![]() |
Musze przyznac , ze facet pozegnal sie slowami , ktore przysporzyly mu wiecej przychylnych Wislakow niz podczas jego urzedowania.Dziekujemy za te 2 lata , tak jak poprzednik stwierdzam , ze byly wzloty i upadki- zycze powodzenia w przyszlosci.
|
|
Cytat:
został jedynym decydentem w sprawach transferowych co więcej doprowadził do zatrudnienia jako skautów, ludzi co do których fachowości jako trenerzy można mieć bardzo dużo wątpliwości. Trudno powiedzieć jak się sprawdzą jako skauci. Niemniej jednak ryzyko jest. I jeszcze z drogi usunął - nieważne jak, dzięki swoim wejściom do Cupiego, czy dzięki swojej o dziwo mocnej pozycji, Bednarza. Wygrał wojnę, ale właśnie przegrał pierwszą bitwę. My mamy Jopa, a Juve będzie miało Braza. Jakieś pytania? ps. Najszczęśliwszym człowiekiem w Krakowie jest jednak chyba Jacuś Kazimierski. Swobodnie może teraz p...ić jakim to wspaniałym bramkarzem jest Pawełek i Cebanu. I nikt mu nie będzie bruździł przysyłając na testy bramkarzy.... ps. 2: Polskie kluby powinny mniej bazować na obserwacjach i skautingu, a bardziej liczyć na to, że trafi się taka okazja, i wówczas błyskawicznie działać. mocno dyskusyjna teza Bednarza (naraża się na posądzenie go o siedzenie w kieszeniach menagerów), a zarazem prztyczek w nos pana S. |
Chyba nikt nie wyobraża sobie że Skorża ogarnie i wraz z dwoma łapaczami wypełni lukę po Bednarzu bo do tego trzeba poświecic trochę trenerskiego czasu i posiadac odrobinę znajomości terenu .
Ale stało się zobaczymy czy na efektywną działalnośc tego trójkąta znajdą się odpowiednie środki . |
" Polskie kluby powinny mniej bazować na obserwacjach i skautingu, a bardziej liczyć na to, że trafi się taka okazja, i wówczas błyskawicznie działać."
To zdanie dyskwalifikuje dla mnie Jacka Bednarza jako osobe która powinna odpowiadac za transfery bo to tak jakby isc na zakupy i nie kupowac czegos co jest potrzebne tylko to na co sa aktualnie promocje. Po drugie skad wiedzeic ze okazja jest okazja jesli sie jej nie obserwowalo ? A po trzecie jest to ewidetne wyrazenie sprzeciwu co do polityki ktora zaczela obowiazywac w Wisle. I niech nikogo nie zmyli slowo "mniej" w jego wypowiedzi - mniej niz robia to polskie kluby juz nie mozna |
Cytat:
Obserwować sobie można i powinno się (z resztą wcześniej, tłumacząc "jak to się robi", jest napisane pierwszy podpunkt - "obserwuje się zawodnika"). Wyrwaliście zdanie z kontekstu i już, byle dowalić Łysemu. Obserwować należy, ale co z tego, jak potem trzeba zapłacić wysoką kwotę odstępnego a polskich klubów na nią nie stać albo mają mniejsze możliwości od innych, którzy przecież też obserwują! Chodziło mu o to, że trzeba czekać na takie okazje, perełki, jak się trafił Marcelo - dobrych i za darmo. Kto Ci powiedział, że niepotrzebnych piłkarzy sprowadzać? Tyle |
Cytat:
|
Cytat:
i co było potem?? Kasperczak wyeliminował Parmę i Schalke a co było potem?? ps. Csaplar miał w Polsce epizod z Wisłą P. , po którym raczej nikt go już tu nie chciał zatrudnić... nie tylko tu. W Czechach też... |
"W czwartkowym "Przeglądzie Sportowym" można znaleźć interesujący wywiad z Jackiem Bednarzem, byłym dyrektorem sportowym Wisły Kraków. Bednarz mówi w nim m.in. o Davidzie Brazie, który mógł grać w Wiśle za darmo.
- Był za słaby na Wisłę, ale wystarczający na Flamengo Rio de Janeiro. Dowiedziałem się, że ponoć podpisał umowę z Juventusem Turyn na występy w tym klubie od 1 stycznia 2010 roku. Czy trzeba więcej dodawać? - powiedział Bednarz. wiecej w PS |
Cytat:
Wydaje mi sie ze jezeli odnosil sukcesy jako trener to poradzi sobie tym bardziej jako nasz skaut. Pamietam jego prace w Wisle Plock i podjal sie ciezkiego zadania, nie zawsze odnosi sie sukcesy. Jednak styl gry Wisly zmienil sie na duzy plus. Co do jego pozniejszej pracy to wystarczy sprawdzic w wikipedi ze nie byl bezrobotny i prowadzil Viktorie Zizkov , oraz pracowal jako jeden ze skautow EVERTONU co mowi samo za siebie. Co do Kasperczaka to doszedl jedna runde dalej w pucharze UEFA. Chodzi mi glownie o to, ze nie lubie jezeli skresla sie kogos zanim jeszcze mozna oceniac efekty jego pracy. Krytykowac zawsze jest najlatwiej!! Pamietam jak odchodzil od nas Grzesiu Mielcarski i po zawirowaniach trafil do nas Bednarz i wykonal kawal dobrej roboty pobijajac swojego poprzednika zarowno pod wzgledem pilkarzy ktorych zakontraktowal do naszego zespolu(jakosc jaka wniesli do zespolu), jak i pod wzgledem rodzaju kontraktow jakie podpisywal z zawodnikami. |
Bednarz wypadł bardzo in plus. Wg mnie zrobił więcej niż było można. Trener ewidentnie nie powinien zajmowac się sprowadzaniem zawodników, w Polskich warunkach będzie to skutkowało sprowadzeniem piłkarzy pod danego trenera. Trener odejdzie złom zostanie. I co wtedy?Nie ma sensu porównywać Skorzy do Wengera,Fergusona,Beniteza, nie te buty. A mimo to deje mu się niemal takie same kompetencje, porażające w swej krótkowzroczności.
|
Szczególnie porażajace ze temat juz przerobiony z Henkiem...
|
Cytat:
Moze w koncu nasi kopacze zobacza ze to trener ma realna wladze w klubie i wezma sie w koncu za trenowanie. Bo do tej pory po zawodnicy mieli wladze a trener byl na ich lase, teraz to sie moze zmieni i trener bedzie mial wplyw na to kto odchodzi i przychodzi. Taki X,Y,Z zaczna kozaczyc to trener sie ich pozbedzie i nic im nie pomoze bieganie do prezesa lub podkladanie sie na meczu zeby sie pozbyc trenera. |
Cytat:
Przecież jak im się trener przestanie podobać (np. jak przyjdzie mu do głowy zacząć wymagać) to wystarczy przegrać 3 mecze i treneiro out. To tylko piłka, jak mawiają piłkarzyki. |
Cytat:
więc nie mam również tego zaufania do zatrudnionych przez niego skautów. Marszałek wyraził istotę problemu. I z nim zgadzam się w 100% |
Cytat:
|
Oby tylko za pół roku nie okazało się że dzień dymisji Bednarza to druga czarna data w ostatnich 2 latach...
Też nie widzę tego modelu prowadzenia klubu ze Skorżą jako głównym reżyserem. Zbyt duży nadmiar obowiązków, wątpliwa zdolność oceniania umiejętności piłkarzy - to nie są dobre prognostyki. Jeszcze będziemy żałować zwolnienia Łysego. |
Cytat:
Łooooo, gdzie ja jestem....drużyna w lidze 5 meczy ,komplet punktów a ludziom sie łbach przewraca, co bedzie jak przyjdą gorsze okresy. Co Wy myśleliście że my Barceloną zostaniemy.Jeszcze parę dni temu większość jechała Bednarzowi od Łysego ch...a , jeden artykuł i gość jest uwielbiany.Przecież nie trzeba było być prorokiem co powie bo identyczne artykuły był jak wylecial Mielcarski, a potem Kasperczak.Każdy mial super kandydatów do gry ale RN blokowała i to były przyczyny jakiejś tam porażki. Coby nie mówić to niepodpisanie Kosowskiego i dobrego bramkarza obciąza Bednarza bo nie wierze ze Kazmierski ma tyle do gadania żeby 19 osób zablokowal Na razie jako jedyny to jednak Skorza w zeszłym roku bez transferów z moim zdaniem bardzo średniej klasy grajków coś zrobił.A jaki będzie jako menago...coż zobaczymy |
Cytat:
Kosowski podpadł Cupiałowi i choćby umiejętnościami przewyższał Messiego to znalazł by się na wylocie. Oficjalny powód to wina Bednarza, wiadomo. Bramkarz na pewno obciąża Łysego, ale Kazimierski to taki fachowiec że przy założeniu że Pawełek jest "najlepszy na świecie" (a podczas treningu z nim niestety nie jest i jest na równi pochyłej) różne rzeczy mogę sobie wyobrazić - czyli blokadę kilkunastu golkiperów. Oczywiście Bednarz nie miał samych sukcesów, ale miał ich znacznie więcej niż porażek. A sprowadzenie samego Marcelo to po prostu mistrzostwo świata. |
Cytat:
to może pora najwyższa, żeby nowy nadtrener i naddrektor wypowiedział się publicznie na temat, co rozumie przez ten "nowy model organizacyjny". Co rozumie on i Cupiał. Jak to ma funkcjonować, kto będzie negocjował kontrakty, jaka będzie odpowiedzialność za transfery, itd... |
Lubiłem Bednarza i pewnie będe za nim tęsknił, ale nie mogę się zgodzić z kategoryczną krytyka autualnych posunięć klubu - czyli uczynienia odpowiedzialnym za transfery Skorży.
Nie rozumiem na jakiej podstawie układ skauci-->Skorża-->Wilczek/Rada Nadzorcza jest już na starcie istotnie gorszy od układu Agencje Managerskie-->Bednarz--->Skorża--->Rada Nadzorcza, w którym czasem pomija się najważniejsze ogniwo, czyli Skorże. Ocenić to będzie można dopiero po efektach za rok, a najlepiej za dwa lata (bo w tym roku w zimie kasy na transfery nie będzie raczej). Pamiętajmy, że często dobre jest wrogiem lepszego. Rozumiem, że w wielu aspektach jesteśmy daleko za murzynami i do Angli ciężko się porównywać, ale co innego doścignąć ich organizacyjnie, sportowo, finansowo, kulturowo czy mentalnie w ujęciu całościowym - jako klub czy w ogóle polska piła, ale co innego utalentowane i uparte jednostki. Wydaje mi się, że Maciek Skorża jest w stanie sprostać takiemu zadaniu i ogarnąć transfery przy pomocy skautów, podobnie jak ogarniają je trenerzy/managerowie na wyspach. To, że Kasperczakowi się nie udało (i w Wiśle i w Górniku) nie oznacza, że innym się nie może udać. Oceniając pozytywnie pracę Bednarza, z umiarkowanym optymizmem patrzę w przyszłość, bo uważam, że mimo, iż pozbyto się dobrego pracownika, to zmieniono strukturę organizacyjną na lepszą. |
Cytat:
|
w poczynaniach Bednarza zabrakło mi sprowadzenia do Wisły graczy ofensywnych,bramkostrzelnych.Ci których Pan Jacek ściągnął kompletnie nie wypalili (Beto,Matusiak,Jirsak,Wtorek,Łobo) o Kirmie chyba jeszcze za wcześnie mówic.W tych decydujących meczach w Tallinie o jego posade zabrakło właśnie takich ofensywnych i skutecznych zawodników.Solidnych obrońców za free nie jest tak trudno znaleźc.
|
Cytat:
|
Cytat:
Skorza mowil ze ma plan kilku letni jak poprowadzic Wisle do sukcesow. Przepraszam za co ta krytyka Skorzy? to nie jest nowy trener ktory obja ten klub przed tym sezonem, za nimsa dwa mistzrostwa kraju. Skorza to nie tym samobojcy czy mitomana, to jest czlowiek ktory wie co robi i wie o czym mowi, skoro przekona Cupiala do zmian co w naszym klubie nie jest latwe, znaczy sie ma plan i to pewnie dobry i dlatego mu zaufano. Cupial za ladne oczka nikogo nie poslucha a juz na pewno nie trenera. Czas na krytyke przyjdzie juz w polowie tego sezonu po pierwszym okienku transferowym.Jak zwykle Wisla jest pierwsza i pewnie za to przyjdzie zaplacic ale nie mozemy sie bac nowego. Dla mnie sukcesem bedzie jezeli to trener bedzie decydowal ilu zawodnikow chce sie pozbyc i jakich a nie przyjdzie prezes i powie sprzedalismy Ci trzech zawodnikow bo byli chetni i musisz sobie poradzic bo jest koniec okienka transferowego i juz nikogo nie kupimy. Jezeli trener dostanie tego czego chcial poprzez kierowanie transferami to wtedy mozna bedzie ocenic jego prace, a nie jak bylo do tej pory |
Co to są w ogóle za porównania do szkoleniowców- menadżerów światowej klasy? Czy wy myślicie, że oni bawią się w skautów i talenty jakie się do nich trafiają to ich zasługa? Owszem decydują o transferach, ale transferach na już, które są wzmocnieniami.A takimi transferami są piłkarze renomowani, o których każdy średnio rozgarnięty potrafi powiedzieć jak grają i czy się sprawdzą. Co ta sytuacja ma wspólnego z naszym podwórkiem i naszym piłkarskim pseudo menadżerstwem?
|
Cytat:
a u nasz tej kasy niet. Ot i tyle. I aż tyle. |
Cytat:
|
Cytat:
Gdyby Skorża chciał to na mecz z Levadią miałby Carlinhosa i Bożoka (tych już być może nawet od początku przygotowań). Inna sprawa czy to by coś zmieniło. |
Cytat:
A z tym czekaniem to jest tak ze obecnie mamy 13-14 piłkarzy do gry i kompletny brak konkurencji wiec czekajmy dalej na kolejna perełkę i nie rozwijajmy obserwacji i scoutingu Poza tym myslalem ze to Kirm był priorytetem a nie Bozok - widocznie dla Bednarza priotytety byly inne niz dla Skorzy -a mowienie ze z nimi "bylibysmy teraz rozmowaliali inaczej" to nic innego jak kolejny atak w polityke Wisły. Uwazałem Bednarza za człowieka z klasą ale widocznie tak nie jest skoro w 48h po dymisji juz krytykuje byłego pracowawce (a ze robi to nie tak jak Smuda to wynika bardziej z jego wykształcenia niz z klasy). A i jeszcze cos o Bozoku ;) http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...rs214450.shtml |
Nie o to mi chodziło :)
Bednarz chciał, ni mniej, ni więcej, powiedzieć że ch.. z tych obserwacji, skoro potem nie ma środków na pozyskanie takiego zawodnika A co do pozyskiwania za darmo tych perełek, to ewidentnie sprawa kontaktów i kwestie podstolikowe. Bo wiadomość o tym, że jest taka sytuacja z jego kontraktem, nie była ogólnodostępna |
Tyle ze wlasnie z obserwacji wynika rowniez ktorych pilkarzy brac nie nalezy. A nie wszystkie perelki sa perelkami w rzeczywistosci - przyklad Beto jest oczywisty niby miala byc perelka a wyszlo marne szkielko. Wiec nie uwazam ze kasa na obserwacje jest wyrzucona w bloto.
|
Cytat:
Stąd na Levadię nie mieliśmy prawego obrońcy, bo priorytet Skorży, wyparł priorytet Bednarza. A mieliśmy Kirma, zamiast Bożoka. |
Te wasze rozkminy "co autor miał na myśli" są zajebiste:) Dawajcie jeszcze, bo niezły kabaret:)
Wystarczy powtórzyć to co powiedział Wilczek: Bednarz to najlepszy dyrektor sportowy jaki w Wiśle pracował. |
Cytat:
|
Cytat:
bo ich koledzy/współpracownicy/podwładni jak zwał tak zwał okazują się bardziej zajebiści/potrzebni/lub bardziej potrafią dotrzeć do nadprezesa |
Cytat:
Nie, ale to Ci się udało:lol: Do Tbilisi Kasperczak robił w klubie co chciał, Liczka, Engel i Okuka też przedstawiali niesamowite wizje dzięki którym skasowali niezłą odprawę. Ile wtop potrzeba było "niezatapialnemu", żeby wreszcie pożegnał się z klubem? Wcześniej zdążył jeszcze wykopać Petrescu po przegranym meczu pucharowym i ściągnąć do nas Okukę. A ten zafundował nam Stanko Svitlicę. Ciekawe, czy Skorża zna akurat jakiegoś bezrobotnego szamana? |
Cytat:
Ja to widzę tak trener bierze pełna odpowiedzialność za wyniki czyli Mistrz i min faza grupowa LE za rok a jak nie to pewnie będziemy budować Wisłę z innymi ludźmi , nie wiem czym tu sie przejmować. Skorza bedzie tylko dokonywał ostatecznej selekcji czyli na dzien dzisiejszy jakość transferów zależy o Csaplara i Edka , nie wiem co potrafi Edzio ale Csaplar ma zapewne lige czeska w małym palcu a tam dobrych piłkarzy "rodzi sie 4 razy więcej za podobne pieniądze albo mniejsze , bo jakoś nie słyszałem żeby Jirsak czy Singlar negocjowali tygodniami swoje kontrakty . Jedyne co mi sie nie podoba to wywalenie Bednarza mozna mu było faktycznie odebrac decydujacy glos na pewien czas ale szkoda rezygnować z człowieka robiącego tyle dobrej roboty a co dla mnie najwazniejsze robiącego to coraz lepiej bo z okienka na okienko transfery bylu coraz lepsze |
Każdy oczywiście może myśleć jak chce - jak ktoś jest uprzedzony do Bednarza to nawet atak na klub w jego wypowiedziach przeczyta :D
Jak dla mnie pożegnanie z dużą klasą i z mej strony za to szacunek. Zresztą Bednarz był jednym z niewielu, którzy robią swoje i nie robią z siebie medialnej osobowości. Co niestety przysporzyło mu wrogów i zapewne przyczyniło się także do tego, że to on 'poleciał' za Levadię, za którą najmniej zawinił. Z kadrą która była Skorża powinien był przejść Estończyków bez problemu - sam zresztą przyznał wprost, że popełnił błąd w przygotowaniach. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl