![]() |
Pytanie do filmoznwaców prawdziwych,czyli takich co pochłaniają duże ilości filmów a nie tylko o nich czytają.
Co prawda jestem miłośnikiem horrów i sf,ale utkwiła mi w głowie rosyjska komedia,która leciała dobrych 8 lat tem w canal plus. Opowieść o grupie przyjaciół,która jedzie na ryby chyba do Finlandii, jeden z nich w trakciew rozmowy siedząc na palu na jeziorze dowiaduje się o zdradzie żony,wyrzuca komórkę, był też generał pływający z cygarem w ustach. Dobre było,ale tytułu nie pamiętam... Wspomoże ktoś? Emsi? Co do ostatnio obejrzanych fimów Na minus "Blindness" (porażka roku), "Kac Vegas", "Przepowiednia", remake "Piątek 13", "X-men Wolverine" Na plus "Eden lake", "Zapaśnik", stara zajebista "Psychoza", "Gran Torino", |
Cytat:
proste a nie głupie komedie jedne z lepszych jakie ostatnio widziałem :) |
Cytat:
X-men Wolverine na minus? Czemu? |
Cytat:
Lemoniadowy Joe- dzięki wielkie!!:) Może gdzieś znajdę te komedyjki. |
Jak na mój gust X-men Wolverine była to najlepsza część z dotychczas nakręconych filmów o X-menach. W jedynce jedynie wstęp był bardzo dobry (scenka w Oświęcimiu), potem film siadał, o drugiej części szkoda gadać. Fakt najnowsza część nie ma klimatu poprzedniczek, ale to raczej plus :D Jak dla mnie w 10 pkt skali spokojnie 6,5 - 7.
|
Uran - widziałem transformersy zarówno w kinie, jak i na komputerze. Na komputerze to była kompletna szmira, ale za to w kinie - zabawa była przednia. Akcja, akcja, akcja, walki, walki, walki ;) fajnie się to oglądało z kolegami. Kiedy po wyjściu z kina ściągnąłem sobie ten film, żeby go obejrzeć jeszcze raz, wyszły te wszystkie braki o których mówisz.
Yoda - Jak koledzy powyżej nie rozumiem Wolverina, całkiem fajny film, podobnie jak transformersy dobry do obejrzenia w kinie i nie wracać do niego przez parę lat. Nie rozumiem też Kac Vegas, byłem na tym filmie dwa razy w kinie, raz oglądałem go w domu i owszem, jest parę mniej śmiesznych momentów, ale poza tym film obfituje w prześmieszne gagi. Trochę jak "testosteron" choć zupełnie inaczej. A z plusami nie mogę sie nie zgodzić. W środę poszedłem do arsu na bękarty wojny i... Ja pierniczę, ale syf! Dawno, naprawdę dawno nie byłem w kinie na czymś równie słabym. Wynudziłem się na tym filmie jak nigdy w kinie. Ten film jest na poziomie 1612(?, ten ruski film z żebrowskim) albo Wanted: Ścigani. Słowem: Kupa na nieziemskim poziomie. Film krzyczy debilną i przesadzoną brutalnością. Narzekałem z tego samego powodu na death proof, i do niedawna to był jeden z moich najmniej ulubionych filmów, ale... na nim się nie nudziłem. Dla mnie Tarantino nakręcił dwa bardzo dobre, ciekawe filmy, mianowicie Pulp Fiction oraz Reservoir Dogs, niezłe Kill Bill vol. 1 i... to by było na tyle. Prawda jego filmy są oryginalne ale... Grindhouse podobno nawiązujący do filmów drogi w ogóle tego klimatu nie trzymał. Drugi Kill Bill to zagmatwana mieszanka stylów, i zamiast arcydzieła wyszedł film-schizofrenik nie mający pojęcia czym właściwie jest. Bękarty... Na pewno niesamowity i nieziemski Brad Pitt. Na pewno początek filmu, scena w domku na prowincji. Ale jak to się mówi "miłe złego początki". W głowie mam fragment w lesie, gdzie okaleczani są niemcy. W pewnym momencie pojawia się motyw który został jak mi się wydaję podwędzony z Przekrętu czy Rocknrolli, mianowicie imię jednego z bochaterów i jego krótka historia. Dlaczego nie został opisany jak reszta, albo reszta nie została opisana jak on? Kolejny minus - drętwe dialogi, coś czego się absolutnie po tym filmie nie spodziewałem. Kolejny - całkowita przewidywalność tego filmu. Kto był zaskoczony śmiercią Williego w piwnicy? Kto był zaskoczony wręcz szekspirowską śmiercią żydówki i niemca w pomieszczeniu z projektorem? Kolejny - wspomniana wcześniej brutalność, widziałem ostatnio w tv film na podstawie gry postal. Kto nie grał ten pewnie słyszał, gra była prostacka. Gra była Bękartami Wojny, a film doskonale pokazał jak można wykrzesać z tego kretynizm i niesmaczności trochę humoru i dobrej zabawy, bękarty tego nie robią. W momentach w których akurat się nie nudzimy - jesteśmy zniesmaczeni tym co widać na ekranie. Scena z majorem, generałem i Churchillem była kompletnie pozbawiona brytyjskości, tych wszystkich stereotypów o wyspiarzach. Oglądałem ostatnio kilka filmów kręconych przez brytyjczyków, w których grali wyspiarze i jedno w czasie oglądania wyżej wymienionej sceny mnie trafiło. Ci ludzie mówili jak amerykanie. Ktoś może powiedzieć "Hej, co ty gadasz barani łbie?! Przecież ty znasz angielskie akcenty tylko z filmów!" Owszem, ale odnoszę się do mojej wiedzy :) Podsumowywując "Bękarty Wojny" przypomina mi "300" których ostatnio miałem nieprzyjemność oglądać. Film o którym dużo się mówi. Film o którym mówi się że jest dobry(bardzo?). Film z aktorami któych lubię, w konwencji którą lubię, z reżyserem którego lubię, na ciekawy temat. Film do którego nie będę chciał wrócić. PS. To była chyba druga najlepsza kreacja Pitta, zaraz po wymienionym tu przeze mnie przekręcie. |
Cytat:
Tak więc - wstąp do U.S. Army, chroń świat przed terroryzmem i najazdem kosmitów:) _____________________________________ *tak, tak - to byli prawdziwi Marines:D |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=R1zit2n7rpw http://www.youtube.com/watch?v=hrT6kspmlbM Jest też i trzeci film z tego cyklu: "Osobliwości narodowego polowania zimą" |
film pt. GALERIANKI . Nagroda na tegorocznym festiwalu w Gdyni.
Nasze czasy.... popie***ne czasy... |
Cze,ostatnio oglądnąłem kilka filmów.Nie wiem czy wcześniej ktoś o nich wspominał bo nie śledzę na bieżąco tego tematu, polecam film pt. "Ostatni dom po lewej" thilerr trzymający w napięciu,trochę brutalny ale myślę ,że gdyby nie ta brutalność film stracił by ten "smaczek". Re-make filu pt. "Piątek 13" również jest dość ciekawą propozycją,sama fabuła tego filmu[I wersja] była spoko,to w dotatku nową wersje wrzucono super efekty speialne(jak siekiera w głowie np.] :P. "Super Zioło"..narawde ciekawa komedia z Method Manem ;].."Skazani na strach" film który został zakazany w kilku krajach z powodu brutalnych scen,szczerze interesujące było pierwsze 2 inut filmu,później akcja toczyła się tak ślamazarnie i w dodatku ten koniec..miałem mętlik w głowie po oglądnięciu tego filmu,na plus oczywiście efekty specialne bez ktorych ten film byłby chłamem,zerem itd. Polecam także film "Poniedzialek" z "Bolcem" i Pawłem Kukizem,fajny film,spoko fabuła..oraz jego kontynułację[trochę bardziej komediowo zrobiona] "Wtorek"
Pozdro |
No to jeszcze raz polskie kino, tyle tylko, że nadal niewygodne dla pewnych sfer biznesowych. Jeżeli ktoś wie, gdzie można odszukać pełną wersję filmu, będę bardzo wdzięczny za informacj.
http://film.onet.pl/0 Pokaz filmu o Amwayu "Witajcie w życiu" na WFF odwołany!(Inf. własna, Gazeta.pl, JK/13 października 2009 11:50) http://film.onet.pl/0Zaplanowany na 13.30 dzisiejszy pokaz dokumentu o kulisach działalności firmy Amway podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego nie odbędzie się, ponieważ TVP odmówiła prawa do emisji filmu. http://film.onet.pl/_i/agencje/nades...2009_09_1d.jpgPlakat festiwalu"Niestety musimy odwołać projekcje filmu »Witajcie w życiu« Henryka Dederki, przerażający film o praniu mózgów w korporacji zajmującej się sprzedażą bezpośrednią. Przed chwilą producent filmu pan Jacek Gwizdała z firmy Contra Studio poinformował mnie, że Telewizja Polska S.A. nie wyraża zgody na udzielenie licencji dotyczącej filmu »Witajcie w życiu«. Oznacza to, że nie możemy pokazać filmu »Witajcie w życiu« na WFF" - poinformował nas dyrektor festiwalu Stefan Laudyn.Jacek Gwizdała zgłosił film na WFF w sierpniu, jednak po pojawieniu się w mediach informacji o zamiarze wyświetlenia filmu podczas festiwalu, osoby, które wcześniej wytoczyły liczne procesy twórcom filmu i producentowi, rozesłały listy informujące (do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Warszawy, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, TVP SA i sponsorów WFF), że wyświetlenie filmu będzie złamaniem prawa. - Musieliśmy odmówić, ponieważ jego emisja mogłaby narazić spółkę na procesy prawne, np. z firmą Amway. Do tej pory nie zakończyliśmy postępowań sądowych w zakresie tego dokumentu - mówi gazecie.pl Daniel Jabłoński, p.o. rzecznika prasowego TVP S.A. "Witajcie w życiu" to film sprzed 12 lat, wyreżyserowany przez Henryka Dederko. Dokument nigdy nie ujrzał światła dziennego i nigdy nie był pokazany publicznie. Jego fragmenty można znaleźć jedynie w internecie. Amway już od dawna wielu ludziom kojarzy się z sektą. Z obrazu można się dowiedzieć o mechanizmach działania firmy: pozyskiwania dystrybutorów, spotkań motywujących pracowników firmy. Jak podaje Gazeta.pl, w 1997 roku autor dokumentu oraz jego producenci: łódzka firma Contra Studio i TVP dostali pozew do sądu. Sprawa toczyła się przez kilka lat, aż w końcu ze względów proceduralnych została umorzona. "Jest mi bardzo przykro, że musimy odwołać pokazy. Zaistniała sytuacja ma jednak moim zdaniem aspekt pozytywny – zwróciła uwagę na problem wolności słowa i swobody wypowiedzi artystycznej" - pisze Stefan Laudyn w swoim oświadczeniu. |
Cytat:
To ja pokaże inny punkt widzenia. "Ostatni dom po lewej", obejrzałem tylko dlatego że myślałem że to horror. Do połowy, film rzeczywiście trzyma w napięciu, ale potem to już klasyczne amerykańskie "ciepłe kluchy". Druga część filmu już nie ma żadnego klimatu, za to zaczyna się sci-fi :d np. kobieta dostała kulkę w szyje, po czym wstała i walczyła dalej. Ba! Dobić jej nie mogli. Film ujowy, jakby go nakręcili ze 20 lat temu może by się przyjął. Brutalność w nim sprawia właśnie, że ten film jest niesmaczny. O Piątku 13 się na razie nie wypowiem. Pierwowzór bardzo dobry, z każdą kolejną częścią, remeakiem wariacją na tym punkcie coraz słabszy. Mając też w pamięci remeak Halloween jestem sceptycznie nastawiony. Opinie dam po obejrzeniu. Super zioło to najgorszy film jaki w życiu widziałem. Już wole się katować Uwe Bolem. Żenujący poziom dialogów i gagów. Fabuła jakby pisana na szybko. Nie śmieszny, nudny wręcz głupi. Odradzam. Skazanych na strach nie oglądałem, słyszałem że bardzo brutalny, ale też że poza tą brutalnością niema w nim nic. "Poniedziałek", tak jak filmy Tarrantino ma grono swoich fanów. Ja do nich nie należę. Z całym szacunkiem dla Bolca ale on żadnym aktorem nie był, Kukiz zresztą tak samo. Z tego powodu gra aktorska stoi na bardzo niskim poziomie. Fabularnie również nie zbyt wysokie progi. Dla mnie to film z serii "zaraz się rozkręci". I tak można powtarzać aż do końca seansu. |
Cytat:
|
Całkiem możliwe. W każdym razie film nowy ten który oglądałem
|
Ja ostatnio widziałem 2 nowe filmy SF. "Dystrykt 9" i "9". Oba bardzo przyjemnie sie ogladało. Wiadomo, ze nie jest to jakies ambitne kino, ale czas uplynal szybko, nie nudzilem sie. W "dystrkt 9" podobala mi sie gra glownego bohatera, zupelnie nieznany aktor pokazal, ze wcale nie trzeba byc Bradem Pittem, zeby film byl udany. "9" to krotki film animowany, w ktorym palce maczal Tim Burton. Grafika na najwyzszym poziomie, fabula rowniez przystepna, swietna piosenka w trailerze. Gorąca polecam.
|
Cytat:
|
Cytat:
Myślę że warto go zobaczyć, bo to film który porusza nowe i nasilające się zjawisko społeczne, więc po prostu wypada zobaczyć... Ale siedziałam i nie wierzyłam, i dziękowałam bogu że dzieciństwo i "bunt młodzieńczy" przypadł mi na inne czasy... Ciężko musi być dziecakom w tych czasach... A aktorsko to niezmiennie Iza Kuna która nie dość że gra świetnie to świetnie wygląda. |
No proszę, ja również miałem okazję wczoraj oglądać ten film. Dodam jeszcze, że Barciś też fajnie w swojej roli wypadł.
Dobrze w fabułę wkomponowali również muzykę OSTR-ego. |
Co z filmem: ŠIŠANJE ? Jest juz? ma ktos jakis torrent?
|
Widzialem wlasnie (w Nowym Jorku) najnowszy film braci Coen pt. "A Serious Man" i jesli bedzie on pokazywany w Polsce, to serdecznie polecam, bo to kino z najwyzszej polki.
A tak na marginesie, to w pierwszej scenie filmu wspominany jest Krakow :) |
Cytat:
Niestety w Polsce z jakąkolwiek kulturą jest dramat i tyle, pod tym względem jesteśmy krajem trzeciego świata. "Moon" nikt nie raczył u nas w kinach pokazać, chociaż ponoć był ostatnio na festiwalu w Warszawie. Niestety problem ten dotyczy nie tylko kina bardziej ambitnego. Taki Zombieland- 2 miesiące obsuwy, Paranormal Activity- miesiąc obsuwy, REC2- 2 miesiące obsuwy i mój absolutny faworyt w tej kategorii Drag me to Hell- film w stanach był na początku czerwca, u nas będzie w połowie grudnia. Takie pytanie mam- widział już ktoś drugiego REC'a? Mógłby bez poważniejszych spoilerów powiedzieć czy warto się wybrać, jak się ma w stosunku do jedynki( mam po prostu uraz do sequeli i wolałbym się zabezpieczyć przed marnowaniem kasy :P )? I pytanie jak oceniacie Solistę, bo od krytyków zbiera mieszane noty z przewagą dobrych, ale już średnia od widzów jest nienajlepsza ( 6,9 na IMDB i 6,84 na Filmweb- nawet niszowe ale dobre filmy zgarniają przeważnie około 7,5). Zastanawiam się czy nie iść do kina a Solista to jedyna rozsądna propozycja w tej chwili( Bękartów i Dystrykt widziałem), z drugiej strony nie chcę szastać kasą na film, na którym się wynudzę. A do filmów wcześniej wymienionych na mojej liście oczekiwanych dorzucam jeszcze Law Abiding Citizen( po polsku "Prawo zemsty" czy jakoś tak :D ) Trailer zapowiada świetny film, może nie nazbyt ambitny ale z wybuchami, akcją i niezłą dramaturgią- taki dobry kawałek kina żeby się odstresować bez nadużywania szarych komórek, ale też nie gniot na miarę Commando. Krytycy spodziewali się chyba czegoś ambitniejszego, bo póki co na rotten tomatoes ma 23%, ale ludziom się podoba. |
Uran235, to smutne ale prawdziwe...z ta kultura w Polsce.
Z kina ambitniejszego, polecam "Niebo nad Paryzem" Cedrica Klapischa, ktore jest chyba w Polsce w kinach. Mialem to szczescie, ze poznalem osobicie Klapischa na uczelni w NY i zajebiscie sie ciesze, ze robi on takie dobre filmy. |
Piła VI słaba...spodziewałem się czegoś lepszego, aczkolwiek czekam na Paranormal Activity trailer zapowiada fajny film a jak będzie...
|
2012 totalnie odmóżdżony film,ale ogląda się w kinie dobrze.
Kto poleci mi DOBRE filmy,które nie są/były puszczane w naszych kinach? Chodzi mi zwłaszcza o horrory,choć innymi też nie pogardzę. "Moon" albo "Pandorum" ktoś oglądał? |
Moon - bardzo dobry klimatyczny(świetnie wyglądające pustki kosmosu) choć specyficzny film.Nie jest to film akcji, ale ma świetną fabułę. Co ciekawe jest tylko jeden aktor, lecz gra naprawdę dobrze.
|
Potwierdzam, Moon świetny film, ale od razu trzeba zastrzec, że nie każdemu się spodoba. Trochę w klimatach Odysei kosmicznej 2001. Jak dla mnie na pierwszy plan wybija się przede wszystkim fantastyczna muzyka- z jednej strony bardzo prosta, z drugiej idealnie wpasowująca się w klimat filmu. Mój cichy faworyt do Oscara w tej kategorii. Ponadto ciekawy choć nieco przewidywalny scenariusz. Bardziej film psychologiczny okraszony ciekawą wizją przyszłości niż klasyczne sci-fi.
Widział ktoś [REC2], warto się wybrać? Jedynka mi się w miarę podobała. |
Cytat:
|
Ooo jak "Moon" jest choć w połowie tak dobry jak film Kubricka to obejrzę go w ciemno. Na "Pandorum" w takim razie też zerkną.
Co jeszcze ciekawego panowie i panie? |
Cytat:
|
W Paranormal Activity mi spodobało się to ,że mimo braku wszelkich efektów specjalnych czy lejących się wokoło hektolitrów krwi to film dzięki swej niepokojącej atmosferze może przerazić. Polecam oglądać samemu w nocy, w absolutnej ciszy ;)
|
Co do najnowszych pozycji kinowych:
2012-film wart do obejrzenia tylko ze względu na niesamowite efekty specjalne..bo fabuła czy scenariusz nie hm powalają na kolana jakoś :) Milennium-ciekawa pozycja dla lubiących powoli rozwiązywac zagadki w czasie oglądania filmu...lub dla lubiących sie bac..na pewno przykuwa uwage i do krzesła..aż do końca..polecam.;) |
Cytat:
Poza tym to obejrzałam dziś film na C+ "Totalny kataklizm". Rozczarował mnie podobnie jak Superhero i Wielkie kino. Próbują ludzie robić coś podobnego do Strasznego filmu, a jednak 4 części SF to wyższa półka. Z ostatnio oglądanych filmów to mogę polecić Kobiety i Dziewczyny z St. Trinian. :-) |
Potwierdzam że Moon to świetne kino...Szkoda że nie grają go nigdzie bo pomimo braku jakiś efektów sp. - oglądało by się go wyśmienicie.Te kończące film kilka zdań psują wd mnie trochę efekt i są zupełnie nie potrzebne ale to nie zmienia faktu że Moon to mój faworyt do filmu roku.Klaustrofobia, osamotnienie, fantastyczny klimat i patent praktycznie nie używany w filmie.Można by rzec że jest to idealne kino by pogłębić jesienno/zimową depresje;)
|
Cytat:
Zdecydowanie nie warty obejrzenia. |
A ja polecam film "American Gangster" z 2007 roku .Bardzo ciekawy film oparty na faktach.
|
Cytat:
No troche wiecej tych 'efektów' było z czego co widziałem i chyba one miały stanowic scenariusz,fabułe i wszystko w tym filmie. 2012 to typowa amerykańska superprodukcja w sumie..gdzie zawsze główny bohater ratuje sie z opresji w ostatniej chwili,gdzie na końcu przytula lub całuje główną bohaterke i gdzie wszystko co sie wydarzy można przewidziec już na początku filmu. Reasumując: Nic ciekawego. |
Czy oglądał ktoś z Was "Ballast" i " Frozen River" ? Jakaś opinia ?
|
Polecam wszystkim polski film "Rewers". Rewelacyjna gra Krystyny Jandy, ale również Agaty Buzek. O ile Janda - wiadomo klasa sama w sobie, to córka przewodniczącego PE także bardzo dobrze sobei poradziła ze swoją rolą. Polecam film osobom, które lubią czarny humor i lubią trochę pomyśleć podczas seansu. Obowiązkowo należy obejrzeć w Kinie Pod Baranami. W pierwszym lepszym multipleksie w Krakowie jednak nei będzie tego klimatu, sprzyjającemu oglądaniu takich filmów.
|
Widzialem juz jakis czas temu "Frozen River" i serdecznie polecam ten film.
Melissa Leo, ktora swietnie zagrala w nim zdesperowana matke wychowujaca samotnie swoich synow, byla w tamtym roku nominowana za najlepsza role kobieca do Oskara. Film rowniez pokazuje realia zycia w Mochikanskim rezerwacie i dzisiejsze relacje bialych Amerykanow z Amerykanskimi Indianami. Aha i co ciekawe, "Frozen River" to byl debiut rezyserki Courtney Hunt, ktory byl zrobiony bez gwiazd i z bardzo malym budzetem. |
http://www.youtube.com/watch?v=6g6hmlGFqBU
Prawo zemsty Zajebisty film.Oglądałem go dziś i mogę każdemu polecić.Jak dla mnie film roku (choć to już grudzień więc wątpię żeby mnie coś zaskoczyło ;) ) Jedynie troszkę końcówka przypomina mi Prison Break :) ale i tak warto wybrać się na ten film. 9/10 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl