Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Siwy_89 06.09.2010 08:28

czyli wystarczył "lekki" lifting i wszystko gra ;-)

spartan 06.09.2010 21:18

Chyba każda miejska inwestycja jest tak prowadzona jak nasz stadion:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...az_nie_ma.html
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._parkingi.html

Siwy_89 06.09.2010 21:37

biurowce przy Armii Krajowej nie są inwestycją miejską ;-)

medyk 06.09.2010 21:50

wogóle dla mnie jest debilizmem ze w czasach gdy miejsce parkingowe jest towarem mocno deficytowym nie ma nakazu budowania pod kazdym budynkiem parkingow podziemnych, po jednym parkingu pod kazdym z tych budynkow i miejsc by było dodatkowych chociazby po 100 wiecej dla kazdego budynku no ale po co..

snyrting 06.09.2010 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 975456)
biurowce przy Armii Krajowej nie są inwestycją miejską ;-)

Ale to miasto wydało powolenie na budowę zakładające taki przelicznik miejsc parkingowych:

" do 25 miejsc na 100 zatrudnionych lub do 12 miejsc na 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej "

Co oni sobie wyobrażali, że Prezes jadąc do roboty wezmie do samochodu sekretarkę, ciecia i księgowego?

murray 06.09.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 975447)
Chyba każda miejska inwestycja jest tak prowadzona jak nasz stadion:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...az_nie_ma.html
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._parkingi.html

Ustawa o zamówieniach publicznych, czyli w gruncie rzeczy wybór najtańszej opcji. A jak wiadomo tanie jest drogie.

Siwy_89 06.09.2010 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 975462)
Ale to miasto wydało powolenie na budowę zakładające taki przelicznik miejsc parkingowych:

" do 25 miejsc na 100 zatrudnionych lub do 12 miejsc na 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej "

Co oni sobie wyobrażali, że Prezes jadąc do roboty wezmie do samochodu sekretarkę, ciecia i księgowego?

jak prezes jest normalny, to nie widzę problemu ;-)

snyrting 06.09.2010 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 975470)
tutaj macie screen z Krajowych Przepisów Urbanistycznych. Ustalenia rady miejskiej był zgodne z KRAJOWYMI przepisami, także nie ma co na miasto napieprzać ;-)





jak prezes jest normalny, to nie widzę problemu

Przepisy krajowe wyznaczają minimalną ilość miejsc parkingowych. Nigdzie nie jest powiedziane, że miasto nie możę wyznaczyć ich wiecej.

Co do "normalnego prezesa", moim zdaniem nie ma nic gorszego od szefa-kumpla. Ale ta rozmowa juz zbytnio odbiega od tematu, więc proponuje ja zakonczyc.

Siwy_89 06.09.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 975478)
Przepisy krajowe wyznaczają minimalną ilość miejsc parkingowych. Nigdzie nie jest powiedziane, że miasto nie możę wyznaczyć ich wiecej.

Co do "normalnego prezesa", moim zdaniem nie ma nic gorszego od szefa-kumpla. Ale ta rozmowa juz zbytnio odbiega od tematu, więc proponuje ja zakonczyc.

masz rację, mój błąd.

ale i tak moim zdaniem zbyt duży parking przy biurowcu zachęcałby do jazdy samochodem, a to - jak wiadomo - powoduje coraz większe korki.

chyba nie chcemy dopuścić do tego, by wszyscy jeździli autami pod swoje miejsce pracy, bądź uczelnie?


niech mi ktoś wytłumaczy pewną nieścisłość w tym artykule.

"a w każdym biurowcu pracuje ponad tysiąc osób..." biurowce są trzy. 3 x 1000 = 3000 x 0,25 = 750

w takim razie dlaczego miejsc parkingowych jest tylko 375?







Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 975473)
Ustawa o zamówieniach publicznych, czyli w gruncie rzeczy wybór najtańszej opcji. A jak wiadomo tanie jest drogie.

a potem by było gadanie typu "czemu robią rondo grzegórzeckie za 80 mln, jak można było je zrobić za 70?"

narzekania na wybranie najtańszych ofert pojawiają się oczywiście tylko w przypadku problemów z daną inwestycją. Kiedy prace toczą się bez zarzutu, np. Stadion Cracovii, jakoś nikt nie przypomina o droższych ofertach.

Zwłaszcza, że droższa oferta nie zawsze gwarantuje pełen sukces. Prawda?

W przypadku Długiej i tak miasto nie zapłaci wykonawcy, póki ten nie pozbędzie się niedoróbek.

snyrting 06.09.2010 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 975473)
Ustawa o zamówieniach publicznych, czyli w gruncie rzeczy wybór najtańszej opcji. A jak wiadomo tanie jest drogie.

W ustawie o zamówieniach publicznych nie ma zapisu, że komisja konkursowa ma obowiązek wybierać najtańszą ofertę. Jest to tylko jedno z kryteriów, które się składa na ostateczną ocenę.

Inna sprawą, że dla oceniających jest to zazwyczaj kryterium najważniejsze...
Niemniej błąd nie leży w prawie a w ludziach, którzy jak słusznie zauważył Siwy89, boją się, że ktoś im potem wytknie, że "przecież X można było wybudować za Y mln mniej!".

Cytat:

zdaniem zbyt duży parking przy biurowcu zachęcałby do jazdy samochodem
Racja, ale 350 miejsc parkingowych dla trzech wielkich biurowców to i tak zdecydowanie za mało. Gdyby ta inwestycja powstała z głową, to aby uniknąć korków (które są na całym świecie, od tego się ucieć nie da) pracownicy korzystaliby z komunikacji miejskiej. Problem polega na tym, że na Armii Krajowej dojeżdzają tylko wypełnione do granic wytrzymałości autobusy, które na domiar złego grzęzna w ogromnych korkach.

Siwy_89 06.09.2010 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 975497)

aby uniknąć korków (które są na całym świecie, od tego się ucieć nie da) .

czasami nawet dwupoziomowe węzły nie pomagają:

http://i51.tinypic.com/2hnyzqf.jpg

Plac Dominikański, Wrocław

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 975497)
W ustawie o zamówieniach publicznych nie ma zapisu, że komisja konkursowa ma obowiązek wybierać najtańszą ofertę. Jest to tylko jedno z kryteriów, które się składa na ostateczną ocenę.


zapisu nie ma, ale w 90% przypadków cena odgrywa największą rolę.

Dla przykładu kryteria z przetargu na dostawę nowych niskopodłogowców dla MPK:

- cena oferty – 90%,
- długość okresu gwarancji – 10%

Przy budowie estakady, ulicy Kuklińskiego i tramwaju na Płaszów Stary było podobnie.

- cena oferty 80 %
- termin wykonania zamówienia 20 %

Szczepan_TS 07.09.2010 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 975483)

niech mi ktoś wytłumaczy pewną nieścisłość w tym artykule.

"a w każdym biurowcu pracuje ponad tysiąc osób..." biurowce są trzy. 3 x 1000 = 3000 x 0,25 = 750

w takim razie dlaczego miejsc parkingowych jest tylko 375?

"obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych wg. wskaźników określonych dla strefy intensywności miejskiej: do 25 miejsc na 100 zatrudnionych lub do 12 miejsc na 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej"

Słowo klucz: " LUB" ;)

Arturo Qr2nów 07.09.2010 12:00

Otwarto oferty na budowę tramwaju na Kapmus UJ:

Cytat:


OTWARCIE OFERT NA BUDOWĘ TRAMWAJU NA KAMPUS UJ

Aż pięć ofert nadesłanych zostało na przetarg dotyczący budowy linii tramwajowej na Kampus UJ. Teraz zgłoszone firmy będą walczyć o kontrakt w elektronicznej licytacji. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, jesienią podpisana zostanie umowa z wykonawcą, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
Władze Krakowa chcą przeznaczyć na budowę linii tramwajowej na Kampus UJ niemal 190 mln złotych, z czego 53 mln złotych ma stanowić dofinansowanie z Unii Europejskiej. W kwocie tej mieszczą się trzy nadesłane oferty:
  • Budimex S.A. Warszawa - 168,9 mln zł;
  • konsorcjum Z. Ziajka PD Wrocław, Elektrotim S.A. Wrocław i Pro-Tra Building - 170,2 mln zł;
  • Strabag - 182,9 mln zł.
Dwie pozostałe oferty przekraczają przewidywaną przez miasto kwotę: Są to następujące konsorcja:
  • konsorcjum ZUE S.A. (lider), Pirk Tor-Krak i Energopol - 194,3 mln zł;
  • konsorcjum Polimex Mostostal Warszawa, Torpol Poznań i Elmont - 216,3 mln zł.
Wszystko jednak może się jeszcze zmienić podczas elektronicznej licytacji, kiedy to poszczególni wykonawcy będą musieli obniżyć dotychczas zaproponowane ceny. Najtańsza oferta będzie jednocześnie zwycięską. Przewiduje się, że umowa z wykonawcą podpisana zostanie w październiku tego roku, a zaraz po tym ruszą prace budowlane. Całość ma być zrealizowana do 2012 roku.
W ramach inwestycji powstać ma torowisko tramwajowe o długości 3,8 km od skrzyżowania ulicy Grota-Roweckiego z Brożka i Kapelanką do pętli przy ulicy Czerwone Maki. Jednocześnie rozbudowana zostanie ulica Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego, a wzdłuż ciągu zrealizowany zostanie system sterowania ruchu.

gonzo 07.09.2010 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 975616)
Otwarto oferty na budowę tramwaju na Kamus UJ:

Kiedyś były jeszcze plany połączenia linią tramwajową Kurdwanowa z właśnie tą planowaną na Ruczaj. Ciekawe czy po skończeniu temat zostanie podjęty bo byłaby w końcu dobra komunikacja z Kurdwanowa, Woli, Prokocimia i Bieżanowa w tamte rejony.

Arturo Qr2nów 07.09.2010 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gonzo (Post 975651)
Kiedyś były jeszcze plany połączenia linią tramwajową Kurdwanowa z właśnie tą planowaną na Ruczaj. Ciekawe czy po skończeniu temat zostanie podjęty bo byłaby w końcu dobra komunikacja z Kurdwanowa, Woli, Prokocimia i Bieżanowa w tamte rejony.

Słyszałem o tym. Nie wiem na jakim etapie były/są te plany, ale faktycznie myślano/myśli się o połączeniu pętli na Kurdwanowie z Zakopiańską (ok. 2014 - 2016r.) Kolejny plan, to przedłużenie linii z Golikówki (Płaszów) do planowanego węzła na Wielickiej, w miejscu dzisiejszego przystanku "Bieżanowska" - ma to być kompletny Szybki Tramwaj. Do tego dochodzi hipotetyczna linia z cmentarza Rakowickiego na Mistrzejowice przez Prądnik Czerwony.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pff (Post 975677)
Zbyt piękne by było prawdziwe :)

To nie wszystko, bo planowane były także: linia do Skawiny, linia między Nowym Kleparzem, a placem Inwalidów, linia na Azory. Jednak wszystkie te linie są raczej w fazie marzeń. Natomiast linia na Mistrzjowice przez Olszę i Prądnik, linia w ul. Stella Sawickiego, która połączy rondo Dywizjonu 308 z rondem Piastowskim, linia Kurdwanów - Zakopiańska mają powstać pomiędzy 2014, a 2018 rokiem.

pff 07.09.2010 14:05

Zbyt piękne by było prawdziwe :)

Siwy_89 07.09.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 975660)
Słyszałem o tym. Nie wiem na jakim etapie były/są te plany, ale faktycznie myślano/myśli się o połączeniu pętli na Kurdwanowie z Zakopiańską (ok. 2014 - 2016r.) Kolejny plan, to przedłużenie linii z Golikówki (Płaszów) do planowanego węzła na Wielickiej, w miejscu dzisiejszego przystanku "Bieżanowska" - ma to być kompletny Szybki Tramwaj. Do tego dochodzi hipotetyczna linia z cmentarza Rakowickiego na Mistrzejowice przez Prądnik Czerwony.



połączenie lipskiej z wielicką ma być gotowe już w 2013 roku. tak zapewniał wiceprezydent Trzmiel.

picasso 07.09.2010 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 975660)


To nie wszystko, bo planowane były także: linia do Skawiny, linia między Nowym Kleparzem, a placem Inwalidów, linia na Azory. Jednak wszystkie te linie są raczej w fazie marzeń. Natomiast linia na Mistrzjowice przez Olszę i Prądnik, linia w ul. Stella Sawickiego, która połączy rondo Dywizjonu 308 z rondem Piastowskim, linia Kurdwanów - Zakopiańska mają powstać pomiędzy 2014, a 2018 rokiem.

o linii do Skawiny to mówił jeszcze Jaroszewicz.jak na razie niewybudowana,a już zabytek.

Siwy_89 07.09.2010 22:31

http://i54.tinypic.com/n31c3k.jpg

Potrzebna SKM z prawdziwego zdarzenia. Wtedy ze Skawiny do centrum dojedziemy w 15 minut.

Siwy_89 09.09.2010 12:24

Aukcja w internecie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej linii tramwajowej. Prace powinny rozpocząć się w tym roku, inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie 2012 roku

Do przetargu wystartowało sześć firm. Ostatecznie do drugiej fazy konkursu zakwalifikowało się pięć. Wczoraj konsorcja wzięły udział w aukcji internetowej, która miała wyłonić wykonawcę. Walka o kontrakt trwała do ostatniej chwili. Dwie minuty przed końcem krakowska firma ZUE zaproponowała 160 mln zł i zwyciężyła. Kilka dni wcześniej wyceniła usługi na 36 mln zł więcej.

http://i55.tinypic.com/vnpg8z.jpg

Arturo Qr2nów 09.09.2010 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 976521)
Walka o kontrakt trwała do ostatniej chwili. Dwie minuty przed końcem krakowska firma ZUE zaproponowała 160 mln zł i zwyciężyła. Kilka dni wcześniej wyceniła usługi na 36 mln zł więcej.

HAHAHA :lol: Postawiłbym każdą kasę, dom, psa, że ZUE jednak wygra no i stało się :P

Siwy_89 09.09.2010 13:23

i bardzo dobrze ;-)

dostuffca 09.09.2010 13:26

Nie no, różnica 19%. Pytanie techniczne - zeszli z marży, czy z jakości, czy też założyli, że 10-15% i tak później ugrają na "dodatkowe prace geologiczne", "zabezpieczenie inwestycji", "zadania związane z ze zwiększeniem zakresu projektu" etc.?

crazykaro 09.09.2010 13:44

mozna zobaczyć gdzieś kto ile zaproponował w tej licytacji i jej przebieg?

Siwy_89 09.09.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 976562)
Nie no, różnica 19%. Pytanie techniczne - zeszli z marży, czy z jakości, czy też założyli, że 10-15% i tak później ugrają na "dodatkowe prace geologiczne", "zabezpieczenie inwestycji", "zadania związane z ze zwiększeniem zakresu projektu" etc.?

ZUE oddało już do użytku odcinek Rondo Grzegórzeckie-Szklarska. Jakość wykonanych robót jest wysoka, także nie ma się o co martwić.

Co do licytacji. Wzięło w niej udział pięć firm:


* Budimex S.A. Warszawa - 168,9 mln zł;
* konsorcjum Z. Ziajka PD Wrocław, Elektrotim S.A. Wrocław i Pro-Tra Building - 170,2 mln zł;
* Strabag - 182,9 mln zł.
* konsorcjum ZUE S.A. (lider), Pirk Tor-Krak i Energopol - 194,3 mln zł;
* konsorcjum Polimex Mostostal Warszawa, Torpol Poznań i Elmont - 216,3 mln zł.

Walka o kontrakt - według GW - trwała do ostatniej chwili :D Dwie minuty przed końcem krakowska firma ZUE zaproponowała 160 mln zł i zwyciężyła.

OSC.N. 09.09.2010 16:52

Co do aukcji...

Aukcja ul.Brożka oraz Kamus UJ w Krakowie została zakończona.
2010-09-08 13:00:00 Wykonawca ZUE S.A. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 100.0 Szczegóły oferty 2010-09-08 12:57:01 Wykonawca STRABAG Sp. z o.o. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 91.6166618382 Szczegóły oferty 2010-09-08 12:55:46 Wykonawca BUDIMEX S.A. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 100.0 Szczegóły oferty 2010-09-08 12:54:05 Wykonawca STRABAG Sp. z o.o. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 68.4287052205 Szczegóły oferty 2010-09-08 11:24:37 Wykonawca ZUE S.A. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 100.0 Szczegóły oferty 2010-09-08 10:07:56 Aukcja ul.Brożka oraz Kamus UJ w Krakowie została otwarta.
2010-09-08 10:00:00
https://aukcje.uzp.gov.pl/index.php/...sid/A-203-2010

Jak z tego wynika, ZUE złożyło ofertę o wartości 156mln200tys PLN

Licytowali jak widać tylko Strabag, Budimex i ZUE. Wg moich informacji, drugie Konsorcjum pod względem ceny po otwarciu ofert, tj. Ziajka+Pro-Tra Building zostało odrzucone ze względów formalnych i nie mogło przystąpić do aukcji, natomiast pozostali jak widać nie byli zainteresowani wykonaniem za tą cenę. Jest teraz jednak inny problem, gdyż odrzucone Konsorcjum złożyło odwołanie do Warszawy i jeśli zostanie ono uwzględnione, to aukcja będzie musiała być powtórzona. Mam nadzieję jednak, że to nie nastąpi, nie tylko ze względu na przeciągnięcie się terminu rozpoczęcia prac, ale również dlatego, że opinia o wrocławskich firmach Ziajka i Pro-Tra Building (należących do jednego właściciela) nie jest najlepsza.

Mam więc nadzieję, że to jednak ZUE będzie budować. Stali się co prawda niejako monopolistą na rynku budowy torowisk i trakcji, co może nie jest najkorzystniejsze, zwłaszcza w dłuższej perspektywie, kiedy "wytną" całą konkurencję, ale póki co robią najlepiej i najtaniej, więc nie ma co narzekać. Warto zwrócić uwagę, że pierwszy odcinek tramwaju na Golikówkę oddali na miesiąc przed planowanym terminem, pomimo tego, że ich budowa znajdowała się bezpośrednio na terenach dotkniętych majową powodzią, którą to powodzią w związku z opóźnieniami zasłaniają się w tym momencie wszyscy wykonawcy w Krakowie, nawet tak oddalonych inwestycji jak Rondo Ofiar Katynia, czy ul. Długiej.

Pozostali członkowie Konsorcjum ZUE, to bodajże Tor-Krak, czyli też firma z Grupy ZUE oraz Energopol, jedna z lepszych w Krakowie firm specjalizujących się w robotach ziemnych i podbudowach, więc myślę, że jeśli inwestycja ze strony ZIKiT jest dobrze przygotowana (o co można się jednak obawiać patrząc na inne inwestycje), to nie powinno być tu problemów co do terminów i jakości. Myślę, że ZUE po prostu przyjęło taką taktykę na przetargu. Wiedząc, że jest to aukcja, specjalnie wyszli z wysoką ofertą, żeby nie odkrywać wszystkich kart i nie dawać konkurencji czasu do szukania tak dużych oszczędności, a potem zalicytowali cenę o jaką od początku im chodziło.

pozdr

Jurand 09.09.2010 17:15

Czy ktoś wie co dokładnie oznacza fragment
Cytat:

Niemal cztery kilometry będzie miało torowisko, które połączy ul. Kapelanka z pętlą zlokalizowaną przy ul. Czerwone Maki. Na końcu nowej linii powstaną dworzec i parking. Tory będą biegły obok ul. Grota-Roweckiego i zostaną położone na matach, które powinny zmniejszyć hałas przejeżdżających tramwajów. Przebudowane zostaną okoliczne ulice i skrzyżowania
?
Wiem, że kiedyś zakładano, że cały ciąg od Grota Roweckiego do Czerwonych Maków miał być dwupasmówką, oczywiście domyślam się, że ten przetarg tego nie obejmuje, więc czy ktoś wie czy przebudowa ulic i skrzyżowań będzie czymś więcej niż puszczeniem przez nie torów?

Siwy_89 09.09.2010 17:53

Mylisz się :) Gdyby samo torowisko kosztowało 160 mln złotych, to byłaby kpina ;-)

Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego zostaną poszerzone do dwóch pasów + lewoskręty. Powstaną także scieżki rowerowe, ciągi piesze i oczywiście... ekrany ekustyczne.

laurence 09.09.2010 18:10

Mnie zastanawia jak oni chcą poszeżyć ulice Grota-Roweckiego od przystanku Grota-Roweckieg do Rostworowskiego. Przecież tam jest strasznie ciasno, zwłaszcza w okolicach przystanku Ruczaj I.
Czy tramwaj będzie miał wydzielony osobny pas?

Siwy_89 10.09.2010 01:07

poszerzą kosztem parkingów.

tramwaj w całości będzie mial wydzielony tor - w końcu ma być szybki ;-)

Arkas 11.09.2010 23:08

Wszystko ładnie, pięknie, tylko jak pomyślę sobie co się będzie działo jak rozkopią Grota Roweckiego to przerażenie mnie ogarnia. Będą mega korki, trzeba jakieś objazdy rozkminić.
Co do samego projektu, dwupasmówka - fajnie, napewno będzie się płynniej jechało niż teraz, bo obecnie cały czas jest auto za autem. Tylko jak Siwy_89 pisał, kosztem parkingów poszerzą? Tyle że parkingi przy blokach są własnością właścicieli bloków, więc nie wiem czy tak sobie je pomniejszą. A poza tym, ludzie też muszą gdzieś parkować. Ten dworzec na końcu linii tramwajowej gdzie ma dokładnie być? I jak on ma wyglądać? I wogóle, parking na końcu linii jest wg mnie niepotrzebny, bo tam akurat bloków nie ma, jest jedynie os. Europejskie ale oni mają swoje miejsca parkingowe. Ogólnie nie ma tam nic by był sens postawiania auta.
Tylko żeby zrobili oni tą pętlę na końcu, dworzec, tak, aby przyszłościowo można było pociągnąć tramwaj do góry przez Skotniki w stronę Skawiny. Żeby nie było tak jak z słupami wzdłuż Grota R. że postawili je stosunkowo niedawno, a teraz będą musieli wszystkie przesuwać. Swoją drogą jestem ciekawy jak oni to wszystko pomieszczą, łącznie z ekranami, trasami dla rowerzystów etc. Żeby to jeszcze jakoś wyglądało.
A tak nawiasem, ten tramwaj do Skawiny, to jest wpisany w plan zagospodarowania miejskiego czy nie?

medyk 11.09.2010 23:34

Parking na koncu ma być żeby zachęcic ludzi do zostawiania samochodow tam i dojezdzania do centum tramwajem, ja mam nadzieje że najpierw zrobią tramwaj a potem będą robić z drogą..

Siwy_89 11.09.2010 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 978217)
Wszystko ładnie, pięknie, tylko jak pomyślę sobie co się będzie działo jak rozkopią Grota Roweckiego to przerażenie mnie ogarnia. Będą mega korki.


Nie powinno być gorzej niż jest. Najpierw zrobią drugą nitkę, przerzucą na nią ruch i potem wezmą się za kolejną. Także jeden pas w każdą stronę - tak jak jest teraz - powinien się utrzymać. Przecież nie zwezą Grota do jednego pasa ;-)



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 9782179)
kosztem parkingów poszerzą? Tyle że parkingi przy blokach są własnością właścicieli bloków, więc nie wiem czy tak sobie je pomniejszą.

przy blokach 11 i 15 nie ma innej opcji ;-) muszą skasować kilkanaście miejsc parkingowych.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 978217)
A tak nawiasem, ten tramwaj do Skawiny, to jest wpisany w plan zagospodarowania miejskiego czy nie?

z jakiej racji Kraków ma fundować tramwaj do Skawiny? ;-) w planie nie ma nic o takim pomyśle. Skawinę powinna obsłużyć profesjonalnie działająca SKM. Ale to już zadanie Województwa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 978224)
Parking na koncu ma być żeby zachęcic ludzi do zostawiania samochodow tam i dojezdzania do centum tramwajem, ja mam nadzieje że najpierw zrobią tramwaj a potem będą robić z drogą..

niby ma zachęcić, ale jednocześnie - obok linii tramwajowej - będzie biec nowa, równiutka droga o - miejscami - trzech pasach ruchu w każdą stronę.

medyk 12.09.2010 00:34

no niby tak tylko gdzie parkowac w centrum?

Siwy_89 12.09.2010 00:47

Miejsca się zawsze znajdą.


Zwłaszcza, że w ciągu ostatniego roku przybyło nam w centrum 1000 miejsc parkingowych.

700 na Placu na Groblach i 300 na Karmelickiej.

murray 12.09.2010 00:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 978231)
Miejsca się zawsze znajdą.


Zwłaszcza, że w ciągu ostatniego roku przybyło nam w centrum 1000 miejsc parkingowych.

700 na Placu na Groblach i 300 na Karmelickiej.

Raczej zmieniło status...

medyk 12.09.2010 01:09

tylko ze na Groblach pusto bo takie ceny, zresztą co z tego że bedzie lepsza droga tutaj skoro i tak trzeba do Kapelanki dojechać potem do Grunwaldzkiego itd. tu już sie nic nie zrobi a wszystko co raz czesciej zatkane.. Zreszta patrzmy na inne metropolie kto w takim londynie wjezdza autem do centrum.. Ja osobiescie mając alternatywe zostawić samochód przy Czerwonych makach wskoczyć do tramwaju i być w centrum za 20mint tak bym pewnie zrobił, tylko decydujący tutaj jest ten czas dojazdu ciekawe ile bedzie wynosił

Elefant 12.09.2010 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 978231)
Miejsca się zawsze znajdą.


Zwłaszcza, że w ciągu ostatniego roku przybyło nam w centrum 1000 miejsc parkingowych.

700 na Placu na Groblach i 300 na Karmelickiej.

W zamian za to zlikwidowano nie tylko miejsca parkingowe, ale i wyłączono z ruchu cały kwartał ulic:evil:

To samo planuje się w rejonie Muzeum Narodowego, będzie parking (może) a w zamian za to zlikwidują możliwość parkowania wzdłuz Błoń. Przecież nie chodzi o polepszenie życia mieszkańców tylko o to, aby kasa dla inwestora sie zgadzała.

Jedyne o czym marzę to to, żeby miasto nic nie robiło. Bo jak coś robią to tylko pogarszaja sytuację.

Parkingi P+R. Gdzie byli entuzjaści zbiorowej komunikacji miejskiej w urzędzie mkiasta, gdy przebudowywano pętle w Borku Fałeckim. Aż się prosi wybudować parking + dworzec autobusowy nad pętlą. Nie oni czekali na na takie kwiatki jak przebudowa Kijowskiej. Tu można zlikwidować jedyne miejsca parkingowe dla mieszkańców w imię chorej ideologii.
Korzystałem z parkingów P+R w innych krajach. Świetnie umiejscowione, dogodny dojazd i BEZPŁATNE. Czy ktoś wieży, że u nas parkingi P+R będą bezpłatne ?

Miasto nie może rozwijać się w imię tylko jednej ideologii ograniczania ruch w centrum. Trzeba stwarzać alternatywę w postaci np. systemu P+R, ale równocześnie nie utrudniać życia tym, którzy nie mają ochoty lub możliwości na korzystanie z takich rozwiązań.

Siwy_89 12.09.2010 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 978244)
W zamian za to zlikwidowano nie tylko miejsca parkingowe, ale i wyłączono z ruchu cały kwartał ulic:evil:


Lubisz jeździć w kółko po Placu Na Groblach?

miejsca i ulice są teraz dostępne tylko dla mieszkańców. Dla pozostałych przybyło 700 miejsc...

Cena to już inna sprawa. Ale pamiętaj, że w niektórych miastach zachodnich pobiera się opłaty, za sam WJAZD do centrum ;-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 978244)
W zamian za to zlikwidowano nie tylko miejsca parkingowe, ale i wyłączono z ruchu cały kwartał ulic:evil:

Korzystałem z parkingów P+R w innych krajach. Świetnie umiejscowione, dogodny dojazd i BEZPŁATNE. Czy ktoś wieży, że u nas parkingi P+R będą bezpłatne ?


W Warszawie takie parkingi są bezpłatne, dlaczego u nas ma być inaczej?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 978244)
To samo planuje się w rejonie Muzeum Narodowego, będzie parking (może) a w zamian za to zlikwidują możliwość parkowania wzdłuz Błoń. Przecież nie chodzi o polepszenie życia mieszkańców tylko o to, aby kasa dla inwestora sie zgadzała.

jakieś źródło tych wiadomości?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 978244)
Jedyne o czym marzę to to, żeby miasto nic nie robiło. Bo jak coś robią to tylko pogarszaja sytuację.

ciekawe podejście :) Rondo Mogilskie, Grzegórzeckie, linia tramwajowa i dwupasmówka na Płaszów pogarszają sytuację, tak?

Domyślam się, że masz na myśli tylko Parking na Groblach. Choć nie bardzo rozumiem, jak dodatkowe 700 miejsc parkingowych może "pogorszyć sytuację".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 978233)
Ja osobiescie mając alternatywe zostawić samochód przy Czerwonych makach wskoczyć do tramwaju i być w centrum za 20mint tak bym pewnie zrobił, tylko decydujący tutaj jest ten czas dojazdu ciekawe ile bedzie wynosił

też mam taką nadzieję, że system Park and Ride się sprawdzi.

Tak jak mówisz decydujący będzie czas przejazdu tramwaju.

snyrting 12.09.2010 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 978323)
Lubisz jeździć w kółko po Placu Na Groblach?

miejsca i ulice są teraz dostępne tylko dla mieszkańców. Dla pozostałych przybyło 700 miejsc...

Cena to już inna sprawa. Ale pamiętaj, że w niektórych miastach zachodnich pobiera się opłaty, za sam WJAZD do centrum ;-)

Generalnie się z Tobą zgadzam. Rozbawił mnie tylko podreślony fragment ;) Powinien on brzmieć- "w założeniu miejsca i ulice pownny być dostępne tylko dla mieszkańców.

Niestety każdy kto mieszka w ścisłym centrum wie jak wyglada sytuacja z parkowaniem pod domem w weekendy. Zazwyczaj nie ma gdzie wbić szpilki, bo gros mieszkańców dalej położonych osiedli postanawia przyjechac na Rynek samochodem.

Inna sprawa, ze wspominane przez Ciebie 700 miejsc jest tak drogie, ze mało kto decyduje się na skorzystanie z nich. Można by też znacznie poprawić oznaczenie parkingu na Groblach, bo z rozmów z ludzmi wynika, że mało kto wie, że ten parking wogóle istnieje.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl