![]() |
E tam awans, może się uda zrobić 6 miejsce i tyle. A wczorajszy mecz pokazał jak baraże mogą wyglądać, taki mecz jak z Ruchem, który raz na 10 lat się nam zdaża to można se między bajki włożyć.
A większe zagrożenie jest za plecami, w postaci czy to Polonii, Łksu, który pozbył się trenera pajaca czy Tychów, które chcą się piąć do góry. |
Cytat:
Nie wiem czy taki istnieje. Co ma trener zrobić z takim parodystą Biedrzyckim który biernie przygląda się jak Sobczak dochodzi do piłki? |
A to zgoda Wolfy, u nas większość meczy przypomina dzień świra i jeżeli obronę ma nam ratować 21 letni chłopaczek w postaci Kutwy to coś bardzo nie tak poszło. A on, tak samo jak Letkiewicz ze względu na wiek, jeszcze błędy popełniać będzie..
|
Cytat:
Jeśli 3/4 obrony to parodyści to się tak traci gole, punkty i nie awansuje. |
Cytat:
To tak nutą optymizmu. PS. Po tej kolejce po raz pierwszy w tym sezonie zyskujemy przewagę nad miejscem 7 i niższym na minimum 1 punkt! (Chyba ze Polonia wygra jutro w Legnicy). Pora otwierac szampany. |
Możemy to przyklepać wygrywając z Łęczną.
|
Łęczna to nie jest problem i konkurencja, ogladalem ich mecze i realnie to skoncza na 9-10 miejscu, padlina.
Problemem będzie Polonia, może ŁKS z nowym trenerem a nie tym gamoniem i Tychy w formie. Nie wiem czy Znicz i Stal Rzeszów w ogóle chcą realnie awansować i ich na to stać, w przeciwieństwie do trójki powyżej. |
Cytat:
Teraz jest czas na zbudowanie walczącego zespołu, żeby się nie okazało, że w decydującym meczu na placu znajdzie się jakiś spacerowicz. To jest kluczowe, bo nawet Biedrzycki jak się skoncentruje potrafi zagrać. Zostało 12 meczów, 1/3 sezonu. Po takim meczu jak z chamami z Gdyni wszyscy powinni mieć pianę na ustach i utrzymać ją aż do czerwca. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dwa błędy w obronie i wały sędziowskie. Staty po remisie ze Świnią.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd1. Arka (#2) i Miedź (#3) straciły punkty. Górnik Ł (#8) również 2. WPłock (#4) powiększył przewagę 3. Polonia (#6) nas przeskoczyła lepszym stosunkiem 4. Stal Rzeszów (#9), Znicz (#10) i GKS Tychy (#11) odrobiły do nas po 2 punkty. 5. Ruch (#5) gra w poniedziałek z Termaliką (#1) 6. Drużyny #12 i dalej mają ponad 6 punktów straty |
I nici z przewagi, Polonia na dobre włącza się w walkę o top6.
Jutrzejszy mecz Ruch TBB odpowie wg mnie czy Ruch sie juz otrząsnął z blamażu. W naszym interesie jest żeby TBB wywiozla z tamtad komplet. Jesli TBB straci punkty to beda już konkretne przesłanki że Brosz zepsul cos w przygotowaniach. |
Polonia zaczęła nieźle - remis z Arką, zwycięstwo z Łęczną i z Miedzią.
Ale zobaczymy jak długo wytrzyma. |
Cytat:
|
Cytat:
Oglądałem długie fragmenty ich meczu z Odrą. Posiadanie 65%, niebezpieczne sytuacje, sporo pecha - słupki, poprzeczki. Odra natomiast w niskim bloku, łapiąca BBT w fazie przejściowej, kontrująca i pykająca brameczki dokładnie takie jak te, przy których forumowi "eksperci" plotą to swoje pierd0lo o wozach z węglem. Takie bardzo wiślackie to było. Bądźmy szczerzy nikt po zeszłym sezonie włącznie z wiosną już pod wodzą Brosza nie traktował BBT jako faworyta rozgrywek. Na jesieni większość drużyn zwłaszcza na początku wychodziła na nich jak na ligowego średniaka próbując ugrać coś bardziej otwartą grą. Inny przykład to Tychy. Ich seria polega na tym, że trzy drużyny bezpośrednio zamieszane w walkę o utrzymanie wyszły na mecz próbując zagrać o trzy punkty, bo z kim o nie powalczyć jak nie z zespołem, który po jesieni w środku stawki sprawiał wrażenie najbardziej zagrożonego zamieszaniem się w walkę o utrzymanie. Spróbowały zagrać o trzy punkty i dostały solidnie po głowie. Zmierzam do tego, że liga na wiosnę jest dużo bardziej zhierarchizowana. Jesień tą hierarchię ustala. Na wiosnę już wszyscy wiedzą kto z kim na co sobie może pozwolić. Weźmy taką Odrę, której przywidziało się, że mają skład na ofensywną otwartą grę i zatrudnili Sobolewskiego. Brosz dużo częściej będzie musiał grać wiosną na niski blok niż na jesieni i część jego magii z pewnością przy tej okazji wyparuje. Ani BBT, ani Miedź, ani Arka nie utrzyma tempa punktowania z jesieni. Statystyki z przestrzeni ostatnich lat nie biorą się z niczego. Nawet jeśli są pewne odchyły, to rozgrywki w naturalny sposób będą dążyły do ich zredukowania, a tabela będzie się wypłaszczać. Nie ma co się oglądać na innych. Z Łęczną i Legnicą zapunktować - im wyżej tym lepiej, a później, albo robimy serie z potencjalnymi spadkowiczami, albo nie ma co sobie zawracać głowy. |
Cytat:
|
Cytat:
@Cymes masz racje w swoich diagnozach. TBB bedzie musial sie zmagac ze wszystkim tym, z czym nie musiał na jesień. |
BBT może nie jest w zasięgu, ale dobrze by było by walczyli o awans do przedostatniej kolejki. Grają wtedy z miedzią i dobrze by było jakby do tego czasu nie mogli nikomu odpuścić.
|
Poza tym ta liga jest taka, że nie zdziwi mnie zarówno 0 jak i 9pkt TBB w 3 najbliższych meczach (Ruch, Płock, Tychy).
|
Przypomnij mi kiedy ostatni raz mieliśmy serię 3 wygranych spotkań z rzędu ?
|
W październiku 2024
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Po tym co Arka odwaliła w tamtym sezonie to ja już nie wierzę w żadnych murowanych kamdydatów dopóki są matematyczne szanse na kompromitację.
|
Cytat:
|
To ze TBB i Arka moga jeszcze zostac wykolegowane z bezposredniego awansu jest kwestia otwarta. Kazdy zespol z miejsc 1-4 ma realna szanse na awans bez barazy.
Czolowka 1 ligi lubi tradycyjnie na wiosne rozdawac punkty dolowi tabeli wiec tam sie jeszcze wszystko moze wydarzyc. Nas raczej w tej zabawie nie bedzie oprocz tego, ze paru zespolom z czolowki zabierzemy jakies punkty. |
Ja właśnie na to mam nadzieję, że ich świnia z miedzią wypchną z awansu i zdemoblizowani ze słąbszą formą wpadną w baraże, w których ich pykniemy. BrudPet to jest patologia ligi i nie powinni nigdy zaistnieć.
|
Cytat:
Ruch wyrównał w 90 minucie. |
Roztrwonili w zasadzie wszystko, co zbudowali w poprzedniej rundzie.
Myślę, że nadal są głównym kandydatem do awansu bezpośredniego i nie zrobią powtórki z Arki 2023/2024, ale teraz już czują oddech konkurencji na plecach. Jeszcze 2-3 potknięcia i może się u nich zrobić nerwowo. |
Ale jak roztrwonili?Przecież Arka zdobyła raptem 2 pkt więcej,Miedz Legnica punkt więcej.Jak na razie to tylko petrochemia sporo na tym początku rundy ugrała.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl