Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

pirat.z.karaibow 03.02.2010 20:25

Spoko, jeden dzień. Przyjdzie hołota i go zniszczy. Taka kultura panuje u nas w kraju, niestety, zero szacunku.

element 03.02.2010 20:30

Nie, pozwolą jeszcze na grafa nieopodal nowego stadionu Legii.

Domniemam że za klikanie w stronkę jakiś hajs dostali bo nie wierzę że ot tak z własnej kieszeni zamierzali wy.......ić grosza na taką głupotę.

South 03.02.2010 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 850510)
Spoko, jeden dzień. Przyjdzie hołota i go zniszczy. Taka kultura panuje u nas w kraju, niestety, zero szacunku.


straszne :lol:

wolfy 03.02.2010 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 850512)
Nie, pozwolą jeszcze na grafa nieopodal nowego stadionu Legii.

No, wiesz - pozwolili na grafa na stadionie, to obok - czemu nie:>
:rotfl:

Pan Jotka 04.02.2010 07:07

Akurat oddałm głos na Jagę. I cieszę sie bardzo , że takie cos zawiśnie w Warszawie. 15 lutego jestem w stolycy, wiec moze mi sie uda sfotografować bilboard jak dożyje .Bilboard rzecz jasna)

63624 04.02.2010 20:06

Urban pokazuje swój profesjonalizm:
Cytat:

Technicznie jest lepszy od legionistów?

- Nie chcę porównywać, bo musiałbym powiedzieć, że ktoś jest lepszy, a ktoś gorszy. Powiedzmy, że Dong jest dobrze wyszkolony technicznie. Problemem było przygotowanie fizyczne, dlatego na początku prezentował się słabo. To też jego wina, bo jak się przyjeżdża na testy, trzeba zadbać o kondycję. On nie ma klubu, przygotowywał się indywidualnie. To nie to samo co praca w grupie. Dong od razu wszedł w pełne treningi, bo nie było czasu na przygotowania. W gierkach na mniejszym boisku wypadał świetnie, ale już gdy ćwiczyliśmy na dużym terenie, niczym się nie wyróżnił.


Cytat:

Ostatni mecz zadecydował, że warto mu jeszcze dać szansę?

- Miał nie grać z Hajdukiem, ale rozchorował się Grzelak i zabrakło nam piłkarza.
Chińczyk wystąpił tylko w pierwszej połowie, bo dzień wcześniej wystąpił w sparingu z Zestafoni. Stwarzał zagrożenie, potrafił znaleźć się w podbramkowej sytuacji. Spodobał się. Zmieniliśmy decyzję i chcemy go zabrać na zgrupowanie na Cyprze. Poza tym był piłkarzem Manchesteru United, nawet jeśli zagrał tam jeden czy dwa mecze. Oni mają skautów wszędzie, czymś musiał im zaimponować.
:lol:

Najpierw twierdzą, że jest za słaby teraz nagle im się odmienia.
Więcej:

http://www.sport.pl/pilka/1,96012,75...decydowal.html

Kris54 04.02.2010 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 850822)
czymś musiał im zaimponować.

...ale jeszcze nie wiem czym...

pan Dudi 04.02.2010 21:16

Przecież zmienił zdanie jak mu Walter delikatnie zasugerował, że ten Chinol ma grać w Legii i koniec. :lol: Teraz próbuje jakoś z tego wybrnąć, ale przecież każdy kto ma oczy widzi jak wygląda sytuacja i Jasio się po prostu ośmieszył.

A szkoda, bo ten Chinol może naprawdę coś potrafić. :/

_ukoL 04.02.2010 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris54 (Post 850846)
...ale jeszcze nie wiem czym...

Może sir Alex lubi Azjatów...:D

mr_kwolf 05.02.2010 08:59

To że on grał w Manchesterze United to nic nie znaczy. Po prostu chwyt marketingowy, Chiny to miejsce gdzie można sprzedać trochę koszulek z nazwiskiem ich rodaka więc go postanowiono zakontraktować. A że kto miał kupić koszulkę to już kupił więc się go pozbyto. Chyba nie sądzicie że sir Alex widział w nim potencjalnego następce Cristiano Ronaldo.

Marszałek 05.02.2010 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 850949)
To że on grał w Manchesterze United to nic nie znaczy. Po prostu chwyt marketingowy, Chiny to miejsce gdzie można sprzedać trochę koszulek z nazwiskiem ich rodaka więc go postanowiono zakontraktować. A że kto miał kupić koszulkę to już kupił więc się go pozbyto. Chyba nie sądzicie że sir Alex widział w nim potencjalnego następce Cristiano Ronaldo.

Umówmy się. Mu ma inne wymagania co do piłkarza niż Legia. Jeśli facet jest szybki,nawet techniki nie posiada, i umie mocno przyłożyć,to już w naszej lidze może być niezwykle groźny.


Zdanie polskich trenerów o piłkarzach nie jest żadnym wyznacznikiem. Równie dobrze ja mogę się wypowiadać o asteroidach.

AYALA 05.02.2010 12:52

zaczyna sie przekładanie ligi.

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,75...nie_widzi.html

Szyman423 05.02.2010 13:23

Wie ktoś moze cos o graniu na stadionie Hutnika ??
Czy bedziemy grac czy nie bo ostatnio cos czytalem ale to chyba byylo w fuckcie ze dalej nie jest pewne to ; /

krystiano 05.02.2010 13:30

Czytaliście jak wybiórcza wychwala aMice?
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,75...ko_Kriwca.html

jaszczur90 05.02.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krystiano (Post 851027)
Czytaliście jak wybiórcza wychwala aMice?
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,75...ko_Kriwca.html

A co mieli napisać ?Że Wisła najlepiej działa na rynku bo testuje od roku 20 bramkarzy itd ?

Niektórzy na siłę próbują szukać dziury w całym.. jakby Wisła zrobiła taki transfer, to by o Wiśle pisali..

A co do przesuwania terminu rozgrywek... nie rozumiem, nie mają kasy na używanie podgrzania murawy to po co ją instalowali ? Dla ozdoby ?

Pan Jotka 05.02.2010 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krystiano (Post 851027)
Czytaliście jak wybiórcza wychwala aMice?
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,75...ko_Kriwca.html

A gdzie dokładnie słodzą, bo nie zauważyłem ?
Jaka liga takie okienko transferowe. A co do argumentu, że polska liga nie jest taka słabiutka polecam przejrzec liste najwiekszych transferów w tym okienku w Europie. Najdrozszy był Chorwat z Dinama. Kosztował ponad 8mln euro( a ma zaledwie 20 lat!!!), ponad 6 mln kosztował zaś Serb z Partizana Belgrad(19 lat!!). U nas za cale 3 sezony nie sprzedali nikogo za takie pieniądze.... Po prostu taki poziom sportowy jest u nas jaki jest.

rw88 05.02.2010 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 851060)
A gdzie dokładnie słodzą, bo nie zauważyłem ?
Jaka liga takie okienko transferowe. A co do argumentu, że polska liga nie jest taka słabiutka polecam przejrzec liste najwiekszych transferów w tym okienku w Europie. Najdrozszy był Chorwat z Dinama. Kosztował ponad 8mln euro( a ma zaledwie 20 lat!!!), ponad 6 mln kosztował zaś Serb z Partizana Belgrad(19 lat!!). U nas za cale 3 sezony nie sprzedali nikogo za takie pieniądze.... Po prostu taki poziom sportowy jest u nas jaki jest.

Tyle, że świadczy to o tych ligach tyle, co odejście Janczyka do CSKA o naszej...Fakt faktem na Bałkanach stawia się w kwestii szkolenia na technikę i na tym dobrze wychodzą, bo ten rynek już od dawna jest atrakcyjny, takiemu piłkarzowi o dobrej technice łatwiej nadrobić wszystkie inne cechy po pójściu do zachodniej ligi niż odwrotnie. Z drugiej strony i Chorwaci i Serbowie w pucharach grają bardzo porównywalnie do naszych orłów, tyle też że potrafią swoich lepiej wypromować i sprzedać. A że nasze szkolenie nie jest na tym poziomie co być powinno to wiadomo nie od dziś, choć i tu może i jestem niepoprawnym optymistą, to uważam że w najbliższych latach coś ruszy, jeśli uda się chociaż jednej drużynie poprzez dobrze ułożony system szkolenia zyskać kilku dobrze wykształconych wychowanków - najbliżej tego jest Legia (Borysiuk, Rybus, Żyro...) i Lech (Możdżeń, Kamiński...) to jestem pewien że będzie podobnie jak ze stadionami (gdzie Korona i Euro rozbudziły u nas największy na świecie boom na nowe areny piłkarskie) i za pomysłem rozwijania akademii pójdą kolejne kluby (z resztą Lechia czy Śląsk już mają podobne poważne plany), bo nie jest to znowu taka droga impreza, a zyski po latach są znaczące - w mojej opinii jest to kwestia maksymalnie dwóch, trzech lat kiedy kilka takich szkółek powstanie, choć oczywiście o jakieś 15 lat za późno...Co nie oznacza że Europa tak nam uciekła, że nie ma szans jej dogonić, tyle że w końcu trzeba zacząć ten pościg, a stadiony to dobry początek - druga kwestia do ośrodki treningowe, czy nawet tylko nowe pełnowymiarowe boiska, a i na to przyjdzie czas i powoli też ta kwestia zaczyna się rozwijać. Byleby te najbliższe 3 lata jak najlepiej wykorzystać, bo sezon dwa po E2012 będzie o takie incjatywy coraz ciężej, jeśli kilka klubów tego teraz nie pociągnie - tak to inne będą zmuszone dościgać inne nasze kluby takie standardy posiadające.

Pan Jotka 05.02.2010 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 851073)
Tyle, że świadczy to o tych ligach tyle, co odejście Janczyka do CSKA o naszej...Fakt faktem na Bałkanach stawia się w kwestii szkolenia na technikę i na tym dobrze wychodzą, bo ten rynek już od dawna jest atrakcyjny, takiemu piłkarzowi o dobrej technice łatwiej nadrobić wszystkie inne cechy po pójściu do zachodniej ligi niż odwrotnie. Z drugiej strony i Chorwaci i Serbowie w pucharach grają bardzo porównywalnie do naszych orłów, tyle też że potrafią swoich lepiej wypromować i sprzedać. A że nasze szkolenie nie jest na tym poziomie co być powinno to wiadomo nie od dziś, choć i tu może i jestem niepoprawnym optymistą, to uważam że w najbliższych latach coś ruszy, jeśli uda się chociaż jednej drużynie poprzez dobrze ułożony system szkolenia zyskać kilku dobrze wykształconych wychowanków - najbliżej tego jest Legia (Borysiuk, Rybus, Żyro...) i Lech (Możdżeń, Kamiński...) to jestem pewien że będzie podobnie jak ze stadionami (gdzie Korona i Euro rozbudziły u nas największy na świecie boom na nowe areny piłkarskie) i za pomysłem rozwijania akademii pójdą kolejne kluby (z resztą Lechia czy Śląsk już mają podobne poważne plany), bo nie jest to znowu taka droga impreza, a zyski po latach są znaczące - w mojej opinii jest to kwestia maksymalnie dwóch, trzech lat kiedy kilka takich szkółek powstanie, choć oczywiście o jakieś 15 lat za późno...Co nie oznacza że Europa tak nam uciekła, że nie ma szans jej dogonić, tyle że w końcu trzeba zacząć ten pościg, a stadiony to dobry początek - druga kwestia do ośrodki treningowe, czy nawet tylko nowe pełnowymiarowe boiska, a i na to przyjdzie czas i powoli też ta kwestia zaczyna się rozwijać. Byleby te najbliższe 3 lata jak najlepiej wykorzystać, bo sezon dwa po E2012 będzie o takie incjatywy coraz ciężej, jeśli kilka klubów tego teraz nie pociągnie - tak to inne będą zmuszone dościgać inne nasze kluby takie standardy posiadające.

Festiwal pobożnych życzeń.Ja o chlebie a ty o niebie(czytaj:planach na stworzenie czegoś). Janczyk to transfer sprzed 4erech lat chyba. A oni transferuja co roku kogoś.Vidić do MU, Zigić do Fiorentiny, Modrić do Tottenham..I tych ostatnich dwóch do OL czy Fiorentiny. D

flamengista 05.02.2010 22:56

Jedyny sensowny transfer w naszej lidze to ten Kriwec. Więc nie ma co się dziwić. Amika ma kasę i inwestuje. W solidnych zawodników. Kriwec ma papiery na granie, Radionow też - jeśli go wyciągną z BATE.

A o czym ma Wyborcza pisać? Przecież to co się dzieje w Wiśle i Legii woła o pomstę do nieba. Wygląda, jakby oba kluby nie były do końca zainteresowane walką o MP. Do tego kupione przez milionerów Lechia i Śląsk zamiast się wzmacniać, osłabiają się (szczególnie Wrocławianie).

Oczywiście można też piać z zachwytu nad transferami Odry i Jagiellonii, ale to trochę inna półka i inne cele.

Jedyne emocje w tej rundzie to będzie próba pościgu Amiki za Wisłą. Poznaniacy się dozbroili ale będą pod dużą presją. My na szczęście na razie się nie osłabiliśmy, więc może uda się dowieźć przewagę do końca rozgrywek.

Plus heroiczny bój Wodzisławian o utrzymanie, zakończony "cudownym" ocaleniem.

Pan Jotka 07.02.2010 18:47

Wg powszechnej bzdury rozpowszechnianej w polskich mediach to w Anglii jest spokojnie na trybunach, a nas sajgon....

http://www.sport.pl/sport/1,65025,75...Blackburn.html

Tymczasem nie kojarzę przypadku, żeby na meczu w Polsce zginął ktokolwiek za mojego życia.

rospun 08.02.2010 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 851299)
Jedyne emocje w tej rundzie to będzie próba pościgu Amiki za Wisłą. Poznaniacy się dozbroili ale będą pod dużą presją. My na szczęście na razie się nie osłabiliśmy, więc może uda się dowieźć przewagę do końca rozgrywek.

Obyś się mylił. Ja na przykład za największych wygranych przerwy zimowej uważam stołeczną Polonię. Żałuję, że jesienią przegrali szanse na walkę o laury, ale sądzę, że emocji trochę dostarczą.

Aaarrgh 08.02.2010 15:17

@rospun - jako kibic Polonii powiem Ci, że bardziej od transferów liczę na pracę nad stroną mentalną piłkarzy. Bo KSP przegrało jesień mentalnie. Skład nie był zły, umiejętności na odpowiednim poziomie, woli walki zabrakło. Bakero w ciągu dwóch-trzech miesięcy nie zrobi z nich wirtuozów, ale jeśli odzyskają wiarę we własne umiejętności, skończymy sezon w środku tabeli.

rospun 08.02.2010 16:11

A ja wcale nie transfery miałem na myśli, przynajmniej nie tylko :)

Dajmy na to, mój Lech byłby o wiele lepszą drużyną bez Pogorzelczyka na pozycji stopera (doskonały w destrukcji). Życzę Ci zdrowych relacji w Twojej Polonii, i wyślijcie w końcu Wojciechowskiego na zajęcia jogi czy coś innego, co ostudzi jego porywczość ;)

elomike 08.02.2010 16:23

Co do przesunięcia ligi- jestem za. Po co mamy mrozic się na stadionach w Lutym?

63.5 Kg 08.02.2010 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 852258)
Co do przesunięcia ligi- jestem za. Po co mamy mrozic się na stadionach w Lutym?

Najlepiej w ogole nie grajmy.
Ja sie jakos nigdy nie mroze tylko zawsze dobrze bawie.

Marszałek 08.02.2010 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 851106)
Festiwal pobożnych życzeń.Ja o chlebie a ty o niebie(czytaj:planach na stworzenie czegoś). Janczyk to transfer sprzed 4erech lat chyba. A oni transferuja co roku kogoś.Vidić do MU, Zigić do Fiorentiny, Modrić do Tottenham..I tych ostatnich dwóch do OL czy Fiorentiny. D

Zigic do Chelsea.


Żebyście tylko nie pękli z tego wyczekiwania czego to Euro u nas spowoduje. Jak dla mnie nic poza tym,że będą stadiony to się nie wydarzy. Pewnie z czasem zacznie się problem z zagospodarowaniem co po niektórych stadionów,czyt. Narodowy,Gdańsk. Swego czasu snuto plany jak to nasza koszykówka po Eurobaskecie będzie przeżywać boom. Fakt,przezywa,że aż strach. Jedyny plus Eurobasketu to hala w Łodzi. Liga jak był słaba tak jest nadal,o kasie nie wspominając. Z tą różnica,że w PLK jest Asseco, klub,który wybitnie odstaje od reszty i może pociągnąć ligę,ale i ta teoria upada. Póki co Asseco jest w szóstce najlepiej wypłacalnych zespołów w Europie i jest szansa na awans do czołowej 8 Europy. Ale i taki zespól nie przyciąga ludzie przed telewizory. Liga bidna nikt nie chce jej pokazywać. W piłce nawet zbliżonego zespołu do Asseco nie ma.

kot 08.02.2010 21:59

No nieźle kombinują w tej Orange Sport- http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._orange_sport/
Nareszcie może będę mógł oglądać mecze w TV. Do tej pory żadna stacja TV nie odpowiedziała mi na pytanie i prośbę, aby była możliwość i opcja oglądania ich meczów bez komentarza i wyłącznie z głosem stadionowym. Nie mogę już słuchać zamiast komentowania meczów, wymądrzania się zapraszanych dziennikarzy czy innych działaczy sportowych na tematy wszystkie, tylko nie związane z oglądanymi meczami. Przecież to nie tylko przeszkadza w oglądaniu ale wręcz zabija przyjemność ogladania meczów. Jak jestem na stadionie, to oglądam bez komentatorów i w TV też chciałbym takiej opcji, za którą płaciłbym nawet więcej, żeby tylko nie słuchać potoku słów nie na temat nawiedzonych mądrali. Dotyczy to meczów lig europejskich przede wszystkim. Mam nadzieję, że kibicowscy komentatorzy nie będą nadawać non stop jak katarynki o wszystkim, tylko nie o meczu.

Mateuusz 08.02.2010 22:17

to teraz Ekstraklasa bedize transmitowana przez Orange Sport? a nie na C+??

Żmijka 08.02.2010 22:24

Przecież cały czas jest w OS tak samo.

Mateuusz 08.02.2010 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 852438)
Przecież cały czas jest w OS tak samo.

to sorka:) nie wiedzialem:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl