Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

buczo1985 24.11.2009 13:12

Panowie zadam głupie pytanie, ale muszę:P Patrząc na kamerkę zastanawiam się którędy w chwili obecnej wjeżdżają dźwigi do środka? Chyba zostaje tylko kwestia przeniesienia żurawiem?

Fuks 24.11.2009 13:34

wjezdzaja wjazdem, a czym innym ? Albo tym na D albo na E, oba obok C.

Pele77 24.11.2009 20:34

Pewnie już było o tym pisane, ale nie chce mi się przeglądać 197 podstron, dlatego pytam się dlaczego ktoś zgodził się na taki projekt, że trybuna zachodnia i wschodnia będą miały dach wyżej niż te za bramkami, według mnie ktoś powinien za to beknąć i jeszcze jedno trybuny za bramkami są jednostopniowe, a te główne są dwustopniowe, a to też jest jakaś tragedia, bo będzie to kijowo wyglądać. Nie miałbym tu pretensji do projektanta tylko do tej osoby, która się na taką paranoję zgodziła. Zaraz pewnie usłyszę, że jak nie było stadionu z prawdziwego zdarzenia to były narzekania, a teraz kiedy budują też są narzekania na przykład z mojej strony, ale według mnie jeżeli ktoś daje tak ogromne pieniądze to powinno być to zrobione bardzo dobrze, a nie przeciętnie.

Markus 24.11.2009 20:43

Zatem nagle wedle oceny Majchra jak rozumiem nie potrzeba żadnych dodatkowych środków na nasz stadion?

Czyli kołowrotki, monitoring, drogi dojścia, a być moze także instalacja nowej murawy (nigdzie jednoznacznie nie pisze że obejmuje ja budowa 2 ostatnich trybun) same się zbudują i sfinansuja?

Przeciez na to trzeba zapewnić dodatkowe pieniądze w budżecie!

Wicked 24.11.2009 20:46

a no dlatego, bo trybuny boczne powstały zanim Polsce przyznano Euro, a wtedy miał być realizowany projekt na 25tys widzów i nie były wtedy przewidziane trybuny 2 piętrowe.

rav 24.11.2009 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pele77 (Post 821286)
Pewnie już było o tym pisane, ale nie chce mi się przeglądać 197 podstron, dlatego pytam się (... blablabla)

Sugeruję jednak, żebyś przejrzał pobieżnie te 197 podstron, albo zapoznał się choćby z historią tej budowy, to nie pisał byś bzdur. Dobre - rzucić okiem na projekt i walnąć "ktoś powinien za to beknąć". :-/

Mario Nh 24.11.2009 21:23

Jeśli ten stadion zostanie planowo ukończony, a głęboko wierzę że tak się stanie, to będziemy mieli naprawdę super obiekt. Można się czepiać że na zewnątrz wizualnie znacznie odbiega od tego budowanego chociażby w Poznaniu ale dla mnie, takiego tam zwykłego kibica Wisły liczy się najbardziej to co zastane wewnątrz. A w środku będzie panował niesamowity klimat niczym ten z angielskiej Premiership. Oczywiście z naszym, znacznie lepszym dopingiem. Nisko położony dach korzystnie wpłynie na akustykę stadionu. Tylko się cieszyć, nawet uwzględniając że za te pieniądze mogło powstać coś lepszego to po prostu nie wypada narzekać, pamiętając przy tym o tym co było kiedyś. Fajnie też byłoby usiąść w zamieszczonym na stadionie Wiślackim pubie, czy móc jeszcze przed meczem obejrzeć klubowe trofea. Aż człowieka zazdrość ujmowała jak oglądał na zdjęciach zaplecze stadionu chociażby Tottenhamu. Obyśmy się tylko doczekali.

wilis 24.11.2009 21:37

mozecie mi powiedziec http://galeria.wislakrakow.com/?GaleriaId=398&p=2#top
na 3 zdjeciu od konca
widac ze ta nowa Trybuna jest znacznie wyzsza!
to jak bedzie wygladal Dach ?
on sie bedzie laczyl czy jeden bok bedzie wyzej a drugi nizej ?;/

Hanex 24.11.2009 21:59

Tak ciezko przegladnac wizualizacje stadionu, rendery i projekty? To nie jest trudne i nie boli, a w sieci tego pelno. Wystarczy uzyc...

royalmichael 24.11.2009 22:29

Wie ktoś co to za pudła się na murawie pojawiły?
http://galeria.wislakrakow.com/20091...l/DSCF0554.JPG

Grzadq 24.11.2009 22:45

Żołnierze na poligon przyjeżdzają ;)

rozarian 24.11.2009 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pele77 (Post 821286)
trybuny za bramkami są jednostopniowe, a te główne są dwustopniowe, a to też jest jakaś tragedia

Jasne,tragedia jak cholera.Taka sama jak np.na nowym stadionie Porto-el Dragao.Tam co prawda dach jest na tej samej wysokości,ale wygląda to trochę dziwacznie jak nad niższymi trybunami za bramkami dach sterczy jak łuk triumfalny.Też się miałeś chłopie do czego przyczepić.

buczo1985 24.11.2009 23:41

Ciekaw jestem czy jutro już coś drgnie przy dachu:) Wiecie może jakiego rodzaju dźwigów powinniśmy się spodziewać? Pewnie coś podobnego do tych, które pracują na Legii?!

QBAS 25.11.2009 00:56

Na prawdę coraz fajniej to wszystko wygląda. Jeszcze trzeba trochę poczekać jak AiB pójdą w górę i "zamkną" el stadio.

Tak patrzę na te zdjęcia i jak stadion będzie zabudowany to przez sporą część dnia będzie na nie cień padał. Murawę oczywiście trzeba zakupić dobrej jakości (bo już raz próbowano na tym oszczędzać). Ale bardzo ważna jest również sprawa jej codziennej pielęgnacji. Mam nadzieję, że klub nie będzie oszczędzał na JEDNEJ pensji i zatrudni człowieka, który zajmie się tym całkowicie. Za dobrą pensję, ale zarazem głową niech ręczy jeśli znowu po kilku miesiącach zrobiłoby się z murawy kretowisko...

ciacho 25.11.2009 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 821418)
Na prawdę coraz fajniej to wszystko wygląda. Jeszcze trzeba trochę poczekać jak AiB pójdą w górę i "zamkną" el stadio.

Tak patrzę na te zdjęcia i jak stadion będzie zabudowany to przez sporą część dnia będzie na nie cień padał. Murawę oczywiście trzeba zakupić dobrej jakości (bo już raz próbowano na tym oszczędzać). Ale bardzo ważna jest również sprawa jej codziennej pielęgnacji. Mam nadzieję, że klub nie będzie oszczędzał na JEDNEJ pensji i zatrudni człowieka, który zajmie się tym całkowicie. Za dobrą pensję, ale zarazem głową niech ręczy jeśli znowu po kilku miesiącach zrobiłoby się z murawy kretowisko...

W ramach zunifikowania funkcji w naszym klubie, pielęgnację murawy powierzą nie komu innemu jak Skorży:lol:

qowalski 25.11.2009 11:37

Z dachem ruszyli (na kamerce widać) ;).

7 kotów 25.11.2009 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 821487)
W ramach zunifikowania funkcji w naszym klubie, pielęgnację murawy powierzą nie komu innemu jak Skorży:lol:

Moga tez mu powierzyc funcke dachu !

qowalski 25.11.2009 11:44

A "piłkorzy" wysłać na budowę, niech z cegłami zapieprzają.

MichauSzczu 25.11.2009 11:46

No wreszcie to zaczyna przypominac stadion i moim zdaniem to będzie wygladac zdecydowanie lepiej niz na wizualizacjach, tak od środka jak i od zewnątrz. Na tym etapie wyglada zdecydowanie lepiej niż np. Stadion Legii. Pozdrawiam :D

zbymak 25.11.2009 11:51

Jest zaczeli montowac dach!!!!

Vinci 25.11.2009 12:25

Cytat:

Na tym etapie wyglada zdecydowanie lepiej niż np. Stadion Legii. Pozdrawiam :D
O tak, zwłaszcza z tą zachęcającą murawą i odwiecznymi z nią problemami. Zastanawiam się, jak to będzie wyglądało, gdy jakieś 70% nawierzchni będzie przez większą część dnia schowana w cieniu trybun...

Wichar87 25.11.2009 12:48

Murawa będzie ok, na wszystkich (prawie) zachodnich stadionach też jest cały dzień w cieniu a, gdy przyjdzie mecz jest zielona i równa jak na stole. Już nie przesadzajmy i nie szukajmy problemów na siłe.

buczo1985 25.11.2009 13:57

Uśmiech sam się pojawia na twarzy na widok pierwszego niebieskiego elementu na górze:D Na kamerce będzie teraz ciekawiej niż w TV:P

Mario Nh 25.11.2009 14:08

Trochę sobie poczekamy.:-D

Cytat:

Łącznie na konstrukcję dachu składać się będzie trzydzieści jeden takich ram. Ich łączny ciężar wyniesie siedemset trzydzieści ton. Montaż każdej z ram trwać będzie jeden dzień
Co ciekawe, łączny ciężar prawie o połowę mniejszy od kratownicy montowanej w Poznaniu.

MarciN90 25.11.2009 18:40

może ktoś podac zdjecie projektu tego dachu tak żeby można było zobaczyc jak te elementy będą teraz mocowane? Jeśli są takie dokładne oczywiście :)

harthausen 25.11.2009 20:34

to rysunek schematyczny i nie wiem, do jakiego stopnia aktualny ale jakieś pojęcie daje:
http://img19.imageshack.us/img19/4659/7909891.jpg


(rysunek z Skyscrapercity, autor posta fgdf


edytka: sensu tego już istniejącego betonowego "daszku" tuż pod dachem właściwym nie bardzo pojąć mogę :)

Proud 25.11.2009 21:10

może jest on wybudowany w celu usztywnienia całej konstrukcji dachu?

harthausen 25.11.2009 21:25

możliwe, fajnie by było , gdyby ktoś mający pojęcie o statyce budowli coś skrobnął. Rozumiem płaski strop pod konstrukcją nośną dachu (tymi montowanymi obecnie niebieskimi elementami).
Zagadką jest dla mnie wypuszczenie tego stropu jako daszek w stronę trybun (na prawo na rysunku). Może coś z obsługą lub konserwacją?

MarciN90 25.11.2009 22:06

hehe a może na samej górze będzie loża vip i w razie przeciekania dachu ten daszek ma byc taką formą ochronną przed tym deszczem żeby vipy czasem nie zmokły :D

wislak227 25.11.2009 22:19

Artykuł po co jest daszek: http://www.gazetakrakowska.pl/strona...tml#material_1

Dla leniwych:
Cytat:

Podobnie będzie z budowanym aktualnie balkonem, który znajdzie się bezpośrednio pod dachem nowej trybuny. - To będzie miejsce głównie dla ekip telewizyjnych, kamer - tłumaczy Sobczyński.

MatMario 25.11.2009 22:35

Ten bloczek robi wrażenie gdy się przejeżdza Reymonta. Taki majestatyczny. :)

WILU TS 25.11.2009 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak227 (Post 821808)
Artykuł po co jest daszek: http://www.gazetakrakowska.pl/strona...tml#material_1

Dla leniwych:

Ale nie bardzo to rozumiem,będą siedzieć na tym daszku czy jak ? Bo jak pod to po co on skoro wyżej jest ten większy...

harthausen 26.11.2009 05:37

^^ dwie rozebrane panie - rozumiem. Ale po co ten facet bez majtek ? :D

Przyzwyczajcie się ludzie, że większość wykorzysta każdą okazję, by dla siebie trochę grosza wyciągnąć jak jest okazja.
Urząd pieniądze daje, oni dostają, ja mam mało. No to trzeba robić dymu, gdzie się da, że dzieje mi się krzywda.

Adrian_Suvalkai 26.11.2009 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 821837)
Ale nie bardzo to rozumiem,będą siedzieć na tym daszku czy jak ? Bo jak pod to po co on skoro wyżej jest ten większy...

Na tym "daszku" nazywanym balkonem będą znajdowały się miejsca dla kamer itd. Ustawienie kamer i ich ekip na prawdziwym zadaszeniu trybuny nie byłoby możliwe (znaczy możliwe pewnie tak, ale bezsensowne...).

Tutaj więcej informacji o stadionie http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion...ukcja_stadionu

peterwislak 26.11.2009 09:42

Przechodził ktoś w pobliżu stadionu Wisły?? ciekawe jak wygląda sprawa montowania okien od strony Parku bo na pewno one ożywia i uatrakcyjnia wygląd trybunki

sayek89 26.11.2009 10:10

Ja chyba widzę już trzy ramy na górze trybuny C. A pisali że jedna rama na dzień :>

wiselka34 26.11.2009 11:25

No dokladnie mowili ze jedna rama na dzien a tu juz 3:D:D przeciez jakby jedna montowali to by tych ram do konca roku niezrobili a co dopiero caly dach...

alekon2006 26.11.2009 11:26

Już są cztery:) Pogoda jest idealna do takiej roboty także może dlatego tak zasuwają.

tswitos 26.11.2009 11:45

W takim tempie do końca dnia postawia wszystkie;p

Wrona 26.11.2009 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrian_Suvalkai (Post 821887)
Na tym "daszku" nazywanym balkonem będą znajdowały się miejsca dla kamer itd. Ustawienie kamer i ich ekip na prawdziwym zadaszeniu trybuny nie byłoby możliwe (znaczy możliwe pewnie tak, ale bezsensowne...).

Nikt na tym daszku nie będzie stał, zwłaszcza operator z kamerą. Do tego przeznaczony jest balkon POD daszkiem, wystarczy spojrzeć na przekrój parę postów wyżej. Zresztą napisane jest to wyraźnie w linkowanym przez Ciebie artykule.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl