![]() |
do usunięcia
|
Cytat:
Jedyny mecz w I rundzie gdzie Kirm dostrzegł kolegów to mecz Ślask - Wisła. Zaliczył 2 asysty oraz mecz z Odrą gdzie udało mu się trafić. Inne mecze z rundy jesiennej można przemilczeć - masz 13 meczy jako przykład. |
Cytat:
Ale to nie jest przykład. Równie dobrze można powiedzieć że Głowacki jest egoistą bo nie ma 10 asyst. Kirm po prostu unikał gry i nie miał okazji żeby "podać albo przysępić" i to jest powód słabych statystyk a nie jego "egoizm" PS. Podpowiem ci o co mi chodziło, chodziło mi o sytuację że szedł z kimś Kirm dwóch na jednego i zamiast podać (wystawić komuś do pustej bramki) to zabierał się za kiwanie. O taką sytuacje mi chodziło. |
Cytat:
Żałuje że nie nagrywam meczy Wisły, wtedy pewnie poszukałbym kilka sytuacji "wstrzeliwania" się Andraża w bramke za czasów Skorży. PS Ja Małeckiego uważam za dobrego piłkarza, jednego z kilku (obok Marcelo) którego ktoś od nas kupi za rozsądne pieniądze a przeciwstawiłem mu przereklamowanego Słoweńca. Stąd uważam że Mały na kadrę zasługuje. Nie mówię że na pierwszą 11 ale na to żeby być powoływany. |
Przereklamowany Słoweniec jedzie na mundial a naszym gwiazdkom daleko było żeby się otrzeć o taką wycieczkę więc może przestańmy jeździć tak po Kirmie który w meczach z Levadia pokazał że jest piłkarzem co najmniej jednym z najlepszych a przynajmniej profesjonalnych w naszej ekipie może jego kiepska dyspozycja wynika z czegoś innego ...
|
Cytat:
I co z tego że jedzie na MŚ? 1. Interesuje mnie to co w Wiśle 2. Widziałem 4 mecze Kirma w kadrze Słowenii i najlepiej zagrał przeciwko Polsce (żenujący mecz rewanżowy w wykonaniu naszych kopaczy). W innych meczach to tylko taki solidny wypełniacz składu 3. Reprezentacja Słowenii pomimo tego ze jedzie na MŚ nie jest silniejsza od naszej - ta sama półka. Łobo też mógł grac w kadrze i nawet grać w Austrii na ME. A czy to znaczy że to świetny kopacz? Łobo i Kirm to podobny poziom. 4. Na mecze z Levadią Kirm grał na świeżości, bo nie brał udziału w obozie naszych kopaczy. Nasze pozostałe gwiazdory miały nogi z ołowiu i na tle poruszających się jak muchy w smole kopaczy Andraz błyszczał. Sam dałem się na to nabrać (myślałem że gość jest ho ho i więcej) Jak mięśnie puściły naszym kopaczom - to Andraż już nie błyszczał. Nie było różnicy. |
Można różnie mówić o Kirmie , ale podobno ma najlepsze wyniki wydolnościowe w Wiśle, a do tego najlepiej ułożoną nogę jeśli chodzi o strzał z dystansu. Uważam, że gdyby był dobrze prowadzony i w formie byłby jednym, z 2,3 najlepszych zawodników w lidze. A reprezentacja Słoweni na dzień dzisiejszy jest o klasę lepsza do polskiej miernoty.
|
Cytat:
Słowenia od czasu Zahovica nie ma też wielkich gwiazd jak Chorwacja czy Serbia. Ktoś kiedyś na forum zasugerował żeby przekwalifikować Kirma na prawą obronę. I ja się z tym zgadzam. Skoro ma taką świetną wydolność i jest tak wybiegany to może na tej pozycji by się nam przydał? Trzeba mieć kondycję żeby biegać od pola karnego do pola karnego. Skoro Piszczek z napastnika może być bocznym obrońcom? Co do strzału z dystansu. Tylko raz trafił w meczu z Odrą Wodzisław.... może ma ale czy gdzieś to jeszcze widać poza treningami? Podsumowując - pomocnik z niego tak dobry jak z Łobo. Pomimo (rzekomo) świetnie ułożonej nogi ani centry ani strzały nie wychodzą. Fakt - dużo biega. To niech pogra na boku obrony:) PS Natomiast Łobo o dziwo jest dużo lepszym dryblerem od Kirma. Smutne ale prawdziwe dla "wyznawców" Kirma:D |
Ogryzek jak raz dziennie nie dojebie Kirmowi na forum to pewnie smutny chodzi.
Daj na luz, każdy kto czyta forum zna twoje zdanie. |
Ale ludzie, o co Wam chodzi?? Graliśmy z bardzo silną jedenastką europejską siedmioma ligowcami w wyjściowym składzie, bez liderów takich jak Murawski, Jeleń, Obraniak, Żewłakow, czy mimo wszystko Boruc, a nie jesteśmy futbolową nacją która ma po 5-ciu równorzędnych zmienników dla każdego z liderów kadry, więc strata dla nas to była ogromna. Do tego najstarszym na boisku u nas był 26-letni Dudka, a w obronie graliśmy z niedawnym napastnikiem, prawym obrońcą na środku z trzema występami w kadrze do tej pory i dwoma bardzo młodymi, kompletnie niedoświadczonymi zawodnikami, w tym jeden ze słabiutkiego spadkowicza z ligi, czyli Piasta Gliwice. Mimo tego przez większość pierwszej połowy zamykaliśmy Serbię przed ich własnym polem karnym i nie wykorzystaliśmy przynajmniej trzech świetnych sytuacji do gola, a rywale tylko dwa razy ukłuli nas kontrami.
W drugiej połowie gra się wyrównała, bo Antic wpuścił zawodników dla których była to jedna z ostatnich szans na pokazanie swoich aspiracji do pierwszej jedenastki i zaczęli grać na zdecydowanie większym zaangażowaniu. Mimo to do 60 minuty dalej gra była równa, była sytuacja za sytuację, dopiero po kontuzji Piszczka i przeniesieniu Dudki na lewą obronę gra się trochę posypała i Serbowie zaczęli nas dominować, chociaż też oprócz niecelnego strzału Pantelicia z bliska drugiej klarownej sytuacji nie mieli. Ja nie rozumiem jak można być tak zaślepionym naszym narodowym krytykanctwem żeby tego nie dostrzec, wszyscy oczywiście widzą brak zaangażowania Serbów, "bo mundial, bo kontuzje" itd., a nikt nie silił się nawet na zwrócenie uwagi, że graliśmy totalnie eksperymentalnym składem jak równy z równym z drużyną z potencjałem jednym z największych w Europie. Wk**wia mnie po prostu taka typowa wiejskość (w sesie stan umysłu), moda krytyka dla krytyki, bez silenia się o jakikolwiek obiektywizm, gnojenie dla gnojenia, czy jeszcze inaczej mówiąc taplanie się w gów**e...Ale kij Wam w oko. |
Tomasz Kuszczak - Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Kamil Glik, Dariusz Dudka - Sławomir Peszko, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Dawid Nowak.
Te Łorły będą dziś stawiać opór Hiszpanom. Ciekaw jestem ile przyjmą do siatki?2,3,4?Chyba wszytko zależy od tego czy Hiszpanom będzie się chciało grać,bo jak tak to i czwóreczka w siateczce może zagościć. I kto to jest ów Wojtkowiak,tudzież Mierzejewski. |
Obrona wrecz "fantastyczna"...Glik spadl z Piastem z ligii, Dudka nigdy dobrze nie gral na lewej obronie i kto to jest Wojtkowiak :D? Moze byc tragedia, jesli Hiszpanie zagraja na powaznie. Jesli tak sie stanie, to ci sami, ktorzy "zatrudniali"(mowie o niektorych kibicach) beda chcieli jego glowy ;).
|
Nie można zakładać że dostaniemy od Hiszpanów 5 czy 6 bramek. Oczywiście Hiszpania jest niepodważalnyn kandydatem do zwycięstwa w tym meczu i jednym z kandydatów do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata ale nie możemy od razu zakładać że dostaniemy wysoki wynik.
Trzeba zagrać po prostu mecz i pokazać co się potrafi. Co do meczu z Finami czy Serbami to przyznam że mogliśmy spokojnie wygrać. Wystarczyło wykorzystać swoje sytułacje. Ale jak zwykle zawiodła nasza skuteczność. Z Hiszpanią tych sytułacji będzie mniej a wykorzystanie jednej było by i tak wyczynem. Ogólnie jestem za takimi meczami z silnymi przeciwnikami bo przy takich rywalach można naprawdę zyskać dużo informacji czego nam brakuje i nad czym trzeba pracować. I przestańmy wkońcu narzekać na nasz skład. Bo to dobrze że grają młodzi, z naszej "buraczanej ligi" i się ogrywają a nie na przykład "gwiazdy" ligi cypryjskiej. |
Tez jestem za tym, zeby grac z najlepszymi...ale w kadrze Polski niech graja najlepsi polscy pilkarze, a nie kopacze, ktorzy nawet w lidze sie nie wyrozniaja.
|
O Boze jakie placze i narzekanie. Chyba polskie kompleksy wychodza na wierzch, bo co bo z zachodu, bo Hiszpania to musza nas ograc kilkoma bramkami, musza sie nami bawic... troche szacunku dla siebie i swojego kraju. Rozumim ze jestesmy slabsi na papierze, rozumiem ze stoi na przegranej pozycji ale jesli Wy nie macie wiary w swoj kraj to czemu mieliby ja miec pilkarze? I wyjda z takim nastawieniem jak Wy to bedzie 5:0 ale jak pokaza ze maja jaja i nie maja kompleksow takich jak Wy to moga powalczyc.
|
Hiszpania ma według mnie aktualnie najlepszą drużynę na świecie.
Fajnie ,że możemy zagrać sparing z nimi. Trzeba tutaj pochwalić działaczy ,ze się wykazali. Wydaje mi się ze 3-0 czy 4-0 to oni mogą z nami wygrać nawet specjalnie się nie męcząc.Taka gierka treningowa. Ciekaw jestem jak na tle mistrzów wyglądać będą te nasz bidulki. |
sory za OT
Ogryzek co do Kirma to przypomnij sobie jego wole jak nie raz w meczu bił on ma dobrze ułożoną nogę tylko nikt u nas nie potrafi tego wykorzystać. Jego rzuty wolne są 100razy groźniejsze niż te balony Małeckiego. a co do meczu to racja nie ma się czym podniecać, czy też robić w portki grając z Hiszpania to jest 11 chłopa którzy nie są bogami :P po prostu mają o niebo lepsze rzemiosło piłkarskie :) ale to nie powód by przed wyjściem na boisko mówić że przegraliśmy. |
Cytat:
A co do meczu z Hiszpanami to ja trzymam kciuki za naszych. Bo to nie musi skończyć się 5 czy 6 do 0 na naszą niekorzyść. Trzeba zawalczyć! Hiszpanie muszą my możemy wygrać! To nie my jedziemy na MŚ! My budujemy drużynę i takie mecze są na miejscu. Po wybudowaniu stadionów na Euro do Polski na mecze otwarcia mają ponoć przyjechać Francuzi , Anglicy , Holendrzy. Moim zdaniem nie tylko od wielkiego dzwonu powinniśmy grać z takimi państwami ale częściej bo wtedy coś to daje. |
Taktyka Smudy na Hiszpanię - skosić kilka razy ostro Hiszpanów, ażeby piłkarze bali się o swoje zdrowie i tym samym nie angażowali w grę. Nikt przecież nie będzie chciał przez uraz stracić mundialu, w którym jego drużyna obok Argentyny jest głównym faworytem do złota. Jeśli Hiszpania zagra na 80 % swoich możliwości, to skończy się 4:0, ewentualnie 5:1. W pierwszej 11 reprezentacji Polski jest tylko jeden piłkarz europejskiego formaty - Błaszczykowski. Reszta to piłkarzopodobne miernoty. Ciekaw jestem, czy znów Smuda da lekcję wychowawczą Małeckiemu nie wpuszczając go na boisko i czy znów da szansę temu cieniasowi z Legii, którego to bardzo Franz lobbuje,
|
gramy z mistrzami europy i.. naprawdę nie mamy lepszych obrońców w tym 40 milionowym kraju? :shock:
|
Ja rozumiem, że nie mamy w Polsce systemu szkolenia i ciężko jest nam ukształtować dobrego ofensywnego zawodnika, ale żeby nie znaleźć 4 silnych, dobrze zbudowanych, szybkich i zwrotnych chłopów do obrony, to jest skandal.
|
Z takim składem to nawet 50 000 wuwuzeli by nie pomogło...
|
Del Bosque chce wystawić taki skład, jaki w pierwszym meczu MŚ ze Szwajcarami. Ponadto uważa Polskę za zespół grający w podobnym stylu do Helwetów. Ustawienie La Furia Roja ma podobno wyglądać tak:
Casillas - Arbeloa, Puyol, Pique, Capdevila - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva, Iniesta - Villa |
Jedyna nasza nadzieja chyba w tym że Hiszpanie nie będą chcieli dołączyc swoich zawodników do zbioru ,,wielkich kontuzjowanych'' przed MŚ i nie zagrają na 100 procent swoich możliwości. Ale pewnie na pożegnanie z własnymi widzami i tak wygrają sobie 1 czy 2 do zera...
|
Fojut
Cywka Król Marciniak Danch - obrońcy z kadry z 2007 z Mistrzostw Świata do lat 20. Golański, Kokoszka, Dudka, Bronowicki, Bąk, Żewłakow, Wasilewski, Jop, Kiełbowicz, G. Bartczak, Radomski, Wawrzyniak - obrońcy z kadry Leo Beenhakkera w eliminacjach do Mistrzostw Europy Kuś, Lisowski, Pawelec - "testowani" przez Beenhakkera na miejsce Bąka, Żewłakowa i Wasyla a dziś ani jedni ani drudzy ( nie wszyscy) nie grają w kadrze. Jedni już z zbyt wielu lat na karku O "młodszych" testowanych wcześniej po prostu zapomniano. Faktycznie ciężko jest znaleść kogoś dobrego na pozycję obrońcy tak by był ograny, w formie, z doświadczeniem, młody, i grał w dobrym klubie najlepiej zagranicznym. Taka jest niestety smutna prawda. Więc trzeba szukać wśród tych młodych którzy grają w Polsce i pracować nad nimi bo w Polsce są piłkarze którzy mogą stanowić siłę w reprezentacji na lata. Trzeba tylko ich wyłuskać co nie będzie łatwe a na dodatek mamy jeszcze tylko albo aż(jak to woli) 2lata. |
Cytat:
jeśli zagrają takim składem do napewno nie na 100% -jest to chyba jeden z silniejszych składów Hiszpanów więc napewno będą się oszczędzać. Zresztą polacy napewno nie zagrają tak by "połamać" przeciwnika bo gdyby tak było to nikt by się nie godził na takie sparingi na tydzień przed mundialem. |
Już widzę posiadanie piłki 20% do 80%. Obstawiam że przekroczymy połowę trzy-cztery razy.
|
Po tym, jak Hiszpanie stwierdzili, że tym meczem będą chcieli sobie poprawić humory przed Mistrzostwami mam naprawdę spore obawy o to co zobaczymy na boisku :p. Kuszczak będzie z pewnością mógł zaprezentować swoje umiejętności i miejmy nadzieję, że po końcowym gwizdku będzie można stwierdzić, że był bohaterem meczu ...
|
Cytat:
Marszałek Po sprzedaniu Alvareza nie obraziłbym się na Wojtkowiaka na prawej obronie w Wiśle. A Mierzejewskiego z miejsca wymieniam za Kirma albo Łobo. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl