Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Coach 22.08.2008 09:17

czy na oficjalnej dalej jest kamerka w widokiem na prace na stadionie ? nie mogę jej znaleźć :/

Robinho 22.08.2008 09:21

Rzeczywiście, jest przerwa między trybunami. Przecież ten stadion będzie wyglądał jakby był przebudowywany na przestrzeni 40 lat a nie zaledwie kilku. Wstyd, stadion wygląda okropnie, a te 17 m to już jakaś czarna komedia, może między trybuną, a linią boczną mają zamiar postawić ze 2 niewymiarowe boiska treningowe...

Wicked 22.08.2008 09:26

Witam, o to widoki elewacji z przetargu
płn-płd
http://img153.imageshack.us/img153/9...npldsx8.th.jpg
wsch-zach
http://img392.imageshack.us/img392/1...zachvr2.th.jpg
dach
http://img153.imageshack.us/img153/7783/dachct8.th.jpg

Wiecej widokow, rzutow, przekroi jest do pobrania w specyfikacji przetargowej, na stronie zdit

Mishuh 22.08.2008 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LooNatyk (Post 589674)
Moze jeszcze zaspany jestem, ale co oznacza, ze trybuna nie bedzie polaczona z D i E? Bedzie tam dziura jakas?!

Ale dla kogo to jest niespodzianka? Od 1998 w większości koncepcji miało tak być. D i E są jednopoziomowe (e- mają po 32 rzędy), a C i A/B będą dwupoziomowe (18 i 24 rzędy?). Różnica wysokości, różnica kątów nachylenia- jak chcecie zrobić na tych trybunach wspólne ciągi pieszych?
Ale to nie znaczy, że trybuny ma dzielić jakaś przepaść, mogą być nawet ściśle przylegające, tylko bez przejścia.


Ale dwumetrowej szklanej ściany między sektorami sobie ku.wa nie wyobrażam! Chyba że mowa tylko o oddzieleniu od siebie gospodarzy i gości. Bo żeby boisko od trybun oddzielał płotek na 70cm, a sektory naszych kibiców od siebie 200cm to jakaś masakra Pa-nowie.

reaf85 22.08.2008 09:52

Wicked...nareszcie ktoś coś sensownego w tym temacie pisze... ale dałeś dwa razy elewację południową i zachodnią...

Z resztą najlepiej podać link do przetargu i każdy zobaczy sobie co tam chce... Bo chyba nie były podawane...
Wstęp: http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...roznikami.html
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: http://zdit.krakow.pl/images/stories..._wschodnia.pdf
Załączniki: http://zdit.krakow.pl/images/stories...a_przetarg.rar (380 MB, jeszcze nie ściągnąłem, ale zapewne są tam również rysunki projektowe, które zapodał Wicked)

kalashnikov2 22.08.2008 10:03

18 metrów między C a linią boczną będzie przed wyśrodkowaniem boiska czy już po? Bo z tego co pamiętam to trybuna ma zostać przesunięta w stronę C, tak by po obu stronach, zarówno od A-B jak i C było po 9-10 metrów.

marcinarsenal 22.08.2008 10:24

A ja się stadionem nie martwię, co to wszystkie kluby mają mieć oponki?! Przykład pierwszy z prawej: Arsenal. Nie dawno klub ten zmieniał stadion - przeszedł z Highbury na Emirates i powiem wam, że nigdy na Emirates nie osiągnie się takich warunków do kibicowania jak to było na Highbury. Po za tym, co Henry mówił przed meczem z Wisłą, że boi się wyjazdu do Krk, bo właśnie na takich mniejszych stadionach (jak ten Dundee Utd.) gra się najtrudniej.

Są oczywiście błędy konstrukcyjne, ale nie martwmy się, już za 80 lat zbudują nam nowy stadion :P

sandbender 22.08.2008 10:26

Kalashnikov
dodaj jeszcze po dwa metry z kazdej strony bo boisko trzeba zwezic. Ma 72 metry szerokości a musi mieć 68.

rav 22.08.2008 10:33

Fosy, rowu czy jak to tam się zwie bym się nie czepiał. Przy okazji zgrupowania Wisły w Austrii byliśmy na stadionie Sturmu Graz. Jakieś 17-20 tys. widzów, trybuny oddzielone od boiska właśnie taką fosą, przed tym niewielki płotek. W porządku to wygląda, nie przeszkadza. Z jedną poważną uwagą - boisko od tego rowu zaczynało się... po 3-4 metrach, a nie 15!

2-metrowe przegrody między sektorami - żart i kpina. Jak już chcieli je dzielić, wystarczył "szklany" płotek na pół metra.

Niepokoją miejsca w narożniku. Chciałbym zobaczyć jakieś symulacje, że z każdego miejsca będzie widać każdy fragment murawy.

Z lożami VIP na stronę zachodnią bym nie przesadzał - dach i trybuna zachodnia powinny zasłonić słońce gdy mecz będzie rozgrywany ok godz. 15 i później. Poza tym tu tych skyboxów i lóż będzie stosunkowo niewiele - więcej zapewne przewidziano na trybunie głównej - zachodniej.

Fajnie, że są windy. Pewnie 95% z nas w życiu z nich nie skorzysta, ale warto dbać o ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych... Jak się jakiś VIP-ek przejedzie czy pan z kamerą i będzie z tego powodu zadowolony, to też tylko plus.

Dziwna sprawa, bo coś na planie poziomu pierwszego nie mogę znaleźć tego sklepu i muzeum. A w opisie ogólnym jest. Są za to dwie sale konferencyjne na 170 m2.

Kamson 22.08.2008 10:35

Jaki jest cel tych dwumetrowych szyb pomiedzy sektorami?
A w tym rowie będzie woda z rekinami?
edit: górne miejsca w narożnikach... dla osób chcących oglądać dach?



architekt był chyba po weselu :lol:

Vinci 22.08.2008 10:40

Też pojęcia nie mam po jaką cholerę upierają się przy tych kretyńskich szybach... 2 metry to chyba jeszcze więcej niż te, które obecnie odgradzają sektory na trybunach D i E. Nie wiem czy czasem takie rozwiązanie nie będzie utrudniało tylko oglądania meczu...

4fan_player 22.08.2008 10:46

To w końcu jaka będzie ta odległość między murawą a trybuną bo już pogubiłem :o

kalashnikov2 22.08.2008 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 589753)
Fosy, rowu czy jak to tam się zwie bym się nie czepiał. Przy okazji zgrupowania Wisły w Austrii byliśmy na stadionie Sturmu Graz. Jakieś 17-20 tys. widzów, trybuny oddzielone od boiska właśnie taką fosą, przed tym niewielki płotek. W porządku to wygląda, nie przeszkadza. Z jedną poważną uwagą - boisko od tego rowu zaczynało się... po 3-4 metrach, a nie 15!

Pocieszmy się, że to jest projekt który odnosię się do istniejącego stanu rzeczy, a więc murawy nie tak daleko od linii A-B i daleko od C (stan na dziś, przed planowanym kiedyśtam przesunięciem w strone parku). Przesunięcie murawy nie wchodzi w zakres teego etapu inwestycji (budowa trybuny schodniej wraz z narożnikami) więc murawy nikt na tym etapie inwestycji nie chce ruszać.

Snow 22.08.2008 10:56

100 x bardziej wolę 2 metrową fosę czy też rów (jak zwał tak zwał) niż np. 3 metrowe ogrodzenie.
Co by nie mówić przynajmniej nie zasłania boiska ;-)
Z drugiej strony odległość trybuny od boiska to jakaś patologia.
No i te szyby między sektorami... do czego one mają służyć?

rav 22.08.2008 10:57

Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę, że murawa będzie jakoś wyraźnie przesuwana.

Jurand 22.08.2008 11:02

Według tych rysunków w załączniku ze strony zdit murawa jest niby wyśrodkowana dobrze, więc mam nadzieję, że w rzeczywistości równiez tak będzie...

wiertar 22.08.2008 11:03

mi sie wydaje ze od strony AiB utna te cztery metry zebyspełnic Wymogi Uefa czy tam Fifa, bramki przesuna na srodek i bedzie tyle z przesówania murawy....
17 metrów... ja pierdykam.....

kalashnikov2 22.08.2008 11:09

Na upartego na płycie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe boiska po odwroceniu orientacji z Polnoc-Poludnie na Wschod-Zachod. Mielibysmy pierwszy tego typu obiekt w historii futbolu a i problem ugoszczenia grup ukraińskich by się rozwiązał.

Mishuh 22.08.2008 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 589763)
To w końcu jaka będzie ta odległość między murawą a trybuną bo już pogubiłem :o

za duża.

Może tylko ja czegoś nie łapię, ale czemu muzeum i sklep muszą być na pierwszym piętrze, nie na parterze? Pamiętajmy, że powinny być dostępne PRZEDE WSZYSTKIM poza meczami, a to jednak nie ułatwia sprawy i przynajmniej intuicyjnie, to rozmieszczenie jest nienajkorzystniejsze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 589781)
Na upartego na płycie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe boiska po odwroceniu orientacji z Polnoc-Poludnie na Wschod-Zachod. Mielibysmy pierwszy tego typu obiekt w historii futbolu a i problem ugoszczenia grup ukraińskich by się rozwiązał.

Na Strachovie w Pradze zmieścili chyba 6 boisk jak dobrze pamiętam :P

Pero 22.08.2008 12:39

A nie miało tak być że po obniżeniu i przesunięciu boiska odległość od boiska od trybun wschodniej i zachodniej będzie 9 m?? Tez sporo no ale lepiej niż 17

e 22.08.2008 13:10

Moze ktos wkleic te rysunki z zdit / badz wrzucic np. na wyslijto.pl do sciagniecia bo mi sie nie otwieraja.. tylko jakies bledy wyskakuja "&*$U#J#U%#%HU#HJ#NB'

FajQ 22.08.2008 13:18

Ja to skomentuje tak.Projekt stadionu nie był zły i powiem że mi się podobał.Ale jest jedno ale Obtułowicz zjebał projekt jak tylko sie da.Nie chciał "oponki" spoko tu go popieram bo takie stadiony też mi się nie podobają.Zrobił nam "klocka" który naprawde to klockiem nie jest bo bryłe psuje znany i "lubiany" przez nas okrąglak, dziury między trybunami.Odległość między trybuną C jakoś mnie nie martwi(zawsze chodze na D)ale sprawia że nasz stadion robi się nie funkcjonalny.Szyby pomiędzy sektorami to są dla mnie jaja.Naprawde nie widze potrzeby aby ów szkła znajdowały się na trybunie i w****iały kibiców że im sie boisko odbija.Kolejna rzecz do której się przyczepie to jest elewacja a w zasadzie jej brak.Nie wiem czy ktoś zwrócił uwage ale boczna ściana sektora E tam gdzie były sprzedawane kiełbaski jest wytynkowana i wyglądała o niebio lepiej od gołego betonu.Więc dlaczego nie można zrobić tej piepszonej elewacji a stadion będzie jakoś wyglądał.Kolejna rzecz to miejsca z których nie widać murawy.Przepraszam bardzo ale co to jest za stadion co ma miejsca z ograniczonym widokiem na murawe.No na litość boską na stadionie Odry Wodzisław wszedzie widać boisko a na naszym NOWYM stadionie NIE ?!My żyjemy w XXI wieku a nam takiego ogniota odpierda***ą.
Jedyny pozytyw to to że na wschodniej zostaną zainstalowane rozkładane krzesełka.Przydałby się jeszcze jakiś wzór z krzesełek bo jedna gwiazda na stadion to tak smutno będzie.
Teraz moje pytania:
1 Jaka była odległość starego C od murawy.
2 Przy okrąglaku pod tarasem jest wyjście które jest równo z murawą.Jeżeli obniża murawe to bedzie róznica poziomów między okrąglakiem a murawą 80 cm.Moje pytanie jak to wyjście będzie funkcjonowało ?Już się boje że tam drabina albo winda stanie...

kalashnikov2 22.08.2008 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 589872)
Moze ktos wkleic te rysunki z zdit / badz wrzucic np. na wyslijto.pl do sciagniecia bo mi sie nie otwieraja.. tylko jakies bledy wyskakuja "&*$U#J#U%#%HU#HJ#NB'

To są pliki .pdf. Jeśli Adobe Reader Ci nie czyta tych plików prawidłowo, to ściągnij sobie Foxit Reader.

kądzikowski 22.08.2008 13:26

Pewnie zrobią jakieś stopnie..

wiertar 22.08.2008 13:32

mogl by ktos wczucic te szkice?? mam słaby neti nie zabardzo moge to ciagnac.
oczywiscie nie wszystykie, takie ciekawsze, moga byc z wenatrz jak takie sa.

Konek 22.08.2008 13:44

Może ktoś mi podać link do strony z opisem przetargu bo szukam i nie mogę znaleźć
Z góry dzięki ;)

mlodshy 22.08.2008 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez reaf85 (Post 589723)

Linki podane na poprzedniej stronie tematu. Wystarczy poszukać.

Pozdrawiam

e 22.08.2008 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 589884)
mogl by ktos wczucic te szkice?? mam słaby neti nie zabardzo moge to ciagnac.
oczywiscie nie wszystykie, takie ciekawsze, moga byc z wenatrz jak takie sa.

w moim przypadku jeszcze z 2 godziny sciagania, z tone to wazy.
bedzie finish to zarzuce.



@
moglby ktos zarzucic fotami z roznych stadionow gdzie sa te fosy / rowy ?

wiertar 22.08.2008 14:54

dzieki.. ja bym sciagal pewnie z 2 dni.... na stadiony.net poszukaj

LooNatyk 22.08.2008 15:38

Na trzecim zdejci w artykule na twsd jest render tego polaczenia trybun. jak tak to bedzie wygladac w rzeczywistosci, to nie jest za ciekawie :/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl