Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 12.11.2024 17:42

Patrzac jak nietypowo ulozono termin "ostatniej" kolejki na jesien naszego spotkania oraz Miedzi (6 grudnia w piatek), jak nic sugeruje to że zalegle spotkanie zagramy w przeciągu nastepnego tygodnia np w środę 11 grudnia.
15 grudnia ktory rzucil Karcz troche mi sie nie sklada w calość. Zbyt dluga przerwa.

pepe72 12.11.2024 18:42

Być może czekają na prognozę pogody.
Już teraz wieczorem jest poniżej 0, a nie ma gwarancji, że za miesiąc nie będzie -20.

AgresywnyChomik 12.11.2024 20:36

A Superpuchar z Jagą to kiedy?

kbr 13.11.2024 15:00

Z Miedzią zagramy w czwartek, 12 grudnia o 21.

Drozd 14.11.2024 20:54

Szkoda że nie o 23 :)

pepe72 16.11.2024 19:45

Mamy 6 miejsce, a jeszcze mecz zaległy!
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          15      7      8
punkty            25      12    13
średnia            1,67    1,71  1,63
Procent meczów    44%         
             
Baraże            52
Brakuje          27
średnia na mecz    1,42
             
awans vice        63         
Brakuje          38
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 28         
             
awans m          68         
Brakuje          43   
średnia na mecz    2,26
najwcz. w kolejce 30


Karherop 16.11.2024 20:13

Średnia Jopa w lidze w sezonie 2024/2025
2.38
Średnia ogolem jako trenera Wisly: 2.58 pkt/mecz

Respekt

pepe72 23.11.2024 12:50

Co prawda dwa punkty w plecy ale jeszcze paniki nie ma.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          16      8      8
punkty            26      13    13
średnia            1,63    1,63  1,63
Procent meczów    47%         
             
Baraże            52
Brakuje          26
średnia na mecz    1,44
             
awans vice        63         
Brakuje          37
średnia na mecz    2,06
najwcz. w kolejce 29         
             
awans m          68         
Brakuje          42
średnia na mecz    2,33


pepe72 29.11.2024 20:20

Ponieważ minęła jesień (no, bez naszego meczu z Miedzią) próbowałem znaleźć podobną sytuację w poprzednich (12) latach.
Najbardziej pasuje mi jesień z sezonu 12/13
Kod:

1. Flota  40
2. TBB    35
3. Craxa  33
4. Zawisza 32
5. Miedź  32
6. GKS T.  29

Tyle, że wtedy nie grano baraży.
Na koniec sezonu:
Kod:

1. Zawisza 66
2. Craxa  64
3. TBB    63
4. Flota  63
5. Arka    57
6. GKS T.  55

Termalica przegrała awans w ostatniej kolejce przegrywając z Flotą. Jeśli dobrze pamiętam, to były podejrzenia, że na życzenie właściciela.

Karherop 01.12.2024 00:25

Średnia Jopa w lidze w sezonie 24/25: 2.3 pkt/mecz

Średnia Jopa ogółem: 2.5 pkt/mecz

Inne zespoły:
1. TBB: 2.29 pkt/mecz
2-3. Arka/Miedź 2.0 pkt/mecz
4. Ruch: 1.72 pkt/mecz (Szulczek 2.18 pkt/mecz).
5. Płock 1.67 pkt/mecz

Po 17 kolejkach.
1. Miejsce 10 pkt straty
2-3 miejsce: 5 pkt straty
TOP 6 z przewaga 3 pkt nad 7 miejscem.

Myślę że jeszcze w momencie gdy zwalniano Moskala nie wierzono że możemy tak mocno wmieszać się w czołówkę jeszcze jesienią

Drozd 01.12.2024 08:29

Ci którzy wieszczyli spadek bankowo nie wierzyli, oni przed każdym meczem prorokują stratę punktów, tacy to fatalistyczni kibice :).

pepe72 01.12.2024 11:39

Procenty po meczu (jeszcze mnie głowa boli :>)
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          17      9      8
punkty            29    16    13
średnia            1,71  1,78  1,63
Procent meczów    50%         
             
Baraże            52
Brakuje          23
średnia na mecz    1,35
             
awans vice        63
Brakuje          34
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce 29


wolfy 01.12.2024 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639548)
Ci którzy wieszczyli spadek bankowo nie wierzyli, oni przed każdym meczem prorokują stratę punktów, tacy to fatalistyczni kibice :).

A co, sandomingo już napisał że ważne punkty w kontekście utrzymania? :>

Jest trener który ogarnął grę obronną, jest w miarę kompletny szeroki skład (a nie że junior MUSI grać na lewej obronie) a co przez to idzie rywalizacja - to są i punkty. Rodado ma dołek - to strzela Zwoliński.
Histeria o pojedyncze remisy czy przegraną pokazuje jak bardzo ludzie tutaj nie ogarniają. Przecież Jop aktualnie punktuje na bezpośredni awans. Z drugiej strony - jakby miał średnią 3.0 to i tak by narzekali że za mało Sukiennicki gra albo że za mało strzelają...

pepe72 01.12.2024 14:42

Do utrzymania trzeba jakieś 36 punktów.
Jak dobrze pójdzie to się już w tym roku utrzymamy. :)

bridgeburner 13.12.2024 09:25

Nie wiem czy właściwy temat na podsumowanie rundy
Tym niemniej
30 pkt w 19 meczach (srednia 1.58 pkt/mecz)
4 zwycięstwa w 10 meczach u siebie
Liczby jak na poziom rozgrywkowy i nakłady na pierwszą drużynę żenujące

krysztal 13.12.2024 09:32

Jeśli chodzi o punkty to należy wziąć pod uwagę mizerny dorobek za Moskala,natomiast liczba zwycięstw u siebie jest faktycznie żenująca

Patryko 13.12.2024 09:39

Sprawdziło się niestety powiedzenie Probierza "Puchary to pocałunek śmierci".

Zespoły tak biedne jak obecna Wisła, które mają może z 13-15 jakościowych piłkarzy w kadrze, nie są po prostu w stanie grać na dwóch frontach. My za to zapłaciliśmy bardzo wysoką cenę, kto wie, czy nie cenę awansu z miejsc 1-2.

Rozwalone przygotowania letnie, później gra co 3 dni (przez co nie było nawet czasu normalnie potrenować), rozgrywanie zaległych meczów w przerwach reprezentacyjnych, gdzie inni odpoczywają, 10 spotkań więcej w nogach od w zasadzie całej ligi... można by tak wymieniać bez końca.

Witalis 13.12.2024 14:47

Któż mógł się spodziewać!

pepe72 13.12.2024 20:04

Podsumowanie kalendarzowej jesieni pod hasłem "ch...wo ale stabilnie".
Niby statystycznie jeszcze niczego nie zaprzepaszczono ale ...
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          19      10      9
punkty            30      17    13
średnia            1,58    1,70  1,44
Procent meczów    56%         
             
Baraże            52
Brakuje          22
średnia na mecz    1,47
             
2 miejsce (pkt)  40         
zostało meczów    15         
brakuje punktów  10         
potrzebna średnia+ 0,67         
             
awans vice        63
Brakuje          33
średnia na mecz    2,20
najwcz. w kolejce 30         
             
awans m          68
Brakuje          38
średnia na mecz    2,53
najwcz. w kolejce 32

Zagrosik obstawia, że do baraży potrzeba jeszcze 23, a do awansu jeszcze 37.
https://x.com/zagrosik/status/1867641433584545888

pepe72 13.12.2024 20:09

Zagrano już dwa mecze z "wiosny" więc mamy już dwie drużyny, z którymi rozegraliśmy komplet spotkań:
Wisła-ŁKS 1:3 (w) 2:1 (d)
Wisła-Polonia 0:0 (d) 0:2 (w)
Czyli z obiema mamy gorszy stosunek.

pepe72 23.02.2025 15:42

Po zwycięstwie z Ruchem jeszcze jest nadzieja
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          21      11    10
punkty            33      17    16
średnia            1,57    1,55  1,60
Procent meczów    62%         
             
Baraże            52         
Brakuje          19
średnia na mecz    1,46
             
2 miejsce (pkt)  44         
zostało meczów    13         
brakuje punktów  11         
potrzebna średnia+ 0,85         
             
awans vice        63         
Brakuje          30
średnia na mecz    2,31
najwcz. w kolejce 31


Elendil 23.02.2025 16:33

na baraże owszem, wystarczy utrzymać tę grę w kratkę i mieć nadzieje, że tam nam wyjdą 2 mecze pod rząd.

1-2 miejsce - to już nawet nie jest w strefie marzeń. Tutaj nawet wygrana z Arką nam praktycznie nic nie daje.

Tantal 23.02.2025 17:03

Do tego Pepe liczy to zbyt optymistycznie jak na ten sezon. W normalnym roku średnia 2 punkty na mecz wystarczała do wygrania ligi. W tym utrzymują ją trzy zespoły. W tym tempie nawet trzecia Miedź będzie miała na koniec sezonu... 68 punktów. Więc nie dość że mamy ogromną stratę i ją jeszcze powiększyliśmy że Zniczem, to mamy kilku bardzo silnych konkurentów. Do nich nie ma jak nadrabiać, bo sami za dobrze punktują.

My nawet gdybyśmy wygrali wszystko do końca, uzbieramy 72 pkt. Jeżeli Arka i Termalica nie złapią dużego kryzysu to nawet tak nieprawdopodobna seria nic nam by nie dała.

Niestety ale awans bezpośredni to już tylko statystyczna teoria. Jeżeli weźmiemy scenariusze, na które mamy więcej niż 10% szans, to najwyżrj będzie 4 miejsce.

pepe72 23.02.2025 18:37

Poprzednia kolejka pokazuje, że nie ma co zakładać, że wyniki top2 będą dużo odbiegały od średniej.
A im więcej drużyn bije się o awans tym wynik top2 jest niższy.

Tantal 23.02.2025 19:11

Pepe, ale spójrz na obecną kolejkę - dostaniesz zupełnie inny obraz. Arka i Miedź wygrały, więc mają w dwie kolejki po 4 punkty. Średnia 2,0. Jeśli podtrzymają do końca sezonu - odpowiednio 70 i 68 punktów.

Możemy też sprawdzić, jak w poprzednich sezonach wyglądała tabela na obecnym etapie - i nie przypominam sobie sezonu, żeby tak szeroką czołówka uzbierała aż tyle już w lutym. W wolnej chwili rzucę okiem na 90minut pl ale prawie na pewno nic takiego nie miało miejsca przez co najmniej ostatnie 10 lat

Albo możemy zacząć od twojego założenia, że 63 punkty dają awans. Well, no to zobaczmy
Termalice brakuje raptem 16 punktów, wystarczy jej 1.23 pkt/mecz
Świni brakuje 19, wystarcza 1.46 pkt/mecz. Miedzi brakuje 21 i średniej 1.62.

Czołowej dwójce wystarcza utrzymanie formy na poziomie środka tabeli 1 ligi, a i tak zostaną w top3. Miedź minimalnie trudniej, musi utrzymać formę co najmniej jak drużyna z baraży.

A my? Musielibyśmy wygrać 10 spotkań z 13 i średnią 2.31. Wyśrubować wybitny wynik i czekać na łut szczęścia, że aż dwie z 3 topowych drużyn zaliczy rundę muła. Statystycznie jeszcze można teoretyzować, jak to w tym temacie. w praktyce została nam walka o jak najlepszą pozycję w barażach.

AgresywnyChomik 23.02.2025 19:42

Któraś drużyna będzie miała serie jak GKS rok temu fajnie by było gdyby to bylibyśmy my.

Tantal 23.02.2025 20:35

GKS miał po 21 kolejkach 10 punktów straty do Arki, z którą potem na koniec się zrównał punktami. My na chwilę obecną mamy straty 11 - tak że nawet forma na poziomie zeszłorocznej końcówki GKSu to punkt za mało. Jakakolwiek szansa może się pojawić wyłącznie jeśli wygramy że świnią za tydzień.

Patryko 23.02.2025 20:43

Dokładnie jak Tantal mówi, rozmowy o cieniu szansy na awans bezpośredni mogą się rozpocząć po zwycięstwie w Gdyni.

Dystans zmniejszony do 8 punktów i 12 spotkań do końca - nie jest to mission impossible, ale i tak prawdopodobieństwo odrobienia tej straty oceniam na dzień dzisiejszy na jakieś 3-5%. Oczywiście musielibyśmy mieć serię jak za Sobola, ale inne drużyny też nie będą kręcić średniej 3 punkty na mecz.

Tantal 23.02.2025 20:48

Przeleciałem staty zeszłych 10 sezonów po 21 kolejce - maksymalnie ile miała na tym etapie jakakolwiek drużyna na 2 miejscu w tabeli to 41 pkt. Świnia obecnie ma już 44. Nawet trzecia Miedź 42.

63 punkty w tym sezonie nie wystarczy do bezpośredniego awansu, minimum to będzie 67. Mogę się założyć o flaszkę że nie mniej niż 66.

wolfy 23.02.2025 22:09

Panowie, za wcześnie...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl