![]() |
jakby ktoś miał karte multisport na zbyciu to z chęcią bym sie podłączył jako drugi !
|
|
Potrzebuje się poradzić kogoś kto przechodził ostatnio procedurę rejestracji jako bezrobotny. O ile kwestia samej rejestracji jest dość dobrze rozpisana w necie na stronie grodzkiego urzędu pracy i nie mam co do niej zastrzeżeń to nie ma tam odpowiedzi na ważne dla mnie pytanie.
Chodzi mi o to, jak wygląda później szukanie przez urząd pracy dla mnie i jakie obowiązki na mnie spoczywają aby utrzymać status bezrobotnego ? Słyszałem, że będę musiał w urzędzie się stawiać raz w miesiącu aby dostać jakiś kwit, który w konsekwencji musi mi opieczętować potencjalny pracodawca podczas mojej wizyty u niego. Dodatkowo mam pytanie czy mam obowiązek podjęcia pracy u pracodawcy którego mi wskaże urząd pracy ? Posiadam dość specyficzne kwalifikacje więc znalezienie mi pracy która będzie im odpowiadała jest dość trudne. Pozdrawiam, Adam |
Powinieneś sobie przeczytać art. 33 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W nim jest opisane, co może spowodować utratę statusu bezrobotnego. Są tam m.in. takie punkty:
Cytat:
|
Obowiązek masz taki że dostaniesz termin kiedy masz się zjawić. Przychodzisz, numerek. kolejka. siadasz u Pani, dowiadujesz się że ma jakąś propozycję dla Ciebie to musisz się pofatygować i odwiedzić potencjalnego pracodawce, który da ci zaświadczenie, że byłeś ale albo cię nie chce, nie spełniasz wymagań czy cokolwiek innego albo dostaniesz propozycje pracy. Jak propozycji pracy Pani w okienku dla Ciebie nie ma to wyznacza kolejny termin twojej wizyty.
Ogólnie nie nastawiałbym się że powołają sztab kryzysowy do poszukiwania pracy dla Ciebie, wskażą 10 potencjalnych miejsc gotowych Cię zatrudnić, a raczej nic ci Pani nie wskaże. |
Najbardziej to zależałoby mi na tym żeby w ogóle nie szukali pracy, nigdzie nie wysyłali, mogą nawet nie wypłacać zasiłku. Zależy mi tylko na kontynuacji ubezpieczenia. Okres zarejestrowania na bezrobociu chcę wykorzystać do rozwijania swojej firmy. Uprzedzając pytania jestem jednym z dwóch wspólników spółki z o.o. i nie mam zawartej umowy o pracę. Spółka dopiero powstała i potrzebuję zyskać trochę czasu na rozwój minimalizując koszty swojego utrzymania w jej zasobach.
Dzięki za porady! |
Ale takie ich zadanie, żeby szukać i wysyłać, a przy tym rejestrując się jako bezrobotny wyrażasz gotowość do podjęcia pracy. Ustawa definiuje bezrobotnego jako m.in.
Cytat:
Dosyć istotna kwestia to też to, że bezrobotnym nie może być ktoś, kto uzyskuje miesięcznie przychód w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych. Jeśli Cię to interesuje, to art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia zawiera definicję bezrobotnego. Są tam warunki, jakie należy spełniać, żeby nim być (zresztą w art. 33 jest o tym punkcie wzmianka). Urząd ma znaleźć Ci odpowiednią pracę, czyli taką, do której masz wystarczające kwalifikacje lub doświadczenie zawodowe. Nie wiem jaka tu jest sytuacja, ale może tak być, że będą mieli problem coś Ci znaleźć i nie będziesz musiał się przejmować kwestią narzuconej pracy. |
Cytat:
Urząd pracy nie skieruje Cie bezpośrednio do podpisania umowy tylko najpierw masz rozmowe kwalifikacyjną. I to od niej zależy co będzie dalej, więc chyba nie trudno zjebać rozmowe by pracy nie dostać prawda?:) Jeśli sie zarejestrujesz to twoim obowiazkiem będzie chodzenie na podpis raz na 3 miesiace, i to chyba tyle. Czasem mogą Ci zaproponowac jakies kursy szkolenia, ale mozesz powiedziec - NIE. Więc tak naprawde zostaje Ci tylko podpis który złożyć musisz, bo jak nie złozysz, to po tygodniu Cie skreślą i bedziesz musiał przejsc okres karencji by sie ponownie zarejestrować. |
Pracował ktoś w telemarketingu? Tzn bardziej przedłużanie umów i może coś polecic? Potrzebuje popracować około półtora miesiaca a tam sie chyba najszybciej załapie
|
Jakby ktoś myślał o wyjeździe do pracy do uk to mogę pomóc.
Ale od razu zaznaczam że angielski trzeba minimum podstawy znać i trochę grosza na start odłożone mieć... |
prv ;) .................
|
Zastanawiam się z partnerką nad wyjazdem do Norwegii do pracy.
Na parę miesięcy. Ponoć na malowanie domków, czy pracę w jakiejś sortowni / na plantacji jest duże zapotrzebowanie. Oczywiście wiemy, że życie w Norwegii czy innych krajach Skandynawii jest horrendalnie drogie i jak jechać, to tylko z własnymi konserwami i zapasami żarcia. Macie może jakieś doświadczenie z pracy ww. krajach? Jakieś rady, wskazówki? Kogo tam w ogóle potrzebują? No i kolejna sprawa, mnóstwo jest firm / pośredników którzy oferują, czy wręcz gwarantują że znajdą Ci pracę w kraju który Cię interesuje. Nie jesteśmy pazerni, możemy zapłacić im i przez taką firmę znaleźć zatrudnienie ale.... no nie mamy zaufania. Mnóstwo takich firm powstało po naszym wejściu do UE, czy otwarciu zachodnich rynków pracy na Polaków i....wielu rodaków się przejechało. Skasowali kasę i wyslałi naszych do jakiś obozów pracy jak w Italii. Dziękuję za wszelkie informację czy może propozycję ;) Może być priv. |
A jak coś, nie potrzebowalibyście kolejnego pary rąk? haha - no chyba, że wymaga to wszystko jakiegoś specjalistycznego doświadczenia, czy coś.
|
Cytat:
Oprócz własnych obserwacji, starałem się gadać z wszystkimi o czym się tylko dało. Wniosek był jeden: tracę czas w tej jebanej firmie, trzeba wyjeżdżać. I tak: - jeśli ktokolwiek straszy cię (tak jak mnie straszono "ze w anglii to nie to co kiedys"), że w Europie kryzys itp to owszem jest kryzys. Wygląda on tak, że kiedyś w anglii dostałeś pracę jak przyszedłeś trzeźwy do agencji i miałeś dwie ręce. Teraz gdy jest konkurencja, wymagają podstawy języka (znam kobiete która pracuje w angielskiej firmie cztery lata i nie zna kolorów w tym języku!) IQ powyżej 80 (np. masz na kartce napisany pięc razy numer 5554, a raz 5545 i masz znaleźć błąd...) i żeby choć trochę chciało ci się pracować (kiedyś jak polak poszedł siku, to 50 minut potrafiło go nie być, dziś za coś takiego wylecisz z miejsca). - dwa, bezrobocie dalej kraje europy zachodniej mają mniejsze od nas (w uk 8%!). Bo prawda taka, że za minimalną krajową w Krakowie też robotę spokojnie znajdziesz. Sęk w tym, że nawet nie wiesz co z tymi 1500 zł zrobić miesięcznie - ledwo na mieszkanie i media starczy, a jedzenie? W anglii minimalna to 6,19 funta, możesz za to kupić 6 żywców w polskim sklepie, 4 litry ropy, czy 13,5 litra mleka. Przelicz sobie ile u nas byś musiał zarabiać aby tyle kupić... - trzy co do Skandynawii i firmy załatwiających tam pracę - nie bój się. Proś o dane firmy pod jaką zarejestrowana jest w Swecji/danii itp, i pisz do polskiej ambasady w sprawie tych firm. Udzielą ci informacji,czy takie firmy istnieją czy polacy wysyłają skargi. - co do Włoch to odradzam. Naprawdę południe to mafia, niczym na filmach - nie ma w tym cienia przesady. Nasłuchałem się historyjek od kierowców i zdecydowanie odradzam. - Jeśli znasz język i masz odłożone trochę grosza - to ryzykuj. Nie zastanawiaj się. Smutne, ale prawdziwe niestety... |
Cytat:
Z tego co się orientuję (mogło się coś zmienić przez te 5 lat) prawnie zabronione było pobieranie pieniędzy za pośrednictwo. Nasza firma dostawała kasę od docelowego pracodawcy - i to zwykle dopiero po 1-2 miesiącach od momentu rozpoczęcia pracy. Generalnie nie ufałbym jakimś nieznanym pośrednikom, zwłaszcza gdy wykładasz ciężko zarobione pieniądze. |
Slyszal ktos o tymczasowej pracy ulotki rozwozenie gastronomi itd? najlepiej bez umowy i bez ubezpieczenia....
|
w tych czasach lepiej siedziec w domu, zeby duzo zarabiac trzeba byc kims....
|
Cytat:
|
Pracował ktoś w infolinii technicznej Neostrady? jak opinie?
|
Wie ktoś coś na temat pracy w Izbie Celnej?
|
Cytat:
Problemy Klientów powtarzalne. Możliwość dorobienia do wypłaty sprzedażą produktów. Co chciałbyś wiedzieć szczegółowo? |
Pracuje ktoś jako przedstawiciel handlowy ds. sprzedaży energii i gazu w firmach typu RWE, czy Duon??
Moja kobieta jutro idzie na rozmowę... a prawda jest taka że to będzie jej pierwsza praca, nie ma doświadczenia, studia nie związane z energią itp.... Na necie dużo czytałem nt. temat... ale różne są opinię. |
Słyszał ktoś w Krakowie o dorabianiu na "ochronie" w trakcie róznych imprez? Jakieś festiwale, kabarety, koncerty itd coś gdzie postoisz kilka godzin (wiadomo że nie żadne sportowe imprezy ani nic takiego) i dostaniesz za to pare dych? Albo o jakichś pracach takich typowo jednorazowych gdzie można pare groszą zdobyć? Jak by ktoś miał jakieś namiary, strony z takimi ogłoszeniami czy coś to priv
|
Podbijam i jeszcze raz pytanie o to samo. Dodatkowo jak by ktoś miał jakaś oferte pracy czy to dorywczo, jednorazowo czy coś większego to priv.
|
Witam
razem ze swoją kobietą poszukujemy jakiejś pracy sezonowej za granicą na okres od czerwca do końca września, jest tutaj ktoś kto był, może ma jakiś kontakt? Pewniej bym się czuł gdyby złapać coś z polecenia :) Ofert jest mnóstwo i cięzko coś wybrać konkretnego. Licze że podziielicie się doświadczeniem. |
Nie miałby ktoś namiarów na pracę w Krakowie (weekendy)? Może być nawet wtaczanie głazu na kopiec Kościuszki albo Krakusa. Ważne, by płacił w miarę za godzinę/dniówkę.
|
Jakaś praca weekendowa do końca roku szkolnego dla młodego (16lat)? Ma ktoś jakieś namiary?
|
Jak w Krakowie wychodzi się na Taxi??
|
Jest praca na wakacje na magazynie w firmie KDWT na ul. albatrosów 2. To jest magazyn z wyrobami tytoniowymi, i drobną spożywką (czekolady, batony, napije, gumy itp). Praca jest w godzinach 14-22 od poniedziałku do piątku. W tym momencie kierowniczka rozpoczęła nabór ale wiem że nie trudno się dostać. Tylko najlepiej jak najszybciej złożyc CV.
|
Też by mi się jakaś praca przydała na wakacje. Nie musi być dobrze płatna (mogę nawet robić za mniej niż jest przewidziane), ważne żeby nie była w....iająca dla innych ludzi (czyli telemarketing, jakieś ulotki, namawiania odpadają).
|
Ja też się podbijam. Jak ktoś ma jakąś propozycje pracy to piszcie. Od dawania korków z matematyki do pracy fizycznej.
|
Również podbijam ;p Jeżeli ktoś jest w stanie zaoferować mi ofertę pracy w okresie wakacyjnym to prosze pisac na priv. Najlepiej w okolicach Rybitw.
|
Jakby kogoś interesowało, ostatnio słyszałem, ze na Starowiślnej, w barze z orientalnym jedzeniem poszukują pomocnika kucharza. Może tam byście zahaczyli na wakacje? ;)
|
Witam ,rozglądam się za jakąś pracą sezonową, najlepiej przez pośrednictwo zaufanej agencji, niekoniecznie z Krakowa, najchętniej w rejony niemieckojęzyczne ale czytając opinie internautow sporo jest przekrętów i sęk w tym żeby wszystko było dobrze niekoniecznie za ogromne pieniądze.Bardzo dziękuje za ewentualną pomoc wskazówke albo linka polecanej agencji :) Pozdrawiam !
|
Panowie, działa takie coś żeby przejść się po galerii i pozostawiać CV w różnych sklepach?
I jak ktoś ma albo słyszał o jakiejś propozycji pracy w sklepach itd to priv. |
Ma ktoś namiar na jakąś prace za granicą? Może być przez agencje pracy. Jak coś to priv.
|
Też by się przydała praca na wakacje , jak by ktoś miał namiar to na PW
|
Jest na sali jakiś rekruter, który mógłby ocenić moje CV ? Bo nie wiem co jest grane, że rozesłałem tego z 40 sztuk i gówno, nikt nie dzwoni :D
|
Są jakieś oferty pracy w Londynie?
Mogą być przez jakąś agencję/lub osobiście proszę o kontakt na priv osoby z Londynu. Mój poziom angielskiego oceniam na dobry : zdane FCE 2.5 roku temu i przygotowania do CAE... Jeśli jest ktoś kto może wesprzeć lub pokierować proszę o kontakt na priv. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl