![]() |
czy na oficjalnej dalej jest kamerka w widokiem na prace na stadionie ? nie mogę jej znaleźć :/
|
Rzeczywiście, jest przerwa między trybunami. Przecież ten stadion będzie wyglądał jakby był przebudowywany na przestrzeni 40 lat a nie zaledwie kilku. Wstyd, stadion wygląda okropnie, a te 17 m to już jakaś czarna komedia, może między trybuną, a linią boczną mają zamiar postawić ze 2 niewymiarowe boiska treningowe...
|
Witam, o to widoki elewacji z przetargu
płn-płd http://img153.imageshack.us/img153/9...npldsx8.th.jpg wsch-zach http://img392.imageshack.us/img392/1...zachvr2.th.jpg dach http://img153.imageshack.us/img153/7783/dachct8.th.jpg Wiecej widokow, rzutow, przekroi jest do pobrania w specyfikacji przetargowej, na stronie zdit |
Cytat:
Ale to nie znaczy, że trybuny ma dzielić jakaś przepaść, mogą być nawet ściśle przylegające, tylko bez przejścia. Ale dwumetrowej szklanej ściany między sektorami sobie ku.wa nie wyobrażam! Chyba że mowa tylko o oddzieleniu od siebie gospodarzy i gości. Bo żeby boisko od trybun oddzielał płotek na 70cm, a sektory naszych kibiców od siebie 200cm to jakaś masakra Pa-nowie. |
Wicked...nareszcie ktoś coś sensownego w tym temacie pisze... ale dałeś dwa razy elewację południową i zachodnią...
Z resztą najlepiej podać link do przetargu i każdy zobaczy sobie co tam chce... Bo chyba nie były podawane... Wstęp: http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...roznikami.html Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: http://zdit.krakow.pl/images/stories..._wschodnia.pdf Załączniki: http://zdit.krakow.pl/images/stories...a_przetarg.rar (380 MB, jeszcze nie ściągnąłem, ale zapewne są tam również rysunki projektowe, które zapodał Wicked) |
18 metrów między C a linią boczną będzie przed wyśrodkowaniem boiska czy już po? Bo z tego co pamiętam to trybuna ma zostać przesunięta w stronę C, tak by po obu stronach, zarówno od A-B jak i C było po 9-10 metrów.
|
A ja się stadionem nie martwię, co to wszystkie kluby mają mieć oponki?! Przykład pierwszy z prawej: Arsenal. Nie dawno klub ten zmieniał stadion - przeszedł z Highbury na Emirates i powiem wam, że nigdy na Emirates nie osiągnie się takich warunków do kibicowania jak to było na Highbury. Po za tym, co Henry mówił przed meczem z Wisłą, że boi się wyjazdu do Krk, bo właśnie na takich mniejszych stadionach (jak ten Dundee Utd.) gra się najtrudniej.
Są oczywiście błędy konstrukcyjne, ale nie martwmy się, już za 80 lat zbudują nam nowy stadion :P |
Kalashnikov
dodaj jeszcze po dwa metry z kazdej strony bo boisko trzeba zwezic. Ma 72 metry szerokości a musi mieć 68. |
Fosy, rowu czy jak to tam się zwie bym się nie czepiał. Przy okazji zgrupowania Wisły w Austrii byliśmy na stadionie Sturmu Graz. Jakieś 17-20 tys. widzów, trybuny oddzielone od boiska właśnie taką fosą, przed tym niewielki płotek. W porządku to wygląda, nie przeszkadza. Z jedną poważną uwagą - boisko od tego rowu zaczynało się... po 3-4 metrach, a nie 15!
2-metrowe przegrody między sektorami - żart i kpina. Jak już chcieli je dzielić, wystarczył "szklany" płotek na pół metra. Niepokoją miejsca w narożniku. Chciałbym zobaczyć jakieś symulacje, że z każdego miejsca będzie widać każdy fragment murawy. Z lożami VIP na stronę zachodnią bym nie przesadzał - dach i trybuna zachodnia powinny zasłonić słońce gdy mecz będzie rozgrywany ok godz. 15 i później. Poza tym tu tych skyboxów i lóż będzie stosunkowo niewiele - więcej zapewne przewidziano na trybunie głównej - zachodniej. Fajnie, że są windy. Pewnie 95% z nas w życiu z nich nie skorzysta, ale warto dbać o ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych... Jak się jakiś VIP-ek przejedzie czy pan z kamerą i będzie z tego powodu zadowolony, to też tylko plus. Dziwna sprawa, bo coś na planie poziomu pierwszego nie mogę znaleźć tego sklepu i muzeum. A w opisie ogólnym jest. Są za to dwie sale konferencyjne na 170 m2. |
Jaki jest cel tych dwumetrowych szyb pomiedzy sektorami?
A w tym rowie będzie woda z rekinami? edit: górne miejsca w narożnikach... dla osób chcących oglądać dach? architekt był chyba po weselu :lol: |
Też pojęcia nie mam po jaką cholerę upierają się przy tych kretyńskich szybach... 2 metry to chyba jeszcze więcej niż te, które obecnie odgradzają sektory na trybunach D i E. Nie wiem czy czasem takie rozwiązanie nie będzie utrudniało tylko oglądania meczu...
|
To w końcu jaka będzie ta odległość między murawą a trybuną bo już pogubiłem :o
|
Cytat:
|
100 x bardziej wolę 2 metrową fosę czy też rów (jak zwał tak zwał) niż np. 3 metrowe ogrodzenie.
Co by nie mówić przynajmniej nie zasłania boiska ;-) Z drugiej strony odległość trybuny od boiska to jakaś patologia. No i te szyby między sektorami... do czego one mają służyć? |
Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę, że murawa będzie jakoś wyraźnie przesuwana.
|
Według tych rysunków w załączniku ze strony zdit murawa jest niby wyśrodkowana dobrze, więc mam nadzieję, że w rzeczywistości równiez tak będzie...
|
mi sie wydaje ze od strony AiB utna te cztery metry zebyspełnic Wymogi Uefa czy tam Fifa, bramki przesuna na srodek i bedzie tyle z przesówania murawy....
17 metrów... ja pierdykam..... |
Na upartego na płycie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe boiska po odwroceniu orientacji z Polnoc-Poludnie na Wschod-Zachod. Mielibysmy pierwszy tego typu obiekt w historii futbolu a i problem ugoszczenia grup ukraińskich by się rozwiązał.
|
Cytat:
Może tylko ja czegoś nie łapię, ale czemu muzeum i sklep muszą być na pierwszym piętrze, nie na parterze? Pamiętajmy, że powinny być dostępne PRZEDE WSZYSTKIM poza meczami, a to jednak nie ułatwia sprawy i przynajmniej intuicyjnie, to rozmieszczenie jest nienajkorzystniejsze. Cytat:
|
A nie miało tak być że po obniżeniu i przesunięciu boiska odległość od boiska od trybun wschodniej i zachodniej będzie 9 m?? Tez sporo no ale lepiej niż 17
|
Moze ktos wkleic te rysunki z zdit / badz wrzucic np. na wyslijto.pl do sciagniecia bo mi sie nie otwieraja.. tylko jakies bledy wyskakuja "&*$U#J#U%#%HU#HJ#NB'
|
Ja to skomentuje tak.Projekt stadionu nie był zły i powiem że mi się podobał.Ale jest jedno ale Obtułowicz zjebał projekt jak tylko sie da.Nie chciał "oponki" spoko tu go popieram bo takie stadiony też mi się nie podobają.Zrobił nam "klocka" który naprawde to klockiem nie jest bo bryłe psuje znany i "lubiany" przez nas okrąglak, dziury między trybunami.Odległość między trybuną C jakoś mnie nie martwi(zawsze chodze na D)ale sprawia że nasz stadion robi się nie funkcjonalny.Szyby pomiędzy sektorami to są dla mnie jaja.Naprawde nie widze potrzeby aby ów szkła znajdowały się na trybunie i w****iały kibiców że im sie boisko odbija.Kolejna rzecz do której się przyczepie to jest elewacja a w zasadzie jej brak.Nie wiem czy ktoś zwrócił uwage ale boczna ściana sektora E tam gdzie były sprzedawane kiełbaski jest wytynkowana i wyglądała o niebio lepiej od gołego betonu.Więc dlaczego nie można zrobić tej piepszonej elewacji a stadion będzie jakoś wyglądał.Kolejna rzecz to miejsca z których nie widać murawy.Przepraszam bardzo ale co to jest za stadion co ma miejsca z ograniczonym widokiem na murawe.No na litość boską na stadionie Odry Wodzisław wszedzie widać boisko a na naszym NOWYM stadionie NIE ?!My żyjemy w XXI wieku a nam takiego ogniota odpierda***ą.
Jedyny pozytyw to to że na wschodniej zostaną zainstalowane rozkładane krzesełka.Przydałby się jeszcze jakiś wzór z krzesełek bo jedna gwiazda na stadion to tak smutno będzie. Teraz moje pytania: 1 Jaka była odległość starego C od murawy. 2 Przy okrąglaku pod tarasem jest wyjście które jest równo z murawą.Jeżeli obniża murawe to bedzie róznica poziomów między okrąglakiem a murawą 80 cm.Moje pytanie jak to wyjście będzie funkcjonowało ?Już się boje że tam drabina albo winda stanie... |
Cytat:
|
Pewnie zrobią jakieś stopnie..
|
mogl by ktos wczucic te szkice?? mam słaby neti nie zabardzo moge to ciagnac.
oczywiscie nie wszystykie, takie ciekawsze, moga byc z wenatrz jak takie sa. |
Może ktoś mi podać link do strony z opisem przetargu bo szukam i nie mogę znaleźć
Z góry dzięki ;) |
Cytat:
Pozdrawiam |
Cytat:
bedzie finish to zarzuce. @ moglby ktos zarzucic fotami z roznych stadionow gdzie sa te fosy / rowy ? |
dzieki.. ja bym sciagal pewnie z 2 dni.... na stadiony.net poszukaj
|
Na trzecim zdejci w artykule na twsd jest render tego polaczenia trybun. jak tak to bedzie wygladac w rzeczywistosci, to nie jest za ciekawie :/
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl