Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

leszekpw 05.11.2024 09:52

emjot ja identycznie

Karherop 05.11.2024 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1638133)
Jesteś pewien, że bedziemy wyżej niz 10 miejsce? Ja bym aż tak pewny nie był.

Tak, będziemy. Sądzę że powinniśmy już zimować na 6 miejscu (jak zagramy też zaległe spotkanie z Miedzią). Baraże są w zasięgu.

Stawiać na to kasy nie bedę, choć na X jest jeden taki co nawet tysiaka stawia na awans.

leszekpw 05.11.2024 10:10

Optymista. Zostaniesz brutalnie na ziemię sprowadzony

sandomingo 05.11.2024 10:17

7-8 miejsce będzie dla dużej części kopaczy idealne.
Czyli pozorowanie walki do końca, potem "rozczarowanie", nowy plan 3 letni i już można na wakacje.
Brzmi znajomo??

Karherop 05.11.2024 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1638142)
Optymista. Zostaniesz brutalnie na ziemię sprowadzony

Patrzę na formę rywali, na naszą dyspozycję. W tabelach formy mamy obecnie 4 miejsce. Rywale od 6 miejsca w dół generalnie to prezentują się całościowo gorzej od nas. Zaskakująco zaczął dołowac ŁKS czy Stal Rzeszów. O Łecznej czy Zniczu nie mówię bo zależy co wyrzuci maszyna losująca.

Taka to liga.

leszekpw 05.11.2024 10:40

No nic, zobaczymy. Ja twierdzę, że do baraży nie wejdziemy.

FraMat 05.11.2024 11:45

Jestem nastawiony pozytywnie w obecnej sytuacji.
O ile Jarosław Real czegoś nie odwali w okienku zimowym (zmiana trenera na gorszego, brak wzmocnień).

Potrzebne są realne wzmocnienia, pod warunkiem, że słowo "realne" nie ma być tłumaczone jako "królewskie" czyli w stylu JK - przedłużenia kontraktów dla wiecznie kontuzjowanych i sprowadzanie wynalazków bez przyszłości.

leszekpw 05.11.2024 11:47

Za co te wzmocnienia???

sandomingo 05.11.2024 12:02

Wzmocnienia...
Póki co Królewski ma zapewnione finansowanie do końca roku a potem do zasypywania kolejne dziury.
Ale już nawet pomijając na chwilkę finanse, to Królewski ze swoim programem AI gwarantują takie wzmocnienia, że heeeeejjj!

emjot 05.11.2024 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638149)
Patrzę na formę rywali, na naszą dyspozycję. W tabelach formy mamy obecnie 4 miejsce. Rywale od 6 miejsca w dół generalnie to prezentują się całościowo gorzej od nas. Zaskakująco zaczął dołowac ŁKS czy Stal Rzeszów. O Łecznej czy Zniczu nie mówię bo zależy co wyrzuci maszyna losująca.

Taka to liga.

Stal będzie dołować bo oni grają młodzieżą
poza tym pozbyli się jednego z zawodników - Diaza, który w tym sezonie w 6 meczach strzelił 3 bramki, które dały im 4 punkty (zamiast remisów były zwycięstwa z Arą i Chrobrym)
odkąd poszedł do Rakowa Stal cieniuje

Karherop 10.11.2024 17:17

Jop juz średnia 2.29 pkt/mecz

W tej kolejce odrobilismy po 2 pkt do zespolow z miejsc 1,2,3,4,6,7

pepe72 10.11.2024 17:27

Magia pierwszej ligi - jeśli wygramy w sobotę to awansujemy do top6
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          14      7      7
punkty            22    12    10
średnia            1,57  1,71  1,43
Procent meczów    41%     
       
Baraże            52
Brakuje          30
średnia na mecz    1,50
                 
awans vice        63
Brakuje          41
średnia na mecz    2,05
najwcz. w kolejce 28
       
awans m          68
Brakuje          46
średnia na mecz    2,30
najwcz. w kolejce 30


As 10.11.2024 19:46

Popatrzyłem sobie na tabelę po dzisiejszym meczu i taka mnie myśl naszła. Gdyby to był normalny klub i wygralibyśmy tak z 5 meczów z rzędu - co nie jest przecież niespotykanym osiągnięciem w futbolu - to realnie walczylibyśmy o awans bezpośredni.

Niestety to nie jest normalny klub.

pepe72 10.11.2024 20:30

As,
Kod:

awans vice        63
Brakuje          41
średnia na mecz    2,05
najwcz. w kolejce 28

wszystko w naszych nogach.
Statystycznie brakujące 41 punktów możemy zdobyć:
Kod:

Z  R  P 
14  0  8  42
13  2  7  41
12  5  5  41
11  8  3  41
10 11  1  41

Czyli potrzebujemy jeszcze 14 zwycięstw :>

Jak szczęśliwa biała gwiazda Pana Trenera Jopa będzie świecić to:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638391)
Jop juz średnia 2.29 pkt/mecz

W tej kolejce odrobilismy po 2 pkt do zespolow z miejsc 1,2,3,4,6,7


Karherop 10.11.2024 22:07

Pepe72, patrzac jak punktuje top2 to te 63 to mega hurraoptymistyczne zalozenie

Ten sezon to bedzie 65 pkt+ na awans vice, na to sie zapowiada.

pepe72 10.11.2024 23:05

W sezonie 2020/21:
Kod:

1. Radomiak 68
2. BBT      65
6. Górnik Ł 56

Na koniec jesieni (po 17 kolejce):
Kod:

1. BBT      42
2. Górnik Ł. 32
5. Radomiak  30

W sezonie 2019/20:
Kod:

1. Stal M  67
2. Podbesk. 65
6. BBT      50

Na koniec jesieni (po 17 kolejce):
Kod:

1. Warta    34
 2. Podbesk. 31
 4. Stal M.  29
10. BBT      22

Zobaczymy po 17 w tym sezonie. Czyli za 2 tygodnie.

wolfy 11.11.2024 01:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638424)
Pepe72, patrzac jak punktuje top2 to te 63 to mega hurraoptymistyczne zalozenie

Ten sezon to bedzie 65 pkt+ na awans vice, na to sie zapowiada.

Myślę że wątpię. Powoli zbliżamy się do etapu "liderzy seryjnie gubią punkty", którego kulminacja zacznie się kiedy dół tabeli zacznie na serio grać o utrzymanie.

pepe72 11.11.2024 01:46

Dodatkowo zarówno w czołówce jak i na dole jest deczko ciasno. A my mamy jeszcze dwa zalegle mecze.
Zespoły od 1-8 zawierają się w 11 punktach.
A liczymy, że w sobotę to będą zespoły od 1-9 ;)

Wydaje mi się, że w sezonach gdzie trzeba było dużo punktów do awansu to był jakiś mocno dominujący.
Niby w tym roku Termalika nieźle gra (11-3-2) ale ostatnie 5 kolejek to:
R-Z-Z-P-P (-Z-R)
co może świadczyć, że liga się już trochę na BBT poznała.

Karherop 11.11.2024 07:57

Byl jeszze chocby sezon 18/19
1.Rakow 70 pkt
2. ŁKS 69 okt

Generalnie tak, faworyci zaczna tracic punkty, dojdzie presja, dół juz zaczyna walczyc. Mimo to mysle ze poziom czolowki jest najwyzszy od 2 lat gdy ją bacznie obserwujemy i sa pewne symptomy ligi "dwoch prędkości". Cos podobnego obserwujemy obecnie w ekstraklasie.

Co pozytywne my tez delikatnie poszlismy do przodu:

Po 14 kolejkach

Obecnie 22 pkt 6-4-4 bramki 26-14
23/24 - 21 pkt 5-6-3 bramki 28-17
22/23 - 19 pkt 5-4-5 bramki 17-15

wolfy 11.11.2024 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638448)
Byl jeszze chocby sezon 18/19
1.Rakow 70 pkt
2. ŁKS 69 okt

Generalnie tak, faworyci zaczna tracic punkty, dojdzie presja, dół juz zaczyna walczyc. Mimo to mysle ze poziom czolowki jest najwyzszy od 2 lat gdy ją bacznie obserwujemy i sa pewne symptomy ligi "dwoch prędkości". Cos podobnego obserwujemy obecnie w ekstraklasie.

Co pozytywne my tez delikatnie poszlismy do przodu:

Po 14 kolejkach

Obecnie 22 pkt 6-4-4 bramki 26-14
23/24 - 21 pkt 5-6-3 bramki 28-17
22/23 - 19 pkt 5-4-5 bramki 17-15

Jeżeli wezmiesz pod uwagę początek za Moskala, to aktualnie oglądamy eksplozję formy drużyny.

Karherop 12.11.2024 09:48

Punktowo na pewno. Zobaczymy jak skonczymy jesien, bądź co badz to duzo powie o co bedziemy realnie walczyć i jakie dzialania zrobi JK.

Niech wyznacznikiem bedza poprzednie rundy jesienne po 19 kolejkach:

23/24 - 31pkt 8-7-4
22/23 - 27pkt 7-6-6

Pozostalo 5 spotkan

Chrobry (w)
Stal Rz (d)
ŁKS (d)
Polonia W (w)
Miedź (d) ? - do potwierdzenia

Mysle ze jak zakrecimy sie na 33 pkt to powinnismy byc w miare zadowoleni (biorac pod uwage co zawalono na starcie).

pepe72 12.11.2024 10:30

"Jesień" kończy się w przyszłej kolejce. ŁKS to już jest "wiosna" grana awansem.
Z tym, że będziemy mieć zaległą Miedź.

Karherop 12.11.2024 11:01

Po 17 kolejkach mielismy odpowiednio 25 pkt (23/24) i 23 pkt (22/23).

Tu w zasadzie przebicie tego wyniku to "formalnosc". Mamy na to 3 spotkania, w tym dwa u siebie + wyjazd do Głogowa.

Jednak koniec roku to koniec roku, najwieksze przetasowania, zmiany kadrowe, wahania formy. Jak i rowniez w kontekscie Jopa decyzja o daszej pracy. Dobrze by bylo miec przed wiosna mieksce w top 6 i stratę do top 2 nie wiekszą niz 4-5 pkt. Mozna wtedy o czyms marzyc.

wolfy 12.11.2024 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638519)
Punktowo na pewno. Zobaczymy jak skonczymy jesien, bądź co badz to duzo powie o co bedziemy realnie walczyć i jakie dzialania zrobi JK.

Niech wyznacznikiem bedza poprzednie rundy jesienne po 19 kolejkach:

23/24 - 31pkt 8-7-4
22/23 - 27pkt 7-6-6

Pozostalo 5 spotkan

Chrobry (w)
Stal Rz (d)
ŁKS (d)
Polonia W (w)
Miedź (d) ? - do potwierdzenia

Mysle ze jak zakrecimy sie na 33 pkt to powinnismy byc w miare zadowoleni (biorac pod uwage co zawalono na starcie).

Nie tylko punktowo, bo te punkty z czegoś wynikają. Moim zdaniem przede wszystkim z tego że wreszcie gramy w obronie (stąd mój stosunek do występów Sukiennickiego). To jest ten element na który Moskal postawił lagę implementując swój "futbol totalny".

Karherop 12.11.2024 11:29

Futbol totalny Moskala to w rzeczywistosci nie była ani ofensywa, ani defensywa.

Bilans bramek:
7 meczow Moskala 8-10
7 meczow Jopa 18-4

Patrzac na to, to slowa o zmianie celow ma ten sezon w trakcie jego trwania sa nawet zrozumiale.

wolfy 12.11.2024 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638524)
Futbol totalny Moskala to w rzeczywistosci nie była ani ofensywa, ani defensywa.

Bilans bramek:
7 meczow Moskala 8-10
7 meczow Jopa 18-4

Patrzac na to, to slowa o zmianie celow ma ten sezon w trakcie jego trwania sa nawet zrozumiale.

To czego większość nie rozumie to że defensywa i ofensywa wpływają na siebie. Zawodnicy ofensywni są pod o wiele większą presją kiedy każda strata oznacza daleki wykop i ściganie się z naszymi stoperami, czyli setkę dla rywala.
Mówił też o tym Królewski.

Jop wrócił do patentu Rude z niesymetryczną obroną, dodatkowo cofnął Carbo i nagle rywale przestali tworzyć masowo sytuacje. Zmuszamy przeciwników do ataku pozycyjnego na którym tamci zwykle więcej tracą niż zyskują - patrz ilość goli po przechwycie na połowie rywala. No i punkty zaczynają się zgadzać.

Zwolnienie Moskala to była jedna z najlepszych decyzji Królewskiego, szkoda że tak późno.

leszekpw 12.11.2024 12:24

To tylko dowodzi, że Jop dużo nauczył się od Rude.

s1mone 12.11.2024 12:26

https://i.ytimg.com/vi/y2YgWwSgM8k/h...BHPWitVRUR-rmw

krysztal 12.11.2024 12:53

Widzą,że kolejni przejrzeli na oczy.

kbr 12.11.2024 17:12

Póki co wyznaczono dokładne terminy wszystkich spotkań przed przerwą zimową, a ciągle nie ma ustalonego terminu meczu z Miedzią. Możliwe, że to zaległe spotkanie zagramy dopiero na wiosnę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl