Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

Proud 13.12.2011 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dymion9 (Post 1201115)
Witam, chciałem zapytać co możecie mi polecić z książek piłkarskich. Widziałem, ze ktoś wcześniej napisał o biografiach Mourinho, czy Sir Alexa. Jeśli macie jakieś ciekawe biografie, autobiografie, czy książki związane ogólnie z tematyką piłkarską to proszę o pomoc.

http://bukowylas.pl/content/ksiazka/mowa-trawa

piotrek06 18.12.2011 08:44

Witam. Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki których akcja rozgrywa się w przyszłości (potrzebuję do matury: Wizja przyszłości w literaturze i filmie) zależy mi na tym żeby to jak autor wyobraża sobie przyszłość było dobrze opisane.
Z góry dziękuję.

pawelwislak 18.12.2011 10:27

Mozesz sprobowac cos z klasyki typ łowca androidów czy też "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach?" to od Phiilpa Dicka. A z drugiej strony mógłbyś sięgnąć po Janusza Zajdla (jest z najlepszych polskich pisarzy w mojej ocenie) Limes Inferior, Cylinder van Tropha czy coś takiego tylko że tutaj z analizą jest trochę ciężej bo on pisał w czasach cenzury i jego książki to ukryte znaczenia ciężkie metafory. Więc skonsultuj to z polonistą albo z kimś obytym w temacie.

piotrek06 18.12.2011 14:00

Wielkie dzięki

Gordian 18.12.2011 16:43

Jeżeli ktoś zaczarował się klimatem The Elder Scrolls to polecam mu książkę "Miasto w przestworzach". Bardziej klimatyczna niż Skyrim.

dulli78 18.12.2011 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1203230)
Witam. Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki których akcja rozgrywa się w przyszłości (potrzebuję do matury: Wizja przyszłości w literaturze i filmie) zależy mi na tym żeby to jak autor wyobraża sobie przyszłość było dobrze opisane.
Z góry dziękuję.

Może coś z klasyki: "1984" Orwella, "Nowy Wspaniały Świat" Huxley'a, "My" Zamiatina, "Diuna" Herberta, "Powrót z gwiazd" Lema, "Wojna światów" Wellsa

Ja właśnie czytam autobiografię dowódcy Dywizjonu 303, Jana Zumbacha "Ostatnia walka". Polecam wszystkim, rewelacja!

Kocur 29.12.2011 19:55

Tutaj też wrzucę może ktoś zaglądnie :)


Sprzedam dwie książki.

William Gibson: "Neuromancer" oraz "Wszystkie jutra" - Klasyka Cyberpunk jak to piszą na forach dyskusyjnych.

Nie śmigane, stały chwilę na półce - jak to się mówi "duplikat prezentu" :)


http://ecsmedia.pl/c/wszystkie-jutra-b-iext3815659.jpg



http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz...afika/cum1.jpg



Cena 25zł za obie - dostawa na terenie Krakowa

Gordian 30.12.2011 17:35

A samego Neuromancera byś sprzedać nie chciał?


Diuny nie polecam na pierwszy strzał. Książka jest magiczna, ale dla zagorzałych fanów gatunku. Jest bardzo "niedzisiejsza", przestarzała (trudno się dziwić). Niemniej to pozycja obowiązkowa, ale na trochę później. Sam byłem mocno rozczarowany jak zaczynałem, i niemal zahipnotyzowany klimatem jak kończyłem :D

shaggy 30.12.2011 18:01

Końcówkę roku wykorzystałem na nadrobienie poprzednich miesięcy. Przeczytałem m. in.
- Człowiek, który wkradł się do Auschwitz: historia brytyjskiego żołnierza, który z własnej woli przedostał się do obozu Auschwitz III-Monowitz.

- Tajne Państwo autorstwa Jana Karskiego: bestseller czasu II wojny światowej, po raz pierwszy przekazała światu obraz unikalnego zjawiska, jakim było Polskie Państwo Podziemne.

- Michnikowszczyzna, Zapis choroby publicystyczna książka autorstwa Rafała Ziemkiewicza, wydana w grudniu 2006. Autor opisuje w niej powstanie „postkomunizmu w Polsce”, wskazując na Adama Michnika jako głównego z jego twórców.

LanceTS 30.12.2011 19:21

Jakieś sensacje polecicie? Tylko w miare dzisiejsze, tj XXIw. Coś w stylu DeMille, Coben, Child itp?

Kocur 30.12.2011 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1206128)
A samego Neuromancera byś sprzedać nie chciał?


Diuny nie polecam na pierwszy strzał. Książka jest magiczna, ale dla zagorzałych fanów gatunku. Jest bardzo "niedzisiejsza", przestarzała (trudno się dziwić). Niemniej to pozycja obowiązkowa, ale na trochę później. Sam byłem mocno rozczarowany jak zaczynałem, i niemal zahipnotyzowany klimatem jak kończyłem :D


Jeśli możesz poczekać do niedzieli - dam znać - 15 zeta za Neuro

Vinci 01.01.2012 22:02

Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej

http://merlin.pl/Zycie-prywatne-elit...11-12149-2.jpg

Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów.

Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców.

W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej.

Puchatek 02.01.2012 18:35

Szukam książek w wersji elektronicznej (nie skany) :
-Marek Krajewski : Festung Breslau, Aleja samobójców ,Dżuma w Breslau
-Alexandra Linder : Interes z aborcją. Kto zarabia na zabijaniu?
-Teddy Dekker : Trzy
-Valdimir Volkoff : Spisek
-Waldemar Łysiak : 4 czyli operacja Sandbox
-Cay Rademacher : In nomine mortis
-Francine Rivers: Dziecko pokuty
-Michael D. O`Brien : Ojciec Eliasz. Czas apokalipsy
-Eric von Kuehnelt-Leddihn: Jezuici, burżuje, bolszewicy


Jak ktoś posiada albo znajdzie pisać !

Jak by ktoś miał jakieś książki na ebooka to chętnie się powymieniam :)

Kocur 02.01.2012 19:20

Ok - jak ktoś chce Neuromancer do wzięcia pojedynczo.

Co do Diuny - polecam również film - niebywałe w przypadku ekranizacji ale film jest naprawdę bardzo dobry :)

gypsy 03.01.2012 19:45

Puchatek, łap:
http://chomikuj.pl/longville/E-booki...1086517596.pdf
http://chomikuj.pl/Bedouin/Ebook/Riv...,540119598.pdf

I jakby Cię audiobooki też interesowały, to tu masz w częściach Festung Breslau
http://chomikuj.pl/h.greda/Dokumenty...5bmp3*40128*5d

Wojtas 04.01.2012 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1206179)
Jakieś sensacje polecicie? Tylko w miare dzisiejsze, tj XXIw. Coś w stylu DeMille, Coben, Child itp?



Z DeMille'a przeczytałem "Gra Lwa" ,"Powrot Lwa" -dobra wartka akcja.

No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy.

Puchatek 04.01.2012 19:45

gypsy.... dzięki.

A co byście polecili z S. Kinga ? Obecnie przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Desperacja, i Lśnienie najbardziej mi się podobało. Dodam, że nie znoszę fantastyki i czary mary oraz przesadnego zażynania . Co jeszcze z klasyki horroru, thrilleru polecacie ?

Serwatkus 04.01.2012 22:58

Najlepszą ksiązka Kinga jaka czytalem do tej pory (a naprawde sporo juz czytalem) jest dla mnie "miasteczko Salem". Bardzo dobre jest również "To", chociaz sam koniec mnie trochę rozczarował ;)

Belzebub 04.01.2012 23:12

Miasteczko Salem i Smętarz Zwierzont.. tylko te czytałem i obie polecam..

przemo 04.01.2012 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1207042)
No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy.

Dwa następne tomy tak samo dobre jak pierwszy, a może i lepsze. Jakieś 2 lata temu przeczytałem wszystkie trzy tomy w tydzień, max 10 dni. Naprawdę super się czyta ;)

Proud 04.01.2012 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Puchatek (Post 1207178)
gypsy.... dzięki.

A co byście polecili z S. Kinga ? Obecnie przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Desperacja, i Lśnienie najbardziej mi się podobało. Dodam, że nie znoszę fantastyki i czary mary oraz przesadnego zażynania . Co jeszcze z klasyki horroru, thrilleru polecacie ?

"To" - wg mnie najlesza Jego pozycja jaką dotąd przeczytałem
"Miasteczko Salem"
"Zielona Mila"
"Christine"
"Ręka Mistrza"
"Czarna Bezgwiezdna Noc" - 4 opowiadania o merderstwach, każde bardzo wciągające - polecam!
"Cztery pory roku"
Obecnie czytam Dallas'63 i jak na Kinga nawet początek mi się podoba, bo dość szybko przeszedł do meritum :D

Zbychu 19.01.2012 09:19

Puchatek - polecam Wielkie Sekretne Widowisko Cliva Berkera(rekomendacja także od emsi jakiś czas temu).Genialny,wielowątkowy trzymający w napięciu obszerny horror.Najlepsze w tej książce jest to że w kluczowym momencie przechodzisz do innego wątku a gdy tu taki moment następuje wracasz do poprzedniego.Super się czyta.

Keczup 19.01.2012 14:06

horror - zaułek zła
thriller - nasi przyjaciele z florix 8

mic 19.01.2012 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1207042)
Z DeMille'a przeczytałem "Gra Lwa" ,"Powrot Lwa" -dobra wartka akcja.

No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy.

Zajebiaszcze :) Wszystkie 3 tomy pochlanalem w tydzien :) z 1700 stron :D

Vinci 20.01.2012 15:33

Larsson już zaczyna powoli być męczący, szczególnie teraz ze względu na film, temat został już maksymalnie oklepany.

Kilka miesięcy temu, na rynku wydawniczym pojawiła się sensacja lektura, napisana w zbliżonym stylu, ale przez Polaka pt. NIELEGALNI. Autor swojego prawdziwego nazwiska nie ujawnił,ale sam fikcyjny wątek wydarzeń przedstawił dosyć ciekawe na tle wydarzeń współczesnej Polski. Znajdziemy tam odniesienia do afery Olina, działalności Zacharskiego, spraw związanych z IPN oraz zamieszania z teczkami, które wszyscy tak dobrze znamy.

Książka przyjemna do czytania, opisy schematów i działań służb też sprawiają wrażenie wiarygodnych. Myślę, że na zimowe wieczory w sam raz do poczytania. Poniżej zajawka lektury z YouTube.

http://www.youtube.com/watch?v=M22z5...eature=related

Bronex 24.01.2012 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1206509)
Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej

http://merlin.pl/Zycie-prywatne-elit...11-12149-2.jpg

Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów.

Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców.

W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej.

Tak , przyjemna książeczka. List Witkacego do żony najlepszy. O tym jak postanowił się wylać na łące , zamyślił się i koński bąk "uciął go w kutasa". "Napuchło to to ,jak odpadnie to ci to wyślę".

Swoją drogą. Chciałbym polecić dwie książki. Dla miłośników literatury wojennej.

1) Konarmia - Izaak Babel
2) W polu - Stanisław Rembek (warto)
Tak się zastanawiałem. Hoffman zrobił film o wojnie 1920 roku w oparciu o dość infantylny schemat. Dlaczego nie sięgnięto po bazę jaką była powieść "W polu" Rembeka. Grupa sprawnych fachowców o otwartych umysłach mogłaby zrobić wielkie kino wojenne.

Karamazow 26.01.2012 18:17

Dziś na www.multibook.pl promocja, po przedpłacie na konto wysyłka Pocztą Polską za free.

Puchatek 31.01.2012 11:38

Panowie dramat !

Kobita kazała mi przeczytać ambitną książkę o miłości w której główny wątek to zazdrość. Akcja musi być współczesna . Mam jej dać po przeczytaniu i podyskutować z nią o fabule ;(
Mówi, że to ma być kara dla mnie za ciągłe czytanie ,,wojennych książek,, no i moje zachowanie niekiedy :)

Oczywiście musi być krótka i dostępna w wersji elektronicznej na czytnik.

Mistel 01.02.2012 19:02

Fanom powieści sensacyjnych mogę śmiało polecić książki Lee Child'a. Kolega mi zarekomendował jedną książkę ("Jutro możesz zniknąć") i okazała się na tyle interesująca, że przeczytałem ją w 3 dni.

Powieści autora są średniej długości (ok. 400 stron), ale czyta się je bardzo dobrze i szybko. Każda ma ok. 80 rozdziałów, co daje ok. 5 stron na rozdział, dzięki temu można przyjemnie czytać np. jadąc tramwajem.

Autor ponadto posiada ogromną wiedzę o uzbrojeniu, histroii czy sytuacji geopolitycznej na świecie, i umie tą wiedzę przekazać w sposób przystępny (w przeciwieństwie np. do Toma Clancy'ego którego książki są trudne). Duzo jest objaśnień, dotyczących nawet mechanizmów działania broni której używa bohater (jak działa blokada spustu, dlaczego do tej trzeba nosić rękawiczkę, co dzieje się wewnątrz łuski itp.)


Dla fanów sensacji na pewno obowiązkowy autor do zapoznania się :-)

BlurgH 01.02.2012 19:14

Zgadzam się z Vincim - "Nielegalni" są do przeczytania i są naprawdę niczego sobie ( połknąłem w 2 wieczory ).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl