Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rav 05.09.2009 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enterpr!se (Post 789336)
Swoją drogą to dziwne że Wiślacy mają czerwone stroje a trybuny są niebieskie :shock:

Dziwne to jest, że część uważa za barwy klubowe cz-b-n, a część n-b-cz. Stąd ten miszmasz.

A czerwony powinien być pierwszy ;) I taki też kolor krzesełek na całośći.

izi 05.09.2009 09:07

mnie troche martwi odleglosc trybun od boiska ( przwija sie odleglosc 17-21m)
popatrzcie jak konkurencja bedzie miala bliziutko do murawy

licoo 05.09.2009 09:18

Ja uważam że kolor krzesełek na całym stadionie powinien być czerwony. Tak jak na czerwono przychodza ubrani kibice, jeżeli będą puste miejsca to one będą mniej zauważalne:). Jak dla mnie innej możliwości nie ma. Puste niebieskie miejsca bardziej będą rzucać się w oczy niż czerwone.

kristos 05.09.2009 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez izi (Post 789387)
mnie troche martwi odleglosc trybun od boiska ( przwija sie odleglosc 17-21m)
popatrzcie jak konkurencja bedzie miala bliziutko do murawy

Bo prawie wszyscy kibice Legii są krótkowidzami .

Oldpara 05.09.2009 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez izi (Post 789387)
mnie troche martwi odleglosc trybun od boiska ( przwija sie odleglosc 17-21m)
popatrzcie jak konkurencja bedzie miala bliziutko do murawy

lol....znając kibiców Legii, to zamkną im ten stadion zaraz po meczu otwarcia :D

Wg. dokumentacji projektowej na Legii ma być 8-10m, a u nas dokładnie 17,41 m.
Patrząc na zdjęcia i znając realia kibicowania można się spodziewać, że na Legii funkcje ochronną będzie pełnić wysoki płot a u nas płotek + fosa, co moze sie okazać dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem.
Mysle, że nie bedzie źle...

radekogi 05.09.2009 11:15

Z forum scyscrapercity wklejone przez Coolumboo. W takiej rozdzielczości jeszcze tego nie widziałem, naprawde fajnie to wygląda. Aż sie prosi o to żeby za 2-3 lata zburzyć okrąglaka i wybudować tam narożnik.

http://img215.imageshack.us/img215/8387/2a1e10d541q.jpg

Enterpr!se 05.09.2009 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 789423)
lol....znając kibiców Legii, to zamkną im ten stadion zaraz po meczu otwarcia :D

Wg. dokumentacji projektowej na Legii ma być 8-10m, a u nas dokładnie 17,41 m.
Patrząc na zdjęcia i znając realia kibicowania można się spodziewać, że na Legii funkcje ochronną będzie pełnić wysoki płot a u nas płotek + fosa, co moze sie okazać dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem.
Mysle, że nie bedzie źle...

Na stadionie klasy Elite płotów wysokich być nie może i wiedząc że kibice Legii urządzają burdy nawet po zdobyciu mistrzostwa wynika że tamteszy stadion będzie co mecz zamykany :rotfl:

Inna sprawa to to ze : "Mecze mogą być rozgrywane tylko przed widownią siedzącą, sektory z miejscami stojącymi muszą być zamknięte." a Legia takowe miejsca stojące będzie mieć więc nie wiem jak oni zrobią z tego stadionu klasę Elite

rav 05.09.2009 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enterpr!se (Post 789430)
Na stadionie klasy Elite płotów wysokich być nie może i wiedząc że kibice Legii urządzają burdy nawet po zdobyciu mistrzostwa wynika że tamteszy stadion będzie co mecz zamykany :rotfl:

Martwmy się o siebie. Cóż to za głupie gadanie..? Może jeszcze o pasach zaczniemy rozprawiać, że mają 6, 8 i 10 metrów (w zależności od trybuny) i też im zaraz stadion zamkną? W ogóle wszystkim zamkną, gdzie odległość od murawy < 15 i nie ma wysokich płotów... Uehhh...

Enterpr!se 05.09.2009 13:22

O pasach można porozmawiać bo za rok się może okazać że podczas gdy ich obiekt będzie jeszcze w remoncie oni będą grać u nas:-P

PhantomRanger 05.09.2009 16:03

Rany boskie ludzie czy wy na stadion idziecie dach oglądać czy mecz? Najlepiej gdyby w ogóle dachu nie robili, bo większość nie musiałaby słuchać któryś raz z kolei o tym samym.
1. Dach niesymetryczny
2. murawa za daleko
Dajcie sobie na wstrzymanie i poczekajcie na koniec budowy.

buczo1985 05.09.2009 16:07

to ja również z wątku o naszym stadionie ze scyscrapercity, pozwole sobie przedstawić wizję przedstawioną przez użytkownika cmO "wkomponowania" okrąglaka w główną trybunę:)
http://img210.imageshack.us/img210/8387/2a1e10d541q.jpg

buczo1985 05.09.2009 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 789488)
Dlaczego u nas nie będą łączyć tych dachów ze sobą? Tak jest i na Stanford Bridge, Newcastle też ma łączone dachy ze sobą. A u nas widać na razie jeszcze nie są przekonani co chcą zrobić chyba, bo teraz ta wizualizcja z tym że tylko na długości murawy, wcześniejsze że nad E i D wchodziło.

Też mi się to nie podoba. Możliwe, że zostało to tak rozwiązane, by widoczność z samej góry narożników zezwalała na normalne oglądanie meczu.

FajQ 05.09.2009 16:31

Zauwarzyłem że te panele skośne co są na dachu na trybunie C to nie są na całej trybunie wylko na wysokości murawy.Po mojemu lepiej by wyglądało gdyby były na całej długości a najlepiej gdyby połączyli spójnie dachy trybun.Tak samo ładniej by wyglądało gdyby na trybunie A i B te niebieskie elementy przeciągneli na całą trybune a nie że zostawili 3 okna/szyby(?) białe chodzi mi to od strony fasady stadion przy parkingach. Ale to są takie pierdoły a stadion moim zdaniem będzie super i już nie mogę się doczekać pierwszeog meczu :D

MatMario 05.09.2009 17:34

Dlaczego u nas nie będą łączyć tych dachów ze sobą? Tak jest i na Stanford Bridge, Newcastle też ma łączone dachy ze sobą. A u nas widać na razie jeszcze nie są przekonani co chcą zrobić chyba, bo teraz ta wizualizcja z tym że tylko na długości murawy, wcześniejsze że nad E i D wchodziło.

Jazon 05.09.2009 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 789500)
to ja również z wątku o naszym stadionie ze scyscrapercity, pozwole sobie przedstawić wizję przedstawioną przez użytkownika cmO "wkomponowania" okrąglaka w główną trybunę:)
http://img210.imageshack.us/img210/8387/2a1e10d541q.jpg

Zupełnie bez sensu. Gdzie w tej koncepcji miałby być narożnik, jeżeli okrąglak zostaje?
Ten projekt niczego nie daje, poza tym, że okrąglak zostaje bezsensownie zabudowany od tyłu przedłużoną frontową fasadą.

troj88 05.09.2009 18:30

ale wizualnie byloby to lepsze rozwiazanie przy zostawieniu okraglaka.

Bronowianin 05.09.2009 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 789500)
to ja również z wątku o naszym stadionie ze scyscrapercity, pozwole sobie przedstawić wizję przedstawioną przez użytkownika cmO "wkomponowania" okrąglaka w główną trybunę:)
http://img210.imageshack.us/img210/8387/2a1e10d541q.jpg

Według mnie okropnie to wygląda... Mi osobiście okrąglak się podoba, ponieważ jest to taki charakterystyczny element naszego stadionu. Gdyby w jego miejscu postawiono narożnik - taki jak trzy pozostałe, to ten obiekt straciłby nieco ze swego specyficznego charakteru (specyficznego w sensie pozytywnym jak dla mnie).

Sporo już się mówiło na temat pawilonu medialnego, większość głosów na jego temat była krytyczna. To oczywiście kwestia gustu, ale mi osobiście on się podoba. Absolutnie nie powinno go się zabudowywać, czy w jakikolwiek inny sposób sztucznie "chować", bo to tylko popsułoby sylwetkę tego stadionu. Ciężko jest zrobić dobrą "przybudówkę" i całe szczęście coś takiego w okolicy okrąglaka nie powstanie. Pojawiły się jakiś czas temu plotki, że ma on zostać zabudowany ale nie jest to prawdą. Nic takiego nie było planowane.

matusz 05.09.2009 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 789579)
Według mnie okropnie to wygląda... Mi osobiście okrąglak się podoba, ponieważ jest to taki charakterystyczny element naszego stadionu. Gdyby w jego miejscu postawiono narożnik - taki jak trzy pozostałe, to ten obiekt straciłby nieco ze swego specyficznego charakteru (specyficznego w sensie pozytywnym jak dla mnie).

Sporo już się mówiło na temat pawilonu medialnego, większość głosów na jego temat była krytyczna. To oczywiście kwestia gustu, ale mi osobiście on się podoba. Absolutnie nie powinno go się zabudowywać, czy w jakikolwiek inny sposób sztucznie "chować", bo to tylko popsułoby sylwetkę tego stadionu. Ciężko jest zrobić dobrą "przybudówkę" i całe szczęście coś takiego w okolicy okrąglaka nie powstanie. Pojawiły się jakiś czas temu plotki, że ma on zostać zabudowany ale nie jest to prawdą. Nic takiego nie było planowane.

Wszystko ładnie pięknie, ale nie sądzisz, że w obecnej formie wygląda to tak, że stadion sobie, a okrąglak sobie? One są ze sobą nie powiązane. Wyobraźmy sobie sytuacje, że kończy się mecz i ma się odbyć konferencja prasowa, a na dworze leje. To co? Ludzie z mediów będą lecieć z trybuny A do okrąglaka ze sprzętem, po drodze przechodząc pod gołym niebem, z parasolem w jednej ręce i ze sprzętem w drugiej? Wiem, że w sumie mnie to g***o obchodzi jak sobie poradzą, ale trochę to śmieszne i nieprzemyślane.
PS. Aczkolwiek powyższa zabudowa faktycznie jest fatalna.

Jazon 05.09.2009 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez troj88 (Post 789558)
ale wizualnie byloby to lepsze rozwiazanie przy zostawieniu okraglaka.

Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Takie obcesowe zastawianie okrąglaka trąci zamiataniem śmieci pod dywan na kilometr - "Okrąglak jest brzydki, to go zabudujmy murem na około". Bez sensu.
Niestety, ale musimy zaakceptować Okrąglaka, przynajmniej do czasu jego wyburzenia, co też zapewne nie nastąpi szybko.

Dla mnie osobiście Okrąglak byłby nawet OK, gdyby nie jego beznadziejny wygląd od środka stadionu. Z zewnątrz stadionu - nawet OK,
ale od wewnątrz z perspektywy trybun i murawy to jakiś ponury żart architekta

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...6/norek/03.jpg

Mam oczywiście na myśli tę dolną prostokątną część, która jest wręcz encyklopedycznym przykładem "jak zaprojektować totalne gówno niczym nie pasujące i gryzące się z całą resztą"

http://img3.imageshack.us/img3/5844/okrglak1.jpg

Panie Obtułowicz, WTF is this????

Pablo84 05.09.2009 22:00

Może mi ktoś napisać, jakim cudem ten okrąglak kosztował ponad 10 mln złotych?
Chciał bym oglądnąć kosztorys, wkoncu ten stadion budowany jest za nasze/naszych rodziców pieniądze.

Przecież w środku to praktycznie jest tylko powietrze..

macciek 05.09.2009 22:11

Mam pytanie, gdzie zostanie zainstalowana tablica/ekran z wynikiem, składami, itp. Czy przypadkiem nie może być wykorzystany właśnieta "prostokątna część" ?

Fuks 05.09.2009 22:41

Budowa czegos w rogu w stylu okrąglaka kosztem naroznika bylaby tego warta, gdyby to cos jakos wygladało i pasowało do stadionu. Gdyby zamiast okrąglaka była tam taka 'kostka' czyli budynek na planie kwadratu to jakos by to wygladalo, i pasowalo do reszty. A tak to jest okrągłe cos z wystającym "czymś" w kierunku murawy..Ale to dyskusja jałowa, spozniona jakies 3 lata.
Dobrze ze bedzie stadion i z tego pozostaje sie cieszyc :D

Jazon 05.09.2009 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez macciek (Post 789714)
Mam pytanie, gdzie zostanie zainstalowana tablica/ekran z wynikiem, składami, itp. Czy przypadkiem nie może być wykorzystany właśnieta "prostokątna część" ?

Ekrany będą zamontowane pod dachem trybun C i AB

IndykTSW 05.09.2009 23:59

Moim zdaniem elewacja tej ściany z wejściem która jest pod okrąglakiem nie powinna być takiego koloru jak teraz ale niebieska lub ewentualnie jeszcze innego koloru. Bardziej by pasowało.

sayek89 06.09.2009 12:37

A najlepiej jak by ta ściana była jak cały okrąglak z okien, wtedy by to ładnie wyglądało.

Enterpr!se 06.09.2009 12:45

Z okien i w dodatku żeby była jak okrąglak OKRĄGŁA... tzn. ćwierć-okrągła ;)

Gordian 06.09.2009 13:30

Znów to samo, znów o ogrąglaku. Lepszy taki okrąglak niż betonowy bunkier na drugim piętrze na Legii. To co tam się buduje w rogu to dopiero skandal. Ta nasza szklarnia przynajmniej trochę, wizualnie nowoczesności dodaje stadionowi.

Donki 06.09.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 789852)
Znów to samo, znów o ogrąglaku. Lepszy taki okrąglak niż betonowy bunkier na drugim piętrze na Legii. To co tam się buduje w rogu to dopiero skandal. Ta nasza szklarnia przynajmniej trochę, wizualnie nowoczesności dodaje stadionowi.

Mi sie akurat to cos na stadionie Legii dużo bardziej podoba niz nasz okrąglak :-/

WILU TS 06.09.2009 13:51

Kolega Gordian chyba stara się za wszelką cenę dowalić stadionowi Legii,i studiu TV które w porównaniu z naszym gównem w kształcie walca-jest mistrzostwem świata architektury

Gordian 06.09.2009 14:46

??? otóż kolego WILU TS ja nie wypowiadałem się na temat przeznaczenia tego pomieszczenia a jedynie jego wyglądu. "Szklany walec" jak to nazwałeś jest twoim zdaniem gorszy od betonowego kloca umieszczonego, ni stąd ni zowąd na piętrze piętrowej trybunie. Gratuluje "mistrzowskiego" poczucia smaku i estetyki.

Nie mam powodu dowalać jakiemukolwiek stadionowi.Ich wygląd to nie moja sprawa. Porównując jednak Okrąglaka ze studiem TV na Legii to pod względem wyglądu nasz jest lepszy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl