![]() |
Cytat:
Ja jestem pewien że zarobi zdecydowanie więcej. Nawet przegrywając wszystkie mecze. A do tego znów wypromują jakiegoś grajka, za którego wezmą z 3mln E, a w normalnych warunkach 1mln by nie wzieli. |
Wyjazdy świetne. Blisko do Salzburga, troszkę dalej do Turynu, najdalej do Manchesteru, ale co to za odległości w XXI wieku. Sportowo można coś ugrać, ale będzie ich musiał pan treneiro przygotować na dużą dawkę biegania. Też im zazdroszczę, w tym roku nasza plejada gwiazd się nie popisała.
|
Wybiera się ktoś na mecz z Juve? Ja bym się chętnie wybrał, może w końcu zobaczę Del Piero i spółkę :)
|
Z zazdroscia sie troche patrzy, ze ZNOWU tam nas nie ma...
Lech sobie pogra z City czy Juventusem, a my z Bytomiem... |
Wow. Liga europejska zdecydowanie ciekawszy twór niż UEFA CUP. Grupę trafili rzeczywiście jakby wyjętą z Ligi Mistrzów. Na pewno z praw telewizyjnych zarobią tyle co nasz klub przez cały rok ;/
|
Pod względem sportowym to będe zaskoczony jak Lech ugra chociaż 1 punkt.Klasy Juventusu i Manchesteu City chyba nie trzeba przedstawiać nikomu,ale mało kto teraz mówi o austriackim RedBull Salzburg,a grają tam naprawdę konkretni gracze typu Zarate,Nelisse,Boghossian,Pokrivac czy Svento.Tak więc Lech raczej odpadnie i zdobycie chociażby punktu z którąkolwiek z tych drużyn byłoby ogromnym sukcesem Poznaniaków.Na plus na pewno doświadczenie jakie zdobędą piłkarze Lecha w meczach z tak silnymi rywalami.Również atrakcje dla kibiców naprawdę konkretne i zakładając,że w jakiejkolwiek grupie Kolejorz by nie wylądował i tak by odpadł,to ta przysłowiowa "Grupa Śmierci" to najlepsze co ich spotkało. Zapewne ponad 40-tysięczny stadion Lech bedzie wypelniony co do jednego miejsca:)
|
Zazdroszczę kibicom wyjazdów ale tak to 5 przegranych i 1 remis
|
Zapewne będzie sporo kibiców Legii na sektorach Juve w Poznaniu.
|
Cytat:
Pewnie Legia pojawi się na sektorze gości w Poznaniu z Juventusem ;) Sportowo i tak nie mają szans, a marketingowo trafili zajebiście. |
Jak widać czasem wystarczy ślamazarnie zapierdalać (i mieć trochę szczęścia) , aby później zbierać całkiem niezłe plony.
Mecze z Juve i Man City , to gwarantowany komplet na nowym stadionie(jeżeli chodzi o frekwencję klubową , to będą to wyniki dawno nie osiągane na polskich stadionach) , co oznacza napływ gotówki , nowych kibiców , oraz ( przy ewentualnym braku kompromitacji sportowej) rozkręcenie ,,mody'' na Lecha. Z kibicowskiego punktu widzenia wyjazdy do Turynu i Manchesteru też całkiem ciekawe. Mam tylko nadzieję , że kadrowo nie wytrzymają i na finiszu rundy jesiennej będą już gdzieś w okolicach - 12 pkt do lidera/ów ;) |
Cytat:
|
Policzyłem sobie na szybko wpływy za mecze z Juve i M.City. Ceny biletów na Dnipro to odpowiednio 80 i 90 zł, więc można się spodziewać cen w granicach 120-180 zł w zależności od trybuny (średnio 150 zł).
43000 x 150 zł = ok. 6,5 mln zł 15 mln zł pęknie za te 3 mecze. |
a dolicz do tego premie od Uefa, nie są takie duże, ale milion, dwa napewno wpadnie, nie mówiąc o transmisjach .. wg mnie kolejne 5 milionów ;/
|
Panowie wyjazdy są dobre odległościowo ale kibicowsko to raczej padaka poza Juve ale tu też bez jakiegoś szału. Dla pikników wyjazdy dobre ale to nie to samo co mobilizacja na Aris (jakby nie brakło punktów grekom do 3 koszyka).
|
Legia ma sztame z Juve??(od kiedy??)to bym sie nie zdziwił jakby Polonia Warszawa miała sztame z Manchester City :)
|
Juventus :D No i gites malyna. I jak to jest z sektorem gosci w LE? Wielkosc obowiazuje 5% czy 10% ogolnej pojemnosci stadionu?
Jose: Od dawna, i ma sie bardzo dobrze :D |
Cytat:
Ale zgadzam się, że z innych źródeł Lech sobie porządnie zarobi. |
Cytat:
A te wyjazdy do Turynu czy Manchesteru są interesujące na tej zasadzie , że można sporą grupą pojechać , bez większych utrudnień transportowych , na całkiem niezłe stadiony. Coś na zasadzie wyjazdów (jeżeli by sięgać do tych ostatnich czasów) Wisły do Londynu , czy Barcelony . Jeżeli chodzi o zarobki , to myślę że połowę swojego rocznego budżetu wyciągną . Akurat na zimowe transfery . O ile oczywiście zarząd Lecha będzie potrafił umiejętnie zagospodarować te pieniądze. Bo przy transferze Lewandowskiego , nie popisali się zbytni z gospodarowaniem tych pieniędzy na letnie transfery. |
Czuje że Lech może namieszać w tej grupie. Jak nie awansują dalej nikt do nich nie będzie miał pretensji co spowoduje że mecze zagrają bez powiązanych nóg, walka o awans z grupy będzie do samego końca, jedynie Man.City wydaje się poza zasięgiem ale pamiętacie kilka lat temu dwumecz Groclin - Man. City ?. Pieniądze nie grają wszystko jest możliwe.
|
emj10 - tak nie możesz liczyć... chyba, że mówisz o przychodzi, a nie o zysku bo to dwa różne pojęcia
|
Cytat:
|
Cytat:
Pieprzenie o szopenie, ceny na Dnipro były takie wysokie ze wzgledu na ograniczenie pojemności, przy 43K nikt nie będzie robił cen wiekszych niz 100zl bo stadion bedzie swiecil pustkami, juz na Dnipro były jeszcze wolne bilety. @Marco, nie pisz juz najlepiej nic. |
Licząc bilety np. z Juve 200 zł, z Manchesterem City 150 i Salzburg 75 razy 43000 minus vat to ok. 15 mln. Do tego ok. 4 mln od UEFA i chyba milion od Canal + to razem 20 mln zł, czyli 5 mln euro. Ładna kasa.
|
Cytat:
Legia, nie Legła chlopczyku. "sztama" jak to nazywasz jest od dawna. Przyjazd na turnieje kibicow,flagi na meczach, jezeli istnieje taka mozliwosc wspolne kibicowanie w meczach pucharowych i ligowych. Jest to prawdziwa "sztama" kibicow, a nie wymysl gazet. Moze nie jest to imponujace jesli chodzi o ilosci, ale wiemy jaka odleglosc dzieli kibicow obu klubow. Wracajac do meritum. Lech swoje zarobi, zagra z ciekawymi druzynami i mam nadzieje zmeczy sie konkretnie :D |
Cytat:
Awans do fazy grupowej - 1 mln euro Zwycięstwo w fazie grupowej - 140 tys. euro Remis w fazie grupowej - 70 tys. euro 1/16 finału - 200 tys. euro 1/8 finału - 300 tys. euro 1/4 finału - 400 tys. euro 1/2 finału - 700 tys. euro finał - 2 mln euro Nie ma żadnej dodatkowej kasy za transmisje, prawa tv są wliczone w kasę za awans. Ceny biletów pewnie nie przekroczą 100zł żeby zapełnić cały stadion. Tak czy inaczej będzie ładna kasa. |
Cytat:
Oj ma ma ;D http://img59.imageshack.us/img59/7150/p1060077v.jpg http://img827.imageshack.us/img827/5373/p1060074.jpg |
Co by nie mowic, Amica trafila zajebiscie. Super mecze na otwarcie staadionu plus bardzo ciekawe wyjazdy..
Ehh a my wrocmy do szarej rzzeczywistosci i podniecajmy sie, ze jeblismy Widzew. Nic tylko posskandowac nazwisko Malego i spolki.. |
przeciwnicy na miare Ligi Mistrzow
|
Lech marketingowo sporo zyska jeszcze jęśli by mu się udało u siebie nie przegrać to mogłoby sporo kibiców
sukcesu im dojść co automatycznie zwiększy obrót. My póki co musimy wierzyć że nasz holenderski szkoleniowiec coś zmieni i za rok to my będziemy grali na pięknym nowoczesnym stadionie z ekipami typu Juve czy MC czego sobie i wam życzę. |
Są bonusy za transmisje
http://en.uefa.com/MultimediaFiles/D...2_DOWNLOAD.pdf Nazwane jest to Market Pool. Np. Unirea za 2 mecze zarobiła 288 113 euro (bodajże za mecze z Liverpolem). |
Cytat:
|
Grupa LEcha silniejsza niż więkoszść grup Ligi Mistrzów. W ogóle po reformie LE poziomem naprawde odstaje od LM niewiele - głównie kasą.
|
Cytat:
Tamten Manchester City to nie ten Manchester City. Niedawno roznieśli Liverpool 3:0. Kibicowsko: Wyjazd na Wyspy z pewnością ciekawy, ale raczej z turystycznego punktu widzenia. A Juventus - hmmm, w połowie pusty Olimpico na pewno nie będzie sprawiał niesamowitego wrażenia. |
Znany jest już terminarz grupy Lecha? Bo trzeba pamiętać że im później będzie grał Lech u siebie z Juve i Man City tym dla nich gorzej bo po paru klęskach (nie oszukujmy się, sportowo odstają i to sporo) zainteresowanie nie będzie takie duże.
Co innego mieć: Lech - Juve Salzburg - Lech Lech - Man City a co innego: Juve - Lech Lech - Salzburg Man City - Lech Lech - Man City Lech - Juve Salzburg - Lech, gdzie po hipotetycznych porażkach po 3-0 we Włoszech i w Anglii kibice już nie będą tak biec na stadion (vide nasz mecz z Barceloną w 2008 roku). |
Wie ktoś czy są jakieś zakłady u buków na to czy Lech zdobędzie bramkę? Jest szansa na łatwy zarobek:)
|
16,30 wrzesien, 22 padziernik, 4 listopad, 1/2 grudzien i 15/16 grudzien
jeszcze nie wiadomo kto z kim |
Cytat:
|
Manchester City dla mnie to jeden z niewielu faworytów do wygrania LE w tym sezonie. Ale tak czy siak, przed Lechem same korzyści, wiadomo jakie.
EDIT: Całkiem możliwe, że Canal + zapłaci Lechowi za udział w LE, bo to promocja Ekstraklasy, produktu Canal +. Za to od Polsatu Lech chyba nie dostanie nic, bo prawa telewizyjne są w dyspozycji UEFA i to ona pobiera profity. Za to Lech dostaje na dzień dobry 900 (lub 600 wg Kołtonia) tys. euro za sam udział - o wiele więcej niż gdyby sam dysponował prawami do transmisji. Aczkolwiek przy TAKICH rywalach, to nie wiem, czy Lechowi bardziej nie opłacałoby się samemu sprzedawać prawa do transmisji. Tak czy siak, to niemożliwe. |
Jest to tak: część kasy jest za osiągnięcia, np. wygrane meczy czy awanse, a część jest za medialność i transmisje. Info ile kto dostał, dała UEFA, link dałem parę postów wyżej, sprawdźcie sobie. Więc za mecze z tymi rywalami Lech coś dostanie. System podobny do LM. Czyli 900 tys. euro za awans i bonusy od UEFY. Dla przykładu Ventspilis dostał za transmisje 6 meczy 2745 euro, a Fulham za 15 meczy 5 190 114 euro. Przeglądnijcie te tabelki, wszystko będzie jasne.
Jak będzie z biletami to zobaczymy, może macie rację, może ja mam rację. Pożyjemy, zobaczymy. Faktem jest, że i tak sporo zarobią jak na polskie warunki. Nawet licząc 75 zł razy 40000 razy 3 mecze to 9 mln minus vat, czyli zostanie prawie te 2 mln euro za same bilety. |
Ciekawe, że w Waszych wyliczeniach odejmujecie VAT, a zapominacie odjąć kosztu organizacji takiego meczu ;)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl