Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

kristos 01.12.2009 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 824401)
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...now_ozyje.html

co to za tereny w Cichym Kaciku ? czy czasem kiedys nie bylo jakiejs zamiany na linii Wisla-Cracovia
i Craxa dostala w zamian obiekty kabla na Wielickiej ?

Szczerze powiedziawszy to nie rozumie Filipiaka,najpierw wymienia się z Cupiałem na tereny Kabla by zbudować bazę treningową a teraz chce wracać na Cichy Kącik.
Nie wierzę w jego dobre intencje a zwłaszcza w to ,że chce wyłożyć 30 mln złotych.
Coś mi tu śmierdzi i pewnie wkrótce się okaże co.

Mario Nh 01.12.2009 13:12

Ja wiem, bywało i tak na zagranicznych stadionach że leciały kurczaki, piłki plażowe itp ale to nam zamykają trybuny, stadiony nie im.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dragon (Post 824281)
http://www.sport.pl/pilka/1,65082,73...ke__czyli.html

Chciałbym by kiedyś w Wiśle zaczęto naśladować choćby częściowo taką politykę.

Zaraz po ukończeniu stadionu trzeba zająć się sprawą obiektów młodzieżowych. Choćbyśmy mieli oddać na 5 lat mistrzowski tron, to i tak szybko okazałoby się że zainwestowane te kilkanaście milinów złotych szybką się Wiśle zwrócą. Od tego należałoby zacząć budować silną Wisłę.

rav 01.12.2009 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 824401)
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...now_ozyje.html

co to za tereny w Cichym Kaciku ? czy czasem kiedys nie bylo jakiejs zamiany na linii Wisla-Cracovia
i Craxa dostala w zamian obiekty kabla na Wielickiej ?

To są te tereny bialo-czerwone.
A te na zielono, to dzialka, ktora dostal Cupial za tereny przy wielickiej.

http://img9.imageshack.us/img9/3263/a360m.jpg

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...e_cracovia.jpg

Arapaho 01.12.2009 14:29

No i jak tu nie mowić że oni są żydzi. Na wielickiej maja swój kompleks treningowy w który nie wiele zainwestowali b budynki i 2 boiska dostali w prezencie, a to co my dostaliśmy stoi odłogiem.Przeciez mogliby tam nasi zrobić chocby balon i sztuczna murawę to nie musieliby jeździć do Skotnik , ale po co. Jak narazie jest u nas 1,5 boiska treningowego ( to pół to to za boiskiem kortowym/parkingiem).Żenada , przez blisko 6 lat od wymiany nie mogli nic zrobić bo się kłócą z TS

rav 01.12.2009 14:33

Nikt się z TS nie kłóci. Były pewne spory dawno temu, ale nie mają one wpływu na to, że Tele-Fonika nic nie robi ze swoimi terenami. Póki co SA korzysta z boiska treningowego znajdującego się na terenach TS-u na działce 180/4.

kristos 01.12.2009 14:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 824431)
Nikt się z TS nie kłóci. Były pewne spory dawno temu, ale nie mają one wpływu na to, że Tele-Fonika nic nie robi ze swoimi terenami. Póki co SA korzysta z boiska treningowego znajdującego się na terenach TS-u na działce 180/4.

Z tego co widać na mapie,to tereny TF chyba są za małe by można wybudować jakąś bazę treningową....

emailowiec 01.12.2009 14:50

kristos - na terenach TeleFoniki w połączeniu z kortowym można by zbudować trzy profesjonalne pełnowymiarowe boiska treningowe i jeszcze by miejsca zostało. Np. na jakiegoś "orlika" dla dzieciaków ;)

rav 01.12.2009 15:03

Tylko ze na kortowym bedzie wkrotce parking.

A co do terenow 179/6, to mam wrazenie ze myslenie w TF wyglada tak:
- za male na baze i to tak dobry teren ze szkoda na byle boiska, lepiej zbudowac hotel
- nie ma kasy na budowe hotelu (pamietajcie, ze szukano jakichs szejkow....)
Efekt - stoi to wszystko chaszczami i krzywym boiskiem po b. stadionie lekkoatletycznym, na ktorym - o dziwo - czasem jakies dzieci pokopia...

majkipolska 01.12.2009 15:09

co z równoległymi do stadionu boiskami treningowymi?
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 824413)
To są te tereny bialo-czerwone.
A te na zielono, to dzialka, ktora dostal Cupial za tereny przy wielickiej.

http://img9.imageshack.us/img9/3263/a360m.jpg


czy wiecie kiedy zostana oddane do uzytku te dwa treningowe boiska ktore sa za trybunami D i E, czy srodki na ich budowe sa juz uwzglednione?

kristos 01.12.2009 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 824439)
kristos - na terenach TeleFoniki w połączeniu z kortowym można by zbudować trzy profesjonalne pełnowymiarowe boiska treningowe i jeszcze by miejsca zostało. Np. na jakiegoś "orlika" dla dzieciaków ;)

Tylko że ludzie chcąc dostać się na stadion musieliby po boiskach treningowych spacerować.
Jak dla mnie jedynym dobrym wyjściem,jest przeznaczenie to na "komercje" by można było zarabiać na utrzymanie klubu a bazę z prawdziwego zdarzenia należy zbudować gdzie indziej (Opatkowice).

Wicked 01.12.2009 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez majkipolska (Post 824446)
czy wiecie kiedy zostana oddane do uzytku te dwa treningowe boiska ktore sa za trybunami D i E, czy srodki na ich budowe sa juz uwzglednione?

Od jakiegoś czasu już wiadomo że tych boisk nie będzie.

joshi 01.12.2009 15:14

na razie to jest problem z pieniędzmi na podstawowe rzeczy, więc nie sądzę aby infrastruktura poza stadionowa pojawiła się szybko

Kristos - widziałem jak to jest zrobione np. w Wolfsburgu tam wchodzi się na stadion pomiędzy boiskami treningowymi, które odgrodzone są siatką, więc to nie jest problem

kristos 01.12.2009 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 824453)
na razie to jest problem z pieniędzmi na podstawowe rzeczy, więc nie sądzę aby infrastruktura poza stadionowa pojawiła się szybko

Kristos - widziałem jak to jest zrobione np. w Wolfsburgu tam wchodzi się na stadion pomiędzy boiskami treningowymi, które odgrodzone są siatką, więc to nie jest problem

Nie byłem w Wolfsburgu ,nie będę się wymądrzał ,może rzeczywiście masz rację.
Trzeba jeszcze brać pod uwagę budowę hali TS-u.

Arapaho 01.12.2009 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 824431)
Nikt się z TS nie kłóci. Były pewne spory dawno temu, ale nie mają one wpływu na to, że Tele-Fonika nic nie robi ze swoimi terenami. Póki co SA korzysta z boiska treningowego znajdującego się na terenach TS-u na działce 180/4.

ok, niech tak będzie.NIe zmienia to faktu że pasiaki dostali gotową bazę ( nie podnoszę kwestii jej jakości- ale faktu ze jest i da się tam trenowac) a my mamy chaszcze.U nas szukali szejków żeby bułe zrobić, a chłopaki trenują w żenujących warunkach ( jak na mistrza Polski oczywiście) Za jakiś czas wyleci Skorża i będą szukali zagranicznego szkoleniowca- przyjedzie i zobaczy gdzie maja trenować i pewnie zwątpi.
Wogóle gdzie teraz trenują trampkarze i juniorzy? Jak ja na Wiśle trenowałem z 20 lat temu- to było boisko kortowe+boisko za obecnym D a teraz tych 2 nie ma i co jest jedno boisko na jakiś 5 drużyn ( seniorska, ME, juniorzy,juniorzy młodsi,tramkarze ( o ile nie wiecej) ?

Arapaho 01.12.2009 15:38

Dodam tylko że B.Cupiał oczekuje wyników na miarę europejską zapominajac o bazie sportowej ( no nie tylko on , kibice tez się łudzą że możemy cos osiągnać na arenie międzynarodowej) .Ale to jest tak jakby Jasiu który trenuje pod blokiem chciał wygrać setkę z Benem Johnsonem wspomaganym najnowocześnejszą " techniką" :) . Wiem czasem Ben mógł sie potknąć o nierówność terenu i wygra Jasiu, .........czasem

Marszałek 01.12.2009 15:40

A nie można by było tej ziemi sprzedać lub zamienić i gdzieś pod miastem wywalić ośrodek treningowy?Kto mówi,że musi być on koło stadionu ?Kilka boisk podświetlonych, balon, centrum odnowy. Wartość tej ziemi jest na tyle duża że spokojnie będzie można coś fajnego kupić w zamian i ruszyć z budową.Bo teraz to nie dość,że ciasno to i kasy nie ma,chyba nawet planu. A zarówno hala jak i ośrodek treningowy są niezbędne,a na tym planie widać,że wszystko się nie zmieści. Chyba,ze się mylę.

Poza tym jeśli mamy się rozwijać to z czasem wskoczymy na wyższy poziom sportowy i zamiast kopaczy zaczniemy kupować piłkarzy a nikt nie przyjdzie do klubu gdzie nie ma jak trenować. Półśrodki są dobre dla kopaczy, oni mogą na żwirze trenować,o przepraszam kopać piłkę. Tak więc stadion stadionem ale baza to podstawa i tak szczerze mówiąc nie fajnie,że nie buduje sie obydwu rzeczy na raz.

kristos 01.12.2009 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 824466)
A nie można by było tej ziemi sprzedać lub zamienić i gdzieś pod miastem wywalić ośrodek treningowy?Kto mówi,że musi być on koło stadionu ?Kilka boisk podświetlonych, balon, centrum odnowy. Spokojnie wartość tej ziemi jest na tyle duża że spokojnie będzie można coś fajnego kupić w zamian i ruszyć z budową.

Tylko że za dużo chętnych nie będzie,bo te tereny mają w planie zagospodarowania określone przeznaczenie.
I nie jest to przeznaczenie komercyjne ....

Marszałek 01.12.2009 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 824468)
Tylko że za dużo chętnych nie będzie,bo te tereny mają w planie zagospodarowania określone przeznaczenie.
I nie jest to przeznaczenie komercyjne ....

No to niech jakiś Miś zmieni zagospodarowanie i po sprawie. Tak to chaszcze będą 1000 lat, jak się nie jest elastycznym. Jakiś gość umyślił sobie z drugim,że mam być tak a nie inaczej i psu w dupę wsio.
J

Arapaho 01.12.2009 15:50

Jak nie komercyjne to czemu miał tam byc hotel.
Ale tak poza tym to po co sprzedawać jak można miec w bliskiej odległości stadion, jedno boisko ,biura ( na stadionie bedzie mase miejsca na gabinety odnowy, gabinety trenerów , jest basen itp.) więc nie ma sensu się rozdrabniać.Moga spokojnie i wzglednie tanio zrobić np.balon ogrzewany ze sztuczna murawą i jeszcze może zostanie miejsce na drugie boisko. I w razie sprzedaży klubu Cupial będzie miał lepszą karte przetargową bo jakieś to by było zaplecze

Arapaho 01.12.2009 15:52

Przeceż to nie majątek (balon i boisko). A w razie czego niech Cupiał postawi z 2 kontenery browarów to się braci po szalu skrzyknie i w czynie spolecznym pomożemy.Nie ?:)

kristos 01.12.2009 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 824470)
Jak nie komercyjne to czemu miał tam byc hotel.
Ale tak poza tym to po co sprzedawać jak można miec w bliskiej odległości stadion, jedno boisko ,biura ( na stadionie bedzie mase miejsca na gabinety odnowy, gabinety trenerów , jest basen itp.) więc nie ma sensu się rozdrabniać.Moga spokojnie i wzglednie tanio zrobić np.balon ogrzewany ze sztuczna murawą i jeszcze może zostanie miejsce na drugie boisko. I w razie sprzedaży klubu Cupial będzie miał lepszą karte przetargową bo jakieś to by było zaplecze

bo do sportowo -rekreacyjnego hotel można podciągnąć

kohprzem'68 01.12.2009 15:58

Jest takie miejsce w samym centrum miasta gdzie władze pogodziły dwie sprawy w jednym Plac na Groblach boisko a pod nim parking podziemny .

Arapaho 01.12.2009 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 824473)
bo do sportowo -rekreacyjnego hotel można podciągnąć

Tylko że hotel zawsze jest komercyjny- chyba że byłby non profit ale nie wydaje mi się żeby szejkowie w takie coś wchodzili ( wogóle nie wiem czy jest na świecie hotel non profit)

kristos 01.12.2009 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 824481)
Tylko że hotel zawsze jest komercyjny- chyba że byłby non profit ale nie wydaje mi się żeby szejkowie w takie coś wchodzili ( wogóle nie wiem czy jest na świecie hotel non profit)

Pewnie dla bajery musieliby oprócz hotelu coś jeszcze zbudować (basen,korty)....

Arapaho 01.12.2009 16:11

i akurat artykuł jak jest w Europie - Płatek w Anglii . 6 boisk treningowych w Newcastle - tylko dla pierwszej drużyny.

rav 01.12.2009 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 824459)
ok, niech tak będzie.NIe zmienia to faktu że pasiaki dostali gotową bazę ( nie podnoszę kwestii jej jakości- ale faktu ze jest i da się tam trenowac) a my mamy chaszcze.U nas szukali szejków żeby bułe zrobić, a chłopaki trenują w żenujących warunkach ( jak na mistrza Polski oczywiście) Za jakiś czas wyleci Skorża i będą szukali zagranicznego szkoleniowca- przyjedzie i zobaczy gdzie maja trenować i pewnie zwątpi.

No zaraz, ale co to znaczy dostali? Cupiał sam oddał im tą bazę za to co nazywasz chaszczami.

MichauSzczu 01.12.2009 16:51

Cytat:

Za jakiś czas wyleci Skorża i będą szukali zagranicznego szkoleniowca- przyjedzie i zobaczy gdzie maja trenować i pewnie zwątpi.
Obcokrajowcy są twardzi: Patrz Bakero gra na kartoflisku dla 1000 osob bez dopingu i nie narzeka :)

rozarian 01.12.2009 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 824506)
Obcokrajowcy są twardzi: Patrz Bakero gra na kartoflisku dla 1000 osob bez dopingu i nie narzeka :)

Swego czasu Cupiał chciał zatrudnić pewnego francuskiego trenera(nie pamiętam jego nazwiska).Ten gość był ponoć w Krakowie i szybko dał drapaka,jak zobaczył warunki pracy.Możemy się pocieszyć,że nie każdy stamtąd jest"francuskim pieskiem",a jest na to parę przykładów.

runner 01.12.2009 17:30

Mamy miejsce na telebim lub zegar meczowy - na środku trybuny będą robić konstrukcje :)

http://stadionwisly.info/fotorelacje...owy/2009-11-30

http://www.fothost.pl/upload/09/49/b6103496.jpg

WislaFan123 01.12.2009 18:01

Ja pi*** jesli to jest ostateczna wersja i dach zaczyna sie nie na koncu tylko 3-4 metry dalej (medzy podporami) to w naroznikach trzeba bedzie siedziec z parasolami... a w szczegolnosci jak sie bedzie wychodzic po tych shodkach na pietrze wzdluz sciany trybuny... I to juz nie jest drobny szczegol jak odleglosc czy bedzie 10 czy 15 metrow, bo to juz bylo zrabane przy projekcie D i E... Rozumiem ze moze padac na pierwsze rzedy na dole.. Ale nie takie przestrzenie u gory, i niech mi nikt nie mowi o cyrkulacji powietrza zeby murawa sobie lepiej rosla..

Ivory1906 01.12.2009 18:18

a przepraszam bardzo gdzie ci ma padac na leb?? okresl sie dokladnie bo jasna sprawa jest ze nie bedzie jak cos to tylko kilka pierwszych rzedow moze zmoknac ale napewno nie gora...

Mario Nh 01.12.2009 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 824488)
i akurat artykuł jak jest w Europie - Płatek w Anglii . 6 boisk treningowych w Newcastle - tylko dla pierwszej drużyny.

i 6 dla drugiej? :shock:

To się w głowie nie mieści. Teraz porównajmy ich (drugoligowego klubu jakby nie patrzeć) aspiracje do naszych. W głowie mi się zawraca.
Nie trzeba się porównywać aż do Anglii, Banik Ostrawa. Kilka lat temu czytałem że mają kilkanaście boisk treningowych oraz bodaj 12 grup młodzieżowych...

Proud 01.12.2009 18:49

właśnie Panowie...bo tu nie chodzi tyle o boiska dla pierwszej drużyny...bo te spokojnie wystarczą 3 + 1 dla Młodej Ekstraklasy, ale boiska dla grup młodzieżowych.

Bo o ile dla I drużyny i ME można wybudować gdzieś kompleks nawet 20-30 km za Krakowem, to dla grup młodzieżowcych wypadałoby mieć jakieś boiska w Krakowie...żeby chłopaki mogli dojeżdzać bez problemów...

I to jest problem.

Pierwsza drużyna jest jedna, a grup młodzieżowych wypadałoby mieć kilkanaście. To i boisk dla nich powinno być kilka.

Wojtas 01.12.2009 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 824561)
właśnie Panowie...bo tu nie chodzi tyle o boiska dla pierwszej drużyny...bo te spokojnie wystarczą 3 + 1 dla Młodej Ekstraklasy, ale boiska dla grup młodzieżowych.

Bo o ile dla I drużyny i ME można wybudować gdzieś kompleks nawet 20-30 km za Krakowem, to dla grup młodzieżowcych wypadałoby mieć jakieś boiska w Krakowie...żeby chłopaki mogli dojeżdzać bez problemów...

I to jest problem.

Pierwsza drużyna jest jedna, a grup młodzieżowych wypadałoby mieć kilkanaście. To i boisk dla nich powinno być kilka.





Bo u nas sie mysli "zbudujemy stadion i bedzie zajebiscie"

ok fajnie ,ale dlaczego nie mysli sie tez "zbudujemy stadion ,bedzie zajebiscie ,ale trzeba tez patrzec w przyszlosc i zbudowac oprocz tego kilka boisk dla mlodych chlopaczkow zebysmy mieli kiedys wreszcie wychowankow oddanch Wisle" ??

wychowankowie to wielki skarb ,tylko trzeba umiec ich sobie zagospodarowac a pozniej juz tylko szkolic i szkolic...tylko trzeba mieć na czym.

WislaFan123 01.12.2009 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ivory1906 (Post 824546)
a przepraszam bardzo gdzie ci ma padac na leb?? okresl sie dokladnie bo jasna sprawa jest ze nie bedzie jak cos to tylko kilka pierwszych rzedow moze zmoknac ale napewno nie gora...

chodzi o te miejsca :

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3129933847.jpg

i popatrz sobie na to foto co wkleil runner, dach sie zaczyna 3-4 metry dalej niz jest daszek... czyli te schodki wogole nie beda dachem przykryte, a deszcz nie pada pod katem prostym...

Niestety nie moge znalesc zdjec w galeriach, w ktorejs byly zdjecia naroznika robione z E i bardzo dobrze by pokazalo ile bedzie nie przykryte..

EDIT: Czyli ten schemat to tak z dupy? Po co by ktos mial robic inny schemat niz bedzie w rzeczywistosci?? A nawet gdyby bylo na tej samej wysokosci, i tak jest tam 10 metrowa dziura przez ktora bedzie padac, chyba ze moze sie otrzasneli teraz i jakies szyby tam wsadza...

Miro 01.12.2009 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 824596)
chodzi o te miejsca :

i popatrz sobie na to foto co wkleil runner, dach sie zaczyna 3-4 metry dalej niz jest daszek... czyli te schodki wogole nie beda dachem przykryte, a deszcz nie pada pod katem prostym...

Niestety nie moge znalesc zdjec w galeriach, w ktorejs byly zdjecia naroznika robione z E i bardzo dobrze by pokazalo ile bedzie nie przykryte..

powiedz że żartujesz..... przeciesz to jest schemat ( a w cześci chyba przekrój) dachu a nie zdjęcie

Boże ...ja rozumiem że można nie znać podstaw rysunku technicznego no ale bez jaj .

Wicked 01.12.2009 20:14

To jest tylko wycinek z konstrukcji dachu, zresztą są na nim tylko 3 odciągi z jupiterami, a w sumie ma być 5.

sandbender 01.12.2009 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Miro (Post 824621)
...ja rozumiem że można nie znać podstaw rysunku technicznego no ale bez jaj .

A tam podstaw. Wystarczy kliknącna zdjęcie i jak byk stoi "Fragment konstrukcji". Czyli czytanie ze zrozumieniem.

rav 01.12.2009 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 824539)
Ja pi*** jesli to jest ostateczna wersja i dach zaczyna sie nie na koncu tylko 3-4 metry dalej (medzy podporami) to w naroznikach trzeba bedzie siedziec z parasolami... (...)

To jest perspektywa FRAGMENTU konstrukcji dachu. Raczej nie ma obaw, dach przykryje całość.

Arapaho 01.12.2009 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 824492)
No zaraz, ale co to znaczy dostali? Cupiał sam oddał im tą bazę za to co nazywasz chaszczami.

Dostali bo dostali - od Cupiała w zamian za chaszcze które mogłyby być np .przyzwoitym boiskiem/lub dwoma.A nie są.
Kasztan nie rób szumu - chłopaki dobrze mówią - to jest fragment i jest wszystko ok z dachem


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl