![]() |
Patrzac jak nietypowo ulozono termin "ostatniej" kolejki na jesien naszego spotkania oraz Miedzi (6 grudnia w piatek), jak nic sugeruje to że zalegle spotkanie zagramy w przeciągu nastepnego tygodnia np w środę 11 grudnia.
15 grudnia ktory rzucil Karcz troche mi sie nie sklada w calość. Zbyt dluga przerwa. |
Być może czekają na prognozę pogody.
Już teraz wieczorem jest poniżej 0, a nie ma gwarancji, że za miesiąc nie będzie -20. |
A Superpuchar z Jagą to kiedy?
|
Z Miedzią zagramy w czwartek, 12 grudnia o 21.
|
Szkoda że nie o 23 :)
|
Mamy 6 miejsce, a jeszcze mecz zaległy!
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Średnia Jopa w lidze w sezonie 2024/2025
2.38 Średnia ogolem jako trenera Wisly: 2.58 pkt/mecz Respekt |
Co prawda dwa punkty w plecy ale jeszcze paniki nie ma.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Ponieważ minęła jesień (no, bez naszego meczu z Miedzią) próbowałem znaleźć podobną sytuację w poprzednich (12) latach.
Najbardziej pasuje mi jesień z sezonu 12/13 Kod:
1. Flota 40Na koniec sezonu: Kod:
1. Zawisza 66 |
Średnia Jopa w lidze w sezonie 24/25: 2.3 pkt/mecz
Średnia Jopa ogółem: 2.5 pkt/mecz Inne zespoły: 1. TBB: 2.29 pkt/mecz 2-3. Arka/Miedź 2.0 pkt/mecz 4. Ruch: 1.72 pkt/mecz (Szulczek 2.18 pkt/mecz). 5. Płock 1.67 pkt/mecz Po 17 kolejkach. 1. Miejsce 10 pkt straty 2-3 miejsce: 5 pkt straty TOP 6 z przewaga 3 pkt nad 7 miejscem. Myślę że jeszcze w momencie gdy zwalniano Moskala nie wierzono że możemy tak mocno wmieszać się w czołówkę jeszcze jesienią |
Ci którzy wieszczyli spadek bankowo nie wierzyli, oni przed każdym meczem prorokują stratę punktów, tacy to fatalistyczni kibice :).
|
Procenty po meczu (jeszcze mnie głowa boli :>)
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Cytat:
Jest trener który ogarnął grę obronną, jest w miarę kompletny szeroki skład (a nie że junior MUSI grać na lewej obronie) a co przez to idzie rywalizacja - to są i punkty. Rodado ma dołek - to strzela Zwoliński. Histeria o pojedyncze remisy czy przegraną pokazuje jak bardzo ludzie tutaj nie ogarniają. Przecież Jop aktualnie punktuje na bezpośredni awans. Z drugiej strony - jakby miał średnią 3.0 to i tak by narzekali że za mało Sukiennicki gra albo że za mało strzelają... |
Do utrzymania trzeba jakieś 36 punktów.
Jak dobrze pójdzie to się już w tym roku utrzymamy. :) |
Nie wiem czy właściwy temat na podsumowanie rundy
Tym niemniej 30 pkt w 19 meczach (srednia 1.58 pkt/mecz) 4 zwycięstwa w 10 meczach u siebie Liczby jak na poziom rozgrywkowy i nakłady na pierwszą drużynę żenujące |
Jeśli chodzi o punkty to należy wziąć pod uwagę mizerny dorobek za Moskala,natomiast liczba zwycięstw u siebie jest faktycznie żenująca
|
Sprawdziło się niestety powiedzenie Probierza "Puchary to pocałunek śmierci".
Zespoły tak biedne jak obecna Wisła, które mają może z 13-15 jakościowych piłkarzy w kadrze, nie są po prostu w stanie grać na dwóch frontach. My za to zapłaciliśmy bardzo wysoką cenę, kto wie, czy nie cenę awansu z miejsc 1-2. Rozwalone przygotowania letnie, później gra co 3 dni (przez co nie było nawet czasu normalnie potrenować), rozgrywanie zaległych meczów w przerwach reprezentacyjnych, gdzie inni odpoczywają, 10 spotkań więcej w nogach od w zasadzie całej ligi... można by tak wymieniać bez końca. |
Któż mógł się spodziewać!
|
Podsumowanie kalendarzowej jesieni pod hasłem "ch...wo ale stabilnie".
Niby statystycznie jeszcze niczego nie zaprzepaszczono ale ... Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazdhttps://x.com/zagrosik/status/1867641433584545888 |
Zagrano już dwa mecze z "wiosny" więc mamy już dwie drużyny, z którymi rozegraliśmy komplet spotkań:
Wisła-ŁKS 1:3 (w) 2:1 (d) Wisła-Polonia 0:0 (d) 0:2 (w) Czyli z obiema mamy gorszy stosunek. |
Po zwycięstwie z Ruchem jeszcze jest nadzieja
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
na baraże owszem, wystarczy utrzymać tę grę w kratkę i mieć nadzieje, że tam nam wyjdą 2 mecze pod rząd.
1-2 miejsce - to już nawet nie jest w strefie marzeń. Tutaj nawet wygrana z Arką nam praktycznie nic nie daje. |
Do tego Pepe liczy to zbyt optymistycznie jak na ten sezon. W normalnym roku średnia 2 punkty na mecz wystarczała do wygrania ligi. W tym utrzymują ją trzy zespoły. W tym tempie nawet trzecia Miedź będzie miała na koniec sezonu... 68 punktów. Więc nie dość że mamy ogromną stratę i ją jeszcze powiększyliśmy że Zniczem, to mamy kilku bardzo silnych konkurentów. Do nich nie ma jak nadrabiać, bo sami za dobrze punktują.
My nawet gdybyśmy wygrali wszystko do końca, uzbieramy 72 pkt. Jeżeli Arka i Termalica nie złapią dużego kryzysu to nawet tak nieprawdopodobna seria nic nam by nie dała. Niestety ale awans bezpośredni to już tylko statystyczna teoria. Jeżeli weźmiemy scenariusze, na które mamy więcej niż 10% szans, to najwyżrj będzie 4 miejsce. |
Poprzednia kolejka pokazuje, że nie ma co zakładać, że wyniki top2 będą dużo odbiegały od średniej.
A im więcej drużyn bije się o awans tym wynik top2 jest niższy. |
Pepe, ale spójrz na obecną kolejkę - dostaniesz zupełnie inny obraz. Arka i Miedź wygrały, więc mają w dwie kolejki po 4 punkty. Średnia 2,0. Jeśli podtrzymają do końca sezonu - odpowiednio 70 i 68 punktów.
Możemy też sprawdzić, jak w poprzednich sezonach wyglądała tabela na obecnym etapie - i nie przypominam sobie sezonu, żeby tak szeroką czołówka uzbierała aż tyle już w lutym. W wolnej chwili rzucę okiem na 90minut pl ale prawie na pewno nic takiego nie miało miejsca przez co najmniej ostatnie 10 lat Albo możemy zacząć od twojego założenia, że 63 punkty dają awans. Well, no to zobaczmy Termalice brakuje raptem 16 punktów, wystarczy jej 1.23 pkt/mecz Świni brakuje 19, wystarcza 1.46 pkt/mecz. Miedzi brakuje 21 i średniej 1.62. Czołowej dwójce wystarcza utrzymanie formy na poziomie środka tabeli 1 ligi, a i tak zostaną w top3. Miedź minimalnie trudniej, musi utrzymać formę co najmniej jak drużyna z baraży. A my? Musielibyśmy wygrać 10 spotkań z 13 i średnią 2.31. Wyśrubować wybitny wynik i czekać na łut szczęścia, że aż dwie z 3 topowych drużyn zaliczy rundę muła. Statystycznie jeszcze można teoretyzować, jak to w tym temacie. w praktyce została nam walka o jak najlepszą pozycję w barażach. |
Któraś drużyna będzie miała serie jak GKS rok temu fajnie by było gdyby to bylibyśmy my.
|
GKS miał po 21 kolejkach 10 punktów straty do Arki, z którą potem na koniec się zrównał punktami. My na chwilę obecną mamy straty 11 - tak że nawet forma na poziomie zeszłorocznej końcówki GKSu to punkt za mało. Jakakolwiek szansa może się pojawić wyłącznie jeśli wygramy że świnią za tydzień.
|
Dokładnie jak Tantal mówi, rozmowy o cieniu szansy na awans bezpośredni mogą się rozpocząć po zwycięstwie w Gdyni.
Dystans zmniejszony do 8 punktów i 12 spotkań do końca - nie jest to mission impossible, ale i tak prawdopodobieństwo odrobienia tej straty oceniam na dzień dzisiejszy na jakieś 3-5%. Oczywiście musielibyśmy mieć serię jak za Sobola, ale inne drużyny też nie będą kręcić średniej 3 punkty na mecz. |
Przeleciałem staty zeszłych 10 sezonów po 21 kolejce - maksymalnie ile miała na tym etapie jakakolwiek drużyna na 2 miejscu w tabeli to 41 pkt. Świnia obecnie ma już 44. Nawet trzecia Miedź 42.
63 punkty w tym sezonie nie wystarczy do bezpośredniego awansu, minimum to będzie 67. Mogę się założyć o flaszkę że nie mniej niż 66. |
Panowie, za wcześnie...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl