![]() |
O boże i znow to samo narzekanie itp.... Ludzie ten 2 filmik byl tutaj z 2-3 msc temu!! On pojawil sie wtedy jak makiete pokazali. To jest jeszcze wizualka zanim wymyslono obnizanie murawy...
Z drugiej strony smieszne ze trybuna sie buduje a my nie widzielismy finalnej wizualizacji.. edit: a ten artykul w gazecie archaiczny taki jak ten projekt ktory gosc tam wkleil, sprzed roku. Jesli kraków nie spelnia wymogów odnosnie komnuikacji to ja jestem swiety Walenty.. 1. Pod sam stadion podjezdzaja tramwaje z jednej strony, jadace na Rynek gdzie jest kilkanascie lini autobusowych, tramwajowych. 2. Na nogach pod aleje ze stadionu jest 10min na nogach i tam ogromna ilosc autobusow, a nie wykluczone ze bedzie szla tamtedy nitka tramwajowa. 3. Przy rozbudowie Reymonta i zrobieniu z niej 2 pasmowki, beda jezdzily autobusy. 4. Fan zone moze byc zaraz przy stadionie na bloniach, nie trzeba nigdzie dojezdzac 5. Polaczenie komnikacyjno-hotelowe: Przylatuje sobie Pan X ktoremu zalezy ogladnac mecz i szybko wrocic do domu na balice o godz 15, przechodzi 50 metrow melduje sie 5 gwiazdkowym Raddissonie, je obiadek o godz 18 wsiada w szynobusa, godz 18.25 jest na stacji kolejowej, idzie sobie 5 min na rynek siedzi 1,5h. O godz 20 idzie badz jedzie mpk lub taxi na mecz o 22.30 mecz sie konczy a Pan wracajac ponownie szynobusem jest 23.30 w Hotelu z powrotem. Spokojnie sie wysypia wstaje rano i leci. Czy ktos mi moze wskazac choc jedno miasto z EURO 2008 o tak swietnym polaczeniu? Nie bylo. To jest takie pieprzenie z tymi wymaganiami .Dla porownania: Klagenfurt - zero tramwajow, autobusow bardzo malo, na stadion mozna bylo tylko dojsc na nogach ok 20-30min z centrum, najblizsze lotnisko jakies 150km, stadion w polu kukurydzy, hoteli 4 czy 5 gwiazdkowych ja tam nie widzialem, a jak byly to malo lub daleko od centrum Wiele mozna by wymieniac.... |
stadion z wyglądu będzie przyzwoity, ale nie mogę sobie darować, że to wszystko mogło wyglądać lepiej.
Kraków przy tych Klagenfurtach jest wzorem. Będą super mistrzostwa |
nie wiem czy zauważyliście ale Hydrobudowa składa protest odnośnie przetargu..
|
Przecież przetarg jeszcze nie rozstrzygnięty więc o co im chodzi??
|
protest jest na SIWZ
|
przejeżdżałem dzisiaj na rowerze obok stadionu: zdjęli ogrodzenie i troche weszli na chodnik co było powodem zamknięcia ul. Reymnana dla ruchu ulicznego.
|
Cytat:
|
Mądrze prawisz. Nam odliczają jakieś dotacje sprzed 10 lat z budżetu państwa tak jakby to miało coś wspólnego z przygotowaniami do Euro, a przy innych stadionach już tak skrupulatni nie są. W efekcie pańśtwo najsłabiej dotuje stadion Wisły z całej szóstki. To efekt politycznej wojny, prezydent Krakowa to lewak więc konkurent PO, dlatego rząd platformerski stara mu obniżyć poparcie zmniejszając dotację na stadion Wisły. To samo robili pisowcy wstawiając Kraków na listę rezerwową. Majchrowski nie jest człowiekiem z mojej bajki, ale jak się widzi takie przekręty kosztem miasta to się nóż w kieszeni otwiera.
|
http://www.tottenhamhotspur.com/news...kow100908.html
widzieliście to? ktoś wkleił w temacie o wyjeździe do Londynu przecież to jest wstyd jak cholera, i jeszcze pobierać kasę za bilet na takie miejsca ****a zasieki jak na wojennym froncie dramat |
Oddalono protes jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę:
http://zdit.krakow.pl/images/stories/odp_protest.pdf A tu cała strona http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...roznikami.html |
Cytat:
|
W Polsce raczej kibice gości nie płaczą z powodu zasłoniętego widoku na boisko.
|
GENERALNIE zasieki jeszcze ujdą w tłumie ale najgorszy jest ten niebieski "płot" z blachy przed sektorem gości to wyglada tragicznie...
lepsze zasieki niż np takie coś : hahahahaha http://leniarski.blox.pl/resource/znicz2.jpg |
Cytat:
A kogo to obchodzi że fani TT nie beda widziec boiska ? :lol: co do sektora, wiele ekip juz u nas bylo i uwazaja nasz sektor gosci za najlepszy w Polsce, a to czy Angole beda cos widziec na boisku to szczerze mam gleboko w 4 literach. Niech klub wogole nie bierze hajsu za bilety na ten sektor, bo biedaki z Londynu czuja sie pokrzywdzeni :lol: Ta afera mi przypomina ta przed meczem z Barcelona "Na C jakies koparki stoja, a przeciez Wielka Barcelona przyjezdza, niech klub to jakos zasloni" :lol: Uwaga bo TT przyjezdza, i trzeba im pod nozki czerwony dywanik podlozyc. |
Tak czy siak ten toporny płot na naszym stadionie jest z epoki kamienia łupanego i nie ma co sie dziwić, że wywołuje takie zdziwienie. Można było zrobic płot z przeźroczystej plexy o wysokości np. 4 m i wygladałoby to całkiem inaczej. Ale jak widać lepiej zrobić zasieki bo po co kto ma mieć normalną widoczność. W przerwe miedzy 2 zasiekami można teren jeszcze zaminować miną przeciwpiechotną.
|
Wyobraź sobie, że Pleksę można dość łatwo rozwalić...
|
Widziałem taką powiedzmy "pleksę" na jakimś włoskim stadionie i gorącogłowych kopiących ją i tłukących kijami od flag. I nie mogli jej rozbić. Może to być zs specjalnego materiału, który ma zastosowanie np. w tarczach policyjnych w bardziej rozwiniętych krajach. Wszystko zależy od technologii. Jak się daje na stadion ponad 300 mln. złotych to chyba stać na coś specjalnego w celach bezpieczństwa ?
|
Ja dalej nie rozumiem czemu nie zamontują tej siatki na E.Czy to naprawde jest taaaaaki wielki koszt? Wątpie poprostu ktoś stwierdził że zasieki są zajebistym pomysłem na stadionie więc po co kupować coś co jest zbędne.Jeszcze do prądu podłączcie zasieki to jak w Auschwitz będzie :rotfl::pobity:
|
Angole trzęsą portkami przed meczem na R 22 i wymyślają takie różne bzdety jak to, że np. sektor dla gości jest rzekomo zły... To najlepszy sektor dla gości w Polsce i warunki oglądania meczu są tu bardzo dobre. Płot o którym mowa rzeczywiście może troche zasłaniać widok, ale zauważcie, że ze wszystkich ekip które do tej pory gościły na stadionie naszej Wisełki - a było ich już wiele - nikt nie narzekał, a nawet wręcz wszyscy chwalili sektor gości, nie mówiąc już o tym że byli pod wrażeniem naszego obiektu. Dlatego proponował bym po prostu przemilczeć to zachowanie Tottenhamu i zająć się naszymi problemami. Poza tym po zakończeniu przebudowy stadionu sektor dla przyjezdnych i tak znajdzie się w innym miejscu i z pewnośćią będzie on przygotowany bez zastrzeżeń.
|
Cytat:
|
tych plexi czy jak to się zwie jest rozwalonych (tzn mają pajęczyny) z 5 na samym E. jeden mocny but i się rozkruszą.
swoją drogą nie wiem po co one tam są. z czasem i tak większośc z nich pójdzie do lamusa. tak jak mają być na C które mają mieć wysokośc..... 2 metrów? parodia! |
Cytat:
|
Pleksa jest potrzebna, ale dwukrotnie wyższa, miedzy E3 a E4 i miedzy E4 a E5. Na pozostalych sektorach nie jest potrzebna. Zreszta jaki jest sens jej istnienia, skoro nadal wszyscy mogą bez problemu śmigać między sektorami dolem albo górą?
Obawiam się braku wysokiej siatki wylapującej kamienie etc. Wyobrażacie sobie jaki bedzie skandal, gdy ktoś powtorzy wyczyn z meczu z Arką i rzuci w Anglików młotkiem ewakuacyjnym skradzionym z autobusu? Klub nie zainwestuje w zabezpieczenie, bo to nie jest obiekt klubu. Oto Polska wlasnie. |
Co tam pleksa na 2 metry, siatki, deski z wystającymi gwoździami, niech od razu zrobią takie klatki jednooosobowe z małą dziurką z widokiem na boisko wstawiając do nich coś na wzór krzesła elektrycznego na którym każdy z osobna będzie siedzieć a jak spróbuje wstać porazi go prąd, o!
|
Cytat:
|
podobno dzieje sie cos na C czy moglby ktos zrobic jakies zdjecia i wklejic do odpowiedniego tematu????
|
Cytat:
|
No tej naszej stadionowej nie próbowałem, ale z innymi walczyłem i to z sukcesami :P
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakby to było coś takiego jak na przystankach, to już dawno by tego nie było... |
Cytat:
Rozumeim ze wolisz klatke dla malp niz siatke sznurkowa tylko miedzy sektorami zaczynajaca sie ponad pleksa jak w Nancy czy Rotterdamie. Rozumeim ze klatki rodem Zabek, Gliwic czy Jedrzejowa nalezy krytykowac, ale NIE WOLNO uzywac argumentu ze gowno widac, bo sie naraza na smiesznosc :-) podobnie gdy sie proponuje rozwiazania zarazem bezpieczne i nie ograniczajace widocznosc :-) (bo prawdziwy kibic powinien stac tylem do boiska i ogladac w ten sam sposob stojacego kolege rzad wyzej) Ale juz kiedys z kumatej strony mocy na tym forum dalo sie slyszec glosy ze nie chca likwidacji wysokich plotow, bo nie bedzie sie dalo wieszac flag. Chocby nie wiem co to wspolczesnej Kumatosci sie nie zrozumie :-) W sumie to na klatki a la zoo nikt nie powinien narzekac bo przeciez flagi dla sie powiesic w trzech wymiarach, takze na dachu i w ten sposob utworzonym namiocie urzadzic sobie kumaty piknik, gdzie nikt nie bedzie zajmowal sie tak lamerskim zajeciem jak ogladanie gry futbolistow. Cytat:
A wiec jesli ludzie przebywajacy na jednej trybunie kibicuja jednej druzynie to zadnych plyt nie trzeba miedzy pojedycznymi sektorami. Na D i wiślackich sektorach E wystarczy niski plotek wyznaczajacy granice sektora, bo jak ktos chce wbic sie na inny sektor to zrobi to przed klatkami schodowmyi w hallu trybuny. A nie sadze zeby 600 osob naraz na wlasnym stadionie ruszalo biegiem po to by zajac lepsze mejsca, skoro dzis kazdy siada gdzie chce. To jesli chodzi o osoby o zamiarach pokojowych, ktorych jest zdecydowana wiekszosc. Ta zdecydowana kilkudziesiecioosobowa mniejszosc ktora chce cos rozkrecic tak czy siak ma mozliwosc swodobengo przemieszczania sie po trybunie w strefie dla Wisly. |
Cytat:
Co do stadionu to był tam ktoś w pobliżu niego i może widział jak te ścianki szczelinowe powstają i czy są już skończone, bo jakoś do 15 miały byc skończone. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
po drugie,trochę się mylisz.był parę lat temu mecz,ze Śląskiem i własnie na "C" wybuchła zadyma.polcja wkroczyła i oddała parę strzałów (mój kolega długo chwalił się śladem po "gumce").a gdyby tak połowa sektora zaangażowała sie w walkę,a nie tylko kilkadziesiąt osób?dzieląc trybunę w jakiś sposób minimalizuje się to ryzyko. po trzecie,nie chodzi o to,ze 600 osób będzie szukało lepszych miejsc.nie w tym rzecz.chodzi o to,ze gdyby zdarzyły się jakieś "niepokoje" na trybunie to nagle np całe "D 1" nie ruszy w stronę "D 2"(Zeby powiedzmy wspomóc kolegów w walce z policją czy inną ochroną),bo właśnie ta nieszczęsna pleksa to uniemożliwi. co do wbijania się na dowolny sektor,to bardzo w to wątpię.podeejrzewam,ze rozwiązania będą bardzo podobne do dzisiejszych.tzn już od momentu skasowania biletu będziesz prowadzony na odpowiedni sektor.dzisiaj od momentu skasowania wchodzisz na swoją trybunę,później mogą tak zrobić,że drogi będą prowadziły tylko do wejść na sektory. |
Cytat:
Cytat:
|
Ja chciałem jeszcze poruszyć temat przesuwania murawy. Patrząc z samego środka D3 w stronę środka E3 (lub odwrotnie :P) widzimy środek boiska. Tak to będzie musiało pozostać, czyli jednym słowem boisko nie będzie przesuwane na boki, a jedynie może być obniżone. Co myślicie o tym toku myślenia ? ;)
|
Cytat:
|
W takim razie muszę się przyjrzeć przy najbliższej wizycie na Reymonta :]. Ale skoro jesteś tego pewny to tak jest.
|
Propos pleksów to według mnie powinno to być tak jak na stadionie Korony Kielce, gdzie wszystkie sektory są połączone ze sobą (oprócz klatki oczywiście). A u nas nie dość ze wszystkie trybuny będą od siebie oddzielone to jeszcze na jednej trybunie będzie 10 przegród... Paranoja jak dla mnie. Chcemy mieć bezpiecznie stadiony, na wzór angielski podobno, to róbmy to na ten wzór a nie róbmy 50 klatek na stadionie.
|
nie masz pojęcia jak będzie to nie zabieraj głosu i nie gadaj głupstw. Paranoją są wypowiedzi ludzi którzy oceniają nic nie wiedząc.
http://www.krakow.pl/miasto/krakow_g...ualizacja.html Nowe wizualizacje - te sześć renderów na dole. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl