![]() |
Cytat:
Dla mnie 3-2 dla Lecha w gwiazdach.... niestety... Więc nie pisz że mamy lepszy zespół od Lecha, bo tak niestety nie jest. Myślę że gdyby Skorża był trenerem Lecha to mieliby z 8-9 punktów przewagi nad nami a nie 3 jak teraz! I to pomimo pucharów! |
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=4991
polecam przeczytać, bo to jeden z wielu problemów.. nie wolno nam stracić trenera, który tak mądrze gada i nie boi się powiedzieć co i jak. Cytat:
|
Cytat:
OK, zgadzam się, Skorża jest dobrym trenerem, ale niestety ostatnio mam wrażenie że nie ma żadnego wpływu na piłkarzy. I nie chodzi tu o to, że nie ma wśród nich człowieka o mocnym charakterze, tylko o to że trener TEŻ chyba trochę osiadł na laurach, pewnie wszyscy mysleli, ze jakos tą rundę dojadą na 1-szym miejscu, a tu zaczęło się sypać. Powiem tak , niestety po ostatnich meczach widać, że: nie ćwiczymy nowych wariantów taktycznych, nie ćwiczymy stałych fragmentów gry (rzuty wolne, rożne w wykonaniu Wiślaków są dramatyczne!), nie ćwiczymy karnych (do karnego podszedł najmniej doswiadczony Małecki...), nie zmieniamy taktyki przy zmieniajacych się przeciwnikach (jak to mówi Jacek Krzynówek: byle do przodu... a może Brożek coś trafi) |
Cytat:
Tym bardziej, że może się RÓWNAĆ z Muchą. Wow! Polonii, nie Poloni. |
Cytat:
http://dawidbiel.files.wordpress.com...5/senyszyn.jpg A Peszko, Rengifo czy Murawski to twory medialne. Peszko w zaden sposob nie jest lepszy od Boguskiego czy Maleckiego, Murawski od Sobolewskiego, Rengifo to natomiast typ gracza w sam raz dla nas, ale ten ma za niskie umiejetnosci, jest wolny i statyczny. |
Cytat:
z tego co widziałem, kilka rozwiązań taktycznych było ostatnio.. czy nowych, nie wiem, ale na pewno się sprawdzały i były z tego całkiem dobre akcje. szczególnie mi się to w oczy rzuciło, jak weszedł Jirsak z Ruchem, poszło kilka kombinacyjnych akcji i z pierwszej piłki i z prostopadłymi piłkami i ze skrzydeł. ale wszyscy wiemy w czym tkwi problem, nie trafiamy. wierzę, że jeśli Skorży da się szansę i będzie miał okazję prowadzić zespół w okresie przygotowawczym, to uda się mu to wszystko poukładać w kupe i wkomponować nowych zawodników. jeszcze się posłuże tym artykułem z głównej - kogo my mamy za Maćka wziąć, kogo? lepszego trenera nie znajdziemy, a Skorża jest człowiekiem, który mimo obecnych problemów nadaje się do tego zadania. |
Cytat:
|
ale należy się zastanowić, czy to zależy tylko i wyłącznie od niego. a z pewnością tak nie jest.
te relacje, czy jakkolwiek inaczej to nazwać, mogą się poprawić w okresie przygotowań, dlatego Skorża musi zostać w klubie na zimę. |
Cytat:
|
Cytat:
Murawski nie dośc że jest młodszy to bardziej ustawiony ofensywnie i w defensywie też niczego sobie wiec wydaje mi sie ze w chwili Obecnej jest lepszy od Sobola Peszko... wg. mnie jest na pewno lepszy od Małeckiego a od Boguskiego silniejszy psychicznie , Boguś już ledwo nóżkami szura po boisku , od miesiąca (porócz meczu z irlandią) nic wielkiego nie pokazuje ,wrecz osłabia 9jesli można go teraz! osłabić) rwngifo.. statyczny , statyczny to jest Niedzielan albo Dawidowski , napastnik nie muski biegac jak sprinter non stop żeby strzelac gole lub wyopracowywac sytuacje , jasne może nie jest taak skuteczny jak brożek czy Lewandowski ale nam by ie przydął to zgrywanie do brożka i walki o órne piłki , ponadto nie sądze że mamy w kadrze kogoś lepszego w ofensywie niż on by był(nie licze Brożka) oczywiścir to dywagacje . w ostatnich meczach (!) nie zauważyłęm że ta 3 to towry medialne czego nie mozna powiedziec o naszych "gwiazdeczkach"... |
Trzeba uważać - Real może nie długo zmieniać trenera i pewne niebezpieczeństwo istnieje.............
|
Cytat:
Przy kolejnych transferach nie mozna zwracac uwagi wylacznie na same umiejetnosci. Wywiad musi koniecznie poznac grajka od strony mentalnej. Wiedziec jaki ma charakter, jak sobie radzi pod presja. Kazdy pilkarz pracuje na swoja reputacje latami, dlatego juz nawet informacje od trenerow trampkarzy moga okazac sie pomocne. Mam wrazenie, ze w przypadku Niedzielana zupelnie pokpiono kwestie sprawdzenia jego reputacji w poprzednim miejscu pracy. My obecnie mamy w druzynie kilku pilkarzy dalece nieprzystosowanych do znoszenia silnych obciazen psychicznych i radzenia sobie z presja. Lobozinski moze smialo robic za sztandarowy przyklad czegos takiego. Moze i fajny chlopak, moze inteligentny, ale to nie o to tu przeciez chodzi. To taki rodzaj grzecznego chlopca, ktory chyba nawet nie potrafi sie zesloscic, a nawet jesli, to wyglada to tak jakby chcial ale nie mogl i robil cos wbrew sobie. Ten problem nie dotyczy niestety tylko jego, bo kazdy przypadek charakteryzuje sie innego rodzaju uchybieniem na tym polu. I tak np. Piotr Brozek pod presja szybko sie zalamuje, glupieje i przy tym popelnia dziecinne bledy. Jirsak zas czesto odstawia noge i zwyczajnie brakuej mu zadziornosci, sily przebicia. Tak sie jednak sklada, ze w dzisiejszych czasach w futbolu trzeba byc wojownikiem, walczacym o kazda pilke. Nikt nic nikomu nie da za darmo. Przed wyjsciem na murawe, nalezy sie nastawiac na ostra walke i udreke z przeciwnikiem i jesli ktos w takich okolicznosciach wymieka, to znaczy ze nie ma czego szukac w tej dziedzinie. Jan Urban, trener Legii powiedzial swego czasu, ze obserwacje pilkarzy nalezy prowadzic w szczegolnosci pod katem tego, jak dany osobnik radzi sobie w ciezkich momentach, bo nie sztuka jest blysnac grajac przykladowo w swietnym zespole przeciw ogorkom i jakby nie bylo, nie naopowiadal chlop zadnych glupot. |
Cytat:
Uwaga, mamy człowieka na forum który jest asystentem Skorży i Smudy, metody trenerskie obu szkoleniowców ma opanowane w mały palcu, jest przy ustalaniu taktyki i bacznie przygląda się temu jak zawodnicy przygotowywani są mentalnie. Do tego wie jak Wisła zagrałby z TT gdyby trenerem był Smuda !! Przy takich kwalifikacjach jego warsztat trenerski jest na pewno ogromny. Większej głupoty dawno nie czytałem.... nesta: Wszystkie ostatnie Twoje posty to poziom dna i wodorostów. |
Rachunek Bogusława Cupiała
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...a_Cupiala.html Polecam przeczytać. |
Dla wszystkich zwoleników Smudy pragnę przypomieć sezon gdy był on trenerem Wisły i gdy jego wspaniały trenerski nos spowodował że prawie połowa zawodników miałą kontuzję które w większości był wynikiem wspaniałego okresu przygotowawczego.
|
^^ to jest patrzenie trochę jednobiegunowe, bo spójrz na aktualną formę Lecha. 30 meczów w sezonie w nogach, a jakoś mieli siły walczyć na full przez 90 minut z Rusami. Smuda po prostu podczas pierwszego sezonu zajeżdża drużynę, bo ta po prostu nie jest przygotowana na taki wysiłek. Potem jest z górki, co widać choćby w Lechu. Moim skromnym zdaniem jesteśmy kondycyjnie najlepiej przygotowaną drużyną w lidze.
Żeby nie było wątpliwości, piszę to, bo staram się być obiektywny, do Smudy też zbyt wielka miłością nie pałam, ale w tym sezonie co jak co, bronia go wyniki. |
Boguś prędzej zwolni Skorże niż da ze 2 miliony Euro na wzmocnienia.
Co do Smudy to uważam że z tym składem co ma teraz Skorża byłby jeszcze niżej w tabeli. |
Pan Maciej to pierwszy trener od wielu lat którego działania naprawde cieszą me serce. no może jeszcze Lenczyk swego czasu wywoływał pozytywne emocję gdzie Wisła jesien 2000 miała bardzo dobrą.
nie wiem ilu jest takich którzy doceniają kibiców na stadionie i dają z siebie tyle podczas swej pracy, znosząc szykany, nieprzychylność wielu ludzi, burdel jaki panuje często w naszym klubie. to tylko moja prywatna opinia, nie jestem zwolennikiem noszenia piłkarzy (wiadomo kasa i tylko kasa) czy trenerów na rękach a tym bardziej trenerów ale dla Pana Macieja 100% poparcia i pełne zaufanie z mojej strony. co do Smudy - pamiętam jego niewypały w 1999 i za drugim razem jak był u nas w 2001... nie, dziękuje temu Panu , 3 razy do tej samej rzeki się nie wchodzi |
Cytat:
|
Po pierwsze wyraznie napisalem, ze Skorza i Smuda sa trenerami o zblizonej klasie i jesli juz trzebaby obecnego trenera zwolnic to dla mnie sens ma tylko sprowadzenie Smudy, inaczej bedzie to krok w tyl. Wiec prosze mi nie wciskac, ze jestem zwolennikiem zwalniania Skorzy. Pisalem wiele razy, ze powinien dalej pracowac w Wisle i na pewno nie jest glownym winowajca slabszych wynikow druzyny. Potwarzam.. JESLI JUZ musialby odejsc...
Po drugie, chcialbym zgodzic sie z kibicem Lecha. Pamietam ten sezon, o ktorym pisze Kominek, ale to bylo lata temu i raz: wtedy byl konflikt z Szulem wlasnie odnosnie przygotowania fizycznego i sprawa jest tu mocno niejasna jesli spojrzymy na dokonania Szula w Legii czy Arce (wcale takim fachmanem nie jest), a dwa: ludzie ucza sie na bledach. Wiec jesli nawet zalozymy, ze Smuda wtedy przesadzil (choc ta przesada to zapewne obciazenia treningowe takie jak w krajach zachodnich) to nie mozna niezauwazyc, ze Lech laczy obecnie gre w pucharach z gra w lidze przez cala runde i w kazdym ze spotkan wyglada swietnie pod wzgledem fizycznym. |
no ale znow nie przesadzajmy - Lech zagral cale 2 mecze wiecej niz my, gdzie jakby pominac runde wstepna z tubylcami z Kazachstanu , to tych meczy wychodzi tyle samo
My - Beitar x2,Barcelona x2 ,TT x2 Lech - Zurich x2, Wieden x2 , no i 2 ostatnie. Jesli by dodac ze Lech totalnie olal PE a my jednak przynajmniej w 3 meczach gralismy skladem troche zblizonym do pierwszego , to w zasadzie wychodzi po rowno, nawet ze wskazaniem na nas - jesli chodzi o ilosc meczy. Mi sie wydaje - choc pewnosci nie mam - ze Lech dysponuje lepszym skladem od nas - do tego ten sklad ma glod grania a u nas jakby odwrotnie to bylo. Ale nie ma co biadolic - wygrac przekonujaco z Odra i dobrze przepracowac zime a sprawa mistrzostwa bedzie otwarta. |
tak sezon 1998-1999 byl naprawde super ale... kogo wtedy kupili? - mieli super skład i nie żałowano kasy na piłkarzy..mi bardziej chodziło o rok 1999 wtedy o ile dobrze pamiętam doszło do idiotycznych zakupów i potem w 2001 ponownie jak Smuda był trenerem (tak samo Kasperczak miał olbrzymią ilość niewypałów a raczej wzorował się na "sprawdzonym towarze")... co nie znaczy że do Pana Smudy szacunku nie mam. Uważam go za dobrego terenera ale jednak nie widzę go w Wiśle
|
Cytat:
Cytat:
Panie Maćku trzymaj się Pan ! |
Jesli sie nic w 'firmie' nie zmienilo pod katem polityki personalnej to Skorza z posada pozegna sie juz w Grudniu. Zwazcie, ze Kasperczaka zwolnili pomimo tego iz faktycznie mistrzostwo zdobyl juz jesienia.
Obawiam sie, ze Skorze znowu zastapi jakis wynalazek pokroju Licki czy Okuki i bedziemy kolejny sezon w d..pie. Jesli juz ma sie tak stac, ze Skorze wywala to mam nadzieje, ze pojdzie do Poznania a do nas przyjdzie Franek Smuda. Czytam wszedzie, zegramy bez polotu bo druznie brakuje 'jaj' odkad Kosa odszedl, no to Smuda ma jeszcze wieksze jaja od Kosy i jak przyjdzie to znowu bysmy zaczeli wygrywac. Tak poza wszystkim to Baszczu moglby troche slaskiego charakteru pokazac bo poki co to zamiast rzucic miesem po ojcowsku to widze, ze mlodszym kolegom matkuje. W meczu ze Slaskiem to wiazanka nalezala sie wczesniej kilku innym chlopakom zamiast sedziemu. Pozdro, oby dobrze sie dzialo. |
Ale wymyśliliście:) Smuda w Wiśle, jak wyjdzie z grupy p. Uefa to chętnie podpisaliby z nim długi kontrakt. Poza tym jeśli mielibyśmy się wzmacniać stopniowo to Lech już za Smudy czeka 2 lata na mistrzostwo. Cupiał jest człowiekiem sukcesu, a tacy ludzie uczą się na błędach. A co za tym idzie Skorża zostanie i dostanie porządne wzmocnienia. Będzie fala kilku piłkarzy jak kiedyś Żuraw, Szymek, Kosa itp.
|
Gdyby Skorża przeszedł do Lecha to mamy podwójnie przejebane. Nie dość że tracimy świetnego trenera to oni zyskują świetnego trenera i moim zdaniem pewny mistrz w Poznaniu.
Niestety obawiam się że jest to całkiem prawdopodobne. |
Smuda nie chce do Wisły, przynajmniej w zimie
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html |
I dobrze że nie chce. Tutaj też go nie chcą.
|
Jak nie bylo zebrania RN w poniedzialek to juz jest dobrze. Mysle ze Maciek zostanie bo gdyby Cupial mial go zwolnic to zrobilby to po meczu z craxa.
|
A dzisiaj Skorza juz zostaje w Wisle -> http://www.sports.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=39133.
I to ten sam koles jest autorem co wczoraj napisal "Skorza na wylocie" :) |
Cytat:
A co do Skorży - tak jak mam w opisie popieram go w pełni, ale z drugiej strony nie zagłaszczmy go bo braków ma jeszcze sporo. Wiec do pracy Panie Skorża!:) |
Cytat:
Dziennikarz to powazny tytul, jak inzynier czy lekarz medycyny, i nazywanie tak kazdego misia ktory klepnal w zyciu wierszowke bez odpowiedniego przygotowania uraga dziennikarzom z prawdziwego zdarzenia. eot. |
dzisiejszy Dziennik Polski:
"Zostanie Skorża - odejdą piłkarze, czy taki scenariusz jest możliwy? GORĄCO W WIŚLE KRAKÓW. W klubie mistrza Polski nikt nie potwierdza zwolnienia trenera Dla trenera Wisły Macieja Skorży sytuacja, w jakiej się znalazł, jest najpoważniejszym zawodowym doświadczeniem, porównywalnym jedynie do tego, z czym zetknął się w pracy z reprezentacją, choć wtedy był tylko asystentem selekcjonera Pawła Janasa. Skorża nigdy wcześniej - jako szkoleniowiec ligowego zespołu - nie przegrał dwóch meczów z rzędu. Po porażkach 1-2 ze Śląskiem we Wrocławiu i 0-1 z Ruchem w Chorzowie poddany więc został niezwykle trudnej próbie. Zapowiedział wczoraj, że zastosuje terapię szokową wobec niektórych pikarzy. - Informacje, komentarze dotyczące klubu, które pojawiają się ostatnio w mediach, tworzą specyficzną atmosferę wokół drużyny. Ja podchodzę do sprawy w ten sposób - w sporcie tak, jak w każdej innej dziedzinie życia, są dni zwycięstw i porażek. Będę musiał sobie z tym jakoś poradzić. To wyzwanie, ale nie boję się go i jestem przekonany, że poradzimy sobie z problemem, jeśli chodzi o aspekt sportowy. Nie zgadzam się na stawianie nas w roli przegranych w rywalizacji o mistrzostwo Polski. Przypomnę, że w poprzednim sezonie, tak dobrym dla Wisły, był taki moment, że mieliśmy cztery punkty straty do lidera ekstraklasy, a potrafiliśmy zdobyć mistrzowski tytuł. To jest próba charakterów dla każdego związanego z Wisłą. Ja się tego wyzwania nie boję - powtórzył wczoraj Skorża deklarację złożoną już kilka dni temu, jeszcze przed niefortunnym występem jego podopiecznych na Stadionie Śląskim. - Chcę wszystko przywrócić na właściwe tory i jest to tylko kwestia czasu. Nie po raz pierwszy w tym sezonie musiał się tłumaczyć z niekorzystnego wyniku. Podobnie jak poprzednio nie chciał się jednak podzielić żadnymi szczegółami rozmów z prezesem Markiem Wilczkiem, dyrektorem sportowym Jackiem Bednarzem, ani tym bardziej z właścicielem klubu Bogusławem Cupiałem. Mimo coraz większego napięcia, personalnych spekulacji trenerzy i zawodnicy Wisły nadal solidarnie odmawiają uchylenia tajemnic przed- i pomeczowych dyskusji, nawet w przypadkach naruszenia indywidualnych interesów niektórych z nich. Języczkiem u wagi są na pewno tzw. wyjściówki, czyli obwarowane kontraktowymi ustaleniami kwoty za udział w meczach, sięgające - według naszych nieoficjalnych informacji - jednorazowo kilkunastu tysięcy złotych. Jednym z ryzykowniejszych pociągnięć Macieja Skorży było więc wprowadzenie zasady rotacji w składzie oraz sprawdzanie przydatności zawodników do gry na innych niż do tej pory pozycjach na boisku po meczu z Legią w Warszawie, zakończonym porażką 1-2. Na ławkę rezerwowych trafili: Marcin Baszczyński, Mauro Cantoro, Wojciech Łobodziński, Marek Zieńczuk, a nawet kapitan drużyny Arkadiusz Głowacki. Właściwie nikt, może poza najlepszym strzelcem Pawłem Brożkiem i Radosławem Sobolewskim oraz trochę z innych względów (braku bardzo mocnego konkurenta) Mariuszem Pawełkiem, nie mógł być pewny miejsca w podstawowym składzie na ligowe mecze. Skorża miał w tym określony cel szkoleniowy, ale musiał się także liczyć z różnymi konsekwencjami tego eksperymentu. Odnosi się wrażenie, że piłkarze w trudnym dla trenera okresie niekoniecznie stoją za nim murem. - Z założenia zawodników traktuję jak profesjonalistów. Nie jest tak, żebym chciał, aby każdy piłkarz mnie lubił i skoczył za mną w ogień. Na pewno mam w szatni swoich zwolenników i przeciwników, tego się nie da uniknąć. Oczekuję natomiast, że każdy z nas, bez względu na to, jak długo będzie w Wiśle, codziennie da z siebie tyle, ile może. Tylko taka droga może nas zaprowadzić z powrotem na szczyt - uważa Skorża. - Nie mam wpływu na to, jakie zawarto kontrakty, choć są one na pewno istotne. Nie kieruję się jednak ustaleniami tych umów, bo straciłbym wtedy panowanie nad sytuacją. Obejmując stanowisko trenera Wisły, przekazałem zawodnikom motto, którego się trzymam i cały czas powtarzam - wszystko dla drużyny! Zmiany, rotacje w składzie spowodowane są wyłącznie tym, że są dobre dla zespołu. Wyłącznie tym się kieruję. W pewnych sytuacjach jednostka musi się podporządkować ogółowi, aby pójść naprzód. A niektórzy muszą dostać jeszcze dodatkową terapię szokową, bo nie ukrywam, że postawa części piłkarzy jest nie taka, jakiej bym oczekiwał. Choć powody tego są różne i staram się ich zrozumieć, dla mnie najważniejszy jest profesjonalizm i danie z siebie wszystkiego na boisku. Indywidualne cele zupełnie mnie nie interesują. Jeśli ktoś nie przyjmuje moich reguł gry, powinien liczyć się z tym, że nie będzie pasował do mojej koncepcji. I nie mówię tego dlatego, że wokół mnie robi się teraz gorąco i chcę pokazać, iż mam silną rękę. Pominę nazwiska, ponieważ przyjąłem zasadę, że spraw nieprzyjemnych nie wynoszę na zewnątrz, ale po ostatnich meczach wobec paru graczy muszę podjąć interwencję. Maciej Skorża potwierdził, że są w zespole zawodnicy, którzy nie realizują na boisku jego założeń taktycznych. Ma również zastrzeżenia co do ich zachowania na treningach i... poza boiskiem, choć najważniejsze są te, które dzieją się w czasie spotkania. - Zarzuciłem drużynie, że w sobotę po stracie bramki, wszyscy zwiesili głowy, nie było widać kogoś, kto chciałby tę złą sytuację zmienić. I w tym momencie przegraliśmy już mecz - powiedział. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że nie wszystko jest w jego rękach. Musi się liczyć z najgorszym, choć wydarzenia ostatnich dni, uwagi, jakimi podzielił się wczoraj, mogą równie dobrze sugerować jeszcze inny scenariusz, trochę zaskakujący, wziąwszy pod uwagę przyjętą w naszym futbolu praktykę zwalniania trenerów niedługo po osiągniętych przez nich sukcesach. Może tym razem w Wiśle zostanie Maciej Skorża, a odejdą niektórzy piłkarze! I przyjdzie jeden, czy dwóch zawodników o charakterze takim, jaki prezentował kiedyś na boisku... Klaus Augenthaler. To jego wymienił wczoraj Skorża jako przykład zawodnika, którego chciałby mieć w swojej ekipie. Tak na marginesie Wisła rozważała kiedyś ściągnięcie z Niemiec wtedy już trenera Augenthalera. Może Skorża nieprzypadkowo wrócił w poniedziałek to tego nazwiska? Jerzy Sasorski" |
strasznie mi sie ta wypowiedz Skorzy podoba. Nie pasuje mu mocno postawa niektorych osob i zamierza to rozwiazac przy pomocy "terapi wstrzasowej". To tak jak kiedys slyszalem ze jest za miekki i nie potrafi nawet krzyknac. Mysle ze w szatni potrafi On juz odpowiednio "zmotywowac" zawodnikow. Wiec to na plus.
Minusem natomiast jest postawa tych grajkow ktorym to nie pasuje tasowanie nimi przy ustalaniu skladu. Sytuacja jednak sie powtarza nie pierwszy raz w przeciagu ostatnich kilku lat. Jest grupka cwaniakow (starych wyjadaczy bedacych w klubie nie od dzis) ktorym jak cos nie pasuje u trenera to zaczynaja swoj "protest" chcac go wywalic swoja gra. Niestety maja tego pecha ze tym razem jako ze sa juz starzy i na odstrzal to ta taktyka sie obroci przeciw nim. Dobre w tym jest to ze przynajmniej wiadomo z grubsza o kogo chodzi. Skonczyl sie was czas grajkowie! P.S. oj przydaloby sie teraz baardzo z odra "spore poparcie dla Skorzy" lacznie z jakas sektorowka. To by moze uzmyslowilo raz na dobre Cupialowi powage tego stanowiska i tej sytuacji. jak cos takiego moze ma byc zorganizowane to prosze o info. |
No dobra, może i jestem newbie na tym forum, może i mieszkam kawałek od Krakowa, ale ja tu czegoś nie rozumiem, czytam trochę wywiadów i artykułów na temat Wisły i ostatnio gdzieś tam przeczytałem, że Skorża ma wśród piłkarzy zwolenników i przeciwników. Grzecznie pytam, któż to ci przeciwnicy? Bo tego nigdzie znaleźć nie mogę...
|
I nie znajdziesz. Takich rzeczy nie znajdziesz w gazetach, a nawet jeśli to są to zwykłe farmazony i szukanie taniej sensacji przed redaktorków.
|
Dlatego chciałem się dowiedzieć od Was :)
|
Cytat:
|
"PS": szykuje się wielki powrót do Wisły Kraków!
http://wiadomosci.onet.pl/1873544,14...akow,item.html http://www.efakt.pl/m/Repozytorium.O...8197295550.jpg |
Cytat:
p.s. smuda pe... Wisle sprzedal!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl