Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

korzychxp 02.03.2010 17:04

no ale nikt nie mowi o wynikach tylko grze. przeciez my praktycznie 9/10 meczów gramy padake i wymęczamy zwyciestwa akcjami indywidualnymi badz z stałych fragmentow, jakis błąd, samobój. No to nie to.

Mario Nh 02.03.2010 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 862713)
Schematy na pewno sa tylko nie ma kto ich wykonywac...

Schematy są takie:
Cytat:

Trener powiedział tylko, żebym nie bał się kiwać zawodników 1 na 1 i często dośrodkowywać pod bramkę Cracovii.
:lol:

Osobiście darzę trenera Skorżę dużą sympatią ale na marne jest doszukiwać się tu jakiegoś progresu w osiąganych wynikach i prezentowanych meczach przez naszych piłkarzy.
Trochę podobnie jak z Cupiałem. Dużo mu zawdzięczamy, należą im się słowa wdzięczności i szacunku za to co do tej pory zrobili ale w gruncie rzeczy, patrząc z dłuższej perspektywy czasu, pewien okres pod ich skrzydłami został ZMARNOWANY.

RAFi89 02.03.2010 17:31

Cytat:

Schematy są takie:
Trener powiedział tylko, żebym nie bał się kiwać zawodników 1 na 1 i często dośrodkowywać pod bramkę Cracovii.
A co miał powiedzieć 17 latkowi który wchodził na 5 minut gry. To jest nieraz takie wyciąganie wniosków na podstawie jednego zdania. Tak powiedział do młokosa więc nie ma pojęcia o taktyce, Wisła nie ma schematów gry.

Natomiast co do trenerów z zagranicy to moim zdaniem problemem nie są polscy piłkarze tylko działacze.

koyoot 02.03.2010 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 862733)
Schematy są takie:

:lol:

Osobiście darzę trenera Skorżę dużą sympatią ale na marne jest doszukiwać się tu jakiegoś progresu w osiąganych wynikach i prezentowanych meczach przez naszych piłkarzy.
Trochę podobnie jak z Cupiałem. Dużo mu zawdzięczamy, należą im się słowa wdzięczności i szacunku za to co do tej pory zrobili ale w gruncie rzeczy, patrząc z dłuższej perspektywy czasu, pewien okres pod ich skrzydłami został ZMARNOWANY.

Zmarnowany? Moim zadaniem uczenie Polskich pilkarzy w pewnym wieku niektorych rzeczy w sztuce pilkarskiej to tak jakby uczyc drwala spiewac falsetem. Bez u.......enia jaj nie da rady, no nie da rady:).

carpenter 02.03.2010 18:20

"Jednej rzeczy tylko nie bierzecie pod uwagę kilka lat temu i lech, legia i inne drużyny były zdecydowanie słabsze niż są obecnie" - Zwariowałem :D Ludzie, w jakim świecie wy żyjecie? Dzisiejszy Lech z Lechem z początku lat 90 to by z połowy nie wyszedł. Czy wy naprawdę nie potraficie odróżnić rzeczywistości od świata kreowanego przez media? Nasza liga to od 2000 roku równia pochyła z jednorazowymi wyskokami.
Wisła Smudy potrafiła grać jak równy z równym ze zdobywcą pucharu Uefa, a dziś naszym marzeniem jest zagrać w fazie grupowej jakichkolwiek pucharów. Mam nadzieję że przegramy z Arką i Maciuś znajdzie sobie równie fajną posadkę w jakimś polskim klubiku, gdzie sprowadzą mu za jakieś 5 lat Rasiaka, Franka i będzie mógł zrealizować swój sen o grze a'la Liverpool za czasów Heskey'a i Owena. A Wiśle życzę trenera z jajami, który rozumie że krakowska drużyna musi grać krakowską piłkę - ofensywną, szybką i z krótkimi podaniami po ziemi. Franek Smuda czekamy!

DeadOrAlive 02.03.2010 20:05

a teraz popatrzcie na pierwsze strony tego tematu...
obrót sytuacji o 180 stopni... :]

Oldpara 02.03.2010 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 862818)
a teraz popatrzcie na pierwsze strony tego tematu...
obrót sytuacji o 180 stopni... :]

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Levadia, Legia i Cracovia i z przyjaciela masz wroga...

airborne4009 02.03.2010 20:41

Poczekajmy jak sie sytuacja rozwinie w lidze i potem bedziemy sie bawili w zwalnianie trenera albo nosili go na rekach. Jesli obronimy mistrza z dobra gra to Skorza powinien zostac,jesli bedziemy dalej grac padake, mimo wygrania ligi to trener out, a jesli tfu... przewalimy tytul... to az mi sie nie chce o tym myslec....

wolfy 02.03.2010 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 862838)
Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Levadia, Legia i Cracovia i z przyjaciela masz wroga...

O TAK! Napisz jeszcze, że Skorża nie dostał kredytu zaufania od właściciela i kibiców.
Zastanów się może nad tym, co piszesz.

mic 02.03.2010 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 862849)
O TAK! Napisz jeszcze, że Skorża nie dostał kredytu zaufania od właściciela i kibiców.
Zastanów się może nad tym, co piszesz.

Nie dostal zadnego kredytu, sam sobie wypracowal to zaufanie

WiślakMyślenice 02.03.2010 20:57

Cytat:

Nie dostal zadnego kredytu, sam sobie wypracowal to zaufanie
Wg mnie dostał on kredyt zaufania. Kibice mieli dośc ciągłych zmian trenera jak to miało miejsce bardzo niedawno temu w Polonii...

wolfy 02.03.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 862850)
Nie dostal zadnego kredytu, sam sobie wypracowal to zaufanie

I jechał na nim od czasu Levadii. Nie wiem skąd zdziwienie, że powoli się ono wyczerpuje?
Jestem pewien, że jeśli tylko drużyna zacznie czynić jakiekolwiek postępy, to kibice spojrzą na trenera przychylniejszym okiem.

FraMat 02.03.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 862857)
I jechał na nim od czasu Levadii. Nie wiem skąd zdziwienie, że powoli się ono wyczerpuje?
Jestem pewien, że jeśli tylko drużyna zacznie czynić jakiekolwiek postępy, to kibice spojrzą na trenera przychylniejszym okiem.

przecież to truizm:
- jak druzyna zacznie grać lepiej to Skorża sposoba się i Tobie
- jak drużyna nie zacznie grac lepiej, to wszyscy (nawet najzagorzalsi fanatycy Skorży) zaczną wieszać na nim psy. Tych zawodników jakich mamy stac na dużo więcej, pod warunkiem, że będą zdrowi, że trener będzie miał jakąś koncepcję gry, że bedzie im sie chciało... a czynników jakie na to wplywają jest multum.

Wszyscy twierdzą, że Wisła nie potrafi grać już ladnie dla oka, jest nieskuteczna. Nieskuteczność to sprawa pilkarzy i ich wyszkolenia indywidualnego. Ładna gra to zadanie trenera. Gra brzydka, ale ewidentnie oparta na konkrentych schematach (nawet brzydkich) to też zadanie trenera.
Na razie nie widzę ani ładnej gry, ani gry brzydkiej, ale jednocześnie konsekwentnej taktycznie.

Quo vadis, Skorża?

rozarian 02.03.2010 21:21

Jak już kiedyś zwolnią Skorżę(każdego trenera zwalniają),to jego fanatycy będą mieli idealnego męczennika.Dużo będzie gadania o jego niezrealizowanej idee fix(a może fixum dyrdum?),czyli "2 metry"w ataku.Ta nieustajaca ballada o rasiakopodobnym wariancie będzie jeszcze długo żyła...jak legenda o czarnej wołdze.

Maciuś 02.03.2010 21:24

Pisalem juz kiedys ze taktyke robi sie pod zawodnikow. A Skorza ma zamiar do konca zycia biadolic o nowym Rasiaku? Skoro go nie ma to trzeba inaczej kombinowac a nie sie ciagle uzalac.

szczebrzeszcz 02.03.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 862874)
Pisalem juz kiedys ze taktyke robi sie pod zawodnikow. A Skorza ma zamiar do konca zycia biadolic o nowym Rasiaku? Skoro go nie ma to trzeba inaczej kombinowac a nie sie ciagle uzalac.

w całej polskiej lidze tak trzeba robić, a nawet w kadrze
Leo tego nie rozumiał, nie pasował mu z początku Brożek i Jeleń

wysoki wysoki, nam potzrebny jest dobry.... to wastrczy zeby lige zawojowac a nuz sie wyleminuje jakiegos Lewskiego podobne zepsoły

WhiteStarDvisionTheBest 02.03.2010 21:53

taktyke robi sie pod zawodników albo dobiera sie zawodników pod daną taktyke,mozna tak za przeproszeniem pier..od rzeczy ale to nic nie da w Polsce jest amatorszczyzna i własnie jedyną taktyką jaką można zastosować jest granie długiej piłki i niech sie dzieje co chce :) Jakąś mysl widziałem w Lechu i w Wisle Kasperczaka..ale powiedziałem sobie kiedyś ,że juz nie bede do tych chwil wracał ..Takich zespołow przez długi czas nie bedzie,jednorazowy wyskok Wisły spowodowany tym,że Wisła miała wtedy najlepszych piłkarzy z ligi,nie dawno był Lech bo wypaliły im 90% transferów i storzyła sie dobra ekipa,Wisle brakuje klasowych graczy a nie trenera,bo Skorza gorszy od Kasperczaka nie jest :] Wisła potrzebuje drugiego Zurawia..Kosy..Franka a przedewszystkim Szymkowiaka..4 grajków na poziomie tej czwórki i sprawa rozwiązana :] Smiem twierdzić ze gdyby Garguła był zdrów,ten Garguła przed konrtuzją to gra Wisły wyglądała by zupełnie inaczej,do tego Brożek w formie,wygranie walki o Lewandowskiego z Lechem do tego rozkręcający sie z meczu na mecz Kirm i wspomniana czwórka była by zastapiona godnymi zawonikami..na dzien dzisiejszy Lewandowski u nas nie zagra a Garguła sie leczy a kasy na wzmocnienia nie ma bo Hristova uwazam za gorszego od Pawła.

wislak47 02.03.2010 22:04

Cytat:

taktyke robi sie pod zawodników albo dobiera sie zawodników pod daną taktyke,mozna tak za przeproszeniem pier..od rzeczy ale to nic nie da w Polsce jest amatorszczyzna i własnie jedyną taktyką jaką można zastosować jest granie długiej piłki i niech sie dzieje co chce :) Jakąś mysl widziałem w Lechu i w Wisle Kasperczaka..ale powiedziałem sobie kiedyś ,że juz nie bede do tych chwil wracał ..Takich zespołow przez długi czas nie bedzie,jednorazowy wyskok Wisły spowodowany tym,że Wisła miała wtedy najlepszych piłkarzy z ligi,nie dawno był Lech bo wypaliły im 90% transferów i storzyła sie dobra ekipa,Wisle brakuje klasowych graczy a nie trenera,bo Skorza gorszy od Kasperczaka nie jest :] Wisła potrzebuje drugiego Zurawia..Kosy..Franka a przedewszystkim Szymkowiaka..4 grajków na poziomie tej czwórki i sprawa rozwiązana :] Smiem twierdzić ze gdyby Garguła był zdrów,ten Garguła przed konrtuzją to gra Wisły wyglądała by zupełnie inaczej,do tego Brożek w formie,wygranie walki o Lewandowskiego z Lechem do tego rozkręcający sie z meczu na mecz Kirm i wspomniana czwórka była by zastapiona godnymi zawonikami..na dzien dzisiejszy Lewandowski u nas nie zagra a Garguła sie leczy a kasy na wzmocnienia nie ma bo Hristova uwazam za gorszego od Pawła.
fajna trafna wypowiedź...problem tylko widzę w końcówce :P widać że znasz się 'na piłce' dlatego dziwi mnie stwierdzenie że Christov gorszy od Pawła...heh jeden mecz ledwo u nas rozegrał :P Brożek zresztą nie jest aż taki dobry...ten ciągle młody i obiecujący talencik niezłe sytuacje potrafi zmarnować...i jego obecność w meczu w Bełchatowie praktycznie nic by nie zmieniła...

willow 02.03.2010 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 862896)
taktyke robi sie pod zawodników albo dobiera sie zawodników pod daną taktyke,mozna tak za przeproszeniem pier..od rzeczy ale to nic nie da w Polsce jest amatorszczyzna i własnie jedyną taktyką jaką można zastosować jest granie długiej piłki i niech sie dzieje co chce :) Jakąś mysl widziałem w Lechu i w Wisle Kasperczaka..ale powiedziałem sobie kiedyś ,że juz nie bede do tych chwil wracał ..Takich zespołow przez długi czas nie bedzie,jednorazowy wyskok Wisły spowodowany tym,że Wisła miała wtedy najlepszych piłkarzy z ligi,nie dawno był Lech bo wypaliły im 90% transferów i storzyła sie dobra ekipa,Wisle brakuje klasowych graczy a nie trenera,bo Skorza gorszy od Kasperczaka nie jest :] Wisła potrzebuje drugiego Zurawia..Kosy..Franka a przedewszystkim Szymkowiaka..4 grajków na poziomie tej czwórki i sprawa rozwiązana :] Smiem twierdzić ze gdyby Garguła był zdrów,ten Garguła przed konrtuzją to gra Wisły wyglądała by zupełnie inaczej,do tego Brożek w formie,wygranie walki o Lewandowskiego z Lechem do tego rozkręcający sie z meczu na mecz Kirm i wspomniana czwórka była by zastapiona godnymi zawonikami..na dzien dzisiejszy Lewandowski u nas nie zagra a Garguła sie leczy a kasy na wzmocnienia nie ma bo Hristova uwazam za gorszego od Pawła.

Możesz mieć Żurawia, Szymka, Franka i jeszcze Messiego. Ale jak ci ludzie nie będą wiedzieli, co i jak mają grać, jak się ustawiać i przemieszczać, to się będą potykać o własne nogi i pilnować siebie nawzajem, tak jak to robili nasi w meczu z Bełchatowem. Niestety do tego potrzeby jest trener.

Jesteśmy liderem, bo wygrywaliśmy ze słabeuszami. Czasami fuksem po 1:0. Ale w konfrontacji z mocniejszymi zespołami dostajemy bęcki. I radzę tym się kierować, bo w pucharach nie będziemy trafiać na zespoły pokroju Odry czy Piasta. Tam czekają ekipy silniejsze od Lecha czy Legii.

Skorża nic tej drużynie już nie da, może oprócz MP, jeśli będziemy mieli szczęście. Po prostu nie ma koncepcji, jak poprawić grę zespołu. Skoro sam tego nie wie, jak może przekazać tę wiedzę piłkarzom? Drużyna stoi w miejscu od meczu z Levadią. To jest fakt.

Byłbym w stanie zrozumieć problemy z motoryką po okresie przygotowawczym, ale nie jestem w stanie zrozumieć, jak po dwóch miesiącach wspólnych treningów i w większości po dwuletniej wspólnej grze, piłkarze nie mają żadnego schematu, żadnej wyuczonej zagrywki oprócz bitych z wolnego piłek na Marcelo, mają kłopoty z ustawianiem się, z przesuwaniem formacji, z komunikacją... jak to możliwe, że Głowa z Marcelo się nie rozumieją, że Sobol pilnuje się nawzajem z Jirsakiem, że Boguski w lewo a Kirm w prawo...chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

Nie ma co gdybać. Skorża może majstra zdobędzie (przy baaaaaardzo dużym szczęściu), ale nic więcej. A chyba nasze oczekiwania są większe, prawda? Nasze, piłkarzy, działaczy i właściciela...

felipe 02.03.2010 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 862913)
Możesz mieć Żurawia, Szymka, Franka i jeszcze Messiego. Ale jak ci ludzie nie będą wiedzieli, co i jak mają grać, jak się ustawiać i przemieszczać, to się będą potykać o własne nogi i pilnować siebie nawzajem, tak jak to robili nasi w meczu z Bełchatowem. Niestety do tego potrzeby jest trener.

Otóż to.
Niektórzy sprowadzają znaczenie trenera do tak małych rozmiarow, ze aż sie prosi by w ramach oszczędności zatrudnić na ławę byle jakiego statystę. Czytając tylko to forum widzę, że z 90% gości zgodnie wystawiłoby na Arkę skład: Pawełek - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Brożek - Małecki, Ba, Sobolewski, Kirm - Hristov, Boguski. Po ch*j zatem placić tysiące euro trenerowi (Skorża może zmieni tu jednego zawodnika...), zrobic sonde w necie w celu ustalenia składu. Skoro i tak decydują o wszystkim umiejętności piłkarzy, a porażka z Cracovią, Levadią, Legią, Lechem to z powodu tego, że Boguski to nie Żurawski, Kirm to nie Kosowski itp...

Aż dziw bierze, że Ruscy płacili Hiddinkowi grube miliony euro... frajerzy! Albo ci z Wybrzeża Kości Słoniowej, co zatrudniają go tylko na kilka meczów na Mundialu w RPA...

Myślcie niektórzy. Trener w całej układance o nazwie "klub piłkarski" był, jest i będzie jednym z ważniejszych elementów. Zwłaszcza, że w skali kraju mamy naprawde dobrych kopaczy - wystarczających by nie drżeć przed meczem z taką Cracovią itp. A na dzień dzisiejszy ja drżę.

Oldpara 02.03.2010 22:50

Przypomnę, że jak Skorża miał do dyspozycji Kosowskiego, Zieńczuka, Dudkę (który od Diaza jest lepszy) to jakoś ich poukładać umiał. Aż cała Polska piała z zachwytu, a ręce same składały sie do oklasków jak podziwialiśmy dośrodkowania "na nos", dynamiczne rajdy i przebojowe dryblingi.
Teraz na tych pozycjach gra Kirm, Łobodziński i Diaz - sorry ale gracze istotnie słabsi od wymienionych powyżej. I zamiast dośrodkowań "na nos" mamy kuriozalne balony nad polem karnym, albo wybicia na aut, zamiast dynamicznych rajdów podania do tyłu, a zamiast przebojowych dryblingów, potykanie się o własne nogi. To są te same schematy taktyczne, a jakie gówno wychodzi?

Zadajcie sobie pytanie, czy Diaz znalazłby miejsce w składzie starej Wisły?

I nie mówimy tu nawet o Szymkowiaku, Frankowskim, Żurawskim czy Uche, bo to już w ogóle poziom nie z tej ziemi dla aktualnych grajków. Oni NIE potrafią tak strzelić, tak podać, tak dryblować :(

Pozostaje mieć nadzieje, że Kirm się przebudzi, bo jako jedyny chyba ma potencjał osiągnąć poziom podobny do starych gwiazd.

westersyl 02.03.2010 23:04

Cytat:

Przypomnę, że jak Skorża miał do dyspozycji Kosowskiego, Zieńczuka, Dudkę (który od Diaza jest lepszy) to jakoś ich poukładać umiał. Aż cała Polska piała z zachwytu, a ręce same składały sie do oklasków jak podziwialiśmy dośrodkowania "na nos", dynamiczne rajdy i przebojowe dryblingi.
Popieram w 100%, mając Diaza Sobola i Jirsaka jako środkowych pomocników nie da się po po prostu rozgrywać piłki. Jak już pisałem Skorża nie nakazuję Diazowi podbijać piłkę w środkowej strefie na 10 metrów a Sobolowi grać piłkę na 5 metrów na wysokości penisa. Co gorsza Jirsak udowadnia już po raz nie wiem który że jak nie ma miejscu na boisku jest po prostu zagubiony. Przy takich zagraniach każda taktykę szlak trafi, nawet mimo tego że skrzydłowi nie są najlepszej marki to dzięki środkowej strefie oni po prostu są mniej widoczni niż powinni. Na początku przygody Skorży mieliśmy jeszcze Mauro który potrafił wsiąść tą piłkę od tyłu i porozgryzać, potem chciało mu się co raz to mniej do tego straciliśmy jeszcze Darka Dudkę. Nie ma znaczenia czy przyjdzie Murinho czy Hiddink, bo przecież podań na 5 metrów ich nie nauczy, czy przyjęcia piłki tak aby piłka nie odskakiwała na 3 metry. Co innego można zagrać niż długa piła jeśli każde przyjęcia Diaza w środku pola kończą się niebezpieczeństwem dla naszej bramki ?


Cytat:

Pozostaje mieć nadzieje, że Kirm się przebudzi, bo jako jedyny chyba ma potencjał osiągnąć poziom podobny do starych gwiazd.
Dla mnie on gra naprawdę dobrze, jeśli środkowa strefa będzie funkcjonować tak jak teraz to będziemy widzieć tylko umiejętności Kirma połowicznie.



Kosowski, Zieńczuk, Baszczyński, Paulista, Dudka, + Mauro. Co łączy te nazwiska ? Wszystkich Skorża chciał mieć w swojej drużynie.
LUDZIE razem z MAURO któremu odechciało się grać straciliśmy w przeciągu 2 lat 5 zaowdników z PIERWSZEGO SKŁADU. Jak wy oczekujecie dobrej gry kiedy drużyna została osłabiona solidnymi zawodnikami a na ich miejsce przyszli gorsi być może oprócz Kirma.

Dobrze że człowiek który odpowiedzialny był za to już poleciał bo był to Jacek Bednarz który umoczył łącznie ponad 1 mln euro. (Jirsak i Łobo). I nie mówcie mi że Łobo to pomysł Skorży bo kupił go Cupiał z Bednarzem a pozostanie Kosy forsował Skorża.

felipe 02.03.2010 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 862939)
Nie ma znaczenia czy przyjdzie Murinho czy Hiddink, bo przecież podań na 5 metrów ich nie nauczy, czy przyjęcia piłki tak aby piłka nie odskakiwała na 3 metry. Co innego można zagrać niż długa piła jeśli każde przyjęcia Diaza w środku pola kończą się niebezpieczeństwem dla naszej bramki ?

Jak rozumiem stawiasz tu znak równości między Skorżą, a Mourinho/Hiddinka? :shock:
Skoro nikt na tym globie nie jest w stanie sprawić by w Wiśle wybiegało się na wolne pozycje, zagrało z klepki itp...

sandbender 02.03.2010 23:18

Cokolwiek by nie powiedzieć o Skorży i jego warsztacie to faktycznie coś nie działa jak powinno. Niby dwa mistrzostwa są, ale zawsze jest jakieś "ale".
Jest możliwe, że wrażenie jakoby Wisła grała bez taktyki i stylu to w 100% procentach jego wina i faktycznie nie ma przygotowanej żadnej taktyki.
Jest też możliwe - i żeby oddać trenerowi sprawiedliwość trzeba również wspomnieć o tej możliwości -, że taktyka jest i to świetna. Natomiast nasi zawodnicy nie są za ch.ja wafla zrozumieć niczego bardziej skomplikowanego od przysłowiowego "podania do Brożka". W sumie jestem sobie w stanie wyobrazić ich zdziwienie: "Jak to 6 zawodników _biega_ w ataku pozycyjnym ciągle zmieniając pozycję?"

Niemniej na chwilę obecną (dzisiaj) trener jest do zmiany - piszę to mimo bycia jego wielkim zwolennikiem.
Chyba, że coś się zmieni i przeciągu całej rundy wrócimy do tego poziomu z jakiego spadaliśmy przez ostatnie dwie.

westersyl 02.03.2010 23:26

Cytat:

Jak rozumiem stawiasz tu znak równości między Skorżą, a Mourinho/Hiddinka? :shock:
Skoro nikt na tym globie nie jest w stanie sprawić by w Wiśle wybiegało się na wolne pozycje, zagrało z klepki itp...
Przeczytaj uważnie to co napisałem... dzieci na podwórku wiedzą że piłka nożna polega na wychodzeniu po piłkę i grze z klepy. Tego uczyli mnie też ludzie w okręgówce. Ale przecież Skorza ma inne poglądy i każe piłkarzom stać w miejscu. Zobacz że gdy Mauro był w formie bądz też Darek Dudka potrafili wziąć ciężar na siebie.

szczepanwislak 02.03.2010 23:26

Dokładnie . Mistrzowie Polski zupełnie stracili charakter zwycięzców.A bez niego w Europie nie można zaistnieć. Na dzień dzisiejszy Wisła bije tylko słabych. Nasza drużyna nie umie wygrywać meczów , w których nie wolno jej tracić punktów. porażka w Bełchatowie to już chyba ostatni sygnał ostrzegawczy : tak grający zespół być może jest w stanie kolejny raz zdobyć Mistrzostwo , ale na sukcesy w Europie nie ma co liczyć . A dla Cupiała i dla nas ten drugi cel jest przecież najważniejszy.Problem Macieja Skorzy polega na tym , że nie zbuduje klasowej drużyny wyłącznie na zwycięstwach z Piastem , Odrą czy Jagiellonią. Wisła musi regularnie wygrywać z polską czołówką , nawet wtedy gdy w jej składzie brakuje kilku znaczących piłkarzy.

AYALA 02.03.2010 23:28

jakby Skorża miał takich napastników co strzelają razem 40 goli (Franek-Żuraw) w sezonie to wogóle nie byłoby dyskusji nad jego warsztatem trenerskim czy motywacją a Lewadia po pierwszym meczu wracałby z bagażem 4 bramek.
Jedno co mnie martwi to zbyt duża ilośc kontuzji ale nie wiem czy to wina przygotowania fizycznego czy sztabu medycznego.No i jeszcze mama pretensje do Skorży że nie dawał więcej szans Wtorkowi i razem z Bednarzem utopili w błoto 700 tyś € na pewnego Czeskiego playmakera.No ale błędów nie robi tylko ten co nic nie robi....

wolfy 02.03.2010 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 862953)
jakby Skorża miał takich napastników co strzelają razem 40 goli (Franek-Żuraw) w sezonie to wogóle nie byłoby dyskusji nad jego warsztatem trenerskim czy motywacją a Lewadia po pierwszym meczu wracałby z bagażem 4 bramek.

Tak samo, jak "łomot" dostawały od nas Dynamo, Valerenga czy Vittoria.
Ludzie - jeżeli nasi piłkarze zwycięstwa nie wybiegają, to żadnych sukcesów nie będzie! Levadia to nie przypadek.

szczepanwislak 02.03.2010 23:45

Jeżeli z naszymi obecnymi zawodnikami Skorża nie potrafi wygrywać ważnych meczów to mamy duży problem... Linia defensywy w meczu z Bełchatowem zestawiona była w sposób optymalny. Po bokach Alvarez z Piotrem Brożkiem a w środku Marcelo z Głowackim. Nie wiadomo za kogo wepchnąć Clebera jeżeli już będzie zdrowy. A jednak ta optymalna formacja pozwoliła Nowakowi łatwo znaleźć się w polu karnym i wepchnąć nam piłkę głową bez żadnych problemów. Warto dodać , że to pierwszy stracony gol przez naszą Wisłę zdobyty głową przez rywala od 2 sezonów. Ciężko musi być teraz w drużynie. Mam wielką nadzieją , iz Maciek zdoła wszystko dobrze poukładać na mecz z Arką , zdoła dobrze wpłyną na zawodników. A to musi przełożyć się na wynik.

dj_ibutti 02.03.2010 23:47

Przepraszam bardzo, a to Skorża przepuścił tą piłkę? To Skorża nie trafił z metra do pustej bramki? To Skorża sprawił że Brożek strzelał w powietrze?

Przeceniacie rolę trenera...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl