![]() |
czyli wystarczył "lekki" lifting i wszystko gra ;-)
|
Chyba każda miejska inwestycja jest tak prowadzona jak nasz stadion:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...az_nie_ma.html http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._parkingi.html |
biurowce przy Armii Krajowej nie są inwestycją miejską ;-)
|
wogóle dla mnie jest debilizmem ze w czasach gdy miejsce parkingowe jest towarem mocno deficytowym nie ma nakazu budowania pod kazdym budynkiem parkingow podziemnych, po jednym parkingu pod kazdym z tych budynkow i miejsc by było dodatkowych chociazby po 100 wiecej dla kazdego budynku no ale po co..
|
Cytat:
" do 25 miejsc na 100 zatrudnionych lub do 12 miejsc na 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej " Co oni sobie wyobrażali, że Prezes jadąc do roboty wezmie do samochodu sekretarkę, ciecia i księgowego? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do "normalnego prezesa", moim zdaniem nie ma nic gorszego od szefa-kumpla. Ale ta rozmowa juz zbytnio odbiega od tematu, więc proponuje ja zakonczyc. |
Cytat:
ale i tak moim zdaniem zbyt duży parking przy biurowcu zachęcałby do jazdy samochodem, a to - jak wiadomo - powoduje coraz większe korki. chyba nie chcemy dopuścić do tego, by wszyscy jeździli autami pod swoje miejsce pracy, bądź uczelnie? niech mi ktoś wytłumaczy pewną nieścisłość w tym artykule. "a w każdym biurowcu pracuje ponad tysiąc osób..." biurowce są trzy. 3 x 1000 = 3000 x 0,25 = 750 w takim razie dlaczego miejsc parkingowych jest tylko 375? Cytat:
narzekania na wybranie najtańszych ofert pojawiają się oczywiście tylko w przypadku problemów z daną inwestycją. Kiedy prace toczą się bez zarzutu, np. Stadion Cracovii, jakoś nikt nie przypomina o droższych ofertach. Zwłaszcza, że droższa oferta nie zawsze gwarantuje pełen sukces. Prawda? W przypadku Długiej i tak miasto nie zapłaci wykonawcy, póki ten nie pozbędzie się niedoróbek. |
Cytat:
Inna sprawą, że dla oceniających jest to zazwyczaj kryterium najważniejsze... Niemniej błąd nie leży w prawie a w ludziach, którzy jak słusznie zauważył Siwy89, boją się, że ktoś im potem wytknie, że "przecież X można było wybudować za Y mln mniej!". Cytat:
|
Cytat:
http://i51.tinypic.com/2hnyzqf.jpg Plac Dominikański, Wrocław Cytat:
zapisu nie ma, ale w 90% przypadków cena odgrywa największą rolę. Dla przykładu kryteria z przetargu na dostawę nowych niskopodłogowców dla MPK: - cena oferty – 90%, - długość okresu gwarancji – 10% Przy budowie estakady, ulicy Kuklińskiego i tramwaju na Płaszów Stary było podobnie. - cena oferty 80 % - termin wykonania zamówienia 20 % |
Cytat:
Słowo klucz: " LUB" ;) |
Otwarto oferty na budowę tramwaju na Kapmus UJ:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Zbyt piękne by było prawdziwe :)
|
Cytat:
połączenie lipskiej z wielicką ma być gotowe już w 2013 roku. tak zapewniał wiceprezydent Trzmiel. |
Cytat:
|
http://i54.tinypic.com/n31c3k.jpg
Potrzebna SKM z prawdziwego zdarzenia. Wtedy ze Skawiny do centrum dojedziemy w 15 minut. |
Aukcja w internecie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej linii tramwajowej. Prace powinny rozpocząć się w tym roku, inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie 2012 roku
Do przetargu wystartowało sześć firm. Ostatecznie do drugiej fazy konkursu zakwalifikowało się pięć. Wczoraj konsorcja wzięły udział w aukcji internetowej, która miała wyłonić wykonawcę. Walka o kontrakt trwała do ostatniej chwili. Dwie minuty przed końcem krakowska firma ZUE zaproponowała 160 mln zł i zwyciężyła. Kilka dni wcześniej wyceniła usługi na 36 mln zł więcej. http://i55.tinypic.com/vnpg8z.jpg |
Cytat:
|
i bardzo dobrze ;-)
|
Nie no, różnica 19%. Pytanie techniczne - zeszli z marży, czy z jakości, czy też założyli, że 10-15% i tak później ugrają na "dodatkowe prace geologiczne", "zabezpieczenie inwestycji", "zadania związane z ze zwiększeniem zakresu projektu" etc.?
|
mozna zobaczyć gdzieś kto ile zaproponował w tej licytacji i jej przebieg?
|
Cytat:
Co do licytacji. Wzięło w niej udział pięć firm: * Budimex S.A. Warszawa - 168,9 mln zł; * konsorcjum Z. Ziajka PD Wrocław, Elektrotim S.A. Wrocław i Pro-Tra Building - 170,2 mln zł; * Strabag - 182,9 mln zł. * konsorcjum ZUE S.A. (lider), Pirk Tor-Krak i Energopol - 194,3 mln zł; * konsorcjum Polimex Mostostal Warszawa, Torpol Poznań i Elmont - 216,3 mln zł. Walka o kontrakt - według GW - trwała do ostatniej chwili :D Dwie minuty przed końcem krakowska firma ZUE zaproponowała 160 mln zł i zwyciężyła. |
Co do aukcji...
Aukcja ul.Brożka oraz Kamus UJ w Krakowie została zakończona. 2010-09-08 13:00:00 Wykonawca ZUE S.A. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 100.0 Szczegóły oferty 2010-09-08 12:57:01 Wykonawca STRABAG Sp. z o.o. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 91.6166618382 Szczegóły oferty 2010-09-08 12:55:46 Wykonawca BUDIMEX S.A. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 100.0 Szczegóły oferty 2010-09-08 12:54:05 Wykonawca STRABAG Sp. z o.o. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 68.4287052205 Szczegóły oferty 2010-09-08 11:24:37 Wykonawca ZUE S.A. złożył postąpienie. Jego wartość punktowa wynosi: 100.0 Szczegóły oferty 2010-09-08 10:07:56 Aukcja ul.Brożka oraz Kamus UJ w Krakowie została otwarta. 2010-09-08 10:00:00 https://aukcje.uzp.gov.pl/index.php/...sid/A-203-2010 Jak z tego wynika, ZUE złożyło ofertę o wartości 156mln200tys PLN Licytowali jak widać tylko Strabag, Budimex i ZUE. Wg moich informacji, drugie Konsorcjum pod względem ceny po otwarciu ofert, tj. Ziajka+Pro-Tra Building zostało odrzucone ze względów formalnych i nie mogło przystąpić do aukcji, natomiast pozostali jak widać nie byli zainteresowani wykonaniem za tą cenę. Jest teraz jednak inny problem, gdyż odrzucone Konsorcjum złożyło odwołanie do Warszawy i jeśli zostanie ono uwzględnione, to aukcja będzie musiała być powtórzona. Mam nadzieję jednak, że to nie nastąpi, nie tylko ze względu na przeciągnięcie się terminu rozpoczęcia prac, ale również dlatego, że opinia o wrocławskich firmach Ziajka i Pro-Tra Building (należących do jednego właściciela) nie jest najlepsza. Mam więc nadzieję, że to jednak ZUE będzie budować. Stali się co prawda niejako monopolistą na rynku budowy torowisk i trakcji, co może nie jest najkorzystniejsze, zwłaszcza w dłuższej perspektywie, kiedy "wytną" całą konkurencję, ale póki co robią najlepiej i najtaniej, więc nie ma co narzekać. Warto zwrócić uwagę, że pierwszy odcinek tramwaju na Golikówkę oddali na miesiąc przed planowanym terminem, pomimo tego, że ich budowa znajdowała się bezpośrednio na terenach dotkniętych majową powodzią, którą to powodzią w związku z opóźnieniami zasłaniają się w tym momencie wszyscy wykonawcy w Krakowie, nawet tak oddalonych inwestycji jak Rondo Ofiar Katynia, czy ul. Długiej. Pozostali członkowie Konsorcjum ZUE, to bodajże Tor-Krak, czyli też firma z Grupy ZUE oraz Energopol, jedna z lepszych w Krakowie firm specjalizujących się w robotach ziemnych i podbudowach, więc myślę, że jeśli inwestycja ze strony ZIKiT jest dobrze przygotowana (o co można się jednak obawiać patrząc na inne inwestycje), to nie powinno być tu problemów co do terminów i jakości. Myślę, że ZUE po prostu przyjęło taką taktykę na przetargu. Wiedząc, że jest to aukcja, specjalnie wyszli z wysoką ofertą, żeby nie odkrywać wszystkich kart i nie dawać konkurencji czasu do szukania tak dużych oszczędności, a potem zalicytowali cenę o jaką od początku im chodziło. pozdr |
Czy ktoś wie co dokładnie oznacza fragment
Cytat:
Wiem, że kiedyś zakładano, że cały ciąg od Grota Roweckiego do Czerwonych Maków miał być dwupasmówką, oczywiście domyślam się, że ten przetarg tego nie obejmuje, więc czy ktoś wie czy przebudowa ulic i skrzyżowań będzie czymś więcej niż puszczeniem przez nie torów? |
Mylisz się :) Gdyby samo torowisko kosztowało 160 mln złotych, to byłaby kpina ;-)
Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego zostaną poszerzone do dwóch pasów + lewoskręty. Powstaną także scieżki rowerowe, ciągi piesze i oczywiście... ekrany ekustyczne. |
Mnie zastanawia jak oni chcą poszeżyć ulice Grota-Roweckiego od przystanku Grota-Roweckieg do Rostworowskiego. Przecież tam jest strasznie ciasno, zwłaszcza w okolicach przystanku Ruczaj I.
Czy tramwaj będzie miał wydzielony osobny pas? |
poszerzą kosztem parkingów.
tramwaj w całości będzie mial wydzielony tor - w końcu ma być szybki ;-) |
Wszystko ładnie, pięknie, tylko jak pomyślę sobie co się będzie działo jak rozkopią Grota Roweckiego to przerażenie mnie ogarnia. Będą mega korki, trzeba jakieś objazdy rozkminić.
Co do samego projektu, dwupasmówka - fajnie, napewno będzie się płynniej jechało niż teraz, bo obecnie cały czas jest auto za autem. Tylko jak Siwy_89 pisał, kosztem parkingów poszerzą? Tyle że parkingi przy blokach są własnością właścicieli bloków, więc nie wiem czy tak sobie je pomniejszą. A poza tym, ludzie też muszą gdzieś parkować. Ten dworzec na końcu linii tramwajowej gdzie ma dokładnie być? I jak on ma wyglądać? I wogóle, parking na końcu linii jest wg mnie niepotrzebny, bo tam akurat bloków nie ma, jest jedynie os. Europejskie ale oni mają swoje miejsca parkingowe. Ogólnie nie ma tam nic by był sens postawiania auta. Tylko żeby zrobili oni tą pętlę na końcu, dworzec, tak, aby przyszłościowo można było pociągnąć tramwaj do góry przez Skotniki w stronę Skawiny. Żeby nie było tak jak z słupami wzdłuż Grota R. że postawili je stosunkowo niedawno, a teraz będą musieli wszystkie przesuwać. Swoją drogą jestem ciekawy jak oni to wszystko pomieszczą, łącznie z ekranami, trasami dla rowerzystów etc. Żeby to jeszcze jakoś wyglądało. A tak nawiasem, ten tramwaj do Skawiny, to jest wpisany w plan zagospodarowania miejskiego czy nie? |
Parking na koncu ma być żeby zachęcic ludzi do zostawiania samochodow tam i dojezdzania do centum tramwajem, ja mam nadzieje że najpierw zrobią tramwaj a potem będą robić z drogą..
|
Cytat:
Nie powinno być gorzej niż jest. Najpierw zrobią drugą nitkę, przerzucą na nią ruch i potem wezmą się za kolejną. Także jeden pas w każdą stronę - tak jak jest teraz - powinien się utrzymać. Przecież nie zwezą Grota do jednego pasa ;-) Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
no niby tak tylko gdzie parkowac w centrum?
|
Miejsca się zawsze znajdą.
Zwłaszcza, że w ciągu ostatniego roku przybyło nam w centrum 1000 miejsc parkingowych. 700 na Placu na Groblach i 300 na Karmelickiej. |
Cytat:
|
tylko ze na Groblach pusto bo takie ceny, zresztą co z tego że bedzie lepsza droga tutaj skoro i tak trzeba do Kapelanki dojechać potem do Grunwaldzkiego itd. tu już sie nic nie zrobi a wszystko co raz czesciej zatkane.. Zreszta patrzmy na inne metropolie kto w takim londynie wjezdza autem do centrum.. Ja osobiescie mając alternatywe zostawić samochód przy Czerwonych makach wskoczyć do tramwaju i być w centrum za 20mint tak bym pewnie zrobił, tylko decydujący tutaj jest ten czas dojazdu ciekawe ile bedzie wynosił
|
Cytat:
To samo planuje się w rejonie Muzeum Narodowego, będzie parking (może) a w zamian za to zlikwidują możliwość parkowania wzdłuz Błoń. Przecież nie chodzi o polepszenie życia mieszkańców tylko o to, aby kasa dla inwestora sie zgadzała. Jedyne o czym marzę to to, żeby miasto nic nie robiło. Bo jak coś robią to tylko pogarszaja sytuację. Parkingi P+R. Gdzie byli entuzjaści zbiorowej komunikacji miejskiej w urzędzie mkiasta, gdy przebudowywano pętle w Borku Fałeckim. Aż się prosi wybudować parking + dworzec autobusowy nad pętlą. Nie oni czekali na na takie kwiatki jak przebudowa Kijowskiej. Tu można zlikwidować jedyne miejsca parkingowe dla mieszkańców w imię chorej ideologii. Korzystałem z parkingów P+R w innych krajach. Świetnie umiejscowione, dogodny dojazd i BEZPŁATNE. Czy ktoś wieży, że u nas parkingi P+R będą bezpłatne ? Miasto nie może rozwijać się w imię tylko jednej ideologii ograniczania ruch w centrum. Trzeba stwarzać alternatywę w postaci np. systemu P+R, ale równocześnie nie utrudniać życia tym, którzy nie mają ochoty lub możliwości na korzystanie z takich rozwiązań. |
Cytat:
miejsca i ulice są teraz dostępne tylko dla mieszkańców. Dla pozostałych przybyło 700 miejsc... Cena to już inna sprawa. Ale pamiętaj, że w niektórych miastach zachodnich pobiera się opłaty, za sam WJAZD do centrum ;-) Cytat:
W Warszawie takie parkingi są bezpłatne, dlaczego u nas ma być inaczej? Cytat:
Cytat:
Domyślam się, że masz na myśli tylko Parking na Groblach. Choć nie bardzo rozumiem, jak dodatkowe 700 miejsc parkingowych może "pogorszyć sytuację". Cytat:
Tak jak mówisz decydujący będzie czas przejazdu tramwaju. |
Cytat:
Niestety każdy kto mieszka w ścisłym centrum wie jak wyglada sytuacja z parkowaniem pod domem w weekendy. Zazwyczaj nie ma gdzie wbić szpilki, bo gros mieszkańców dalej położonych osiedli postanawia przyjechac na Rynek samochodem. Inna sprawa, ze wspominane przez Ciebie 700 miejsc jest tak drogie, ze mało kto decyduje się na skorzystanie z nich. Można by też znacznie poprawić oznaczenie parkingu na Groblach, bo z rozmów z ludzmi wynika, że mało kto wie, że ten parking wogóle istnieje. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl