![]() |
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24917
Lucas Guedes znowu królem strzelców jakiegoś tam turnieju. Jeszcze 2-3 lata i można go wprowadzać do ME a może i do pierwszej kady. Nie mogę się doczekać ;) |
Szali: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...przy_reymonta/ Naprawde zerkajcie czasem na główną
|
Bardzo dobrze Andres - moze teraz trener da mu wiecej szans na gre bo wchodzac tylko na 2-3 minuty jest bez sensu i dla zespolu jak i samego zawodnika.
|
Skrót meczu Wisła 5-2 Polonia
http://www.youtube.com/watch?v=g94sk_HYwAw |
Rios zasłużył na wyjściowy skład z Jagą!
|
a czym sobie zasłużył Rios? tym że strzelił 3 bramki?
Kamil Jelen dwie bramki strzelil Rios dostal szanse z Podbeskidziem i nic ciekawego nie pokazal, ja w taktyce Maaskanta go nie widze |
Yyy, ja w tym skrócie widziałem znacznie więcej niż tylko 3 bramki. Dodajmy asystę, kilka groźnych strzałów i co ważniejsze, kilka odbiorów i zainicjowanie akcji.
Myślę, że jak szansę dostawali Jirsak, Sziwakow i inni to teraz Andy ją powinien dostać. Druga linia wg mnie powinna się składać z Wilka, Melliksona i Riosa własnie. Chyba, że ewidentnie się nie bedzie sprawdzać to zmienić go po przerwie. |
Jak dla mnie to mieszanka wybuchowa czyli Rios z Meliksonem w składzie. Ale to juz nie rozmowa w tym temacie.
|
Coraz bardziej zaczyna mnie przekonywać Jeleń. Szkoda, że nie dostaje szans , nawet po 5-10 minut w pierwszej drużynie.
|
A ja bym chciał żeby Nalepa był rezerwowym stoperem zamiast Kowalskiego.
|
Cytat:
Cytat:
... Czy tu jeszcze ktoś myśli przed napisaniem posta?! Jeden pisze w innym temacie że żal mu Korony, inni tu że Rios zasługuje na pierwszy skład. Czy Wy jesteście kibicami sportowymi od wczoraj? Napastnik który bedzie kosztował 1,3 mln euro w ciagu ośmiu miesięcy rozegrał 581 min na boisku w oficjalnych meczach. Podkreślam napastnik. Może wybił się bo jest fenomenalnym asystentem? hm w ciągu 14 występów jedna asysta. a wy się podniecacie jak dzieci bo zaliczył dobry występ w rezerwach po oglądnięciu 5 min skrótu. a poziom Młodej ekstraklasy można podziwiać np przy piątej bramce dla Wisły gdy Andy zabiera piłkę spod nóg dwóch obrońców którzy stoją jak pachołki. Ogarnijcie się trochę. Albo oglądnijcie mecz z pierwszoligowym Podbeskidziem i 90 min waszego pewniaka do pierwszego składu. |
Hola hola. Ale od czegoś jest ta ME. Jak z Lechem Jirsak nie trafił do 18 meczowej to sam prosił żeby grać w ME, po czym zanotował świetny mecz z Legią. Rozumiem, że jest to ME ale nie mówię od razu, że ma dostać miejsce na stałe w pierwszej jedenastce.
W meczu z Podbeskidziem słabo zagrała cała drużyna, nie tylko Rios, poza tym jeśli mamy oceniać ostatni mecz to np Pareiko powinien wylecieć bo mógł się lepiej zachować przy obu bramkach dla Polonii. W ofensywie na 6 pozycji 5 jest obsadzona dość mocno i tylko w pomocy obok Melexa i Sobola jest miejsce na roszady - Sivakov, Jirsak, Garguła, Łobodziński. Teraz Andy dobrze się zaprezentował i mówię, że można, go wsunąć właśnie tam, nie jako napastnika. Umiem myśleć i dlatego piszę tu swoje zdanie, do czego mam prawo. Wiecej kultury by Ci się przydało w wyrażaniu własnego zdania. |
Cytat:
Po drugie nie ma żadnych szans na wykupienie owego napastnika za ustaloną cenę pierwokupu 1,3mln euro więc chyba lepiej wystawiać np Jirsaka, który pokazał swoją wartość z prawdziwym przeciwnikiem a nie tylko z pachołkami. Po trzecie jak zawodnik grzeje ławę pół roku i nagle dostaje szanse 90 min z zespołem pierwszoligowym to powinien tyrać za trzech, a w tym meczu którego chyba nie oglądałeś to był cień zawodnika. Po czwarte wszyscy z jednej strony oczekujecie wprowadzania nastolatków jak Nalepa, a z drugiej wymagacie wyników godnych mistrzów. Właśnie od tego jest ME i wypożyczenia bo w ich wieku dla zawodnika najważniejsza jest regularna gra nawet szczebel niżej a nie 10 min w Ekstraklasie... Konkretnie mi napisz w czym brak mi kultury? czy napisałem : "uzytkownik wojekWojtek nie umie myśleć"? |
1. 600 minut - Ty liczysz tylko mecze w ekstraklasie czy ogólnie? Bo trzeba dodać, że w większości przypadków wchodził z ławki na parenascie, paredziesiąt minut i ciężko się sprawdzić w takim krótkim okresie czasu. Nie będę tych minut dokładnie rozdzielał na czynniki pierwsze ale duża ich część przypada na początek Riosa w Wiśle, gdy np, nie było jeszcze Maskaanta i np zanotował b.dobry mecz z Widzewem??, gdzie każdy już zaczął się nim zachwycać (popraw mnie jeśli się mylę). To chyba nie był jednak Widzew, już nie pamiętam tak dokladnie.
2. Podana przez Ciebie cena 1,3 euro to spekulacje które może były aktualne rok temu jak go wypożyczaliśmy. Dokładna wartość nie jest nigdy podana do publicznej wiadomości. Za 1.3mln euro go na pewno nie wykupimy. Połowa tej kwoty to max i myślę że w negocjacjach możemy tę kwotę mocno obniżyć 3. Nie widziałem meczu z Podbeskidziem, to przyznam, jednak musisz przyznać, że cała drużyna się zaprezentowała słabo. NIe można skreślić zawodnika po jednym beznadziejnym meczu , tak jak nie można się zachwycać po jednym wspaniałym. Jak np Melikson po meczu z Arką - każdy był nim zachwycony i słusznie, co pokazał w dwóch kolejnych meczach, ale np z Polonią trochę zgasł. Sam nie jestem zwolennikiem zawodników jednego meczu, ale Riosa w pierwszym składzie chcę zobaczyć w Ekstraklasie już od jakiegoś czasu, po tym skrócie co zobaczyłem chciałbym go zobaczyć tym bardziej. 4. Tylko, że Riosa nie możemy wypożyczyć nigdzie indziej. Po to go wzięliśmy żeby próbować go w Ekstraklasie a nie w ME. Z tym brakiem kultury może trochę przesadziłem, także sorry, chodziło mi o ten brak myślenia własnie. Pozdro |
za stroną Wisły w Ekstraklasie 478 minuty w Pucharze Polski 203.
Wydaje mi się że najlepszy swój mecz rozegrał w Białymstoku, gdzie gra bardzo dobrze nam się kleiła, moim zdaniem to był jego najlepszy występ. W wywiadzie sam Rios przyznał że cena cena pierwokupu zapisana w kontrakcie jest bardzo wysoka. Ewentualne zbijanie ceny będzie zapewne bardzo trudne ponieważ 50% karty Argentyńczyka posiada jeden z Hiszpańskich klubów, który liczy na pewno na dużo większe profity niż 250 tys euro, bo moim zdaniem realną cena jest około 500 tyś euro. Wbrew pozorom jestem dużym fanem talentu Andiego który potrzebuje sporo czasu na wkomponowanie się w realia polskiej piłki. Dziś oglądając 70 min meczu zobaczyłem to czego brakło mi w Riosie, zaangażowanie zawziętość walka. Ogólnie było go pełno. Teraz wszystko w jego nogach. a o wypożyczeniach to odpisywałem na sugestie że należy sprawdzić Nalepę czy Jelenia w pierwszym składzie. |
A w którym meczu Rios miał ten przechwyt i strzał na bramkę, po czym dobił bodajże Małecki?? Bo głównie to mi się wryło w pamięć. Z Widzewem to Paljić strzelił jedynego gola więc nie pamiętam czy chodziło o Polonię Bytom czy o inny mecz.
Za 1.3mln ojro na pewno go nie kupimy, to jest pewne. A z tym posiadaniem 50%, to czy nie moglibyśmy odkupić drugich 50% praw od argentyńskiego klubu?? Ale nie będę gdybał o zawiłościach prawnych. W każdym bądź razie taki Sivakov też jest wypożyczony i też możemy mieć duże problemy z jego wykupieniem a mimo to Maskaant na niego postawił, więc mógłby i na Riosa |
Cytat:
|
Olejcie Riosa na chwilę. Szacun za przewrotkę ale zwróćcie uwagę na pressing, wolę walki i na dośrodkowania z rzutów rożnych i z wolnych. Kto u nas w seniorach potrafi tak dośrodkowywać??? Na dzień dzisiejszy to z seniorów wywalić 30% i dać młodych - tak jak to się robi na tzw. zachodzie Europy. A jak ktoś ma wątpliwości to niech popatrzy na takiego Żurawskiego......... co on sobą reprezentuje.......
|
Byłem na meczu, fajny mecz, dużo bramek, dużo ludzi, fajnie, bardzo fajnie..
a tak powazniej to Nalepa sie duzo lepiej prezentowal niz żółw Kowalski.. jeśli goscie z ME go odstawiaja, to jak dla mnie on ma zamknieta droge do ekstraklasy. Jeleń całkiem fajnie, ale w jednej sytuacji (po minieciu bramkarza) sie kompletnie nie potrafil zachowac. Rios dobry mecz, 3 bramki, asysta, kilka fajnych rzeczy, ale on jednak musi wiecej biegac. Za Genkova bym go nie wystawial, ale od Żurawskiego jest na pewno dużo lepszy. W ogole Żurawskiego bym dal do ME, moze jakby musial w takich warunkach zagrac 2-3 mecze to by zaczal cos soba reprezentowac |
Cytat:
Cytat:
|
A co się dzieje z tym Czapą, który na początku przygotowań strzelał gola za golem w Młodej Ekstraklasie??
|
Cytat:
|
Może to żona z dzieckiem, którzy są aktualnie w Krakowie mają taki wpływ na formę Riosa :) Widziani na D2 w meczu ME z Polonią :)
|
Cytat:
A co mojego tekstu. Nie chodzi mi o rewolucje teraz. Tylko o politykę długofalową. Sam piszesz, że oni nie mają minuty doświadczenia w pierwszym zespole. TERAZ SOBIE ODPOWIEDZ NA PYTANIE: DLACZEGO NIE MAJĄ? Jedna z odpowiedzi: Bo taki np. Żurawski co zarabia więcej niż cały młody skład blokuje im miejsce. Nie wnosząc kompletnie nic do zespołu. |
Lech - Wisła 0:0
|
Cytat:
Wszedł w 90 minucie. |
Słyszałem, że wstęp na mecz młodej ekstraklasy wstęp jest bezpłatny. Czy potrzeba mieć kartę kibica?
|
Nie, nic nie jest potrzebne.
|
nie potrzeba
|
Orientuje się ktoś w jakim składzie gramy dziś w ME?
|
4 bramki Riosa 7-1 dla Wisły
|
Nie no. Musi dostać teraz szansę z Bełchatowem. Zwłaszcza że Mały nie zagra.
|
Jak nie jestem zwolennikiem talentu Riosa - tak choćby za ambicje mógłby zagrać z Bełchatowem. Przy czym ja wprowadziłbym Łobo do 11 a w 2 połowie wpuścił Riosa albo za Łobo, albo za Genkova.
|
sa gdzies bramki do obejzenia ? ew skrot meczu?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dzsiaj u mnie w mieście w Czeladź przechodząc koło szkoły miałem przyjemność ogladać mecz Wisła - GKS Katowice. U nas grał jakiś chłopak o ciemniejszej karnacji z nr 16 , nie jest to przypadkiem syn Clebera ?. Co do gry do nasi wygrali 1:0 i całkiem dobrze to wygladało. Turniej się nazywał bodajże Errea Cup.
|
|
;]
Wisła Kraków 2:0 Lechia Gdańsk - Czekaj , Szewczyk
i 2 podpunkty do głowy Kulawika i Maaskanta 1. Chrapek - przesunąć młokosa do 1 Drużyny takiego środkowego nam potrzeba do grania z Meliksonem klepki 2. Szewczyk - chłopak ma mega potencjał co pokazuje wejściami z ławki strzelając bramki ! chciałbym go w 1szym składzie ME ;) To tyle dziękuje i nadal uważam że mamy zdolną młodzież w ME Chrapek Nalepa Czekaj Szewczyk Brud Mączyński (ŁKS) |
ale Szewczyk fizycznie by nie dał rady chłopie, dwa wejścia 'stoperów z Ekstraklasy' i by go połamali na części...
jeszcze nie czas PS: Mączyński to rzeczywiście młodzież :P choć sam w niego wierzę... może Maaskant nie wie że go mamy? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl