![]() |
Cytat:
|
Witam. Czy mógł by mi ktoś polecić jakieś książki których akcja rozgrywa się w przyszłości (potrzebuję do matury: Wizja przyszłości w literaturze i filmie) zależy mi na tym żeby to jak autor wyobraża sobie przyszłość było dobrze opisane.
Z góry dziękuję. |
Mozesz sprobowac cos z klasyki typ łowca androidów czy też "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach?" to od Phiilpa Dicka. A z drugiej strony mógłbyś sięgnąć po Janusza Zajdla (jest z najlepszych polskich pisarzy w mojej ocenie) Limes Inferior, Cylinder van Tropha czy coś takiego tylko że tutaj z analizą jest trochę ciężej bo on pisał w czasach cenzury i jego książki to ukryte znaczenia ciężkie metafory. Więc skonsultuj to z polonistą albo z kimś obytym w temacie.
|
Wielkie dzięki
|
Jeżeli ktoś zaczarował się klimatem The Elder Scrolls to polecam mu książkę "Miasto w przestworzach". Bardziej klimatyczna niż Skyrim.
|
Cytat:
Ja właśnie czytam autobiografię dowódcy Dywizjonu 303, Jana Zumbacha "Ostatnia walka". Polecam wszystkim, rewelacja! |
Tutaj też wrzucę może ktoś zaglądnie :)
Sprzedam dwie książki. William Gibson: "Neuromancer" oraz "Wszystkie jutra" - Klasyka Cyberpunk jak to piszą na forach dyskusyjnych. Nie śmigane, stały chwilę na półce - jak to się mówi "duplikat prezentu" :) http://ecsmedia.pl/c/wszystkie-jutra-b-iext3815659.jpg http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz...afika/cum1.jpg Cena 25zł za obie - dostawa na terenie Krakowa |
A samego Neuromancera byś sprzedać nie chciał?
Diuny nie polecam na pierwszy strzał. Książka jest magiczna, ale dla zagorzałych fanów gatunku. Jest bardzo "niedzisiejsza", przestarzała (trudno się dziwić). Niemniej to pozycja obowiązkowa, ale na trochę później. Sam byłem mocno rozczarowany jak zaczynałem, i niemal zahipnotyzowany klimatem jak kończyłem :D |
Końcówkę roku wykorzystałem na nadrobienie poprzednich miesięcy. Przeczytałem m. in.
- Człowiek, który wkradł się do Auschwitz: historia brytyjskiego żołnierza, który z własnej woli przedostał się do obozu Auschwitz III-Monowitz. - Tajne Państwo autorstwa Jana Karskiego: bestseller czasu II wojny światowej, po raz pierwszy przekazała światu obraz unikalnego zjawiska, jakim było Polskie Państwo Podziemne. - Michnikowszczyzna, Zapis choroby publicystyczna książka autorstwa Rafała Ziemkiewicza, wydana w grudniu 2006. Autor opisuje w niej powstanie „postkomunizmu w Polsce”, wskazując na Adama Michnika jako głównego z jego twórców. |
Jakieś sensacje polecicie? Tylko w miare dzisiejsze, tj XXIw. Coś w stylu DeMille, Coben, Child itp?
|
Cytat:
Jeśli możesz poczekać do niedzieli - dam znać - 15 zeta za Neuro |
Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej
http://merlin.pl/Zycie-prywatne-elit...11-12149-2.jpg Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów. Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców. W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej. |
Szukam książek w wersji elektronicznej (nie skany) :
-Marek Krajewski : Festung Breslau, Aleja samobójców ,Dżuma w Breslau -Alexandra Linder : Interes z aborcją. Kto zarabia na zabijaniu? -Teddy Dekker : Trzy -Valdimir Volkoff : Spisek -Waldemar Łysiak : 4 czyli operacja Sandbox -Cay Rademacher : In nomine mortis -Francine Rivers: Dziecko pokuty -Michael D. O`Brien : Ojciec Eliasz. Czas apokalipsy -Eric von Kuehnelt-Leddihn: Jezuici, burżuje, bolszewicy Jak ktoś posiada albo znajdzie pisać ! Jak by ktoś miał jakieś książki na ebooka to chętnie się powymieniam :) |
Ok - jak ktoś chce Neuromancer do wzięcia pojedynczo.
Co do Diuny - polecam również film - niebywałe w przypadku ekranizacji ale film jest naprawdę bardzo dobry :) |
Puchatek, łap:
http://chomikuj.pl/longville/E-booki...1086517596.pdf http://chomikuj.pl/Bedouin/Ebook/Riv...,540119598.pdf I jakby Cię audiobooki też interesowały, to tu masz w częściach Festung Breslau http://chomikuj.pl/h.greda/Dokumenty...5bmp3*40128*5d |
Cytat:
Z DeMille'a przeczytałem "Gra Lwa" ,"Powrot Lwa" -dobra wartka akcja. No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy. |
gypsy.... dzięki.
A co byście polecili z S. Kinga ? Obecnie przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Desperacja, i Lśnienie najbardziej mi się podobało. Dodam, że nie znoszę fantastyki i czary mary oraz przesadnego zażynania . Co jeszcze z klasyki horroru, thrilleru polecacie ? |
Najlepszą ksiązka Kinga jaka czytalem do tej pory (a naprawde sporo juz czytalem) jest dla mnie "miasteczko Salem". Bardzo dobre jest również "To", chociaz sam koniec mnie trochę rozczarował ;)
|
Miasteczko Salem i Smętarz Zwierzont.. tylko te czytałem i obie polecam..
|
Cytat:
|
Cytat:
"Miasteczko Salem" "Zielona Mila" "Christine" "Ręka Mistrza" "Czarna Bezgwiezdna Noc" - 4 opowiadania o merderstwach, każde bardzo wciągające - polecam! "Cztery pory roku" Obecnie czytam Dallas'63 i jak na Kinga nawet początek mi się podoba, bo dość szybko przeszedł do meritum :D |
Puchatek - polecam Wielkie Sekretne Widowisko Cliva Berkera(rekomendacja także od emsi jakiś czas temu).Genialny,wielowątkowy trzymający w napięciu obszerny horror.Najlepsze w tej książce jest to że w kluczowym momencie przechodzisz do innego wątku a gdy tu taki moment następuje wracasz do poprzedniego.Super się czyta.
|
horror - zaułek zła
thriller - nasi przyjaciele z florix 8 |
Cytat:
|
Larsson już zaczyna powoli być męczący, szczególnie teraz ze względu na film, temat został już maksymalnie oklepany.
Kilka miesięcy temu, na rynku wydawniczym pojawiła się sensacja lektura, napisana w zbliżonym stylu, ale przez Polaka pt. NIELEGALNI. Autor swojego prawdziwego nazwiska nie ujawnił,ale sam fikcyjny wątek wydarzeń przedstawił dosyć ciekawe na tle wydarzeń współczesnej Polski. Znajdziemy tam odniesienia do afery Olina, działalności Zacharskiego, spraw związanych z IPN oraz zamieszania z teczkami, które wszyscy tak dobrze znamy. Książka przyjemna do czytania, opisy schematów i działań służb też sprawiają wrażenie wiarygodnych. Myślę, że na zimowe wieczory w sam raz do poczytania. Poniżej zajawka lektury z YouTube. http://www.youtube.com/watch?v=M22z5...eature=related |
Cytat:
Swoją drogą. Chciałbym polecić dwie książki. Dla miłośników literatury wojennej. 1) Konarmia - Izaak Babel 2) W polu - Stanisław Rembek (warto) Tak się zastanawiałem. Hoffman zrobił film o wojnie 1920 roku w oparciu o dość infantylny schemat. Dlaczego nie sięgnięto po bazę jaką była powieść "W polu" Rembeka. Grupa sprawnych fachowców o otwartych umysłach mogłaby zrobić wielkie kino wojenne. |
Dziś na www.multibook.pl promocja, po przedpłacie na konto wysyłka Pocztą Polską za free.
|
Panowie dramat !
Kobita kazała mi przeczytać ambitną książkę o miłości w której główny wątek to zazdrość. Akcja musi być współczesna . Mam jej dać po przeczytaniu i podyskutować z nią o fabule ;( Mówi, że to ma być kara dla mnie za ciągłe czytanie ,,wojennych książek,, no i moje zachowanie niekiedy :) Oczywiście musi być krótka i dostępna w wersji elektronicznej na czytnik. |
Fanom powieści sensacyjnych mogę śmiało polecić książki Lee Child'a. Kolega mi zarekomendował jedną książkę ("Jutro możesz zniknąć") i okazała się na tyle interesująca, że przeczytałem ją w 3 dni.
Powieści autora są średniej długości (ok. 400 stron), ale czyta się je bardzo dobrze i szybko. Każda ma ok. 80 rozdziałów, co daje ok. 5 stron na rozdział, dzięki temu można przyjemnie czytać np. jadąc tramwajem. Autor ponadto posiada ogromną wiedzę o uzbrojeniu, histroii czy sytuacji geopolitycznej na świecie, i umie tą wiedzę przekazać w sposób przystępny (w przeciwieństwie np. do Toma Clancy'ego którego książki są trudne). Duzo jest objaśnień, dotyczących nawet mechanizmów działania broni której używa bohater (jak działa blokada spustu, dlaczego do tej trzeba nosić rękawiczkę, co dzieje się wewnątrz łuski itp.) Dla fanów sensacji na pewno obowiązkowy autor do zapoznania się :-) |
Zgadzam się z Vincim - "Nielegalni" są do przeczytania i są naprawdę niczego sobie ( połknąłem w 2 wieczory ).
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl