![]() |
Cytat:
|
Najlepsza sprawą byłoby wygrywanie wszystkiego końca + remisy reszty do końca. My zdobywamy 18 pkt, 7egia 6, pozostali 5.
|
Cytat:
|
Ale już to że to my rozdajemy karty w tej ,,ich" grze jest spoko ( pokazaliśmy to w w-wie ) .
Mieliśmy dostarczać punktów a tak nie jest . Wiec wszyscy na Lechię i bijemy kolejnego papierowego mistrza - a co z tego wyniknie to inna sprawa . W zeszłym roku też na wejście do 8 mieliśmy mieć mikre szanse , a brakło niewiele . Bawmy się dobrze ich kosztem - czego sobie i wam życzę . |
W normalnej lidze odrobienie takiej straty rzeczywiście byłoby praktycznie niewykonalne. Ale to jest ESA37 - raz, że tutaj zwyczajowo każdy może przegrać z każdym, a dwa, że nie ma sytuacji takiej jak w PL, gdzie Chelsea ma w rozkładzie jazdy dwóch spadkowiczów u siebie. Cała czołówka gra ze sobą.
Puchar dla Arki dla Wisły sytuacje komplikuje o tyle, że trzeba wyprzedzić jeszcze jednego rywala, ale de facto nie zmienia nic - do pierwszej wtopy co tydzień mamy mecz sezonu; musimy wygrywać bo remisy, nawet z czołówką, nic nam nie dają. Tu się wszystko może co kolejkę zmieniać jak w kalejdoskopie. A my najtrudniejszy wg mnie mecz mamy już za sobą. |
Jeszcze jest wyjazd do Poznania i mimo wszystko ciężki kielecki teren, gdzie się tam na nas spinają jak na jakąś Barcelonę.
|
Cytat:
Co oczywiście nie zmienia faktu, że dla prawdziwego kibica liczyć powinny się wyniki wyłącznie jego drużyny i tu przyznaję rację. Konsument przerzuca się na b. atrakcyjny produkt, kibic pozostaje przy klubie na dobre i na złe. |
Cytat:
Cytat:
W przeciwieństwie do 80% forumowiczów, nie chcę "wypychać" na siłę Wisły, tam gdzie sobie nie poradzi. Jeden, dwa, trzy dobre mecze nie zwiastują, że jesteśmy gotowi by z podniesionym czołem wojować w Europie. Szczerze, nie widzę sensu by Wisła awansowała do Europy i w drugiej rundzie zebrała oklep o Kazachów. Na spokojnie przygotujmy kadrę, wyprowadźmy klub na prostą finansową. |
Cytat:
O ile wiem, to, czy dany klub zagra w europejskich pucharach zależy tylko i wyłącznie od tego, jak zaprezentuje się w krajowych rozgrywkach, tj. które miejsce zajmie w Ekstraklasie i czy zdobędzie Puchar Polski. Oprócz tego są dwie, czysto teoretyczne możliwości, po pierwsze wygranie jakiegoś pucharu europejskiego pucharu i uzyskanie miejsca z tego tytułu, po drugie zdobycie dodatkowego miejsca z racji współczynnika krajowego. Obecnie obydwie są nierealne, poza zasięgiem sportowym polskich klubów i "kibicowanie" innym klubom tego nie zmieni. Stać nas na jedną, dwie niespodzianki w pucharach rocznie i tyle. Więc lepiej zejść na ziemię i pozostać przy egoistycznym podejściu. W europejskich pucharach kluby mogą coś ugrać tylko dla siebie i to pod warunkiem, że będą tam się pojawiać regularnie. |
Im więcej ( i dłużej ) polskie kluby grają w pucharach tym wyższy jest współczynnik danego kraju i co za tym idzie łatwiej o rozstawienie i losowanie słabszych przeciwników w kolejnych fazach kwalifikacji.
Z tego powodu uważam że powinno się kibicować polskim klubom grającym w pucharach. W przeciwieństwie do niektórych tutaj uważam że dla każdego polskiego klubu mistrzostwo powinno być tylko środkiem do osiągnięcia właściwego celu - udanej gry w pucharach. Tam są pieniądze, tam się promuje zawodników ( czyli w sumie też pieniądze ) na takie mecze zapełniają się stadiony. Pisać żeby nie kibicować innym klubom w pucharach bo zarobią pieniądze i odskoczą Wiśle jeszcze bardziej, przez co będzie trudniej zdobyć mistrzostwo? Wygląda na to że niektórym zdobycie mistrzostwa buraczanej ligi, która do czasu występu Legii w LM była pośmiewiskiem Europy, wystarczy. A gdzie ambicja? :shock: |
Kolega @Toeju chyba nie wyraził się dość precyzyjnie. Mogę się domyślać o co mu chodzi.
Jeśli Polska (aktualnie 20 miejsce) - w rankingu krajowym będzie zajmowała 15 miejsce to 5 klubów z Polski będzie grało w EP. Jeśli Polska będzie zajmowała 12 miejsce to z automatu MP gra w LM. Warunek pierwszy może zostać spełniony jeśli (średnio) będziemy osiągać wyniki w przekroju 5 letnim jak w sezonie 11/12 (2 drużyny nieźle punktujące w fazie grupowej LE) Warunek drugi może zostać spełniony jeśli (średnio) będziemy osiągać wyniki w przekroju 5 letnim jak w sezonie 15/16 (1 drużyny nieźle punktujące w fazie grupowej LE) Na ten moment (do 5 lat do przodu) to na pewno mrzonki i ciężko liczyć, że inne kluby coś ugrają dla Wisły. Osobiście uważam, że silna liga działa tylko z korzyścią dla naszego klubu (więcej pieniędzy do podziału dla klubów, lepszy wizerunek marketingowy), jednak w bezpośrednim każdy sobie rzepkę skrobie i miną lata zanim możemy dostać "coś" za darmo. Chciałbym zobaczyć mocną Wisłę w tym roku w pucharach, ale na ten moment od tego nie jest uzależnione "być albo nie być" Wisły. Jeśli będziemy podążać aktualną polityką to mamy szansę być w przyszłym roku taką niespodzianką ligi jak "Jagiellonią" w tym sezonie. |
Ja myślę, że wyraził się precyzyjnie i został zrozumiany. Nie w tym rzecz.
Już nawet nie pamiętam od kiedy słyszę te marzenia o tym, że możemy ugrać dodatkowe miejsce w europejskich pucharach. Tak, teoretycznie możemy. Nie, praktycznie nie możemy. Realnie oceniając od wielu, wielu lat występy poszczególnych polskich drużyn w pucharach europejskich wpływają tylko na ich własną pozycję. Zarówno in plus, jak i in minus. Czyli czysto utylitarnie, nie ma większych przesłanek ku temu, żeby życzyć dobrych występów naszej bezpośredniej konkurencji tylko dlatego, że gdzieś tam, w oddali, jest jakaś wirtualna możliwość uzyskania dodatkowego miejsca. Chociaż oczywiście jesteśmy w wątku statystycznym, czyli jedynym miejscu, gdzie może to mieć jakieś uzasadnienie ;) |
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na państwa znajdujące się przed nami w rankingu UEFA
14 Greece 27.900 15 Austria 25.350 16 Croatia 25.250 17 Romania 24.350 18 Denmark 24.000 19 Belarus 19.875 20 Poland 19.750 Jak widać strata do 18 miejsca jest dosyć spora i przynajmniej 2 lata dobrej gry polskich klubów w EP być może pozwoliłoby nam przeskoczyć Duńczyków. Więcej drużyn w EP z Ekstraklasy to bardziej kwestia dekady i dobrego zarządzania polskich klubów. |
Cytat:
13 Szwajcaria 23,700 14 Grecja 23,500 15 Austria 23,100 16 Chorwacja 20,875 17 Dania 20,700 18 Rumunia 17,550 19 Polska 17,250 20 Izrael 16,125 Rumunii "odchodzi" 6,8 pkt przy naszych 2,5 i po następnym sezonie powinniśmy być w 18-stce, a przy zdobyciu przez nasze kluby około 11-12 pkt w 2 sezony jest niemała szansa na 15 miejsce... Jednak aby to osiągnąć przez te 2 sezony, musiałyby być przynajmniej 2 drużyny w fazie grupowej LE, w co jednak wątpie. Szanse na 15 miejsce realne już w 2-3 sezony, jednak patrząc jak idzie polskim drużynom w pucharach, to nie ma co na to liczyć. Osobiście jednak zawsze się łudzę, że polskie kluby dadzą radę wywalczyć 5 miejsce do pucharów. :lol: :lol: :lol: |
tak tak - wszystko to ładne logiczne I poparte argumentami
ale chodźby nie wiem co się działo albo miało dziać - kibicować legi, amice sąsiadce czy masie innych klubów z eksraklapy kibicował nie będę I koniec kropka. nienaturalne to jest dla kibica Wisły - po prostu nie I koniec! PS. prywatnie moge życzyć dobrze kilku klubom w pucharach ale nie będę mówił jakim bo nie chce zaczynać kolejnej niepotrzebnej dyskusji ;) |
Cytat:
Jesli mam racje to przy 5ciu miejscach europejskich bylibysmy na ten moment na miejscu pucharowym? |
W Rumunii takie kluby jak Otelui czy Unirea skorzystaly na sukcesach wielkiej trojki z Bukaresztu. Aby w Polsce bylo rownie dobrze, potrzeba minimum trzech mocnych klubow w Europie i kazdy najlepiej z awansem do 1/8 finalu LE. A tu jeszcze przed startem europejskich pucharow mozna zakladac w ciemno porazke Arki juz w pierwszym dwumeczu.
|
Cytat:
Więcej na ten temat na pewno może dodać FraMat, z racji znajomości języka. Mile widziane ;) |
Nie takie klubu (vide MY) się kompromitowały w pucharach by zakładać że arka się bardziej skompromituje od amiki. Może przynajmniej nie zlekceważą pasterzy z Islandii.
|
Cytat:
|
Cytat:
Wyłożył trochę kasy, zatrudnił Petrescu, po pierwszym sezonie Dan utrzymał Unirę w lidze, po drugim był na miejscy pucharowym (LE), a po trzecim zdobył mistrzostwo i z automatu wszedł do fazy grupowej LM. Zarobili sporo kasy na tym wejściu i właściciel stwierdził, że pora odebrać kasę. Tym bardziej że przebitka wynosiła grubo ponad 100%. Było to w sezonie 2009/2010. W następnym sezonie Unirea była jeszcze wicemistrzem, choć Dan odszedł na początku roku 2010 po zajęciu 3 miejsca w grupie LM i odpadnięciu w 1/16 LE z Liverpoolem. Po tym sezonie lepsi zawodnicy zostali sprzedani, właściciel grał wypożyczonymi piłkarzami ze Steauy zadłużając się w klubie ze stolicy, ale wcześniej szczęśliwy przygarnął kasę. Potem spłacił dług graczami i wszyscy byli happy, a najbardziej kluby z Bukaresztu, bo teraz one mogły starać się o kasę z LM. Po prostu takie było założenie. Wnieść trochę kasy, awansować do LM, przytulić grubą kasę i pozbyć się klubu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No, obawiam się, że nie masz racji. Mioduski to gość o kilka poziomów mądrzejszy i rozsądniejszy od BL i pod jego rządami Legia ma moim zdaniem szanse porządnie się rozwinąć. Co innego, gdyby Leśnodorski został - wtedy ten kolos na glinianych nogach roztrzaskałby się z hukiem po pierwszym sezonie bez Ligi Mistrzów (czyli niebawem). Szkoda.
|
Cytat:
Cytat:
|
Czy jest oślizgły, tego nie wiem. Ale ewidentnie ma łeb na karku w przeciwieństwie do tego w gorącej wodzie kąpanego barana - Leśnodorskiego. Pytanie, jak to wykorzysta. Ale to już nie nasz probem.
|
Przynajmniej liga bedzie ciekawsza :-)
|
Cytat:
|
Cytat:
Za chwilę tzn za ile? Rok? Dwa? Pięć? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Warto zaktualizować temat do obecnego sezonu. Tak na szybko. Ile nam brakuje do pewnego miejsca w górnej ósemce?
|
mamy aktualnie 40 pkt
arka moze jeszcze zdobyc maks 12 i miec 46 żydy 44 druzyny ponizej nawet zdobywajac max pkt juz nas nie przeskocza czyli biorac pod uwage czarny scenariusz że rywalizujace z nami druzyny punktuja perfekcyjnie , to potrzebujemy jeszcze 7pkt ( na 9 mozliwych) brzmi nieciekawie , ale nie wierze w 12pkt żydowni i ich nadmorskich przydupasów natomiast patrząc na świat przez różowe pocupiałowe okulary , to warto zaznaczyć że jesli Jaga jutro wygra z Lechem czego jej życze , to tracimy do 3go miejsca (pewne puchary) 3pkt (jeden mecz !!!11!!jeden) |
przeciez Górnikowi za chwile zwroca 3 pkt wiec 5 a nie 3
na moje to jak Pogon dzisiaj wygra z sasiadka to nam brakuje 1 pkt Arka max 4 pkt jeszcze zdobedzie |
Będzie 7 pkt z Legią remis z Amiką powinniśmy wygrać gdyż gra słabo na wyjazdach no i z Sandencją raczej wygrana.....
|
Cytat:
przez pewne utrzymanie rozumiem taka sytaucja gdy nawet jesli konkurencja wygrywa wszystko to i tak uja nam moga zrobić a to jest 47pkt reszta to juz sa spekulacje , tak jak napisalem wczesniej , nie wyobrazam sobie aby arka zdobyla 12pkt rownie dobrze moze nam wystarczyc obecne 40pkt , bo cale towarzystwo za nami tez juz zdobedzie zero |
Pisałem to w temacie "Joan Carrillo trenerem Wisły".
https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=472 Po piątku mamy magiczne 40 punktów, które być może pierwszy raz od ESA37 nie wystarczą na top8. W trakcie kolejki 5. Korona - 40 (26) - w nawiasie liczba rozegranych meczów. 6. Wisła - 40 (27) 7. WPłock - 39 (26) 8. Zagłębie - 38 (27) 9. Arka - 34 (26) 10. Craxa - 32 (26) Najbliższe mecze: Górnik - Zagłębie 2:2 Wisła - Śląsk 3:1 Pogoń - Craxa WPłock - Korona Arka - Termalica Kalendarz: Korona: Płock(w), Górnik(d), Lechia(d), Śląsk(w) WPłock: Korona(d), Śląsk(w), Piast(d), Jaga(w) Zagłębie: Piast(w), Jaga(d), Craxa(w) Wisła K: Legia(w), Amica(d), Sandecja(w) Arka: Termalica(d), Jaga(w), Legia(d), Lechia(w) Craxa: Pogoń(w), Sandecja(d), Termalica(w), Zagłębie(d) Na dziś potrzeba by Pogoń i Termalica zdobyły punkty w tej kolejce. Liczyłem na Górnika, a tu taka wtopa z Zagłębiem. |
Cytat:
Pod warunkiem, że takich meczów jak Górnik-Zagłębie nie będzie zbyt wiele to można obstawiać 43 jako wystarczające. |
z tymże Płock ani Zagłębie nas z 8 nie wyrzuca , bo tez w niej sa , co najwyzej zamienimy sie kolejnością
jedyni rywale do 8ki to żydownia ze zgodą |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl