![]() |
zdziwiłbym się gdyby Kosowski zapomniał o kamieniach na Legii w 2002 roku
|
Petrescu chcą we Włoszech
http://www.futbolnews.pl/informacje/...-wloszech.html |
Można by było napisać, że puchary zweryfikują czy Kamil ma rację czy nie - ale tego nie da się porównać. Inne realia. To tak jakby zestawić ze sobą Wisłę z Kosowskim w składzie a Wisłę z Reymanem. Albo stwierdzić że Wisła z ostatnich lat jest silniejsza od tej z lat 70-tych bo zdobyła więcej tytułów MP. Także odbieram jego słowa jako syndrom "dziadka" - Panie, za naszych czasów to się grało...
|
Cytat:
Akurat są podstawy do porównań obu tych zespołów. To umiejętności indywidualne zawodników, ich gra, a przede wszystkim to, co osiągnęli i w jakim stylu to osiągnęli. I pod tym względem oczywiście, że obecna Wisła jest słabsza, a raczej była słabsza, bo Kosa pisał konkretnie o drużynie, która wywalczyła tytuł. Czy Genkov może rywalizować z ówczesnym Kuźbą, Żurawskim czy Frankowskim (piszę wyraźnie: ówczesnym)? Uważam, że jeszcze nie. Czy Kirm = Kosa? Też nie. Czy Mały jest lepszy od Uche? Jeszcze długo nie. Cikos/Lamey = Baszczyński? Wolne żarty. Jedynie Melikson mógłby powalczyć z Szymkiem, ale zobaczymy, jak długo będzie grał na tym poziomie, co teraz... Czy Wisła tak zdominowała ligę jak wtedy? Pytanie z gatunku retorycznych... Jedyne, z czym mogę się z Kosą nie zgodzić to jego stwierdzenie, że to najsłabsza Wisła od 10 lat. Według mnie najsłabsza była jak kończyliśmy ligę na 8 miejscu. Teraz była druga w kolejności. Kosa jest człowiekiem szczerym do bólu i jak pisałem już w innym komentarzu, narobił sobie przez to wielu wrogów w Polsce ale wolę faceta, który powie szczerze, co mu leży na wątrobie, niż jakiegoś śliskiego gada, który co innego mówi przed kamerami, a co innego w szatni. I nie ma co po nim jeździć chyba, że niektórych boli prawda. Tym bardziej, że nigdzie w wywiadzie nie powiedział, że on sam gra tak samo, jak 8 lat temu. Myślę, że facet ma świadomość upływającego czasu. |
Dużo się zmieniło - styl gry, taktyka, przygotowanie motoryczne także. Zmieniły się proporcje budżetów klubowych, zmieniła się ilość zagranicznego zaciągu w ekstraklasie. Teraźniejsza ekipa jest jeszcze w trakcie budowy. Większość obecnych zawodników nie można porównać z dawnymi chociażby z tego powodu, że grają w Wiśle dopiero pół roku czy rok, nie zaprezentowali się jeszcze w europejskich pucharach itp. Fakty są takie, że umiejętności indywidualne zawodników ery Kasperczaka nie pozwoliły im później poważnie zaistnieć nawet w europejskich klubowych średniakach (wyjątek to Uche).
|
Cytat:
Zresztą, Żuraw wylądował w Celticu a Kuźba w Pireusie, więc to znowu nie takie ogórki.... |
Bezsensowne te porównania trochę. Z jednej strony niby wtedy faktycznie było paru lepszych na poszczególnych pozycjach ( czy aby na pewno?) i przewaga w lidze była ale z drugiej strony z kim my wtedy w tej lidze rywalizowaliśmy? Heńka już to forum zweryfikowało może czas na "odbrązowienie" piłkarzy?
Pewnych spraw nie da się porównywać 1:1. Nie twierdzę, że obecnie mamy cudowną drużynę ale jak dla mnie przez Kosę przemawia taka trochę ludzka zawiść. No i faktycznie "włącza" mu się dziadkowanie w stylu: "za moich czasów". |
Cytat:
Żeby wam się "dzidkowanie" nie włączyło jak dostaniemy w łeb od niby porównywalnej drużyny. Oby nie, ale pewne rzeczy warto sobie powiedzieć wprost. Kosa to mówi a wam się włącza opcja bronienia drużyny bo "zdobyła" mistrza. A kto tego mistrza chciał? Był ktoś? |
Cytat:
|
Przed Karabachem drużyna była w totalnej rozsypce. Mam nadzieję, że tym razem jest inaczej. Zresztą puchary wiele zweryfikują. Po grze w pucharach przyjdzie czas na porównywanie składów kiedyś i dzisiaj. Jak ktoś wcześniej napisał - z tamtej drużyny nikt wielkiej kariery poza Polską nie zrobił. Może kwestia umiejętności, może kwestia mentalności.
|
|
|
Kosa oficjalnie w Belchatowie.
|
Marcin Juszczyk uzgodnił warunki kontraktu z Arką.
http://www.90minut.pl/news/161/news1...isko-Arki.html PS Żmijka, fajne zdjęcie:) Nie najgorzej im tym jasyrze;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Skoro jest już w dobrej (fizycznie) formie, to nie wiem po co media rozdmuchały tak info o urazie, skoro absencja nie trwała nawet tygodnia... |
Bo początkowo myśleli, że uraz jest dużo poważniejszy, niż sie okazało.
A Głowe kontuzje niestety bardzo lubią |
|
Cytat:
|
Niezłe kwiatki w Turcji. Jeszcze może się okazać, że nasza trójka z Trabzonu zagra w LM .
http://www.sport.pl/pilka/1,65085,98...enerbahce.html Mitmichael : Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Oglądajcie od 2:30. Największe przekręty Fenerbahce w sezonie 2010/2011: http://www.youtube.com/watch?v=VeRP2...&feature=share |
to co sie dzialo przez ostanie 5 kolejek w lidze Tureckiej bylo bardzo tak niewiarygodne ze oczywiste bylo ze ustawione..heh tyle bramek... przypomnijmy:
Bucaspor - Fenerbahce 3:5 Eskisehirspor - Trabzonspor 0:0 Fenerbahce - Buyuksehir 2:0 Trabzonspor - Gaziantepspor 3:0 Karabukspor - Fenerbahce0:1 Bucaspor - Trabzonspor 1:2 Fenerbahce - Ankaragucu 6:0 Trabzonspor - Buyuksehir 3:1 Sivasspor - Fenerbahce 3:4 Karabukspor - Trabzonspor 0-4 |
Kosa wygląda jak czarodziej z Lippy and Messy...
Jestem bardzo ciekawy jego gry w rundzie jesiennej :) |
Heh no to Kosa sie troche ustatkował:)
kiedys lubil "extra" ubrania,i koszule a teraz widze sweterek jak facet po 50 :D jestem ciekaw co pokaze |
Cytat:
|
Hehe Kosa jaki zapuszczony, ma swój styl chłopina. By mu się wiodło byle nie w meczach z Wisłą.
|
Kosa zarosniety podobny troche do Aragorna z LOTR,
|
Kuba z rodziną
http://namonciaku.pl/3miasto/51,113053,9897651.html?i=0 |
Widziałem Clebera i Juniora Diaz na opolskiej. Oglądali samochody w którymś z tamtejszych komisów. Czyli wypożyczenie Diaza do nas można uznać za pewne :).
|
Trabzonspor gra właśnie sparing z Rumunami, w pierwszym składzie Piotrek Brożek, i Mierzejewski.
Transmisje tu |
sparing FC Eindhoven 1-2 PSV
bramka Marcelo |
No i potwierdziło się - Niedzielan w Cracovii - http://www.90minut.pl/news/161/news1...-Cracovia.html
|
czyli co powraca temat transferu Kalu Uche i zapisanego w kontrakcie % od sprzedaży... tym razem kontrachentem ma być Bursaspor ...
|
Cytat:
|
http://www.allnigeriasoccer.com/read_news.php?nid=1757
Fenerbahce też było rok temu zainteresowane dawali 4,6 mln euro tak czy siak możemy dostać 20%. |
Cytat:
|
Grzegorz K. skazany
http://tsw.com.pl/news/Grzegorz-K-skazany-1103 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl