![]() |
Mecz z Lechem nie jest zagrożony, bo miasto odroczyło wpłatę za stadion. Najwyżej Wisła im nie zapłaci, ale to już będzie kilka dnia po meczu :p Jeśli się nie mylę to zapłacić trzeba do 27.12
|
Nazwa była konsultowana i akurat ta zebrała najwięcej pozytywnych opinii ;)
Na koncie akcji Kibice Piłkarzom jest około 50 tysięcy i te pieniądze trafią na pewno do piłkarzy. W jaki sposób się to stanie poinformujemy w najbliższych dniach. Na drugim koncie również jest ok 50 tysięcy i członkowie Socios zdecydowali w głosowaniu, że część tych pieniędzy (ok. 25 tysięcy złotych) przeznaczymy na remont i wyposażenie szatni Akademii Piłkarskiej. |
Ok, wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź.
|
Panie i Panowie
Szukamy członków Socios do rozdawania ulotek przed meczem z Lechem na różnych trybunach. Zgłaszajcie się kto gdzie mógłby stanąć. Proszę privy. |
Witajcie. Poważnie się zastanawiam nad zasileniem szeregów Sosios Wisła, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Z tego czytam to ostatnie środki mają zostać przeznaczone dla piłkarzy. Wg informacji "Piłki Nożnej" Brożek zarabia ok. 60 tys PLN miesięcznie, Głowacki w zeszłym roku zarabiał ok. 85 tys PLN miesięcznie. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy zawodnicy tyle zarabiają, ale przyznaję, że mam z tym kłopot. Wiem, że chłopaki nie dostali wypłaty od lipca, ale na jedną z ich pensji ja muszę pracować 6 miesięcy. Chętnie przystąpiłbym do Socios, ale akurat przeznaczanie tych pieniążków na "pomoc" niebiednym przecież piłkarzom uważam za mocno chybiony.
|
pieniądze dla piłkarzy szły z darowizn na ten cel a nie składek Socios.
Tak przy okazji widac ze ludzie nie ogarną co jest akcją jednorazowa a co przeznaczeniem składek członków .... |
Cytat:
|
Dokladnie to czesc srodkow przeznaczona na ten cel w wyniku glosowania.
|
Akcja jednorazowa czy pochodząca ze składek... to nie ma znaczenia. Chodzi o fakt, że mało zarabiający zrzucają się na tych, którzy zarabiają bardzo dużo :)
BTW Piszą o was na sport.pl: http://www.sport.pl/skoki/7,65074,24...=BoxSportCzol1 PS Jeśli nic nie wyjdzie z Vanną i sp. przyłączę do was po nowym roku. |
Ja sie od tygodnia bije z myslami, by sie przylaczyc bez wzgledu na ten przekret z Kambodza. Musze tylko przezwyciezyc ten pewnego rodzaju uraz, ze w Wisle wszystkim steruja Miski i jego gangsterzy w dresach. W sumie mysle, ze to jest cos co powstrzymuje wiele osob.
|
Cytat:
|
Wydaje sie ze kluczowa sprawa na styczen bedzie wyjasnienie sprawy startu w 4 lidze. Dogadanie sie z TSem zeby wylaczyc piłkarska sekcje a moze i pomyslec o tym co sie stanie z akademia ?
|
Chwała za akcję, ale prawdopodobnie nastąpił błąd z tym przelewem na konto klubu. Przelewy powinny pójść prosto do piłkarzy. Teraz musicie liczyć na klub, że tak faktycznie się stanie.
Pracowałem kiedyś w firmie, która stała się niewypłacalna - wówczas pieniądze (wpływy należne firmie) zamiast do tej bankrutującej firmy trafiały prosto do jej dłużników. I normalnie powinno to być tak. (1) Zamawiający produkt -> (2) firma wykonująca-> (3 )dostawcy materiałów do produkcji produktu. Po zaistnieniu problemów, pierwsze przelewy od zamawiających poszły do mojej firmy i zniknęły jak w czarnej dziurze, podwykonawcy nic nie dostali. Potem transakcje odbywały się już tylko w taki sposób, że firma która coś u nas zamówiła płaciła zamiast do mojej firmy bezpośrednio do firm, którym moja firma coś zaległa. Czyli z (1) przelewy leciały prosto do (3), w porozumieniu z (2).. Po prostu kupujący spłacali bezpośrednio wierzycieli z pominięciem upadającego, za jego zgodą. I raczej taką drogę należało przyjąć - dostać listę kont i kwot, zweryfikować ją u piłkarzy czy to faktycznie ich konta, i przesłać hajs prosto im. |
Jeśli pozbędziecie się ludzi z SKWK bardzo chętnie się dołącze.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
https://www.facebook.com/SociosWisla...80811185464080 |
Nasz spot mogliście zobaczyć prapremierowo wczoraj na telebimie. Dzisiaj wylądował w internecie:
Spot na fb: https://www.facebook.com/SociosWisla...tion&ref=notif na tt: https://twitter.com/SociosWisla/stat...39843059109889 i a yt: https://www.youtube.com/watch?v=b8ox4y-YUAk Udostępniajcie :) |
Szkoda że nie ma płatności sms. Np sms o wartości 3zł. Innymi słowy możliwość wysłania w dowolnej chwili smsa, który zasili drobną kwotą konto socios. To na pewno przyciągnie i myślę że można dzięki tej zebrać sporo kasy.
|
W takich płatnościach SMS to chyba tylko 25-50% gdzieś trafia do Ciebie bo resztę pobiera operator i firma świadcząca usługi takich operacji.
|
Szybkie pytanie: nie zagłębiałem się w temat specjalnie ani nie prześwietlałem (z braku czasu lub lenistwa) tej inicjatywy "socios", więc pytanie brzmi: czy kontaktowaliście się z jakimiś mediami, lub jakieś media kontaktowały się z autorami inicjatywy Socios oprócz radia maryja? Bo tak szczerze mówiac myślałem o przystąpieniu do grona, już byłem niemal zdecydowany, ale jak zobaczyłem wywiad na radiomaryja.pl, to mnie zatrzęsło i kompletnie odrzuciło. Serio?! Radio Maryja?! Yyy... NOPE.
PS. Nazwa "socios" mnie osobiście się nie podoba, bo nie żyjemy w Katalonii, ale nazwa to akurat sprawa trzeciorzędna. |
Co cię odrzuciło? Inicjatywa jest skierowana do wszystkich .... Idąc twoim tokiem myslenia w sytuacji gdy reklama była by w TVN połowa ludzi odpuściła by Socios.Tu nie chodzi o , politykę czy religię .Jeżeli dla ciebie jest problemem wywiad w radiu Maria lub nazwa sacios to moim zdaniem szukasz idiotycznych powodow ażeby nie wspierać tej fantastycznej inicjatywy ludzi którym Wisła leży głęboko w sercu.AVE
|
@AOT
masz, nie becz ;) sport.pl (czyli w praktyce dział sportowy gazeta.pl) P.S. temat nazwy był wałkowany na forum i po prostu ta opcja wygrała |
AOT
Szukasz dziury w całym jak na mój gust. Nie będę się powtarzał bo powyżej koledzy Ci już odpowiedzieli. Osoby z Socios chodzą tam gdzie są zapraszani np. do Radia Kraków. Wywiad pojawił się również w Gazecie Wyborczej. Nie mówię o innych mediach bo jak sobie poszukasz to kilkanaście różnych portali, gazet o tym pisało. Osoby od marketingu i sam Zarząd Socios w tym zakresie dużo akurat robią. Socios w samo w sobie ma być organizacją, którą nie powinno się szufladkować i tak też działa. Założeniem jest takie że Socios otwarte jest na wszystkich bez względu na płeć, wiek, orientację, poglądy polityczne, członkostwo w innych podmiotach itp. I tu ma zastosowanie w pełnym zakresie hasło "Cała Wisła Zawsze Razem". I teraz zapytaj sam sobie pytanie, czy twoja postawa (wewnętrzne podejście) ma na celu łączyć czy dzielić wszystkich którym na sercu leży dobro Wisły ? PS. Telewizja Trwam czy Radio Maryja to kompletnie nie moja bajka ale kiedy pojawiło się pytanie czy przyjąć od nich zaproszenie odpowiedziałem bez wahania TAK. Każda forma reklamy jest dobra i pożądana. |
Strasznie żeście na mnie wsiedli, a wystarczyło normalnie odpisać "byliśmy w RM, ale też tu tu i tu".
Temat się nazywa "komentarze, propozycje" - myślałem że pytanie też można zadać. Pytałem o to radiomaryja, bo to jedyna wzmianka w mediach na ten temat jaka do mnie dotarło (gdzieś mi mignęło na facebooku). Z oczywistych względów wzbudziło moją ostrożność. Nie szukam dziury w całym, pytam bo nie wiem, nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji. |
Cytat:
I RM to zupełnie nie moja bajka, więc nie w tym problem. |
Cytat:
|
@AOT: czy Ci się to podoba czy nie to docierają do milionów odbiorców ...
Podasz jakieś sensowne uzasadnienie Twojej wypowiedzi odnośnie RM? Jakie wg Ciebie zagrożenie dla inicjatywy Socios może spowodować akurat to medium? |
Nie żebym miał tutaj coś do powiedzenia, ale czy nie lepiej przerwać dyskusję na temat Radia Maryja? To nic nie wnosi do tematu Socios.
|
Byliscie w RM, fajnie ale jak sie wytłumaczycie jak ktoś RM bedzie chciało was zagospodarować jako swoich zwolenników? Sami sobie przypinacie łatki. Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie. Kiedyś to już paru sportowców przerabiało. Jak Radwańską chcieli zagopsodarowac jako Isie-PiSie: misiała sie dziewczyna odcinac publicznie od poglądów ojca. Jak kiedys sie Lewandowski określił jako katolik to zaraz musiął wyleciec z kontra w komercyjnej TV żeby zapedy RM troche zredukowac. Reasumujac: jestem katolikiem ale Wisła to nie sprawa religii...to sport który ma byc od religii wolny.
|
kuba.j.g.
Zgodziłbym się z Tobą gdyby nie jedno ale .... Proszę znajdź mi chociaż jedno zdanie, słowo w tym wywiadzie nawiązujących do Kościoła Katolickiego, wiary, religii, sympatii politycznych. Znalazłeś ? To podziel się z innymi, którzy tego nie czytali. Ułatwię Ci sprawę. Nie znajdziesz. Tak przestudiowałem ten artykuł i tak sobie pomyślałem że najbliżej tego wszystkiego o czym piszesz jest słowo "wiarygodność", "wiarygodni". Zapewniam Cię że to coś innego niż wiara i wierzący :) ps. Czy to jest naprawdę najistotniejszy temat (wywiadu dla RM) patrząc co się dzieje teraz w klubie (w SA i TS) ? |
Osobiście bardziej by mnie odrzucił wywiad w TVN . Kwestia gustu . Ale przecież nie o politykę tu chodzi ale o Wisłę ! Jak dla mnie wywiad mógłby być nawet w Al-Jaseera , nie ma znaczenia . Liczy się inicjatywa i efekt . Nie udzielam się za bardzo na forum ale kibicuje Wiśle od wielu , wielu lat .Pamiętam czasy z przed Cupiała , byłem na meczu barażowym o wejście do wtedy 1 ligi z Górnikiem Knurów i wiele innych .Zawsze staram się pomóc na tyle na ile mnie stać . Składałem się na wielką sektorówkę wiele lat temu i zawsze brałem udział w różnych zbiórkach i akcjach . I do soccios też mam zamiar wstąpić bo coś czuje , że w najbliższym czasie to nasza jedyna realna nadzieja na lepsze jutro . Zresztą soccios zawsze będzie przydatne i uważam , że nawet w lepszych czasach powinno istnieć i mieć coś do powiedzenia .Powinno mieć może nie członka zarządu ale jakiegoś obserwatora czy coś w tym guście . Wiem , że to nie jest łatwe bo nawet jak znajdzie się jakiś właściciel z kasą to trudno mu kogoś takie narzucić ale z drugiej strony jeśli takim obserwatorem byłby ktoś z po za środowiska "kumatych" to nawet właściciel powinien docenić taką współpracę .
|
Jak już Wisła ogłosi upadłość i zacznie od IV ligi - czy jest szansa, by 20 procent udziału w spółce należało do organizacji i np. 1 z 5 członków rady nadzorczej, był wybierany przez socios? Zachęci to ludzi do zapisów, zwiększy transparentność spółki i wprowadzi trochę normalności. Myślę, że start od nowa będzie wspaniałą szansą na tego typu wsparcie.
|
Jeśli obecna Wisła upadnie i powstanie nowy klub to prawdopodobnie wcale może nie być żadnych udziałów. A to dlatego, że w niższych klasach rozgrywkowych kluby nie muszą być spółkami.
Do czasu powstania S.A. (na początku SSA) sekcja piłkarska Wisły nie była spółką - była częścią TS. Między innymi przepisy wymusiły zmianę formy prawnej klubu. |
Docelowo - a celem zawsze jest Ekstraklasa - i tak będzie musiała się nią stać. Sukces sprzedaży udziałów Realu Murcia, innych klubów z udziałem socios czy po prostu wielu akcji crowdfoundingowych, jak ostatnio sprzedaż udziałów w Doctor Brew potwierdza, że potencjał jest olbrzymi.
Ja natomiast uczestnicząc w takich strukturach jak socios, do angażowania swoich pieniędzy chciałbym mieć możliwość choć częściowego pośredniego wpływu na funkcjonowanie klubu. Płacenie piłkarzom z kasy socios, podczas gdy środki klubowe są wyprowadzane przez złodziei jest dołujące. |
Mówię od razu że nie czytałem tego wątku.
1. Każdy powinien mieć swoje konto na które moze sie zalogowac i sprawdzić stan płatności 2. Rozliczenie finansowe powinno zawierać tabelkę z nickami/imieniem nazwiskiem przy którym będzie widoczna kwota przelewu |
RODO na to pozwala?;)
|
Cytat:
Cytat:
Imię Nazwisko - trzeba wyrazić specjalna zgode. Wszystko po to aby: "...przekonani o słuszności takich wartości jak transparentność i wiarygodność..." kibice Wisły wpłacali składki członkowskie. ps. np dla mojej skromnej osoby to na chwile obecną ta transparentność jakoś nie powala, a odnosząc się do tego cyrku jaki teraz obserwujemy powinniśmy w szczególności zwrócić na to uwagę. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl