Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

nero 14.02.2011 11:32

To znowu ja...
Dwa laptopy do wybrania... Ta sama firma, ten sam procesor, ta sama karta graficzna, ale
Pierwszy - 3 GB pamięci cena 2020 PLN
Drugi - 6 GB pamięci cena 2250 PLN

Co lepiej wziąć?

mic 14.02.2011 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1050720)
To znowu ja...
Dwa laptopy do wybrania... Ta sama firma, ten sam procesor, ta sama karta graficzna, ale
Pierwszy - 3 GB pamięci cena 2020 PLN
Drugi - 6 GB pamięci cena 2250 PLN

Co lepiej wziąć?

230 zl to nie jakies wielkie pieniadze, wiec ja bym bral ten z 6GB. Bo 3GB to troche za malo (na przyszlosc), a 6 to juz bardzo duzo. Teraz standardem jest 4 :P

Konfliktowy 14.02.2011 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1050770)
230 zl to nie jakies wielkie pieniadze, wiec ja bym bral ten z 6GB. Bo 3GB to troche za malo (na przyszlosc), a 6 to juz bardzo duzo. Teraz standardem jest 4 :P

Zależy też jaki system operacyjny. XP 32 bitowy ma problemy już z pamięcią o pojemności 4 GB, dlatego producenci dają opcję 3 GB. Opcja 6 GB to już raczej pod Win7. Jakie to pamięci?

szprotson 14.02.2011 13:51

zna sie ktoś na drukarkach ?
Posiadam canon pixma mp490 i skonczyl mi sie atrament. Jakie zamienniki do tego mogą byc?

nero 14.02.2011 13:56

mic, Konfliktowy

Windows 7, jakie pamięci? yyy zobacz sam...

http://allegro.pl/notebook-hp-pavili...460601230.html
http://allegro.pl/hp-dv6-3105-amd-p3...440667916.html

Konfliktowy 14.02.2011 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1050784)

DDR 3 więc jest spoko :) jak będziesz zostawał przy Win 7 (polecam ultimate) to bierz opcję 6GB.

Pozdrawiam

MatMario 14.02.2011 14:14

Ja bym wziął tego tańszego, zobaczył czy wystarcza do mojego użytku czy mało, jak mało to na allegro kość 4 GB kosztuje 180 zł i wtedy ją wymienił zamiast tej 1 GB i miałbym 6 GB za jakieś 2150 zł bo tą 1 GB można zawsze sprzedać :) No i też niebagatelne znaczenie ma to że można go kupić taniej w zadowoleniu, z odbiorem w Krakowie na Grzegórzeckiej. http://www.zadowolenie.pl/hp-pavilion-dv6-3105sw,36311

nero 14.02.2011 14:36

Właśnie dlatego pytałem czy warto brać od razu 6 GB, ale MatMario uświadomił mnie że nie ma co się napalać (że niby tanio, opłaca się) i lepiej wziąć 3 GB.
MatMario - mam dużo kłopot z wyborem laptopa, bo ma być dla mojej dziewczyny. Jej wymagania to
na pierwszy miejscu wygląd, na drugim miejscu wygląd na trzecim "żeby posłużył lata".
A ja próbuje to wszystko połączyć, żeby wyciągnąć jak najlepszego laptopa za cenę jaką chce wydać. Laptop który podałeś ma takie same parametry, ale już nie ma obudowy której jej się podoba :/

MatMario 14.02.2011 16:03

Powiem ci że takie rozterki nie są mi obce :)

Ja bym to tak wymyślił, ale z drugiej strony czy luba nie będzie miała oporu żeby go później otworzyć itp żeby ramu dołożyć :)

Tej obudowy jesteś pewien że jest inna? Bo powinna być dokładnie taka sama jak podałeś. Jeszcze patrzyłem i dalej się wydaje przynajmniej zbliżona.

Tak czy tak powodzenia :)

nero 14.02.2011 17:19

MatMario jest inna, na pewno.
Oporów nie będzie miała i tak się nie zna.
Szukam dalej, już od paru dni. Zapewne jeszcze mnie tutaj zobaczycie z pytaniami:)
Dziękuje wszystkim za pomoc.

White_Star77 16.02.2011 17:34

Posiadam procka ADM Athlon 2,4 od pewnego czasu komputer czyta tylko 1,24 Ghz

Wyczytałem w necie ze trzeba zmienić w biosie ustawienia FSB na 133 MHz ale nie moge tego znaleść
(AMIBIOS SIMPLE SETUP UTILITY VERSION 1,21,11 moj bios)

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę wdzięczny ;)

Pozdr

crazykaro 16.02.2011 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez White_Star77 (Post 1051676)
Posiadam procka ADM Athlon 2,4 od pewnego czasu komputer czyta tylko 1,24 Ghz

Wyczytałem w necie ze trzeba zmienić w biosie ustawienia FSB na 133 MHz ale nie moge tego znaleść
(AMIBIOS SIMPLE SETUP UTILITY VERSION 1,21,11 moj bios)

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę wdzięczny ;)

Pozdr

A w ogóle wchodzisz do biosu?

White_Star77 16.02.2011 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1051731)
A w ogóle wchodzisz do biosu?


Tak, wchodzę do biosu.

jumson 16.02.2011 21:43

ściągnij cpu-z i sprawdź. . Jak tam będzie tyle ile mówisz to uruchom jakiś program i sprawdź czy się zmienia. Jest w komputerze takie coś, iż gdy nie używasz komputera to on sam zmienia taktowanie procesora.

crazykaro 17.02.2011 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez White_Star77 (Post 1051800)
Tak, wchodzę do biosu.

I jaka częstotliwośc procesora jest napiasna w biosie? Powinienes zobaczyć jaki masz procesor i poszukać na wikipedii jaki ma multipayer i FSB frequency i ustawić takie jak być powinno. Niestety każdy BIOS jest inny więc cięzko tak w ciemno napisać gdzie dokładnie znajdziesz te parametry, ale musisz szukać jakieś CPU options czy cos w tym stylu. Od razu mówie że w laptopach nie da się manipulować za bardzo w BIOSie

z tego co znalazłem w grafikach google musisz wejsc w "CPU PnP setup" lub "advanced setup". Jak nic nie pomoże to dajesz "Load optimal settings" albo "Load best performence settings" ale to w ostateczności

White_Star77 17.02.2011 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1051914)
I jaka częstotliwośc procesora jest napiasna w biosie? Powinienes zobaczyć jaki masz procesor i poszukać na wikipedii jaki ma multipayer i FSB frequency i ustawić takie jak być powinno. Niestety każdy BIOS jest inny więc cięzko tak w ciemno napisać gdzie dokładnie znajdziesz te parametry, ale musisz szukać jakieś CPU options czy cos w tym stylu. Od razu mówie że w laptopach nie da się manipulować za bardzo w BIOSie

z tego co znalazłem w grafikach google musisz wejsc w "CPU PnP setup" lub "advanced setup". Jak nic nie pomoże to dajesz "Load optimal settings" albo "Load best performence settings" ale to w ostateczności


Dzieki Wielkie, Skorzystałem z grafiki google tam wszystko było rozrysowane dokładnie co do biosa.
Rzeczywiście zle były ustawione FSB zmieniłem na 133 MHz i teraz wszystko smiga jak należy,

Pozdr

nero 17.02.2011 14:25

Który procesor jest najlepszy

3 x 2,20 GHz 1.5 MB cache
2 x 2,80 GHz 2.0 MB cache
2 x 2,66 GHz (z turbo 2,93 GHz) 3.0 MB cache
2 x 2.40 GHz 3.0 cache

crazykaro 17.02.2011 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1052162)
Który procesor jest najlepszy

3 x 2,20 GHz 1.5 MB cache
2 x 2,80 GHz 2.0 MB cache
2 x 2,66 GHz (z turbo 2,93 GHz) 3.0 MB cache
2 x 2.40 GHz 3.0 cache

Podaj dokładne nazwy procesorów to ci napisze. Same częstotliwości nie wystarczą

nero 17.02.2011 14:52

crazykaro

Trzyrdzeniowy:
AMD Phenom II N850 (2.2 GHz, 1.5 MB cache)

Dwurdzeniowe:
AMD Phenom II N620 2.8 GHz 2MB cache
Intel® Core™ i5-480M 2.66 GHz / 3MB cache ( Turbo 2.93GHz )
Intel Core i3-370M 2.40 GHz 3 MB CACHE FSB1066

Gdybyś ułożył od najlepszego do najgorszego byłbym wdzięczny.

crazykaro 17.02.2011 16:43

i5 jest bezsprzecznie najlepszy z tych wszystkich, pozniej i3, a dalej w zależności od tego jakigo typu rzeczy będziesz wykonywał to albo AMD 2x albo 3X

christof20 17.02.2011 17:34

Ostatnio zaczęły mnie prześladować bluescreeny. Zainstalowałem WinDbg. Oto ostatni raport:
Cytat:

BugCheck 109, {a3a039d89b434575, b3b7465eedc1246b, fffff8800162f652, 1}
*** WARNING: Unable to verify timestamp for win32k.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for win32k.sys
Probably caused by : memory_corruption

Followup: memory_corruption
Wcześniejsze raporty są podobne (również BugCheck 109)
I co z tym fantem zrobić ?? Reinstalacja systemu może pomóc ?? Pomoże ktoś ??

crazykaro 17.02.2011 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1052284)
Ostatnio zaczęły mnie prześladować bluescreeny. Zainstalowałem WinDbg. Oto ostatni raport:


Wcześniejsze raporty są podobne (również BugCheck 109)
I co z tym fantem zrobić ?? Reinstalacja systemu może pomóc ?? Pomoże ktoś ??

Na początek sprawdzić pamięć kompa. Sciągnij jakiś programik do badania pamięci RAM

Coglin 18.02.2011 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1052284)
Ostatnio zaczęły mnie prześladować bluescreeny. Zainstalowałem WinDbg. Oto ostatni raport:


Wcześniejsze raporty są podobne (również BugCheck 109)
I co z tym fantem zrobić ?? Reinstalacja systemu może pomóc ?? Pomoże ktoś ??

sciagnij GoldMemory albo Memtest86+ (ponoc GoldMemory lepszy)
nagraj na plytke i odpal kompa z plytki.
pamieci ustaw w biosie tak jak zaleca producent - napiecie, czasy itd.
jak masz np. 2 moduly to testuj je osobno najlepiej jeszcze w roznych slotach.
przetestuj pamiec. moze to trwac 5 godzin.
chyba, ze bedziesz mial tak jak ja, ze juz przy 1 przebiegu syplo bledami, to nie ma co czekac dluzej.

bercik860 22.02.2011 22:08

Poszukuje jakiegoś linku, torrenta, do Windowsa 98, ale w formacie .vdi żeby mi podeszło pod virtual boxa.

Z góry dzięki za linki.

MatMario 03.03.2011 11:17

Co powiecie na tego laptopa?

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&...7&skad=skapiec

Zastosowanie to użytek prywatny,domowy, bardzo podstawowy, obejrzeć film, pogadać na skype, obejrzeć wiadomości w necie.

To jest właśnie maksymalna cena gdzieś 1600 zł jaka jest do przeznaczenia. Nie wiem jak spisują się te procesory AMD, godne uwagi? Bo niższa cena to jest Celeron Dual Core T3500. Ale grafika chyba gorsza bo Intel GMA 4500M.

Musi być oryginalny Windows jako warunek, bo bez Windowsa to ceny bardzo atrakcyjne, ale niestety.

crazykaro 03.03.2011 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1059067)
Co powiecie na tego laptopa?

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&...7&skad=skapiec

Zastosowanie to użytek prywatny,domowy, bardzo podstawowy, obejrzeć film, pogadać na skype, obejrzeć wiadomości w necie.

To jest właśnie maksymalna cena gdzieś 1600 zł jaka jest do przeznaczenia. Nie wiem jak spisują się te procesory AMD, godne uwagi? Bo niższa cena to jest Celeron Dual Core T3500. Ale grafika chyba gorsza bo Intel GMA 4500M.

Musi być oryginalny Windows jako warunek, bo bez Windowsa to ceny bardzo atrakcyjne, ale niestety.

Jak na laptop do 1600 to prezentuje się całkiem nieźle. Największy mankament to podobno niewygodna klawiatura. Procesor AMD jest o 5-10% słabszy w testach od Intela ale za to karta graficzna Radeon jest lepsza od intelowskiej. Nie powinno być problemów z filmami i1080 ale warto to sprawdzić przed zakupem czy chodzą płynnie.
Aha i kupując Toshibe nie zapomnij o tym
http://www.zeroproblemu.pl/zasady-promocji.php

MatMario 03.03.2011 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1059092)
Jak na laptop do 1600 to prezentuje się całkiem nieźle. Największy mankament to podobno niewygodna klawiatura. Procesor AMD jest o 5-10% słabszy w testach od Intela ale za to karta graficzna Radeon jest lepsza od intelowskiej. Nie powinno być problemów z filmami i1080 ale warto to sprawdzić przed zakupem czy chodzą płynnie.
Aha i kupując Toshibe nie zapomnij o tym
http://www.zeroproblemu.pl/zasady-promocji.php

Widziałem tą promocję więc się na pewno zainteresuje :)

Nawet nie wiem czy będą potrzebne te filmy 1080i myślę że dvd ripy itp to będzie podstawowy standard.

Bo jakaś inna konfiguracja ciekawa? Tutaj kusi ta karta graficzna, a chce jak najlepiej doradzić żeby nie wpakować na minę przyszłego użytkownika.

Krissu 05.03.2011 13:52

Mam mały problem z Firefoxem.

Używam najnowszej wersji (zainstalowałem uaktualnienie dzisiaj). Od razu uaktualniłem też Adobe Flash player.
W tym momencie zacząłem mieć problemy z filmikami. Gdy otwieram YouTube, Ekstraklasa.tv czy DailyMotion komputer się zawiesza i po chwili sam resetuje.

Tak samo się dzieje na Operze.

Co ciekawe - Internet Explorer działa normalnie.

Poradzi ktoś?

crazykaro 05.03.2011 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 1060290)
Mam mały problem z Firefoxem.

Używam najnowszej wersji (zainstalowałem uaktualnienie dzisiaj). Od razu uaktualniłem też Adobe Flash player.
W tym momencie zacząłem mieć problemy z filmikami. Gdy otwieram YouTube, Ekstraklasa.tv czy DailyMotion komputer się zawiesza i po chwili sam resetuje.

Tak samo się dzieje na Operze.

Co ciekawe - Internet Explorer działa normalnie.

Poradzi ktoś?

To może być wszystko od programu, przez sterowniki, virusy, programy antywirusowe, po problemy sprzętowe. Wpisz w google ze youtube zawiesza ci komputer i szukaj. A na początek zobacz czy to tylko flash ci zawiesza komputer?

MatMario 05.03.2011 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 1060290)
Mam mały problem z Firefoxem.

Używam najnowszej wersji (zainstalowałem uaktualnienie dzisiaj). Od razu uaktualniłem też Adobe Flash player.
W tym momencie zacząłem mieć problemy z filmikami. Gdy otwieram YouTube, Ekstraklasa.tv czy DailyMotion komputer się zawiesza i po chwili sam resetuje.

Tak samo się dzieje na Operze.

Co ciekawe - Internet Explorer działa normalnie.

Poradzi ktoś?

Zacznij od odinstalowania flasha, restart, zainstaluj ponownie ściągniętego jeszcze raz.

A ja znalzłem jeszcze taką opcję http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...12j-w7hp.bhtml

Co myślicie? W porównaniu z tym wcześniejszym z góry strony?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl