![]() |
A tak na marginesie mówiąc to jestem ciekaw jak dziś szczekały by media (polskojęzyczne i niemieckie) gdyby ekipa spod Źródełka trafiła na tych Niemców i dostała załóżmy 10 minut zanim policja zaczęłaby ich bronic. Przecież to byłby kurde chyba drugi Grunwald... Szczątki tej "słynnej" niemieckiej Antify to by do tej pory chyba spod asfaltu wykopywano. Obstawiam, że bez ofiar by się nie obeszło i dlaczego myślę, że niekoniecznie z naszej strony? :-)
Polscy kibice zakończyliby działalnośc tej śmiesznej organizacyjki a dziś otrzymywaliby listy dziękczynne od NPD i rządu niemieckiego za rozbicie grupy chcącej destabilizowac własny kraj.. :-) |
http://www.ziemia-limanowska.pl/wp-c.../marsz2012.jpg
Dokładnie miesiąc został do Marszu Niepodległości 2012- myślę, że najwyższy czas ożywić ten temat ! W tym roku jest organizowany wyjazd do Warszawy z Krakowa przez Młodzież Wszechpolską: https://www.facebook.com/events/432671050123246/ oraz Małopolskich Patriotów: http://www.facebook.com/events/348462785245403/ Nie wiem jak z SKWK czy będzie coś organizowane- tzn. wspólny wyjazd Wisły ? Może ktoś kumaty wypowiedziałby się w tej sprawie ? Organizator kolorowej niepodległej: Chcemy pokazać zagrożenia idące ze stony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda. -Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D |
Cytat:
|
Cytat:
Będą organizowane Wiślackie autokary .Info na dniach na stronie stowarzyszenia. Jeśli nic się nie zmieni pierwsze zapisy będą na najbliższym czwartkowym spotkaniu partotyczno-historycznym z IPNem (przyp.od godz.18 tej sala audiowizualna na nowej hali) poza przejazdem w cenie będzie patriotyczny gadżet http://......../wislaccy-patrioci/27...wk-i-ipn.html- ale na szczegóły tj.ceny - jeszcze chwilę poczekajcie -(prawdopodobnie z gadżetem +/- 80 zł) |
No i macie coście chcieli: :)
Cytat:
|
Gdyby dla kogoś było za drogo, może jechać z braćmi z Tarnowa.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...29779191_n.jpg https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...29779191_n.jpg |
a dla osób z Chrzanowa i okolic:
http://i46.tinypic.com/17vat0.jpg |
Za nami już kilka terminów zapisów na Marsz Niepodległości. Zapisało się sporo osób, jednak jak na możliwości Wisły Kraków jest to liczba śmiesznie niska. Mamy nadzieję, że wynika to tylko z tego, że każdy czekał na ostatni moment.
Kolejny i najprawdopodobniej już ostatni termin zapisów to najbliższy piątek. Zapisać się będzie można w Starej Hali Wisły, pomiędzy sklepem R22, a Strefą Kiboli od godziny 18 do rozpoczęcia spotkania z Lechem. Każdy, kto wciąż zastanawia się czy jechać powinien pozbyć się wątpliwości. Powinien uświadomić sobie, że pojawienie się 11 listopada w stolicy jest jego obowiązkiem. Poprzednie pokolenia oddawały życie za to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Niech każdy zastanowi się, czy w obecnych czasach uroczyste upamiętnienie dnia, jakim jest 11 listopada nie powinno być sprawą oczywistą. Czasach, w których bardzo często tłumione i przeinaczane są objawy patriotyzmu, a z osób, które angażują się w jakąkolwiek patriotyczną działalność niejednokrotnie robi się agresywnych i stwarzających zagrożenie faszystów. Czy o taką Ojczyznę walczyli nasi przodkowie? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Tylko od nas zależy to, jak w przyszłą niedzielę uczczony zostanie symboliczny dzień w historii naszego kraju. Do Warszawy jedziemy wspólnie. Jako jedna Wiślacka rodzina. 11 listopada powinniśmy pokazać, że to my stanowimy o sile młodych pokoleń dzisiejszej Polski. Wbrew temu wszystkiemu, co próbują nam wmówić media i politycy. ZAPISY NA WYJAZD NA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI PIĄTEK (2.11.) godz. 18 - 20:30Stara Hala Wisły - szatnia pomiędzy sklepem R22 a Strefą Kiboli Całkowity koszt wyjazdu: 80 zł (cena obejmuje przejazd w obydwie strony i Wiślacko-Patriotyczną czapkę*). Przy zapisach podać należy imię i nazwisko. Osoby niepełnoletnie oprócz wyżej wymienionych danych na zapisy dostarczyć muszą także karteczkę ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Możliwe jest także po prostu zapisanie się na wyjazd z inną osobą pełnoletnią, która będzie brała odpowiedzialność. *Przed wyjazdem do Warszawy nie będzie możliwości zakupienia czapki przez osoby, które nie jadą wraz z nami. Mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej i większość wybierze wspólny, Wiślacki transport. |
Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?
Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie.. Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi.. |
Cytat:
Znowu jest organizowana kolejna prowokacja z pysiem na czele w tyle(i w środku)? Boże człowieku, że Tobie się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować podpuszczając forumowiczów.. Masakra, co chwile ta sama szopka.. marionetka, leming.. daj se-LUZ pysio daj se- LUZ ; ) |
Cytat:
A jeśli chodzi o Korwina, to zgadzam się, może jest kontrowersyjny, ale osobistości na jakich wzoruje się, mówiąc np o ekonomii i gospodarce wykluczają teroię, że jest debilem. To forum upadło do poziomu kbice.net. I duża w tym zasługa moderatorów. |
ktoś kto chce zlikwidować podatki, nie może być normalny...
Korwin jest debilem.... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Zdjęcia prowokatorów policyjnych:
http://niezalezna.pl/34709-tylko-u-n...yjnych-szpicli Moment prowokacji i reakcja Policji umundurowanej: http://www.youtube.com/watch?feature...v=OoeBRGXJrj0#! Edit: Po bardzo małej chwili namysłu ... Nie wiem czy się zgodzicie ale chyba trzeba być idiotą albo funkcjonariuszem lub kapusiem innych służb niż Policja aby w opisywanej sytuacji, pod wdziankiem nosić koszulkę z napisem "Policja". Chyba, ze wymogi "formalne" ujęte przepisami :D |
Jakby wielce odważni koledzy wykonali taktyczny odwrót w czasie przeprowadzania pokojowych czynności wywiadowczych to nasz Hi-man rozpina kurtałe i staje się oficerem mundurowym i pewnie zmienia się sposób w jaki może użyć broni. Taki taktyczny dupochron. W taktyce jak wyjebać obywatela płacącego podatki w starciu z aparatem represji.
|
Sama obecnosc policji jest juz prowokacja po co ich tylu przeciez Ci ludzie przyjechali do stolicy swietowac a nie napierda**c sie z policja!
Mogli gdzies byc ale z dala od tlumu na wszelki wypadek dla mnie totalny idiotyzm... |
Cytat:
Światowe media o zamieszkach w Warszawie I wkleić przedruk z komsomolca. |
Cytat:
|
Cytat:
Schowaj się lepiej, bo wstyd rodzicom przynosisz !! Ch... cię obchodzi kto ma jaki skrót na czapce. Takie tłumaczenia jeszcze bym zrozumiał u jakiegoś pyciarza, ale żeby się tak zwykły człowiek kompromitował to się w pale nie mieści. ps. Dzieciak miał napis JP II, tylko się dwójka w praniu odkleiła. Oszołomie. |
Widzisz Drozdzie, nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem.
Mój post nie tłumaczył nikogo, ani niczego. Na dobrą sprawę nie obchodzi mnie kto jak się ubiera i co robi. Dziwi mnie tylko jak można dać swojemu dziecku ubrać czapkę z logiem "JP", albo tak jak w Krakowie widzę koszulki u gimnazjalistów z tym samym logiem, czy też jakimiś wulgarnymi cytatami lub tak jak było dawniej "HWDP"... P.S. z tą dwójką to rzeczywiście dowcip wysokich lotów |
Cytat:
Ich napisy były widoczne podczas działań nieoficjalnych. Nie uważam ich za aż takich idiotów aby przypadkowo im się te kurtały rozpięły. Przypuszczam takżę, że tajniak też ma prawo użyć broni. Gdy Policjant jest na służbie, to prawdopodobnie ma prawo użyć broni w każdej "sytuacji zagrożenia". w kwestii podatków oczywiście zgoda. Te nieroby są utrzymywane z naszych pensji po to w Polsce, aby nas nap ... alać. |
Przed kilkoma godzinami wróciłem z Warszawy, kilka zdań na jego temat.
Frekwencja - ogromny tłum. Ciężko określić bez szczegółowych badań ile było rzeczywiście ludzi. Organizatorzy na końcu mówili o 100 000, moim zdaniem to jednak jest przesada - stawiam osobiście na granice +/- 50 tysięcy. To i tak sukces. Jednak poczekajmy jeszcze kilka dni na bardziej 'chłodne' relacje :) Na placu przed PKiN byłem na samym czele marszu. Nie podobały mi się dwie sprawy - zbyt duże eksponowanie flag ONR oraz zbyt dużo ludzi o ubiorze odbiegających od norm świętowania (mam na myśli wszelkiego rodzaju kominiarki). Oczywiście, to był może 1% ogółu manifestantów, ale czasem warto się zastanowić, czy ktoś tu jeździ dla mocnych wrażeń, czy dla świętowania niepodległości. Nie widziałem potrzeby, aby w dniu tego święta, trzeba było mieć ubrane kominiarki wśród swoich ludzi. Zero zagrożenia, fajna atmosfera, wówczas jeszcze bardzo spokojnie. Rozumiem zakrywanie twarzy, gdy policja zaczęła prowokować i wszczynać niepokój, ale w momencie gdy jest pełen spokój i radosny klimat to szereg ludzi w kominiarkach jest dla mnie odpychający. Słówko rozwinięcia jeszcze o eksponowaniu symboli ONR oraz dlaczego uważam, że było ich za dużo. ONR miał więcej flag z falangą na zielonym tle, aniżeli w narodowych barwach. Rozumiem, że ONR jest współorganizatorem, nie mam nic przeciwko aby powiewały ich symbole, ale niech to będzie w granicach zdrowego rozsądku. Jakiego rozsądku? Doskonale to pokazała Młodzież Wszechpolska, drugi ze współorganizatorów :) Eksponowanie było zachowanie w zdecydowanej równowadze, jak były emblematy to większość z nich była w barwach biało-czerwonych - bardzo słusznie, MW pokazała się z bardzo dobrej strony. Propsy. Policyjna prowokacja tylko pokazuje, w jakim chorym państwie żyjemy. Osobiście na własne oczy widziałem tajniaków w kominiarkach, potem zaczęły pojawiać się filmiki i zdjęcia dowodzące jak tajniacy brali czynny udział w atakowaniu umundurowanych (którzy zresztą też rzucali w manifestantów, m.in... racami - umundurowani !!!). Wówczas działa już psychologia tłumu, emocje - zamieszki zostały całkowicie wywołane na życzenie policji. Albo banda amatorów, albo banda prowokatorów. Nie ma innej opcji. ŻENADA. Marian Kowalski, rzecznik ONR - facet jest wielki. Gdyby nie on, to moim zdaniem Marsz by nie dotrwał. W absolutnie krytycznym momencie, gdy wśród tłumu zaczęła pojawiać się mała panika (głównie kobiety, dzieci) wziął mikrofon do ręki i kierował tłumem. W ciągu 10 min zrobiło się spokojnie, a Marsz ruszył dalej. Świetna robota! W przeciwieństwie do swojego poprzednika z mikrofonem (nie wiem kto to był) spisał się na medal. Poprzednik krzyczał do mikrofonu "policyjna prowokacja!!". Co z tego, że miał rację? W tym momencie nie o to chodziło. Chodziło o bezpieczeństwo ludzi, a te było zagrożone. A takie okrzyki ze strony organizatora jeszcze bardziej rozwścieczały tłum na policję... Dobrze, że wyraźnie poirytowany M. Kowalski wziął sprawy w swoje ręce i poprowadził ludzi. Fantastyczny człowiek. Wspaniała robota. Porównanie z poprzednim Marszem? Było bardzo podobnie. Może bardziej mi się podobało rok temu, ale to pewnie z tego względu, że wówczas byłem 1 raz i nie wiedziałem czego się spodziewać... Tu już człowiek obyty to i elementu zaskoczenia nie było :) Miałem wrażenie, że w tym roku było trochę mniej rodzin z dziećmi. Przemówienia końcowe - świetne przemówienie M. Kowalskiego oraz K. Bosaka. Winnicki również poprawnie. Z kolei przemówienie Holochera z ONR odebrałem jako bardzo populistyczne. |
od kiedy POSIADANIE racy i jej odpalenie jest nielegalna? od rana .......a w radiu ze paru chlopakow ma taki zarzut.
|
Przepisów dokładnie nie znam, ale przed marszem był jak to nazwał jeden ze współorganizatorów 'formalnościowy' apel o zakazie używania środków pirotechnicznych. Więc może coś jest na rzeczy, trzeba to sprawdzić.
|
Dzień przed marszem weszła nowa ustawa zakazująca m.in. zakrywania twarzy i odpalania środków pirotechnicznych ale z tego co mówili przed marszem, miała jeszcze nie obowiązywać bo marsz był zgłoszony na starych zasadach...
ale w końcu oni robią i tak co im sie tylko podoba... |
Piszecie o rzeczach o których nie macie pojęcia i się tym wzajemnie nakręcacie.
Cytat:
Czas poświęcony: 1,5 min. |
Cytat:
A regulują to przepisy wydawane na poziomie samorządów. Zapewne zdarzają się wyjątki zarówno terytorialne jak i czasowe, ale nie podejrzewam żeby w Warszawie nie było wydanego takiego zakazu. |
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zawis...wiadomosc.html
"Kibice to najbardziej patriotyczna grupa w Polsce. Kibicom – szacun, a panią wzywam do poprawy! Niech pani się uczy, na naukę nigdy nie jest za późno – powiedział do Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" Artur Zawisza, wiceprezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tą wypowiedzią zbulwersowany był Stefan Niesiołowski (PO). - Pan ośmiela się mówić tak do dziennikarki? To bezczelność – stwierdził." kretyn Niesioł zjebay......sory ale nie wytrzymuje go już |
Wielki sukces maszu prezydenta Komorowskiego . Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza:
"Wyborcza" liczy: Marsz prezydencki: "kilkanaście tysięcy". Marsz Niepodległości: "ok. 20 tys.". A więc - prawie remis! http://i45.tinypic.com/2zf7j1i.jpg http://wpolityce.pl/wydarzenia/40534...c-prawie-remis |
Cytat:
|
Cytat:
http://niepoprawni.pl/files/images/i...em.preview.jpg |
Polskie drogi czyli wielkie problemy polskiej policji z poruszaniem się po mieście;)
|
|
|
|
Jak oceniacie ostatnie sprzeczki na linii PiS vs Narodowcy? Mam na myśli afirmowanie i reklamowanie przez MW m.in. tego typu stron: http://www.facebook.com/PiSlocz.
Do tej pory było to raczej lekkie szczypanie i ewentualne wytykanie błędów po obu stronach, teraz zdaje się front poszedł troszkę dalej. O ile PiS jest raczej podzielony w ocenie MN czy ogólnie Ruchu Narodowego, o tyle teraz np. Młodzież Wszechpolska jedzie moim zdaniem z grubej rury. Szanuje ich zdanie, czasami się z nimi zgadzam co do oceny niektórych działań PiS, ale ostatnio jest to niepokojące - dołączyli do gremium PO, Palikotów i innych SLD, jeżeli chodzi o ataki. Zamiast iść w jednym szeregu by obalić obecny system III RP - są inicjowane niepotrzebne zaczepki, wynikające w moim mniemaniu z własnej pychy. Nie oszukujmy się, środowisko PiSu jest i tak ich głównym sprzymierzeńcem, atakując to środowisko jednocześnie zaprzepaszczają potencjał MN. Jest moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na samotne pójście 'na front' - Ruch Narodowy jest dalej bardzo słaby w stosunku do ogółu, nacjonalistów na Marszu Niepodległości było może maksymalnie optymistycznie 5-10%... (choć i tak pewnie przesadziłem) Prawda jest taka, że to bardziej narodowcy potrzebują dobrych stosunków z PiS, niż na odwrót. Narodowcy na tle medialnym właściwie nie istnieją, a właśnie kopią jedynego możliwego sojusznika. |
Nowa Prawica, Ruch Narodowy nie mają, żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego - 5%. Zyskuje na tym tylko obecna władza, po potencjalne głosy, które mogły by pójść na ich największego rywala - PiS, idą na niszowe partie, które zdobywają po 2 góra 3% poparcia.
|
Cytat:
|
Cytat:
Plan sprowadza się do tego aby z pomocą "salonu" spróbować stworzyć "rozsądną prawicę" petryfikującą obecny system. Myślę że po połączeniu ze spadami w rodzaju SP czy PJN i odpryskami w stylu Gowina raczej prędzej niż później będziemy mieć do czynienia ze stworzeniem na "prawicy" parti w stylu RP (pomysł z PJN nie wypalił). A Giertychy aż przebierają nóżkami do takiego pomysłu. I taka jest moim zdaniem geneza obecnej "aktywności" MW. Dlatego nie sądze abyśmy z pomocą MW mogli liczyć na "obalenie obecnego systemu III RP". Zamiast obalać ich plan sprowadza się do tego aby zaistnieć w tym systemie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl