Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

FraMat 04.07.2011 13:14

zdziwiłbym się gdyby Kosowski zapomniał o kamieniach na Legii w 2002 roku

AYALA 04.07.2011 13:48

Petrescu chcą we Włoszech
http://www.futbolnews.pl/informacje/...-wloszech.html

dulli78 04.07.2011 17:12

Można by było napisać, że puchary zweryfikują czy Kamil ma rację czy nie - ale tego nie da się porównać. Inne realia. To tak jakby zestawić ze sobą Wisłę z Kosowskim w składzie a Wisłę z Reymanem. Albo stwierdzić że Wisła z ostatnich lat jest silniejsza od tej z lat 70-tych bo zdobyła więcej tytułów MP. Także odbieram jego słowa jako syndrom "dziadka" - Panie, za naszych czasów to się grało...

willow 04.07.2011 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1121041)
Można by było napisać, że puchary zweryfikują czy Kamil ma rację czy nie - ale tego nie da się porównać. Inne realia. To tak jakby zestawić ze sobą Wisłę z Kosowskim w składzie a Wisłę z Rejmanem. Albo stwierdzić że Wisła z ostatnich lat jest silniejsza od tej z lat 70-tych bo zdobyła więcej tytułów MP. Także odbieram jego słowa jako syndrom "dziadka" - Panie, za naszych czasów to się grało...

A dlaczegóż to "inne realia"? Czy uważasz, że aż tak dużo czasu upłynęło? Co się zmieniło w ciągu tych 7-8 lat? Styl gry? Taktyka? Przygotowanie motoryczne? "Inne realia" to nasza drużyna z mistrzostw świata w 1974 roku, a nie Wisła z 2003...

Akurat są podstawy do porównań obu tych zespołów. To umiejętności indywidualne zawodników, ich gra, a przede wszystkim to, co osiągnęli i w jakim stylu to osiągnęli. I pod tym względem oczywiście, że obecna Wisła jest słabsza, a raczej była słabsza, bo Kosa pisał konkretnie o drużynie, która wywalczyła tytuł. Czy Genkov może rywalizować z ówczesnym Kuźbą, Żurawskim czy Frankowskim (piszę wyraźnie: ówczesnym)? Uważam, że jeszcze nie. Czy Kirm = Kosa? Też nie. Czy Mały jest lepszy od Uche? Jeszcze długo nie. Cikos/Lamey = Baszczyński? Wolne żarty. Jedynie Melikson mógłby powalczyć z Szymkiem, ale zobaczymy, jak długo będzie grał na tym poziomie, co teraz... Czy Wisła tak zdominowała ligę jak wtedy? Pytanie z gatunku retorycznych...

Jedyne, z czym mogę się z Kosą nie zgodzić to jego stwierdzenie, że to najsłabsza Wisła od 10 lat. Według mnie najsłabsza była jak kończyliśmy ligę na 8 miejscu. Teraz była druga w kolejności.

Kosa jest człowiekiem szczerym do bólu i jak pisałem już w innym komentarzu, narobił sobie przez to wielu wrogów w Polsce ale wolę faceta, który powie szczerze, co mu leży na wątrobie, niż jakiegoś śliskiego gada, który co innego mówi przed kamerami, a co innego w szatni. I nie ma co po nim jeździć chyba, że niektórych boli prawda. Tym bardziej, że nigdzie w wywiadzie nie powiedział, że on sam gra tak samo, jak 8 lat temu. Myślę, że facet ma świadomość upływającego czasu.

dulli78 04.07.2011 18:52

Dużo się zmieniło - styl gry, taktyka, przygotowanie motoryczne także. Zmieniły się proporcje budżetów klubowych, zmieniła się ilość zagranicznego zaciągu w ekstraklasie. Teraźniejsza ekipa jest jeszcze w trakcie budowy. Większość obecnych zawodników nie można porównać z dawnymi chociażby z tego powodu, że grają w Wiśle dopiero pół roku czy rok, nie zaprezentowali się jeszcze w europejskich pucharach itp. Fakty są takie, że umiejętności indywidualne zawodników ery Kasperczaka nie pozwoliły im później poważnie zaistnieć nawet w europejskich klubowych średniakach (wyjątek to Uche).

willow 04.07.2011 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1121119)
Dużo się zmieniło - styl gry, taktyka, przygotowanie motoryczne także. Zmieniły się proporcje budżetów klubowych, zmieniła się ilość zagranicznego zaciągu w ekstraklasie. Teraźniejsza ekipa jest jeszcze w trakcie budowy. Większość obecnych zawodników nie można porównać z dawnymi chociażby z tego powodu, że grają w Wiśle dopiero pół roku czy rok, nie zaprezentowali się jeszcze w europejskich pucharach itp. Fakty są takie, że umiejętności indywidualne zawodników ery Kasperczaka nie pozwoliły im później poważnie zaistnieć nawet w europejskich klubowych średniakach (wyjątek to Uche).

Oczywiście, że w europejskich średniakach, a który polski piłkarz ostatniej dekady dostał się do klubu TOP10 Europy?
Zresztą, Żuraw wylądował w Celticu a Kuźba w Pireusie, więc to znowu nie takie ogórki....

rafkur 04.07.2011 19:19

Bezsensowne te porównania trochę. Z jednej strony niby wtedy faktycznie było paru lepszych na poszczególnych pozycjach ( czy aby na pewno?) i przewaga w lidze była ale z drugiej strony z kim my wtedy w tej lidze rywalizowaliśmy? Heńka już to forum zweryfikowało może czas na "odbrązowienie" piłkarzy?
Pewnych spraw nie da się porównywać 1:1.
Nie twierdzę, że obecnie mamy cudowną drużynę ale jak dla mnie przez Kosę przemawia taka trochę ludzka zawiść. No i faktycznie "włącza" mu się dziadkowanie w stylu: "za moich czasów".

MatMario 04.07.2011 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1120926)
zdziwiłbym się gdyby Kosowski zapomniał o kamieniach na Legii w 2002 roku

No na Legi też chyba nie zapomnieli o jego koszulce :D

Żeby wam się "dzidkowanie" nie włączyło jak dostaniemy w łeb od niby porównywalnej drużyny. Oby nie, ale pewne rzeczy warto sobie powiedzieć wprost. Kosa to mówi a wam się włącza opcja bronienia drużyny bo "zdobyła" mistrza. A kto tego mistrza chciał? Był ktoś?

willow 04.07.2011 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1121138)
No na Legi też chyba nie zapomnieli o jego koszulce :D

Żeby wam się "dzidkowanie" nie włączyło jak dostaniemy w łeb od niby porównywalnej drużyny. Oby nie, ale pewne rzeczy warto sobie powiedzieć wprost. Kosa to mówi a wam się włącza opcja bronienia drużyny bo "zdobyła" mistrza. A kto tego mistrza chciał? Był ktoś?

Nie mówiąc o tym, że jak Szymek ostrzegał przed Karabachem, to też znaleźli się tacy co mówili, że "dziadek" bredzi...

rafkur 05.07.2011 06:33

Przed Karabachem drużyna była w totalnej rozsypce. Mam nadzieję, że tym razem jest inaczej. Zresztą puchary wiele zweryfikują. Po grze w pucharach przyjdzie czas na porównywanie składów kiedyś i dzisiaj. Jak ktoś wcześniej napisał - z tamtej drużyny nikt wielkiej kariery poza Polską nie zrobił. Może kwestia umiejętności, może kwestia mentalności.

zim zum 05.07.2011 11:28

http://www.90minut.pl/news/161/news1...pilkarzom.html

Pan Leszczak robi zawrotną karierę.

Żmijka 05.07.2011 16:09

Dobra banda:
http://i55.tinypic.com/2a6qq2w.jpg

:D

sayek89 05.07.2011 16:15

Kosa oficjalnie w Belchatowie.

Usulovski 05.07.2011 16:30

Marcin Juszczyk uzgodnił warunki kontraktu z Arką.

http://www.90minut.pl/news/161/news1...isko-Arki.html


PS Żmijka, fajne zdjęcie:) Nie najgorzej im tym jasyrze;)

grogoriogreg 05.07.2011 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 1121576)

Czy to jest aktualne zdjęcie? Mam na myśli kontuzję Głowackiego, czy już wrócił do treningów.

Krzysiek311 05.07.2011 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1121596)
Czy to jest aktualne zdjęcie? Mam na myśli kontuzję Głowackiego, czy już wrócił do treningów.

Nie, nie jest aktualne, a Mierzejewski dorysowany jest w Paint'cie... Pomyśl

Teqcontroller 05.07.2011 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1121578)
Kosa oficjalnie w Belchatowie.

Niech gra , niech mu się wiedzie , byle w meczu z nami nic nie grał , i żeby się już nie żalił prasie.

grogoriogreg 05.07.2011 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek311 (Post 1121617)
Nie, nie jest aktualne, a Mierzejewski dorysowany jest w Paint'cie... Pomyśl

Jakbyś nie wiedział, Głowacki doznał urazu na zgrupowaniu drużyny Trabzonu, z Mierzejewskim w składzie, więc "pomyśl" dłużej następnym razem nad wyszukaną ripostą.


Skoro jest już w dobrej (fizycznie) formie, to nie wiem po co media rozdmuchały tak info o urazie, skoro absencja nie trwała nawet tygodnia...

fan01 05.07.2011 17:37

Bo początkowo myśleli, że uraz jest dużo poważniejszy, niż sie okazało.
A Głowe kontuzje niestety bardzo lubią

szczebrzeszcz 05.07.2011 18:28

http://www.gksbelchatow.com/images/s...ilkosowski.jpg


już nie ta młodość :D

cfa 05.07.2011 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 1121674)

Zabrzmi to brutalnie ale pierwsza myśl: "Stary człowiek i moŻe" :)

piter116 05.07.2011 18:33

Niezłe kwiatki w Turcji. Jeszcze może się okazać, że nasza trójka z Trabzonu zagra w LM .
http://www.sport.pl/pilka/1,65085,98...enerbahce.html
Mitmichael :
Cytat:

Śledczy przeszukali biura Fenerbahce (rekordzista – 18 tytułów mistrza Turcji), Besiktasu, Sivassporu, Diyarbakirsporu, a podobno również Trabzonsporu, klubu z czterema Polakami w kadrze. Ale wiadomość, że zatrzymano też wiceprezesa Trabzonsporu, okazała się nieprawdziwa.
http://www.rp.pl/artykul/585945,6832...onsporem-.html

mitmichael 05.07.2011 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1121678)
Niezłe kwiatki w Turcji. Jeszcze może się okazać, że nasza trójka z Trabzonu zagra w LM .
http://www.sport.pl/pilka/1,65085,98...enerbahce.html

Nie maja sie z czego cieszc - z tego co pisalo na pasku informacyjnym na OSI prezes Trabzonsporu tez brał w tym udział. A co do Kosy na pewno bedzie wzmocnieniem - tylko ktos musi jego swietne podania wykorzystywac, tak jak kiedys Zienczuk

ItaloPolak 05.07.2011 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1121686)
Nie maja sie z czego cieszc - z tego co pisalo na pasku informacyjnym na OSI prezes Trabzonsporu tez brał w tym udział. A co do Kosy na pewno bedzie wzmocnieniem - tylko ktos musi jego swietne podania wykorzystywac, tak jak kiedys Zienczuk

Moi tureccy koledzy od dawna o tym mówili ze Fenerbahce w personie Aziza Yildirima ustawiają ligę i stało się to faktem. Z tego co wiem nikogo z Trabzonu nie zatrzymali. Za to prezes i bramkarz Sivassporu zostali aresztowani pod zarzutem sprzedania meczu ostatniej kolejki "Sivas vs Fener".

Oglądajcie od 2:30. Największe przekręty Fenerbahce w sezonie 2010/2011: http://www.youtube.com/watch?v=VeRP2...&feature=share

Glazik 05.07.2011 19:22

to co sie dzialo przez ostanie 5 kolejek w lidze Tureckiej bylo bardzo tak niewiarygodne ze oczywiste bylo ze ustawione..heh tyle bramek... przypomnijmy:
Bucaspor - Fenerbahce 3:5 Eskisehirspor - Trabzonspor 0:0
Fenerbahce - Buyuksehir 2:0 Trabzonspor - Gaziantepspor 3:0
Karabukspor - Fenerbahce0:1 Bucaspor - Trabzonspor 1:2
Fenerbahce - Ankaragucu 6:0 Trabzonspor - Buyuksehir 3:1
Sivasspor - Fenerbahce 3:4 Karabukspor - Trabzonspor 0-4

Jigsaw 05.07.2011 21:21

Kosa wygląda jak czarodziej z Lippy and Messy...
Jestem bardzo ciekawy jego gry w rundzie jesiennej :)

Wojtas 05.07.2011 22:20

Heh no to Kosa sie troche ustatkował:)

kiedys lubil "extra" ubrania,i koszule a teraz widze sweterek jak facet po 50 :D

jestem ciekaw co pokaze

FraMat 06.07.2011 01:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1121847)
Heh no to Kosa sie troche ustatkował:)
kiedys lubil "extra" ubrania,i koszule a teraz widze sweterek jak facet po 50 :D

facet po 50 prosi jeszcze o 100-kę a nie a nie wkłada sweterek

_ukoL 06.07.2011 10:20

Hehe Kosa jaki zapuszczony, ma swój styl chłopina. By mu się wiodło byle nie w meczach z Wisłą.

tomaszw 06.07.2011 18:12

Kosa zarosniety podobny troche do Aragorna z LOTR,

pilot80 06.07.2011 19:08

Kuba z rodziną
http://namonciaku.pl/3miasto/51,113053,9897651.html?i=0

FredzIo 06.07.2011 19:12

Widziałem Clebera i Juniora Diaz na opolskiej. Oglądali samochody w którymś z tamtejszych komisów. Czyli wypożyczenie Diaza do nas można uznać za pewne :).

iiYama 07.07.2011 18:48

Trabzonspor gra właśnie sparing z Rumunami, w pierwszym składzie Piotrek Brożek, i Mierzejewski.

Transmisje tu

CH. 07.07.2011 20:01

sparing FC Eindhoven 1-2 PSV
bramka Marcelo

Krav 07.07.2011 22:36

No i potwierdziło się - Niedzielan w Cracovii - http://www.90minut.pl/news/161/news1...-Cracovia.html

matti220 08.07.2011 22:38

czyli co powraca temat transferu Kalu Uche i zapisanego w kontrakcie % od sprzedaży... tym razem kontrachentem ma być Bursaspor ...

MCX 08.07.2011 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 1123581)
czyli co powraca temat transferu Kalu Uche i zapisanego w kontrakcie % od sprzedaży... tym razem kontrachentem ma być Bursaspor ...

Ile to jest konkretnie % i jaką mniej więcej sumę proponują Turcy?

Ventigo 09.07.2011 00:22

http://www.allnigeriasoccer.com/read_news.php?nid=1757

Fenerbahce też było rok temu zainteresowane dawali 4,6 mln euro tak czy siak możemy dostać 20%.

cassius31krakow 09.07.2011 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 1123591)
Ile to jest konkretnie % i jaką mniej więcej sumę proponują Turcy?

Tak z cała pewnością zobaczymy te 20%... Tak samo jak zobaczyliśmy od Empoli ekwiwalent za wyszkolenie Kokoszki, czy też gwarantowany przy sprzedaży Kuby mecz z Borussią Dortmund.

Michal_1990 09.07.2011 10:46

Grzegorz K. skazany
http://tsw.com.pl/news/Grzegorz-K-skazany-1103


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl