Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

michu-k 24.11.2008 16:38

Pojebało ich i tyle. Znowu informacja z SKWK, już wcześniej zwolniliście trenera :rotfl:

O wzmocnienia chodzi, nie o wyniki. Bo po co Skorża miałby spotykać się z Bednarzem?

dynek.pl 24.11.2008 16:41

W wielu meczach w jesiennej rundzie poprzedniego roku gralismy jeszcze wieksza padake, stwarzajac malo sytuacji i wykorzystujac wszystko co mielismy zazwyczaj po bledach przeciwnikow. Nie widze wiec teraz powodow do paniki. Konkurencja sie wzmocnila. Ostatnia rzecza jakiej nam trzeba jest zmiana treenra. Niektorzy maja najlepsze okresy swoich karier za soba - lepiej juz grac nie moga. Nam potrzeba swiezej krwi. Czy Dziaz, Marcelo, Brozek, Malecki nie robia postepow ? Niech to bedzie wykladnikiem pracy trenera.

kristos 24.11.2008 16:48

Mam nadzieję ,że zarząd nie da ponieść się emocjom zwalniając trenera.
Sytuacja drużyny nie jest zła ,więc trzeba mu dać możliwość kontynuacji pracy.
Trzeba pomyśleć o konkretnych wzmocnieniach na paru pozycjach o "przewietrzeniu" składu a nie zmianie trenera.

mic 24.11.2008 16:56

Jezeli dojdzie do zwalnienia Skorzy, to utwierdzi mnie to calkowicie w przekonaniu ze klubem rzadzi amatorszczyzna. Transferow brak, dobrych zawodnikow brak (i to juz ktorys sezon), wyniki nie sa zle (w koncu 4 miejsce i 1 pkt straty, a "gora" chce zawlniac trenera bo przegral mecz. Normalnie jaja...

Ikki 24.11.2008 16:59

Na początku witam wszystkich!
Nawet nie chcę myśleć co się stanie jak Skorżę zwolnią... Trener bardzo dobrze poskładał drużynę... nawet teraz nie gramy źle, lecz KAŻDY widzie, że tej drużynie potrzebna jest świeża krew wśród zawodników a nie nowy trener... mam nadzieję, że to tylko plotka ze zwolnieniem...!

westersyl 24.11.2008 17:10

Jestem takiego zadania, że jeśli wywalą Skorżę to oczywiste jest odejście Bednarza, mam nadzieję, że to spotkanie nie służyło ocenie pracy Skorży czy wytkaniu wzajemnych błędów bo jeśli ktoś coś zrobił źle to zaczęło się to w okienku transferowy i od tego trzeba wychodzić przy ewentualnej ocenie Skorży. Chciałbym aby poruszono tam takie sprawy jak co zrobić aby było lepiej, nie ma sensu zwalać na siebie winę.

Porównujecie Wisłę do Lecha czy Legii, różnicy punktowej nie ma ale zauważcie, że różnica w personaliach jest i nie jest dla nas korzysta, Lech- moim zdaniem liczba reprezentantów mówi sama za siebie do tego jest to młoda drużyna głodna sukcesu w której mało kto zasmakował mistrzostwa polski, w przeciwieństwie do nas, dajmy na to czy Baszczyński głodny jest kolejnego mistrzostwa tak jak piłkarz który nie zdobył tego trofeum ? Jeśli coś smakowało się już kilka razy to z każdym razem motywacja do zdobywania tego "deseru" jest słabsza. Także tutaj jest u nas duży problem. Uważam, że jeśli chodzi o Legię to nie odstajemy, jednak lepsi są od nas o tego Janka Muche, chciałbym abyśmy zawdzieczali Pawełkowi tyle co Legia zawdzięcza Musze jednak nie dość że Pawełek nie ratuje nam skóry to nie broni tego co jest oczywiste.
Mówicie, że co chwile Lech się chwali w mediach skautingiem itp, osobiście jak to czytam to trochę im zazdroszczę bo niestety najgorsze jest to, że oni naprawdę mają czym się chwalić.

Skorża jest najmniej winny całej tej sytuacji, kwestia leży w mentalności naszych piłkarzy, którą potrafił zmienić aż na cały sezon to dużo.

Aby uzdrowić sytuacje trzeba świeżej krwi - głodnych sukcesu piłkarzy, wyczyszczenia drużyny z "elity" bo nie wyobrażam sobie aby na trybunach czy na ławie siedzieli ludzie z kontraktem Łobo, Cantoro, Niedzielana czy Ziena. Można zmienić trenera, lecz co to da, pobudzi to ich na chwile i skończy się tak samo jak z Okuką.

edit:

Ktoś tu napisał, że Skorża doskonale poskładał tą drużynę. Trzeba się z tym zgodzić, po sezonie w którym zajęliśmy 8 miejsce byliśmy najbardziej rozbitą drużyną ligi, nie wiem czy ktoś potrafił był poskładać lepiej tą zgraje przygasłych gwiazdek. Zrobił to perfekcyjnie. Jednak teraz obawiam się że ich już się nie da poskładać, nawet inny trener tego nie zrobi. Nadszedł czas gruntowych zmian.

Perek 24.11.2008 17:13

Cytat:

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków informuje, że Maciej Skorża został wezwany na rozmowę z Jackiem Bednarzem i zarządem klubu. Szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" musiał się tłumaczyć z ostatniej porażki ze Śląskiem i słabej postawy po rundzie jesiennej. Mistrz Polski jest jak na razie czwarty w tabeli.

Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że zarząd klubu postawił ultimatum trenerowi Wisły Kraków. Zespół ma wygrać środowe derby Krakowa w Pucharze Ekstraklasy i dwa ostatnie ligowe spotkania w tym roku (Ruch Chorzów i Odra Wodzisław). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, to możliwa jest zmiana trenera.

Nie od dziś wiadomo, że dla Bogusława Cupiała pierwsze miejsce w Ekstraklasie, to wręcz obowiązek.

Bardzo byśmy chcieli, by nasze informacje się nie sprawdziły...
http://tsw.com.pl/?dzial=news&id=4139

Tasio1906 24.11.2008 17:15

Za co chcą zwolinić Pana Skorże?? Za brak znakomitych wyników?? A pomogł mu ktoś w stworzeniu klasowej drużyny?? Nie!!! Nie spełniono żadneg życzenia transferowego Pana Macieja...

tomorow 24.11.2008 17:20

Faktycznie...! Jest powód...! Tracimy AŻ JEDEN punkt do lidera=Groclinu... To zdecydowanie za dużo... ehhh;/ ;/ ;/ ;/

MACIEJ!!!!! SKORŻA!!!!!
1906% poparcia dla PANA!!!

Tasio1906 24.11.2008 17:24

1906% poparcia dla Pana Skorży!!! Murinho z tym składem zdziałałby tyle samo albo i mniej bo by go szlag trafił...

Jazda 24.11.2008 17:24

Może niech majewskiego zatrudnia... PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tommiyacht 24.11.2008 17:25

mam nadzieje ze to jeden wielki klops !!! zmiana trenera teraz = nie ma pucharów.

wolfy 24.11.2008 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jazda (Post 633685)
Może niech majewskiego zatrudnia... PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobra, ja wiem że to miał być żart, ale... Nie kuśmy losu, dobrze?

westersyl 24.11.2008 17:35

Cytat:

Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że zarząd klubu postawił ultimatum trenerowi Wisły Kraków. Zespół ma wygrać środowe derby Krakowa w Pucharze Ekstraklasy i dwa ostatnie ligowe spotkania w tym roku (Ruch Chorzów i Odra Wodzisław). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, to możliwa jest zmiana trenera.
Jeśli to prawda to jest to komedia, tak jak pisałem jemu potrafi stworzyć się presję na durnym pucharze ekstraklasy, warunki w jakich pracuje są koszmarne, cały czas pod presją i w strachu o utratę pracy.

1q2 24.11.2008 17:54

Nie wiem jaka jest tego wiarygodnosc, ale jesli jest to prawda to.....powstrzymam sie narazie ,bo jest prawdopodobne iz 'plan' nie zostanie wykonany

prober 24.11.2008 18:01

A ja rozumiem Cupiała, ma prawo wymagać pierwszego miejsca w tabeli.

Na samym początku ustalmy: trenera rozlicza się za wyniki. Sezon obecny.

LIGA: Wpadek było stanowczo za dużo (6 w 15 meczach, w tym 4 dużego kalibru: Lech, ŁKS, Śląsk, Górnik).
EUROPA: W pucharach europejskich zagraliśmy 6 spotkań: 2 świetne mecze u siebie (Beitar, FCB) i 1 dobry na wyjeździe (Londyn). Reszta słabo - ale umówmy się, że puchary traktujemy łagodniej - bo trafiliśmy w dwóch losowaniach najgorzej jak to możliwe.
PP: dwa zwycięstwa z outsiderami, więc mały plus.
PE: dwa zwycięstwa w pięciu meczach, porażki z Piastem i Śląskiem. Mimo wszystko dużo poniżej oczekiwań. Minus.

Na minus irytująca niemoc w meczach z Legią przez cały rok. I fatalna porażka z Lechem na Reymonta.
Na bardzo duży plus wyniki poprzedniego sezonu. Ale to są sentymenty, w biznesie miejsca na nie brak.

Jeżeli właściciel ma w odwodzie charyzmatycznego trenera/managera, kogoś kto mógłby wprowadzić nową jakość w drużynie - nie ma co załamywać rąk. Ale jeśli na ławce wyląduje jakiś wujek dobra rada z zastępu polskiej myśli szkoleniowej, to czarno widzę rok 2009 dla Wisły :-/

Jeżeli wspomniane ultimatum zostało postawione - to w czym problem? Przecież wygrać z Odrą Wisła JUŻ po prostu musi. Z Cracovią wystarczy chcieć i zagrać swoje. W Chorzowie zadanie będzie najtrudniejsze, ale wygrana jest w zasięgu.

A może to taki pośredni sposób mobilizacji piłkarzy? ;)

1q2 24.11.2008 18:05

Tylko proper zapomniales napisac z jakiego pulapu startowalismy.Żądanie mistrzostwa przy storpedowaniu praktycznie wszystkich realnych wzmocnien to juz jest lekko smieszne a ultimatum w polowie ligi to juz zakrywa na kpine.

sayek89 24.11.2008 18:06

To jest tragedia jeżeli potwierdzi się że Skorża otrzymał takie ultimatum. Czyli co jak nie wygra z Cracovia albo zremisuje, odpukać to zostanie zwolniony ?! Na prawdę ludzie w zarządzie są nie poważni...

63.5 Kg 24.11.2008 18:10

Jezeli to prawda to brawo dla naszego idiotycznego klubu..

...zapominamy juz kto nas wyciagnal z ogormnego dolka i 8 miejsca, praktyczni w bardzo podobnym skladzie??

Ale to wkoncu Polska i chory kraj wszystko by sie chcialo nic nie robiac...

wolfy 24.11.2008 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 633708)
Jeżeli właściciel ma w odwodzie charyzmatycznego trenera/managera, kogoś kto mógłby wprowadzić nową jakość w drużynie - nie ma co załamywać rąk. Ale jeśli na ławce wyląduje jakiś wujek dobra rada z zastępu polskiej myśli szkoleniowej, to czarno widzę rok 2009 dla Wisły :-/

Załóżmy, że problem nie leży w trenerze, a w zawodnikach...
Załóżmy, że nie stać nas na lepszego trenera(albo - lepszy nie zgodzi się na pracę w takich warunkach).
Załóżmy, że wszyscy pamiętający niedawną karuzelę trenerską i jej skutki po przeczytaniu Twojego postu w sposób głośny i brutalny komentują już sprzed monitora jego zawartość.

Innymi słowy - jesteś pewien, że wiesz do czego zmierzasz? Czy może nie skojarzyłeś pewnego ogólnie znanego faktu - że to piłkarze biegają po boisku, a trenera można rozliczać z wyników dopiero, jak mu się zapewni odpowiednie warunki pracy?

Wielokrotnie broniłem decyzji Cupiała, ale czegoś tak głupiego obronić się po prostu nie da.

Kurt 24.11.2008 18:20

Cytat:

Pojebało ich i tyle. Znowu informacja z SKWK, już wcześniej zwolniliście trenera :rotfl:

O wzmocnienia chodzi, nie o wyniki. Bo po co Skorża miałby spotykać się z Bednarzem?
Jeżeli SKWK, podaje jakąś informację, to znaczy, że źródło jakieś ma... SKWK jest poważną i wiarygodną organizacją... I uważam, że każda taka informacja, i wsparcie kibiców być może uratowało już d... Maćka S., pytanie na ile ten argument przetrwa, przy tzw. podszeptywaczach p. B.Cupiała, który już pewnie lansują mu jakiegoś swojego człowieka, (mówiąć hyhyhyhy Czwarte Miiieeejsce... Słaaabeeee wyniiiiki, aaaaa Lech w pucharach... Franek Smuuuuudaaaa). To jest właśnie największa patologia naszego klubu, że wokół B.Cupiała jest grupa "wspaniałych" doradców, którzy realizują swoje własne interesy i interesiki.

Aaaa i nie piszcie zarząd, Bednarz, jest tylko jedna osoba, która w tym klubie ma władzę do zwalniania trenerów.


Cytat:

A ja rozumiem Cupiała, ma prawo wymagać pierwszego miejsca w tabeli.
Nie, no jasne, co z tego że sprzedano Dudkę, jedynego zmiennika, który coś ciągnął w ataku Paulistę... przecież rok temu było mistrzostwo, to teraz mamy się poprawić... Skorżę to się powinno rozliczyć ale w maju... czy 1pkt straty do lidera... uniemożliwia zdobycie mistrzostwa? czy przegrywamy mecze serią?
Cytat:

Na samym początku ustalmy: trenera rozlicza się za wyniki. Sezon obecny.
Hm... tylko wyniki nie są sprawą jednoznaczną... wyniki określa się w stosunku do możliwości własnych i możliwości w porównaniu do konkurencji. a) własny kapitał osłabł b) konkurencja się silnie wzmocniła. c) powtórzyć sukces jest trudniej niż go osiągnąć. Wniosek: wyniki mogą być słabsze, aby utrzymać wynik trzeba eliminować przeciwności. a) wzmocnić skład b) na tyle aby odskoczyć konkurencji.

Cytat:

LIGA: Wpadek było stanowczo za dużo (6 w 15 meczach, w tym 4 dużego kalibru: Lech, ŁKS, Śląsk, Górnik).
Lech (mecz Topowy wynik, kwestią losową dowkalkulowania, lekkie rozczarowanie bo gralismy u siebie. Legia, wyjazdowa, porażka do wkalkulowania. umówmy się że na wyjeździe mogliśmy stracić po 2 punkty w Zabrzu, w Wrocławiu tracimy o punkt za dużo, ale sędziowanie nie jest bez winy. Wpadką owszem jest ŁKS, gdyż u siebie poza meczami TOP powinniśmy mieć komplet. Derby toteż mecz Topowy gdzie wynik jest kwestią losową, bo sąsiadka się na nas mobilizuje, jak na nikogo innego.

Cytat:

PE: dwa zwycięstwa w pięciu meczach, porażki z Piastem i Śląskiem. Mimo wszystko dużo poniżej oczekiwań. Minus.
Moim zdaniem PE to demonstracja dramatu z jakim walczy p. Maciek Skorża to jest... brak piłkarzy....Zresztą kogo ten puchar obchodzi? Tu mają się wypromować Sebastiany Laszczaki, i Krzysie Mączyńskie.

Jeżeli piszesz o biznesie... w biznesie nie ma wartości ostatni mecz z Legią w tamtym sezonie... bo był meczem o nic i mecz o superpuchar kiedy ważniejszy był sparing z Liverpoolem (z tego wynika że tamten mecz był z miejsca odpuszczony.), PP to jeden mecz, no i drugi to ten w Warszawie, który patrząc w dłuższej perspektywie można wkalkulować, porażka (1:2) będzie dobra zwłaszcza, jeśli wygramy u siebie 1:0.

Cytat:

Jeżeli właściciel ma w odwodzie charyzmatycznego trenera/managera, kogoś kto mógłby wprowadzić nową jakość w drużynie
hm. Mancini chyba jeszcze nie wylądował w Realu, myślę, że Cupiał go przekonał.


Też dedykuje Ci ten fragment wolfiego do Ciebie dedykowany


http://www.wislakrakow.com/forum/blank.gif


westersyl 24.11.2008 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 633708)
(...)

Nie sztuką jest wpisać porażki i wpadki każdy głupek to potrafi, z przyczynami tych porażek poszło Ci trudniej.

Wydaję mi się że Leo ma racje u nas w Polsce albo się jest bohaterem albo kawałkiem gówna, nie mogę zrozumieć tego jak łatwo można zapomnieć o tym czego dokonał Skorża, dzisiaj winny jest wszystkiemu co złe wczoraj był wielki.

Jeśli wygrywamy to robimy to całą drużyna jak przegrywamy to już tylko trener - to wraca jak bumerang.

Cytat:

Wielokrotnie broniłem decyzji Cupiała, ale czegoś tak głupiego obronić się po prostu nie da.
W 100% się z tym zgadzam. Potrafiłem zrozumieć nawet to dlaczego zwolnił Kasperczaka ale to przeszłoby ludzkie pojęcie.

Tasio1906 24.11.2008 18:25

Za wyniki mówisz? Treofea które Wisła w tym sezonie mogła/może zdobyć:
Liga Mistrzów: 4 mecze w tym 2 świetne mecze
Puchar UEFA: 2 mecze w tym 1 dobry
Musisz przyznać że przeciwnicy byli co najmniej dobrzy. Ocena: +/-
Puchar Ekstraklasy: Wisła jeszcze nie zakończyła udziału w tych rozgrywkach. Fakt narazie wyniki na kolana nie powalają, ale liczy się efekt końcowy. Ocena: brak*
Puchar Polski: narazie są dwa zwycięstwa. Zobaczymy co będzie dalej... Ocena: brak*
Ekstraklasa: Cel jest jasny: Mistrzostwo!!! Po rundzie jesienej jesteśmy 4 ze stratą 1 punktu do lidera. Tak więc nie straciliśmy szansy na Mistrzostwo. Ocena: brak*
*Wisła ma zdobyć MP, PP i ewentualnie Puchar Ekstraklasy i to będzie wynik pracy Pana Skorży. Narazie nie straciliśmy szans na te trofea... Do tej dyskusji proponuje wrócić w maju...

konrad1991tsw 24.11.2008 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 633708)
A ja rozumiem Cupiała, ma prawo wymagać pierwszego miejsca w tabeli.

Na samym początku ustalmy: trenera rozlicza się za wyniki. Sezon obecny.

LIGA: Wpadek było stanowczo za dużo (6 w 15 meczach, w tym 4 dużego kalibru: Lech, ŁKS, Śląsk, Górnik).
EUROPA: W pucharach europejskich zagraliśmy 6 spotkań: 2 świetne mecze u siebie (Beitar, FCB) i 1 dobry na wyjeździe (Londyn). Reszta słabo - ale umówmy się, że puchary traktujemy łagodniej - bo trafiliśmy w dwóch losowaniach najgorzej jak to możliwe.
PP: dwa zwycięstwa z outsiderami, więc mały plus.
PE: dwa zwycięstwa w pięciu meczach, porażki z Piastem i Śląskiem. Mimo wszystko dużo poniżej oczekiwań. Minus.

Ma prawo wymagac pierwszego miejsca... Tylko niech wreszcie zainwestuje w transfery, przecież kim Skorża ma grac te 30 meczów na jesieni, żeby drużyna się dobrze prezentowała i jeszcze wyniki były na wysokim poziomie ? I tu dochodzi do paradoksu że Brozio musiał grac całą rundę bez chwili wytchnienia bo gdy jego nie było na boisku to nie miał kto strzelac goli. Jeszcze piszesz że PE poniżej oczekiwań... No sorry, liczyłeś że z 15 piłkarzami na niezłym poziomie będziemy jeszcze lac wszystkich jak leci nawet w PE ? Ciesz się że walczymy o awans, to już jest sukces jak na naszą "solidną" kadrę.Skorża nie ma kim grac, cieszmy się że przyszli uniwersalni Marcelo i Diaz bo były by problemy z zestawieniem solidnej pierwszej 11.

PS. Zwolnienie Skorży z powodu "braku wyników" byłoby największą głupotą w dziejach Wisły.

PS#2. Kto z liczących się zespołów w walce o MP zwolni trenera ? Obawiam się że mimo wszystko tylko Nas na to stac.

prober 24.11.2008 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 633710)
zapomniales napisac z jakiego pulapu startowalismy.Żądanie mistrzostwa przy storpedowaniu praktycznie wszystkich realnych wzmocnien to juz jest lekko smieszne a ultimatum w polowie ligi to juz zakrywa na kpine.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 633715)
Innymi słowy - jesteś pewien, że wiesz do czego zmierzasz? Czy może nie skojarzyłeś pewnego ogólnie znanego faktu - że to piłkarze biegają po boisku, a trenera można rozliczać z wyników dopiero, jak mu się zapewni odpowiednie warunki pracy?

Tzn. trener nie podlega ocenie jeżeli nie było wzmocnień w lecie albo 2/3 drużyny gra co drugi mecz poniżej swoich (dużych przecież) możliwości?
Trener ma zasób w postaci kadry piłkarzy, ma dowolność wyboru składu, taktyki, ustawień, etc. Wpadka Pawełka/kiks Łobodzińskiego/czerwona kartka jednego czy drugiego nawet jeżeli jest w 100% winą danego zawodnika zawsze obciąży również konto trenera. Taka niewdzięczna praca, że bierzesz odpowiedzialność za poczynania innych. Za to ktoś słono płaci, ale też ma prawo i obowiązek wymagać. Więc trenera rozlicza się w każdym przypadku, a nie tylko przy "odpowiednich warunkach pracy".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 633720)
Nie sztuką jest wpisać porażki i wpadki każdy głupek to potrafi, z przyczynami tych porażek poszło Ci trudniej.

Bo mam ograniczony dostęp do pewnych informacji i tego nie udaję. Hipotez dotyczących przyczyn jest przynajmniej kilkanaście, ale nie ma sensu ich wałkowanie tutaj, przewijają się w kolejnych wątkach na forum. I tak jak napisałem: oceniam po wynikach. Na chłodno, bez zastanawiania się nad niuansami, które mogą okazać się istotne, ale równie dobrze mogą być skwitowane wzruszeniem ramion przez zarząd klubu.

Cytat:

Jeśli wygrywamy to robimy to całą drużyna jak przegrywamy to już tylko trener - to wraca jak bumerang.
To jest oczywiście zły nawyk, ale specjalnie nie gnębi on Wisły. Nikt nie ujmował trenerowi chwały po triumfach. Oprócz Skorży kilku piłkarzy bardziej niż znacznie wniosło wkład w porażki drużyny i ich też należy rozliczyć (pisałem o tym już przynajmniej dwukrotnie w ciągu ostatnich 3 miesięcy). Trener zawsze dostanie po głowie, ale taka jest specyfika zawodu - bierze odpowiedzialność za wyniki.

I żeby było jasne - jestem za pozostaniem Skorży na stanowisku. Choć brakuje mi wiedzy dotyczącej możliwych realnych alternatyw. Jednocześnie jestem w stanie zrozumieć zniecierpliwienie właściciela: ma prawo do krytyki, nawet w postaci formułowania twardych oczekiwań odnośnie rezultatów w krótkim czasie.

konrad1991tsw 24.11.2008 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 633735)
Tzn. trener nie podlega ocenie jeżeli nie było wzmocnień w lecie albo 2/3 drużyny gra co drugi mecz poniżej swoich (dużych przecież) możliwości?
Trener ma zasób w postaci kadry piłkarzy, ma dowolność wyboru składu, taktyki, ustawień, etc. Wpadka Pawełka/kiks Łobodzińskiego/czerwona kartka jednego czy drugiego nawet jeżeli jest w 100% winą danego zawodnika zawsze obciąży również konto trenera. Taka niewdzięczna praca, że bierzesz odpowiedzialność za poczynania innych.I żeby było jasne - jestem za pozostaniem Skorży na stanowisku.

Tylko zauważ że Wiślacy stwarzają sporo sytuacji bramkowych, grają bardzo dobrze atak pozycyjny a słabsze mecze muszą się zdarzac przy braku zmienników. Powiedz mi jaki wplyw ma Skorża na to że Pawełek popełnia kilka prostych błędów co kosztuje nas kilka punktów? Albo jaki wpływ ma Skorża że oprócz Brożka nikt nie potrafi strzelac goli? Cały problem to sprowadzenie 3-4 piłkarzy którzy wzmogą rywalizację o miejsce w składzie (popatrz na Łobo: w pierwszym składzie gral słabiutko, posadził go Małecki na ławkę i Łobo zaczął wreszcie spłacac swój transfer. Chodzi o to żeby Skorża miał więcej takich zawodników jak Małecki, którzy zwiększą rywalizację w drużynie. Pozdrawiam

tomorow 24.11.2008 19:15

http://wislasoccer.com/news_item_10103.htm

w tym felietonie jest wszystko co warte podkreślenia na temat Pana Skorży! ...nic dodac nic ując...

czesiu 24.11.2008 19:26

To nie jest dobry moment na zmianę trenera, ale Skorża musi też się zastanowić. Wisła to nie Groclin i tu nie ma miejsca kilka porażek w sezonie. Jeśli zaliczymy jeszcze dwie to z MP mogą być problemy.

wolfy 24.11.2008 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czesiu (Post 633746)
To nie jest dobry moment na zmianę trenera, ale Skorża musi też się zastanowić. Wisła to nie Groclin i tu nie ma miejsca kilka porażek w sezonie. Jeśli zaliczymy jeszcze dwie to z MP mogą być problemy.

A co da jego zastanawianie się, jeżeli nasi nie są w stanie piłki skierować do siatki? To jest takie głupie podejście, że my Skorżę za złe wyniki ukarzemy. Tylko ciekawe, kto bardziej to odczuje...

Od dawna nie graliśmy tak dobrego futbolu jak teraz - problemem jest wykończenie akcji, dokładność zagrań. Tyle, że nie można wymagać od Skorży, żeby blisko trzydziestoletnich zawodników techniki uczył...

3rider 24.11.2008 19:38

Mnie ta sytuacja nie dziwi. Mozna ja bylo przewidziec juz na poczatku rundy. Z kluczowych wzmocnien (napastnik i ofens. pomocnik) wyszly nici. I nie tylko nie wzmocnilismy sie, ale zespol od zimy 2007/08 opuscil Kosowski i Paulista, a w ich miejsce nie sciagnieto zadnych zastepcow. Zarzad i Boss MUSIELI BYC SWIADOMI, ze zostawiaja kadre z Dawidowskim, niedoleczonym Wtorkiem i grajacym bardzo srednio Kmiecikiem. No i wyszlo jak wyszlo.

Niestety wygralo myslenie, ze skoro ta kadra znokautowala rywali w poprzednim sezonie to bedzie w stanie to powtorzyc. Naiwnosc. Przede wszystkim zaden zawodnik nie jest w stanie zagrac calego roku na tak wysokim poziomie. Musi przyjsc wahanie formy, co jest zupelnie naturalne i po to powinnismy sie wzmocnic, zeby miec alternatywy (szczegolnie na "kreatywnych" pozycjach czyli atak i ofens. pomocnik). I tak mozemy sie cieszyc, ze Brozinho ciagnal na kosmicznym poziomie PRAWIE caly rok, ze nie lapal kartek i urazow, bo dopiero wtedy wyszlaby krotkowzrocznosc polityki kadrowej i na pewno bylibysmy poza czolowa 5tka.

Pewnie, ze Skorzy mozna zarzucic pewne grzeszki jak holowanie Matusiaka wiosna, Lobo jesienia (nomen omen "wielkie zakupy" zarzadu), zbytnie holdowanie 1-4-5-1, ale to jest trener, ktory mimo wszystko potrafi przeanalizowac sytuacje i zareagowac. Ma kreatywny umysl i czasem potrafi wydumac cos z niczego. Szkoda, ze nie daje mu sie narzedzi. Kadre mamy 14 osobowa, w tym jednego rasowego napastnika! Pokazcie mi drugi taki klub pierwszoligowy. Skorza padl ofiara swojego wlasnego WIELKIEGO sukcesu jakim bylo odbudowanie z gruzow Wisly. Wskrzesil zawodnikow, na ktorych postawiono juz krzyzk, ale po drodze zamiast wzmacniac mu kadre, ogolocono ja.

Paradoksalnie Wisla w ostatnich meczach grala dynamiczna pile, kombinacyjna, z rozmachem. Atletycznie wygladalismy swietnie, nawet na tle Legii bylo widac, ze mamy o jedno pluco wiecej. We Wroclawiu zdominowalismy Slaska nawet w "9", chlopaki z Wrocka plyneli juz na skurczach. Dotknela nas patologiczna nieskutecznosc od meczu na Lazienkowskiej i niestety jest 4 miejsce. Zapytam retorycznie , co mial zrobic Skorza jesli zawonicy pudluja z 5-8metrow? Jesli kreujemy w 4 meczach 35 sytuacji a wykorzystujemy 4? On po prostu nie mial i nie ma alternatyw.

Niech sobie zwalniaja Skorze, przy takich brakach kadrowych nikt tutaj cudu nie dokona. A zluzowany powinien zostac zarzad chocby za to, ze we Wroclawiu i z TT w ataku musial grac Marcelo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl