Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

emdzej 08.09.2009 14:38

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039707953.jpg - ładny widok :) chyba z samej góry sektora

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 790454)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039704932.jpg

jest mi ktos w stanie powiedziec w ktorym miejscu jest ta dziura w trybunie patrzac od strony A/B ?
Bo chyba na wyjscie jest to za niskie, chyba ze są tutaj schody jakos schowane i ich nie widac...

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039691493.jpg - fota z tego samego piętra. Po lewo masz już "gotową" ścianę na której będzie sufit. Ładnie widać, że wysokość wyjścia pokrywa się ze ścianą. Ściany to chyba za niskiej nie zrobili.

Fuks 08.09.2009 15:32

na zdjeciu ktore wkleil emdzej widac zreszta jakiegos pracownika niedaleko wejscia i widac roznice wielkosci. Takze watpliwosci nie ma zadnych. Niesamowite jak te zdjecia "przekłamują" troche rzeczywistosc, bo wyglada to tak jakby to bylo metrowej wysokosci :D. moze fotograf pstyknal fotke z wyciagnietymi w gore ramionami :P. Dzieki za odpowiedzi.

tofik 08.09.2009 17:50

Ciekawy jestem, jak z akustyką będzie w tym naszym bunkrze. Do tej pory dużo "uciekało", a i tak doping był bardzo dobry :)

derr 08.09.2009 18:43

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039707953.jpg - ładny widok chyba z samej góry sektora
ładny ale ja ledwo co widze to auto a tam gdzies jest linia no ale pewnie w rzeczywistosci jest ok to przez zdjecie

Wicked 08.09.2009 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 790535)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039707953.jpg - ładny widok chyba z samej góry sektora
ładny ale ja ledwo co widze to auto a tam gdzies jest linia no ale pewnie w rzeczywistosci jest ok to przez zdjecie

Aparat nie oddaje tego co widzi oko, w rzeczywistości będzie znacznie lepiej;-)
PS. poprawiłem twój link http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4039707953.jpg

regan 09.09.2009 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 790458)
powiedzmy sobie szczerze, cieple slowa pod adresem okraglaka wynikaja po czesci z tego ze jest u nas. w innym przypadku bylby jechany jak lysa kobyla

A co nie jest? poczytaj sobie... nie ma komentarza w ktorym by nie było zawarte coś o szpetnym "wyglądzie okrąglaka". Stadion Legii bedzie mniej funkcjonalny niz nasz i wizualnie też gorszy, ale tamci jak czytam komentarze na ich stronach przynajmniej sie cieszą ze bedą mieli stadion ktorgo się nie będą wstydzili a nie jak u nas, polowa pseudo architektów twierdzących, ze "stadion jest niefunkcjonalny, bo brzydki z zewnątrz":shock: . U nas wsrodku trybuny zaplecze bedzie na wysokim poziomie, sami zobaczycie jak tam wejdziecie i pewnie polowa z was zmieni zdanie... i bedzie piała z zachwytu. Porównajcie sobie zaplecze stadionu Lecha, Legii do Wisły, a szczegolnie tego pierwszego(bo straszne zachwyty nad tym stadionem, tyle ze polowa za duzo sponsorowanych artykułów na GW czyta, i nie potrafi okiem analityka samodzielnie ocenić tego stadionu, ktory ma setki wad( w tym pojemność, kwadratowe łuki na 4 trybunie, nic nie dający dach, zaplecze betonowe, nie spójny(kazda trybuna inna), wcale nie ładny wizualnie z zewnatrz). Drugi: zaplecza nie ma, same parkingi, wyjścia z zewnątrz od razu na trybune, Loze tylko na trubunie głównej, dach - przerwa między trybuną jak w Kielcach, nie obudowany, ale pojemność idelna, spójny, narożniki w porządku.
Ja się cieszę, ze u nas buduje sie taki stadion, i w zyciu nie zamieniłbym go na jakąś oponke na 50 tyisięcy. Budujemy typowo angielski obiekt, wizualnie podobny do tych ktore budowano w latach 80, trybuny dookoła, typowo piłkarski z klimatem, tyle ze zaplecze pod trybunami bedziemy mieli troszeczke lepsze! I to mnie kręci, bo jak widze nowe projekty Tottenhamu, Liverpoolu, nowy stadion Arsenalu, to wydaje mi się, ze taki angielski klimat za niedługo bedzie juz tylkow Polsce. Będąc na meczu Tottenham- Wisła byłem zachwycony ich stadionem, i gówno mnie obchodzi czy mi wentylacja zwisała 2 metry nad głową, czy jakieś pudło sterczało nad trybuną, przyczepione do dachu, poprostu mi się podobał, bo miał klimat, a stadion go musi mieć, a połowa z was chciałaby ze stadionu Galerię handlową zrobić... można, ale po co? Jest "Krakowska", "Kazimierz", ja chce mieć stadion a nie galerię... taki którego nie będe się wstydził, który nie bedzie wyglądał jak mydelnica, ale zarzazem bedzie nowoczesny, zeby mi deszcz na łeb nie spadał, wsrodku w przerwie zebym mógł się ogrzać podaczas zimy, a takze zeby miał swój specyficzny klimat i był na lata...
ps. nasz stadion bedzie wyznacznikiem w akcji against modern Football

Proud 09.09.2009 11:06

popieram regana w 100%.

ja widzę tylko jeden minus w naszym nowym stadionie, mianowice odległośc od murawy mogłaby być mniejsza o te 5-7m. Ale to i tak nie jest duży problem.

Największym + naszego stadionu jest dach, który będzie w 99% chronił przed deszczem. Atetem jest też niewątpliwie to zaplecze o którym wspomniał regan. Będziemy wchodzić do budynku...dopiero potem z niego na trybuny.

troj88 09.09.2009 11:09

zgadzam sie w 100%. Poza tym łatwo zauważyć że doping w Anglii jest najgłośniejszy w Europie. Tylko i wyłącznie przez styl budowania stadionu. My będziemy mieli stadion na styl angielski i dlatego będziemy najglosniejsi w polsce.

Enterpr!se 09.09.2009 11:26

Brawo regan:einstein:

Powiem wam że nawet w Pznaniu mają swojego pana O. i coś a la okrąglak (jakby ktoś chciał zobaczyć http://j.photos.cx/3530902172_9b93ef...ff-f05-cee.JPG)
A o tym jakie te stadiony są bądź nie są będziemy mieli okazję się przekonać już za rok więc radze zacisnąć zęby i poczekać. A obecną dyskusję sprowadzić w kierunku podziwiania efektów toczących się prac i konstruktywnej debaty np. w temacie... krzesełek :P bądź też krytykowania innych stadionów:-p

Fuks 09.09.2009 11:29

Miejmy tylko nadzieje ze to nasze ogromne zaplecze zostanie wykonczone w porzadny sposob - gdyby to wygladalo tak jak nowy stadion Szachtara.... ehh :D

Zwitter 09.09.2009 11:39

Również się zgadzam ale musze napisać coś jeszcze o wadzie w projekcie Obtułowicza. Mianowicie, na cholerę było robić takie szerokie E i D, można je było zrobić o jakieś 10 metrów węższe, a wyższe o jakieś 5-8 rzędów. Tu ktoś dobry z matmy musiałby obliczyć ile z 10 metrów trybuny "wyleciałoby” miejsc. E i D mają chyba 32 rzędy wysokości, tak? Można było zrobić np. 40 rzędów. Wtedy nowe C nie wychodziłoby na Reymana i byłoby o 10 metrów bliżej murawy. Wtedy stadion byłby po prostu super. Tak to zawsze jego wadą będzie oddalenie nowej C i A/B od murawy. Jak E i D byłoby wyższe, również nowe trybuny (C, A/B) można by zrobić wyższe.

Ale nad tym co napisałem trzeba było pomyśleć już przy projektowaniu E, czyli dobre kilka lat temu. Teraz to już przepadło. Tak, jak napisałem minusem będzie oddalenie nowych C i A/B od murawy, co nie zmienia faktu, że stadion i tak mi się bardzo podoba. Według mnie również będzie lepszy od stadionów Lecha i Legii, które nie specjalnie mi się podobają. Pisze tak absolutnie obiektywnie, lepsze stadiony moim zdaniem będą mieć we Wrocławiu, Gdańsku i w Wawie Narodowy.

MatMario 09.09.2009 12:36

Zwitter można było przeprojektować ale nie było wtedy planu na taki stadion jaki powstaje i warto o tym pamiętać, euro 2012 zmieniło bardzo dużo w podejściu do stadionów, ale my niestety juz budowaliśmy...

Hanex 09.09.2009 12:41

No i znowu temat wraca... bylo pisane wiele razy. Jak budowali E i D to nikomu sie nie snilo, ze kiedykolwiek bedzie cokolwiek wiecej budowane... Pojawilo sie "ojro" i wszystko sie zmienilo. Wiem, trzeba bylo myslec perspektywicznie, no ale. Jest jak jest i tego nie odwrocimy. Ja i tak sie ciesze z tego co bedzie, bo jest calkiem fajnie :)

FraMat 09.09.2009 12:42

a mnie się okraglak podoba - to znaczy sam w sobie jest fajnym obiektem, praktycznym, dającym duże możliwości medialne, a w całej zabudowie stadionu, mam nadzieje, że ostatecznie będzie się ciekawie komponował.
No i jest elementem, który sprawia, że cała konstrukcja stadionu będzie się łatwo wyróżniała, taka cecha charakterystyczna, jak zachowując wszelkie proporcje, brzydka Wieża Eiffla w Paryżu.

Postarajcie się znaleźć w calym stadionie a także w okrąglaku - pozytywy, - zamiast wprowadzać nastrój klęski narodowej

dostuffca 09.09.2009 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez troj88 (Post 790713)
zgadzam sie w 100%. Poza tym łatwo zauważyć że doping w Anglii jest najgłośniejszy w Europie. Tylko i wyłącznie przez styl budowania stadionu. My będziemy mieli stadion na styl angielski i dlatego będziemy najglosniejsi w polsce.

fakt, że oni śpiewają a nie drą się w trzech różnych tonacjach i ośmiu tempach, też nie jest bez znaczenia. W Polsce najlepiej wychodzą śpiewy biesiadne > każdy zna słowa i każdy wierzy, że melodia i tempo powinno być inne. Ale jako, że wszyscy są pijani to nikomu to nie przeszkadza :)

"Kiedyś to się śpiewało"

stawski 09.09.2009 18:59

@ regan. Też nie chcęz naszego stadionu zrobić galerii, ale pisałeś też o funkcjonalności (a raczej jej braku) stadionu Legii. Za to u nas jest (będzie) fajne zaplecze, za to parkingów nie ma. Wałkowaliśmy jużten temat, ale to też jest funkcjonalność.... A o okrąglaku to już mi sięnie chce pisać...

Bronowianin 09.09.2009 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 790706)
A co nie jest? poczytaj sobie... nie ma komentarza w ktorym by nie było zawarte coś o szpetnym "wyglądzie okrąglaka". Stadion Legii bedzie mniej funkcjonalny niz nasz i wizualnie też gorszy, ale tamci jak czytam komentarze na ich stronach przynajmniej sie cieszą ze bedą mieli stadion ktorgo się nie będą wstydzili a nie jak u nas, polowa pseudo architektów twierdzących, ze "stadion jest niefunkcjonalny, bo brzydki z zewnątrz":shock: . U nas wsrodku trybuny zaplecze bedzie na wysokim poziomie, sami zobaczycie jak tam wejdziecie i pewnie polowa z was zmieni zdanie... i bedzie piała z zachwytu. Porównajcie sobie zaplecze stadionu Lecha, Legii do Wisły, a szczegolnie tego pierwszego(bo straszne zachwyty nad tym stadionem, tyle ze polowa za duzo sponsorowanych artykułów na GW czyta, i nie potrafi okiem analityka samodzielnie ocenić tego stadionu, ktory ma setki wad( w tym pojemność, kwadratowe łuki na 4 trybunie, nic nie dający dach, zaplecze betonowe, nie spójny(kazda trybuna inna), wcale nie ładny wizualnie z zewnatrz). Drugi: zaplecza nie ma, same parkingi, wyjścia z zewnątrz od razu na trybune, Loze tylko na trubunie głównej, dach - przerwa między trybuną jak w Kielcach, nie obudowany, ale pojemność idelna, spójny, narożniki w porządku.
Ja się cieszę, ze u nas buduje sie taki stadion, i w zyciu nie zamieniłbym go na jakąś oponke na 50 tyisięcy. Budujemy typowo angielski obiekt, wizualnie podobny do tych ktore budowano w latach 80, trybuny dookoła, typowo piłkarski z klimatem, tyle ze zaplecze pod trybunami bedziemy mieli troszeczke lepsze! I to mnie kręci, bo jak widze nowe projekty Tottenhamu, Liverpoolu, nowy stadion Arsenalu, to wydaje mi się, ze taki angielski klimat za niedługo bedzie juz tylkow Polsce. Będąc na meczu Tottenham- Wisła byłem zachwycony ich stadionem, i gówno mnie obchodzi czy mi wentylacja zwisała 2 metry nad głową, czy jakieś pudło sterczało nad trybuną, przyczepione do dachu, poprostu mi się podobał, bo miał klimat, a stadion go musi mieć, a połowa z was chciałaby ze stadionu Galerię handlową zrobić... można, ale po co? Jest "Krakowska", "Kazimierz", ja chce mieć stadion a nie galerię... taki którego nie będe się wstydził, który nie bedzie wyglądał jak mydelnica, ale zarzazem bedzie nowoczesny, zeby mi deszcz na łeb nie spadał, wsrodku w przerwie zebym mógł się ogrzać podaczas zimy, a takze zeby miał swój specyficzny klimat i był na lata...
ps. nasz stadion bedzie wyznacznikiem w akcji against modern Football

Jest wiele racji w tym co napisałeś. Jednak w kilku punktach bym się z Tobą nie zgodził. Dla mnie największym minusem naszego stadionu jest od początku jego zbyt mała pojemność i to nie podlega dyskusji. W mieście o randze i wielkości Krakowa po prostu wypadałoby aby funkcjonował stadion mogący pomieścić powyżej 40 tys. osób. Nie przekonują mnie argumenty ludzi mówiących że do tej pory na Wisłę przychodziło maksymalnie 20 tys. widzów. Trzeba przecież zakładać progres - możliwe że za kilka czy kilkanaście lat na Wisłę będzie przychodziło znacznie więcej osób, a kolejna przebudowa obiektu przy Reymonta to perspektywa bardzo odległa i pewnie za życia wielu z nas się nie ziści. Stadion w Poznaniu góruje nad naszym właśnie pojemnością, być może także nowocześniejszym wyglądem zewnętrznym co jednak jest mniej istotne bo to kwestia gustu, a najważniejsze są parametry techniczne.

Poza tym nasz stadion oczywiście będzie miał jeszcze sporo innych wad, o których powiedziano już wiele i dalsza dyskusja niczego nie zmieni. Jeśli chodzi o budowane w Polsce stadiony to obiekt Wisły można porównywać przede wszystkim ze stadionem Legii. I porównując je trzeba stwierdzić że pod paroma względami lepszy jest stadion naszych rywali (spójniejszy wizualnie, normalna jak na typowo piłkarski stadion odległość trybun od boiska, duża ilość miejsc parkingowych, na plus trzeba zaliczyć też szybkie tempo budowy obiektu), a pod kilkoma innymi obiekt na Reymonta (oryginalny wygląd, lepsze zaplecze, porządniejsze zadaszenie). Stadion Legii też nie jest pozbawiony wad, podobnie jak nasz - najbardziej da się we znaki brak parkingów.

Boli jednak to że miasto o takim znaczeniu jak Kraków, drugie w Polsce pod względem ilości mieszkańców, będzie miało stadion słabszy od takiego Gdańska czy Wrocławia... Bo to że obiekty w tych miastach będą lepsze od stadionu na Reymonta jest bezdyskusyjne. Cieszy to że wreszcie buduje się w Krakowie stadion, a właściwie stadiony - porządny obiekt będzie przecież niedługo miała też Cracovia, ale myślę że jednym z głównych powodów do narzekania jest fakt że wielu z nas nie może się pogodzić z tym że miasta bez większych tradycji piłkarskich jak wspomniany Gdańsk czy Wrocław, będą miały lepsze obiekty od kolebki polskiego sportu czyli Krakowa. Nie mówię o Poznaniu bo z tym miastem jesteśmy jeszcze w stanie nawiązać jakąś "stadionową rywalizację", mimo tego że obiekt Lecha będzie miał większą pojemność to w pewnych aspektach oprócz tego, będziemy mogli temu stadionowi jakoś dorównać (zaplecze itd., chociaż np. w Poznaniu pod jedną z bramek będą mieli hotel). No na pocieszenie pozostaje nam może to że jako jedyne miasto w naszym kraju, oprócz Warszawy, będziemy mieli dwa nowe stadiony - także w tym aspekcie możemy się czymś poszczycić.

Oldpara 10.09.2009 07:55

Jak już napisałem wcześniej: Legia ma wszystkie trybuny 2-poziomowe, a u nas młyn będzie na 1-poziomowej. To duży plus dla dopingu.

A parkingi....na razie nie ma kasy, ale jest wolne miejsce. Zobaczycie, ze jak przez 2-3 lata na stadionie będzie średnia frekfencja 25 tys+ to parkingi szybciutko powstaną

Fogi 10.09.2009 08:50

Odnoszę wrażenie, że parę osób to się pospuszcza zaraz nad tym Naszym stadionem.
Odległość trybuny od murawy jest bardziej istotna od tego czy są szpary? Wole lepiej widzieć co się dzieję na boisku, a to czy będzie mi gdzieś wiało to już mniej istotne. Nie mam z tym problemów. I chyba zapomnieli tu niektórzy jak było na C. Skoro odległość nie jest istotna to zawsze można w domu siedzieć, a w TV nawet lepiej widać, ciepło nic nie wieje, piwka się można napić. Skończcie z tymi swoimi kompleksami. Stadion będzie jaki będzie i mimo wszystko należy się z tego cieszyć, ale przez dyskredytowanie innych obiektów Naszemu nic nie przybędzie.

Arapaho 10.09.2009 08:54

Jedna drobna uwaga do pojemności stadionu. Jeśliby był na ponad 40 tyś. to zakładając min.5-6 meczy w sezonie w którym będzie pełny ( Legia ,lech,derby,+ 2 pucharowe) to mamy licząc choćby po 50 zł bilet x 10 tyś - 500-600 tyś zł dodatkowego grosza.Mało?Nie wspominam co by bylo jakby stał się cud i LM lub LE byłaby u nas. Co z tego że przez większość pozostalych meczy byloby pusto, co z tego? kasa to kasa

Kocur 10.09.2009 09:04

Cytat:

Władze miasta mają nowy pomysł, jak wybudować halę widowiskowo-sportową w Czyżynach. Nie udało im się znaleźć prywatnego inwestora, więc chcą zlecić inwestycję Krakowskiemu Holdingowi Komunalnemu, majętnej spółce miejskiej. Co więcej zawnioskowali do Marszałka Województwa o przeniesienie na halę dofinansowania w kwocie 8 mln euro, które były przeznaczone na nową halę Wisły Kraków.



Takie rozumowanie oburza jednak radnych, bo za realizację budowy i tak zapłacą podatnicy, tylko parę lat później. Nieoficjalnie wiadomo, że radni PO na przekór urzędnikom będą wnioskować o wsparcie inwestycji na Wiśle, a odłożenie tej w Czyżynach.

- Mamy nowy model finansowania - mówi wiceprezydent ds. inwestycji miejskich Tadeusz Trzmiel. - Halę może wybudować KHK wraz ze spółką córką, w którą chcemy przekształcić Agencję Rozwoju Miasta. Jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu . Ominęły nas mistrzostwa Europy w koszykówce 2009 i ominą kolejne imprezy. To są argumenty za tym, że trzeba ten obiekt budować. Jeśli już we wrześniu dostaniemy pozytywną opinię rady miasta, hala powstałaby do roku 2012.

Hala ma kosztować około 360 mln zł, a z wyposażeniem 40o mln. KHK ma być gwarantem bezpieczeństwa finansowego takiej inwestycji. Majątek spółki wynosi ponad 2 mld złotych.
naprawdę świetny pomysł ... :[:[

krwawy 10.09.2009 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 790706)
A co nie jest? poczytaj sobie... nie ma komentarza w ktorym by nie było zawarte coś o szpetnym "wyglądzie okrąglaka". Stadion Legii bedzie mniej funkcjonalny niz nasz i wizualnie też gorszy, ale tamci jak czytam komentarze na ich stronach przynajmniej sie cieszą ze bedą mieli stadion ktorgo się nie będą wstydzili a nie jak u nas, polowa pseudo architektów twierdzących, ze "stadion jest niefunkcjonalny, bo brzydki z zewnątrz":shock: . U nas wsrodku trybuny zaplecze bedzie na wysokim poziomie, sami zobaczycie jak tam wejdziecie i pewnie polowa z was zmieni zdanie... i bedzie piała z zachwytu. Porównajcie sobie zaplecze stadionu Lecha, Legii do Wisły, a szczegolnie tego pierwszego(bo straszne zachwyty nad tym stadionem, tyle ze polowa za duzo sponsorowanych artykułów na GW czyta, i nie potrafi okiem analityka samodzielnie ocenić tego stadionu, ktory ma setki wad( w tym pojemność, kwadratowe łuki na 4 trybunie, nic nie dający dach, zaplecze betonowe, nie spójny(kazda trybuna inna), wcale nie ładny wizualnie z zewnatrz). Drugi: zaplecza nie ma, same parkingi, wyjścia z zewnątrz od razu na trybune, Loze tylko na trubunie głównej, dach - przerwa między trybuną jak w Kielcach, nie obudowany, ale pojemność idelna, spójny, narożniki w porządku.
Ja się cieszę, ze u nas buduje sie taki stadion, i w zyciu nie zamieniłbym go na jakąś oponke na 50 tyisięcy. Budujemy typowo angielski obiekt, wizualnie podobny do tych ktore budowano w latach 80, trybuny dookoła, typowo piłkarski z klimatem, tyle ze zaplecze pod trybunami bedziemy mieli troszeczke lepsze! I to mnie kręci, bo jak widze nowe projekty Tottenhamu, Liverpoolu, nowy stadion Arsenalu, to wydaje mi się, ze taki angielski klimat za niedługo bedzie juz tylkow Polsce. Będąc na meczu Tottenham- Wisła byłem zachwycony ich stadionem, i gówno mnie obchodzi czy mi wentylacja zwisała 2 metry nad głową, czy jakieś pudło sterczało nad trybuną, przyczepione do dachu, poprostu mi się podobał, bo miał klimat, a stadion go musi mieć, a połowa z was chciałaby ze stadionu Galerię handlową zrobić... można, ale po co? Jest "Krakowska", "Kazimierz", ja chce mieć stadion a nie galerię... taki którego nie będe się wstydził, który nie bedzie wyglądał jak mydelnica, ale zarzazem bedzie nowoczesny, zeby mi deszcz na łeb nie spadał, wsrodku w przerwie zebym mógł się ogrzać podaczas zimy, a takze zeby miał swój specyficzny klimat i był na lata...
ps. nasz stadion bedzie wyznacznikiem w akcji against modern Football

Pozwolę sobie wkleić informacje dotyczące braku zaplecza jak to wyżej kolega napisał na stadionie Legii

to nowoczesny, pięciokondygnacyjny obiekt sportowy
obiekt z najnowocześniejszym zapleczem technicznym dla dziennikarzy
obiekt z 12 profesjonalnymi kioskami gastronomicznymi dostępnymi podczas meczów
obiekt z profesjonalnym zapleczem dla publiczności biznesowej
obiekt z zapleczem rozrywkowo-gastronomicznym: muzeum, publiczna restauracja itp.
Nowy Stadion – posiadał będzie niespotykany często „salonik” dla piłkarzy, gdzie będą mogli spędzać wolny czas oraz kaplicę
Profesjonalne – na światowym poziomie – zaplecze sportowe dla piłkarzy i trenerów

Jak to jest brak zaplecza to ja może nie wiem co to jest zaplecze heh

cassius31krakow 10.09.2009 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krwawy (Post 791229)
Nowy Stadion – posiadał będzie niespotykany często „salonik” dla piłkarzy, gdzie będą mogli spędzać wolny czas oraz kaplicę

Na ch...j kaplica?
Będą się modlić żeby nie trafić do Wrocławia?:rotfl:

regan 10.09.2009 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krwawy (Post 791229)
Pozwolę sobie wkleić informacje dotyczące braku zaplecza jak to wyżej kolega napisał na stadionie Legii

to nowoczesny, pięciokondygnacyjny obiekt sportowy
obiekt z najnowocześniejszym zapleczem technicznym dla dziennikarzy
obiekt z 12 profesjonalnymi kioskami gastronomicznymi dostępnymi podczas meczów
obiekt z profesjonalnym zapleczem dla publiczności biznesowej
obiekt z zapleczem rozrywkowo-gastronomicznym: muzeum, publiczna restauracja itp.
Nowy Stadion – posiadał będzie niespotykany często „salonik” dla piłkarzy, gdzie będą mogli spędzać wolny czas oraz kaplicę
Profesjonalne – na światowym poziomie – zaplecze sportowe dla piłkarzy i trenerów

Jak to jest brak zaplecza to ja może nie wiem co to jest zaplecze heh

Bedziesz korzystał z zaplecza dla dziennikarzy?
bedziesz korzystał z kaplicy?
bedziesz korzystal z zaplecza biznesowego?
bedziesz korzystsal z salonika dla piłkarzy?
Popatrz teraz o czym piszesz, większosć tego co wymieniłes to bedzie w budynku klubowym i tym centrum konferencyjnym, dla piłkarzy i dziennikarzy, jakby tego nie bylo to by nie spełniał norm i byłby nienowoczesny, mi chodzi o zaplecze dla kibiców bardziej. Czemu na tej stronie skąd masz takie informacje i nie jest napisane o "profesjonalnym zaleczu dla kibicow"? No bo go nie bedzie, bedzie wejscie bramkami i od razu na trybune, a zaplecze bedzie w marnej jakości, popatrz na projekty, oprócz parkingów pod trybunami nie ma nic, stadion nie bedzie zabudowany. Jednak co by nie mowić stadion Legii bedzie spójny, z dobrą widocznością, kryty, nowoczesny, ale jesli chodzi o zaplecze dla kibiców, mozna powiedziec naszemu ustępuje i chyba ciezko to bedzie podważyć. Wady wadami, są u nas i są na Legii, ale nasz stadion bedzie nowocześniejszy, wystarczy spojrzeć na projekty. Tez chcialbym poznać statystyki odnoście Loż Vip, skyboxow, bo nigdzie nie mozna do tych informacji dotrzeć.

emdzej 10.09.2009 12:48

Widziałem "profesjonalny" kiosk gastronomiczny w Lubinie. Nie był jakiś super :P

Donki 10.09.2009 13:11

Mógł by ktoś napisać ile u nas będzie punktów gastronomicznych na poszczególnych trybunach ?

Wicked 10.09.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 791282)
Mógł by ktoś napisać ile u nas będzie punktów gastronomicznych na poszczególnych trybunach ?

tego nikt nie wie, ponieważ nie ma jeszcze wybranego operatora tych punktów..

krwawy 10.09.2009 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 791269)
Bedziesz korzystał z zaplecza dla dziennikarzy?
bedziesz korzystał z kaplicy?
bedziesz korzystal z zaplecza biznesowego?
bedziesz korzystsal z salonika dla piłkarzy?
Popatrz teraz o czym piszesz, większosć tego co wymieniłes to bedzie w budynku klubowym i tym centrum konferencyjnym, dla piłkarzy i dziennikarzy, jakby tego nie bylo to by nie spełniał norm i byłby nienowoczesny, mi chodzi o zaplecze dla kibiców bardziej. Czemu na tej stronie skąd masz takie informacje i nie jest napisane o "profesjonalnym zaleczu dla kibicow"? No bo go nie bedzie, bedzie wejscie bramkami i od razu na trybune, a zaplecze bedzie w marnej jakości, popatrz na projekty, oprócz parkingów pod trybunami nie ma nic, stadion nie bedzie zabudowany. Jednak co by nie mowić stadion Legii bedzie spójny, z dobrą widocznością, kryty, nowoczesny, ale jesli chodzi o zaplecze dla kibiców, mozna powiedziec naszemu ustępuje i chyba ciezko to bedzie podważyć. Wady wadami, są u nas i są na Legii, ale nasz stadion bedzie nowocześniejszy, wystarczy spojrzeć na projekty. Tez chcialbym poznać statystyki odnoście Loż Vip, skyboxow, bo nigdzie nie mozna do tych informacji dotrzeć.


OK a można wiedzieć co uważasz za zapalacze dla kibiców, które to będzie takie w Krakowie a w stolicy tego brak będzie ? Chyba tym zapleczem nie jest brak parkingów w Krakowie :)

Bronowianin 10.09.2009 13:52

Tak na prawdę dyskusja dotycząca tego czy lepszy jest nasz stadion czy Legii jest trochę jałowa, bo szczerze mówiąc ciężko to rozstrzygnąć. W pewnych sprawach górą jest stadion Wisły, a w innych ten w Warszawie. Może jakieś bardziej wiążące oceny będzie można wydać gdy oba już będą gotowe i wtedy zobaczymy jak się będą "sprawdzać". Wiele opinii o tych dwóch stadionach to jednak kwestia emocji i może też gustu. Moje subiektywne zdanie na temat nowego stadionu Legii jest np. takie że wydaje mi się on być pozbawiony oryginalności, wygląda jak jeden z wielu obiektów na ok. 30 tys. miejsc budowanych teraz na zachodzie Europy, głównie w Niemczech. Z kolei stadion na Reymonta, bez względu na to czy komuś podoba się bardziej czy mniej, będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju (np. charakterystyczna elewacja zewnętrzna, okrąglak - pomijając to jakie emocje budzi). Ale to oczywiście tylko moje osobiste odczucia, każdy może mieć inne zdanie.

Natomiast faktem jest że już w nie tak odległej przyszłości będziemy mieli w naszym kraju kilka obiektów najwyższej klasy - Stadion Narodowy w Warszawie, stadion w Gdańsku, obiekt we Wrocławiu, stadion Lecha, Stadion Śląski, a także właśnie stadiony Wisły i Legii. To będzie ścisła krajowa czołówka, obok której będziemy mieli kilka nowych obiektów, o mniejszej pojemności ale nowoczesnych i na wysokim poziomie - istniejące już stadiony w Kielcach, Lubinie, Bydgoszczy, będące w budowie obiekty Jagiellonii, Cracovii i stadion w Gdyni którego budowa niedługo się rozpocznie. No a obok tych wymienionych obiektów w Polsce już jest kilka, czy też powstanie dopiero, takich które należy uznać za przyzwoite (np. dość dobry jak na potrzeby GKS-u stadion w Bełchatowie, stadion KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim itd.). Takie porównywanie poszczególnych stadionów do siebie to ciekawa sprawa, ale myślę że zrobienie jakiegoś miarodajnego rankingu jest dosyć trudne, bo zawsze naznaczone byłoby subiektywizmem, chyba że opralibyśmy się na samych danych technicznych, ale wtedy wyszłoby pewnie tak że w jakimś aspekcie górą byłby jeden obiekt, w innym jeszcze jakiś kolejny dany stadion.

matusz 10.09.2009 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 791269)
Bedziesz korzystał z zaplecza dla dziennikarzy?
bedziesz korzystał z kaplicy?
bedziesz korzystal z zaplecza biznesowego?
bedziesz korzystsal z salonika dla piłkarzy?
Popatrz teraz o czym piszesz, większosć tego co wymieniłes to bedzie w budynku klubowym i tym centrum konferencyjnym, dla piłkarzy i dziennikarzy, jakby tego nie bylo to by nie spełniał norm i byłby nienowoczesny, mi chodzi o zaplecze dla kibiców bardziej. Czemu na tej stronie skąd masz takie informacje i nie jest napisane o "profesjonalnym zaleczu dla kibicow"? No bo go nie bedzie, bedzie wejscie bramkami i od razu na trybune, a zaplecze bedzie w marnej jakości, popatrz na projekty, oprócz parkingów pod trybunami nie ma nic, stadion nie bedzie zabudowany. Jednak co by nie mowić stadion Legii bedzie spójny, z dobrą widocznością, kryty, nowoczesny, ale jesli chodzi o zaplecze dla kibiców, mozna powiedziec naszemu ustępuje i chyba ciezko to bedzie podważyć. Wady wadami, są u nas i są na Legii, ale nasz stadion bedzie nowocześniejszy, wystarczy spojrzeć na projekty. Tez chcialbym poznać statystyki odnoście Loż Vip, skyboxow, bo nigdzie nie mozna do tych informacji dotrzeć.

Tak się tylko zapytam.. sugerujesz, że na Legii np. będą stały ToiToie?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl