![]() |
Cytat:
Radek wkladal serce w gre, chyba nie zapomneiliscie o tym... |
Przy całym szacunku dla Darka Dudki ale on dla mnie zawsze był za słaby na Wisłę :) I jego miejsce w Wiśle powinno być takie same jak w Auxerre :) Dla Mnie on miał przebłyski ale wydaje mi się, że więcej sytuacji to on spartolił niż wykreował :)
|
Cytat:
No i do dziś za największy przejaw wielkiego serca do gry uważam własnoręczne znoszenie kontuzjowanego przeciwnika z boiska :-D ( w jakim to meczu Tata robił? czyżby z Polonią W.?) |
Nie no, Radek Kałużny i Dudka to dwie różne bajki.
|
Kaluzny do momentu jak mu palma z powodu Bundesligi nie odbila,to byl prawdziwym walczakiem,zawsze sie wstawił za kolegą,naprawde dawal z siebie max,
A ze potem juz mu sie niechcialo,osobiscie mi to troche sie jednak w oczy rzucilo,w kontekscie caloksztaltu pobytu u nas ,bo mogl jednak zachowywywac sie wtedy inaczej. |
Kamil o dzisiejszym meczu:
Przed wami najważniejszy mecz sezonu, czyli Derby Cypru. Twój Apoel mierzyć się będzie z Omonią Nikozja. Na Cyprze to wielkie piłkarskie święto. Te mecze to takie polskie spotkanie Lecha Poznań z warszawską Legią? - Oj chyba nie. Lech- Legia to spotkanie rundy a Omonia - Apoel to derby całego kraju. Cypr dzieli się wtedy na pół. Kibice tu są fanatyczni. Tym jednym meczem można albo zyskać miłość albo zostać znienawidzonym. To, co się dzieje między meczami jest mniej ważne. Nawet jak przegrywasz regularnie w lidze a wygrasz te derby kibice dają ci takie "odpuszczenie". Na ulicach wielka motywacja, pełen stadion, 25 tysięcy ludzi. Kibice nie biorą pod uwagę porażki, ale ktoś przecież przegrać musi. No chyba, że będzie remis. Apoel wygrał 3: 2. Kamil grał cały mecz. a tutaj reszta wywiadu z Kamilem: http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...ozmowa-z-kami/ |
Dan Petrescu wygrał kolejny mecz i po 11 kolejkach Unirea jest druga z jednym punktem straty do lidera. Mają 24 punkty a Dinamo 25. Co najlepsze jednak, ze to najbardziej bramkostrzelna druzyna ligi i mają bilans bramek strzelonych i straconych najlepszy, bo plus 12 (22-10). Cieszę się z sukcesów Dana i zycze mu powodzenia. Jakos cieplo go wspominam.
I o innym byłym "Autorytet Skorży, który z Wisłą i tak wykonuje olbrzymią pracę, podkopuje Franciszek Smuda. Trener Lecha Poznań jest w stałym kontakcie z Cupiałem i ponoć chętnie wróciłby do Krakowa, gdzie ma mieszkanie." (gazeta.pl) |
No brawo, 6 asysta Kosy
tu do sciagniecia http://www.esl2006.com/~ellas/2008-2009/Football/12%20-%20APOELara%20-%20xomonia%203-2/03%20-%20Mpides%203-1.5iAgwnistiki.20-10-08.wmv Kamil strzelił na bramkę, bramkarz sparował i Chalarambides wpakował z bliskiej odległości. Tutaj skrot meczu http://www.esl2006.com/~ellas/2008-2...s.kai.Goal.wmv Bardzo duza aktywnosc Kosowskiego jak zawsze, kilka dobrych piłek, jedna zawalona ... |
Cytat:
Za niedlugo mecze ktore wyjasnia czy team Dana bedzie sie liczyl w walce o mistrza - Cluj, Oteul, Timisoara,Dinamo i Steaua czyli najlepsze rumunskie druzyny w komplecie(oprocz Rapidu). A co do drugiej czesci to niestety zaczelo sie na dobre. Analogia co do Petrescu jest jak dla mnie wprost idealna. Tam tez przewinal sie Smuda , a po kilku miesiacach bylo juz po Danie. |
|
na wybiórczej - dziwnym trafem przed meczem z eLką
wywiad przeprowadzony m.in. przez Błońskiego z kOkoszką .......ety i bzdury plus dwa miejsca które pokazują jaką beznadzieją jest kOkoszka: - Czy myślał pan o wystąpieniu do sądu o odszkodowanie? Przez Wisłę stracił pan we Włoszech premie meczowe, przez kilka miesięcy nie mógł pan wykonywać zawodu. - Nie. Mam dość przepychane. Liczyłem się z tym, że nie będę mógł grać w pierwszych kilku meczach ligowych. Nie rozumiem tylko, dlaczego jako jedyny zawodnik nie otrzymałem premii za mistrzostwo Wisły wywalczone w ubiegłym sezonie. To jedyna rzecz, którą należy wyjaśnić. - Warto było walczyć z Wisłą? - Ja nie walczyłem. Skorzystałem z prawa, które mi przysługuje. życzę kOkoszce rozwoju AC Trybuny i FC Ława na wiek wieków amen |
Cytat:
A ja mu zycze zeby to jego Empoli nie wpadlo czasem na Wisle przypadkowo w jakims pucharze . Bo bedzie gorzej niz z Dolhą.. |
Orientuje się ktoś, czy ta menda Adam K. grał dziś w swoim Empoli? Bo przegrali u siebie 3-0 z Pisą i modlę się, aby to był debiut Adasia.
|
Chyba znowu ławka.
|
Z tego co tu widzę, to nie grał --> http://www.empolifc.com/documento.php?id=7688
|
nie grał na 100%a szkoda moze by coś zawalił :)
|
Kokoszowi życzę naprawdę wszystkiego najlepszego, " samych piątek w szkole", zdrowia a zwłaszcza żeby wydoroślał i nie musiał słuchać rodziców, tylko prosze niech już się odp.....odepnie od Wisełki raz na zawsze, amen.!
Jestem w 90% pewien że mogę przewidzieć historię i "błyskotliwą" karierę sportową "naszego internacjonała". Ale lepiej już o nim zapomnieć. Tylko proszę Was prawnicy i dyrektorzy we Wisełce o troszkę więcej profesjonalizmu, bo siebie i Klub ośmieszacie! |
Kolejny wygrany mecz Apoelu. Dzisiaj zagrali na wyjeździe z sąsiadami z tabeli - APOP. Wynik 1:2 - Kamil 90 minut na boisku. Czy przyczynił sie do wygranej, zobaczymy jak będzie video z bramkami, niestety greka jest nie do przeskoczenia.:p
Zdjęcie z meczu: http://www.apoelfc.com.cy/nqcontent....raphic&lang=l2 |
Cytat:
|
Cytat:
"In 10 'created the first chance when a shot of Kosofski rebutted on the line by Chips." - ładny strzał, na samym początku skrótu, gdyby nie obronca, piłka wpadłaby do siatki "Kosofski who took many initiatives but rejected attempted to kick-off easily." skrót meczu http://www.esl2006.com/~ellas/2008-2...s.kai.Goal.wmv gol padł po jego akcji, ale nie bezposrednio |
http://90minut.pl/news.php?id=797577
Adam K. zadebiutował w Empoli... i o dziwo nie stracili bramki :D |
Kuba gra mimo złamanego nosa
Teraz to jak Batman i Hanibal Lecter w jednym http://www.sport.pl/pilka/77,65081,5...nej_masce.html bójcie się Szwaby :D |
Nie odmówiłem Bońkowi, gdy do mnie zadzwonił - rozmowa z Kelechi Iheanacho, napastnikiem KSZO Ostrowiec Św.
http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...mowa-z-kelech/ |
Cytat:
|
Druzyna Dana Petrescu, Unirea, mimo braku konkretnych wzmocnień, po 14 kolejkach rumuńskiej ekstraklasy znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Pierwsze jest Dinamo 32 pkt, druga Unirea 30 pkt, trzecie Craiova 25, Steaua jest 4 z 24 punktami. Najbliższy mecz na szczycie Dinamo-Unirea w niedzielę 16 listopada.
Przedtem Unirea rozegra mecz w Pucharze Rumunii przeciwko Otelulowi, ktorego w ostatni weekend pokonała w meczu ligowym 3:1. Prasa rumuńska zachwyca się gra Unirei i twierdzi, że Dan dokonał cudu. Prezes najbliższego przeciwnika, druzyny Dinamo stwierdza: Dan Petrescu wykonał niesamowita pracę w Urziceni z piłkarzamu, ktorzy nie mieścili się w innych drużynach, lub przyszli z IV ligi. To czego ten facet dokonuje jest pracą tytana. Nie mieliśmy milionów euro na transfery jak Rapid, Steaua, Dinamo, CFR Cluj, Timişoara a nawet Vaslui i musieliśmy poradzić sobie z tym, czym dysponowaliśmy. Dokonaliśmy przemyślanych transferów za niewielkie pieniądze i twierdzimy, że naszym celem jest zajęcie 6 miejsca w lidze. Wpoiliśmy jednak piłkarzom mentalność zwycięzców, żądaliśmy, żeby dawali z siebie wszystko i daje to wyniki jak widać, wyjaśnia Dan Petrescu http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-crezi-3467301 |
Ciekawy Unirea ma bilans - 10-0-4 i najwiecej strzelonych bramek z calej ligi.Najbardziej szkoda 2 porazek u siebie ,po 0-1 ,ale i tak jak narazie ,Unirea celuje w LM.
Ogladalem m.innymi ich mecz z mistrzem Cluj i niestety Cluj wygral zasluzenie.Do tak mniej wiecej 35 minuty wszystko bylo ok.Lekka przewaga gosci i kilka szans na objecie prowadzenia.Niestety potem Cluj przycisnal i co nie udalo sie w koncowce 1 polowy udalo sie zaraz na poczatku drugiej.Od 1-0 gra znow wyrownana ale nawet zremisowac sie nie udalo. A w ogole to bardzo dobre wrazenie robi bramkarz Unirei.Mlody, bardzo pewnie grajacy chlopak - No i jeszcze jeden wislacki akcent - Jakob Burns - rezerwowy ale przewaznie wchodzacy w 2 polowie. Jak pisalem niedawno, Unirea juz zaczela maraton z grania z czolowka.Na rozkladzie jeszcze Poli,Steaua i Dinamo -licze na jakies punkty i dobra pozycje przed runda wiosenna. Szkoda jedynie ze Rumuni wala w chuja ,jesli chodzi o Uniree na Sopcascie - czesto transmisja ma byc a kiedy przychodzi co do czego to channel offline. |
Kosa, Paulista i Zewlakow nie graja od 2 kolejek wcale. Paulista wiem ze mial kontuzje po meczach z Schalke ale czy ma dalej ? Kosa nie wiem co sie stalo, Zewlak to samo, ale on raczej wchodził z ławki.
No i Apoel przegrał 0-1 z ost druzyna w tabeli. Brak Kosy widoczny ;) mimo ze grali 3 napastnikami. |
Tomasz Frankowski, któremu za kilka tygodni wygasa kontrakt z Chicago Fire, nie narzeka na brak ofert z polskiej ligi. Najbardziej zaskakująca dotarła do niego z Cracovii.
- Nawet nie biorę tego pod uwagę. To ostatni klub, w którym mógłbym zagrać, choć obecnego trenera Cracovii Artura Płatka bardzo szanuję - stwierdził Frankowski na łamach "Magazynu Sportowego" - dodatku do "Przeglądu Sportowego". :lol: Frankowski dla mnie to symbol Wisły(mimo perypetii z ucieczka do Elche) i na pewno w Cracovii czy Legii nigdy nie zagra |
Ale tez zanua ze w ogole mu smiali zaproponowac :D
|
to ssamo przecież KUBIE kiedyś proponowali teraz by pewnie grał w rezerwach.. :lol:
|
Znając doktora (eh tęsknie za nim) to Kuba by grał nie dość że w rezerwach to jeszcze jako środkowy obrońca. Albo bramkarz.
|
Łukasz Chrzanowski: Nasza klasa
Sportowe Fakty Cytat:
|
Borussia Dortmund Rozgromiła u siebie Eintracht Frankfurt 4-0. Przy drugiej bramce asystował Kuba.
|
jeszcze a propos Dana Petrescu i jego Unirei:
- po 14 kolejkach Unirea ma 30 punktów (dokładnie tyle samo ile Wisła po 14 kolejkach w polskiej lidze) a stosunek bramek 26:12 (Wisła 24:9). Ciekawe i duzo mowiące porównanie (Unirea nie ma wysokiego budżetu ani gwiazd czy gwiazdek piłkarskich) a przeciwników ma równie mocnych (jesli nie mocniejszych) niż Wisła |
No i stalo sie - mecz rundy Dinamo-Unirea - dla gosci:) (0-1)
Unirea liderem , juz z 7 punktowa przewaga do 3 miejsca - jak wiadomo -Zwyciezca gra w LM a 2 zespol w eliminacjach. Teraz 2 cholernie wazne mecze z Poli i Steaua. |
świetnie w tym sezonie w roli trenera Polonii Bytom radzi sobie były prawy obrońca Wisły (mistrz 1978 r.) Marek Motyka,z najmniejszym budżetem w lidze Pan Marek ograł Legie,zremisował z Lechem czego nie udało sie Wiśle.W wywiadach zawsze podkreśla swoje przywiązanie do Białej Gwiazdy.
http://www.mmszczecin.pl/rep/blog/18/430.4.jpg |
http://sport.onet.pl/0,1248770,1861842,,wiadomosc.html
Ciekawy materiał o wykształceniu polskich piłkarzy (jest kilku wiślaków) W przypadku jakichkolwiek problemów z elektryką w swoim aucie, Boruc powinien udać się po pomoc do Marcina Baszczyńskiego. Obrońca Wisły Kraków jest bowiem z zawodu technikiem elektrykiem. Z pewnością byłby w stanie naprawić pojazd, choć jego specjalnością pozostają domowe gniazdka. "Baszczu" przekonuje jednak, że podczas budowy własnego domu nie zajmował się rozprowadzaniem kabli i przewodów. Obserwował tylko fachowców i był dla nich… kierownikiem. Od wielu lat pasjonuje się zresztą nie tylko przewodami elektrycznymi, ale także wędkarstwem. Zainteresowanie podzielił z ówczesnym kolegą z "Białej Gwiazdy", Kamilem Kosowskim. Piłkarz APOEL-u Nikozja podobnie jak "Baszczu" jest technikiem, tyle że... gazowym. "Kosa" skończył szkołę w Zabrzu, więc nie ma żadnych problemów z podłączeniem instalacji gazowej. Ostatnio również dodaje gazu w klubie ze stolicy Cypru, gdzie z miejsca stał się największą gwiazdą. ----------------------------- Pomocnik Szachtara nie ma jeszcze w Doniecku własnego domu (mieszka w luksusowym apartamencie), ale jeśli wpadłby na pomysł budowy, musi udać się po radę aż do Grecji, do Macieja Żurawskiego. Zawodnik Larisy skończył technikum budowlano-drzewne, więc miałby pewnie duży wpływ na wygląd nowego domu Lewandowskiego. "Żuraw" uzdolnienia w tym kierunku ma po mamie, która jest z zawodu architektem. Ale praktyki uczył się u boku dziadka, pomagając przy renowacji mebli. Żurawski, który dwukrotnie przystępował do matury, w szkole podstawowej miał kolosalne problemy z ortografią. - Na początku musiałam przychodzić z nim do szkoły i sprawdzać, co pisze. A było takie zdanie, w którym Maciek popełniał wszystkie możliwe błędy! W ciągu trzech miesięcy syn oduczył się jednak złych nawyków – opowiada mama, Barbara. To dzięki mamie Maciej pokochał... samochody i motocykle. Jego dziadek twierdził nawet, że Żurawski minął się z powołaniem – powinien był wybrać szkołę samochodową. Napastnik przez wiele lat marzył, żeby na żywo zobaczyć motocyklowe Grand Prix. Wreszcie, przed kilkoma laty, wybrał się z bratem Adamem do Barcelony, by na żywo podziwiać jazdę swojego idola, Valentino Rossiego. Okazuje się, że w chwilach wolnych od szkoły i treningów, młody Żurawski sam lubił pojeździć na motorze. - Syn szybko zrobił prawo jazdy na motor i kupił używaną Yamahę z elektronicznym zapłonem – opowiada Barbara Żurawska. - Szybko jednak coś się w tym cacku popsuło i w rezultacie przez dwa tygodnie cały nasz blok naprawiał motocykl Maćka! Później kupił pierwszy samochód. Był to pomarańczowy maluch. --------------------- Podobnie było z Mirosławem Szymkowiakiem, który zagrał w reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Niemczech. Z zawodu jest mechanikiem urządzeń przemysłowych. Mając 16 lat "Szymek" podjął pracę w warsztacie, w którym jego głównym zajęciem była obsługa tokarek i frezarek. Wstawał do pracy o piątej rano, a już o dziewiątej miał trening. Wspomina, że podczas jazdy autobusem zaciągał rękawy na dłonie, bo od smaru miał brudne paznokcie. ---------------------- Rasiak to umysł ścisły, zaś kolejny z naszych napastników, Paweł Brożek preferuje przedmioty humanistyczne. Czołowy strzelec ekstraklasy był w szkole świetnym uczniem. Zdarzało się nawet, że "Brozio" przynosił do domu świadectwa z czerwonym paskiem! Ponadto napastnik krakowskiej Wisły przez wiele lat był ministrantem. Kiedy jednak zaczął więcej czasu poświęcać futbolowi, odłożył komżę do szafy. I choć maturę zdał z rocznym opóźnieniem (Szkoła Mistrzostwa Sportowego), to oceny zdobył nienajgorsze. Z języka polskiego i historii dostał czwórki, zaś z języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie trójki. Zawsze jednak twierdził, że jego ulubionym przedmiotem było wychowanie fizyczne. Z kolei jego brat, Piotrek, który chodził do tej samej szkoły, uwielbiał historię. Najbardziej pasjonowały go dzieje Polski. Jak sam przekonuje - choć zdarzało mu się dostać "jedynkę", to bardzo rzadko. Być może dlatego, ze obaj bracia prawie nie wagarowali. Mieszkali kilkadziesiąt metrów od szkoły, więc mama wciąż miała ich na oku. Podczas lekcji, Piotrek i Paweł mieli tylko jeden problem – nie mogli zamienić się podczas odpowiedzi. Nauczyciele rozpoznawali bliźniaków bez kłopotu. -------------------- Czy wśród polskich piłkarzy nie ma ludzi o wyższym wykształceniu? Oczywiście, że są! Były zawodnik Legii Warszawa, Jacek Bednarz jest mecenasem. Z kolei reprezentant Polski, Mariusz Jop - absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na jego przykładzie widać, że można jednak pogodzić naukę z ciężką pracą na treningach. A może przypadek Jopa to tylko wyjątek potwierdzający regułę? |
Do posta AYALA nalezy dorzuc, ze te wyniki osiagniete przez Motyke i jego zespol, absolutnie nie byly dzielem przypadku, tylko zasluga dobrej i ambitnej gry przez pelne 90 minut. Przed sezonem niemal wszyscy skazywali Polonie na pewny spadek, a tymczasem zespol ten niespodziewanie wniosl do ligi okreslona jakosc i zdolal dostarczyc wiele emocji.
Jesli na koniec sezonu okaze sie, ze to jednak Wisla obroni tytul mistrza Polski, warto bedzie przypomniec sobie, jak swego czasu Motyka w dobrym stylu zatrzymal Legie oraz Lecha, ograbiajac ich lacznie z pieciu punktow :) |
Cytat:
|
jeszcze Tomek Kulawik skończył AWF,tylko nie wiem jaki kierunek.jak ktos jest zdolny i ma równo pod sufitem,to da radę
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl