Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

jasnyGwint 24.07.2008 06:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 572922)
Ok. 21.30 w Radiowej Trójce był wywiad z jakąś babką, z PKOL. Powiedziała że PZPN właściwie nie ma możliwości nie zastosować się do decyzji Trybunału Arbitrażowego. Ma ona moc prawną, i nie wykonanie jej jest równoznaczne ze złamaniem prawa, wszczęciem postępowania karnego itd.

Decyzję tę może jedynie zmienić Sąd Najwyższy po pozytywnym rozpatrzeniu zażalenia.

Zniesienie kary degradacji dla Zagłębia uzasadniła w ten sposób, iż straty sportowe klubu ( m.in. odejście piłkarzy ) byłyby niewspółmierne do zarzuconych czynów, szok.


P.S. PZPN teraz będzie się tłumaczyć iż wszystkiemu jest winny PKOl. Już słychać glosy jak to Związek wspólnie z Wrocławską Prokuraturą chciał ścigać i karać korupcję, ale skandaliczna i nieoczekiwana decyzja PKOl im to uniemożliwiła.

To jak to w końcu jest z tą niezależnością PZPNu. Gdy chciano zrobic z nimi porządek to UEFA groziła nam wykluczeniem z organizacji. Zdaje sobie sprawe ze PZPN nie stoi ponad prawem polskim, ale nawet jeżeli ten śmieszny PKOL uznał że Zagłebie, Widzew i pewnie też Korona są niewinne, to czy PZPN nie mógł by poprostu zrobić cos w stylu: "ok, jestesice 'niewinni', ale gracie odpowiednio w 2, 3 i 2(starej) lidze bo my mamy takiego widzimisia"... i sprawa załatwiona, a jak sie Widzewom cos nie podoba to niech zakładają swoją lige.

flamengista 24.07.2008 08:37

Z bólem to stwierdzam - ale po raz pierwszy od ostatnich wyborów brakuje mi rządów PiS.

W takiej sytuacji jak teraz, prezio Jarek nie miał by żadnych oporów i rozwiązał PZPN.

Naprawdę - co nas teraz powstrzymuje przed radykalną rewolucją? Przecież widać gołym okiem, że burdel jest totalny i PZPN nie ma nad tym żadnej kontroli.

Legia jest o krok od odpadnięcia z PUEFA, Lech odpadnie rundę później, my mamy trudnego Beitara.

Reprezentacja jest po blamażu na EURO 2008 i nic się nie stanie, jeśli na chwilę odpocznie od eliminacji. MŚ można sobie odpuścić, i tak w razie awansu nie wyjdziemy z grupy. Jak zwykle.

Wystarczą dwa lata - podczas których zawiesi się ligę, albo wprowadzi rozgrywki alternatywne, nie pod auspicjami UEFY - by całkowicie rozliczyć sprawy korupcji, a przy okazji zreformować PZPN.

I pod koniec 2010 roku będzie w miarę normalnie.

Oczywiście, problemem jest EURO 2012. PZPN na pewno uzyska pomoc od UEFA. Ale nawet Platini widzi, jaki u nas jest chaos... Może warto spróbować.

Tylko za to leniwy Donek się nie weźmie, bo mu się nie chce.


PS. Piszecie, że winny nie PZPN a system. Może i system do bani, ale gdyby w PZPN ostro się wzięto za sprawy korupcji, to prokuratura ściśle by ze związkiem współpracowała. Gdyby istniała dobra współpraca, komisja dyscyplinarna szybciej dostawała by info o tym, w jakim stopniu poszczególne kluby są umoczone. Szybciej by podjęto decyzję o karach. I o przedawnieniu - nie ważne czy słusznym, czy nie - mowy być nie mogło.

dynek.pl 24.07.2008 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gazeta.pl
W styczniu Zagłębie i Widzew zostały przez Wydział Dyscypliny PZPN zdegradowane za ustawianie meczów w drugiej lidze - Zagłębie w sezonie 2003/04, Widzew rok później. Związkowy Trybunał Piłkarski (druga i ostatnia instancja związkowa) podtrzymał wyroki. W środę trybunał przy PKOl nie stwierdził, że w Widzewie nie było korupcji. Uznał jednak, że czyny się przedawniły, ponieważ zostały popełnione w sezonie 2004/05, a wtedy w regulaminie PZPN obowiązywał zapis o dwuletnim okresie przedawniania się takich przestępstw. Dwa lata od ostatniego ustawionego meczu łodzian minęły w maju 2007 roku, a postępowanie wszczęto pół roku później (i nie ma znaczenia, że wtedy obowiązywały już przepisy, że korupcja nie przedawnia się nigdy).

Ale ten argument zbija Michał Tomczak, były szef Wydziału Dyscypliny (to pod jego kierownictwem wydział zdegradował Widzew i Zagłębie). - Przecież w grudniu 2005 roku uchwalono zmianę w statucie PZPN, która wydłużała okres nieprzedawniania czynów korupcyjnych do pięciu lat.

Tomczak sie troche gubi ale nic dziwnego bo probuje bronic swoich decyzji. Co z tego, ze w grudniu 2005 dokonano zmian w statucie jak sezon 2004/05 konczy sie w maju czyli ostatnie mecze Widzew mogl kupic w maju 2005 kiedy obowiazywal przepis o przedawnieniu po 2 latach, ktore nastapilo w maju 2007. Arka i pozostale kluby zostaly ukarane na wiosne rok temu, chyba kwiecien 2007 wiec w ich przypadku nie ma mowy o przedawnieniu. Decyzja trybynalu PKOL czy to sie komus podoba czy nie wydaje sie zgodna z prawem.

Cytat:

Prof. Marian Filar, karnista, komentuje: - W ściśle kazuistycznym ujęciu, zgodnie z klasycznym prawem karnym przedawnienie liczy się od momentu popełnienia czynu i stosuje się przepisy obowiązujące też w momencie popełnienia czynu. Wychodzi więc na to, że Trybunał przy PKOl mógł podjąć taką decyzję. Ale ja się z nią nie zgadzam w wymiarze moralnym. Sport jest specyficzną dziedziną, tutaj czystość reguł jest podstawową zasadą. Sam uprawiałem go zawodowo i wiem, czym jest ustawienie meczu. I dlatego nie zgadzam się, że korupcja w sporcie może się kiedykolwiek przedawniać. Szkoda, że wcześniej nikt nie pomyślał o zmianie tych przepisów.
Gdy chodzi o duze pieniadze nie ma sensu mowic o moralnosci. Kluby musialyby same poddac sie karze, ale trudno tego oczekiwac skoro prawo jest po ich stronie tym bardziej tez, ze w tych klubach juz dzialaja inni ludzie.
Gdyby nie karano wszystkich degradacjami ale ujemnymi punktami to pewnie zamieszania by nie bylo.
Zauwazcie, ze kazdy klub proponowal dowolne poddanie sie karze wlasnie ujemnych punktow i grzywny.

iiYama 24.07.2008 08:57

Zawiesić ligę na rok, dwa. Ok, ale co np. z pieniędzmi?

Piłkarze przez ten czas nie będą otrzymywać wynagrodzenia? A jeśli będą to kto będzie na to łożyć. Kto klubom wynagrodzi straty z tytułu choćby niesprzedanych biletów czy karnetów? Przecież C+ i reklamodawcy nie będą płacić.

Kto to wyrówna, PZPN? Na pewno nie. Rząd? Który nie garnie sie by zreformować ustawy o sporcie wyłoży pół miliarda?

Gracze przez rok na zadzie będą siedzieć czy grać przez 24 miesiące sparingi?

Syf jest okropny i zdaje się że nikt nie ma siły, chęci, i odwagi by wziąść byka za rogi.

Zieniu17 24.07.2008 08:59

Cytat:

"Ostateczne decyzje zapadną w czwartek, po konsultacji z Ekstraklasą SA i przedstawicielami Canalu Plus oraz TVP. Prawdą jednak jest, że związek rozważa przełożenie trzech wspomnianych meczów" - powiedział Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN.

Canal Plus, który przez trzy najbliższe sezony będzie pokazywał rozgrywki ekstraklasy, nalega jednak na przesunięcie całej kolejki. "Chcemy przełożenia startu ligi o tydzień. To realne" - stwierdził Jacek Okieńczyc, szef sportu tej stacji. "Nie chcemy znów tłumaczyć na antenie, dlaczego rozgrywana jest niepełna kolejka i czemu kolejne spotkania są przekładane" - dodał.

Inaczej stawia sprawę TVP, która ma pokazywać magazyn ligowy. "Jeden tydzień nas nie zbawi" - powiedział Robert Korzeniowski, szef sportu tej stacji. "To może odwołajmy całą rundę jesienną? Przecież dopiero za kilka miesięcy będziemy na sto procent wiedzieli, jak ta liga będzie wyglądała" - mówił zirytowany.
Jak nie lubię Korzeniowskiego, to się z nim w pełni zgadzam...

AYALA 24.07.2008 09:00

W Rosji też był taki bałagan w tamtejszym związku piłki noznej ale Putin ich przepędził na cztery wiatry.U nas jak widać brakuje Donkowi tyle odwagi co Rosyjskiemu władcy.Ci z pzpn-u cały czas sie zasłaniają tym że jak ich wyrzuca to uefa nas zawiesi.

Awe 24.07.2008 09:01

Teraz nagle wszyscy za abolicją. Jak by nie zdegradowali nikogo tylko karali "punkty+kasa" to by się mówiło, że można otwarce kupić miejsce w lidze tylko płaci się dziadkom z PZPN a nie przeciwnikowi. Nie żebym bronił kogokolwiek za ten bałagan, ale abolicja to było fatalne rozwiązania, nawet uwzględniając ten plus, że może(!) nie było by tego chaosu co teraz.

dynek.pl 24.07.2008 09:06

Naszczecie to zdanie C+ jest wazniejsze niz TVP. Skoro jeden tydzien nas nie zbawi to liga moze ruszyc pozniej.

Zieniu17 24.07.2008 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 573104)
Naszczecie to zdanie C+ jest wazniejsze niz TVP. Skoro jeden tydzien nas nie zbawi to liga moze ruszyc pozniej.

Ale nie rozumiesz, że tydzień tutaj niczego nie zmieni, tutaj trzeba przynajmniej miesiąca...dlatego albo Liga ruszy jutro, albo wogóle...

dynek.pl 24.07.2008 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu17 (Post 573107)
Ale nie rozumiesz, że tydzień tutaj niczego nie zmieni, tutaj trzeba przynajmniej miesiąca...dlatego albo Liga ruszy jutro, albo wogóle...

Naszczescie nie Ty o tym decydujesz. Canal+ chce pokazac kazda kolejke w calosci, a nie porozrzucana w roznych terminach i mnie ta decyzja jako abonenta przekonuje. Do tego od razu zrobilby sie burdel w tabeli.

Zieniu17 24.07.2008 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 573121)
Naszczescie nie Ty o tym decydujesz. Canal+ chce pokazac kazda kolejke w calosci, a nie porozrzucana w roznych terminach i mnie ta decyzja jako abonenta przekonuje. Do tego od razu zrobilby sie burdel w tabeli.

Żeby Canal+ miał możliwośc pokazania kolejki w całości to by musiał przełożyć start ligi na początek września żeby poczekać na Koronę Kielce...

nowy_piotrek 24.07.2008 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu17 (Post 573123)
Żeby Canal+ miał możliwośc pokazania kolejki w całości to by musiał przełożyć start ligi na początek września żeby poczekać na Koronę Kielce...

mozna rozszerzyc lige o 2 zespoly, i w nastepnym sezonie spadaja 4. Inaczej trudno sobie wyobrazic start ligi szybciej niz za miesiac (bez przekladania poszczegolnych meczy). No chyba ze dziadki z PZPN oleja decyzje Trybunalu, no ale taka mozliwosc raczej w gre nie wchodzi.

Krissu 24.07.2008 10:25

A ja wolę ligę startującą za tydzień, dwa czy nawet miesiąc byleby uniknąć casusu Zagłębia Sosnowiec.
Taka gra jest bez sensu.

rutic 24.07.2008 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 573145)
A ja wolę ligę startującą za tydzień, dwa czy nawet miesiąc byleby uniknąć casusu Zagłębia Sosnowiec.
Taka gra jest bez sensu.

Dokładnie, lepiej odłożyć ligę o tydzień, dwa byle był większy porządek.
Chociaż jak tak patrzę na to co się dzieje to bajzel robi się coraz większy. :/

PoloniaDumaStolicy 24.07.2008 10:31

Myslalem nad tym, co mozna zrobic. Wg mnie PZPN powinien odwolac w ekstraklasie mecz Arki, w 1 lidze cala kolejka. Zrezygnowac z barazu Piasta i Jagi. Zrobic ekstraklase 18- zespolowa, do 1 kolejki wrzucic mecz Zaglebie - Korona, ktory zostanie przelozony, natomiast od drugiej kolejki ustalic nowy terminarz na lige 18-zespolowa. Co do 1 ligi, calkowicie nowy terminarz z 18 klubami, czyli oprocz Widzewa dac Lomze i Pelikan albo Sosnowiec (albo te dwa kluby - nie chce mi sie teraz liczyc czy wtedy bedzie pelna 18-tka). Powinni tez odwolac rozgrywki 2 ligi wschodniej oraz zachodniej, jesli zdecyduja sie na wstawienie Sosnowca.

szczaq21 24.07.2008 10:34

Engel powiedział że liga może liczyć 18 zespołów.

pan_premier 24.07.2008 10:37

oby przesunęsli start o miesiąc :D
ale do teog trzeba mieć jaja,a teraz wystartowac z Pucharem ekstraklasy i graja w nim tylko kluby co są pewne, że grać bedą

bo wtedy Lubin gry pewny być nie może

co robią politycy?

Vinci 24.07.2008 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 573158)
co robią politycy?

Od wczoraj to pewnie myślą jak ja Ziobre załatwić ;-)

Cholera wie jak teraz sobie piątkowy wieczór zorganizować. Jest mecz czy nie ma? :-p

kądzikowski 24.07.2008 10:55

Wszyscy mowia, zeby zrobic lige 18 zespolowa. Czyli wtedy jest tez wiecej meczow na wlasnym stadionie. I jak klub bedzie dokladal mecze na karnet tym, co go juz kupili?

Ta sytuacja jest bez wyjscia. I tak zle, i tak niedobrze. Wg mnie najlepiej rozpoczac lige normalnie, poprzestawiac te mecze uwiklane w to bagno a reszte grac.


E: Z tym piwem to przegieli. Na każdym stadionie w Europie można pić piwo na stadionie. To samo z racami..będą jakieś "dyspenzy" na wnesienie rac na potrzeby opraw?

E2: Czyli z tego co zrozumialem(jak byk tam jest napisane), ze tylko dorośli będą mogli wejść na stadion:) .
Wiem, wiem..im tylko chodzi o dokument tozsamosci, ale kto to bedzie egzekwowal..wejscie na stadion, zamiast 5 minut zajmie okolo 15, kupno biletu tez...ehh:-/

kreseq 24.07.2008 11:10

Przepraszam ze zrobie totalny ctrl+c i ctrl+v ale ciekawa wiadomosc :)


"Policja: koniec rządów kiboli na polskich stadionach
źródło: Polska

Zero tolerancji dla kiboli i skuteczne egzekwowanie kar - brytyjski sposób rozprawienia się ze stadionowymi chuliganami zostanie przeniesiony na polski grunt. Rygorystyczne przepisy wejdą w życie za osiem miesięcy - dowiedziała się "Polska". Nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jest bezwzględna dla stadionowych rozrabiaków.
Traktuje ich ostrzej niż kibiców siatkówki czy żużla. Samo zlekceważenie nakazów służb porządkowych będzie kosztować 2 tys. zł grzywny. Udział w bijatyce lub choćby szarpanie się z mundurowymi to 5 tys. zł grzywny i 3 lata więzienia.
Brytyjczykom udało się opanować burdy i wandalizm na stadionach dzięki żelaznej konsekwencji - kary były restrykcyjne i nieuchronne. Za udział w burdzie na stadionie można tam odsiedzieć w więzieniu nawet 5 lat. Dziś stadiony na Wyspach należą do najbezpieczniejszych w Europie.

W taki sam sposób ma działać polska policja. Cięższe przewinienia będą traktowane jak przestępstwa, a nie, jak dotychczas, jak wykroczenia. Popełnienie któregokolwiek z nich będzie oznaczało dla kibica nawet sześcioletni zakaz pojawiania się na stadionie. Złamanie tego zakazu będzie karane 3 latami więzienia i 10 tys. zł grzywny.

Za wniesienie na stadion rac lub rzucanie przedmiotami - grzywna od 5 tys. zł, za wbiegnięcie na płytę boiska lub wniesienie broni - co najmniej 10 tys. zł. Do tego areszt i ograniczenie wolności, czyli policyjny dozór oraz zakaz wyjeżdżania za granicę.

Kibic, który zechce wejść na stadion, będzie musiał pokazać w kasie biletowej dowód osobisty. Zamiast zwykłego biletu dostanie imienną kartę. W ten sposób organizatorzy i policja uniemożliwią przedostanie się na trybuny kibicom objętym tzw. zakazem stadionowym.

Przed wejściem do sektora ochroniarze znów sprawdzą zgodność nazwiska na bilecie z dokumentem, a potem przeszukają kieszenie, plecaki i torby kibiców. Każdy wchodzący będzie obserwowany przez kamery. Jeśli zasłoni twarz szalikiem albo założy na głowę kaptur, nie zostanie wpuszczony na stadion.

Kamery będą też nagrywały kibiców już podczas meczu, na trybunach. Delikwent, który mimo kontroli przemyci na trybuny puszkę piwa i zechce je tam wypić, trafi do aresztu i zapłaci co najmniej 2 tys. zł grzywny. "

Krissu 24.07.2008 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 573167)
Przed wejściem do sektora ochroniarze znów sprawdzą zgodność nazwiska na bilecie z dokumentem, a potem przeszukają kieszenie, plecaki i torby kibiców.

Tylko mi wydaje się to totalnie nierealne?

w0lno. 24.07.2008 11:27

Cytat:

Przed wejściem do sektora ochroniarze znów sprawdzą zgodność nazwiska na bilecie z dokumentem, a potem przeszukają kieszenie, plecaki i torby kibiców.
:rotfl: Wierzycie w cuda?

nowy_piotrek 24.07.2008 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 573165)
Wszyscy mowia, zeby zrobic lige 18 zespolowa. Czyli wtedy jest tez wiecej meczow na wlasnym stadionie. I jak klub bedzie dokladal mecze na karnet tym, co go juz kupili?

tak ****a najwiekszym problemem jest dolozenie meczu do karnetu :rotfl: mozna przeciez kupic papierowy na jeden mecz, nie?

Swoja droga jakby Arka szla w zaparte i nie poddala sie dobrowolnie karze to mozliwe jest ze rowniez ona by uniknela kary. Przeciez to jest parodia jakich malo. A wczorajsze orzeczenie PKOlu dotyczy tez osob fizycznych, takze mozemy sie spodziewac powortu takich "slaw" jak Wdowczyk, Zelawko, Perka i jeszcze kilku innych.

pan_premier 24.07.2008 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 573167)
Samo zlekceważenie nakazów służb porządkowych będzie kosztować 2 tys. zł grzywny. Udział w bijatyce lub choćby szarpanie się z mundurowymi to 5 tys. zł grzywny i 3 lata więzienia.

:shock:
czyli jak pan mi powie: przesuń się a ja nie posłucham to 2tys?
albo jak policja poleci na mnie z pała i mnie wytarga z tłumu i zeznają ze ich biłem to 3 lata?

pięknie
to nie bedzie Anglia tylko ZSRR

wojteq_NH 24.07.2008 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 573165)
Wszyscy mowia, zeby zrobic lige 18 zespolowa. Czyli wtedy jest tez wiecej meczow na wlasnym stadionie. I jak klub bedzie dokladal mecze na karnet tym, co go juz kupili?

to akurat nie problem bo i tak mamy nabite 2 mecze z rundy wiosennej - wtedy więc skończylaby się po prostu runda jesienna i albo skróciliby przerwę zimową (to byłby największy PLUS 18 zespołowej ligi [poza większą ilością meczyków :) ]) albo liga skończyłaby się trochę później.

Na ew. zreformowany Puchar Ekstraklasy (bo 18 druzyn brałoby w nim udział) i tak bilety są za 10 złotych i nigdy nie było kompletu, więc można je spokojnie nabyć przed meczem jeśli chce się na niego iść (3 już są na karnecie).

dynek.pl 24.07.2008 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 573165)
E: Z tym piwem to przegieli. Na każdym stadionie w Europie można pić piwo na stadionie. To samo z racami..będą jakieś "dyspenzy" na wnesienie rac na potrzeby opraw?

Gdzie ?? Chyba Europie Wschodniej i to tez z wyjatkami.

kreseq 24.07.2008 11:39

Zakazy za race to juz inna bajka. W normalnych warunkach klub dogaduja sie z odpowiednimi ludzmi z ultras i wszystko smiga poprawnie. Z jednej strony klub daje kredyt zaufania, z drugiej ultras wybiera odpowiedzialnych ludzi.
Alkohol na polskich stadionach to najgorsze co moze byc. Walczy sie z zakazami a nic nie robi sie z kultura picia. W Polsce brak tej kultury i alkoholu powinno po prostu nie byc.
Co do Policji - jesli mecze beda ochraniane przez profesionalne agencje i policjantow przeszkolonych i zawodowych a nie odrabiajacych wojo to wtedy bedzie ok.
Przerobilem kilkanascie meczy w kilku krajach i bez piwa oraz z duzym zabezpieczeniem imprezy nie bylo problemow a i kibice swietnie sie bawili. Zmiany w prawie, mentalnosci...to podstawa.

PS: W Europie zachodniej piwa pic nie mozna:) Chyba w Finlandii jest taka mozliwosc o ile dobrze pamietam, ale oni tam pic musza bo pogoda do d... i odsetek depresyjnych rosnie.

kądzikowski 24.07.2008 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 573188)
Gdzie ?? Chyba Europie Wschodniej i to tez z wyjatkami.

Oglądasz Bundesligę?? Tam oglądają meczyk popijając piwko na każdym stadionie. Ale Kreseq ma rację.. w Polsce nie ma kultury picia.. Ktos na stadionie wypilby dwie czy trzy puszeczki, zaszumialoby mu we lbie i juz nie wiadomo co mu do glowy strzeli...a to rzuci tą puszką, albo jakąś awanturę wywoła..

wisl@k_TS 24.07.2008 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 573165)
E: Z tym piwem to przegieli. Na każdym stadionie w Europie można pić piwo na stadionie. To samo z racami..będą jakieś "dyspenzy" na wnesienie rac na potrzeby opraw?

E2: Czyli z tego co zrozumialem(jak byk tam jest napisane), ze tylko dorośli będą mogli wejść na stadion:) .
Wiem, wiem..im tylko chodzi o dokument tozsamosci, ale kto to bedzie egzekwowal..wejscie na stadion, zamiast 5 minut zajmie okolo 15, kupno biletu tez...ehh:-/

Edyta1: Chyba w 4 lidze świętokrzyskiej :-D

Edyta2: To jest realne, wystarczy przywołać nasz ostatni wyjazd do Ostrowca.

dynek.pl 24.07.2008 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kądzikowski (Post 573191)
Oglądasz Bundesligę?? Tam oglądają meczyk popijając piwko na każdym stadionie. Ale Kreseq ma rację.. w Polsce nie ma kultury picia.. Ktos na stadionie wypilby dwie czy trzy puszeczki, zaszumialoby mu we lbie i juz nie wiadomo co mu do glowy strzeli...a to rzuci tą puszką, albo jakąś awanturę wywoła..

Bundesliga to cala Europa ?? Na euro tez mozna bylo popijac piwko - Carlsberga, na mundialu w Niemczech - Budweisera tylko zeby bylo to piwo bezalkoholowe. Przypuszczam, ze na Bundeslidze jest tak samo ale przez TV ciezko stwierdzic.

Elendil 24.07.2008 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan_premier
czyli jak pan mi powie: przesuń się a ja nie posłucham to 2tys?

no wiesz, teraz jest tak:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Rozdział 4. art. 21.par. 5
Kto nie wykonuje polecenia porządkowego na podstawie ustawy lub regulaminu imprezy masowej przez orgazniatora imprezy lub służby porządkowe, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000zł

Także straszyć mogą,ale dzisiejsze prawo TEORETYCZNIE też nie jest lekkie. Zobaczymy jak będzie z egzekwowaniem go.


--

Natomiast z naszej kopanej, z PZPN-u oraz rządu to ja mam niezły ubaw :P

Uran235 24.07.2008 12:41

O powiększeniu ligi.
Kluby chcą jak najszybszego rozpoczęcia rozgrywek i zgodzą się nawet na 18 zespołów w ekstraklasie, PZPN bierze takie rozwiązanie pod uwagę.

Wredny 24.07.2008 13:03

Hej
Ktoś wie jaka jest dzisiejsza decyzja Komisji Ligi?

Moim zdaniem wszystkie kluby którym udowodniono korupcję powinny byc ukarane degradacją. Sprawiedliwie wszyscy równo.
FIFA wyraźnie mówi że te czyny korupcyjne nie mają podstaw do przedawnienia.

kreseq 24.07.2008 13:19

Decyzji jeszcze nie ma ale mozna sie spodziewac ze :
1) Powiekszenie ligi
2) Wstrzymanie rozgrywek

Innych mozliwosci nie widzie, jednakk na 99% bedzie to wariant 1.

Co do karania, owszem ale z takim zaplonem i szybkoscia dzialan to dlugo to potrwa a jak juz liga wystartuje to kary beda w zawieszeniu.

tomek_TSW 24.07.2008 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wredny (Post 573254)
Hej
Ktoś wie jaka jest dzisiejsza decyzja Komisji Ligi?

.

decyzji jeszcze nie ma, własnie trwa zebranie w pzpn.

spirit 24.07.2008 13:29

Właśnie skończyła się konferencja prasowa PO nt. wczorajszego wyroku Trybunału Arbitrażowego (Raś + jakaś posłanka z pomorza + Kosecki). Najważniejsze informacje jakie wyłapałem:

- członkowie Trybunału po wczorajszej decyzji rozjechali się na wakacje, z panią przewodniczącą nie ma kontaktu nawet telefonicznego
- (jak ktoś wcześniej już pisał) wczorajsza decyzja stoi w oczywistej sprzeczności z wyrokiem z października 2007, kiedy to odrzucono odwołanie Arki, pani przewodnicząca będzie musiała się tłumaczyć
- zwołanie na jutro nadzwyczajnego posiedzenia komisji parlamentarnej w celu wyjaśnienia aktualnej sytuacji
- zdecydowanie "nie" PO dla abolicji i niekarania klubów za korupcje
- PZPN może nie stosować się do wyroku Trybunału, ale Kosecki sobie tego "nie wyobraża"
- politycy mają związane ręce, niestety w kontekście przygotowań do EURO 2012 nie zostaną podjęte żadne drastyczne kroki w stosunku do PZPN czy Trybunału, zostało wyraźnie powiedziane, że gdyby nie euro, to nawet kosztem doraźnych celów zostały by wprowadzone nowe władze do PZPN

DysoN 24.07.2008 13:31

Nie rozumiem co tutaj zmienia powiekszenie ligi. Przeciez za miesiac czy iles tam sie moze okazac ze degradacja i tak bedzie miala miejsce wiec jaki jest sens rozgrywania paru kolejek tylko po to by pozniej dwie druzyny (albo jedna, wtedy bedzie ciekawiej bo liczba druzyn pozostanie nieparzysta) wywalic ponownie a rozegrane mecze z udzialem tych druzyn anulowac ?

Jak nie lubie PZPN to uwazam ze powinni odrzucic decyzje tego trybunalu PKOL tym samym utrzymujac degradacje dotychczas orzeczone. Jak Zaglebie czy Widzew beda sie procesowac to wtdy wykluczyc zespoly z PZPN i niech sobie sami lige jakas organizuja jesli chca.

kreseq 24.07.2008 13:33

Degradacja nastapi po zakonczeniu sezonu ( tak jak z Zaglebiem Sosnowiec ) wiec nie bedzie to mialo wplywu na terminarz i rozgrywki. Bedzie 18 - w ciagu roku musza zakonczyc postepowania i wszystko bedzie klarowne. Wypierniczy sie tych ktorych trzeba i po klopocie. Liga musi byc zwiekszona bo ani klubu ani sponsorzy nie zgodza sie na przelozenie kolejek, to dla nich zbyt duza kasa do stracenia.
Nikogo nie beda teraz wywalac....Wlasnie ze wzgledu na kase i na odwolania ktore tez w razie pozytywnego wyroku beda zwiazanie z pieniazkami. Liga w 18 i w ciagu roku zakonczenie sprawy.Tak bedzie najlepiej.
Pieprzenie o tym ze gdyby nie Euro... jest po prostu smieszne.
To czego sobie Kosecki nie wyobraza a co sobie wyobraza nie interesuje mnie. PZPN ma takie prawo i dla dobra pilki powinien odpowiednio zareagowac.

SZYMEK_TSW 24.07.2008 13:36

No własnie teraz chcą powiększyc lige o Lubin i Korone, a na dobrą sprawe decyzje czy mają grać w Ekstraklasie mają zapaść bodaj za miesiąc w przypadku Zagłebią i Bóg wie kiedy jeśli chodzi o Koronę.

Kolejna patologia :/

Jeśli wywalą Arkę, oni się odwołają do PKOL i dadzą przykład Widzewa jako identycznej sprawy i zapewne to przejdzie...

I tak złe i tak niedobrze

hoolifan 24.07.2008 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomek_TSW (Post 573263)
decyzji jeszcze nie ma, własnie trwa zebranie w pzpn.

Już 3 godziny siedzą.. Ciekawe ile flaszek poszło...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl