![]() |
Cytat:
|
Z bólem to stwierdzam - ale po raz pierwszy od ostatnich wyborów brakuje mi rządów PiS.
W takiej sytuacji jak teraz, prezio Jarek nie miał by żadnych oporów i rozwiązał PZPN. Naprawdę - co nas teraz powstrzymuje przed radykalną rewolucją? Przecież widać gołym okiem, że burdel jest totalny i PZPN nie ma nad tym żadnej kontroli. Legia jest o krok od odpadnięcia z PUEFA, Lech odpadnie rundę później, my mamy trudnego Beitara. Reprezentacja jest po blamażu na EURO 2008 i nic się nie stanie, jeśli na chwilę odpocznie od eliminacji. MŚ można sobie odpuścić, i tak w razie awansu nie wyjdziemy z grupy. Jak zwykle. Wystarczą dwa lata - podczas których zawiesi się ligę, albo wprowadzi rozgrywki alternatywne, nie pod auspicjami UEFY - by całkowicie rozliczyć sprawy korupcji, a przy okazji zreformować PZPN. I pod koniec 2010 roku będzie w miarę normalnie. Oczywiście, problemem jest EURO 2012. PZPN na pewno uzyska pomoc od UEFA. Ale nawet Platini widzi, jaki u nas jest chaos... Może warto spróbować. Tylko za to leniwy Donek się nie weźmie, bo mu się nie chce. PS. Piszecie, że winny nie PZPN a system. Może i system do bani, ale gdyby w PZPN ostro się wzięto za sprawy korupcji, to prokuratura ściśle by ze związkiem współpracowała. Gdyby istniała dobra współpraca, komisja dyscyplinarna szybciej dostawała by info o tym, w jakim stopniu poszczególne kluby są umoczone. Szybciej by podjęto decyzję o karach. I o przedawnieniu - nie ważne czy słusznym, czy nie - mowy być nie mogło. |
Cytat:
Cytat:
Gdyby nie karano wszystkich degradacjami ale ujemnymi punktami to pewnie zamieszania by nie bylo. Zauwazcie, ze kazdy klub proponowal dowolne poddanie sie karze wlasnie ujemnych punktow i grzywny. |
Zawiesić ligę na rok, dwa. Ok, ale co np. z pieniędzmi?
Piłkarze przez ten czas nie będą otrzymywać wynagrodzenia? A jeśli będą to kto będzie na to łożyć. Kto klubom wynagrodzi straty z tytułu choćby niesprzedanych biletów czy karnetów? Przecież C+ i reklamodawcy nie będą płacić. Kto to wyrówna, PZPN? Na pewno nie. Rząd? Który nie garnie sie by zreformować ustawy o sporcie wyłoży pół miliarda? Gracze przez rok na zadzie będą siedzieć czy grać przez 24 miesiące sparingi? Syf jest okropny i zdaje się że nikt nie ma siły, chęci, i odwagi by wziąść byka za rogi. |
Cytat:
|
W Rosji też był taki bałagan w tamtejszym związku piłki noznej ale Putin ich przepędził na cztery wiatry.U nas jak widać brakuje Donkowi tyle odwagi co Rosyjskiemu władcy.Ci z pzpn-u cały czas sie zasłaniają tym że jak ich wyrzuca to uefa nas zawiesi.
|
Teraz nagle wszyscy za abolicją. Jak by nie zdegradowali nikogo tylko karali "punkty+kasa" to by się mówiło, że można otwarce kupić miejsce w lidze tylko płaci się dziadkom z PZPN a nie przeciwnikowi. Nie żebym bronił kogokolwiek za ten bałagan, ale abolicja to było fatalne rozwiązania, nawet uwzględniając ten plus, że może(!) nie było by tego chaosu co teraz.
|
Naszczecie to zdanie C+ jest wazniejsze niz TVP. Skoro jeden tydzien nas nie zbawi to liga moze ruszyc pozniej.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A ja wolę ligę startującą za tydzień, dwa czy nawet miesiąc byleby uniknąć casusu Zagłębia Sosnowiec.
Taka gra jest bez sensu. |
Cytat:
Chociaż jak tak patrzę na to co się dzieje to bajzel robi się coraz większy. :/ |
Myslalem nad tym, co mozna zrobic. Wg mnie PZPN powinien odwolac w ekstraklasie mecz Arki, w 1 lidze cala kolejka. Zrezygnowac z barazu Piasta i Jagi. Zrobic ekstraklase 18- zespolowa, do 1 kolejki wrzucic mecz Zaglebie - Korona, ktory zostanie przelozony, natomiast od drugiej kolejki ustalic nowy terminarz na lige 18-zespolowa. Co do 1 ligi, calkowicie nowy terminarz z 18 klubami, czyli oprocz Widzewa dac Lomze i Pelikan albo Sosnowiec (albo te dwa kluby - nie chce mi sie teraz liczyc czy wtedy bedzie pelna 18-tka). Powinni tez odwolac rozgrywki 2 ligi wschodniej oraz zachodniej, jesli zdecyduja sie na wstawienie Sosnowca.
|
Engel powiedział że liga może liczyć 18 zespołów.
|
oby przesunęsli start o miesiąc :D
ale do teog trzeba mieć jaja,a teraz wystartowac z Pucharem ekstraklasy i graja w nim tylko kluby co są pewne, że grać bedą bo wtedy Lubin gry pewny być nie może co robią politycy? |
Cytat:
Cholera wie jak teraz sobie piątkowy wieczór zorganizować. Jest mecz czy nie ma? :-p |
Wszyscy mowia, zeby zrobic lige 18 zespolowa. Czyli wtedy jest tez wiecej meczow na wlasnym stadionie. I jak klub bedzie dokladal mecze na karnet tym, co go juz kupili?
Ta sytuacja jest bez wyjscia. I tak zle, i tak niedobrze. Wg mnie najlepiej rozpoczac lige normalnie, poprzestawiac te mecze uwiklane w to bagno a reszte grac. E: Z tym piwem to przegieli. Na każdym stadionie w Europie można pić piwo na stadionie. To samo z racami..będą jakieś "dyspenzy" na wnesienie rac na potrzeby opraw? E2: Czyli z tego co zrozumialem(jak byk tam jest napisane), ze tylko dorośli będą mogli wejść na stadion:) . Wiem, wiem..im tylko chodzi o dokument tozsamosci, ale kto to bedzie egzekwowal..wejscie na stadion, zamiast 5 minut zajmie okolo 15, kupno biletu tez...ehh:-/ |
Przepraszam ze zrobie totalny ctrl+c i ctrl+v ale ciekawa wiadomosc :)
"Policja: koniec rządów kiboli na polskich stadionach źródło: Polska Zero tolerancji dla kiboli i skuteczne egzekwowanie kar - brytyjski sposób rozprawienia się ze stadionowymi chuliganami zostanie przeniesiony na polski grunt. Rygorystyczne przepisy wejdą w życie za osiem miesięcy - dowiedziała się "Polska". Nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jest bezwzględna dla stadionowych rozrabiaków. Traktuje ich ostrzej niż kibiców siatkówki czy żużla. Samo zlekceważenie nakazów służb porządkowych będzie kosztować 2 tys. zł grzywny. Udział w bijatyce lub choćby szarpanie się z mundurowymi to 5 tys. zł grzywny i 3 lata więzienia. Brytyjczykom udało się opanować burdy i wandalizm na stadionach dzięki żelaznej konsekwencji - kary były restrykcyjne i nieuchronne. Za udział w burdzie na stadionie można tam odsiedzieć w więzieniu nawet 5 lat. Dziś stadiony na Wyspach należą do najbezpieczniejszych w Europie. W taki sam sposób ma działać polska policja. Cięższe przewinienia będą traktowane jak przestępstwa, a nie, jak dotychczas, jak wykroczenia. Popełnienie któregokolwiek z nich będzie oznaczało dla kibica nawet sześcioletni zakaz pojawiania się na stadionie. Złamanie tego zakazu będzie karane 3 latami więzienia i 10 tys. zł grzywny. Za wniesienie na stadion rac lub rzucanie przedmiotami - grzywna od 5 tys. zł, za wbiegnięcie na płytę boiska lub wniesienie broni - co najmniej 10 tys. zł. Do tego areszt i ograniczenie wolności, czyli policyjny dozór oraz zakaz wyjeżdżania za granicę. Kibic, który zechce wejść na stadion, będzie musiał pokazać w kasie biletowej dowód osobisty. Zamiast zwykłego biletu dostanie imienną kartę. W ten sposób organizatorzy i policja uniemożliwią przedostanie się na trybuny kibicom objętym tzw. zakazem stadionowym. Przed wejściem do sektora ochroniarze znów sprawdzą zgodność nazwiska na bilecie z dokumentem, a potem przeszukają kieszenie, plecaki i torby kibiców. Każdy wchodzący będzie obserwowany przez kamery. Jeśli zasłoni twarz szalikiem albo założy na głowę kaptur, nie zostanie wpuszczony na stadion. Kamery będą też nagrywały kibiców już podczas meczu, na trybunach. Delikwent, który mimo kontroli przemyci na trybuny puszkę piwa i zechce je tam wypić, trafi do aresztu i zapłaci co najmniej 2 tys. zł grzywny. " |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Swoja droga jakby Arka szla w zaparte i nie poddala sie dobrowolnie karze to mozliwe jest ze rowniez ona by uniknela kary. Przeciez to jest parodia jakich malo. A wczorajsze orzeczenie PKOlu dotyczy tez osob fizycznych, takze mozemy sie spodziewac powortu takich "slaw" jak Wdowczyk, Zelawko, Perka i jeszcze kilku innych. |
Cytat:
czyli jak pan mi powie: przesuń się a ja nie posłucham to 2tys? albo jak policja poleci na mnie z pała i mnie wytarga z tłumu i zeznają ze ich biłem to 3 lata? pięknie to nie bedzie Anglia tylko ZSRR |
Cytat:
Na ew. zreformowany Puchar Ekstraklasy (bo 18 druzyn brałoby w nim udział) i tak bilety są za 10 złotych i nigdy nie było kompletu, więc można je spokojnie nabyć przed meczem jeśli chce się na niego iść (3 już są na karnecie). |
Cytat:
|
Zakazy za race to juz inna bajka. W normalnych warunkach klub dogaduja sie z odpowiednimi ludzmi z ultras i wszystko smiga poprawnie. Z jednej strony klub daje kredyt zaufania, z drugiej ultras wybiera odpowiedzialnych ludzi.
Alkohol na polskich stadionach to najgorsze co moze byc. Walczy sie z zakazami a nic nie robi sie z kultura picia. W Polsce brak tej kultury i alkoholu powinno po prostu nie byc. Co do Policji - jesli mecze beda ochraniane przez profesionalne agencje i policjantow przeszkolonych i zawodowych a nie odrabiajacych wojo to wtedy bedzie ok. Przerobilem kilkanascie meczy w kilku krajach i bez piwa oraz z duzym zabezpieczeniem imprezy nie bylo problemow a i kibice swietnie sie bawili. Zmiany w prawie, mentalnosci...to podstawa. PS: W Europie zachodniej piwa pic nie mozna:) Chyba w Finlandii jest taka mozliwosc o ile dobrze pamietam, ale oni tam pic musza bo pogoda do d... i odsetek depresyjnych rosnie. |
Cytat:
|
Cytat:
Edyta2: To jest realne, wystarczy przywołać nasz ostatni wyjazd do Ostrowca. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
-- Natomiast z naszej kopanej, z PZPN-u oraz rządu to ja mam niezły ubaw :P |
O powiększeniu ligi.
Kluby chcą jak najszybszego rozpoczęcia rozgrywek i zgodzą się nawet na 18 zespołów w ekstraklasie, PZPN bierze takie rozwiązanie pod uwagę. |
Hej
Ktoś wie jaka jest dzisiejsza decyzja Komisji Ligi? Moim zdaniem wszystkie kluby którym udowodniono korupcję powinny byc ukarane degradacją. Sprawiedliwie wszyscy równo. FIFA wyraźnie mówi że te czyny korupcyjne nie mają podstaw do przedawnienia. |
Decyzji jeszcze nie ma ale mozna sie spodziewac ze :
1) Powiekszenie ligi 2) Wstrzymanie rozgrywek Innych mozliwosci nie widzie, jednakk na 99% bedzie to wariant 1. Co do karania, owszem ale z takim zaplonem i szybkoscia dzialan to dlugo to potrwa a jak juz liga wystartuje to kary beda w zawieszeniu. |
Cytat:
|
Właśnie skończyła się konferencja prasowa PO nt. wczorajszego wyroku Trybunału Arbitrażowego (Raś + jakaś posłanka z pomorza + Kosecki). Najważniejsze informacje jakie wyłapałem:
- członkowie Trybunału po wczorajszej decyzji rozjechali się na wakacje, z panią przewodniczącą nie ma kontaktu nawet telefonicznego - (jak ktoś wcześniej już pisał) wczorajsza decyzja stoi w oczywistej sprzeczności z wyrokiem z października 2007, kiedy to odrzucono odwołanie Arki, pani przewodnicząca będzie musiała się tłumaczyć - zwołanie na jutro nadzwyczajnego posiedzenia komisji parlamentarnej w celu wyjaśnienia aktualnej sytuacji - zdecydowanie "nie" PO dla abolicji i niekarania klubów za korupcje - PZPN może nie stosować się do wyroku Trybunału, ale Kosecki sobie tego "nie wyobraża" - politycy mają związane ręce, niestety w kontekście przygotowań do EURO 2012 nie zostaną podjęte żadne drastyczne kroki w stosunku do PZPN czy Trybunału, zostało wyraźnie powiedziane, że gdyby nie euro, to nawet kosztem doraźnych celów zostały by wprowadzone nowe władze do PZPN |
Nie rozumiem co tutaj zmienia powiekszenie ligi. Przeciez za miesiac czy iles tam sie moze okazac ze degradacja i tak bedzie miala miejsce wiec jaki jest sens rozgrywania paru kolejek tylko po to by pozniej dwie druzyny (albo jedna, wtedy bedzie ciekawiej bo liczba druzyn pozostanie nieparzysta) wywalic ponownie a rozegrane mecze z udzialem tych druzyn anulowac ?
Jak nie lubie PZPN to uwazam ze powinni odrzucic decyzje tego trybunalu PKOL tym samym utrzymujac degradacje dotychczas orzeczone. Jak Zaglebie czy Widzew beda sie procesowac to wtdy wykluczyc zespoly z PZPN i niech sobie sami lige jakas organizuja jesli chca. |
Degradacja nastapi po zakonczeniu sezonu ( tak jak z Zaglebiem Sosnowiec ) wiec nie bedzie to mialo wplywu na terminarz i rozgrywki. Bedzie 18 - w ciagu roku musza zakonczyc postepowania i wszystko bedzie klarowne. Wypierniczy sie tych ktorych trzeba i po klopocie. Liga musi byc zwiekszona bo ani klubu ani sponsorzy nie zgodza sie na przelozenie kolejek, to dla nich zbyt duza kasa do stracenia.
Nikogo nie beda teraz wywalac....Wlasnie ze wzgledu na kase i na odwolania ktore tez w razie pozytywnego wyroku beda zwiazanie z pieniazkami. Liga w 18 i w ciagu roku zakonczenie sprawy.Tak bedzie najlepiej. Pieprzenie o tym ze gdyby nie Euro... jest po prostu smieszne. To czego sobie Kosecki nie wyobraza a co sobie wyobraza nie interesuje mnie. PZPN ma takie prawo i dla dobra pilki powinien odpowiednio zareagowac. |
No własnie teraz chcą powiększyc lige o Lubin i Korone, a na dobrą sprawe decyzje czy mają grać w Ekstraklasie mają zapaść bodaj za miesiąc w przypadku Zagłebią i Bóg wie kiedy jeśli chodzi o Koronę.
Kolejna patologia :/ Jeśli wywalą Arkę, oni się odwołają do PKOL i dadzą przykład Widzewa jako identycznej sprawy i zapewne to przejdzie... I tak złe i tak niedobrze |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl