![]() |
Nie przesadzajmy z tą klasowością Todorowa, w kadrze zagrał dwa mecze, i to dawno, grał tylko w Bułgarii, więc tego doświadczenia nabrał tylko w jednym świetnym sezonie dla CSKA (międzynarodowego)
|
najważniejsze przejść Beitar. w takim skłdzie personalnym będzie to trudne, ale nie niemożliwe. gdyby nam się udało ich pokonać, to będzie pięknie.
|
Cytat:
|
ile osob jedzie na mecz ??
|
żeby tylko Beitar ich nie wziął w pakiecie... bo napewno stać ich na to. A z tym że przejdzie on do Wisły to już byłoby raczej nieprawdopodobne
|
Itzhaki w Beitarze Jerozolima
Koniec spekulacji co do transferu Baraka Itzhaki'ego do Beitaru Jerozolima. RKC Genk i Beitar doszli do ostatecznego porozumienia. Po kilku miesiącach spędzonych w Belgii Itzhaki wraca do klubu, z którego przeszedł właśnie do Genk. Nie obyło się jednak bez zawirowań. Sprzeczne doniesienia z obu stron nie sprzyjały na pewno negocjacjom. Zawodnik wyjechał do Izraela z powodów rodzinnych. Tam postanowił rozpocząć rozmowy z Beitarem nie robiąc sobie nic z tego, że ciągle obowiązywał go kontrakt z belgijskim klubem. Władze Genk poinformowały ,że gdy wróci on do Belgii klub nałoży na niego karę finansową. Ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia i Itzhaki będzie grał w Jerozolimie. Kwotę jaką otrzymał Genk to 1.25 mln euro. SKWK |
Wakacje są, pracy nie ma, więc tradycyjnie skacze sobie po stronach i rozważam, co by było gdyby...
Jaki jest najprostszy sposób na awans do Ligi Mistrzów? Wydaje się, że jedynym słusznym i logicznym posunięciem ze strony zarządu, byłoby zainwestowanie kolosalnych pieniędzy. No dobrze, ale ile ten biedny Cupiał może dać, nawet jeśli będzie miał przypływ dobrego humoru? 2 miliony euro to max maxów. Jakie to są wzmocnienia w porównaniu do zespołów, z jakimi przyjdzie nam grać? żadne. Znając życie i poziom scoutingu, do Wisły przyszedłby Garguła, Jodłowiec, czy inny Hernani. W zawodnika z Ameryki Południowej nikt nie zainwestuje. Lechowi póki co się opłaciło, ale to już jest inny temat. Dobra, określani jesteśmy mianem dream teamu ekstraklasy.(ostatnia drużyna Kasperczaka też była tak nazywana:)). Przygotowania idą pełną parą i wszyscy czekają na losowanie, które poniekąd zadecyduje o szansach Wisły. Mamy do wyboru Juventus, Liverpool, Arsenal, Barcelone etc. Nasze wzmocnienia wyglądają śmiesznie, jeśli mielibyśmy się mierzyć z tymi potęgami. Zero szans na awans. Paradoksalnie dużo łatwiejszą drogą do upragnionego awansu, jest nierozstawiona pozycja w drugiej rundzie eliminacji. Do czynienia mamy wówczas z dużo słabszymi zespołami, od których możemy przejąć rozstawienie. Glasgow Rangers, Panathinaikos Ateny (:)), Anderlecht Bruksela, Dynamo Kijów. Oczywiście, możemy mieć pecha i trafić na zespół, który jest rozstawiony w drugiej, lecz już w trzeciej nie. Jedynym zespołem nie do przejścia, wydaje się być Fenerbahce Stambuł. Jeśli stawiamy wszystko na awans do LM, to w naszej sytuacji, najlepszym wyjściem jest nierozstawienie w drugiej rundzie. Słabsi rywale, większą szansą na rozstawienie w kolejnej. Wiąże się z tym oczywiście ryzyko, ale kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. |
Ty Flamster -zero szans na awans ? podejscie masz "zaj.....e" .jeszcze sie zdziwisz i zobaczymy co potem powiesz
|
Ty flamaster, jakby zareagował pan z twojego avatara, gdyby to usłyszał? :D
|
Po co gdybyć ,,gdbyśmy nie mieli rozstawienia"? Do kogo my dążymy - do Mistrza Luksemburga czy drużyn pokroju wczorajszego sparingpartnera rodem z Liverpoolu?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Słyszałem opinię że ogółem liga Izraelska jest trochę słabsza od polskiej .
Beitar się mocno wzmocnił,ale ciekawe czy Ci zawodnicy w tak krótkim czasie wkomponują się dobrze w zespołu,tak czy owak nasi nie powinni im ustępować . Martwi mnie tylko nasza ławka,praktycznie nie mamy zawodników którzy mogliby ożywić grę,zmienić jej oblicze czy dać jej nowy charakter .... |
Podstawową jedenastkę Wisła ma dobrą, silną. lecz jak wyżej powiedziałeś jachting, nasza ławka rezerwowa nie zachwyca.. Fakt.. lecz trzeba ryzykować, widać że Trener Wisły, Skorża nie boi się rozwiązań, stawia na wszystkich swoich piłkaży.
Co do Beitaru, to powinniśmy go pokonać.. Bądźmy dobrej myśli a wszystko się ułoży ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wisła zagrała z L'poolem bardzo fajny mecz więc jeśli tak zagramy z Beitarem to jestem spokojny o awans. Wreszcie było widać konsekwentny pressing z tyłu i szybką wymianę podań z przodu, czego brakowało na wiosnę. Różnica między drugą i pierwszą połową pokazuje, że drużyna woli grać nowym systemem 1-4-5-1 z Jirsakiem jako rozgrywającym, zamiast 1-4-4-2 i takim też pewnie będziemy grać z Żydami.
Cytat:
|
Cytat:
Nasz stan posiadania jak chodzi o pomoc i atak to na dziś Sobol, Mauro, Jirsak, Zieniu, Boguski, Pa. Brożek, Mączyński, Niedzielan, Małecki, Kmiecik i ewentualnie Pi. Brożek (????). Pierwsza 6 z w/w ma umiejętności na 1 skład więc gra z tym, że w tej sytuacji Boguski musi grać PP bobyśmy grali w ogóle bez pomocnika z tej strony. Praktycznie nie ma możliwości innego ustawienia w poważnym meczu bo reszta w tym niestety i Niedzielan odstają wyraźnie. Nawet jak wrócą Łobo i Goły to można powiedzieć, że na dziś mamy max. z 15 graczy przy czym ława to Ilie, Singlar, Diaz, Goły, Niedzielan, Mały, Mączyński więc nie za bogato..:( |
Małego(tak z innej beczki on potrafi być przebojowy :) i to mi się u niego podoba) i Mączyńskiego warto wprowadzać i ogrywać.
Niedzielan pewnie dziś zagra dłużej zobaczymy w jakiej dyspozycji jest na początek sezonu . Wydaje się że zarząd myśli jeszcze o wzmocnieniu drużyny , nawet jeden dobry ofensywny piłkarz może być na wagę złota .... Flamaster wygramy,uwierz w to i zacznij sie modlić :) |
kuczmen i inni.
Prawda jest niestety taka, że boimy się mistrza Izraela. Polska piłka jest gdzie jest, dlatego trzeba kombinować. Możemy ładnie pykać z rezerwami Liverpoolu, ale niestety, jak przyjdzie co do czego, to i tak przegramy. Klasa zawodników, budżet etc. Puchar Uefa po eliminacjach do Ligi Mistrzów, to żadna nagroda pocieszenia. Z zespołu schodzi powietrze i zamiast awansu do fazy grupowej, mamy 3:0 z Vitorią Guimaraes, która później okazuje się outsiderem rozgrywek portugalskiej superligi. Jeżeli od przyszłego roku wchodzą zasady Platiniego, to oczywiście się nie boimy i chcemy być rozstawieni. Inaczej, wolę, żeby Wisła miała ogromną szansę przejścia Anderlechtu, niż super medialny mecz z Romą i baty w 1 rundzie Uefa, gdzie nie jesteśmy rozstawieni. Moje zdanie, mam prawo:) |
Cytat:
Bez przesady... |
Cytat:
|
Cytat:
A tak poważnie wyliczmy sukcesu Beitaru: Cytat:
Na arenie krajowej całkiem,całkiem gorzej w europejskich pucharach.Czy ta drużyna zaszła kiedykolwiek w PUFEA tak daleko jak chociażby Wisła kilka lat temu?O Lidze Mistrzów też nie ma wzmianki więc czego tu się obawiać?? |
2006/07, 2007/08
tego że jest trend zwyżkowy . Kibice obawy mają prawo mieć (zawodnicy nie powinni) ,ale nie rozumiem tych negatywnych sugestii czy tonu przesądzającego o naszej słabości . |
Cytat:
Sugerujesz, że to że nie zaszli nigdy tak daleko jak Wisła oznacz że można się ich nie obawiać ?? Bardziej popatrz na ich budżet, zawodników jakich maja i jakich kupują i ceny ich transferów, my możemy o takich zakupach tylko pomarzyć. Więc już to pokazuje, że nie jesteśmy faworytem tego spotkania. fifty fifty |
sport.onet.pl:
Cytat:
pozdrawiam |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Co do zwyżkującej formy Beitaru to przypomnę, że w ostatnich 8 meczach ligi ten zespół wygrał bodajże jeden raz. Co oznacza raczej spadek formy. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jaka jest forma chłopaków z pogranicza Izraela i Palestyny. Uważam, że nie można Żydów lekceważyć, ale bać się ich to gruba przesada....
|
Dzisiaj czytałem wywiad z Heniem Kasperczakiem. Zapytany o komentarz do wypowiedzi prezesa Wilczka o spodziewanej porażce z Beitarem (wkalkulowaną porażkę) stwierdził ,że jest to nie na miejscu jeżeli na takim etapie rozgrywek padają takie słowa. Swoją drogą stwierdził też ,że Wisła ma słaby skład i że on dysponował lepszym pracując w Wiśle.
PS. Nie wiem gdzie o tym napisać bo tego tematu o polskich drużynach w europejskich pucharach jakoś nie mogę znaleźć. W tej całej paplaninie o stale wyrównującym się poziomie na obszarze UEFA coś rzeczywiście jest prawdziwego. Ostatnio przeglądałem wyniki I rundy wstępnej pucharu UEFA i najbardziej zaskoczyła mnie porażka Austrii Wiedeń ze zdobywcą pucharu Kazachstanu Tobołem Kostanoj (?) jeden do zera. |
Cytat:
|
Nie rozumiecie jednego i chyba nikt tego tutaj nie przeanalizował. Moze - gramy dobrze, moze - gramy ładnie, moze - nie tracimy wielu bramek, zanotowujemy same remisy.
NIE MAMY NAPADU, Brożek się zablokował (przynajmniej w sparingach), inni nie strzelają, najwiecej bramek ma chyba Jirsak ... strzelamy 1 bramke na mecz, tracimy takze 1. Bez wzmocnien lub cudownego wrocenia formy niektorzych piłkarzy (Zieniu, Brozek), stawiam na remis 0-0 badz 1-1 z Beitarem, jesli sie uda, to moze byc oczywiscie 1-0 dla nas badz co gorsza dla nich. Ale wysokich rezultatow nie ma co sie spodziewac, bo nie ma kto strzelac bramek a defensywe mamy dobra. |
Cytat:
Kurde nie wiem czy warto grać w ogóle z Beitar'em i w lidze, skoro kolega mówi, że Brożek się zablokował, strzelamy mało bramek i ciągle tracimy... Jest w ogóle sens grać w tym sezonie!? Może się wycofajmy! |
Cytat:
Czytaj na drugi raz co on pisze,nikt sie wynikami nie przejmuje,bardziej martwi ze Brozek na szpicy z Liverpoolem sytuacjii nie mial zadnej,Niedzielan po kontuzjii to juz nie bedzie ten sam zawodnik,jedyny plus to forma Małego,naprawde jesli bedzie tak gral to rokuje to jakies nadzieje ,bo Kmiecik z calym szacunkiem to nie ma nawet 1/3 talentu ojca. Licze ze z Beitarem bledow jak ta pierwsza bramka dla Liverpoolu nie bedzie,bo bedzie z nami tam krucho... |
od kiedy około będą bilety na mecz na Reymonta?
|
Flamaster - ale kto sie niby boi Bejtaru ? bo piszesz w liczbie nnogiej . przestan panikowac
|
Cytat:
P.S. jak pomylilem pokoje to prosze przenieść ale ten wydawal mi sie odpowiedni |
Rewanż Wisła - Beitar: środa, 6.sierpnia o 20.45 właśnie podano
|
Mam nadzieję, że bilety będą tanie, bo przecież stadion musi się zapełnić- będziemy świętować po wyeliminowaniu rywala!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl