Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

koyoot 04.03.2010 19:57

Wojtas, ale jak nie pozwolil? Mial wynajac zabojce zeby przed meczami z tymi druzynami powystrzelal ich pilkarzy?

SpoXsteR 04.03.2010 20:19

Bo widzisz koyoot.. Skorża powiedział piłkarzom zeby przegrali mecze z Legią i Cracovią... i za to niektorzy maja mu za złe..









zart, bo jeszcze ktoś uwierzy :rotfl:

1q2 04.03.2010 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 863826)
Wojtas, ale jak nie pozwolil? Mial wynajac zabojce zeby przed meczami z tymi druzynami powystrzelal ich pilkarzy?

Miał tak przygotować drużynę by te mecze wygrała

ps . zresztą tu nie chodzi o te 2 mecze tylko - od jakiegoś czasu przegrywamy wszystko z drużynami z którymi przynajmniej powinniśmy rywalizować jak równy z równym i to niezależnie czy są kontuzje i ile ich jest.To jest problem.

wolfy 04.03.2010 21:38

Jest takie powiedzenie: "Jeżeli jedna osoba mówi Ci że jesteś pijany to olej to, jeśli druga napotkana mówi Ci to samo to też to olej, ale jeżeli trzecia z kolei mówi Ci że jesteś pijany to idź do domu i połóż się spać."

Nie jest problemem żaden z przegranych meczy z Levadią, Lechem, Legią, Cracovią czy z Bełchatowem. Porażki to rzecz w sporcie naturalna i nieunikniona. Stają się nim dopiero zebrane razem do kupy w krótkim okresie czasu.

Jednak odnoszę wrażenie, że dla niektórych z Was jedynym problemem jest utrzymanie dogmatu o nieomylności Skorży.

zajafffka 04.03.2010 22:13

Nie jestem wielkim zwolennikiem Skorży. Jestem zwolennikiem długotrwałego prowadzenia klubu przez jednego trenera. Kiedy pan Cupiał zwalniał kolejnych trenerów, pojawiały się ciągłe lamenty, że robimy z siebie pośmiewisko. Wskarzcie mi jednego, dosłownie jednego polskiego trenera, który zagwarantuje takie wyniki jak Skorża( mówie o lidze, o mistrzostwach a nie pojedynczych meczach). Zgadzam sie , że styl gry pozostawia wiele do życzenia, ale nie mamy w swoim składzie Szymkowiaka, Żurawskiego czu Uche, którzy tworzyli styl. Obojetnie czy tą drużyne prowadzić będzie Skorża, Nawałka czy Wenger - styl gry nie ulegnie zmianie - tak ja to widzę.

AYALA 04.03.2010 22:36

myśle że Skorży trzeba dac jeszcze ze dwa lata popracowac w spokoju .W Manchesterze United na pierwsze sukcesy w Europie Fergusona czekano 5 lat (zaczął pracowac MU w 1986 roku i pierwsze trofeum zdobył w 1991 roku wygrywajac puchar zdobywców pucharów )

Maciuś 04.03.2010 22:43

2 lata?! litosci!

koyoot 04.03.2010 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 863900)
Jest takie powiedzenie: "Jeżeli jedna osoba mówi Ci że jesteś pijany to olej to, jeśli druga napotkana mówi Ci to samo to też to olej, ale jeżeli trzecia z kolei mówi Ci że jesteś pijany to idź do domu i połóż się spać."

Nie jest problemem żaden z przegranych meczy z Levadią, Lechem, Legią, Cracovią czy z Bełchatowem. Porażki to rzecz w sporcie naturalna i nieunikniona. Stają się nim zebrane razem do kupy w krótkim okresie czasu.

Jednak odnoszę wrażenie, że dla niektórych z Was jedynym problemem jest utrzymanie dogmatu o nieomylności Skorży.

Wolfy nikt tu nie wyjezdza z nieomylnoscia Skorzy:). Ja tylko sie przyczepilem do tego stwierdzenia Wojtasa "gdyby Skorza nie dopuscil".

Kurde jakos sobie tego nie wyobrazam moze zapomnial zadzwonic do tego najwyszego by akurat w te dni odjal moc w nogach pilkarzom Legii i Cracovii, kurde nie wiem naprawde nie wiem, co mogl zrobic wiecej Skorza w tych meczach by cokolwiek tutaj zrobic:).

A tak powaznie. Pisalem o tym wczesniej i post Wojtasa a raczej to stwierdzenie pokazal ze w rzeczywistosci tak jest. Skorzy wyrzadzono krzywde gdy po pierwszym mistrzostwie w fenomentalnym stylu odwolano go glownym "winowajcom tego cudu nad Wisla", podczas gdy rzeczywistym "winowajcom" byl moim osobistym zdaniem tylko i az Kosowski i Brozek do spoly z Zieniem, bo reszta grala na swoim normalnym poziomie. I zeby nie bylo. Nie bronie pana Macieja tutaj tylko raczej pokazuje to jak jestesmy ubodzy w dobrych trenerow w Polsce. Bo moim zdaniem niewazne kto tutaj przyjdzie i tak bedzie dobrze tak jak za Skorzy podczas pierwszej polowy jego pierwszego sezonu tutaj. Pozniej to zawsze bedzie rownia pochyla.

Wojtas 04.03.2010 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 863826)
Wojtas, ale jak nie pozwolil? Mial wynajac zabojce zeby przed meczami z tymi druzynami powystrzelal ich pilkarzy?




Ale koyoot jak to co mogl zrobic trener zeby zmobilzowac druzyne przed dwoma najwaznjszymi meczami??

za sama Levadie oni cala runde powinni zapitalac jak małe samochodziki a slynna "rehabilitacja" zakonczyla sie po 4 meczach.

Niewiem ale psychika Skorzy tez mi tutaj cos nie pasuje.
Gosc mial wizje ,snuł daleko idace plany -Wisly -z jej wielkim liderem Kosowskim,.Po tym jak z przyczyn takich a nie innych lider odszedl mam wrazenie ze Skorza nie ma pomysłu na to jak tu cos zrobic inaczej.bez trnasferow ,ty co ma ,jakos sie stara ale jednak to nie to.

AYALA 04.03.2010 23:23

mecz z Arką o głowe Skorży
http://www.sport.pl/pilka/1,70998,76...a_trenera.html

wolfy 05.03.2010 02:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 863958)

Mam nadzieję, że to tylko wymysły prasowe. Nie ma nic gorszego, niż zmiana trenera w trakcie rundy, w dodatku pewnie na jakiegoś jelenia z łapanki.

willow 05.03.2010 17:57

W wymianie trenera nie ma nic dziwnego, wszystkie kluby to robią. Jeśli kto się nie sprawdza albo się wypalił, trzeba go zastąpić kimś innym, lepszym, z nowymi pomysłami, nowym spojrzeniem a grę.
Na początku też wszystcy wynosili na ołtarze Beenhakera. Po przegranych eliminacjach wleciał, bo drużyna się cofała, a on sobie nie mógł z tym poradzić.

Widzę tu sporą analogię do Skorży, nasza drużyna też się cofa, a on nie ma pomysłu, jak to zmienić. Więc w czym problem?

Nie mniej uważam, że powinien dograć sezon do końca. Z dwóch powodów:

1. Na chwilę obecną nie mamy alternatywy, poszukiwania powinny się rozpocząć a to może potrwać.
2. Wsadzanie w s®doku rundy kogoś innego może mieć fatalne konsekwencję, a Skorży może uda się fuksem obronić tytuł.

Ale po sezonie: Dziękujemy Panie Macieju, było chwilami bardzo miło i sympatycznie, ale do widzenia.

Takie jest moje zdanie.

Dean 05.03.2010 18:09

Zdobędziemy mistrzostwo...
i jeśli awansujemy do LM Skorża zostanie. Inaczej nie.

Bronex 05.03.2010 18:20

Skorża się wypalił bo nad cyklicznością wzięła górę incydentalność. Pewnie ,że Wisła może jakieś sukces pod wodzą Skorży jeszcze dokonać. Problem w tym ,że za Wisłą jako całością nie stoi żaden wypracowany / wypracowywany długofalowy algorytm działania w żadnym obszarze (finanse , organizacja , szkolenie młodzieży, kadrowe sprawy , twórcy - tworzywo). My dzisiaj deliberujemy czy Skorżę wywalić za minutę , po remisie z Arką , czy może na koniec rundy , czy w połowie. To nie ma sensu każda decyzja jaka zostanie podjęta będzie efektem polityki ad hoc. Zatrudnimy kogoś a za dwa sezony znowu będzie spór ideologiczny tożsamy z dzisiejszym tutaj. W mojej ocenie ,znając paradygmaty podejmowania decyzji w naszym klubie , to Skorża może wylecieć z hukiem w każdej chwili i nikt tam się za dużo nie będzie z tym brandzlował. Co my możemy stracić ? Jak było tak będzie. To jest jak z tym sławetnym zawieszenie przez FIFĘ i UEFĘ naszej federacji. Tak się przed tym wielce bronią decydenci jakbyśmy mogli Bóg wie ile stracić. My nie mamy nic do stracenia. Skorża musi pożegnać się ze stanowiskiem ale nie liczmy na to ,że nagle objawi nam się tutaj jakiś epokowy szkoleniowiec gotowy do szarpnięcia cugli i wielkiego skoku. U nas nie ma ludzi ,żeby znaleźć kogoś takiego. Wywalą Skorżę to będą nas raczyć modelami pokroju Ulatowskiego czy Michniewicza...

TSW06 05.03.2010 21:03

ja tylko jestem ciekaw kogo byście chcieli za pana Maćka? Fornalika, który do tej pory miał tylko jedną udaną rundę i najlepszym trenerem nigdy nie był i nie będze?. kogo takiego macie że chyżo chcecie zmieniać trenera?!

korzychxp 05.03.2010 21:08

nie zmienić, a wywalić tego, pewnie o to wszystkim chodzi. ktoś kto jest starszy i ma mocną ręke.

Badyl1999 05.03.2010 21:11

Ta przerwa pokaże czy Skorża ma jaja i czy powinien być na tym stanowisku.

Dla mnie za łagodnie obchodzi sie z zawodnikami!

FrankDrebinTSW 05.03.2010 21:11

W Polsce nie ma raczej juz godnych trenerow oprócz Franza. Jedynie musialby to byc ratunek zza granicy typu Petrescu

grzesiek632 05.03.2010 21:49

Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

Oxydrene 05.03.2010 21:57

Ja już tego nie pojmuje. Czas pożegnać sie z tym człowiekiem, czas mocno potrząsnąć wszystkim co tam jest, na poczatek "Liga będzie ciekawsza" musi sie pożegnać i koniecznie zatrudnić obcokrajowca, choćby to miało oznaczać wyprzedanie gwiazdorów żeby mieć na pensje dla niego. Przynajmniej z całą resztą z jaką mu przyjdzie pracować zrobi porządek i może ich nauczy fachu. Niezbędnym pomocnikiem dla takiego trenera będzie psycholog..
Wisła to my.

flamengista 05.03.2010 22:01

Cytat:

Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom
Nie jest dobry. Trener, który nie ma wyników nie jest dobry. Trener, którego drużyna w sprawdzianie przed rundą i w kolejnych 2 meczach o stawkę nie strzela gol, grając z marnymi przeciwnikami traci 6 punktów nie jest dobry.

Ale to już wiadomo od dawna. Bo ten trener doprowadził do kompromitacji z Levadią.Ja już pisałem wtedy, że ten sezon trzeba spisać na straty. Cóż, niektórzy woleli się sami oszukiwać, twierdzić że Skorża jeszcze się poprawi. Tymczasem jest jeszcze gorzej, choć trudno w to uwierzyć.

Nowością jest to, że z taką grą drużyna Skorży gotowa nie tylko nie obronić MP (to już raczej pewne), ale także nie wywalczyć miejsca na pudle, a więc gry w europejskich pucharach.

Dlatego Cupiał nie ma wyjścia, musi zmienić trenera. Żeby choćby próbować ratować coś z tego dramatycznego sezonu. Który i tak został przegrany na samym początku.

Nawet średni, ale nowy krajowy trener może teraz wstrząsnąć z drużyny i coś z niej wykrzesać, choćby po to by ocalić miejsce w czołówce. Oczywiście pod warunkiem, że Skorża nie zarżnął drużyny przygotowaniami. W takiej sytuacji nie pomoże nawet Mourinho.

Mario Nh 05.03.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 864511)
Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

Jest tak dobry jak jego ostatni mecz. Niech się dalej upiera przy swoim król Maciuś, niech jego zwolennicy dalej mają klapki na oczach. Dramatyczna gra Wisły. Żal patrzeć. Piłkarze też nie pomagają trenerowi. Zaorać....

Szarny 05.03.2010 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 864511)
Trener jest dobry tylko po prostu znudził się już piłkarzykom..

taaa.. a te "Panowie, gramy piłke za obrone!!" (czy coś w tym stylu) w 28-29 minucie meczu słyszałeś?

...i po chwili Marcelo gra taaaaką pałe, a na twarzy Macieja rysuje się uśmieszek i wogóle, samozadowolenie że zespół realizuje założenia taktyczne.

Rafee 05.03.2010 22:09

Panu już podziękujemy.... Dzięki za 2 mistrzostwa

Maciuś 05.03.2010 22:10

Korzystajac z okazji chcialbym zyczyc trenerowi Skorzy wielu sukcesow w nowym klubie.

DeadOrAlive 05.03.2010 22:13

pomeczowa konferencja --> " Zabrakło skuteczności i szczęścia, w ciągu tygodnia na treningach poczynimy starania, by wyeliminować jak najwięcej błędów. Wraz z asystentem dokonaliśmy analizy tych najbardziej widocznych błędów [...]*. Do Białystoka jedziemy po pewne trzy punkty."

* Trener wymienia błędy, przy czym przeprasza kibiców i ludzi związanych z klubem i zapewnia, ze kolejna taka porażka nie będzie miała miejsca.

AdiWiślak. 05.03.2010 22:15

Dobra ! Zwolnijmy go i.. co dalej ? Zagraniczny nie przyjdzie , a obok Smudy i Lenczyka to Maciuś jest najlepszy ! Gramy beznadziejnie ,ale watpie zeby zmiana trenera w srodku rundy cos zmienila.

Mario Nh 05.03.2010 22:20

Oni już kilka razy przepraszali. To się już zaczyna nudzić. To Jaga wydaje się być bliżej pewnych trzech punktów. ;-)

Braknie nam sezonu żeby cokolwiek poprawić :)

Baala 05.03.2010 22:21

Jesteśmy w patowej sytuacji. Zmiana trenera po rundzie przygotowawczej jest wielce nie wskazana, w dodatku nie ma kandydata na szybkie zatrudnienie. Lepsi polacy pracują, a z zagranicy nikogo nie wynajda w tak krótkim czasie. Z drugiej strony do szatni powinnien wejść ktoś kto wrzaśnie i rzuci butem jeśli będzie potrzeba, by wymóc na nich jakiś bodziec.

Karherop 05.03.2010 22:22

Cierpliwosć p. Cupiała jest godna podziwu . Kiedyś potrafił zwolnic trenera po jednym przegranym meczu ( vide Petrescu i inni ) , teraz po 6 w sezonie kompromitującej porażce nalezy w końcu oczekiwać męskiej decyzj właściciela . Zwolnienie i tak już powinno nastąpić po Levadii..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl