Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Marcinnno 13.06.2011 20:51

Jednak Cleber skończył prace jako skaut w naszym klubie : http://www.weszlo.com/news/7060

R33 13.06.2011 20:51

Czyli jednak Cleber odszedł z Wisły:
http://www.weszlo.com/news/7060

lorddavy 13.06.2011 21:20

Ogólnie lepiej sprowadzać emerytów, przykłady Żurawskiego, Branco i Boukhariego jak widać nic nie nauczyły naszych działaczy. Wielka szkoda, że tracimy takiego skauta jak Cleber w tak frajerski sposób.

CH. 13.06.2011 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1110379)
Ogólnie lepiej sprowadzać emerytów, przykłady Żurawskiego, Branco i Boukhariego jak widać nic nie nauczyły naszych działaczy. Wielka szkoda, że tracimy takiego skauta jak Cleber w tak frajerski sposób.

czyli jaki ?

lorddavy 13.06.2011 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1110402)
czyli jaki ?

Ściągamy w ciemno podstarzałego gościa, który nie grał przez prawie cały ostatni rok zamiast zawodnika poleconego przez Clebera. Nawet jeśli byłoby to tylko wypożyczenie nikt mnie nie przekona, że Lamey to lepsza opcja od tego Diogo. W tym momencie jesteśmy podwójnie stratni bo tracimy zawodnika jak i skauta. Takie właśnie działanie nazywam frajerstwem.

R33 13.06.2011 21:51

Ale przecież nie straciliśmy przez to Clebera. Sam Cleber wspomniał, że chodziło o coś innego.

CH. 13.06.2011 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1110405)
Ściągamy w ciemno podstarzałego gościa, który nie grał przez prawie cały ostatni rok zamiast zawodnika poleconego przez Clebera. Nawet jeśli byłoby to tylko wypożyczenie nikt mnie nie przekona, że Lamey to lepsza opcja od tego Diogo. W tym momencie jesteśmy podwójnie stratni bo tracimy zawodnika jak i skauta. Takie właśnie działanie nazywam frajerstwem.

ja się pytam w jaki to sposób straciliśmy Clebera skoro piszesz że we frajerski to pewnie masz informacje, podaj je albo nie pisz bezpodstawnie o frajerach
co do tego Diogo to nie trzeba być skautem żeby znalezc takich piłkarzy, jest ich tysiące w Brazylii
ma ktoś w ogóle info o tym Diodo bo mi nic nie wyskakuje, jakby rzeczywiście grał w tym Anderlechcie i był młodzieżowcem Brazylii to powinno coś się pojawić a informacji brak
Wisła nie chciała młodzieżowego reprezentanta Brazylii :lol:, to tak jakby odmówiła dobrze zapowiadającemu się wychowankowi szkółki piłkarskiej FC Barcelony czy Manchesteru, no właśnie.. przeczytajcie to raz jeszcze i się zastanówcie.. nawet gdyby to była prawda to przecież albo poszło o kasę i to gruba albo o to że nie chciał przejść do nas, bo w to że Wisła odmawia młodzieżowemu reprezentantowi Brazylii ktoś bez mózgu mógłby to łyknąc.

Titto 13.06.2011 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1110355)
Huj z Diogo ! Lepszy jest Lamey...

A skąd pewność, że ten cały Diogo jest lepszy, niż Lamey? :>

tomaszw 13.06.2011 22:01

Bo Cleber go polecil ...
Cleber dobrym pilkarzem byl, jednak jako dzialacz, skaut czy jak to nazwac, troche mu brakuje do doswiadczenia SV czy RM. Zreszta zasadnicza roznica to taka ze za graczy z brazyli to sie niezla kase placi... a ten Lamey jest za free

pio 13.06.2011 22:03

Po pierwsze piszecie o wypożyczeniu młodych na rok, a nie zauważacie, że Lamey został ściągnięty na ... ....a rok.
Po drugie Lamey jest ściągnięty w ciemno, a ten brazylijczyk, którego tak samo nie widzieliście na oczy ba! nie słyszelibyście gdyby nie Cleber i Weszło, już jest drugim Marcelem
I po trzecie wreszcie. Zarówno dla Wisły jak i Clebera jego działalność menadzerska może wyjść na dobre. On będzie miał większy rynek by wprowadzać swoich graczy, a my będziemy mogli wybierać tych, którzy będą odpowiadać sztabowi szkoleniowemu, a nie wszystkich poleconych - z zastrzeżeniem, że Wisła będzie mieć priorytet.

PS: też liczę, że Lamey będzie tylko opcją rezerwową na lewą i prawą obronę.

mitmichael 13.06.2011 22:04

Zaraz pewnie ktos napisze, ze Cleber byłby lepszy od Valckxa bo znalazł 20latka z Brazylii a Stan sciagnał emerytowanego rodaka. Cleber dzieki za gre ale nie musiałes robic zamieszania wsrod kibicow.

BiałaGwiazda 13.06.2011 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1110415)
A skąd pewność, że ten cały Diogo jest lepszy, niż Lamey? :>

Faktycznie,reprezenant Brazylii U-20 nie może byc lepszy i bardziej perspektywiczny od 31-letniego gościa,który w drugiej lidze angielskiej zagrał 2 mecze od początku i dwa wchodząc z ławki rezerwowych na przekroju całego sezonu,a sami kibice Leicester mówią,że nadaje się co najwyżej na sprzątacza..

lorddavy 13.06.2011 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1110412)
co do tego Diogo to nie trzeba być skautem żeby znalezc takich piłkarzy, jest ich tysiące w Brazylii


Profil Diogo, który jest obecnie wypożyczony do Anderlechtu:
http://www.transfermarkt.de/en/diogo...ler_85299.html

Dziękuję dobranoc

Reser 13.06.2011 22:11

Diogo to lewy obrońca, a Lamey to prawy. Więc po kiego wała łączycie obie te sprawy?

Kluvi 13.06.2011 22:13

CH.
http://www.google.pl/search?q=Diogo+...ient=firefox-a

proszę chyba nie umiesz szukać..

http://pl.wikipedia.org/wiki/Diogo_S...re_Bittencourt on nie jest fikcją :P

tomaszw 13.06.2011 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1110431)
pio, ale zrozum,że nam nie chodzi o tego całego Diogo, sensem jest prywata Valckxa . Zawodnik Clebera to tylko symbol, przykład.


a moze ten zawodnik clebera to jego jakis znajomy i to tez prywata? Pewnie Stan nie sciagnol RVN bo obawial sie ze ktos nazwie to zagranie prywata... Mowisz tak jak gybys mial niezbite dowody na to, ze ten zawodnik nic nie wniesie od siebie Wisle, czyzbys byl jasnowidzem ? To moze wytypuj numery lotka i za wygrana zrobi sie transfery do Klubu.

Titto 13.06.2011 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1110427)
Faktycznie,reprezenant Brazylii U-20 nie może byc lepszy i bardziej perspektywiczny od 31-letniego gościa,który w drugiej lidze angielskiej zagrał 2 mecze od początku i dwa wchodząc z ławki rezerwowych na przekroju całego sezonu,a sami kibice Leicester mówią,że nadaje się co najwyżej na sprzątacza..

Nie mówię, że ten Lamey jest zajebisty, napisałem nawet, że nie jestem do niego przekonany, ale mówię, że ten cały gość z Brazylii u-20 wcale nie musi być od niego lepszy. Pamiętacie Beto?
Jeśli już mowa o bocznych obrońcach to moim zdaniem Valcx powinien powalczyć o Dudu z Widzewa, gość sprawdzony w lidze polskiej, najlepszy po Sobiechu asystent w lidze, moim zdaniem dużo 'bezpieczniejsza' opcja od Lameya, który w tym sezonie rozegrał zaledwie 5 spotkań.

blanco 13.06.2011 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaszw (Post 1110438)
a moze ten zawodnik clebera to jego jakis znajomy i to tez prywata? Pewnie Stan nie sciagnol RVN bo obawial sie ze ktos nazwie to zagranie prywata... Mowisz tak jak gybys mial niezbite dowody na to, ze ten zawodnik nic nie wniesie od siebie Wisle, czyzbys byl jasnowidzem ? To moze wytypuj numery lotka i za wygrana zrobi sie transfery do Klubu.

Jaki RvN ? Co ma ten zawodnik do Wisły ? Rozmawiajmy o konkretach,nie o nagłówkach z Faktu. Jeśli Ty porównujesz ocenianie przydatności zawodnika z typowaniem Lotto to ja dziękuje,postoję , nie będę z Toba polemizował,bo to bezsens.

Wasiu 13.06.2011 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 1110436)

Zastanawiam sie kto takiemu anonimowi zrobil tak rozbudowany profil na wikipedii.
A jednego mlodziezowego reprezentanta Brazylii juz mielismy - Beto sie zwal.
Takich pilkarzy jak ten Diogo to mamy na liscie kilkunastu.

Kluvi 13.06.2011 22:28

Titto Diogo w przeciwieństwie do Beto znaczył więcej i grał więcej w U20 poczytaj sobie odnośniki..

Cytat:

Diogo to podstawowy gracz brazylijskiej reprezentacji U-20. Z drużyną tą zdobył w 2009 roku mistrzostwo Ameryki Południowej. W tym samym roku wziął udział w rozgrywanych w Egipcie Mistrzostwach Świata U-20. Wystąpił w 6 z 7 meczów rozegranych przez Brazylię, w tym w przegranym finale z reprezentacją Ghany. Obok Niemca Kopplin'a należał do najlepszych graczy na swojej pozycji. Dobra postawa Diogo podczas turnieju została doceniona między innymi przez ówczesnego trenera zespołu A.C. Milan - Leonardo
za nim przemawia więcej pozytywów niż za Lameyem, którego nomen omen nie skreślam. Po prostu dziwnie działa nasz zarząd bo nie wydaje mi się by Stan z Robertem tak działali jak tu co po niektórzy wypisują...

tomaszw 13.06.2011 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1110444)
Jaki RvN ? Co ma ten zawodnik do Wisły ? Rozmawiajmy o konkretach,nie o nagłówkach z Faktu. Jeśli Ty porównujesz ocenianie przydatności zawodnika z typowaniem Lotto to ja dziękuje,postoję , nie będę z Toba polemizował,bo to bezsens.

Oceniam przydatnosc Lameya patrzac na sklad zespolu przed podpisaniem przez niego kontraktu. Zyskalismy dzis doswiadczonego zmiennika ktory moze grac na prawej i lewej obronie. No ale oczywiscie najlepiej doszukiwac sie wszedzie prywaty i zalatwiania znajomym cieplych posadek. Zadzwonil pewnie lamey do Stana i mowi "Te stan bo wiesz, cieko u mnie z kasa. Nie zalatwil bys czegos ?" No ale oczywiscie najlepiej sie zamknac w malym pokoiku z wlasnymi przekonaniami i powiedziec ze nie bedziemy polemizowac.

BiałaGwiazda 13.06.2011 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1110443)
Nie mówię, że ten Lamey jest zajebisty, napisałem nawet, że nie jestem do niego przekonany, ale mówię, że ten cały gość z Brazylii u-20 wcale nie musi być od niego lepszy. Pamiętacie Beto?
Jeśli już mowa o bocznych obrońcach to moim zdaniem Valcx powinien powalczyć o Dudu z Widzewa, gość sprawdzony w lidze polskiej, najlepszy po Sobiechu asystent w lidze, moim zdaniem dużo 'bezpieczniejsza' opcja od Lameya, który w tym sezonie rozegrał zaledwie 5 spotkań.

Co nieco o Diogo:
Cytat:

Diogo to podstawowy gracz brazylijskiej reprezentacji U-20. Z drużyną tą zdobył w 2009 roku mistrzostwo Ameryki Południowej. W tym samym roku wziął udział w rozgrywanych w Egipcie Mistrzostwach Świata U-20. Wystąpił w 6 z 7 meczów rozegranych przez Brazylię, w tym w przegranym finale z reprezentacją Ghany. Obok Niemca Kopplin'a należał do najlepszych graczy na swojej pozycji. Dobra postawa Diogo podczas turnieju została doceniona między innymi przez ówczesnego trenera zespołu A.C. Milan - Leonardo.
To,że Lamey jest lepszy od Diogo,jest tak samo prawdopodobne,jak to że Branco jest lepszy od Marcelo.

RAFi89 13.06.2011 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1110460)
Co nieco o Diogo:


To,że Lamey jest lepszy od Diogo,jest tak samo prawdopodobne,jak to że Branco jest lepszy od Marcelo.

Cablar też ma zarąbiste CV, ligę miał wciągnąć nosem a po roku gry w Polsce już go raczej nie zobaczymy.

BiałaGwiazda 13.06.2011 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 1110465)
Cablar też ma zarąbiste CV, ligę miał wciągnąć nosem a po roku gry w Polsce już go raczej nie zobaczymy.

Czy Cabral był kiedykolwiek wiodącą postacią Argentyny U-20?? Nie,był tam tylko rezerwowym. A Diogo był jednym z najlepszych zawodników Mistrzostw Świata U-20 razem z Douglasem Costą i Maiconem.

wujekWojtek 13.06.2011 23:22

Chwila chwila. Cleber nie był menedzerem Diogo tylko skautem Wisły. Poleciał do Brazylii, obejrzał i pozytywnie zaopiniował Diogo, potem może sprawa sie rypła na linii Wisła-menago, albo Wisła-Diogo. Może miał za duze wymagania, może menago chciał za dużą prowizję. Tego nie wiemy. To tak jakbym ja obejrzał kilkanaście meczy C.Ronaldo i powiedział Basałajowi że w ogień bym włożył ręce za tego zawodnika, że się sprawdzi w Wiśle

Coach 13.06.2011 23:32

Ciekawy zbieg okoliczności, około dwóch tygodni temu właśnie ten Diogo znalazł się u mnie w FMie w Wiśle i radzi sobie bardzo dobrze :)

Feniks1983 14.06.2011 08:11

No faktycznie, bardzo ciekawe z tym FM. Ale zejdźmy na ziemie. Cikosa, jeśli to już bankowo prawda szkoda. Liczę jednak, że w związku z tym pozyskamy jeszcze jednego prawego obrońcę. Co do Lameya to wczoraj trochę poczytałem sobie fora Angielskie i owszem jest dużo pisane o uldze itd itp ale są też głosy (dwa znalazłem nawet Polaków mieszkających w Anglii), że oprócz kontuzji, przeszkodą w grze był też trener Eriksson, który delikatnie mówiąc nie przepadał za Lameyem (tak jak Maaskant za Riosem). Oczywiście nie twierdzę teraz, że Holender będzie wzmocnieniem i że pozamiata ligę i pomoże wejść do LM, ale może nie będzie to jednak drugi Branco i pomoże Nam zrealizować cele.

Ciekaw też jestem, czy w Piątek będzie już zamknięta kadra czy znowu pojawią się jakieś "przeszkody".

mitmichael 14.06.2011 08:41

Moze niedlugo przeczytamy informacje, ze Cleber odszedl i chce by jego syn tez rozstał sie z Wisłą bo obraził sie na brak zainteresowania polecanym przez siebie zawodnikiem.

korred 14.06.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1110468)
A Diogo był jednym z najlepszych zawodników Mistrzostw Świata U-20 razem z Douglasem Costą i Maiconem.

Zabawne, że na wikipedii jest link do wypowiedzi Leonardo, w której mówi o tym, że akurat ci trzej piłkarze mu się spodobali na MŚ. Jeśli to jest źródło tego, co napisałeś, to ta wypowiedź świadczy tylko o tym, że mu przypadła do gustu gra Diogo, a nie o tym, że należał do najlepszych zawodników.
No i ten wymiatacz rozegrał całe 6 meczów w pierwszej lidze, choć w tym roku kończy już 22 lata, a i na wypożyczeniu w niższych ligach za wiele nie pograł. Poza tym nikt tu nie potrafi powiedzieć o nim więcej niż to, co jakiś koleś napisał sobie na polskiej wikipedii (na obcych o nim prawie nic nie ma), ale już jest płacz, że mogliśmy mieć niesamowitego kozaka.
Może nawet Wisła była zainteresowana, a po tamtej stronie były problemy. Może będzie dobry, może nie, bo tylko w juniorskiej piłce się pokazał. Nie wiadomo nic, ale forumowi znawcy wiedzą już wszystko.

Chrisman 14.06.2011 12:06

http://www.canalpluscyfrowy.pl/ccblo...0x293/f242.jpg
Pewnego dnia na Wiśle xD

KacpiTSW 14.06.2011 13:09

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

Eternit 18.06.2011 20:41

Pytanie do starszych użytkowników, jak się nazywał bramkarz broniący w Wiśle podczas pamiętnego 0-6 z Legią?

picasso 18.06.2011 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1112617)
Pytanie do starszych użytkowników, jak się nazywał bramkarz broniący w Wiśle podczas pamiętnego 0-6 z Legią?

Jacek sprzedawca Bobrowicz

1q2 18.06.2011 20:57

Jacek Bobrowicz

R33 18.06.2011 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chrisman (Post 1110685)

Jaki to mecz i który sezon?

baro1995 18.06.2011 23:16

Przyłączam się do pytania Reksia,nie daj Bóg się okaże,że Mourinho mógł nas trenowac.. :D

gianbuffon 18.06.2011 23:28

Początek artykułu.
http://www.canalplus.pl/sport/blog-m...la-jose_255_19

morganfield 19.06.2011 07:52

A tak w temacie blogów c+.
Pamięta ktoś kiedy i za jakie ,,zasługi" całe R22 pozdrawiało redaktorzynę Laskowskiego?

tomo 20.06.2011 20:43

Co u Ilie Cebanu ? ktoś się orientuje się ?

Michal_1990 20.06.2011 21:06

Wiadomo tyle, że jest piłkarzem Volgar Gazprom Astrakhan. II liga rosyjska.



Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl