Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

Piotrek1991 14.04.2009 22:16

Cwicze 2 razy kickboxing, 2 razy MMA, 2 razy siłownia (2 spore superserie i 2 spore interwały).

gumi1906 14.04.2009 22:31

sa tu jacys spece od treningow biegaczy? pozdro

Jarza 15.04.2009 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotrek1991 (Post 708950)
Cwicze 2 razy kickboxing, 2 razy MMA, 2 razy siłownia (2 spore superserie i 2 spore interwały).

No to może zrób sobie jeden dzień odpoczynku.
Albo jakiś basen w ramach regeneracji...

Jesz jakieś odżywki? Czy na sucho jedziesz wszystko?

hudinho 15.04.2009 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gumi1906 (Post 708954)
sa tu jacys spece od treningow biegaczy? pozdro

napisz o co ci dokladnie chodzi to napewno ktoś ci pomoże;)

Piotrek1991 15.04.2009 15:00

Teraz na sucho, zbieram fundusze na białko i aminokwasy ;]

gumi1906 15.04.2009 15:04

no potrzebuje kogos kto ma treningowe plany na bieganie na konretne dystanse itp

Arked 15.04.2009 20:49

Nie wiecie czy jest w Krakowie sklep w którym sprzedają białko od Ostrowi?

Jarza 16.04.2009 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotrek1991 (Post 709154)
Teraz na sucho, zbieram fundusze na białko i aminokwasy ;]

BCAA byłoby wskazane... takie BCAA X'tra z Activlabu jest za 69 zł pucha 500g i zbiera niezłe recenzje sam próbowałem i powiem Ci, że warto....


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 709331)
Nie wiecie czy jest w Krakowie sklep w którym sprzedają białko od Ostrowi?

Może być problem ze znalezieniem tego w KRK


Cytat:

Pierwotnie napisane przez gumi1906 (Post 708954)
sa tu jacys spece od treningow biegaczy? pozdro

fajny artykuł o interwałach - może coś się przyda?
http://www.sfd.pl/Interwa%C5%82y_od_...3-t489760.html

FTC1899 22.04.2009 20:53

Temat jest dość długi, i nie bardzo mam czas go całego przewertować, więc jeżeli ktoś będzie tak miły i odpowie mi na 2 pytania:

Jakie posiłki i picie polecacie, a jakie odradzacie, trenując 3 razy tygodniowo na siłowni? nie chodzi mi tu o jakąś specjalistyczną dietę, bo na taką na razie nie ma szans, chodzi o jakieś podpowiedzi co jeść i pić do treningu, a czego nie :)

Druga kwestia, pierwsze 3 miesiące jadę na sucho, później myślałem o zapodaniu jakiejś kreatynki, coś przy okazji jej zażywania w posiłkach należy zmienić ?

Pozdrawiam.

Lysy 22.04.2009 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 709331)
Nie wiecie czy jest w Krakowie sklep w którym sprzedają białko od Ostrowi?

Aż tak zależy Ci na siedzeniu na kiblu :-) Lepiej dołożyć kilka złotych i kupić coś dobrej marki.

Arked 22.04.2009 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 713407)
Aż tak zależy Ci na siedzeniu na kiblu :-) Lepiej dołożyć kilka złotych i kupić coś dobrej marki.

Doświadczenia z Ostrowią mam raczej dobre więc siedzenia na kiblu się nie spodziewam. Z tego co wiem Ostrowia jeśli chodzi o skład i jakość białka nie odbiega niczym od innych WPC. Na pewno jest do dupy ze względu na smak i rozpuszczalność ale na tym mi szczególnie nie zależy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FTC1899
Jakie posiłki i picie polecacie, a jakie odradzacie, trenując 3 razy tygodniowo na siłowni? nie chodzi mi tu o jakąś specjalistyczną dietę, bo na taką na razie nie ma szans, chodzi o jakieś podpowiedzi co jeść i pić do treningu, a czego nie

Jeśli chodzi o picie to powinieneś unikać wszelakich słodzonych napojów gazowanych. Najlepiej w takiej sytuacji jest pić dużo wody mineralnej (takiej która ma powyżej 1g substancji mineralnych na 1l np. Muszynianka, Kryniczanka).

W przypadku jedzenia to napiszę to w wielkim skrócie:
1. 5-6 posiłków dziennie.
2. W każdym przynajmniej 20g białka pochodzenia zwierzęcego (mięso, wędliny, produkty mleczne, odżywki białkowe).
3. Należy unikać tzw. szybkich węglowodanów, w które obfitują białe pieczywo, pizza czy frytki. Najlepiej jeść ryż brązowy, makaron razowy czy płatki owsiane.
4. Należy spożywać produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe np: orzechy włoskie i arachidowe, sezam, siemię lniane.
5. Nie zapominać o warzywach, które w przypadku spożywania dużej ilości białka stanowią przeciwwagę dla jego kwasowego odczynu.
6. Zawsze jeść tuż przed snem białko (samo białko. np twaróg chudy czy odżywka białkowa).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FTC1899
Druga kwestia, pierwsze 3 miesiące jadę na sucho, później myślałem o zapodaniu jakiejś kreatynki, coś przy okazji jej zażywania w posiłkach należy zmienić ?

Nie trzeba nic zmieniać. Musisz tylko pamiętać żeby nie brać kreatyny tuż przed lub po posiłku bo wtedy większość z niej zostanie strawiona. Najlepiej robić to w odstępie 30-60 minut od posiłku. Kreatynie może towarzyszyć napój zawierający glukozę np sok winogronowy lub rozpuszczona dekstroza. Poprawia to wchłanianie kreatyny.

Kolumbus 22.04.2009 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakNH (Post 708550)
Ja polecam Eden na Lotnisku w Hucie - sprzęt wystarczający - rowerki,bieżnie rozdzielone od reszty maszyn,szatnie z prysznicami zadbane :D
Do tego fitness,solarka
W sali fitness widziałem kiedyś jak dwóch gości sparowało sobie na rękawice :) takie urozmaicenie

dodam jeszcze do tego, że niestety zdarza się że jest tłoczno i dla osób które lubią aeroby machać trochę małe tv:)

Jarza 23.04.2009 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FTC1899 (Post 713386)
Temat jest dość długi, i nie bardzo mam czas go całego przewertować, więc jeżeli ktoś będzie tak miły i odpowie mi na 2 pytania:

Jakie posiłki i picie polecacie, a jakie odradzacie, trenując 3 razy tygodniowo na siłowni? nie chodzi mi tu o jakąś specjalistyczną dietę, bo na taką na razie nie ma szans, chodzi o jakieś podpowiedzi co jeść i pić do treningu, a czego nie :)

Druga kwestia, pierwsze 3 miesiące jadę na sucho, później myślałem o zapodaniu jakiejś kreatynki, coś przy okazji jej zażywania w posiłkach należy zmienić ?

Pozdrawiam.

FTC a jaki masz w ogóle staż treningowy.
No i dieta zależy w dużej mierze od tego co chcesz osiągnąć.

Jak jedziesz na masę, to kurczaki, ryż, dużo białka ogólnie
jak redukujesz to musisz ograniczyć węglowodany, czyli wywalasz np makaron, ryż i jasne pieczywo z diety.

Co do Kreatyny, to na niej samej raczej Ci nie przybędzie :) Pomyśl nad jakimiś aminokwasami, no i białeczkiem.
No i wyczytałem ostatnio rewelacje, że przyswajanie Kreatyny poprawia - Tauryna!

olsza2 23.04.2009 13:20

Mam pytanie co do ćwiczenia brzucha- czy to prawda, że brzuch powinno się robić codziennie i nie dawać mu odpocząć, czy można robić maksymalnie 3 razy w tygodniu brzuch? (słyszałem dwie wersje i nie wiem która jest prawdziwa)

felix. 23.04.2009 13:35

z tym 3 razy w tygodniu to jakaś bzdura :) rób codziennie

olsza2 24.04.2009 12:23

No i teraz dalej nie wiem komu mam wierzyć :shock:

mb_1906 24.04.2009 12:52

Powiem tak, ja robie brzuch zawsze jak jestem na silowni. Nie odczuwam zmeczenia, moim zdaniem brzuch ma zdolnosc do bardzo szybkiej regenracji. Także, rób go zawsze gdy jesteś na siłowni, chybaże czujesz, że akurat w konkretnym dniu masz za duże zakwasy, aby cokolwiek z nim zrobić. Większej filozofii tu chyba nie ma.

fcz1985 24.04.2009 13:08

Alkohol jednak szkodzi i osłabia... chlalem przez 2 tygodnie codziennie (ale ćwiczyłem zgodnie z rozpiską) i na klate biorę prawie 10 kg mniejsze obciążenia dzisiaj:/

pietras1234 24.04.2009 17:30

olsza, Ci co mówią o tym że brzuch inaczej się regeneruje, albo że oni mięśni brzucha ni czują więc ćwiczą codziennie za przeproszeniem gówno wiedzą, albo źle ćwiczą. Mięsień brzucha jak każdy inny, włókna te same itd. to, że podczas wykonywania brzuszków ktoś przy 50 powtórzeniu go nie czuje, oznacza, że źle wykonuje te ćwiczenia. Po prawidłowym wykonaniu serii ok. 20-25 brzuszków powinieneś czuć okropne palenie (ew. jeśli robisz 5 poziom treningu ABS to nie poczujesz zbyt wiele, ale w takim wypadku byś tu o nic nie pytał:D).

Jest filozofia jak przy każdym innym mięśniu.

AYALA 25.04.2009 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fcz1985 (Post 714236)
Alkohol jednak szkodzi i osłabia... chlalem przez 2 tygodnie codziennie (ale ćwiczyłem zgodnie z rozpiską) i na klate biorę prawie 10 kg mniejsze obciążenia dzisiaj:/

ja wypijam 2-3 piwka codziennie i nie widze większych spadków.Owszem jak w weekend sobie ostro popije to potem jest dramat bo wiadomo że alkohol odwadnia organizm i traci sie power.

Devan 25.04.2009 21:44

slyszal ktos o tej silowni http://www.purepoland.com/cracow/ ?? Jesli tak to prosilbym o jakis opis i opinie

rafiABG 25.04.2009 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Devan (Post 715159)
slyszal ktos o tej silowni http://www.purepoland.com/cracow/ ?? Jesli tak to prosilbym o jakis opis i opinie

ja tam chodze i jestem bardzo zadowolony,nie jesteś "anonimowy",zawsze możesz poradzić sie trenera,rozpisują ci treningi na każdą partie ciała,ogolnie zajebista siłownia.Tylko jednak trzeba troche wybulic

Bojar 26.04.2009 09:23

Oglądnąłem filmik, który tam jest i zastanawia mnie jedna sprawa. Od huja maszyn, a tylko jedna ławeczka do wyciskania sztangą? No i nie widziałem też miejsca, gdzie można martwe ciągi, przysiady itd. robić, no chyba że coś przeoczyłem. Ogólnie taka "fitnessowa" siłownia jak dla mnie. ;)

Jarza 28.04.2009 11:11

No dokładnie... chyba najwyższy level spośród wszystkich krakowskich siłek... Dużo płacisz, ale też i masz inny komfort :)

A widzieliście to?
http://www.sfd.pl/Promocja_-_Activla...h-t492300.html

FTC1899 07.05.2009 00:11

jakie białko (o najlepszym stosunku cena/jakość) polecacie ?

2 sprawa, białko bierze się tylko w dni treningu (3 razy tygodniowo w moim wypadku) czy codziennie ?

3 gdzie takie białko najlpiej kupować w Krakowie/internecie?

:)

Gieerzet 07.05.2009 01:38

WPC Ostrowia tanie dobre białko.
Białko bierze się w zależności od braków w diecie :)

Jarza 07.05.2009 14:36

Gieerzet zlituj się Ostrowia to największe gówno przecież jest...
Tanie bo tanie, ale bez jaj :D

FTC1899
Białko powinno się aplikować codziennie w zależności od potrzeb 1 do 3 razy dziennie.
Najlepiej zarzucać przed i po treningu. Na noc też jest dobrym rozwiązaniem szamać takie białko.

Ja Ci z własnego doświadczenia polecam Whey Protein 80 Plus Authentic

W Wandzie w NH masz fajny sklep - gościu prowadzi też sklep internetowy www.mocnysklep.pl

godzilla 07.05.2009 14:51

chodzi/chodzil ktos do ENERGYM niedaleko kleparza? i jak tam jest?

pietras1234 08.05.2009 13:13

Wzrostu, chodzi Ci o twój wzrost? Jeśli masz poniżej 16 roku życia to jest to dla Ciebie niebezpieczne, jeśli poniżej 25 to bezużyteczne a jeśli jesteś po 25 do bierz, tylko pamiętaj, że to wpływa na Twoją gospodarkę hormonalną. A z tym zawsze trzeba uważać. Nie pytaj o to na forum tylko np. dietetyka lub farmaceuty. Pzdr.

pietras1234 08.05.2009 13:24

Skutki uboczne? Na przykład brak jakiejkolwiek poprawy (co jest na pewno skutkiem ubocznym bo to kosztuje), oczywiście zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli byś wziął np. tribulusa to później pała stoi bez odwołania. :pobity:

Jarza 08.05.2009 13:41

JLB: a po co Ci to w ogóle?

Co do tribulusa, libido rośnie jak ta pała hehhe

pietras1234 08.05.2009 14:26

To zapodaj to coś tam ciekawego napisał.

Ale ja jestem kretyn, walnałem się nieźle. Pomyliłem sobie hormony HGH z prohormonami. No to inna sprawa. Sory za wprowadzenie w błąd.

Jarza 08.05.2009 15:04

Ciekawa dyskusja o HGH
http://www.goldenline.pl/forum/silownia/781434/?hl=hgh

JLB masz artykuł na mailu.

WiślakNH 11.05.2009 19:32

Mam pytanie odnośnie prostowników-robiłem martwy ciąg a słyszałem opinie,żeby tego nie robić,bo 'nie zdrowo',albo żeby robić mniejszym ciężarem.Jak to jest?

wisłaWieczysta 11.05.2009 19:48

jak wykonujesz to poprawnie i nie jesteś już w okresie dojrzewania to możesz spokojnie to robić

hudinho 12.05.2009 14:42

co sądzicie o takim treningu na mase?

PONIEDZIAŁEK :
KLATA:
- wyciskanie sztangi na lawce prostej (4 serie 12,10,8,8 powt.)
- wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa w dół (4 serie 10,10,8,8 powt.)
- rozpiętki na maszynie (4 serie po 12 powt.)
TRICEPS:
- wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie leżąc (3 serie 12,10,8,8 powt.)
- prostowanie ramion na wyciągu nachwytem (4 serie po 10 powt.)
- wyciskanie „FRANCUSKIE” hantelki W SIADZIE (3serie po 10powt.)

ŚRODA :
PLECY:
- podciąganie się na drążku szerokim nachwytem 4x max
- ściąganie wyciągu w siadzie szerokim nachwytem do karku (4 serie 10, 10,8,8, powt.)
- podciąganie na drążku podchwytem 4x max
- szrugsy (3 serie 10,8,8, powt.)


BICEPS:
- uginanie przedramion ze sztangą podchwytem (4 serie 12,10,8,8 powt.)
- uginanie przedramion na ławce skośnej z supinacją(4 serie 12,12, 10,10 powt.)
- uginanie przedramion sztangielkami na modlitewniku (3serie 12, 10, 8powt.)

PIĄTEK :
BARKI:
- unoszenie hantli bokiem w góre w opadzie tułowia (3 serie po 10 powt.)
- unoszenie hantli bokiem w górę (3serie po 10)
- podciąganie sztangi do brody (3 serie 12,10,8, powt.)
- na maszynie wyciskanie z karku (3 serie 10,8,8, powt.)
NOGI:
- prostowanie nóg w siadzie (4 serie 12,10, 10,8, powt.)
- wypychanie na suwnicy (3 serie 12,10,8, powt.)
- uginanie leżąc (3 serie 12,10,8, powt.).
- wspięcia na palce w staniu (4 serie 12,10,10,10 powt.)

Donson 12.05.2009 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JLB (Post 723384)
a jeśli jestem w przedziale 16 - 25 to?

jakie mogą wystąpić skutki uboczne?
ed: skutki uboczne w sensie zdrowotnym

Stosowanie somatotropiny (hormon wzrostu) w jakiejkolwiek formie w celu uzyskania pozytywnego efektu metabolicznego jest szczerze mówiąc...KRETYŃSKIM ROZWIĄZANIEM.

Owszem przystymulujesz wzrost pewnych partii kosztem zaburzeń przysadkowo-podwzgórzowych w mózgu i sprzeżeń zwrotnych związanych z tym układem.

Między innymi możesz wpłynąć na gospodarkę jonową i elektrolitową organizmu poprzez zaburzenie wydzielania wazopresyny (intensyfikacja) powodując zatrzymanie wody, obciążenie nerek i niedokrwienie pewnych partii ciała (organy lub jednostki mięśniowe).

Dłubanie przy hormonach przysadkowych to jeden z największych kretynizmów domorosłych specjalistów od rozwoju kultury fizycznej.

Chłopy, weźcie wy (pisze Wam ktoś kto wie to i owo bo skończył normalną uczelnię pod tym względem) kupcie sobie książkę:
Fizjologia człowieka w zarysie - Władysław Traczyk.
Poczytajcie i wtedy dyskutujcie - podstawy trzeba opanować a nie brać bo koledzy tak napisali i mówili że nic im nie było.

****a jak czytam niektóre wypowiedzi w tym temacie to naprawdę....no szok w trampkach.

Pozdrawiam

Jarza 18.05.2009 09:10

Szok, szokiem.... ale ćwiczyć trzeba :)

El'kabat 18.05.2009 09:19

Trzeba,ale nie wpierd..syf,który może i Ci pomoze,ale wyrzadza spustoszenie w organizmie.
Jest masa odzywek,wiec po cholere sie bawic w jakis hormony.Ja rozumiem ten procent pajaców w każdej siłce,chodzi to wypakowane jak świnie,łyse i zazwyczaj tępe jak sie przysłuchasz pogawędce takich dwóch "orłow"...Oni to niech jedzą wszystko,to chociaż spokój na świecie będzie.

Jarza 18.05.2009 09:37

A ja myślę, że oni to akurat nie jedzą, tylko wstrzykują :)
HGH jest naturalną substancją pobudzającą hormon wzrostu - nie jest to zakazane, ani uznane jako doping.

Natomiast co do nalanych gości.. to po niektórych od razu widać na czym jadą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl