Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

dwdx1906 21.08.2013 11:27

Jest jakaś internetowa księgarnia akceptująca płatności przez PayPala?

Gordian 22.08.2013 06:56

Takie pytanie na szybkości. Czytał ktoś "Wyznania szpiega" Ostrovskyego? Znacie jakieś podobne publikacje?

Mario Nh 22.08.2013 12:24

Dziś przechodziłem koło księgarni i... znów się skusiłem na coś Kinga, chociaż zbytnio dużego wyboru nie było znów.
"Historia Lisey" zakupiłem. Czytał ktoś? ;)

"Cmentarz zwieżąt" zaczyna się rewelacyjnie, idealny klimat.

gypsy 31.08.2013 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dwdx1906 (Post 1328436)
Jest jakaś internetowa księgarnia akceptująca płatności przez PayPala?

Wiem, że na http://www.gandalf.com.pl/ można płacić przez PayPal.

IncognitoTSW 16.09.2013 10:13

Polecam "Konkwistę" i "Milczące Psy" Łysiaka.

BBudowniczy 20.09.2013 08:16

Jak ktoś jeszcze nie czytał, to polecam "Biez Wodki" Aleksandra Topolskiego. Przeżycia młodego chłopaka skazanego po 1939 r. na łagry w ZSRR, późniejszego żołnierza armii generała Andersa. Czyta się bardzo dobrze, całośc mimo dramatyzmu dziejów okraszona sporą dawką humoru.

http://ecsmedia.pl/c/biez-wodki-b-iext3818402.jpg

jackieboy 20.09.2013 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiśnia (Post 1317265)
Ostatnio czytałem postapokaliptyczna powieść Dmitrija Głuchowskiego Metro 2033. Jak dla mnie bomba. Czy ktoś posiada inne części w wersji pdf i poratuje.
Następna bomba to cykl opowiadań Jacka Piekary o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina, do kolekcji brakuje mi "Płomien i Krzyz" i "Bicz Boży" poratujecie?, może coś polecicie na wakacje do czytania w tych klimatach?

Czytałem zarówno 2033 jak i 2034 - świetne książki. Czy mógłby ktoś polecić jakieś inne dobre książki z tematyki postapo? Z fanów Kinga polecam Komórkę oraz pierwowzór filmu Jestem Legendą.

Pozdrawiam fanów książek.

Ps. może warto zrobić temat lub przynajmniej cykl z własnym top10 ?

dwdx1906 20.09.2013 22:55

Poszukuję utworów do prezentacji maturalnej pod tytutłem "Polscy pisarze o podróżach do Ameryki". Jest ktoś w stanie coś polecić (poza Sienkiewiczem)?

Przy okazji PDF biografii Mersona, może komuś się przyda: http://megarelease.org/llby8zsx6zkl

jackieboy 21.09.2013 07:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dwdx1906 (Post 1332211)
Poszukuję utworów do prezentacji maturalnej pod tytutłem "Polscy pisarze o podróżach do Ameryki". Jest ktoś w stanie coś polecić (poza Sienkiewiczem)?

Przy okazji PDF biografii Mersona, może komuś się przyda: wis.la/w0ik7

Joseph Conrad opisywał swoje marynarskie przygody po świecie. Może to jest punkt zaczepienia?

dwdx1906 23.09.2013 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jackieboy (Post 1332224)
Joseph Conrad opisywał swoje marynarskie przygody po świecie. Może to jest punkt zaczepienia?

Tylko czy można go uznać za Polaka? :D

pzkwr 23.09.2013 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dwdx1906 (Post 1332211)
Poszukuję utworów do prezentacji maturalnej pod tytutłem "Polscy pisarze o podróżach do Ameryki". Jest ktoś w stanie coś polecić (poza Sienkiewiczem)?

Przy okazji PDF biografii Mersona, może komuś się przyda: wis.la/w0ik7

Marek Hłasko - Listy z Ameryki
Janusz Głowacki - Z głowy (znakomite!), Antygona w Nowym Jorku, Polowanie na karaluchy
Kazimierz Jankowski - Hippisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej (to akurat psycholog, ale sądzę, że można to podciągnąć pod literaturę, wrażenia z wyprawy do Ameryki, świetny obraz Ameryki lat sześćdziesiątych i znakomita książka)
Czesław Miłosz - Widzenia nad Zatoką San Francisco
Edward Redliński - Szczuropolacy
To jeśli chodzi o USA. Jeśli w grę wchodzi także Ameryka Południowa to oczywiście Gombrowicz a Transatlantykiem i Dziennikami

Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dam znać. A swoją drogą, świetny temat.
Nie wiem, czy do tej pracy, ale polecam jeszcze autobiografię Romana Polańskiego "Roman", czyta się jednym tchem i sporo jest tam o USA.

Edit:
No i jeszcze to: Sat-Okh - "Ziemia słonych skał" - to taka podróż do Ameryki a rebours - może być fajnym punktem w pracy. A poza tym piękna historia: http://www.mmtrojmiasto.pl/258279/20...tegory=magazyn

dwdx1906 25.09.2013 08:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1332721)
Marek Hłasko - Listy z Ameryki
Janusz Głowacki - Z głowy (znakomite!), Antygona w Nowym Jorku, Polowanie na karaluchy
Kazimierz Jankowski - Hippisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej (to akurat psycholog, ale sądzę, że można to podciągnąć pod literaturę, wrażenia z wyprawy do Ameryki, świetny obraz Ameryki lat sześćdziesiątych i znakomita książka)
Czesław Miłosz - Widzenia nad Zatoką San Francisco
Edward Redliński - Szczuropolacy
To jeśli chodzi o USA. Jeśli w grę wchodzi także Ameryka Południowa to oczywiście Gombrowicz a Transatlantykiem i Dziennikami

Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dam znać. A swoją drogą, świetny temat.
Nie wiem, czy do tej pracy, ale polecam jeszcze autobiografię Romana Polańskiego "Roman", czyta się jednym tchem i sporo jest tam o USA.

Edit:
No i jeszcze to: Sat-Okh - "Ziemia słonych skał" - to taka podróż do Ameryki a rebours - może być fajnym punktem w pracy. A poza tym piękna historia: wis.la/lbyv6


Dzięki wielkie, na pewno skorzystam :)

DonaltTSSk 30.09.2013 15:45

Wałęsa. Człowiek z teczki
http://dorzeczy.pl/wp-content/upload...GB-624x994.jpg
http://dorzeczy.pl/cenckiewicz-o-walesie-nowa-ksiazka/

http://www.youtube.com/watch?v=tfBZWPiTHDo

Mario Nh 24.10.2013 11:54

Czytał ktoś książkę "Gracz" Przemysła Rudzkiego?

Kaan 24.10.2013 12:53

Polecam wizytę na 17 -stych targach książki w Krakowie. Gdyby kogoś trzeba było namawiać;) Zaczynają się już dzisiaj, trwają do niedzieli.

http://www.targi.krakow.pl/pl/strona...-krakowie.html

laurence 28.10.2013 01:15

Właśnie skończyłem nowego Kinga (Doktor Sen). Jak ktoś przeczytał Lśnienie to naprawdę polecam kontynuację. 650 stron a czyta się bardzo fajnie i szybko. Taki King za starych dobrych lat jak w np w Bastionie. Zdecydowanie lepsza od Joyland, która jest najsłabszą pozycją Kinga jaką przeczytałem.

Mario Nh 29.10.2013 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 1337113)
Właśnie skończyłem nowego Kinga (Doktor Sen). Jak ktoś przeczytał Lśnienie to naprawdę polecam kontynuację. 650 stron a czyta się bardzo fajnie i szybko. Taki King za starych dobrych lat jak w np w Bastionie. Zdecydowanie lepsza od Joyland, która jest najsłabszą pozycją Kinga jaką przeczytałem.

Znajomy również przeczytał Joyland i był zawiedziony.

Wypatrzyłem w internetowej księgarni bardzo tanio CARRIE i DOKTOR SEN.
Obie zbierają bardzo dobre recenzje. Czytał ktoś tą pierwszą pozycję?

Właśnie kończę czytać CMENTARZ ZWIEŻAT i muszę podziękować osobom które mi polecały tą książkę.
Mój ulubiony klimat.
W między czasie czeka na półce HISTORA LISEY...

Ten King... :)

_bzyku_ 29.11.2013 18:32

Posiada ktoś na sprzedaż lub wie gdzie mogę dostać książkę: Nando Parrado, Vince Rause - Cud w Andach?

DonaltTSSk 13.12.2013 12:48

Seria wydawnicza „Resortowe dzieci” ma na celu pokazanie powiązań elit medialnych, biznesowych, politycznych i naukowych III RP ze strukturami PRL-u.

Wychowane w rodzinach działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR. Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawione potem w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i „grubej kresce”. Czasem, choć wywodzą się z niekomunistycznych środowisk, związane ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką. Za młodu aktywiści komunistycznych organizacji młodzieżowych, potem biznesmeni, właściciele i zarządcy nowych mediów. Właśnie dlatego tak zdecydowanie przeciwne dekomunizacji i lustracji, szydzący z patriotyzmu, polskich tradycji i w ogóle z polskości. Niebezpieczne, bo usytuowane w opiniotwórczej prasie, a przede wszystkim w telewizji i stacjach radiowych. Obecne w nich od stanu wojennego – do dziś.
Fragmenty: LINK
http://ecsmedia.pl/c/media-resortowe...xt24125970.jpg
FB : https://www.facebook.com/Resortowedzieci

gypsy 13.12.2013 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _bzyku_ (Post 1340486)
Posiada ktoś na sprzedaż lub wie gdzie mogę dostać książkę: Nando Parrado, Vince Rause - Cud w Andach?

Sprawdź w matrasie, a jak nie będzie to popytaj w antykwariatach.

_bzyku_ 13.12.2013 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1342021)
Sprawdź w matrasie, a jak nie będzie to popytaj w antykwariatach.

W matrasie byłem - nakład wyczerpany. Na allegro też nie ma ani jednej sztuki, przeglądam stronki antykwariatów i też lipa. Ktoś tu kiedyś pisał o jakimś pchlim targu w weekendy pod halą targową - trzeba będzie chyba tam uderzyć i obczaić.

piter116 15.12.2013 14:29

http://www.skleptmk.pl/dane/middle/e...16e07ddd62.jpg

http://www.skleptmk.pl/siec-michal-buczak-id-2789.html

Czytał ktoś ?

DonaltTSSk 18.12.2013 12:53

Premiera książki "Resortowe dzieci" : http://www.youtube.com/watch?v=2yjrw9ShiwI

Lemoniadowy Joe 18.12.2013 13:02

Kondotierzy - Rafal Gan Ganowicz - czytał ktoś warto?

Lacrima 18.12.2013 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1342178)

Można tę książkę kupić gdzieś stacjonarnie w Krakowie, czy zostają jedynie sklepy internetowe?

Mario Nh 23.01.2014 09:08

Czy wie ktoś gdzie kupić w dobrej cenie dwa tomy "HISTORIA WYCHOWANIA" - ŁUKASZ KURDYBACHA?

Tak przy okazji pochwalę się, ze przeczytałem kolejną książkę Kinga.
Obecnie czytam "Historia Lisey" jest zupełnie inna od pozostałych.

Zatem mam już za sobą. Kolejność według mojej oceny.
"To"
"Wielki Marsz"
"Cmętarz zwieżąt"
"Doktor Sen"
"Lśnienie"
"Bezsenność"
"Carrie"
"Uciekinier"

I teraz pytanie co byście mi jeszcze polecili? Może czytał ktoś coś zbliżonego klimatem do "Cmętarza zwieżąt"?

Proud 23.01.2014 14:35

Ja osobiście z Kinga polecam Dallas'63. Bardzo wciągająca książka. Oczywiście moim zdaniem.
Czytałem niedawno "Sklepik z marzeniami" jednak dużo mu brakuje do najlpeszych w moim odczuciu książek tego autora. Ciekawy pomysł, jednak trochę dziwnie rozwinęty. Dodatkowo brutalność tej książki jak dla mnie jest przesadzona.

Polecam książkę Gaimana "Amerykańscy bogowie" jak lubisz Kinga to ona Ci powinna Ci się spodobać.

Ja biorę się teraz za "Doktor Sen". Słyszałem pochlebne recenzje na temat tej książki. A potem się zobaczy ;) Na urodziny dostałem bony do empiku w sumie na 225zł, więc niedługo udam się na zakupy ;) Ale najpierw przewertuję ten temat w poszukiwaniu ciekawych pozycji :)

Mario Nh 23.01.2014 18:04

"Doktor Sen" - bardzo dobra książka!
King podjął się bardzo trudnego wyzwania napisać kontynuację do dalszych losów Danego.
Ani trochę mnie nie zawiódł.

Polecam.

Zbychu 25.01.2014 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1345793)

I teraz pytanie co byście mi jeszcze polecili? Może czytał ktoś coś zbliżonego klimatem do "Cmętarza zwieżąt"?

Trans śmierci Grahama Mastertona - gościowi wymordowali żone i dzieci,ale on chce się ze zmarłymi skontaktować więc jedyna możliwość to mistyczny trans śmierci.

Według mnie ta książka to połączenie horroru,powieści sensacyjnej i romansu.

Mario Nh 27.01.2014 10:29

Przejrzałem jeszcze kilka postów z poprzedniej strony na której polecaliście mi kilka książek i tak zdecydowałem się zamówić:

Joyland - Stephen King
Ręka mistrza - Stephen King
Dallas '63 - Stephen King

:lol:

Teraz są fajne przeceny z początkiem roku. Za pośrednictwem allegro to z przesyłką kurierem 100 zł za te trzy książki.
Takie same ceny po (niby) sporych rabatach w księgarni matras.

Don Donson 01.02.2014 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1332721)
Marek Hłasko - Listy z Ameryki
Janusz Głowacki - Z głowy (znakomite!), Antygona w Nowym Jorku, Polowanie na karaluchy
Kazimierz Jankowski - Hippisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej (to akurat psycholog, ale sądzę, że można to podciągnąć pod literaturę, wrażenia z wyprawy do Ameryki, świetny obraz Ameryki lat sześćdziesiątych i znakomita książka)
Czesław Miłosz - Widzenia nad Zatoką San Francisco
Edward Redliński - Szczuropolacy
To jeśli chodzi o USA. Jeśli w grę wchodzi także Ameryka Południowa to oczywiście Gombrowicz a Transatlantykiem i Dziennikami

Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dam znać. A swoją drogą, świetny temat.
Nie wiem, czy do tej pracy, ale polecam jeszcze autobiografię Romana Polańskiego "Roman", czyta się jednym tchem i sporo jest tam o USA.

Edit:
No i jeszcze to: Sat-Okh - "Ziemia słonych skał" - to taka podróż do Ameryki a rebours - może być fajnym punktem w pracy. A poza tym piękna historia: http://www.mmtrojmiasto.pl/258279/20...tegory=magazyn

W. Łysiak - Asfaltowy Saloon

pzkwr 02.02.2014 11:23

Wszystkim miłośnikom historii (ale nie tylko) chciałbym polecić wspomnienia jednego z nielicznych rosyjskich żołnierzy, którzy przeszli cały szlak bojowy 1941-45 i przeżyli: Nikołaj Nikulin "Sołdat". Ta książka różni się od wszystkich innych wspomnień swoją szczerością i bezkompromisowością. Autor opisuje prawdziwe życie zwykłego frontowego żołnierza, koszmar wojny, okrucieństwo i głupotę dowódców i wszystko okrasza czasami prześmiesznymi, czasami gorzkimi anegdotami. Książka ta mogła ukazać się dopiero po upadku ZSRR właśnie za względu na swoją brutalną prawdę, która nijak się ma do oficjalnych wspomnień frontowych. Niektóre sceny z tej książki zapamiętam chyba na zawsze, jak choćby ta z krojeniem chleba dwuręczną piłą podczas siarczystej zimy 1941...

LanceTS 02.02.2014 12:33

Jak ktoś lubi stare (głównie 80 lata) kryminały/sensacje to piszcie bo mam tego ze 100 i mogę posprzedawać po złotówke za sztukę, jakby ktoś więcej wziął.

LanceTS 04.02.2014 21:02

Kolumbus wyczyść skrzynke

szprotson 04.02.2014 21:56

ja czytam teraz Brudną Grę Pałacza i powiem ze styl pisania zajebisty, i 500 stron pęka w 2 dni

Mario Nh 20.03.2014 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 1313579)
Ja jestem fanem Kinga :D I jak masz trochę więcej czasu to przeczytaj sobie Dallas 63. No takiego klimatu to ja już dawno nie przeżyłem. Powrót do lat 60 i te wszystkie detale z tamtych lat sprawiają jakbym się tam przeniósł. A jak jeszcze interesuje Cię trochę historia to już w ogóle rewelacja.
Później można przeczytać Bastion (ale to na dłuższą posiadówę bo to grubo ponad 1000 stron).
Na koniec Ręka Mistrza. Też rewelacja :D
PS: Mogę być trochę nieobiektywny bo Dallas 63 skończyłem tydzień temu i jestem na świeżości.

Przeczytałem "Ręka mistrza".
Rewelacja.
Obok "To" najlepsza książka Kinga jaką chyba miałem szczęście przeczytać. W ogóle jaką miałem w rękach.
Niesamowita.
Ktoś krytykował "Joyland" a mi się podobał. Ale może dlatego, że bliżej mi do wieku głównego bohatera niż wam.

Teraz zabieram się za "Dallas 63".

Pozdrawiam fanów Kinga. :)

Lemoniadowy Joe 20.06.2014 09:14

Pytanko sa jakieś książki o Józefie Kurasiu " Ogniu" bo szukam?

Cichy 05.10.2014 09:36

Siema mole książkowe ;)
Odświeżę temat, bo szukam książek n/t ruchu kibicowskiego w Krakowie. Chodzi zarówno o Wisłę, jak i ten klubik z gorszej strony Błoń. Mogą to być nawet pojedyncze rozdziały w wybranych tytułach.

Poratujecie?

_bzyku_ 05.10.2014 09:46

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/22227...opinia21065546

Właśnie kilka dni temu skończyłem czytać ^ Polecam jak najbardziej!

Greg91 05.10.2014 10:28

Ostatnio wpadła mi w ręce książka pt.: "Od szczytu do otchłani" Antoniego Ossendowskiego. Fajnie się czyta, takie podróżnicze opowiadania. Ktoś może polecić coś w podobnym klimacie do tego autora?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl