![]() |
orientuje sie ktos moze jak jest z wrzesniową rekrutacja na sudia na uczelniach typu: UJ, UEk, na studia II stopnia niestacjonarne?
Bo wszedzie terminy na ich stronach sa do polowy lub konca lipca... a co z tymi, ktorzy nie obronia licencjata w czerwcu, tylko dopiero we wrzesniu? Wie ktos z doswiadczenia, ze nie ma problemow jeszcze we wrzesniu sie dostac na studia niestacjonarne? |
jest ktoś kto bierze stypendium naukowe na UJ? ew. może ktoś wie jakie są aktualne warunki aby je dostać?
|
Jak ktoś studiuje na AGH na wydziale zarządzania - informatyka i ekonometria to niech podbije na PW. Albo to samo na UEK. Albo cokolwiek o tym kierunku to byłbym wdzięczny
|
Gdzie najłatwiej zrobić sobie inżyniera ?Chodzi o studia niestacjonarne. Na UR np inżynieria środowiska jest łatwiejsza niż na agh?
|
Studiuje ktoś dziennikarstwo niestacjonarne na UJ ?
|
Pilnie poszukuje kogos oganietego z matmy na poziomie studia wyzsze typu agh, pk.
sprawa bardzo, pilna prosze o kontakt na priv |
Na jakie studia warto złozyć papiery, tak żeby sie dostać teraz w drugiej rekrutacji? Zdawałem biologie (podst~60%, rozsz. ~50%) i chemie (podst ~60% rozsz ~45%). Chodzi mi głównie o legitymacje, a nie studia, bo studia w swoim kierunku juz skonczylem ;) Widze że jest rekrutacja na biologie,. chemie i ochrone srodowiska na UJ i na biologie i jakies ogrodnictwa na UR. Gdzie bardziej prawdopodobne jest sie dostac?
|
UWAGA, ponawiam pytanie
Bardzo pilnie poszukuje kogos oganietego z matmy na poziomie studiów wyzszych typu agh, pk. sprawa bardzo, pilna prosze o kontakt na priv |
Szczerze Ci powiem, że będzie ciężko o korepetytora z majcy na właśnie takim poziomie. Sam szukałem takiego w czerwcu, ale w Krakowie jest o to naprawdę ciężko, a jak poszedłem na jedną lekcje u "absolwetna matematyki na UJ z pięcioma certyfikatami i paszportem Polsatu", to ogarniałem majcę lepiej niż on sam.
Ja nauczyłem się z etrapezu Karczyńskiego. Facet ma naprawdę fajne prezentacje, kompleksowo rozwija wszystkie potrzebne tematy. Dzięki niemu zaliczyłem majce. www.etrapez.pl Jedna lekcja to 4 dychy, ewentualnie szukasz po chomikach, torrentach itd. |
Dokładnie, ja też zastanawiałem się nad jakimś korepetytorem ale znalazłem etrapez, przesiedziałem nad nim dokładnie po kilka godzin i wszystko zaliczone :) Kurs jest świetny, lektor fantastycznie tłumaczy :)
|
Koledzy na studiach technicznych też zachwalają etrapez. Bez niego też ciężko było by im cokolwiek zaliczyć
|
Mam pytanie odnośnie szkoły policealnej typu Cosinus.Chodził ktoś albo slyszał na jakiej zasadzie prowadzone są zajęcia i czy wogóle jakieś zajęcia są?Rzeczywiśćie są one bezpłatne?
|
Ktoś wie coś na temat Gospodarki Przestrzennej na KA? Będą jakieś problemy z utrzymaniem się na tej uczelni? :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Myślę, że sporo ci to powie o "uczelni". |
Studiuje ktos moze zarzadzanie zaocznie na Uniwersytecie Rolniczym ?
|
Sprawa taka:
Nie zaliczyłem II semestru (I rok) na PK, czy jest możliwość, żebym się jeszcze jakoś zrekrutował na I semestr na jakimś kierunku na AGH czy PK? Czy muszę czekać do następnego roku akademickiego? |
Miał ktoś już z Was warunek czy tam długie przedłużenie (bo to różnie nazywają). Głównie chodzi o to, że nie zalicza się danego przedmiotu i musi się płacić za jego powtarzanie. Bo ja mam do zapłaty 1650 zł. i wiadomo, że to dużo i chciałbym napisać podanie o umorzenie, ale ani nie jestem jakoś biedny (bogaty też nie ;D) , ani nie mam socjalnego żeby jakieś dokumenty tam dać. Pisał już ktoś bez dokumentów i czy mu się udało?
|
Możesz pisać z powodu trudnej sytuacji finansowej rodziny itp itd. Ale takie suche teksty to raczej nie przejdą.
Sporo Ci wyszło to 1650zł. Obliczyli Ci to z liczby pkt ECTS ? Druga sprawa. Studiuje ktoś na ueku ? Jest szansa na pisanie pisma do rektora i warunkowe powtarzanie jakiegoś przedmiotu na I semestrze ? (zaoczne) edit dzieki wielkie deadoralive |
Cytat:
Domyślam się, że nie przejdą i właśnie chce spróbować bo to jest strasznie dużo kasy, szczególnie, że z tego co wiem u nas (PK) to maks. można mieć 1800 zł. to mogłem w ogóle lachę położyć, a ja zaliczałem. Zadowoli mnie nawet jak mi parę stówek obniżą, połowa to już jest ideał. |
Ef'Kabat, u mnie sporo osób będzie powtarzało matematykę na I semestrze, pierwszego roku GAP, dziennych ;)
|
Nie wiem jak na innych wydzialach, ale na WiLu na PK, to w dziekanacie pracuja takie urwy, ze wycisną z Ciebie ostatni grosz, takze ja bym nie liczyl na zadne znizki niestety, ja jeszcze na szczescie takiej okazji nie mialem, ale koledzy mowili ze to raczej ciezka rozmowa jest.
|
jest ktos moze kto studiuje ratownictwo medyczne na UJ mam pare pytan :)
|
Chcą mnie z pracy wysłać na podyplomówkę gdzie zdobędę uprawnienia BHP... opłacą czesne, dojazdy itp.
mają trochę wymagań odnośnie uczelni - nie ważne czy prywatna czy państwowa, ale musi to być "kontynuacja" inżynierii środowiska, albo ochrony środowiska. Podyplomówka w jakiś sposób połączona programem czy coś takiego... kazali mi znaleźć coś. Oczywiście zgodziłem się na ich propozycję... ale szukam czegoś gdzie nie musiałbym się pojawiać na zajęciach i gdzie byłoby baaaardzo łatwo i sprawnie :] Już odzwyczaiłem się od studiowania. Najlepiej żebym musiał się pojawić tam ze 4 razy :D ale wiem że to raczej nie możliwe. Mieszkam w Wawie... i czasem w Krk... wolałbym gdzieś w mazowieckim. Znalazłem coś w Radomiu, dzwoniłem i pisałem w pt. ale nawet nie odebrali. Jutro będę znowu próbował... może coś kojarzycie? |
Miał ktoś może do czynienia z kursem z matematyki ze strony matmana6.pl? Warto wykupić dostęp do tego, czy to tylko ściema naciągająca na kasę?
|
z tym Ci nie pomoge, ale wiem ze ludzie sobie kursy z etrapeza chwalili
|
No etrapez daje rade.
|
Politechnika Wrocławska udostępniła ostatnio 90 wykładów z analizy matematycznej. Dokładnie ich nie studiowałem, ale wykładowca zbiera same pochlebne oceny.
link do lekcji: wis.la/xfmiu |
Siema wszystkim-takie pytanie..
|
Moja żona niestety po 15 latach pracy dostała prykaz skończenia studiów,co możecie zaproponować by było łatwo,pięknie i przyjemnie,tzn musi mieć papier a to" sztuka" biorąc pod uwagę że mamy troje dzieci.POMOŻECIE?!
|
na politologii PONOĆ się nie męczysz za bardzo, bo tam masz głównie zagadnienia z WOSu ( Wiedza o Społeczeństwie, przedmiot z gimnazjów i liceów ) i sprawy bieżące.
Polityka, państwo, podstawy prawa ( tj. najważniejsze zapisy w konstytucji ) itd... oczywiście nie ujmując tym, którzy studiują bądź są po tym kierunku - ale tutaj małżonka nie powinna mieć problemów. ps. dużo opracowań na zajęcia, czy też gotowych prac jest na chomikuj.pl , sciaga.pl, sciagawa.pl etc... |
Wszystko na UEku ;)
|
Dzięki za pomoc! A żeby jeszcze nie było za słodko to bardziej chodzi o studia gdzie możesz chodzi w tygodniu po parę godzin bo w weekend łazić na cały dzień to MASAKRA no i muszą być związane z papierkową robotą bo to "państwówka" Pozdrawiam
|
fialo nie do końca. NA ueku możęsz się opierdalać cały semestr ale sesja jest jednak przejebana. W poprzednim semestrze miałem 6 egzaminów. Kumpla mam na UP to mówi ze cały semestr też praktycznie nic nie robił, miał 2 czy 3 egzaminy i to takie że nie ma porównaniu z AGH.
e: Piotrek na ueku większość ma piątki wolne, ja mam jeszze co drugi wtorek też wolny. Oprócz tego jak nie chodzisz na wykłady to w środy tylko 1,5h. w Pon i czwartek więcej, ale też w miarę spoko. |
Kolega na UR studiuje (nie pamiętam dokładnie jaki kierunek) i ma w tygodniu tyle zajęć, co ja podczas jednego dnia ;) Proponuję więc zbadać ten temat, przejrzeć plany studiów itp.
Panowie wyżej proponują UEK - zgoda, ale niekoniecznie każdy kierunek. Może jakaś socjologia, zarządzanie, czy inne pitu pitu, ale na tej uczelni są też kierunki, które wymagają poświęcenia większej ilości czasu. |
Lance - ja Cię proszę. Przejebana sesja ? Zapraszam na PK, na WIL ;) Tutaj masz egzamin ze wszystkiego(kolokwium zaliczeniowe się czasami to nazywa :lol:) i nie dość, że musisz się mierzyć z różnymi śmiesznymi przedmiotami, to jeszcze ze skostniałym systemem ;)
Uek to nie kończący się melanż podczas roku akademickiego, dupeczki, Erasmusy, wyjazdy,itp, jednym słowem "życie studenckie" pełną gęba. I nie mów mi, że tak nie jest bo mam kolegów właściwie na każdym kierunku tam i wiem jak jest serio, dodatkowo osoba z rodziny jest tam wykładowcą ;) Mooże na rachunkowości jest trochę ciężej, ale i tak dla mnie Uek to "uczelnia marzeń" :) |
kumpla mam na PK na informatyce i miał 1 egzamin w czasie sesji. Nie wiem jak inne kierunki, ale pewnie na każdym inaczej. Na ueku to samo.
Co do uczelni marzeń to w trakcie roku zgadzam się, jak się człowiek dobrze ustawi to naprawdę ma zajebiście. Inaczej jest z sesją, ale tak pewnie mówią wszyscy. |
Dokładnie, WIL PK to jest rzeźnia :D
Ktoś pomyśli sobie: e tam, tylko 3-4 egzaminy, okazuje się że egzaminy czasami są latwiejsze od tzw. kolokwiów zaliczeniowych, niektórzy takie kolokwia zaliczają po 4 latach :D Na WIEiK znam osobę, która nie miała ani jednego egzaminu po I semestrze, ale mieli kolosy zaliczeniowe, duzo osob oblewało i zdawali za n-tym razem. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl