Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Marsz niepodległości 11.11. 2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8342)

Krystian14 25.11.2011 10:00

A tak na marginesie mówiąc to jestem ciekaw jak dziś szczekały by media (polskojęzyczne i niemieckie) gdyby ekipa spod Źródełka trafiła na tych Niemców i dostała załóżmy 10 minut zanim policja zaczęłaby ich bronic. Przecież to byłby kurde chyba drugi Grunwald... Szczątki tej "słynnej" niemieckiej Antify to by do tej pory chyba spod asfaltu wykopywano. Obstawiam, że bez ofiar by się nie obeszło i dlaczego myślę, że niekoniecznie z naszej strony? :-)

Polscy kibice zakończyliby działalnośc tej śmiesznej organizacyjki a dziś otrzymywaliby listy dziękczynne od NPD i rządu niemieckiego za rozbicie grupy chcącej destabilizowac własny kraj.. :-)

heoij 11.10.2012 18:51

http://www.ziemia-limanowska.pl/wp-c.../marsz2012.jpg

Dokładnie miesiąc został do Marszu Niepodległości 2012- myślę, że najwyższy czas ożywić ten temat !

W tym roku jest organizowany wyjazd do Warszawy z Krakowa przez Młodzież Wszechpolską:

https://www.facebook.com/events/432671050123246/

oraz Małopolskich Patriotów:

http://www.facebook.com/events/348462785245403/

Nie wiem jak z SKWK czy będzie coś organizowane- tzn. wspólny wyjazd Wisły ? Może ktoś kumaty wypowiedziałby się w tej sprawie ?



Organizator kolorowej niepodległej:
Chcemy pokazać zagrożenia idące ze stony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda.
-Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał

Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D

Gwiaździsty 12.10.2012 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1281616)
Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D

Przeciez w zeszłym roku POlicja skutecznie pomagała im blokować i ochraniać ich. W tym roku pewnie bedzie podobnie.

Arapaho 12.10.2012 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1281616)
http://www.ziemia-limanowska.pl/wp-c.../marsz2012.jpg

Dokładnie miesiąc został do Marszu Niepodległości 2012- myślę, że najwyższy czas ożywić ten temat !

W tym roku jest organizowany wyjazd do Warszawy z Krakowa przez Młodzież Wszechpolską:

https://www.facebook.com/events/432671050123246/

oraz Małopolskich Patriotów:

http://www.facebook.com/events/348462785245403/

Nie wiem jak z SKWK czy będzie coś organizowane- tzn. wspólny wyjazd Wisły ? Może ktoś kumaty wypowiedziałby się w tej sprawie ?



Organizator kolorowej niepodległej:
Chcemy pokazać zagrożenia idące ze stony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda.
-Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał

Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D


Będą organizowane Wiślackie autokary .Info na dniach na stronie stowarzyszenia. Jeśli nic się nie zmieni pierwsze zapisy będą na najbliższym czwartkowym spotkaniu partotyczno-historycznym z IPNem (przyp.od godz.18 tej sala audiowizualna na nowej hali) poza przejazdem w cenie będzie patriotyczny gadżet
http://......../wislaccy-patrioci/27...wk-i-ipn.html- ale na szczegóły tj.ceny - jeszcze chwilę poczekajcie -(prawdopodobnie z gadżetem +/- 80 zł)

darksun 15.10.2012 10:05

No i macie coście chcieli: :)

Cytat:


Wiślaccy Patrioci organizują wyjazd na Marsz Niepodległości do Warszawy. Pierwsze zapisy odbędą się już w najbliższy czwartek (18.10.) po spotkaniu organizowanym przez SKWK i IPN, które odbędzie się o 18.

Czasu jest jeszcze sporo, mamy nadzieję, że uda nam się uzbierać dość duże grono osób, które tego dnia, jako reprezentacja Armii Białej Gwiazdy pojawi się w Warszawie. Nikomu chyba nie trzeba uświadamiać tego, jak ważne jest to wydarzenie dla historii naszego kraju. W ostatnich latach jeździliśmy do stolicy na własną rękę. Teraz jednak uznaliśmy, że zdecydowanie lepiej będzie, jeśli 11 listopada pojedziemy do Warszawy wspólnie.
Wkrótce na stronie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków zamieszczać będziemy więcej informacji, m.in. motywujących jak największą grupę Wiślaków do wspólnego wyjazdu do stolicy. W głębi duszy mamy jednak nadzieję, że nie trzeba tego robić, bo każdy z nas jest świadomy tego, że jako Wiślak - Patriota, 11 listopada powinien pojawić się w Warszawie.
Całkowity koszt wyjazdu (przejazd autokarem w obydwie strony + Wiślacko - Patriotyczna czapka) to 80 zł. Przy zapisach podać należy imię i nazwisko.
Osoby niepełnoletnie oprócz wyżej wymienionych danych na zapisy dostarczyć muszą także karteczkę ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Możliwe jest także po prostu zapisanie się na wyjazd z inną osobą pełnoletnią, która będzie brała odpowiedzialność.
Dziękujemy SKWK za możliwość opublikowania tego komunikatu. Przypominamy, że pierwsze zapisy odbędą się już w najbliższy czwartek.

Z Wiślacko Patriotycznymi pozdrowieniami,
Wiślaccy Patrioci


s k w k . pl/skwk/5-wazne-skwk/2730-wyjazd-do-warszawy-na-marsz-niepodleglosci.html

labtec 15.10.2012 23:44

Gdyby dla kogoś było za drogo, może jechać z braćmi z Tarnowa.


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...29779191_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...29779191_n.jpg

v1918j 30.10.2012 11:49

a dla osób z Chrzanowa i okolic:
http://i46.tinypic.com/17vat0.jpg

heoij 31.10.2012 15:31

Za nami już kilka terminów zapisów na Marsz Niepodległości. Zapisało się sporo osób, jednak jak na możliwości Wisły Kraków jest to liczba śmiesznie niska. Mamy nadzieję, że wynika to tylko z tego, że każdy czekał na ostatni moment.

Kolejny i najprawdopodobniej już ostatni termin zapisów to najbliższy piątek. Zapisać się będzie można w Starej Hali Wisły, pomiędzy sklepem R22, a Strefą Kiboli od godziny 18 do rozpoczęcia spotkania z Lechem.
Każdy, kto wciąż zastanawia się czy jechać powinien pozbyć się wątpliwości. Powinien uświadomić sobie, że pojawienie się 11 listopada w stolicy jest jego obowiązkiem. Poprzednie pokolenia oddawały życie za to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Niech każdy zastanowi się, czy w obecnych czasach uroczyste upamiętnienie dnia, jakim jest 11 listopada nie powinno być sprawą oczywistą. Czasach, w których bardzo często tłumione i przeinaczane są objawy patriotyzmu, a z osób, które angażują się w jakąkolwiek patriotyczną działalność niejednokrotnie robi się agresywnych i stwarzających zagrożenie faszystów.
Czy o taką Ojczyznę walczyli nasi przodkowie? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Tylko od nas zależy to, jak w przyszłą niedzielę uczczony zostanie symboliczny dzień w historii naszego kraju.
Do Warszawy jedziemy wspólnie. Jako jedna Wiślacka rodzina. 11 listopada powinniśmy pokazać, że to my stanowimy o sile młodych pokoleń dzisiejszej Polski. Wbrew temu wszystkiemu, co próbują nam wmówić media i politycy.

ZAPISY NA WYJAZD NA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI
PIĄTEK (2.11.) godz. 18 - 20:30
Stara Hala Wisły - szatnia pomiędzy sklepem R22 a Strefą Kiboli
Całkowity koszt wyjazdu: 80 zł (cena obejmuje przejazd w obydwie strony i Wiślacko-Patriotyczną czapkę*).
Przy zapisach podać należy imię i nazwisko.
Osoby niepełnoletnie oprócz wyżej wymienionych danych na zapisy dostarczyć muszą także karteczkę ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Możliwe jest także po prostu zapisanie się na wyjazd z inną osobą pełnoletnią, która będzie brała odpowiedzialność.

*Przed wyjazdem do Warszawy nie będzie możliwości zakupienia czapki przez osoby, które nie jadą wraz z nami. Mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej i większość wybierze wspólny, Wiślacki transport.

pysio 31.10.2012 17:08

Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?

Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie..

Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi..

Mareq 31.10.2012 17:15

Cytat:

Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?

Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie..

Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi..

Znowu jest organizowana kolejna prowokacja z pysiem na czele w tyle(i w środku)?

Boże człowieku, że Tobie się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować podpuszczając forumowiczów..

Masakra, co chwile ta sama szopka.. marionetka, leming..

daj se-LUZ
pysio daj se- LUZ

; )

Worcester 31.10.2012 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1284433)
Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?

Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie..

Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi..

Obstawiam, że jesteś starym kawalerem i perspektywa dożywotniego związku z Anią Rączkowską nie pozwala ci normalnie funkcjonować. Podobno coś koło 1% społeczeństwa to element aspołeczny. Nie mam do ciebie o to pretensji, bo to jest choroba. Jest mi ciebie najzwyczajniej w świecie żal.

A jeśli chodzi o Korwina, to zgadzam się, może jest kontrowersyjny, ale osobistości na jakich wzoruje się, mówiąc np o ekonomii i gospodarce wykluczają teroię, że jest debilem.

To forum upadło do poziomu kbice.net. I duża w tym zasługa moderatorów.

labtec 31.10.2012 20:13

ktoś kto chce zlikwidować podatki, nie może być normalny...
Korwin jest debilem....

Worcester 01.11.2012 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1284453)
ktoś kto chce zlikwidować podatki, nie może być normalny...
Korwin jest debilem....

Radykalnie obniżyć. Doucz się.

Pablo84 01.11.2012 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1284433)
Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?

Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie..

Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi..

Słuchaj, idź pajacować gdzieś indziej.Są pewne granice przyzwoitości.

yarow 12.11.2012 00:23

Zdjęcia prowokatorów policyjnych:
http://niezalezna.pl/34709-tylko-u-n...yjnych-szpicli

Moment prowokacji i reakcja Policji umundurowanej:
http://www.youtube.com/watch?feature...v=OoeBRGXJrj0#!

Edit:

Po bardzo małej chwili namysłu ...

Nie wiem czy się zgodzicie ale chyba trzeba być idiotą albo funkcjonariuszem lub kapusiem innych służb niż Policja
aby w opisywanej sytuacji, pod wdziankiem nosić koszulkę z napisem "Policja".

Chyba, ze wymogi "formalne" ujęte przepisami :D

MatMario 12.11.2012 03:22

Jakby wielce odważni koledzy wykonali taktyczny odwrót w czasie przeprowadzania pokojowych czynności wywiadowczych to nasz Hi-man rozpina kurtałe i staje się oficerem mundurowym i pewnie zmienia się sposób w jaki może użyć broni. Taki taktyczny dupochron. W taktyce jak wyjebać obywatela płacącego podatki w starciu z aparatem represji.

OpEnTaNy 12.11.2012 09:26

Sama obecnosc policji jest juz prowokacja po co ich tylu przeciez Ci ludzie przyjechali do stolicy swietowac a nie napierda**c sie z policja!
Mogli gdzies byc ale z dala od tlumu na wszelki wypadek dla mnie totalny idiotyzm...

Drozd 12.11.2012 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1286221)
Sama obecnosc policji jest juz prowokacja po co ich tylu przeciez Ci ludzie przyjechali do stolicy swietowac a nie napierda**c sie z policja!
Mogli gdzies byc ale z dala od tlumu na wszelki wypadek dla mnie totalny idiotyzm...

Nie idiotyzm tylko celowe działanie. Teraz można dać taki tytuł :)

Światowe media o zamieszkach w Warszawie

I wkleić przedruk z komsomolca.

haeno 12.11.2012 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamikaze (Post 1286217)
Milicyjni prowokatorzy:
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com...ali-zamieszki/

Policja strzela do uczestników Marszu Niepodległości:
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com...ci/#more-31428

pomijając różne kwestie, bo nie powinno tak być, że dzieciak obrywa, ale chłopak z drugiego linku musi mieć "wspaniałych" rodziców jeśli pozwalają chodzić w czapce JP... i niech nikt mi nie wmawia, że jest to skrót do "jestem porządny"

Drozd 12.11.2012 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez haeno (Post 1286235)
pomijając różne kwestie, bo nie powinno tak być, że dzieciak obrywa, ale chłopak z drugiego linku musi mieć "wspaniałych" rodziców jeśli pozwalają chodzić w czapce JP... i niech nikt mi nie wmawia, że jest to skrót do "jestem porządny"


Schowaj się lepiej, bo wstyd rodzicom przynosisz !! Ch... cię obchodzi kto ma jaki skrót na czapce. Takie tłumaczenia jeszcze bym zrozumiał u jakiegoś pyciarza, ale żeby się tak zwykły człowiek kompromitował to się w pale nie mieści.

ps. Dzieciak miał napis JP II, tylko się dwójka w praniu odkleiła. Oszołomie.

haeno 12.11.2012 12:04

Widzisz Drozdzie, nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem.

Mój post nie tłumaczył nikogo, ani niczego. Na dobrą sprawę nie obchodzi mnie kto jak się ubiera i co robi. Dziwi mnie tylko jak można dać swojemu dziecku ubrać czapkę z logiem "JP", albo tak jak w Krakowie widzę koszulki u gimnazjalistów z tym samym logiem, czy też jakimiś wulgarnymi cytatami lub tak jak było dawniej "HWDP"...

P.S.
z tą dwójką to rzeczywiście dowcip wysokich lotów

yarow 12.11.2012 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1286212)
Jakby wielce odważni koledzy wykonali taktyczny odwrót w czasie przeprowadzania pokojowych czynności wywiadowczych to nasz Hi-man rozpina kurtałe i staje się oficerem mundurowym i pewnie zmienia się sposób w jaki może użyć broni. Taki taktyczny dupochron. W taktyce jak wyjebać obywatela płacącego podatki w starciu z aparatem represji.

Tak. Tyle, że wczoraj oni nie rozpinali kurtek stając się "oficjalną" Policją.
Ich napisy były widoczne podczas działań nieoficjalnych.
Nie uważam ich za aż takich idiotów aby przypadkowo im się te kurtały rozpięły.

Przypuszczam takżę, że tajniak też ma prawo użyć broni. Gdy Policjant jest na służbie, to prawdopodobnie ma prawo użyć broni w każdej "sytuacji zagrożenia".

w kwestii podatków oczywiście zgoda. Te nieroby są utrzymywane z naszych pensji po to w Polsce, aby nas nap ... alać.

Wizard 12.11.2012 15:16

Przed kilkoma godzinami wróciłem z Warszawy, kilka zdań na jego temat.
Frekwencja - ogromny tłum. Ciężko określić bez szczegółowych badań ile było rzeczywiście ludzi. Organizatorzy na końcu mówili o 100 000, moim zdaniem to jednak jest przesada - stawiam osobiście na granice +/- 50 tysięcy. To i tak sukces. Jednak poczekajmy jeszcze kilka dni na bardziej 'chłodne' relacje :)

Na placu przed PKiN byłem na samym czele marszu. Nie podobały mi się dwie sprawy - zbyt duże eksponowanie flag ONR oraz zbyt dużo ludzi o ubiorze odbiegających od norm świętowania (mam na myśli wszelkiego rodzaju kominiarki). Oczywiście, to był może 1% ogółu manifestantów, ale czasem warto się zastanowić, czy ktoś tu jeździ dla mocnych wrażeń, czy dla świętowania niepodległości. Nie widziałem potrzeby, aby w dniu tego święta, trzeba było mieć ubrane kominiarki wśród swoich ludzi. Zero zagrożenia, fajna atmosfera, wówczas jeszcze bardzo spokojnie. Rozumiem zakrywanie twarzy, gdy policja zaczęła prowokować i wszczynać niepokój, ale w momencie gdy jest pełen spokój i radosny klimat to szereg ludzi w kominiarkach jest dla mnie odpychający.
Słówko rozwinięcia jeszcze o eksponowaniu symboli ONR oraz dlaczego uważam, że było ich za dużo. ONR miał więcej flag z falangą na zielonym tle, aniżeli w narodowych barwach. Rozumiem, że ONR jest współorganizatorem, nie mam nic przeciwko aby powiewały ich symbole, ale niech to będzie w granicach zdrowego rozsądku. Jakiego rozsądku? Doskonale to pokazała Młodzież Wszechpolska, drugi ze współorganizatorów :) Eksponowanie było zachowanie w zdecydowanej równowadze, jak były emblematy to większość z nich była w barwach biało-czerwonych - bardzo słusznie, MW pokazała się z bardzo dobrej strony. Propsy.

Policyjna prowokacja tylko pokazuje, w jakim chorym państwie żyjemy. Osobiście na własne oczy widziałem tajniaków w kominiarkach, potem zaczęły pojawiać się filmiki i zdjęcia dowodzące jak tajniacy brali czynny udział w atakowaniu umundurowanych (którzy zresztą też rzucali w manifestantów, m.in... racami - umundurowani !!!). Wówczas działa już psychologia tłumu, emocje - zamieszki zostały całkowicie wywołane na życzenie policji. Albo banda amatorów, albo banda prowokatorów. Nie ma innej opcji. ŻENADA.

Marian Kowalski, rzecznik ONR - facet jest wielki. Gdyby nie on, to moim zdaniem Marsz by nie dotrwał. W absolutnie krytycznym momencie, gdy wśród tłumu zaczęła pojawiać się mała panika (głównie kobiety, dzieci) wziął mikrofon do ręki i kierował tłumem. W ciągu 10 min zrobiło się spokojnie, a Marsz ruszył dalej. Świetna robota! W przeciwieństwie do swojego poprzednika z mikrofonem (nie wiem kto to był) spisał się na medal. Poprzednik krzyczał do mikrofonu "policyjna prowokacja!!". Co z tego, że miał rację? W tym momencie nie o to chodziło. Chodziło o bezpieczeństwo ludzi, a te było zagrożone. A takie okrzyki ze strony organizatora jeszcze bardziej rozwścieczały tłum na policję... Dobrze, że wyraźnie poirytowany M. Kowalski wziął sprawy w swoje ręce i poprowadził ludzi. Fantastyczny człowiek. Wspaniała robota.

Porównanie z poprzednim Marszem? Było bardzo podobnie. Może bardziej mi się podobało rok temu, ale to pewnie z tego względu, że wówczas byłem 1 raz i nie wiedziałem czego się spodziewać... Tu już człowiek obyty to i elementu zaskoczenia nie było :) Miałem wrażenie, że w tym roku było trochę mniej rodzin z dziećmi.

Przemówienia końcowe - świetne przemówienie M. Kowalskiego oraz K. Bosaka. Winnicki również poprawnie. Z kolei przemówienie Holochera z ONR odebrałem jako bardzo populistyczne.

SV_ 12.11.2012 15:23

od kiedy POSIADANIE racy i jej odpalenie jest nielegalna? od rana .......a w radiu ze paru chlopakow ma taki zarzut.

Wizard 12.11.2012 15:39

Przepisów dokładnie nie znam, ale przed marszem był jak to nazwał jeden ze współorganizatorów 'formalnościowy' apel o zakazie używania środków pirotechnicznych. Więc może coś jest na rzeczy, trzeba to sprawdzić.

Błaszczu_WIŚLAK 12.11.2012 16:05

Dzień przed marszem weszła nowa ustawa zakazująca m.in. zakrywania twarzy i odpalania środków pirotechnicznych ale z tego co mówili przed marszem, miała jeszcze nie obowiązywać bo marsz był zgłoszony na starych zasadach...
ale w końcu oni robią i tak co im sie tylko podoba...

lazy 12.11.2012 19:41

Piszecie o rzeczach o których nie macie pojęcia i się tym wzajemnie nakręcacie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wprost

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę nowelizującą Prawo o zgromadzeniach. Nowela umożliwia m.in. zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeśli może to prowadzić do naruszenia porządku. Możliwe, że do Trybunału Konstytucyjnego nowe przepisy zaskarży "Solidarność".
Kancelaria Prezydenta twierdzi, że podstawowym celem ustawy uchwalonej z inicjatywy Bronisława Komorowskiego "jest ustanowienie przepisów wspomagających ochronę pokojowych demonstrantów przed chuligańskimi ekscesami zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, a także zapobieżenie powstawaniu szkód materialnych".

Nowelizacja ustawy została przekazana do podpisu prezydentowi 17 września 2012 r.; termin jej podpisania upływa 8 października. Kancelaria Prezydenta wyjaśniła, że w celu uniknięcia nierównego traktowania organizatorów zgromadzeń planowanych na 11 listopada zasadne było podpisanie ustawy przez prezydenta, a następnie jej publikacja w takim terminie, by weszła w życie po tegorocznym Święcie Niepodległości.

Gdyby prezydent podpisał ustawę w pierwszym możliwym terminie, czyli 17 września, doszłoby wówczas do nierównego traktowania organizatorów, ponieważ do tych, którzy zgłosili zgromadzenia przed dniem wejścia w życie nowelizacji stosowane byłyby przepisy starej ustawy, co wynika z przepisu przejściowego zawartego w nowelizacji. Natomiast do tych, którzy zgłosiliby się później zastosowanie miałyby nowe przepisy. Organizatorzy mogą zgłosić zgromadzenie najwcześniej na 30 dni przed jego planowanym terminem.
Mniej czasu na zgłoszenie demonstracji
Przygotowana przez Bronisława Komorowskiego nowelizacja wprowadza zakaz posiadania przez uczestników zgromadzenia wyrobów pirotechnicznych lub innych niebezpiecznych materiałów lub narzędzi. Zakłada też możliwość zakazania organizowania dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeżeli nie jest możliwe ich oddzielenie lub odbycie w taki sposób, aby ich przebieg nie zagrażał życiu, zdrowiu albo mieniu.

Nowelizacja zmienia też termin, w jakim najpóźniej powinno dotrzeć do organu gminy zgłoszenie o zgromadzeniu. Wyniesie on 3 dni robocze. Nowe przepisy zobowiązują organ gminy do delegowania swoich przedstawicieli na zgromadzenia, jeżeli przewidywana liczba uczestników jest większa niż 500 lub istnieje niebezpieczeństwo naruszenia porządku publicznego.

Grzywny dla przewodniczącego zgromadzenia
Ustawa mówi też o przepisach karnych wprowadzających kary grzywny dla przewodniczącego zgromadzenia, jeśli nie wykonuje swych obowiązków i nie przeciwdziała naruszeniom porządku publicznego oraz uczestnika zgromadzenia, który nie podporządkowuje się poleceniom przewodniczącego.

Kancelaria Prezydenta podkreśliła, że Komorowski nie proponował wprowadzenia bezwzględnego zakazu uczestniczenia w zgromadzeniach osób zamaskowanych. "Był jedynie zwolennikiem wprowadzenia obowiązku informowania organu gminy o udziale w zgromadzeniu takich osób. Niestety propozycja stosownych przepisów została usunięta podczas prac nad ustawą w parlamencie" - napisano. "Prezydent w tej sprawie wyraża podobne zdanie jak opinia publiczna" - twierdzi Kancelaria Prezydenta.

"Nie jest to wolność o charakterze absolutnym"
Kancelaria Prezydenta zwróciła uwagę, że konstytucja w art. 57 zapewnia każdemu wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. "Nie jest to jednak wolność o charakterze absolutnym, bo może być, w zgodzie z Konstytucją, ograniczona ustawą wtedy, gdy jest to konieczne dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, zdrowia lub praw innych osób" - podkreślono.

Fala protestów przeciw inicjatywie Komorowskiego
Od początku prac legislacyjnych propozycje przepisów przedstawione przez prezydenta wywoływały kontrowersje. Przeciw nowelizacji protestowały m.in. organizacje pozarządowe, w tym Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacja "Panoptykon".

Solidarność na początku lipca zapowiedziała złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w przypadku uchwalenia nowych przepisów. Z apelem o odrzucenie zmian zwracali się także byli działacze opozycji z czasów PRL: Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk, Barbara Labuda, Bogdan Lis. Apel ten podpisał także Józef Pinior, który jest senatorem PO.

Znaleziono za pomocą google.pl
Czas poświęcony: 1,5 min.

Mareq 12.11.2012 19:47

Cytat:

od kiedy POSIADANIE racy i jej odpalenie jest nielegalna? od rana .......a w radiu ze paru chlopakow ma taki zarzut.
Generalnie używanie pirotechniki w miejscach publicznych jest nielegalne, jest wykroczeniem.
A regulują to przepisy wydawane na poziomie samorządów. Zapewne zdarzają się wyjątki zarówno terytorialne jak i czasowe, ale nie podejrzewam żeby w Warszawie nie było wydanego takiego zakazu.

jendrus 12.11.2012 21:36

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zawis...wiadomosc.html

"Kibice to najbardziej patriotyczna grupa w Polsce. Kibicom – szacun, a panią wzywam do poprawy! Niech pani się uczy, na naukę nigdy nie jest za późno – powiedział do Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" Artur Zawisza, wiceprezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tą wypowiedzią zbulwersowany był Stefan Niesiołowski (PO). - Pan ośmiela się mówić tak do dziennikarki? To bezczelność – stwierdził." kretyn Niesioł zjebay......sory ale nie wytrzymuje go już

BBudowniczy 13.11.2012 12:49

Wielki sukces maszu prezydenta Komorowskiego . Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza:

"Wyborcza" liczy: Marsz prezydencki: "kilkanaście tysięcy". Marsz Niepodległości: "ok. 20 tys.". A więc - prawie remis!

http://i45.tinypic.com/2zf7j1i.jpg

http://wpolityce.pl/wydarzenia/40534...c-prawie-remis

TSWojtas 13.11.2012 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BBudowniczy (Post 1286388)
Wielki sukces maszu prezydenta Komorowskiego . Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza:

"Wyborcza" liczy: Marsz prezydencki: "kilkanaście tysięcy". Marsz Niepodległości: "ok. 20 tys.". A więc - prawie remis!

http://i45.tinypic.com/2zf7j1i.jpg

http://wpolityce.pl/wydarzenia/40534...c-prawie-remis

A ktoś posiada może zdjęcia lub filmy z marszu rządowego?? Tylko obejmujące cały marsz ;)

BBudowniczy 13.11.2012 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1286420)
A ktoś posiada może zdjęcia lub filmy z marszu rządowego?? Tylko obejmujące cały marsz ;)

Coś tam się znajdzie ;)

http://niepoprawni.pl/files/images/i...em.preview.jpg

JEDREK76 13.11.2012 22:12

Polskie drogi czyli wielkie problemy polskiej policji z poruszaniem się po mieście;)

serek.c2 14.11.2012 01:18

Nie wiem gdzie to wrzucić... ręce mi opadają.

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/...65&klik=powiaz

yarow 14.11.2012 02:28

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphoto...72457488_n.jpg

heoij 16.11.2012 13:41

http://bandyciwmundurach.wordpress.com/

Wizard 03.12.2012 12:04

Jak oceniacie ostatnie sprzeczki na linii PiS vs Narodowcy? Mam na myśli afirmowanie i reklamowanie przez MW m.in. tego typu stron: http://www.facebook.com/PiSlocz.
Do tej pory było to raczej lekkie szczypanie i ewentualne wytykanie błędów po obu stronach, teraz zdaje się front poszedł troszkę dalej. O ile PiS jest raczej podzielony w ocenie MN czy ogólnie Ruchu Narodowego, o tyle teraz np. Młodzież Wszechpolska jedzie moim zdaniem z grubej rury. Szanuje ich zdanie, czasami się z nimi zgadzam co do oceny niektórych działań PiS, ale ostatnio jest to niepokojące - dołączyli do gremium PO, Palikotów i innych SLD, jeżeli chodzi o ataki. Zamiast iść w jednym szeregu by obalić obecny system III RP - są inicjowane niepotrzebne zaczepki, wynikające w moim mniemaniu z własnej pychy.
Nie oszukujmy się, środowisko PiSu jest i tak ich głównym sprzymierzeńcem, atakując to środowisko jednocześnie zaprzepaszczają potencjał MN. Jest moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na samotne pójście 'na front' - Ruch Narodowy jest dalej bardzo słaby w stosunku do ogółu, nacjonalistów na Marszu Niepodległości było może maksymalnie optymistycznie 5-10%... (choć i tak pewnie przesadziłem) Prawda jest taka, że to bardziej narodowcy potrzebują dobrych stosunków z PiS, niż na odwrót. Narodowcy na tle medialnym właściwie nie istnieją, a właśnie kopią jedynego możliwego sojusznika.

uposledzony_ale_kumaty 03.12.2012 12:23

Nowa Prawica, Ruch Narodowy nie mają, żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego - 5%. Zyskuje na tym tylko obecna władza, po potencjalne głosy, które mogły by pójść na ich największego rywala - PiS, idą na niszowe partie, które zdobywają po 2 góra 3% poparcia.

Karamazow 03.12.2012 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1289459)
Jak oceniacie ostatnie sprzeczki na linii PiS vs Narodowcy? Mam na myśli afirmowanie i reklamowanie przez MW m.in. tego typu stron: http://www.facebook.com/PiSlocz.
Do tej pory było to raczej lekkie szczypanie i ewentualne wytykanie błędów po obu stronach, teraz zdaje się front poszedł troszkę dalej. O ile PiS jest raczej podzielony w ocenie MN czy ogólnie Ruchu Narodowego, o tyle teraz np. Młodzież Wszechpolska jedzie moim zdaniem z grubej rury. Szanuje ich zdanie, czasami się z nimi zgadzam co do oceny niektórych działań PiS, ale ostatnio jest to niepokojące - dołączyli do gremium PO, Palikotów i innych SLD, jeżeli chodzi o ataki. Zamiast iść w jednym szeregu by obalić obecny system III RP - są inicjowane niepotrzebne zaczepki, wynikające w moim mniemaniu z własnej pychy.
Nie oszukujmy się, środowisko PiSu jest i tak ich głównym sprzymierzeńcem, atakując to środowisko jednocześnie zaprzepaszczają potencjał MN. Jest moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na samotne pójście 'na front' - Ruch Narodowy jest dalej bardzo słaby w stosunku do ogółu, nacjonalistów na Marszu Niepodległości było może maksymalnie optymistycznie 5-10%... (choć i tak pewnie przesadziłem) Prawda jest taka, że to bardziej narodowcy potrzebują dobrych stosunków z PiS, niż na odwrót. Narodowcy na tle medialnym właściwie nie istnieją, a właśnie kopią jedynego możliwego sojusznika.

Już widzę jak PiS obala bękarta okrągłego stołu.

wislak68 03.12.2012 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1289459)
Jak oceniacie ostatnie sprzeczki na linii PiS vs Narodowcy? Mam na myśli afirmowanie i reklamowanie przez MW m.in. tego typu stron: http://www.facebook.com/PiSlocz.
Do tej pory było to raczej lekkie szczypanie i ewentualne wytykanie błędów po obu stronach, teraz zdaje się front poszedł troszkę dalej. O ile PiS jest raczej podzielony w ocenie MN czy ogólnie Ruchu Narodowego, o tyle teraz np. Młodzież Wszechpolska jedzie moim zdaniem z grubej rury. Szanuje ich zdanie, czasami się z nimi zgadzam co do oceny niektórych działań PiS, ale ostatnio jest to niepokojące - dołączyli do gremium PO, Palikotów i innych SLD, jeżeli chodzi o ataki. Zamiast iść w jednym szeregu by obalić obecny system III RP - są inicjowane niepotrzebne zaczepki, wynikające w moim mniemaniu z własnej pychy.
Nie oszukujmy się, środowisko PiSu jest i tak ich głównym sprzymierzeńcem, atakując to środowisko jednocześnie zaprzepaszczają potencjał MN. Jest moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na samotne pójście 'na front' - Ruch Narodowy jest dalej bardzo słaby w stosunku do ogółu, nacjonalistów na Marszu Niepodległości było może maksymalnie optymistycznie 5-10%... (choć i tak pewnie przesadziłem) Prawda jest taka, że to bardziej narodowcy potrzebują dobrych stosunków z PiS, niż na odwrót. Narodowcy na tle medialnym właściwie nie istnieją, a właśnie kopią jedynego możliwego sojusznika.

To nie pycha ale świadomy plan Giertychów. MW zostało reaktywowane przez Romka i jest przez niego całkowicie kontrolowane. Już od jakiegoś czasu Romcio robi co może aby "wejść" na salony. Faktem publicznym jest jego zażyłość z Radziem Sikorskim czy współpraca z PO przy dobiajniu watahy (szczególnie w TVP). Ostatnio mieliśmy do czynienia w udziałem obu Giertychów w marszu organizowanym przez Komoruskiego, z pochwałami postawy Giertychów udzielonej przez Adasia Michnika na łamach GW czy z aktywnością giertychowców przy "przejęciu" UważamRze. Zainteresowanym polecam jeszcze wywiad jakiego Maciej udzielił SE, w którym wprost określał PiS jak "piłsudczyków" z którymi RN walczył od zawsze.
Plan sprowadza się do tego aby z pomocą "salonu" spróbować stworzyć "rozsądną prawicę" petryfikującą obecny system. Myślę że po połączeniu ze spadami w rodzaju SP czy PJN i odpryskami w stylu Gowina raczej prędzej niż później będziemy mieć do czynienia ze stworzeniem na "prawicy" parti w stylu RP (pomysł z PJN nie wypalił). A Giertychy aż przebierają nóżkami do takiego pomysłu. I taka jest moim zdaniem geneza obecnej "aktywności" MW.
Dlatego nie sądze abyśmy z pomocą MW mogli liczyć na "obalenie obecnego systemu III RP". Zamiast obalać ich plan sprowadza się do tego aby zaistnieć w tym systemie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl