Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Lysy 03.06.2011 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DarekK_11 (Post 1105896)
Piszecie, że Wisła się nim nie interesowała. Moim zdaniem prowadziliśmy rozmowy, ale JW nasz przelicytował (tak jak z Onyszką) i Baszczu wybrał pieniądze.

Nie siej plotek proszę :) Baszczyński to nie Peszko co dla 10 tyś więcej pójdzie do największego wroga. Obstawiam , że zwyczajnie nie wyraziliśmy zainteresowania tym zawodnikiem, ewentualnie był brany jako opcja rezerwowa gdyby inne transfery nie doszły do skutku. Baszczu widocznie był bardzo zdeterminowany by wrócić do Polski po tej aferze w Grecji stąd wybrał pierwszą dogodną propozycje. Nie potępiam go za to, zwyczajnie mi się smutno zrobiło.

@rafkur
A ty skąd ....a wiesz czy za słaby na Wisłę? Moim zdaniem byłby wiodącą postacią na obronie , a taki Cikos mógłby sporo się od Baszcza przez ten sezon nauczyć.

---
Mówi się trudno, Polonii gratuluję dobrego transferu.

licoo 03.06.2011 21:55

Ja również go nie potępiam, ale niestety nazwanie go zbyt wcześnie legendą było błędem.

tomaszw 03.06.2011 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DarekK_11 (Post 1105913)
Mówisz, że za słaby, a widziałeś Baszcza na hali ostatnio?

to moze zwerbujmy futsalowcow do temu bo oni na hali wygrali...

Baala 03.06.2011 22:06

Gdzieś czytałem że Baszczyński tuż przed podpisaniem kontraktu z Polonią dzwonił jeszcze do Wiłsy czy na 100% go nie chcą i usłyszał odpowiedź potwierdzającą, że nie jest Wisła nim zainteresowania.

gigant 03.06.2011 22:47

Ogarnijcie się, Baszczu nie poszedł do parchów i to wystarczy. W dupie mam czy w jego wieku za ZUS płaci Cupiał czy Wojciechowski. Odszedł z klubu normalnie, nie jak Kokoszka, wrócił do Polski, chciał grać w Wiśle,nie wyszło i tyle.
Gdyby zacumował koło hotelu przy błoniach, byłby jak drugi Franek, tyle że z innego paragrafu, a tak jest ok.
Generalnie jestem w stanie zaakceptować wszelkie transfery naszych pilkarzy na zewnątrz, byle nie były to transfery do kurewek z Kałuży.
Inną sprawą są transfery do Wisły. Żadnych Legionistów i śmiesznych Klichów. Amikowców, czyli Peszków też nie chcę.
A to co zrobi Wisła jako klub, to inna sprawa i pozostanie nam tylko to zaakceptować lub nie.

Kryniu 03.06.2011 23:26

Jeśli o mnie chodzi to go nawet rozumiem(pieniądze przed nadchodzącą emeryturką piłkarską). Tak samo jak wszystkich na forum pewnie zaskoczyła informacja o przejściu Marcina do Polonii ale z drugiej strony zastanówmy się czy jest nam potrzebny 33 letni zawodnik w walce o ligę mistrzów. Pozostało mu pewnie rok (max 2 lata gry) i chce sobie odłożyć. Gdzie miał te pieniądze odłożyć(w biednym Ruchu?). Wojciechowski oczywiście zaproponował mu kontrakt ponieważ na piłce zna się jak kobiety z koła gospodyń wiejskich i najlepszym jego sposobem jest przepłacanie za Polskie mega talenty( Sobiech) lub monitorowanie zainteresowań innych klubów( Onyszko którego podkradł nam bez wykonania testów medycznych, chwała mu za to). Nie wiem czy Wisła rzetelnie interesowała się Baszczem ale jeśli nie (przyczyny sportowe, Maaskant pewnie nie chciał drugiego Żurawia) to tym bardziej nie powinniśmy obarczać Marcina.

DarekW 04.06.2011 01:44

Dla Baszczynskiego tylko szacunek. Czy ktos pamieta jak On dlugo szanowal Ruch Chorzow?! Baszczu zawsze byl uniwersalny ... zawsze dawal wszystko.

mitmichael 04.06.2011 07:34

Marcin jest historia Wisły i nie zapominajmy o tym nawet jak przyjedzie z Polonia na mecz.

TeeS88 04.06.2011 08:54

Ludzie, Wisła nawet nie przymierzała Baszczyńskiego. Całe to zamieszanie z Baszczyńskim rozpętali dziennikarze szukający sensacji. Baszczu był w Lidze+Ekstra, został zapytany przez prowadzących o powrót, ten odpowiedział, że spotkał się ze Stanem po jakimś meczu, porozmawiali chwilkę i tyle. Mówił, że tematem rozmowy nie był powrót do Wisły, a z tego co pamiętam to powiedział, że Stan obserwował kogoś innego. A następnego dnia w gazetach, że Baszczyński do Wisły...
Dobrze, że wrócił, nie wiem czy gra w Polonii wyjdzie mu na dobre, pewnie kupili go z myślą o prawej obronie... tylko, że w Grecji grał na środku, zobaczymy. Ja mu życzę powodzenia i mam nadzieję, że jak zakończy karierę znajdzie zatrudnienie w Wiśle, choćby w roli skauta.

JohnnyH 04.06.2011 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 1105800)
Głowa boli od natłoku bzdur, które niektórzy wypisują. Nie pomyślał jeden z drugim, że tak się kończy obwoływanie kogokolwiek legendą w połowie kariery? Najwyraźniej, skoro przeszkadza Wam jego gra w Polonii Warszawa, a o byciu lub nie legendą decydujecie Wy, Baszczyński nie jest żadną legendą. I wtedy nic go nie zobowiązuje. Teoretycznie moglibyście go nazwać zdrajcą, gdyby przeszedł do zespołu jednego z naszych rywali, ale to trochę głupawe, bo w praktyce jest on wolnym człowiekiem i nic od niego nie możecie wymagać, a on nic wobec Wisły nie musi. Może i wtedy jest pozytywnym bohaterem, ale nie musi i wtedy wcale nie trzeba go linczować.


Kilka prawd objawionych...zero zrozumienia...ale dawaj dalej....:D

julo 04.06.2011 21:39

Ja tam darze Baszczyńskiego pełnym szacunkiem, grał zawsze profesjonalnie, nie odkładał nigdy nogi, widać że do końca identyfikował się z Wisłą. Widać to też w wywiadach.
Wydawało sie nawet że moze wrócić do nas, ale widocznie Zarząd Wisły nie był zainteresowany jego osobą.
Był zdesperowany i chciał opuścić Grecję, jestem przekonany że złego słowa nie powie o Wiśle grają w Polonii.
Podejrzewam nawet że może nie być tam za bardzo lubiany. Przebiega te 2 lata i pójdzie sobie na emeryturkę.
Życze mu wszystkiego najlepszego, choć troche smutno mi sie zrobiło gdy o tym czytałem że podpisał z Polonią kontrakt.
Myślę że dla niego też nie była to najłatwiejsza decyzja.

Dzimi 05.06.2011 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1105799)
Jakbysmy na powaznie byli zainteresowani Marcinem to na pewno Baszczu nie podpisalby kontraktu z Polonią.

Zgadza się. Mam nadzieję, że brak zainteresowania Baszczyńskim jest spowodowany tym, że Stan ma na jego miejsce pewny transfer kogoś co najmniej tej samej klasy.
Chociaż jeżeli mamy problem bogactwa w linii pomocy, to dlaczego nie moglibyśmy mieć takiego samego problemu w obronie ? Baszczu jest wysokiej klasy, uniwersalnym obrońcą - może grać na prawej, świetnie, nawet lepiej od Głowackiego radził sobie na stoperze w ostatnich meczach przed odejściem z Wisły w 2009 roku, na tej pozycji grał też w Grecji. Od biedy mógłby zagrać na lewej stronie i raczej na pewno nie byłby gorszy od Palicia. Szkoda, bardzo szkoda że go pominięto. Mam nadzieje, że Stan zrekompensuje to transferem kogoś lepszego, w przeciwnym wypadku straci u mnie zaufanie.


Aporopo byłych Wiślaków:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/pol...wiadomosc.html

willow 06.06.2011 06:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TeeS88 (Post 1105986)
Ludzie, Wisła nawet nie przymierzała Baszczyńskiego.

A to ciekawe: http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Macie swojego "zdrajce"...

Oldpara 06.06.2011 07:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1106777)
A to ciekawe: http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Macie swojego "zdrajce"...

"..decyzja została zablokowana na górze.."
"..jestem kibicem Wisły i w moim sercu na żaden inny klub miejsca miejsca już nie ma.."

i tyle w temacie

wolfy 06.06.2011 08:32

Jeżeli chodzi o Baszcza, to mnie jedno zastanawia: jak to jest, że patałachy z RN mogą zablokować transfer, na który zgadzają się trener i dyrektor sportowy? Ja sądziłem, że skoro zatrudniamy fachowców, to dajemy im pewną dozę swobody (w granicach możliwości finansowych, oczywiście).
A tu wychodzi na to, że kilku fachmenów pokroju Rogali może zablokować transfer wedle własnego widzimisię. Trener mówi OK, DS jest za, pieniądze są, ale wystarczy że w RN ktoś coś sobie ubzdura i po ptakach. Co to ....a jest?!

Reser 06.06.2011 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1106814)
Jeżeli chodzi o Baszcza, to mnie jedno zastanawia: jak to jest, że patałachy z RN mogą zablokować transfer, na który zgadzają się trener i dyrektor sportowy?

RN nie wchodzi w skład zarządu klubu. Baszczu wspomniał, że to zarząd klubu zablokował transfer.

Żmijka 06.06.2011 08:44

Pamiętajcie, że u nas "góra" to nie jest przede wszystkim zarząd ... (nie, nie wiem dlaczego padło nie).

crate digger 06.06.2011 08:48

MOŻE NAWET SAM STAN ZABLOKOWAŁ TEN TRANSFER. z resztą teraz i tak jest juz za późno. :D

dj_ibutti 06.06.2011 09:41

Obstawiam, że ktoś jest ciągle zły za WHU i "zwolnienie Petrescu" ;)

fond 06.06.2011 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1106814)
Jeżeli chodzi o Baszcza, to mnie jedno zastanawia: jak to jest, że patałachy z RN mogą zablokować transfer, na który zgadzają się trener i dyrektor sportowy? Ja sądziłem, że skoro zatrudniamy fachowców, to dajemy im pewną dozę swobody (w granicach możliwości finansowych, oczywiście).
A tu wychodzi na to, że kilku fachmenów pokroju Rogali może zablokować transfer wedle własnego widzimisię. Trener mówi OK, DS jest za, pieniądze są, ale wystarczy że w RN ktoś coś sobie ubzdura i po ptakach. Co to ....a jest?!

Cupiał patałach - no, no pojechał po bandzie :D

Lysy 06.06.2011 11:48

Cieszę się , że nie zwątpiłem w Marcina, nawet gdy spora grupa osób już go od zdrajców zwyzywała.

"Nie wyprę się tego, że jestem kibicem Wisły i mam korzenie w Ruchu Chorzów. W moim sercu nie ma już miejsca na żaden inny zespół." - SZACUNEK.

tofik 06.06.2011 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1106855)
Obstawiam, że ktoś jest ciągle zły za WHU i "zwolnienie Petrescu" ;)

Nie sądzę, żeby Cupiał tak długo na siebie był zly :)

Wojtas 06.06.2011 13:30

Gdzie sa teraz ci ktorzy zdazyli przez te 3 dni zaszczuć jednego z bardziej zasluzonych zawodnikow w ostatnich 10 latach ,wyzywajac go i plując na niego??

srodkowy palec w waszą strone

Proud 06.06.2011 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1106932)
Cieszę się , że nie zwątpiłem w Marcina, nawet gdy spora grupa osób już go od zdrajców zwyzywała.

"Nie wyprę się tego, że jestem kibicem Wisły i mam korzenie w Ruchu Chorzów. W moim sercu nie ma już miejsca na żaden inny zespół." - SZACUNEK.

Również mam satysfakcję po tym wywiadzie.

Szkoda, że Wisła(RN?, Cupiał?) nie była zainteresowana usługami Baszcza bo mógł on spełnić nie tyle ważną rolę na boisku, co poza nim.

murray 06.06.2011 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1106980)
Gdzie sa teraz ci ktorzy zdazyli przez te 3 dni zaszczuć jednego z bardziej zasluzonych zawodnikow w ostatnich 10 latach ,wyzywajac go i plując na niego??

srodkowy palec w waszą strone

Podbijam, ja się w tej sprawie nie wypowiadałem, bo dla mnie sprawy nie ma.
Baszczu ma Wiślacki charakter i wg mnie nic tego nie zmieni. Jest piłkarzem, musi zarabiać, KSP dał mu forsę, a to, że góra ukręciła sprawie łeb, to źle świadczy o górze, nie o Baszczyńskim.

kolend 07.06.2011 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1106987)
Również mam satysfakcję po tym wywiadzie.

Szkoda, że Wisła(RN?, Cupiał?) nie była zainteresowana usługami Baszcza bo mógł on spełnić nie tyle ważną rolę na boisku, co poza nim.

już Żurawski spełniał ważną rolę poza boiskiem, wystarczy

AYALA 07.06.2011 16:10

Guy Armand Feutchine gra jeszcze w piłke w Azebejdżanie w drużynie FK Ganca.Jego drużyna zajmuje 8 miejsce w tabeli

WiślakMyślenice 07.06.2011 17:15

Tak w temacie Baszcza- 100 lat w dniu urodzin ;)

WislaFan123 07.06.2011 17:44

I nagle teraz sie znajdzie 100 tys obroncow Baszcza... to forum ma gorsza zmiane nastrojow niz kobiety...

cinekw 07.06.2011 17:51

Szanuje Baszcza i zawsze tak będzie, ale wg. mnie teraz już za poźno na transfer do Wisły.. Owszem może pograł by ten sezon, ale już za rok mógłby miec problemy z 1 składem.. Ogólnie to bardzo żałuje, że Wisła nie przedłużyła z nim kiedyś umowy i puściła go do Grecji bo spokojnie mógł u nas grać do tej pory ..

WiślakMyślenice 07.06.2011 17:53

Cytat:

Szanuje Baszcza i zawsze tak będzie, ale wg. mnie teraz już za poźno na transfer do Wisły.. Owszem może pograł by ten sezon, ale już za rok mógłby miec problemy z 1 składem.. Ogólnie to bardzo żałuje, że Wisła nie przedłużyła z nim kiedyś umowy i puściła go do Grecji bo spokojnie mógł u nas grać do tej pory ..
Dokładnie. Żuraw, Sobol idealnymi przykładami. Owszem, legendy- ale trzeba patrzeć w przyszłość, nie przeszłość. 1906% szacunku za to, co zrobili dla Wisły.

_ukoL 07.06.2011 18:26

Z punktu widzenia sportowego osobiście nie widziałbym jakiegokolwiek sensu ściągania z powrotem Baszczyńskiego. Tu potrzeba wizji Maaskanta i Valckxa, tj. również piłkarzy na dorobku, których niewątpliwie umie sprowadzić Stan(isław).

mitmichael 07.06.2011 19:28

Najlepiej w tym wszystkim wyszedl Franek bo w Jadze przezywa druga młodosc - dlatego na jego przykładzie kazdy myslał/mysli, ze inne powroty do Polski tez beda tak udane.

dulli78 07.06.2011 19:30

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Nie wiadomo - śmiać się czy płakać... Pieniądze to nie wszystko:-/ ehh....

Lysy 07.06.2011 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolend (Post 1107394)
już Żurawski spełniał ważną rolę poza boiskiem, wystarczy

Będziesz to odszczekiwał, jak Baszczyński będzie jednym z lepszych bocznych obrońców ekstraklasy, a my dostaniemy Dawdowskiego czy innego Lameya który cały kontrakt przesiedzi na L4? Przykład Kosowskiego czy Frankowskiego niczego was nie nauczył ?;D

Glazik 07.06.2011 22:16

Baszczu Wszystkiego CO Najlepsze.

wolfy 07.06.2011 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1107522)
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Nie wiadomo - śmiać się czy płakać... Pieniądze to nie wszystko:-/ ehh....

Dobrze, że Strąk się trochę porusza, może schudnie.

tomo 08.06.2011 08:33

Jak dla mnie to oni zrobili interes życia i wcale im się nie dziwię, że kopią się po czole za walizę pieniędzy. Oni się śmieją, bo za podwórkowe kopanie co tydzień zarabiają więcej niż zawodnicy całej tej Bklasy razem wziętej, a właściciele płaczą bo byli frajerami że dali im takie kontrakty. Można parafrazować coś na podobieństwo doktora Majewskiego. Dotyk Henia (on ich ściągnął) boli przez całe życie ;)

kolend 08.06.2011 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1107572)
Będziesz to odszczekiwał, jak Baszczyński będzie jednym z lepszych bocznych obrońców ekstraklasy, a my dostaniemy Dawdowskiego czy innego Lameya który cały kontrakt przesiedzi na L4? Przykład Kosowskiego czy Frankowskiego niczego was nie nauczył ?;D

A Ciebie przykład Żurawskiego czy Wichniarka niczego nie nauczył?

PS jak Kosowski wrócił (rozumiem, że do tego nawiązujesz) miał ile? 29 czy 30 lat? a teraz ma ile? Jak odchodził Baszczyński, to już na warunki Wisły widać było, że na boku obrony nie do końca daje radę, teraz 2 lata starszy będzie lepszy?

farben 08.06.2011 11:01

Legenda Wisły idzie do Polonii, która ma zgodę z Cracovią [VIDEO]

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ovia,id,t.html

I jeszcze w temacie Baszcza. Pouczający materialik z fajnym wideo.
Cytuję: Swoich sympatii nie zmienię. Nie wyprę się tego, że jestem kibicem Wisły i mam korzenie w Ruchu Chorzów.

Amen.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl