. Nie wiem, czy o to chodzi, ale w rewanżu nie grał, a rywale odrobili straty z pierwszego meczu. Ponadto przed meczem miała miejsce ulewna burza. Były również zastrzeżenia do pracy austriackiego sędziego. Mecz ten rozgrywaliśmy przeciwko drużynie VSS Koszyce, a było, to spotkanie w ramach Pucharu Intertoto. ;)

Brawo!

Uzupełnię 6 podpunkt - '' na boisku panowała gorąca atmosfera, podobnie jak na trybunach. W naszą stronę posypały się kamienie. Była to próba odwetu za interwencję UW w Czechosłowacji (..) o kamieniach naturalnie nikt nie wspomniał''

Zagadka Twoja.

Smuga 05.08.2013 11:33

Mam nadzieję, że zagadka nie będzie trudna i szybko znajdzie się osoba, która ją rozwiąże. ;) Zagadka dotyczy tym razem klubu piłkarskiego. Drużyna ta jest rodem z Anglii. W swojej długiej historii ma zdobyte najważniejsze trofea jakie można zdobyć na Wyspach, mianowicie Mistrzostwo i Puchar. Zespół ten jest z miasta, który odznacza się identycznym herbem jakim szczyci się kilka miast w Polsce. Również sama drużyna piłkarska posiada zmodyfikowaną wersję tego herbu. W klubie podczas swojej kariery grał polski zawodnik, o którym zresztą kiedyś mówiło się w kontekście gry w koszulce z Białą Gwiazdą. Wystąpił także przeciwko naszej drużynie w pewnym meczu dając się naszym piłkarzom mocno we znaki. Zespół, o którym w dalszym ciągu mowa trenowało wielu znanych trenerów między innymi szkoleniowiec, który nie tak dawno był bliski osiągnięcia największego sukcesu w swojej karierze trenerskiej. W swojej długiej karierze pełnił też rolę dyrektora sportowego.

1. O jakim klubie jest mowa w zagadce?
2. O jakiego polskiego zawodnika chodzi?
3. Kim jest tajemniczy szkoleniowiec trenujący ten klub?
4. Jakie 3 polskie miasta posiadają identyczny herb, który posiada owa drużyna?
5. O jakim meczu przeciw drużynie Wisły jest mowa w tekście?

fidello 05.08.2013 12:12

1. Chodzi oczywiście o Portsmouth FC.
2. "Polski" zawodnik to zapewne Olisadebe.
3. Nie jestem pewien, ale być może chodzi o A. Granta, który o mało co nie wygrał LM z Chelsea.
4. Polskie miasta pieczętujące się Leliwą to Tarnów, Tarnobrzeg i Mińsk Mazowiecki :)
5. A mecz to ciężko stwierdzić o który Ci chodzi - Olisadebe strzelał nam zarówno w dwumeczu z PAO (i u nas i w Grecji), ale też grając w Polonii W-wa (np. w 1999 dwa razy w przegranym 1:3 meczu w Krakowie)

Smuga 05.08.2013 12:17

Brawo Brachu! Dokładnie o to chodziło. :) Zagadka Twoja Mistrzu! :D

fidello 05.08.2013 12:45

Ok., jak też zapytam o klub europejski (regionu nie podaję, żeby nie było za łatwo).
Herb klubu nawiązuje do bardzo starej historii naszego kontynentu, Polakom może kojarzyć się niezbyt dobrze, choć nie ma to żadnego związku z samym klubem. Flagę tego klubu można było, jeśli dobrze pamiętam, kiedyś widzieć na R22 :) Pytania brzmią:
1. Co to za klub?
2. Dlaczego przyjął taki herb?
3. Dlaczego Polakom taki herb może się źle kojarzyć?

WISŁAZWE 07.08.2013 22:27

Będzie podpowiedź? :)

fidello 12.08.2013 07:56

OK, pierwsza podpowiedź - klub pochodzi z Bałkanów :)

fidello 13.08.2013 07:44

OK, podpowiedź druga - to klub z Grecji

fansorina 13.08.2013 18:26

1.AEK Ateny
2.Złożenie hołdu cesarstwu bizantyjskiemu ,którego symbolem był dwugłowy orzeł.
3.Rosja :D dwugłowy orzeł to też symbol Rosji


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl