![]() |
Cytat:
@rafkur A ty skąd ....a wiesz czy za słaby na Wisłę? Moim zdaniem byłby wiodącą postacią na obronie , a taki Cikos mógłby sporo się od Baszcza przez ten sezon nauczyć. --- Mówi się trudno, Polonii gratuluję dobrego transferu. |
Ja również go nie potępiam, ale niestety nazwanie go zbyt wcześnie legendą było błędem.
|
Cytat:
|
Gdzieś czytałem że Baszczyński tuż przed podpisaniem kontraktu z Polonią dzwonił jeszcze do Wiłsy czy na 100% go nie chcą i usłyszał odpowiedź potwierdzającą, że nie jest Wisła nim zainteresowania.
|
Ogarnijcie się, Baszczu nie poszedł do parchów i to wystarczy. W dupie mam czy w jego wieku za ZUS płaci Cupiał czy Wojciechowski. Odszedł z klubu normalnie, nie jak Kokoszka, wrócił do Polski, chciał grać w Wiśle,nie wyszło i tyle.
Gdyby zacumował koło hotelu przy błoniach, byłby jak drugi Franek, tyle że z innego paragrafu, a tak jest ok. Generalnie jestem w stanie zaakceptować wszelkie transfery naszych pilkarzy na zewnątrz, byle nie były to transfery do kurewek z Kałuży. Inną sprawą są transfery do Wisły. Żadnych Legionistów i śmiesznych Klichów. Amikowców, czyli Peszków też nie chcę. A to co zrobi Wisła jako klub, to inna sprawa i pozostanie nam tylko to zaakceptować lub nie. |
Jeśli o mnie chodzi to go nawet rozumiem(pieniądze przed nadchodzącą emeryturką piłkarską). Tak samo jak wszystkich na forum pewnie zaskoczyła informacja o przejściu Marcina do Polonii ale z drugiej strony zastanówmy się czy jest nam potrzebny 33 letni zawodnik w walce o ligę mistrzów. Pozostało mu pewnie rok (max 2 lata gry) i chce sobie odłożyć. Gdzie miał te pieniądze odłożyć(w biednym Ruchu?). Wojciechowski oczywiście zaproponował mu kontrakt ponieważ na piłce zna się jak kobiety z koła gospodyń wiejskich i najlepszym jego sposobem jest przepłacanie za Polskie mega talenty( Sobiech) lub monitorowanie zainteresowań innych klubów( Onyszko którego podkradł nam bez wykonania testów medycznych, chwała mu za to). Nie wiem czy Wisła rzetelnie interesowała się Baszczem ale jeśli nie (przyczyny sportowe, Maaskant pewnie nie chciał drugiego Żurawia) to tym bardziej nie powinniśmy obarczać Marcina.
|
Dla Baszczynskiego tylko szacunek. Czy ktos pamieta jak On dlugo szanowal Ruch Chorzow?! Baszczu zawsze byl uniwersalny ... zawsze dawal wszystko.
|
Marcin jest historia Wisły i nie zapominajmy o tym nawet jak przyjedzie z Polonia na mecz.
|
Ludzie, Wisła nawet nie przymierzała Baszczyńskiego. Całe to zamieszanie z Baszczyńskim rozpętali dziennikarze szukający sensacji. Baszczu był w Lidze+Ekstra, został zapytany przez prowadzących o powrót, ten odpowiedział, że spotkał się ze Stanem po jakimś meczu, porozmawiali chwilkę i tyle. Mówił, że tematem rozmowy nie był powrót do Wisły, a z tego co pamiętam to powiedział, że Stan obserwował kogoś innego. A następnego dnia w gazetach, że Baszczyński do Wisły...
Dobrze, że wrócił, nie wiem czy gra w Polonii wyjdzie mu na dobre, pewnie kupili go z myślą o prawej obronie... tylko, że w Grecji grał na środku, zobaczymy. Ja mu życzę powodzenia i mam nadzieję, że jak zakończy karierę znajdzie zatrudnienie w Wiśle, choćby w roli skauta. |
Cytat:
Kilka prawd objawionych...zero zrozumienia...ale dawaj dalej....:D |
Ja tam darze Baszczyńskiego pełnym szacunkiem, grał zawsze profesjonalnie, nie odkładał nigdy nogi, widać że do końca identyfikował się z Wisłą. Widać to też w wywiadach.
Wydawało sie nawet że moze wrócić do nas, ale widocznie Zarząd Wisły nie był zainteresowany jego osobą. Był zdesperowany i chciał opuścić Grecję, jestem przekonany że złego słowa nie powie o Wiśle grają w Polonii. Podejrzewam nawet że może nie być tam za bardzo lubiany. Przebiega te 2 lata i pójdzie sobie na emeryturkę. Życze mu wszystkiego najlepszego, choć troche smutno mi sie zrobiło gdy o tym czytałem że podpisał z Polonią kontrakt. Myślę że dla niego też nie była to najłatwiejsza decyzja. |
Cytat:
Chociaż jeżeli mamy problem bogactwa w linii pomocy, to dlaczego nie moglibyśmy mieć takiego samego problemu w obronie ? Baszczu jest wysokiej klasy, uniwersalnym obrońcą - może grać na prawej, świetnie, nawet lepiej od Głowackiego radził sobie na stoperze w ostatnich meczach przed odejściem z Wisły w 2009 roku, na tej pozycji grał też w Grecji. Od biedy mógłby zagrać na lewej stronie i raczej na pewno nie byłby gorszy od Palicia. Szkoda, bardzo szkoda że go pominięto. Mam nadzieje, że Stan zrekompensuje to transferem kogoś lepszego, w przeciwnym wypadku straci u mnie zaufanie. Aporopo byłych Wiślaków: http://sport.onet.pl/pilka-nozna/pol...wiadomosc.html |
Cytat:
Macie swojego "zdrajce"... |
Cytat:
"..jestem kibicem Wisły i w moim sercu na żaden inny klub miejsca miejsca już nie ma.." i tyle w temacie |
Jeżeli chodzi o Baszcza, to mnie jedno zastanawia: jak to jest, że patałachy z RN mogą zablokować transfer, na który zgadzają się trener i dyrektor sportowy? Ja sądziłem, że skoro zatrudniamy fachowców, to dajemy im pewną dozę swobody (w granicach możliwości finansowych, oczywiście).
A tu wychodzi na to, że kilku fachmenów pokroju Rogali może zablokować transfer wedle własnego widzimisię. Trener mówi OK, DS jest za, pieniądze są, ale wystarczy że w RN ktoś coś sobie ubzdura i po ptakach. Co to ....a jest?! |
Cytat:
|
Pamiętajcie, że u nas "góra" to nie jest przede wszystkim zarząd ... (nie, nie wiem dlaczego padło nie).
|
MOŻE NAWET SAM STAN ZABLOKOWAŁ TEN TRANSFER. z resztą teraz i tak jest juz za późno. :D
|
Obstawiam, że ktoś jest ciągle zły za WHU i "zwolnienie Petrescu" ;)
|
Cytat:
|
Cieszę się , że nie zwątpiłem w Marcina, nawet gdy spora grupa osób już go od zdrajców zwyzywała.
"Nie wyprę się tego, że jestem kibicem Wisły i mam korzenie w Ruchu Chorzów. W moim sercu nie ma już miejsca na żaden inny zespół." - SZACUNEK. |
Cytat:
|
Gdzie sa teraz ci ktorzy zdazyli przez te 3 dni zaszczuć jednego z bardziej zasluzonych zawodnikow w ostatnich 10 latach ,wyzywajac go i plując na niego??
srodkowy palec w waszą strone |
Cytat:
Szkoda, że Wisła(RN?, Cupiał?) nie była zainteresowana usługami Baszcza bo mógł on spełnić nie tyle ważną rolę na boisku, co poza nim. |
Cytat:
Baszczu ma Wiślacki charakter i wg mnie nic tego nie zmieni. Jest piłkarzem, musi zarabiać, KSP dał mu forsę, a to, że góra ukręciła sprawie łeb, to źle świadczy o górze, nie o Baszczyńskim. |
Cytat:
|
Guy Armand Feutchine gra jeszcze w piłke w Azebejdżanie w drużynie FK Ganca.Jego drużyna zajmuje 8 miejsce w tabeli
|
Tak w temacie Baszcza- 100 lat w dniu urodzin ;)
|
I nagle teraz sie znajdzie 100 tys obroncow Baszcza... to forum ma gorsza zmiane nastrojow niz kobiety...
|
Szanuje Baszcza i zawsze tak będzie, ale wg. mnie teraz już za poźno na transfer do Wisły.. Owszem może pograł by ten sezon, ale już za rok mógłby miec problemy z 1 składem.. Ogólnie to bardzo żałuje, że Wisła nie przedłużyła z nim kiedyś umowy i puściła go do Grecji bo spokojnie mógł u nas grać do tej pory ..
|
Cytat:
|
Z punktu widzenia sportowego osobiście nie widziałbym jakiegokolwiek sensu ściągania z powrotem Baszczyńskiego. Tu potrzeba wizji Maaskanta i Valckxa, tj. również piłkarzy na dorobku, których niewątpliwie umie sprowadzić Stan(isław).
|
Najlepiej w tym wszystkim wyszedl Franek bo w Jadze przezywa druga młodosc - dlatego na jego przykładzie kazdy myslał/mysli, ze inne powroty do Polski tez beda tak udane.
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
Nie wiadomo - śmiać się czy płakać... Pieniądze to nie wszystko:-/ ehh.... |
Cytat:
|
Baszczu Wszystkiego CO Najlepsze.
|
Cytat:
|
Jak dla mnie to oni zrobili interes życia i wcale im się nie dziwię, że kopią się po czole za walizę pieniędzy. Oni się śmieją, bo za podwórkowe kopanie co tydzień zarabiają więcej niż zawodnicy całej tej Bklasy razem wziętej, a właściciele płaczą bo byli frajerami że dali im takie kontrakty. Można parafrazować coś na podobieństwo doktora Majewskiego. Dotyk Henia (on ich ściągnął) boli przez całe życie ;)
|
Cytat:
PS jak Kosowski wrócił (rozumiem, że do tego nawiązujesz) miał ile? 29 czy 30 lat? a teraz ma ile? Jak odchodził Baszczyński, to już na warunki Wisły widać było, że na boku obrony nie do końca daje radę, teraz 2 lata starszy będzie lepszy? |
Legenda Wisły idzie do Polonii, która ma zgodę z Cracovią [VIDEO]
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ovia,id,t.html I jeszcze w temacie Baszcza. Pouczający materialik z fajnym wideo. Cytuję: Swoich sympatii nie zmienię. Nie wyprę się tego, że jestem kibicem Wisły i mam korzenie w Ruchu Chorzów. Amen. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl