Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Kolumbus 19.11.2009 16:46

aha no to buraka strzelilem bo dopiero dzis z okna zauważyłem

Fuks 19.11.2009 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 818488)
Jupitery na Hutniku świecą już ze dwa tygodnie.

wydawało mi sie ze dopiero w ostatnią sobotę był tam pierwszy mecz przy sztucznym świetle..

Bronowianin 19.11.2009 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 818438)
przekazana do uzytkowania czesc sportowa obiektu. tak wynika z projektu budzetu (cytuje zapisy). Martwi mnie ten zapis czesc sportowa, bo nie ma mowy o wszystkim. Dlatego trzeba poczekac na odpowiedz czy stadion bedzie w pelni gotowy (spelniajacy wymogi UEFA) w lipcu 2010 roku.

Mnie też to właśnie martwi i nurtuje od dłuższego czasu. Dosyć prawdopodobne jest to, że na stadionie nie będzie wówczas zrobionych wiele rzeczy (to że nie będzie ukończone wszystko wiemy) koniecznych do tego aby móc rozgrywać ewentualne spotkania w europejskich pucharach, czy nawet w polskiej lidze. Dlatego trzeba jak najszybciej uzyskać jakieś oficjalne info w tej sprawie od odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji osób.

Markus 19.11.2009 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 818576)
Mnie też to właśnie martwi i nurtuje od dłuższego czasu. Dosyć prawdopodobne jest to, że na stadionie nie będzie wówczas zrobionych wiele rzeczy (to że nie będzie ukończone wszystko wiemy) koniecznych do tego aby móc rozgrywać ewentualne spotkania w europejskich pucharach, czy nawet w polskiej lidze. Dlatego trzeba jak najszybciej uzyskać jakieś oficjalne info w tej sprawie od odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji osób.


...i niestety już teraz zabezpieczyć na to niezbędne pieniądze, w czasie procedowania budżetu na przyszły rok. Tego na razie nie ma i tu tkwi kolejne ogromne niebezpieczeństwo. Ale na szczęście Pan Dariusz Olszowka (dziękuję za kolejną odpowiedź) ma jak widać tego pełną świadomość i determinację do walki o zapewnienie tych środków.

Oby szacunki dodatkowych kosztów były gotowe na czas, by można było konkretne sumy zapisać w budżetowych planach.

Gordian 19.11.2009 21:16

ja rozumiem że część sportowa to boisko, trybuny, oświetlenie, monitoring, kołowroty, instalacje teleinformatyczne, studia TV, pomieszczenia komentatorskie, loże szatnie, zaplecze dla kibiców. Chciałbym żeby częścią sportową było także muzeum i sklepy klubowe, biura tak jak to bylo od dawna zakładane nie będą wykończone.

Jak będzie to się dopiero okaże.

berniaczek 19.11.2009 21:51

Witam! Czytam to forum od dawna, ale kilka pytań co do stadionu, więc się zarejestrowałem.
Czy będą robione kolumnady przy C (tak jak jest na obrazku niżej), a jeśli tak to kiedy? Które z boisk treningowych i budynków mają powstać (nie piszcie o hali, bo tu wiadomo jaki jest problem) i kiedy? Czy Wisła tj. Pan Cupiał ma zamiar wybudować jakąś bazę treningową z prawdziwego zdarzenia?

http://stadionwisly.info/files/pages/20/16.jpg

hunter 19.11.2009 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 818512)
wydawało mi sie ze dopiero w ostatnią sobotę był tam pierwszy mecz przy sztucznym świetle..

Ale testowanie świateł odbywało się już od pierwszego tygodnia listopada :-) Zresztą światła to najmniejszy pikuś. Najważniejsza jest murawa, bo bez niej ani rusz i gra najwyżej od kwietnia.

rav 19.11.2009 22:08

@berniaczek

1. Kolumnad nie będzie, na szczęście. Początkowo plotkowało się, że muszą być, aby trybuna wschodnia się nie zawaliła ;) A tak między nami wiślakami mówiliśmy sobie, że to taka idealna "sralnia" dla gołębi.

2. Boisk za trybuną północną i południową nie będzie, niestety. Przewidziano tam podziemne parkingi, tzn jeden poziom podziemny a drugi naziemny - i ten drugi wyklucza budowę boisk. A tak w ogóle, to nie ma pieniędzy czy inwestora ani na parkingi, ani na boiska ;)

3. Nie powstaną zwizualizowane na wklejonym przez Ciebie obrazku dwa hotele od strony ul. Reymonta - wycofał się Salwator, który miał zbudować te hotele z pomocą katarskich inwestorów i wyłożyć połowę środków na nową halę.

4. O hotelu od strony Błoń i przylegających do nich trzech miniboiskach również cisza. To wszystko jest w gestii Tele-Foniki, która - z tego co się mówi - odłożyła te plany na lepsze czasy.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 818610)
ja rozumiem że część sportowa to boisko, trybuny, oświetlenie, monitoring, kołowroty, instalacje teleinformatyczne, studia TV, pomieszczenia komentatorskie, loże szatnie, zaplecze dla kibiców. Chciałbym żeby częścią sportową było także muzeum i sklepy klubowe, biura tak jak to bylo od dawna zakładane nie będą wykończone.

Muzeum ma sobie zrobić Wisła, co jest logiczne. Trudno, żeby miasto płaciło za takie muzeum, jeszcze by je sknocili. Do grudnia miała być gotowa trybuna wschodnia, wiadomo że ten termin nie będzie dotrzymany, ale nawet jak zostanie oddana w marcu, to Wisła ma 3-4 m-ce by sobie te pomieszczenia urządzić na muzeum. Plan pomieszczeń jest znany. Gorzej, że chyba nie ma się kto tym zająć, skoro zwolniono ostatnio z klubu 3 osoby...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 818475)
do PhantomRanger: tak, ta hala ma spelniac takie wymogi, zeby rozgrywac mecze koszykowki, siatkowki, pilki recznej, pilki halowej i inne. to ma byc nowoczesna i uniwersalna hala wielofunkcyjna na potrzeby roznych sekcji i widowisk o ilosci miejsc do 6 tys.

Tylko w hokeja nie można grać ;-) Tego na lodzie.

Wicked 20.11.2009 06:10

Tak zastanawia mnie pojawiająca się na forum magiczna liczba 6 tys. hali wielofunkcyjnej. We większości notek prasowych i newsów podawano że hala będzie miała pojemność 4,5 tys w tym 1,7 tys stałych miejsc, oraz 2,8 na trybunach składanych. Czy ktoś ma konkretne informacje ile wynosiła by widownia na meczach siatkówki, koszykówki oraz koncertach?

element 20.11.2009 13:44

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html

U nas też czas najwyższy zacząć o tym myśleć.

FraMat 20.11.2009 13:57

jestem przeciwny Deynie przy naszym stadionie

Co do hali: to wnioskuje się o pieniądze bez konkretnego projektu?
Z konkretną liczbą miejsc, wielkością, itd.?
Żeby potem radni znowu za jakis czas krzyczeli, że przeznaczono już pieniądze, a teraz okazuje się, e trzeba dopłacać?

As 20.11.2009 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 818769)
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html

U nas też czas najwyższy zacząć o tym myśleć.

Przeciez u nas jest pomnik Reymana.
jesli, juz to mozna by pomyslec o takim deptaku z pomnikami najlepszych zawodnikow cos jakby 'aleja zasluzonych'.

WILU TS 20.11.2009 14:21

haha aleja zasłużonych tak ? My nawet nie będziemy mieli jak 3/4 europy boiska treningowego obok stadionu czy nawet parkingu a Wy tu o pomnikach....

element 20.11.2009 14:22

Z całym szacunkiem ale wygląda to jak sklejone kawałki pod.......one z chodnika sprzed bloku.
http://lwypolnocy.pl/Portals/0/Reyman.jpg


Powinna być konkretna oczojebna rzeźba.


Jak Wiśle / miastu będzie żal pieniędzy można dojść jakoś do porozumienia z kibicami, którzy poprzez zbiórki na meczach, cegiełki, gadzety itp uzbierają i dołożą do tego co już wyłoży miasto czy tam klub.
Zasłużył na to.

Flesz 20.11.2009 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 818769)
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html

U nas też czas najwyższy zacząć o tym myśleć.


taak, ciezko zdobyc kase na murawe czy wejscie na trybuny, a mamy myslec o pomniku??

wszystko po kolei!!

no chyba ze pomnik.... Obtułowicza :D:D:D chociaż.. ten przecież cały czas powstaje :)

rav 20.11.2009 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flesz (Post 818792)
no chyba ze pomnik.... Obtułowicza :D:D:D chociaż.. ten przecież cały czas powstaje :)

Pomnika nie ma, ale jest świątynia. W rogu, taka okrągła. Gdy oddadzą do użytku trybunę zachodnią będzie służyła tylko jako miejsce kultu, bo nikt z niej nie będzie korzystał - wszystkie wystarczające pomieszczenia będą pod trybuną zachodnia. A ona sobie będzie gniła... (nieużywana, nieogrzewana...)

Jak przeczytałem info o pomniku Deyny, to też pierwsze skojarzenie, że u nas mamy pomnik Reymana, a drugie - że nie było by źle go zmienić. I powinien zostać odsłonięty wraz z otwarciem muzeum...

PhantomRanger 20.11.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez berniaczek (Post 818625)
Czy Wisła tj. Pan Cupiał ma zamiar wybudować jakąś bazę treningową z prawdziwego zdarzenia?

Prędzej świnie zaczną latać. Budową bazy treningowej jesteśmy mamieni przynajmniej od 2005 roku. Nawet prezes Wilczek wspominał coś, że mieli zacząć ją budować w 2010, ale już wiadomo, że tak się nie stanie z prostego powodu - brak kasy

crapmaster 20.11.2009 20:12

Dobra akcja brawo za inicjatywe

mysle ze to nasz obowiazk wesprzec i sie podlaczyc
wyslanie maila dla nas to 5 sekund a ONI niech tam wiedza ze my im patrzymy na rece oraz ze MY chcemy tej hali

http://nasza-klasa.pl/profile/1426777/gallery/86

Pozdrowienia dla Pana Darka

QBAS 21.11.2009 13:34

Mam nadzieję, że uda się przeforsować projekt budowy hali przy Reymonta. Kraków i Wisła na to zasługują. Choćby dlatego, że od kilku sezonów koszykarki regularnie sławią za darmo Kraków w Polsce i Europie. A jak hala obecnie wygląda to każdy wie. Pomijając już fakt, że jest warunkowo dopuszczana do meczy, to coraz więcej wstydzić się jej trzeba szczególnie przed zagranicznymi drużynami. Kraków zasługuje na tę halę, a jej nie wybudowanie przy możliwości poboru środków unijnych byłoby idiotyzmem mówiąc wprost.

royalmichael 21.11.2009 16:49

Popatrzcie na kamerkę
http://kamery.2012.org.pl/images/kra...jpg?random=0.0
to są jakieś szkła czy co to się pojawiło?

Proud 21.11.2009 18:11

to są ramy okienne w zewnętrznej elewacji :)

royalmichael 21.11.2009 23:41

A to nie jest przypadkiem drugie piętro?
Edit: Racja, to nie drugie piętro tylko przestrzeń między trybunami.

TSW Fanatyk 23.11.2009 20:30

http://www.stadionwisly.info/zdjecia...nia/2009-11-23

fotka 29, co to są za niebieskie elementy?, coś od dachu może?

Proud 23.11.2009 20:46

tak. Są to elementy wsporcze pod konstrukcję dachu :)

jak wynika z opisów pod zdjęciami pojutrze rozpoczyna się operacja pt. "dach" :D

harthausen 23.11.2009 21:09

http://stadionwisly.info/files/galle...mbnails/28.jpghttp://stadionwisly.info/files/galle...mbnails/29.jpg

ile ja na to czekałem :). Aż miło popatrzeć.

PvD 23.11.2009 21:15

Cytat:

Janusz Chwajoł (PO): - Trzeba nadrobić 50-letnie zaniedbania, tym bardziej, że jest połowa pieniędzy na inwestycję z Unii Europejskiej.

Stanisław Rachwał (PiS): - Wydaje mi się, że mogą być dwie hale - jedna większa, druga mniejsza. Tym bardziej, że do hali Wisły pozyskano zewnętrzne finansowanie.

Dariusz Olszówka (niezrzeszony): - Na halę Wisły miasto stać. W przyszłości możemy myśleć o budowie większe hali.

Bolesław Kosior (PiS): - Musimy się zdecydować, stadion czy hala. Należy skończyć jedną inwestycję, a następnie kontynuować następne w oparciu o rozeznanie dotyczące kondycji finansowej miasta oraz odpowiedni montaż finansowy.

Paweł Sularz (niezrzeszony): - Jeżeli będziemy budować halę w Czyżynach, to miasta nie stać na drugą halę. Wisła dostała tereny, aby pozyskać inwestora zewnętrznego i wybudować halę.

Bartłomiej Garda (PO): - Miasta nie stać na budowę dwóch hal. Jeżeli nie budowalibyśmy hali w Czyżynach, to można byłoby budować halę Wisły.
jak ktoś tworzy czarna listę to wybrać i dopisać!

MichauSzczu 23.11.2009 22:06

Ostatnie fotki piękne :D Już się nie mogę doczekac, ten stadion wcale nie będzie taki zły!

qowalski 23.11.2009 22:20

http://www.stadionwisly.info/zdjecia...ia/2009-11-23#
30 zdjęcie.
Do czego ma służyć to połączenie trybun(to takie na górze:p)?(takie dziwne trochę)

royalmichael 23.11.2009 22:32

Może chodzi o spójność? W każdym razie w tym połączeniu są drzwi i tam jest przejście między D a narożnikiem:P
Mnie najbardziej wku***ają te szczeliny między drugim piętrem narożnika a trybuną za bramką ;/
a tam od zewnętrznej strony stadionu będzie prześwit? no bo skoro ma być cyrkulacja powietrza to chyba będzie prześwit ;/


EDIT: Chociaż w sumie nie wiem czy tam będą drzwi, sami zobaczcie:
http://i37.tinypic.com/w2d2lh.jpg
http://i38.tinypic.com/msdcf7.jpg
jakieś połączenie niby jest ale czy będzie przejście?

Charlie 23.11.2009 22:38

Cytat:

jakieś połączenie niby jest ale czy będzie przejście?
No między sektorem gości, a naszym raczej przejścia być nie powinno :P

qowalski 23.11.2009 23:01

Moim zdaniem sektor gościu powinien zostać tam gdzie jest, ponieważ po przeniesieniu zmniejszy się pojemność stadionu, gdyż będzie trzeba zrobić 2 sektory buforowe, a tak jest 1.

WILU TS 23.11.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 820812)

A czo to ? Mógłbyś dać linka ? bo na tych miniaturkach ciezko coś dojrzeć prócz tego ze niebieskie ;)

qowalski 23.11.2009 23:33

http://www.stadionwisly.info/zdjecia...nia/2009-11-23 wyżej był podany link do tych fotek. (29 zdjęcie)

WILU TS 23.11.2009 23:45

Zgaduję że to konstukcja dachu tak ?

Zwierze 24.11.2009 00:01

WILU jakaś impreza dzisiaj?:) Strona wcześniej jest napisane że to elementy dachu i że jutro (w sumie już dzisiaj) albo w środę zaczną działać

WILU TS 24.11.2009 00:17

Sorry,zgadłeś wróciłem nie dawno i szumi ;) Dzięki i sorry :)

royalmichael 24.11.2009 01:09

Ehh czyli będą te prześwity na zewnątrz w narożnikach
http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/25.jpg
nie dojechali z narożnikiem do trybuny za bramką to miałem chociaż nadzieje że tam dalej będzie ściana czy cokolwiek
ale porażka ;/

WILU TS 24.11.2009 07:22

royalmichael,zostawiają tą przerwę bo jak się tłumaczą - dbają o cyrkulację powietrza jak i o to by murawa oddychała...

crapmaster 24.11.2009 09:28

To kiedy jest decydujace glosowanie w sprawie hali ?

Wislacki protest w Urzedzie Miasta

WILU TS 24.11.2009 09:33

Taaa i znowu pismaki rozkręcą aferę że nie wiadomo jakie rzeczy tam robiliśmy,proponuję kręcić jakiś film z boku żeby mieć potem alibi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl