![]() |
Potrzebuję lapka do akademika. Może być używany, w granicach 1500. Głównie nauka, internet, od czasu do czasu żeby się dało w jakieś gry popykać (choć to nie priorytet). Propozycje?
|
Cytat:
http://www.groupon.pl/ jest tam taki Dell za 1500 i do nauki jest jak najbardziej odpowiedni, gorzej z graniem (chyba że strategie i gry przeglądarkowe). Kupon zawsze można zwrócić do 10 dni jak znajdziesz coś ciekawszego w tym okresie. W obecnym momencie ciężko będize znaleźć coś nowego za tą cenę. Warto przeglądać allegro w poszukiwaniu ciekawych ofert bo można trafić na jakąś okazje, które sie zdarzają w przypadku komputerów, których jest całkiem spora ilość na allegro |
Zacząłem się rozglądać na Allegro, jeden model wpadł mi w oko:
http://allegro.pl/ibm-t60p-t7400-v52...835266363.html Jakieś opinie? Taktowanie, RAM, dysk twardy, rozdzielczość i cena jak najbardziej spełniają moje wymagania, ślady użytkowania mi nie przeszkadzają. Jedynie nie wiem, co myśleć o karcie graficznej. ATI FireGL V5250 - niewiele mi mówi ta nazwa. Jakaś w miarę rozsądna jest? |
Czy ktos by sie podjal zlozenia komputera pod autocad ?
nie interesuja mnie gry i muzyka. ma byc megawydajny do grafiki 2d i 3d |
Cytat:
|
Cytat:
Osobiście bym nie kupił lapka z pękniętą obudową. Poza tym touchpad wytarty, a komputer wygląda na 2-3 lata użytkowania, więc bateria będzie słabo trzymała. Karta w testach nieco mniej wydajna niż radeon 4350 albo GF 305M. Dysk twardy mały. O tej serii możesz tu poczytać http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...60.1050.0.html Obczaj tego lapka. Parametry na tą cenę są fajne: http://allegro.pl/notebook-samsung-n...834555309.html Cytat:
Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 417 zł Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC 2x4GB 174 zł Karta graficzna: PNY NVIDIA Quadro 2000 1747 zł Dysk twardy: Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'', 1TB, SATA/600, 64MB 199 zł Zasilacz: Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU 225 zł Cena zestawu: 3961zł Do tego napęd DVD, obudowa i zestaw pod autocada gotowy. Warto jeszcze swoją pastę kupić jakiś Arctic Silver i ewentualnie lepsze chłodzenie do procesora (z chłodzeniem można poczekać i wymienić później jak temperatury będą za wysokie albo boxowe będzie za głośne). Grafika i procesor z najwyższej półki. Karta graficzna dedykowana do AutoCAD, można kupić tańszą-słabszą i mocniejszą-droższą. Firma PNY nie ma obecnie lepszej karty dedykowanej do AutoCAD. Są mocniejsze karty ale dedykowane raczej do Solid Worksa, AutoCad nie jest taki wymagający. Zestaw bardzo wydajny jak na tą cenę. Można niektóre części (zasilacz, dysk twardy, pamięć) podmienić na lepsze ale chyba nie ma sensu. Popytaj jeszcze na innych forach ;) |
mam pytanie odnośnie karty graficznej , potrzebuje kupić używaną. /agp
gdzie w Krakowie mogę kupić używane karty graficzne w miarę rozsądnej cenie ?potrzebuje kompa tylko do neta muzyki zdjęć i czasami filmów więc wymagania co do karty graficznej nie są wygórowane :) miałem geforce 4 mx4400 ale mi padła. dzięki za odpowiedź. |
Cytat:
http://allegro.pl/listing.php/showca...074%5D%5B1%5D= http://allegro.pl/listing.php/showca...074%5D%5B1%5D= |
Mam problem z routerem wi-fi, Aster internet 30/60. W dzien predkosc jest prawidłowa, ok 30 mb a w nocy zamiast 60 mam do 20 mb. Czytałem że jest to wina routera lecz nie za bardzo się znam na wifi (na kablu predkosc jest prawidlowa). Wie ktoś jak to rozwiązać aby rozwinęło maksymalną prędkość? EPC2925 to moj router.
|
Cytat:
|
wyceni mi ktoś kompa ?
Procesor AMD Sempron 2200 Grafika GForce FX 5200 1,50 GHz , 1,50 GB RAM Dysk 250 GB Napęd LG Writemaster zastanawiam się nad sprzedażą kompa stacjonarnego i kupna laptopa.kompa głównie potrzebuje do muzyki , neta , filmów i zdjęć nie gram w żadne gry. poleci mi ktoś coś / ewentualnie doradzi co najlepiej zrobić :) |
Dużo to za niego nie weźmiesz, ale nie sprzedawaj na części chodź jakbyś podał jakiej firmy dysk oraz ramy to można by je pojedynczo sprzedać .Za dużo za niego nie weźmiesz, jeżeli ramy i dysk dobrej firmy to może 200-300 zł i to może nie, a lapek do ilu?
|
mam kupca na kompa znajomego i chciałem się dowiedzieć czy dobrze go wyceniłem :)
lapka tak ja wiem do 600 zł ? przede wszystkim - internet , w miarę pojemny dysk na muzykę,zdjęcia i filmy. |
Cytat:
|
ktoś kto zna się na kompach (hardware, płyty, ramy, grafiki, procki c2d, x2 itp ) proszony o kontakt na prv :)
|
Witam! Potrzebuję rady jakiejś osoby znającej się na sieciach internetowych.
Mam neta z osiedlowej sieci po kablu (mieszkam w bloku). Niedawno kupiłem sobie netbooka, i chciałbym żeby netbook też mógł się łączyć z siecią przez Wi-Fi. Wiem że potrzebuję router bez adsl, ale nie bardzo wiem jaki wybrać. Wyczytałem gdzieś że TP-linki są dobre. Czy na moje potrzeby wystarczy jakiś pierwszt lepszy z brzegu, czy jednak warto wybrać jakiś model o jakichś określonych cechach / funkcjach / parametrach? Proszę o radę. Z góry dziękuję i pozdrawiam! |
Cytat:
|
Szukam stosunkowo taniego nowego komputera stacjonarnego. Potrzebny do codziennej pracy, dość wydajny jeśli chodzi o pamięć operacyjną, niekoniecznie z mocną grafiką, aczkolwiek zintegrowana karta jakoś mnie odstrasza...
Znalazlem coś takiego póki co: http://www.x-kom.pl/p/70206-komputer...-rw-7hp64.html Zastanawiam się jednak, czy nie byłoby taniej złożyć taki zestaw kupując go na części a nie w zestawie... |
Lepiej złożyć samemu.
Unikniesz w ten sposób plomby gwarancyjnej na obudowie, a co za tym idzie oddawania całego sprzętu jak padnie np ram.. |
Cytat:
Przykładowy zestaw: Procesor Intel Core i3-540 3.06GHz 384 zł Płyta główna ASRock H55M-LE /BULK 262 zł Pamięć Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz PC3-10600 CL.9 100 zł Dysk twardy Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB 159 zł Samsung SH-222AB SATA CZARNY BULK ASAP 66 zł Zasilacz Fortron ATX-300PNR 300W 79 zł Obudowa 80 zł Cena sumaryczna 1130 zł (ceny z morele.net) Dodatkowo złożenie komputera kosztuje jeszcze 65 zł tylko nie ma on karty graficznej ale skoro wziąłeś PC z najgorszą kartą to zapewne nie jest ci ona potrzebna, a za to części nie są noname i gwarancja na większość tych części to 3 lata a nie 12 miesięcy. Ponadto ten procesor i zasilacz biją na głowę elementy tamtego komputera. Tak więc PC lepiej złożyć, chyba że zależy ci na Windowsie to wówczas mozna się zastanowić nad zakupem zestawu. jakby co to pisz |
troszke nawiaze do tematu integracji karty graficznej. Powiedzcie mi bo troche nie nadazam i nigdzie tego nie moge znalezc. Obecne procesory (np Sandy Bridge, czy Bulldozer) maja zintegrowany procesor GPU. Czy to znaczy ze w komputerze z takim procesorem nie trzeba montowac karty graficznej ? no ale przeciez gdzie ten kabel od monitora tzreba podlaczyc wiec jakoby na plycie glownej musi byc wyjscie DVI/DMI/VGA. Czyli zintegrowana plyta z ... no wlasnie , z karta graficzna. Czyli co. Grafika zintegrowana i tu i tu ? mam rozumiec ze jesli kupimy procesor z zintegrowana grafika a plyte bez to w zaden sposob nie wykorzystamy tego GPU w procesorze? i drugi przypadek. Co jesli mamy Procesor z GPU i dodatkowo osobna karte graficzna ? Przeciez kiedys nie bylo procesorow CPU+GPU w jednym a i tak grafika byla zintegrowana z plyta glowna i hulalo. Moze mi ktos to lopatologicznie wytlumaczyc ?
|
Cytat:
Nie jest również tak że zintegrowana grafika jest równocześnie na płycie i w procesorze bo po co miały by być zintegrowane karty graficzne montowane w płytach które obsługują procesory z rodziny Intel iX? Płyta obsługuje kartę w procesorze ale nie posiada własnej karty graficznej. Pomimo to niektóre sklepy zaznaczają że płyty te mają zintegrowaną kartę graficzną mimo, że jej nie mają, a informacja ta oznacza, że potrafią obsłużyć kartę w procesorze. |
Witam, na dniach będę kupować netbooka - mam już wybrane dwa modele, ale zastanawiam się który lepszy i prosze Was o porade. Zastanawiam się nad MSI u135, lub nad MSI u270 - obydwa modele mają swoje plusy i minusy przez co trudno mi jednoznacznie zadecydować
|
potrzebuję zasilacz jakiś koło 400W dobrej firmy, który "pociągnie" GF8600GTS, jak ktoś ma zbędny na sprzedaż lub potrafi mi polecić jakiś to prosze o info na prv
feel 350w zwariował i nie ruszył komp ;) |
Bateria w laptopie w trzyma około 50 min. Trzymała jeszcze pare tyg temu koło 1.5h. Wymieniać ją? Jeśli tak to obojętnie jaką kupić i ile mniej więcej musze wyłożyć ?
|
Sialalalala ile masz kasy na nową zasiłkę ?
|
Witam,
mam problem z WiFi, kupiłem sobie kilka dni temu router tp-link w340G, sąsiad mi go skonfigurował tak żeby działał pod sieć jaka mam w domu i sprawa wygląda następująco. Na moim komputerze chodzi bez problemu, odrazu się włącza, aczkolwiek gorzej jest z kompem mojej dziewczyny, łapie sygnał, wpisuje hasło i łaćzy i łączy i łączy aż po kilku dłuższych chwilach albo wyskakuje info ze "ograniczenie lub brak łączności" albo niby jest połączony tylko ze nie działa żadna strona. oboje mamy win xp, jej komp to Acer aspire one. jestem raczej zacofany jeżeli chodzi o komputery itp więc proszę o pomoc w sposób łopatologiczny:) |
Cytat:
Cytat:
|
crazykaro: Właśnie niedawno czytałem że takie wyjmowanie baterii nie jest dobrym rozwiązaniem dla laptopa. Czyli Ty mówisz że jak sie naładuje bateria do ją po prostu wyjąć z laptopa i potem np. włożyć kiedy będzie potrzeba..
http://www.trochetechniki.pl/Jak-dba...ej,c,1375.html |
Cytat:
A prawda jest taka, że ciągłe trzymanie baterii w laptopie powoduje że bateria się troche rozładowuje i ponownie ładuje przez co zmniejsza się ilośc jej cykli ładowań co powoduje degradację baterii. Ponadto ciągłe podlączenie baterii do laptopa powoduje że jest ona stale pod napięciem, co również nie jest korzytne dla baterii (choć na pewno u różnych producentów jest to różnie rozwiązane). Z doświadczenia wiem, że bateria wyciągana z laptopa dłużej trzyma niż ta która ciągle siedzi w laptopie, gdy laptop jest podłączony stale do sieci. Jak dotad nie miałem żadnych problemów z wyciąganiem baterii w laptopie, co nie znaczy że nie może się coś stać ale póki coś się nie stanie z którymś laptopem to będę tak robił. Oczywiście baterię należy wyciągać z laptopa najlepiej jak jest w pełni naładowana oraz co pewien czas powinna zostać użyta w laptopie, tzn. żeby została rozładowana (do tych 3%) i naładowana ponownie. A co do producentów to dla niech niekorzystne jest wyciąganie baterii głównie z przyczyn finansowych, a prawda jest taka, że serwisy powinny regenerować baterie (wymieniać te paluszki wewnątrz) po znacznie niższych kosztach niż koszt nowej baterii ale po co skoro można zarobić? Teraz działa to tak jak wymiana toneru w drukarce, można kupić oryginalny nowy cartrige za 300-400 zł albo kupić zamiennik lub zregenerować za ok 100 zł (czego niestety nie da się zrobić z baterią) Podsumowując, wyciąganie baterii nie jest polecane i rekomendowane przez producentów (tak samo jak zmiana systemu operacyjengo w trakcie trwania okresu gwarancji) ale na pewno wydłuża działanie baterii, szczególnie jeśli ktoś pracuje na laptopie przy biurku i jest ciągle podłączony poprzez zasilacz |
Dziękuje za obszerne wyjaśnienie
|
Witam poszukuje fajnego laptopa do internetu przeglądania zdjęć oglądania filmów i odczytu plików najlepiej nowy pomorze ktoś kumaty kwota +/- 1500zł
|
Cytat:
|
Nie bardzo się wyznaje na sprzęcie, a mam coś takiego:
procesor - AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+ p. główna - gigabyte ga-ma770-ud3 pam. ddr2 2GB grafika NIVIDIA GeForce 6600 GT I się zastanawiam, czy taka GeForce GTS 250 da radę przy tym? Dała by się w ogóle "wpiąć"? |
poleci ktos dobry nie za drogi router wifi do domu?
|
Do podstawowych zastosowań wystarczy zwykły router w standardzie G. Droższe, ale szybsze w "N" to już wydatek ok. 180 zł (na giełdzie na Balickiej).
|
mam wybrać laptopa tylko że jestem zielony który model prosił bym o rady ...głownie do przeglądania internetu http://allegro.pl/asus-x53u-k53-c60-...926326470.html http://allegro.pl/laptop-lenovo-b570...913696701.html Acer X4 N970|17,3LED|3GB|320GB|W7HP HDMI + router
|
Cytat:
|
Windowsem.. normalne użytkowanie bez gier.
P.S Normalne użytkowanie przeglądanie zdjęć filmów i odczytu dokumentów |
To jest najlepszy laptop dostępny w tej cenie tyle że od osoby prywatnej, wiec pewności nie ma ale jest kilka sposobów aby to objeść http://allegro.pl/lenovo-g570-i3-233...937799256.html
http://allegro.pl/asus-k53-x53by-e-4...927824787.html ten wygląda równie dobrze, niezłw wyposażenie jak na tą cenę http://allegro.pl/asus-x53u-k53-c60-...926326470.html czyli ten co proponowałeś to jest kolejny laptop pod względem wydajności i powinno się na nim równie dobrze pracować Za tą cenę super wysokiej jakości i wydajności nie oczekuj. Znalazo by się jeszcze kilka ciekawszych propozycji ale bez Windowsa. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl